Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
sharp
Δημοσιεύσεις: 21333
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Ιουν 2021, 23:46

the comet the course the tail έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:39
Δημοκρατικός έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:30
Τελικά, δημοσιεύτηκε IP χρήστη απο συντονιστή ή είναι φήμες αυτά που καταγγέλονται απο τον πολλαπρόφιλο;
It burns when IP

ίσως κάποιοι νομίζουν ότι με πείραξε που φάνηκε ότι έχω 5-6 λογαριασμούς.

αλλά αυτό που με πείραξε είναι που ένας μαλάκας διαχειρίζεται προσωπικά δεδομένα και τα βγάζει στη φόρα.
Από περιέργεια, γιατί έχεις 5-6; Θέλω να πω, καν δύο... Γράφεις και σε άλλα φόρα πάλι με 5-6; Πότε προλαβαίνεις ή δεν τους χρησιμοποιείς, οπότε ποιο το νόημα;
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70314
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2021, 23:48

Εγώ προτείνω να κάνετε συντονιστή τον κομήτη και να τελειώνει το θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

the comet the course the tail

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Ιουν 2021, 23:49

sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:46
the comet the course the tail έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:39
Δημοκρατικός έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:30
Τελικά, δημοσιεύτηκε IP χρήστη απο συντονιστή ή είναι φήμες αυτά που καταγγέλονται απο τον πολλαπρόφιλο;
It burns when IP

ίσως κάποιοι νομίζουν ότι με πείραξε που φάνηκε ότι έχω 5-6 λογαριασμούς.

αλλά αυτό που με πείραξε είναι που ένας μαλάκας διαχειρίζεται προσωπικά δεδομένα και τα βγάζει στη φόρα.
Από περιέργεια, γιατί έχεις 5-6; Θέλω να πω, καν δύο... Γράφεις και σε άλλα φόρα πάλι με 5-6; Πότε προλαβαίνεις ή δεν τους χρησιμοποιείς, οπότε ποιο το νόημα;
άσε μας ρε φίλε κι εσύ τώρα. ο καθένας με τον πόνο του. :102:

sharp
Δημοσιεύσεις: 21333
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Ιουν 2021, 23:52

Πάντως προσωπικά θεωρώ ανάξια σοβαρής ασχολίας μηνύματα από χρήστες που μπαίνουν με διαφορετικούς λογαριασμούς. Ακόμη και αν άλλαξαν όνομα και δεν χρησιμοποιούν το παλιό πια. Δείχνουν πως ούτε οι ίδιοι δεν παίρνουν στα σοβαρά το χώρο, ούτε τους υπόλοιπους χρήστες.

Αν ήταν δικό μου φόρουμ θα διέγραφα ακόμη και αυτούς που αλλάζουν όνομα. Ή μπαίνεις με το ίδιο ή φύγε. Θα μού πεις ανεβάζουν τα κλικς... Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι έτσι, διότι τελικά μένουν αυτοί να τρολάρουν και οι καλοί σταματούν να μπαίνουν τόσο συχνά έως και καθόλου.

Είναι σαν τα funds στις καλές εταιρίες. Τις ξεζουμίζουν από ρευστό και στο τέλος τις παρατούν φαληρισμένες. Έτσι και αυτοί οι χρήστες, εκμεταλλεύονται μια καλή εποχή του φόρουμ μέχρι να το ρίξουν έξω.

Αυτά ως συμβουλή προς διαχειριστες και ιδιοκτήτες.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

sharp
Δημοσιεύσεις: 21333
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Ιουν 2021, 23:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:48
Εγώ προτείνω να κάνετε συντονιστή τον κομήτη και να τελειώνει το θέμα.
:lol:
Διαχειριστή της βάσης. Να την σβήσει να τελειώνουμε
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

sharp
Δημοσιεύσεις: 21333
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Ιουν 2021, 23:53

the comet the course the tail έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:49
sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:46
the comet the course the tail έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:39





ίσως κάποιοι νομίζουν ότι με πείραξε που φάνηκε ότι έχω 5-6 λογαριασμούς.

αλλά αυτό που με πείραξε είναι που ένας μαλάκας διαχειρίζεται προσωπικά δεδομένα και τα βγάζει στη φόρα.
Από περιέργεια, γιατί έχεις 5-6; Θέλω να πω, καν δύο... Γράφεις και σε άλλα φόρα πάλι με 5-6; Πότε προλαβαίνεις ή δεν τους χρησιμοποιείς, οπότε ποιο το νόημα;
άσε μας ρε φίλε κι εσύ τώρα. ο καθένας με τον πόνο του. :102:
Μπορούσες καν να μην απαντήσεις.

Ξέρω, από ευγένεια το έκανες, φάνηκε :smt005:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 05 Ιουν 2021, 23:54

sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:48
Εγώ προτείνω να κάνετε συντονιστή τον κομήτη και να τελειώνει το θέμα.
:lol:
Διαχειριστή της βάσης. Να την σβήσει να τελειώνουμε
Να μπανάρει και τους πολυπρόφιλους :smt005:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70314
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Ιουν 2021, 23:56

sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:48
Εγώ προτείνω να κάνετε συντονιστή τον κομήτη και να τελειώνει το θέμα.
:lol:
Διαχειριστή της βάσης. Να την σβήσει να τελειώνουμε
Ε ναι, να' χει με κάτι να ασχολείται.

Και το κυριώτερο να νοιώθει ασφαλής ο Δημοκρατικός, που έχει επαυξημένες ευαισθησίες για το θέμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37923
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 05 Ιουν 2021, 23:56

aljawn έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:31
sys3x έγραψε:
05 Ιουν 2021, 21:56
Orion22 έγραψε:
05 Ιουν 2021, 19:44


Στα πόσα χρόνια να παίζει παραγραφή;
Έτσι όπως τα λες φαινεται κατάφορη παραβίαση του 370 /ΠΚ
aljawn, τι λες, να τους κάνουμε μια έγκληση πως τα λέτε εσείς αυτά να δούμε πως χορεύει στο ταψί ο αρκουδιάρης ο Δημοκρατικός; έτσι για την πλάκα;
:003:
Aδελφέ μου, δεν είμαι πλέον δικηγόρος, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω. Νομίζω ότι ο vatraxos θα είναι σε καλύτερη θέση να απαντήσει.
Πάντως αν θέλετε να σας βρω γνωμοδοτήσεις ή ακόμα και να σας φέρω σε επαφή με την ΑΠΔΠΧ, θα το κάνω ευχαρίστως αν είναι μαζικό αίτημα.
Θενξ μπρο.
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
aljawn
Δημοσιεύσεις: 6238
Εγγραφή: 19 Απρ 2019, 20:19
Phorum.gr user: aljawn

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από aljawn » 05 Ιουν 2021, 23:57

Cecily Anne έγραψε:
05 Ιουν 2021, 15:57
GoBack έγραψε:
05 Ιουν 2021, 15:55
Ο συντονιστης has the right to remain silent αφου ο ζουζουνιτσος ειπε οτι μπορει να κινηθει δικαστικα
Δεν έγιναν με αυτή τη σειρά τα πράγματα, τώρα γίνεσαι κακεντρεχής.
Το έκανε δημόσιο ζήτημα, τον τρόλλαραν ασύστολα, πήρε απάντηση με πμ που δεν τον κάλυψε, ζήτησε να μιλήσουν δημόσια και ανοιχτά, τον τρόλλαραν, ζήτησε συμβουλή δικηγόρου, κλειδώθηκαν τα πάντα και μετά είπε δε γαμιέστε, δεν ασχολούμαι με δικηγόρους θα φύγω. Δεν είδα αν έφυγε.
Πάντως αυτή ήταν η σειρά και όχι λέω ότι "πάω δικαστικά" και γι'αυτό δεν παίρνω απάντηση.
Χωρίς να ισχυρίζομαι ότι ξέρω τι έχει παιχτεί, το σημείο που μάρκαρα μου φαίνεται ιλαροτραγικό.
Αν όντως θεωρείς ότι έχεις προσβληθεί τόσο σοβαρά, πας σε δικηγόρο και του εκθέτεις τα προβλήματα σου, δεν κάθεσαι να γράψεις εκεί που σε προσβάλλουν ή ακόμα περισσότερο να ζητάς από εκεί συμβουλές.

Προφανως, ούτε πείθεις για την προσβολή που σου έγινε, ούτε για τις προθέσεις σου. Να χαμε να λέγαμε, και να χαμε να πούμε φάση.



Προφανώς, αν πήγαινε σε δικηγόρο, το πιθανότερο ήταν να μην συνέβαινε τίποτα, και απλά να του έλεγε ότι δεν υπάρχει ζήτημα παραβίασης ή ότι δνε αξίζει να πληρώνει, όταν δεν αποδεικνύεται ζημιά. Αλλά πιο πολύ διασκεδάζεις τις εντυπώσεις όταν ανοίγεις ένα - δυο - δεκαπέντε νήματα για να ξεμπουρδελέψεις σαββατιάτικα την σεπτή μας κοινότητα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aljawn την 05 Ιουν 2021, 23:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 05 Ιουν 2021, 23:57

Ε, κάποιος ίσως πρέπει να τους μπανάρει. Αν χρειάζεται να αναλάβουν τα ηνία να μπαναριστούν οι ίδιοι, δεν είναι και κακό.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 05 Ιουν 2021, 23:58

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:56
sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:52
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:48
Εγώ προτείνω να κάνετε συντονιστή τον κομήτη και να τελειώνει το θέμα.
:lol:
Διαχειριστή της βάσης. Να την σβήσει να τελειώνουμε
Ε ναι, να' χει με κάτι να ασχολείται.

Και το κυριώτερο να νοιώθει ασφαλής ο Δημοκρατικός, που έχει επαυξημένες ευαισθησίες για το θέμα.
Ο Κόμετ εμπνέει ατόφια εμπιστοσύνη.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

the comet the course the tail

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Ιουν 2021, 23:58

sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:53
the comet the course the tail έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:49
sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:46


Από περιέργεια, γιατί έχεις 5-6; Θέλω να πω, καν δύο... Γράφεις και σε άλλα φόρα πάλι με 5-6; Πότε προλαβαίνεις ή δεν τους χρησιμοποιείς, οπότε ποιο το νόημα;
άσε μας ρε φίλε κι εσύ τώρα. ο καθένας με τον πόνο του. :102:
Μπορούσες καν να μην απαντήσεις.

Ξέρω, από ευγένεια το έκανες, φάνηκε :smt005:
εσύ που γράφεις με 1 λογαριασμό, λογικά θες να υπάρχει κάποια ταύτιση του λογαριασμού με σένα. θες να είσαι αναγνωρίσιμος σε πχορουμικους φίλους και γνωστούς, ίσως να κάνεις νέες γνωριμίες, ίσως κάποια υστεροφημία. αντέστρεψε όσα είπα, να πάρεις την απάντηση.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21333
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 05 Ιουν 2021, 23:58

Δημοκρατικός έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:57
Ε, κάποιος ίσως πρέπει να τους μπανάρει. Αν χρειάζεται να αναλάβουν τα ηνία να μπαναριστούν οι ίδιοι, δεν είναι και κακό.
Θα πρέπει να μπανάρουν και σένα, όμως.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Αποτελεί η διεύθυνση IP στοιχείο του απορρήτου / προσωπικό δεδομένο;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 06 Ιουν 2021, 00:00

sharp έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:58
Δημοκρατικός έγραψε:
05 Ιουν 2021, 23:57
Ε, κάποιος ίσως πρέπει να τους μπανάρει. Αν χρειάζεται να αναλάβουν τα ηνία να μπαναριστούν οι ίδιοι, δεν είναι και κακό.
Θα πρέπει να μπανάρουν και σένα, όμως.
Γιατί αγαπητέ, δεν έχω παραβιάσει κανέναν κανόνα. Αποτελώ υπόδειγμα χρήστη.

Τεχνικά, μπορούν να με μπανάρουν φυσικά. Δεν σώνει την κατάσταση όμως αυτό. Η σαπίλα θα παραμείνει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δημοκρατικός την 06 Ιουν 2021, 00:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών