ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Αθλητικά νέα, ομάδες, αγωνιστικές, αποτελέσματα.
Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 28 Μάιος 2021, 12:02

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
27 Μάιος 2021, 16:01
Rocco Siffredi έγραψε:
24 Μάιος 2021, 19:16
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
24 Μάιος 2021, 18:19
Το κορυφαίο περιστατικό με παοκτζή το έζησα πριν κάποια χρόνια σε καφετέρια στον Βόλο. Ενώ έλεγα διάφορα με έναν συνοπαδό πετάχτηκε από το πουθενά ένας βλαχοπαοκτζής από διπλανό τραπέζι που μας άκουσε και άρχισε να μας λέει για το ''πρωνταθλημα του Βάλνερ που έγκλεπσε ο γαβρος από τη μπαογκαρα ναουμε''. :smt005:

Τότε γελώντας, γύρισα και του αποκρίθηκα στο περίπου: ''Ποιος ΠΑΟΚ ρε φίλε που τότε έπαιζες με τον Κνολ και τον Φρούντζα και βγήκες όγδοος;''. Ε, μετά φαίνεται πως κατάλαβε πως μπέρδεψε τις σεζόν και είπε οκ σόρι.

Πάντως και εγώ είχα κάνει λάθος. Ο ΠΑΟΚ δεν είχε βγει όγδοος αλλά ένατος.
ευτυχως δεν επεσες σε αεκτζη δηλ εκει τι θα τουλεγες :p2:
Θα έκανα ρελάνς με το κλεμμένο πρωτάθλημα του ΠΑΟΚ. Απολογίες εκ μέρους όλων των υγιών φιλάθλων του Θρύλου για την υπόθεση Βάλνερ οφείλονται μόνο στους οπαδούς του Απόλλωνα Καλαμαριάς.
Rocco Siffredi έγραψε:
27 Μάιος 2021, 16:05
Ποιο χαμένο πρωτάθλημα του παοκ;
jason0, Κόκκορας, Citroenakias, LEONAS, Οργισμένος όχι τίποτε άλλο, αλλά για να δείτε ποιες είναι οι ίσως αυστηρές αλλά πραγματικά αντικειμενικές φωνές σε αυτό το πχορουμ. :smt047

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 28 Μάιος 2021, 12:09

Δηλ σε τετ α τετ με αεκτζη όταν σου την έλεγε για Βάλνερ που είναι μεταξύ σας το πρωτάθλημα θα του πεταγες εσύ ένα μεταξύ αεκ παοκ;
Πρωτάθλημα στο οποίο ο προπονητής σου έκανε τον νεκρό για να το χάσει ο παοκ στα χαρτιά το ματς; :lol:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 28 Μάιος 2021, 12:19

Γενικά μιλάω με αεκτζήδες σε σχεδόν καθημερινή βάση. Μάλιστα εκείνη την περίοδο τους ρωτούσα όλους ''Πως αισθάνεσαι που είσαι χάρτινος πρωταθλητής;'' και οι απαντήσεις ήταν ενδιαφέρουσες.

Συγκεκριμένα, οι μικρότεροι (π.χ. ο αδερφός μου) θίγονταν. Ωστόσο κάποιοι ελαφρώς μεγαλύτεροί μου και κυρίως κάποιοι 40-55άρηδες που ενώ είχαν ζήσει τη μεγάλη ΑΕΚ του '90 στη συνέχεια έφαγαν στη μάπα όλα αυτά τα 24 χρόνια με ENIC, NETMED, Ψωμιάδηδες, Γρανίτσες, Γ΄ Εθνική κλπ μου έλεγαν με χαμόγελο πως αισθάνονταν μια χαρά. :g030:

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 28 Μάιος 2021, 12:34

γαβρος να την λέει σε άλλους για κλεμμένα πρωταθλήματα ε δεν γινεται
Η συζήτηση πρέπει να σταματάει πριν ξεκινησει

Και στο συγκεκριμένο εσύ πηγές να κάνεις πουστια στον παοκ για να ευνοηθεις άσχετα αν το πήρε η αεκ

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14398
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Μάιος 2021, 12:39

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:19
Γενικά μιλάω με αεκτζήδες σε σχεδόν καθημερινή βάση. Μάλιστα εκείνη την περίοδο τους ρωτούσα όλους ''Πως αισθάνεσαι που είσαι χάρτινος πρωταθλητής;'' και οι απαντήσεις ήταν ενδιαφέρουσες.

Συγκεκριμένα, οι μικρότεροι (π.χ. ο αδερφός μου) θίγονταν. Ωστόσο κάποιοι ελαφρώς μεγαλύτεροί μου και κυρίως κάποιοι 40-55άρηδες που ενώ είχαν ζήσει τη μεγάλη ΑΕΚ του '90 στη συνέχεια έφαγαν στη μάπα όλα αυτά τα 24 χρόνια με ENIC, NETMED, Ψωμιάδηδες, Γρανίτσες, Γ΄ Εθνική κλπ μου έλεγαν με χαμόγελο πως αισθάνονταν μια χαρά. :g030:
Eλα ελα, η μονη αδικημενη ομαδα στο ελλ ποδοσφαιρο ειναι ο γαβρος «ας ειμαστε αντικειμενικοι» επιστημονες.

Ρε σα δε ντρεπεστε λιγακι λεω εγω, αιωνιοι λωποδυτες αυτης της χωρας.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14398
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Μάιος 2021, 12:40

Οι επαγγελματιες απατεωνες θα κανουν και κηρυγμα περι δικαιοσυνης...
Μονο στο ελλαντα αυτα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 28 Μάιος 2021, 12:51

Οργισμένος έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:39
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:19
Γενικά μιλάω με αεκτζήδες σε σχεδόν καθημερινή βάση. Μάλιστα εκείνη την περίοδο τους ρωτούσα όλους ''Πως αισθάνεσαι που είσαι χάρτινος πρωταθλητής;'' και οι απαντήσεις ήταν ενδιαφέρουσες.

Συγκεκριμένα, οι μικρότεροι (π.χ. ο αδερφός μου) θίγονταν. Ωστόσο κάποιοι ελαφρώς μεγαλύτεροί μου και κυρίως κάποιοι 40-55άρηδες που ενώ είχαν ζήσει τη μεγάλη ΑΕΚ του '90 στη συνέχεια έφαγαν στη μάπα όλα αυτά τα 24 χρόνια με ENIC, NETMED, Ψωμιάδηδες, Γρανίτσες, Γ΄ Εθνική κλπ μου έλεγαν με χαμόγελο πως αισθάνονταν μια χαρά. :g030:
Eλα ελα, η μονη αδικημενη ομαδα στο ελλ ποδοσφαιρο ειναι ο γαβρος «ας ειμαστε αντικειμενικοι» επιστημονες.

Ρε σα δε ντρεπεστε λιγακι λεω εγω, αιωνιοι λωποδυτες αυτης της χωρας.
Προφανώς κάτι έχεις καταλάβει λάθος αλλά δυστυχώς δεν ξέρω παοκτζήδικα ελληνικά για να σου το εξηγήσω.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 28 Μάιος 2021, 12:59

Rocco Siffredi έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:34
γαβρος να την λέει σε άλλους για κλεμμένα πρωταθλήματα ε δεν γινεται
Η συζήτηση πρέπει να σταματάει πριν ξεκινησει

Και στο συγκεκριμένο εσύ πηγές να κάνεις πουστια στον παοκ για να ευνοηθεις άσχετα αν το πήρε η αεκ
Αυτά γράψε τα σε κανένα φόρουμ της 13 με τους warzone ή στο fb του Καραπαπά.

Θα ήθελα καλύτερα επιχειρήματα, ειδικά σε ένα φόρουμ όπου αν τυχόν θυμούνται κάποιοι, μετά τα μεμονωμένα επεισόδια στο 1-2 της ΑΕΚ στο Φάληρο είχαμε βγει εδώ 2-3 ενεργοί στα συγκεκριμένα νήματα Ολυμπιακοί (εγώ, ο Λεγεών κλπ) και είχαμε πει πως πρέπει να τιμωρηθεί η ομάδα με αφαίρεση για να βάλουν κάποιοι μυαλό και όχι δικαιολογίες του τύπου μας ''μπροκαλεσε ο μπροπονητηςναουμε'', ''ο διγκοσας εκανε το πτωμα'', ''το κσυλο επεσε μετα τη διαγκοπη'', ''τι σας μπειραζει το σκουτερακι στη γκερκιδα'' κλπ.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 28 Μάιος 2021, 13:42

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:59
Rocco Siffredi έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:34
γαβρος να την λέει σε άλλους για κλεμμένα πρωταθλήματα ε δεν γινεται
Η συζήτηση πρέπει να σταματάει πριν ξεκινησει

Και στο συγκεκριμένο εσύ πηγές να κάνεις πουστια στον παοκ για να ευνοηθεις άσχετα αν το πήρε η αεκ
Αυτά γράψε τα σε κανένα φόρουμ της 13 με τους warzone ή στο fb του Καραπαπά.

Θα ήθελα καλύτερα επιχειρήματα, ειδικά σε ένα φόρουμ όπου αν τυχόν θυμούνται κάποιοι, μετά τα μεμονωμένα επεισόδια στο 1-2 της ΑΕΚ στο Φάληρο είχαμε βγει εδώ 2-3 ενεργοί στα συγκεκριμένα νήματα Ολυμπιακοί (εγώ, ο Λεγεών κλπ) και είχαμε πει πως πρέπει να τιμωρηθεί η ομάδα με αφαίρεση για να βάλουν κάποιοι μυαλό και όχι δικαιολογίες του τύπου μας ''μπροκαλεσε ο μπροπονητηςναουμε'', ''ο διγκοσας εκανε το πτωμα'', ''το κσυλο επεσε μετα τη διαγκοπη'', ''τι σας μπειραζει το σκουτερακι στη γκερκιδα'' κλπ.
Τι καλύτερα επιχειρήματα; σου λέω τι θαλεγες σε αεκτζη για Βάλνερ και μου το γυρνάς στο αεκ παοκ του 18

Είναι ψέμα ότι εκείνη την χρονιά εσύ πηγες να κάνεις πουστια στον παοκ και από κει χοντρυνε η ιστορία και φτάσαμε στο παοκ-αεκ;
Δεν είναι κωμικό να την λέει γαβρος σε άλλον ότι πήρε κλεμμένο; :lol:
Θα του πεις 1 και άμα αρχίσει ο άλλος θα σας πάρει η νυχτα

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 28 Μάιος 2021, 13:59

Rocco Siffredi έγραψε:
28 Μάιος 2021, 13:42
Τι καλύτερα επιχειρήματα; σου λέω τι θαλεγες σε αεκτζη για Βάλνερ και μου το γυρνάς στο αεκ παοκ του 18

Είναι ψέμα ότι εκείνη την χρονιά εσύ πηγες να κάνεις πουστια στον παοκ και από κει χοντρυνε η ιστορία και φτάσαμε στο παοκ-αεκ;
Δεν είναι κωμικό να την λέει γαβρος σε άλλον ότι πήρε κλεμμένο; :lol:
Θα του πεις 1 και άμα αρχίσει ο άλλος θα σας πάρει η νυχτα
Ρώτησες κάτι και σου απάντησα. Δεν φταίω αν περίμενες άλλη απάντηση ή μάλλον καθόλου απάντηση. :003:

Ο Ε.Υ. που είχαμε στον πάγκο εκείνη τη χρονιά δέχτηκε αντικείμενο και καλώς διεκόπη το ματς. Τα ίδια έλεγα και για το -3 μετά το Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-2 εκείνης της χρονιάς, τα ίδια θα έλεγα και αν το πλαστικό με τη μπύρα έθετε οριστικά εκτός μάχης τον Αναστασίου στο 0-3. Δεν έχω να πω κάτι άλλο, όπως δεν έχω πει κάτι για τις δίκαιες τιμωρίες του Ολυμπιακού στο μπάσκετ όταν δεν τελείωναν (ή στην καλύτερη ολοκληρώνονταν με το ζόρι) οι 4οι ή 5οι τελικοί μέσα στο ΣΕΦ όπου χάναμε τον τίτλο.

Πάντως είναι πιο κωμικό που ένας βάζελος πετάγεται από το πουθενά σε σχόλιο γαύρου εκτροχιάζοντας τελείως τη συζήτηση, αλλά οκ.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7458
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 28 Μάιος 2021, 14:27

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 13:59

Ο Ε.Υ. που είχαμε στον πάγκο εκείνη τη χρονιά δέχτηκε αντικείμενο και καλώς διεκόπη το ματς.
Δεν είναι όλες ίδιες περιπτωσεις
Χαρτί ταμειακής ήτανε δεν έφαγε κανα τουβλο
Μην κοροιδευομαστε τπτ δεν είχε απλά σου ήταν ευκολότερο να το πάρεις στα χαρτια

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 28 Μάιος 2021, 14:34

Rocco Siffredi έγραψε:
28 Μάιος 2021, 14:27
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 13:59

Ο Ε.Υ. που είχαμε στον πάγκο εκείνη τη χρονιά δέχτηκε αντικείμενο και καλώς διεκόπη το ματς.
Δεν είναι όλες ίδιες περιπτωσεις
Χαρτί ταμειακής ήτανε δεν έφαγε κανα τουβλο
Μην κοροιδευομαστε τπτ δεν είχε απλά σου ήταν ευκολότερο να το πάρεις στα χαρτια
Μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι ο ''φιλήσυχος λαός'' του ΠΑΟΚ έδωσε πάτημα στη διοίκηση του Ολυμπιακού και δεν της δίνω άδικο. Και εγώ αν ήμουν υπεύθυνος της αποστολής δεν θα ήμουν πολύ χαρούμενος με το ενδεχόμενο να παίζουν πάλι μπουνιές με ''φιλάθλους'' οι παίκτες για τους οποίους φέρω ευθύνη.

Άβαταρ μέλους
Tarkovsky
Δημοσιεύσεις: 8211
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 01:19
Phorum.gr user: Harry Haller's Records

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Tarkovsky » 28 Μάιος 2021, 18:08

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 11:57
Tarkovsky έγραψε:
27 Μάιος 2021, 16:57
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
27 Μάιος 2021, 16:01
Θα έκανα ρελάνς με το κλεμμένο πρωτάθλημα του ΠΑΟΚ. Απολογίες εκ μέρους όλων των υγιών φιλάθλων του Θρύλου για την υπόθεση Βάλνερ οφείλονται μόνο στους οπαδούς του Απόλλωνα Καλαμαριάς.
κι όμως έχετε κλέψει πρωτάθλημα από τον ΠΑΟΚ, ενώ έπρεπε να είχατε υποβιβαστεί

το πρώτο επί Γουλανδρή, το 1973 - υπόθεση Θέμη Ρήγα και Λάκη Πετρόπουλου που καθάρισε για πάρτη σας ο χουνταίος ΓΓΑ Βλαδίμηρος
Πρέπει να λες για το παιχνίδι ΠΑΟΚ-Παναχαϊκή. Αν θυμάμαι καλά το ανέλυσες και πριν λίγο καιρό για το ταξίδι του Πετρόπουλου στην Πάτρα κλπ. Οπότε η υπόθεση των λουλουδιών ήταν ανταπόδοση;
με καλύπτει περισσότερο η έκφραση εξαργύρωσις εντός διετίας γραμματίου με ανοικτήν ημ/νίαν λήξεως :003:
Μητσοτάκη πομπόμ-πομ

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14398
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 28 Μάιος 2021, 18:10

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:51
Οργισμένος έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:39
Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
28 Μάιος 2021, 12:19
Γενικά μιλάω με αεκτζήδες σε σχεδόν καθημερινή βάση. Μάλιστα εκείνη την περίοδο τους ρωτούσα όλους ''Πως αισθάνεσαι που είσαι χάρτινος πρωταθλητής;'' και οι απαντήσεις ήταν ενδιαφέρουσες.

Συγκεκριμένα, οι μικρότεροι (π.χ. ο αδερφός μου) θίγονταν. Ωστόσο κάποιοι ελαφρώς μεγαλύτεροί μου και κυρίως κάποιοι 40-55άρηδες που ενώ είχαν ζήσει τη μεγάλη ΑΕΚ του '90 στη συνέχεια έφαγαν στη μάπα όλα αυτά τα 24 χρόνια με ENIC, NETMED, Ψωμιάδηδες, Γρανίτσες, Γ΄ Εθνική κλπ μου έλεγαν με χαμόγελο πως αισθάνονταν μια χαρά. :g030:
Eλα ελα, η μονη αδικημενη ομαδα στο ελλ ποδοσφαιρο ειναι ο γαβρος «ας ειμαστε αντικειμενικοι» επιστημονες.

Ρε σα δε ντρεπεστε λιγακι λεω εγω, αιωνιοι λωποδυτες αυτης της χωρας.
Προφανώς κάτι έχεις καταλάβει λάθος αλλά δυστυχώς δεν ξέρω παοκτζήδικα ελληνικά για να σου το εξηγήσω.
Λ-Ω-Π-Ο-Δ-Υ-Τ-Ε-Σ
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5393
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ: ΠΑΟΚ-ΓΑΥΡΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 31 Μάιος 2021, 05:05

Tarkovsky έγραψε:
18 Μάιος 2021, 01:45
Jolly Roger έγραψε:
18 Μάιος 2021, 00:52
jason0 έγραψε:
18 Μάιος 2021, 00:44


Τον άκουγα σήμερα στο αμάξι πηγαίνοντας δουλειά και έλεγε ότι η πιο ευνοημένη ομάδα διαιτητικά στο πρωτάθλημα είναι ο βάζελος και η πιο αδικημένη ο αρης
Χίλιες φορές σταρατος Χρύσανθος απ αυτο το μυγοχεσμα
ναι τον αστείο, όλη τη χρονιά το λέει, ακόμα και μετά τη διαιτητική κωμωδία των πλέι οφ εναντίον βάζελου

του είχε βγει ένας πριν 3 μήνες και του απαριθμούσε διαιτητικές εύνοιες Άρη μία-μία (από Λαμία πρώτη αγωνιστική με πνιγμένο πέναλτι Λαμίας στο 0-1, Μπέο δεύτερη αγωνιστική πνιγμένο κανονικό γκολ Μπέου, κλπ), και ο κροσφαλά έκανε μούγκα.

βέβαια μιλάμε για τον τύπο που έχει ισχυριστεί ότι:
1) η Καλαμαριά το '08 έπεσε όχι για να πάρει πρωτάθλημα ο ΟΣΦΠ, αλλά για να σωθεί ο ΠΑΟΚ, και
2) ότι ο ΟΣΦΠ το 2001 έσφαξε τον Ηρακλή στον ημιτελικό κυπέλλου για να πάει και να χάσει τον τελικό από τον ΠΑΟΚ και να τον βγάλει Ευρώπη (ότι δηλαδή αν ήθελε ο ΟΣΦΠ να βγάλει τον ΠΑΟΚ Ευρώπη, δε μπορούσε να στείλει έναν καμικάζι διαιτητή σε τελικό ΠΑΟΚ-Ηρακλής να σφάξει τον Ηρακλή, όοοοοχι, έπρεπε να σφάξει αυτός τον Ηρακλή στον ημιτελικό, και μετά να κάτσει να χάσει από τον ΠΑΟΚ στον τελικό.

:smt005::003::lol:
για να καταλάβω, αυτά τα λέει ο Ραπτόπουλος;

ο Λιακόπουλος της μπάλας;

εκείνος που καθημερινά του ανάβει ο Έθνι μας καντήλι; :smt005:
Προς υπεράσπιση του καραφλοκόρακα, σε ό,τι αφορά τον ημιτελικό Ολυμπιακός-Ηρακλής, με βάση τον τότε κανονισμό της ΕΠΟ, σε περίπτωση που ο ένας φιναλίστ του Κυπέλλου ήταν ο πρωταθλητής (όταν έγιναν οι ημιτελικοί ο Ολυμπιακός είχε αποκτήσει διαφορά ασφαλείας) τότε ο έτερος φιναλίστ έβγαινε στο ΟΥΕΦΑ ανεξάρτητα του αν κατακτούσε ή όχι το τρόπαιο. Αν θυμάστε, με αυτόν τον τρόπο εξασφάλισε την έξοδο στην Ευρώπη μερικά χρόνια αργότερα ο υποβιβασμένος Άρης των Μπενίσκου, Ινόγκι, Αμπελά κλπ.

Οπότε αν προκρινόταν ο Ηρακλής, ο οποίος είχε μείνει αρκετά πίσω στο πρωτάθλημα και ''πάλευε'' με τον Ιωνικό και τον Άρη για την πέμπτη θέση, τότε ο δικέφαλος σε περίπτωση ήττας δεν θα έχανε απλά έναν τίτλο αλλά και την έξοδο στο ΟΥΕΦΑ. Αντιθέτως, παίζοντας με τον διαφαινόμενο πρωταθλητή είχε σίγουρο το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Αθλητικά”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών