Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Ανθρώπινες σχέσεις
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 15 Μάιος 2021, 03:53

Περνάς 1-1,5 χρόνο αόρατος. Κάποια στιγμή έρχεται μια περίοδος που αντιλαμβάνεσαι βλέμματα και υπονοούμενα ταυτόχρονα από αρκετές γυναίκες. Επειδή έχει ξανασυμβεί ξέρεις ότι δεν θα κρατήσει για πάντα, παρά μια- δυο 'βδομάδες και μετά θα επέλθει παρόμοια περίοδος ξηρασίας. Κάθεσαι σπίτι και κάνεις λίστα με τους πιθανούς στόχους, από τον σιγουρότερο στον λιγότερο σίγουρο. Πας στην πιο σίγουρη και σου λέει "όχι, δεν ξέρω, μπορεί κι έτσι μπορεί κι αλλιώς" λες εσύ "οκ, πάμε στην επόμενη". Η δεύτερη το ίδιο. Για να μην τα πολυλογώ, μέσα σε διάστημα δυο- τριών ημερών έχεις φάει οχτώ χυλόπιτες. Επειδή όμως δεν είσαι κοινωνικά αναλφάβητος κι υπήρχε λόγος που τις θεώρησες πιθανά ταίρια, όλο και κάποια θα ξαναπάρει να πει ότι το μετάνιωσε με ύφος

Εικόνα

Ερωτήσεις:
1. Τυχαίνει σε πολλούς ή μόνο σε εμένα;
2. Εγώ φταίω να αποκριθώ "σε 3 μέρες έφαγα οχτώ χυλόπιτες, αυτή την στιγμή μαζεύω τα κομμάτια μου. Να πας να φύγεις".
3. Αν εγώ έριχνα χυλόπιτα κι ύστερα το μετάνιωνα το πιθανότερο θα ήταν να μην ξανασχολιόμουν καν. Θα έλεγα "την έκανα την μαλακία, καλά να πάθω που θα χάσω αυτή την ωραία σχέση, τώρα αυτή θα βρει κάποιον να της αξίζει κι εγώ θα μείνω μόνος μου όπως μου αξίζει". Ακόμα και να ήθελα να εξαντλήσω τη 1% πιθανότητα να δεχθεί την συγνώμη μου θα το έκανα με την ουρά στα σκέλια. Αυτές πού βρίσκουν το τουπέ να λένε "άντε, είσαι τυχεράκιας που άλλαξα γνώμη";
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14626
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 15 Μάιος 2021, 07:51

καλέ μου άνθρωπε,τιναυτό το πράμα με τις φανταστικές ιστορίες κλάψας όλη την ώρα?

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 15 Μάιος 2021, 07:54

Πρέπει να καταλάβεις πώς λειτουργεί η μοίρα. Μετά από καιρό κακουχίας, κερδίζεις ανοσία και γίνεσαι άνιωθος. Όμως επειδή το σύστημα θέλει να υποφέρουμε, σου ρίχνει το δόλωμα για να αναγεννηθεί η ελπίδα μέσα σου.
Και μετά σε συνθλίβει ξανά. Και μετά τρέφεται από την απελπισία σου.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14561
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 15 Μάιος 2021, 08:02

Κάρχιες! Μετά αναρωτιούνται γιατί τον πέταξε ο άλλος έξω.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70111
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Μάιος 2021, 08:52

Bλήμα, παρ' το αλλιώς.

Αν ξέρεις τουλάχιστον 8 γυναίκες με τις οποίες θεωρείς ότι θα έκανες μια ωραία σχέση, είσαι τυχερός άνθρωπος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

the comet the course the tail

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Μάιος 2021, 08:56

Βλήμα έγραψε:
15 Μάιος 2021, 03:53
Περνάς 1-1,5 χρόνο αόρατος. Κάποια στιγμή έρχεται μια περίοδος που αντιλαμβάνεσαι βλέμματα και υπονοούμενα ταυτόχρονα από αρκετές γυναίκες. Επειδή έχει ξανασυμβεί ξέρεις ότι δεν θα κρατήσει για πάντα, παρά μια- δυο 'βδομάδες και μετά θα επέλθει παρόμοια περίοδος ξηρασίας.
μέχρι εδώ διάβασα κι εδώ είναι το κλειδί. είναι κλασσική περίπτωση επεισοδίου μανίας/υπομανίας με στοιχεία ψύχωσης/παράνοιας. πάω άμεσα στον ψυχίατρο! :blm: δλδ τι άλλαξε μέσα σε 2 εβδομάδες; κουρεύτηκα; ομόρφυνα; μπα.... :102:


:bath::smt005:

the comet the course the tail

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Μάιος 2021, 09:10

εναλλακτικά έχουμε ένα μοτίβο (Pattern), μια επανάληψη, κάτι το οποίο "έχει ξανασυμβεί", μια περίπτωσις συγχρονικότητος...

https://en.wikipedia.org/wiki/11:11_(numerology)

Day dawns dark, it now numbers infinity
Life crawls from the past, watching in wonder
I trace its patterns in me
Tomorrow's tomorrow is birth again
Boats burn the bridge in the fens
The time of the past returns to my life
And uses it



:blm:

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9516
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 15 Μάιος 2021, 09:13

Ισχυει οτι υπαρχουν περιοδοι νηνεμιας και περιοδοι τρικυμιας. Τα υπονοουμενα τα βλεμματα κλπ ειναι απλες ενδειξεις και οχι αποδειξεις οτι κατι θα συμβει, τις περισσοτερες φορες μαλιστα εαν ενδωσεις σε αυτες τις πρωτες ενδειξεις θα φας ακυρο επειδη η γυναικα ειδε οτι μπορει να σε εχει και ουσιαστικα χανει το ενδιαφερον της, αλλες το χρησιμοποιουν για επιβεβαιωση (ΟΚ τον εχω παμε παρακατω). Τις πρωτες αυτες ενδειξεις θα πρεπει να τις μετατρεψεις σε παιγνιδι ωστε να χτισεις σιγα σιγα το ενδιαφερον της προς τα εσενα. Ποτε μην ξεχνατε το παιγνιδι μαγκες ειναι το Α και Ω για μια γυναικα.

Οταν πιτσιρικας βρεθηκε στον δρομο μου, μια παλαιοτερη καραβανα απο εμενα και της ειπα με το θρασος και την αγνοια της ηλικιας, "ρε συ αφου θα σε γαμησω στο τελος γιατι μου κανεις την ζωη δυσκολη;" μου απαντησε "γιατι το παιγνιδι ειναι αρχαιοτερο και απο εσενα και απο εμενα". Αλλαξα αρδην, χαλαρωσα και σχετικα γρηγορα απομακρυνθηκα, ετσι ηρθε η στιγμη να κανει αυτη την ερωτηση της "γιατι απομακρυνθηκες, τοσο πολυ σε πληγωσα;" της απαντησα "αυτο που μου εδωσες ηταν πιο σημαντικο απο το κορμι σου και σε ευχαριστω". Δεν ξετρελαθηκε απο την απαντηση μου, αλλα επι της ουσιας δεν ειχα πει και ψεματα και επειδη οι γυναικες μιλανε πολυ μεταξυ τους αυτο που εγινε το κυκλοφορησε στις φιλες της ανοιγωντας μου περισσοτερους δρομους. Δεν γαμησα ουτε αυτη ουτε καποια φιλη της, αλλα η κινητικοτητα που υπηρξε απο αυτη και απο καποιες απο την παρεα της, να καταφερουν οτι δεν κατεφερε εκεινη, ηταν καμπανακι προς αλλες να στρεψουν το βλεμμα τους, πιο βατες και πιο κοντα στα μετρα μου.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

the comet the course the tail

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Μάιος 2021, 09:27

Nostalgia έγραψε:
15 Μάιος 2021, 09:13
Ισχυει οτι υπαρχουν περιοδοι νηνεμιας και περιοδοι τρικυμιας. Τα υπονοουμενα τα βλεμματα κλπ ειναι απλες ενδειξεις και οχι αποδειξεις οτι κατι θα συμβει, τις περισσοτερες φορες μαλιστα εαν ενδωσεις σε αυτες τις πρωτες ενδειξεις θα φας ακυρο επειδη η γυναικα ειδε οτι μπορει να σε εχει και ουσιαστικα χανει το ενδιαφερον της, αλλες το χρησιμοποιουν για επιβεβαιωση (ΟΚ τον εχω παμε παρακατω).
ε ναι. εγώ όταν αντιλαμβάνομαι "βλέμματα και υπονοούμενα ταυτόχρονα από αρκετές γυναίκες" σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά, ότι είμαι αστείος, αγουροξυπνημένος, ότι έχω ένα μαρούλι στα δόντια κλπ

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Μάιος 2021, 09:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μάιος 2021, 08:52
Bλήμα, παρ' το αλλιώς.

Αν ξέρεις τουλάχιστον 8 γυναίκες με τις οποίες θεωρείς ότι θα έκανες μια ωραία σχέση, είσαι τυχερός άνθρωπος.
:blm:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Μάιος 2021, 13:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μάιος 2021, 08:52
Bλήμα, παρ' το αλλιώς.

Αν ξέρεις τουλάχιστον 8 γυναίκες με τις οποίες θεωρείς ότι θα έκανες μια ωραία σχέση, είσαι τυχερός άνθρωπος.
8 γυναίκες που θα ήθελε σεξ μαζί τους εννοεί και το λέει κομψά :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

the comet the course the tail

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 15 Μάιος 2021, 13:22

Naida έγραψε:
15 Μάιος 2021, 13:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μάιος 2021, 08:52
Bλήμα, παρ' το αλλιώς.

Αν ξέρεις τουλάχιστον 8 γυναίκες με τις οποίες θεωρείς ότι θα έκανες μια ωραία σχέση, είσαι τυχερός άνθρωπος.
8 γυναίκες που θα ήθελε σεξ μαζί τους εννοεί και το λέει κομψά :lol:
φτηνό το σχόλιο σου. υποβιβάζει ένα ενδιαφέρον νήμα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Μάιος 2021, 13:29

the comet the course the tail έγραψε:
15 Μάιος 2021, 13:22
Naida έγραψε:
15 Μάιος 2021, 13:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Μάιος 2021, 08:52
Bλήμα, παρ' το αλλιώς.

Αν ξέρεις τουλάχιστον 8 γυναίκες με τις οποίες θεωρείς ότι θα έκανες μια ωραία σχέση, είσαι τυχερός άνθρωπος.
8 γυναίκες που θα ήθελε σεξ μαζί τους εννοεί και το λέει κομψά :lol:
φτηνό το σχόλιο σου. υποβιβάζει ένα ενδιαφέρον νήμα.
Δηλαδή, είδε 8 γυναίκες και λέει α τι ωραίο χαρακτήρα έχουν αυτές οι 8 γυναίκες για μια ωραία σχέση :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 15 Μάιος 2021, 13:35

Εμένα μου την πέφτουν μερικές ενώ ξέρουν ότι είμαι παντρεμένος με παιδί :a108:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μοτίβο- σας έχει συμβεί; (ανδρικό νήμα)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Μάιος 2021, 13:37

EKPLIKTIKOS έγραψε:
15 Μάιος 2021, 13:35
Εμένα μου την πέφτουν μερικές ενώ ξέρουν ότι είμαι παντρεμένος με παιδί :a108:
Σκέφτονται, αυτός είναι έτοιμος στρωμένος :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Σχέσεις, Έρωτας & Σεξουαλικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών