Τζην βερμούδα σορτς

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita

Πιστεύω ότι είναι:

- πολύ γυφτιά
24
59%
- λίγο γυφτιά, αλλά έχουμε στοκ παλιά τζηνς
3
7%
- μες τη μόδα
14
34%
 
Σύνολο ψήφων: 41

sharp
Δημοσιεύσεις: 21222
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 01 Ιουν 2021, 18:40

Δημοκρατικός έγραψε:
01 Ιουν 2021, 15:53
Thor έγραψε:
01 Ιουν 2021, 15:47
Μονο βερμουδα το καλοκαιρι και αθλητικα σορτσακια.
:smt023

ότι θα ξέπεφτες τόσο χαμηλά... :cry

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23400
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 01 Ιουν 2021, 18:41

Cecily Anne έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:35
Στη δουλειά δεν μπορούμε να βάλουμε βερμούδες, διότι αφενός απαγορεύεται, αφετέρου μοιάζεις σαν να είσαι γυμνός κάτω από την ποδιά. Τώρα για καφέ, βάλτε ό,τι θέλετε, δεν ασχολούμαι. Μου φτάνει να μην έχετε σηκωμένο γιακά, κάλτσα με πέδιλο, οποιασδήποτε μορφής μέικ απ και βγαλμένα φρύδια με το χάρακα. Γενικά όσο ταξιδεύεις, ρίχνεις τα standards.
Σε οποιαδήποτε δουλειά δεν μπορείς να βάλεις βερμούδες (εκτός των βερμούδων εργασίας, για τις αντίστοιχες εργασίες), και ακούγεται λογικό αυτό. Πλην τηλεργασίας ή zoom meeting, που δουλεύεις και τσίτσιδος απο κατω αν θελεις.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 01 Ιουν 2021, 18:41

vantono έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:30
nowhere έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:26
τι λέει η φορουμάρα,γυαλιά ηλίου κάνει ή αρκεί ο ίσκιος από τον χοντρό ζαχίσιο κοκάλινο σκελετό?
:102:
Μόνο στη φορουμάρα τέτοια κολλήματα. Για τζιν βερμούδες, εδώ το ακούω/βλέπω/διαπιστώνω πρώτη φορά ότι έχει τόσους φανατικούς πολέμιους. Σε λίγο θα τους ενοχλούν και τα βερμουδέ μαγιό ξέρω 'γω, και θα σου λένε ότι μόνο η ολόσωμη στολή δύτη δεν ειναι κιτς, για μπάνιο.
Το νήμα σου άνοιξε τα μάτια. Τώρα πια ξέρεις.

Δεν έχεις πια δικαιολογία να συνεχίζεις να φοράς τζήν βερμούδες.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 01 Ιουν 2021, 18:44

Cecily Anne έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:35
Στη δουλειά δεν μπορούμε να βάλουμε βερμούδες, διότι αφενός απαγορεύεται, αφετέρου μοιάζεις σαν να είσαι γυμνός κάτω από την ποδιά. Τώρα για καφέ, βάλτε ό,τι θέλετε, δεν ασχολούμαι. Μου φτάνει να μην έχετε σηκωμένο γιακά, κάλτσα με πέδιλο, οποιασδήποτε μορφής μέικ απ και βγαλμένα φρύδια με το χάρακα. Γενικά όσο ταξιδεύεις, ρίχνεις τα standards.
Είναι in τα επιμελώς ατημέλητα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23400
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 01 Ιουν 2021, 18:45

Ντέμοκρατ, πέρνα κι απ'τα δικά μου παλιότερα στυλιστικά νήματα αγανάχτησης, να πεις καμιά άποψη.
ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΕ? Vol.II: Socks Edition
ΤΙΣΤΟΜΠΟΥΤΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΠΟΥΔΟΠΑΝΤΟΥΦΛΕΣ?

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14626
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 01 Ιουν 2021, 18:45

Δημοκρατικός έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:39
Εξαρτάται τα γυαλιά ηλίου. Βάλε περί τίνος πρόκειται να τοποθετηθούμε υπεύθυνα.
τι να βάλω,στυλιστικά είσαι απαράδεκτος.η κελεμπία πάει με παπούτσια αλαντίν που στρίβουν προς τα πάνω

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Ιουν 2021, 18:49

Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:44
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:35
Στη δουλειά δεν μπορούμε να βάλουμε βερμούδες, διότι αφενός απαγορεύεται, αφετέρου μοιάζεις σαν να είσαι γυμνός κάτω από την ποδιά. Τώρα για καφέ, βάλτε ό,τι θέλετε, δεν ασχολούμαι. Μου φτάνει να μην έχετε σηκωμένο γιακά, κάλτσα με πέδιλο, οποιασδήποτε μορφής μέικ απ και βγαλμένα φρύδια με το χάρακα. Γενικά όσο ταξιδεύεις, ρίχνεις τα standards.
Είναι in τα επιμελώς ατημέλητα;
Για τα φρύδια μιλάμε; Από εμένα το μόνο που είναι αποδεκτό είναι να φροντίσετε να είναι 2. Από εκεί και πέρα, μου φαίνεται υπερβολή, αλλά είναι προσωπική άποψη. Στην γειτονική χώρα πχ τα έχουν όλοι στην πένα , δεν ξεφεύγει τριχούλα από τη γραμμή.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 01 Ιουν 2021, 18:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Ιουν 2021, 18:50

vantono έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:20
Naida έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:14
vantono έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:03
Ρε μαλάκες, Ιουλιο και Αυγουστο μηνα με 45 βαθμούς δηλαδη, τι φορατε για να βγειτε οξω για βολτούλα, αν οχι βερμουδοτζιν? Σορτς αθλητικό (αυτο πιανεται ως γυφτιά ή όχι) ή μονο παντελονια και τζιν μέχρι τη φτέρνα? Και δεν παπλακιάζουν τα παπάρια σας, δεν πετάτε δρωτσίλες?
Αλλού είδους βερμούδα ίσως; λέω εγώ τώρα.
Μόνο υφασμάτινη βερμούδα εργασιας, αυτές δηλαδή με τις πολλές τσέπες πάνω*. Αλλά κι αυτή να εχει ωραια γραμμη πανω σου και φυσικα να μην καλυπτει τα γονατα. Οποιαδήποτε βερμουδα φτανει εως τη μεση της κνήμης και ειναι και φαρδιά, εκτος απο υπέρτατη γυφτιά είναι και μη λειτουργικό. Φόρα παντελονι καλύτερα.
Πάντως αν εχεις ωραια ποδια και ωραίες γάμπες και κωλαρακι, γραφει τέλεια το τζινάκι πανω σου. Και χαλια ποδια να 'χεις δηλαδή, δικαίωμά σου να φοράς ο,τι θελεις.

*δέχομαι να ανεβάσω φωτό μου, το απογευμα. Θα δωσω σήμα να συντονιστείτε.
Όχι ρε καμάρι μου τζιν βερμούδα, όχι, όχι. Δηλαδή όχι. Βάλε μια cargo(οχι με τις τσέπες στο πλάι) μια αθλητική, ένα παντελόνι τζιν μαλακό στην έξοδο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Ιουν 2021, 18:51

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:22
Naida έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:14
vantono έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:03
Ρε μαλάκες, Ιουλιο και Αυγουστο μηνα με 45 βαθμούς δηλαδη, τι φορατε για να βγειτε οξω για βολτούλα, αν οχι βερμουδοτζιν? Σορτς αθλητικό (αυτο πιανεται ως γυφτιά ή όχι) ή μονο παντελονια και τζιν μέχρι τη φτέρνα? Και δεν παπλακιάζουν τα παπάρια σας, δεν πετάτε δρωτσίλες?
Αλλού είδους βερμούδα ίσως; λέω εγώ τώρα.
Ναι, τύπου cargo.
Αυτές μάλιστα. Ωραίες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42996
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 01 Ιουν 2021, 18:51

Cecily Anne έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:49
Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:44
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:35
Στη δουλειά δεν μπορούμε να βάλουμε βερμούδες, διότι αφενός απαγορεύεται, αφετέρου μοιάζεις σαν να είσαι γυμνός κάτω από την ποδιά. Τώρα για καφέ, βάλτε ό,τι θέλετε, δεν ασχολούμαι. Μου φτάνει να μην έχετε σηκωμένο γιακά, κάλτσα με πέδιλο, οποιασδήποτε μορφής μέικ απ και βγαλμένα φρύδια με το χάρακα. Γενικά όσο ταξιδεύεις, ρίχνεις τα standards.
Είναι in τα επιμελώς ατημέλητα;
Για τα φρύδια μιλάμε; Από εμένα το μόνο που είναι αποδεκτό είναι να είναι να φροντίσετε να είναι 2. Από εκεί και πέρα, μου φαίνεται υπερβολή, αλλά είναι προσωπική άποψη. Στην γειτονική χώρα πχ τα έχουν όλοι στην πένα , δεν ξεφεύγει τριχούλα από τη γραμμή.
Εγκρίνω τότε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Ιουν 2021, 18:52

Δημοκρατικός έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:56
Naida έγραψε:
01 Ιουν 2021, 04:44
Για άντρα ρωτάς; :cry
Nαι.
Όχι μην.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 01 Ιουν 2021, 18:56

Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:51
Cecily Anne έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:49
Dwarven Blacksmith έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:44

Είναι in τα επιμελώς ατημέλητα;
Για τα φρύδια μιλάμε; Από εμένα το μόνο που είναι αποδεκτό είναι να είναι να φροντίσετε να είναι 2. Από εκεί και πέρα, μου φαίνεται υπερβολή, αλλά είναι προσωπική άποψη. Στην γειτονική χώρα πχ τα έχουν όλοι στην πένα , δεν ξεφεύγει τριχούλα από τη γραμμή.
Εγκρίνω τότε.
Α και το άλλο που βοηθάει και δε φαινεται οτι τα έχεις πειράξει είναι, αν πετάει ανορθόδοξα καμιά τρίχα μακρύτερη, να τα βουρτσίσεις με μια βρεγμενή αχρησιμοποίητη οδοντόβουρτσα προς τα πάνω και να ψαλιδίσεις την τρίχα που εξέχει (αυτό αν η τρίχα βρίσκεται στο πρώτο μισό του τόξου, διότι αν βρίσκεται στο δεύτερο μισό, τα βουρτσίζεις προς τα κάτω και κόβεις αυτήν που εξέχει προς τα κάτω). Αν πας να την κόψεις, χωρίς να τα βουρτσισεις θα τα κουτσουρέψεις και θα είναι σκατά μετά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cecily Anne την 01 Ιουν 2021, 18:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 01 Ιουν 2021, 18:58

Naida έγραψε:
01 Ιουν 2021, 18:50
vantono έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:20
Naida έγραψε:
01 Ιουν 2021, 10:14


Αλλού είδους βερμούδα ίσως; λέω εγώ τώρα.
Μόνο υφασμάτινη βερμούδα εργασιας, αυτές δηλαδή με τις πολλές τσέπες πάνω*. Αλλά κι αυτή να εχει ωραια γραμμη πανω σου και φυσικα να μην καλυπτει τα γονατα. Οποιαδήποτε βερμουδα φτανει εως τη μεση της κνήμης και ειναι και φαρδιά, εκτος απο υπέρτατη γυφτιά είναι και μη λειτουργικό. Φόρα παντελονι καλύτερα.
Πάντως αν εχεις ωραια ποδια και ωραίες γάμπες και κωλαρακι, γραφει τέλεια το τζινάκι πανω σου. Και χαλια ποδια να 'χεις δηλαδή, δικαίωμά σου να φοράς ο,τι θελεις.

*δέχομαι να ανεβάσω φωτό μου, το απογευμα. Θα δωσω σήμα να συντονιστείτε.
Όχι ρε καμάρι μου τζιν βερμούδα, όχι, όχι. Δηλαδή όχι. Βάλε μια cargo(οχι με τις τσέπες στο πλάι) μια αθλητική, ένα παντελόνι τζιν μαλακό στην έξοδο.
Πες τα.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 01 Ιουν 2021, 19:02

Eξαιρετικά τραγικές είναι και κάτι "cargo" με κορδόνια, που κρέμονται ή όχι

ΕικόναΕικόνα

όπως και οι ζώνες που έρχονται πακέτο με μερικές απ αυτές (βλέπε πάνω αριστερά)
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23400
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τζην βερμούδα σορτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 01 Ιουν 2021, 19:04

Και απ'αυτές έχομεν :oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών