Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 09 Ιουν 2021, 21:39

Αρίστος έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:34
stavmanr έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:30
Αρίστος έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:26



Εγω πραττω κατα συνειδηση στο συγκεκριμενο και σε αλλα θεματα. Αυτο που λεμε κυριαρχη αφηγηση θα πρεπει να εχει αντιλογο, αν δεν μπορει να γινει απο τα κομματα και τους θεσμους γιατι ειναι εντελως διαβρωμενα ας γινει απο απλους πολιτες οσο ακομη θεωρουν πως υπαρχει νοημα να ασχολουνται για το κοινο καλο.
Δηλαδή όταν η κυρίαρχη αφήγηση λέει πχ. ότι ο Μητσοτάκης τα έκανε θάλασσα, εσύ προσπαθείς να παρουσιάσεις την άλλη άποψη;
Δουλευόμαστε βρε Αρίστο μου;
Να μου έγραφες ότι σε όλα τα νήματα συνήθως εγώ παρουσιάζω την άλλη άποψη και δέχομαι πυρά, να το καταλάβω...


Εχεις παθει αρνηση πραγματικοτητας και δεν βλεπεις οτι ζουμε σε μια παγκοσμια χουντα με προσχημα την υγειονομικη σωτηρια μας και εργαλειοποιηση του φοβου μας για τον ιο. Οχι μονο τα lockdowns αλλα και τα εμβολια αποτελουν μηχανισμο σκλαβιας μεσω του free covid pass που θα ειναι ο νεος φακελος κοινωνικων φρονηματων.

.
Εικόνα

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 09 Ιουν 2021, 21:41

Αρίστος έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:34
stavmanr έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:30
Αρίστος έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:26



Εγω πραττω κατα συνειδηση στο συγκεκριμενο και σε αλλα θεματα. Αυτο που λεμε κυριαρχη αφηγηση θα πρεπει να εχει αντιλογο, αν δεν μπορει να γινει απο τα κομματα και τους θεσμους γιατι ειναι εντελως διαβρωμενα ας γινει απο απλους πολιτες οσο ακομη θεωρουν πως υπαρχει νοημα να ασχολουνται για το κοινο καλο.
Δηλαδή όταν η κυρίαρχη αφήγηση λέει πχ. ότι ο Μητσοτάκης τα έκανε θάλασσα, εσύ προσπαθείς να παρουσιάσεις την άλλη άποψη;
Δουλευόμαστε βρε Αρίστο μου;
Να μου έγραφες ότι σε όλα τα νήματα συνήθως εγώ παρουσιάζω την άλλη άποψη και δέχομαι πυρά, να το καταλάβω...
Εχεις παθει αρνηση πραγματικοτητας και δεν βλεπεις οτι ζουμε σε μια παγκοσμια χουντα με προσχημα την υγειονομικη σωτηρια μας και εργαλειοποιηση του φοβου μας για τον ιο. Οχι μονο τα lockdowns αλλα και τα εμβολια αποτελουν μηχανισμο σκλαβιας μεσω του free covid pass που θα ειναι ο νεος φακελος κοινωνικων φρονηματων.
Αυτό που βλέπω είναι συγγενείς μου στην εντατική και γνωστούς μου στον τάφο.
Κάποιοι εκ των οποίων έχουν παρασυρθεί από επιτήδειους του ίντερνετ "δενπιστευάκηδες".
Μόλις τις προάλλες πήρα τη ληξιαρχική πράξη θανάτου του ενός εκ των γνωστών στα χέρια μου. Ο άνθρωπος πρώην αστυνομικός, 1,90, κατέληξε μετά από 2 μήνες στη ΜΕΘ.

Έφτασαν τους 6 οι γνωστοί μου νεκροί και τον 1 οι άνθρωποι που πέρασαν από εντατική.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39968
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 04:00

stavmanr έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:41


Αυτό που βλέπω είναι συγγενείς μου στην εντατική και γνωστούς μου στον τάφο.
Κάποιοι εκ των οποίων έχουν παρασυρθεί από επιτήδειους του ίντερνετ "δενπιστευάκηδες".
Μόλις τις προάλλες πήρα τη ληξιαρχική πράξη θανάτου του ενός εκ των γνωστών στα χέρια μου. Ο άνθρωπος πρώην αστυνομικός, 1,90, κατέληξε μετά από 2 μήνες στη ΜΕΘ.

Έφτασαν τους 6 οι γνωστοί μου νεκροί και τον 1 οι άνθρωποι που πέρασαν από εντατική.



Αστα αυτα μεγαλε, εγω εξαρχης ειπα οτι ο ιος ηταν επικινδυνος και εκραξα τον ΠΟΥ σε αρθρο γιατι δεν πηρε μετρα νωριτερα. Αλλο ομως αυτο και αλλο η εργαλειοποιηση της επιδημιας ωστε να καταστρεφονται οι ζωες των νεων, η μικρη και μεσαια επιχειρηματικοτητα, η ψυχολογια των παιδιων και η εκπαιδευση τους, ο πολιτισμος, η οικονομια και η εργασια, oι στοιχειωδεις ελευθεριες. Και ολα αυτα ενω θα μπορουσαν στη Δυση να ακολουθησουν απλα μετρα τυπου Ταιβαν και Κορεας. Βλεπεις ομως χωρις την "κοινωνικη αποστασιοποιηση", την "τηλεκπαιδευση", την "τηλεργασια", τα lockdowns-ακορντεόν δεν ερχεται η 4η βιομηχανικη επανασταση και η μεγαλη επανεκκινηση. Ειναι η ιδια περιπτωση που χωρις την κλιματικη αλλαγη δεν ερχονται η ηλεκτροκινηση, οι ανεμογεννητριες στα ελληνικα βουνα και οι πρασινες μπιζνες. Δεν σου κανει εντυπωση που στο πακετο που ενεκρινε η ΕΕ για την Ελλαδα δεν υπαρχει καθολου κονδυλι για ενισχυση του δημοσιου συστηματος υγειας; Το ιδιο ισχυει και για τα πακετα αλλων ευρωπαικων χωρων. Υπαρχουν λεφτα για την ψηφιακη αναβαθμιση της οικονομιας και τις πρασινες μπιζνες αλλα οχι για τη δημοσια υγεια και την επανεκκινηση της μικρης και μεσαιας επιχειρηματικοτητας που καταστραφηκε απο τα lockdowns.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39968
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 05:51

Ευτυχως υπαρχει αυτος ο ανθρωπος και λεει καποια πραγματα.

Αυτο που ζουμε περα απο την αποπειρα της Δυσης να αντιγραψει τη χουντα της Κινας ειναι και η ΕΚΠΟΡΝΕΥΣΗ της επιστημης.


Αρίστος έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:29
Ιωάννης Ιωαννίδης: «Έπαιρνα μηνύματα “εάν βγω να μιλήσω θα με καταστρέψουν”» (βίντεο).

O καθηγητής Παθολογίας Έρευνας και Πολιτικής Υγείας, Επιστημών Δεδομένων και Στατιστικής στο Πανεπιστήμιο του Στάνφορντ, Ιωάννης Ιωαννίδης, μίλησε σε συνέντευξή του στο «ΚρητηTV» για την πίεση που δέχονται οι επιστήμονες και στην οποία αναγκάζονται να υποκύψουν προκειμένου να μην «εξαφανιστούν» από τον χάρτη.

«Εάν βγω να μιλήσω θα με καταστρέψουν»

«Οι επιστήμονες πρέπει να μιλούν χωρίς να φοβούνται να πληρώσουν τον λογαριασμό των πολιτικών ή κάποιων άλλων επιχειρηματικών συμφερόντων.

»Οι επιστήμονες μπορεί πολλές φορές να σκεφτούν τι θα γίνει για την δική τους χρηματοδότηση εάν εμφανιστούν ως επαναστάτες μέσα στο σύστημα, καθώς την επόμενη φορά που θα ζητήσω χρηματοδότηση από κάποιον οργανισμό, ίσως με μηδενίσουν» τόνισε και πρόσθεσε:

«Έπαιρνα μηνύματα, “δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δεν μπορώ να κάνω τίποτα”, “δεν μπορώ να μιλήσω”, “φοβάμαι να μιλήσω”, “εάν βγω να μιλήσω θα με καταστρέψουν”, “θα με τελειώσουν”, “θα με ποδοπατήσουν”, “θα γίνω κομμάτια”.

»Και είχαν δίκιο. Άρα λοιπόν για ανθρώπους που συμβιβάστηκαν λυπάμαι, αλλά δεν τους κατηγορώ» υπογράμμισε ο κ. Ιωαννίδης και πρόσθεσε:

«Έχουμε μπει σε σκληρά μονοπάτια.

»Επιστήμονες που συνεχίζουν και εργάζονται στον κεντρικό πυρήνα της Επιστήμης.

»Δεν μιλάω για επιστήμονες που έχουν περίεργες ιδέες και δεν μπορούν να τις δημοσιεύσουν σε σοβαρά περιοδικά».

Στην ερώτηση του δημοσιογράφου αν η ηθική στην επιστήμη ορίζεται από αυτούς που καθορίζουν το αν θα σε πολτοποιήσουν ή όχι, ο κ. Ιωαννίδης απάντησε:

«Δυστυχώς. Είναι σαν να βρίσκεται κάποιος σε κατάσταση εκβιασμού.

» Κάποιοι είναι πιο γενναίοι. Αλλά μπορεί η γενναιότητα να χαρακτηριστεί ως αφροσύνη, ως επιπολαιότητα.

»Ο Ιωαννίδης είναι αλαφροΐσκιωτος επειδή δεν τον ενδιαφέρει αν θα πολτοποιηθεί» τόνισε ο καθηγητής.

https://www.tribune.gr/greece/news/arti ... inteo.html

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39968
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 10 Ιουν 2021, 05:59

Και ο βασικος λογος που ψηφιστηκε ο αντισυνταγματικος νομος για το ακαταδιωκτο των λοιμωξιολογων της κυβερνησης ειναι πιθανοτατα:

α) Γιατι δεν εβγαλαν ανακοινωση να μην γινεται το Astra και το JJ σε νεους.

β) Γιατι αποφασισαν να μην ερθουν τα μονοκλωνικα (γεγονος που εκανε ακομη και τον υπερεμβολιαστη ΣΥΡΙΖΑ να βγει στα καγκελα).

γ) Γιατι θα τους βαλουν να γνωμοδοτησουν τερατα, για παραδειγμα τον εμβολιασμο σε εφηβους και μικρα παιδια. Και εκει αν υπαρξουν θανατοι θα ξεσηκωθει ολη η Ελλαδα και θα ζητησει δικαστηρια.

.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 10 Ιουν 2021, 08:06

Αρίστος έγραψε:
10 Ιουν 2021, 04:00
stavmanr έγραψε:
09 Ιουν 2021, 21:41


Αυτό που βλέπω είναι συγγενείς μου στην εντατική και γνωστούς μου στον τάφο.
Κάποιοι εκ των οποίων έχουν παρασυρθεί από επιτήδειους του ίντερνετ "δενπιστευάκηδες".
Μόλις τις προάλλες πήρα τη ληξιαρχική πράξη θανάτου του ενός εκ των γνωστών στα χέρια μου. Ο άνθρωπος πρώην αστυνομικός, 1,90, κατέληξε μετά από 2 μήνες στη ΜΕΘ.

Έφτασαν τους 6 οι γνωστοί μου νεκροί και τον 1 οι άνθρωποι που πέρασαν από εντατική.
Αστα αυτα μεγαλε, εγω εξαρχης ειπα οτι ο ιος ηταν επικινδυνος και εκραξα τον ΠΟΥ σε αρθρο γιατι δεν πηρε μετρα νωριτερα. Αλλο ομως αυτο και αλλο η εργαλειοποιηση της επιδημιας ωστε να καταστρεφονται οι ζωες των νεων, η μικρη και μεσαια επιχειρηματικοτητα, η ψυχολογια των παιδιων και η εκπαιδευση τους, ο πολιτισμος, η οικονομια και η εργασια, oι στοιχειωδεις ελευθεριες. Και ολα αυτα ενω θα μπορουσαν στη Δυση να ακολουθησουν απλα μετρα τυπου Ταιβαν και Κορεας.
Καλά ρε συ Αρίστο. Γράφεις για ελευθερίες και δικαιώματα παρουσιάζοντας ως λύση την Β. Κορέα και την Ταιβάν που είναι νησί και είναι φυσικώς αποκλεισμένη από τα πάντα σαν την Ισλανδία;
Βλεπεις ομως χωρις την "κοινωνικη αποστασιοποιηση", την "τηλεκπαιδευση", την "τηλεργασια", τα lockdowns-ακορντεόν δεν ερχεται η 4η βιομηχανικη επανασταση και η μεγαλη επανεκκινηση.
Σε καθεστώς Β. Κορέας, στην Ελλάδα, θα χειροκροτούσες το Μητσοτάκη κλαίγοντας από ...υπερηφάνεια υπό την απειλή άμεσης εκτέλεσης, αντί να γράφεις όλα αυτά...

Και στη Σομαλία τα κρούσματα φαίνονται περιορισμένα, αν ζηλεύεις και εκείνο το καθεστώς...
Ειναι η ιδια περιπτωση που χωρις την κλιματικη αλλαγη δεν ερχονται η ηλεκτροκινηση, οι ανεμογεννητριες στα ελληνικα βουνα και οι πρασινες μπιζνες.
Τα μπερδεύεις όλα μεταξύ τους.
Δεν σου κανει εντυπωση που στο πακετο που ενεκρινε η ΕΕ για την Ελλαδα δεν υπαρχει καθολου κονδυλι για ενισχυση του δημοσιου συστηματος υγειας;
Ας το πάρουμε από την αρχή.
ΕΕ είμαστε εμείς.
Κάθε χώρα μέλος της ΕΕ συμμετέχει στα οικονομικά προγράμματα της ΕΕ με το μερίδιό της και η ΕΕ αποφασίζει σε ποια χώρα υπάρχει το μεγαλύτερο πρόβλημα για να επιστρέψει προς εκεί μεγαλύτερο ποσοστό από τη συμμετοχή.
Πχ. στην αγροτική πολιτική, η Ελλάδα επί 15ετία λάμβανε κατά 10% μεγαλύτερα κονδύλια από τη συμμετοχή της επειδή η ΕΕ έκρινε ότι ως νεοεισερχόμενη χώρα είχαμε μικρότερες οικονομικές αγροτικές δυνατότητες. Εδώ και 7 χρόνια η συμμετοχή μας είναι περίπου ίση με τις επιδοτήσεις (επιστροφή από την ΕΕ) και σε λίγο καιρό θα δίνουμε περισσότερα χρήματα από όσα λαμβάνουμε για να στηριχθούν άλλες νεοεισερχόμενες ή αδυναμες χώρες.
Το ιδιο ισχυει και για τα πακετα αλλων ευρωπαικων χωρων. Υπαρχουν λεφτα για την ψηφιακη αναβαθμιση της οικονομιας και τις πρασινες μπιζνες αλλα οχι για τη δημοσια υγεια και την επανεκκινηση της μικρης και μεσαιας επιχειρηματικοτητας που καταστραφηκε απο τα lockdowns.
Εννοείς πχ. ότι τα πακέτα των επιστρεπτέων και μη επιστρεπτέων προκαταβολών και οι λοιπές ενισχύσεις είναι μικρά μέτρα;
Σε λίγο καιρό θα γκρινιάζεις που όλα αυτά θα πρέπει να επιστραφούν από εκεί που τα πήραμε για να αντιμετωπίσουμε την πανδημία...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22884
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 10 Ιουν 2021, 08:29

Κυπρελλημπανιος 66χρονος γιατρός. Έκραζε τα εμβόλια κάθε μέρα και πέθανε από κοβιντ.


Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13561
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Ιουν 2021, 08:40

Επισήμως τσιπαρισμένος εμβολιασμένος σήμερα και με πιστοποιητικό εμβολιασμού.
ΠΙΣΩ ΨΕΚΕΣ! :lol:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13561
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 10 Ιουν 2021, 08:40

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 08:39
:lol:
Εικόνα
Ρε συ, δεν είναι για γέλια. Αυτοί οι τύποι/αυτές οι τύπισσες ψηφίζουν. :roll:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 10 Ιουν 2021, 08:58

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 08:29
Κυπρελλημπανιος 66χρονος γιατρός. Έκραζε τα εμβόλια κάθε μέρα και πέθανε από κοβιντ.
Δυστυχώς, με τον Covid όταν καταλάβεις ότι έκανες λάθος είναι συνήθως αργά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34981
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Ιουν 2021, 09:19

Υπάρχει πλήρης αντιστροφή καταστάσεων και πολιτικών πεποιθήσεων.Έχω κάνει εμβόλια όπως όλος ο κόσμος παιδί.Εάν τη δεκαετία του 60 έβγαινε κάποιος και έλεγε όλα αυτά που λέει ο Αρίστος για τα εμβόλια θα τον κατηγορούσαν ως αντεθνικό δρώντα και ύποπτο κομμουνιστή που υπονομεύει την υγεία του έθνους.
Εάν μάλιστα έλεγε ότι όλα αυτά τα προωθεί για δικό του όφελος ένας Αμερικανός δισεκατομμυριούχος σαν τον Γκέιτς σίγουρα θα φακελλωνόταν για τα κοινωνικά του φρονήματα.
Σήμερα τα λένε όλα αυτά οι ακροδεξιοί.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 10 Ιουν 2021, 09:23

πατησιωτης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 09:19
Υπάρχει πλήρης αντιστροφή καταστάσεων και πολιτικών πεποιθήσεων.Έχω κάνει εμβόλια όπως όλος ο κόσμος παιδί.Εάν τη δεκαετία του 60 έβγαινε κάποιος και έλεγε όλα αυτά που λέει ο Αρίστος για τα εμβόλια θα τον κατηγορούσαν ως αντεθνικό δρώντα και ύποπτο κομμουνιστή που υπονομεύει την υγεία του έθνους.
Εάν μάλιστα έλεγε ότι όλα αυτά τα προωθεί για δικό του όφελος ένας Αμερικανός δισεκατομμυριούχος σαν τον Γκέιτς σίγουρα θα φακελλωνόταν για τα κοινωνικά του φρονήματα.
Σήμερα τα λένε όλα αυτά οι ακροδεξιοί.
Δεν είναι ο Αρίστος το πρόβλημα.
Ο αντίλογος είναι πάντοτε θεμιτός.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5136
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 10 Ιουν 2021, 09:28

πατησιωτης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 09:19
Υπάρχει πλήρης αντιστροφή καταστάσεων και πολιτικών πεποιθήσεων.Έχω κάνει εμβόλια όπως όλος ο κόσμος παιδί.Εάν τη δεκαετία του 60 έβγαινε κάποιος και έλεγε όλα αυτά που λέει ο Αρίστος για τα εμβόλια θα τον κατηγορούσαν ως αντεθνικό δρώντα και ύποπτο κομμουνιστή που υπονομεύει την υγεία του έθνους.
Εάν μάλιστα έλεγε ότι όλα αυτά τα προωθεί για δικό του όφελος ένας Αμερικανός δισεκατομμυριούχος σαν τον Γκέιτς σίγουρα θα φακελλωνόταν για τα κοινωνικά του φρονήματα.
Σήμερα τα λένε όλα αυτά οι ακροδεξιοί.

αυτα δε τα λενε ακροδεξιοι, -αυτοι μπορει να τσιμπανε ευκολοτερα- αλλα τομαρια που οταν βλεπουν οτι η ιδεολογια του κωλου και το συστημα τους εχει καταρρευσει χωρις επιστροφη και η κονομα εχει τελειωσει το μονο που τους απομενει ειναι να πουλανε φοβο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 10 Ιουν 2021, 09:59, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Πέθανε λίγα λεπτά μετά που έκανε Astrazeneca

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 10 Ιουν 2021, 09:35

πατησιωτης έγραψε:
10 Ιουν 2021, 09:19
Υπάρχει πλήρης αντιστροφή καταστάσεων και πολιτικών πεποιθήσεων.Έχω κάνει εμβόλια όπως όλος ο κόσμος παιδί.Εάν τη δεκαετία του 60 έβγαινε κάποιος και έλεγε όλα αυτά που λέει ο Αρίστος για τα εμβόλια θα τον κατηγορούσαν ως αντεθνικό δρώντα και ύποπτο κομμουνιστή που υπονομεύει την υγεία του έθνους.
Εάν μάλιστα έλεγε ότι όλα αυτά τα προωθεί για δικό του όφελος ένας Αμερικανός δισεκατομμυριούχος σαν τον Γκέιτς σίγουρα θα φακελλωνόταν για τα κοινωνικά του φρονήματα.
Σήμερα τα λένε όλα αυτά οι ακροδεξιοί.
Αυτού του είδους η αντισυστημική συνωμοσιολογία πάντα ήταν βασικά μαρξισμός για χαζούς.

Αυτούς δηλαδή που πάνε να ψυλλιαστούν ότι κάτι παίζει και δεν θα έπρεπε να είναι εντελώς οκ ένας τύπος να χρήζει τον εαυτό του τσάρο της παγκόσμιας υγείας επειδή η εταιρία του κέρδισε την μάχη των λειτουργικών συστημάτων υπολογιστών στα 90ς, αλλά δεν τους κόβει να γενικεύσουν την παρατήρηση ούτε είναι σε θέση να εκφράσουν το πρόβλημα χωρίς να καταφεύγουν σε μυθοπλασίες της πεντάρας για μικροτσίπ και σκοτεινό μαστερ πλαν μείωσης πληθυσμού.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών