Είμαι μαλάκας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11460
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 10 Ιουν 2021, 22:59

Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:14
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 21:38
Kauldron έγραψε:
10 Ιουν 2021, 20:23


Θα προτιμούσα τον σουβλατζή της γειτονιάς.
Είπες υπέρ των Ελλήνων.

Δεν καταλαβαίνω τι θα πρέπει να πρεσβεύει και να πιστεύει τελικά ο Σωτηρ μας.
Εκτός αν ψάχνετε τον μπαμπά σας να σας σώσει.
Αν έχω επιλογή τη Διαβολοπούλου ή τον σουβλατζή της γειτονιάς μου ρε γιατρέ μου, προφανώς τον σουβλατζή θα διαλέξω.
Τη σιχαμένη που πούλαγε γεωτρύπανα στους Δυτικούς Κινέζους (Τούρκους) θα διαλέξω?
Δεν καταλαβαίνω τα κριτήρια επιλογής σου. Αυτό λέω.
Γιατί αν είναι να υπερασπίζεται κάποιος τους Έλληνες γενικώς και αορίστως , έχει και την Αγγελοπούλου μέσα.
Αν είναι να υπερασπίζεται τον αδύναμο και να έχει ως ιδανικό την αλληλεγγύη και την ισότητα , τοτε ίσως κ ψάξεις σε πολιτικές τάσεις που τις έχουν ως προτεραιότητα.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24951
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 10 Ιουν 2021, 22:59

Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:55
talaipwros έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:49
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:39

Πρέπει να καταλάβουν όλοι, πως από ένα σημείο και μετά με τους φόρους, πληρώνουν τον Κούλη και την παρέα του και η δουλειά του φυσικά είναι παραδώσει τους ΕΕ στις πολυεθνικές.
Ποιους φόρους; ο Βασικός μισθός είναι κατω απο το αφορολόγητο.
Οι φοροι του Ασέβαστου του καλύπτουν την υγεία, την παιδεία, τους δρόμους και τις υποδομές
Αν ο βασικός μισθός ήταν μεγαλύτερος τότε ο Ασέβαστος θα μοιραζόταν το βάρος. Παρόλα αυτά είναι υπέρ των μειώσεων των αποδοχών από όσα διάβασα.
Και ποιος φταίει δηλαδή ο μισθωτός;

Για τους εργολάβους στο δημόσιο που απασχολούν άτομα με τον βασικό μισθό δεν είδα να έχεις καμία αντίρρηση.
Κανεις δεν υποχρεωνει κανέναν να πληρώνει τον βασικό, οι συζητήσεις κανονικα πρεπει να γίνονται στη βαση του διάμεσου μισθού.
Χαμηλος είναι βέβαια, μην πουμε στην συζήτηση για το τι φταίει για αυτό, το ρολο της αριστεράς ( Πρωτης φορας Αριστεράς και αριστεράς ως αντιπολίτευση)
Απλως σχολιασα πως αμα μιλαμε για ατομα που αμείβονται τον βασικό, δεν μπορούμε να λεμε οτι υπερφορολογουνται, διοτι δεν φορολογουνται καθόλου

Άβαταρ μέλους
Kolovrat
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: 21 Μάιος 2021, 20:16

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kolovrat » 10 Ιουν 2021, 23:03

Μητέρα όλων των μαχών

«...το λεγόμενο Ακραίο Κέντρο, που έχει πλέον υιοθετήσει την πιο σκληρή γλώσσα αλλά και συμπεριφορά. Το χαρακτηρίζει η αποδοχή όλου του δεξιού οπλοστασίου, και ένα βαθύτατο αντιΣΥΡΙΖΑ μένος, που διαπερνάει όλη την ύπαρξή τους.»

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 10 Ιουν 2021, 23:03

Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:50
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:39
Δυστυχώς όποιος δεν μπορεί να βρεθεί στην θέση του άλλου δεν καταλαβαίνει.
Έχω φίλη που δουλεύει στην ΕΥΔΑΠ και όλοι νομίζουν πως παίρνει καλά λεφτά. Όμως δεν είναι μόνιμη εκεί, δουλεύει σε εργολάβο. Μάλιστα σε εργολάβο για 700€ με 10 χρόνια υπηρεσίας εκεί, ξεκίνησε με 450€. Οι υπερωρίες ήταν σωτήριες για αυτή, τώρα όμως θα γίνουν ρεπό. Τα μόνιμα άτομα που παίρνουν καλά χρήματα στις δημόσιες υπηρεσίες πλέον είναι λίγα και σε διοικητικές θέσεις, οι συμβασιούχοι που δουλεύουν για έναν εργολάβο στις δημόσιες υπηρεσίες συνεχώς αυξάνονται.
Πρέπει να καταλάβουν όλοι, πως από ένα σημείο και μετά με τους φόρους, πληρώνουν τον Κούλη και την παρέα του και η δουλειά του φυσικά είναι παραδώσει τους ΕΕ στις πολυεθνικές.
Ας σταματήσει επιτέλους αυτός ο κοινωνικός αυτοματισμός γιατί αυτό θέλουν... να τσακωνόμαστε μεταξύ μας και αυτοί να την βγάζουν καθαρή με τα νομοσχέδια που περνάνε.
Ξυπνήστε επιτέλους πριν είναι αργά.
Μα και αυτοί που λένε κυρ Παντελήδες τους Ασέβαστους, το ίδιο θέλουν. Με περισσότερο πάθος θα έλεγα. :D
Γιατί τους έχουν πείσει πως φταίει η κατσίκα του διπλανού.

Επίσης ανοίξαμε μια κουβέντα για τον Ασέβαστο που ούτε καν ανάφερα στο πόστ μου.... φταίει κάτι για αυτό;
Ναι, κάτι φταίει.

Εσύ πάντως, όχι. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 10 Ιουν 2021, 23:05

talaipwros έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:59
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:55
talaipwros έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:49


Ποιους φόρους; ο Βασικός μισθός είναι κατω απο το αφορολόγητο.
Οι φοροι του Ασέβαστου του καλύπτουν την υγεία, την παιδεία, τους δρόμους και τις υποδομές
Αν ο βασικός μισθός ήταν μεγαλύτερος τότε ο Ασέβαστος θα μοιραζόταν το βάρος. Παρόλα αυτά είναι υπέρ των μειώσεων των αποδοχών από όσα διάβασα.
Και ποιος φταίει δηλαδή ο μισθωτός;

Για τους εργολάβους στο δημόσιο που απασχολούν άτομα με τον βασικό μισθό δεν είδα να έχεις καμία αντίρρηση.
Κανεις δεν υποχρεωνει κανέναν να πληρώνει τον βασικό, οι συζητήσεις κανονικα πρεπει να γίνονται στη βαση του διάμεσου μισθού.
Χαμηλος είναι βέβαια, μην πουμε στην συζήτηση για το τι φταίει για αυτό, το ρολο της αριστεράς ( Πρωτης φορας Αριστεράς και αριστεράς ως αντιπολίτευση)
Απλως σχολιασα πως αμα μιλαμε για ατομα που αμείβονται τον βασικό, δεν μπορούμε να λεμε οτι υπερφορολογουνται, διοτι δεν φορολογουνται καθόλου
Αν φορολογήσεις τον βασικό τότε καλύτερα είναι να βγουν στην ζητιανιά.
Επίσης κανείς δεν υποχρεώνει κάποιον να πληρώνει τον βασικό, με την νομοθεσία όμως που υπάρχει μαλάκας είναι να πληρώνει παραπάνω μισθούς;

Και αυτή η νομοθεσία όσο περνάει ο καιρός με τα νομοσχέδια που περνάνε γίνεται χειρότερη. Και για να καλύψουν την υγεία, την παιδεία, τους δρόμους και τις υποδομές θα αυξήσουν την φορολογία στους ΕΕ. Εσύ βλέπεις κάποια άλλη λύση μήπως;
the end

the comet the course the tail

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Ιουν 2021, 23:06

Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:50
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:39
Δυστυχώς όποιος δεν μπορεί να βρεθεί στην θέση του άλλου δεν καταλαβαίνει.
Έχω φίλη που δουλεύει στην ΕΥΔΑΠ και όλοι νομίζουν πως παίρνει καλά λεφτά. Όμως δεν είναι μόνιμη εκεί, δουλεύει σε εργολάβο. Μάλιστα σε εργολάβο για 700€ με 10 χρόνια υπηρεσίας εκεί, ξεκίνησε με 450€. Οι υπερωρίες ήταν σωτήριες για αυτή, τώρα όμως θα γίνουν ρεπό. Τα μόνιμα άτομα που παίρνουν καλά χρήματα στις δημόσιες υπηρεσίες πλέον είναι λίγα και σε διοικητικές θέσεις, οι συμβασιούχοι που δουλεύουν για έναν εργολάβο στις δημόσιες υπηρεσίες συνεχώς αυξάνονται.
Πρέπει να καταλάβουν όλοι, πως από ένα σημείο και μετά με τους φόρους, πληρώνουν τον Κούλη και την παρέα του και η δουλειά του φυσικά είναι παραδώσει τους ΕΕ στις πολυεθνικές.
Ας σταματήσει επιτέλους αυτός ο κοινωνικός αυτοματισμός γιατί αυτό θέλουν... να τσακωνόμαστε μεταξύ μας και αυτοί να την βγάζουν καθαρή με τα νομοσχέδια που περνάνε.
Ξυπνήστε επιτέλους πριν είναι αργά.
Μα και αυτοί που λένε κυρ Παντελήδες τους Ασέβαστους, το ίδιο θέλουν. Με περισσότερο πάθος θα έλεγα. :D
Γιατί τους έχουν πείσει πως φταίει η κατσίκα του διπλανού.

Επίσης ανοίξαμε μια κουβέντα για τον Ασέβαστο που ούτε καν ανάφερα στο πόστ μου.... φταίει κάτι για αυτό; Το ίδιο έκανε και ο ταλαίπωρος.
σε κάνει quote για να ρίξει μπηχτή για μένα η κατίνα. εγώ αναφέρθηκα σε κυρ Παντελήδες.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11460
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 10 Ιουν 2021, 23:07

Kolovrat έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:03
Μητέρα όλων των μαχών

ο τυπος μιλα για την απεργια όταν απο το βιογραφικο του φαίνεται πως δεν έχει δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή του .. :lol:



"Ο Νίκος Ρωμανός γεννήθηκε στην Αθήνα το 1981.
Είναι κάτοχος Bachelor of Arts στην Ψυχολογία από το πανεπιστήμιο του Essex και MBA από το Cardiff. Η αγάπη του για την επιστήμη της Ψυχολογίας τον έκανε να επιστρέψει στην Ουαλία για να συνεχίσει τις σπουδές του εκεί. Σήμερα διατηρεί συνεργασία με το Ελληνικό Ινστιτούτο Λογικοθυμικής Γνωσιακής Ψυχοθεραπείας ως ψυχολόγος.

Τα πρώτα του επαγγελματικά βήματα ξεκίνησαν σε καίριες θέσεις στο τμήμα του marketing παγκόσμιων αθλητικών διοργανώσεων, όπως οι Ολυμπιακοί Αγώνες Αθήνα 2004 και οι Ασιατικοί Αγώνες Κατάρ 2006. Το ανήσυχο πνεύμα του και η επιστροφή του στην Ελλάδα άνοιξαν έναν νέο κύκλο επιχειρηματικότητας στο χώρο της εστίασης που στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία.
Ανάμεσα στις πολυπληθείς του δραστηριότητες, καθώς και το δημιουργικό του πνεύμα, είναι και η ουσιαστική του ενασχόληση με τα social media σε πολιτικό επίπεδο και η αρθρογραφία σε ηλεκτρονικά μέσα (Liberal, Protagon, Πρώτο Θέμα, Ελεύθερος Τύπος κ.α.).
Σημείο-σταθμό στην επαγγελματική του πορεία αποτέλεσε το τηλεφώνημα του Κυριάκου Μητσοτάκη και η πρώτη επαφή μαζί του που σήμανε την ένταξή του στην ομάδα του Προέδρου. Από τον Μάιο του 2016 αποτελεί ενεργό μέλος της παράταξης ενώ λίγους μήνες αργότερα, ορίστηκε Αναπληρωτής Γραμματέας Στρατηγικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας της ΝΔ, με βασικό αντικείμενο τα social media. "
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 7987
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 10 Ιουν 2021, 23:08

talaipwros έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:49
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 22:39

Πρέπει να καταλάβουν όλοι, πως από ένα σημείο και μετά με τους φόρους, πληρώνουν τον Κούλη και την παρέα του και η δουλειά του φυσικά είναι παραδώσει τους ΕΕ στις πολυεθνικές.
Ποιους φόρους; ο Βασικός μισθός είναι κατω απο το αφορολόγητο.
Οι φοροι του Ασέβαστου του καλύπτουν την υγεία, την παιδεία, τους δρόμους και τις υποδομές
Φορολογείται έμμεσα. Το κόστος ζωής είναι πολύ υψηλό στην Ελλάδα συγκριτικά με τους μισθούς των κατοίκων της.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 10 Ιουν 2021, 23:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:03


Ναι, κάτι φταίει.

Εσύ πάντως, όχι. :)
Όχι Γαλή, μη με καρφώνεις έτσι... ξέρω πολύ καλά τι λες, επειδή βγήκα στην σύνταξη νωρίς. Αυτή όμως είναι η απολαβή μου που έπαιζα κάθε μέρα κορώνα γράμματα την ζωή μου σε αεροπλάνα κατσαρόλες του 1965 με κινητήρες από τα βομβαρδιστικά του β' παγκοσμίου πολέμου.

Είμαι περίεργος αν θα ρισκάριζαν πολλοί την ζωή τους για το τίποτα... γιατί οι συντάξεις μετά τις μειώσεις που έγιναν είναι ένα τίποτα.
the end

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 10 Ιουν 2021, 23:11

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:07

ο τυπος μιλα για την απεργια όταν απο το βιογραφικο του φαίνεται πως δεν έχει δουλέψει ούτε μια μέρα στη ζωή του .. :lol:



"Ο Νίκος Ρωμανός γεννήθηκε στην Αθήνα το 1981.
Είναι κάτοχος Bachelor of Arts στην Ψυχολογία από το πανεπιστήμιο του Essex και MBA από το Cardiff. Η αγάπη του για την επιστήμη της Ψυχολογίας τον έκανε να επιστρέψει στην Ουαλία για να συνεχίσει τις σπουδές του εκεί. Σήμερα διατηρεί συνεργασία με το Ελληνικό Ινστιτούτο Λογικοθυμικής Γνωσιακής Ψυχοθεραπείας ως ψυχολόγος.

Τα πρώτα του επαγγελματικά βήματα ξεκίνησαν σε καίριες θέσεις στο τμήμα του marketing παγκόσμιων αθλητικών διοργανώσεων, όπως οι Ολυμπιακοί Αγώνες Αθήνα 2004 και οι Ασιατικοί Αγώνες Κατάρ 2006. Το ανήσυχο πνεύμα του και η επιστροφή του στην Ελλάδα άνοιξαν έναν νέο κύκλο επιχειρηματικότητας στο χώρο της εστίασης που στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία.
Ανάμεσα στις πολυπληθείς του δραστηριότητες, καθώς και το δημιουργικό του πνεύμα, είναι και η ουσιαστική του ενασχόληση με τα social media σε πολιτικό επίπεδο και η αρθρογραφία σε ηλεκτρονικά μέσα (Liberal, Protagon, Πρώτο Θέμα, Ελεύθερος Τύπος κ.α.).
Σημείο-σταθμό στην επαγγελματική του πορεία αποτέλεσε το τηλεφώνημα του Κυριάκου Μητσοτάκη και η πρώτη επαφή μαζί του που σήμανε την ένταξή του στην ομάδα του Προέδρου. Από τον Μάιο του 2016 αποτελεί ενεργό μέλος της παράταξης ενώ λίγους μήνες αργότερα, ορίστηκε Αναπληρωτής Γραμματέας Στρατηγικού Σχεδιασμού και Επικοινωνίας της ΝΔ, με βασικό αντικείμενο τα social media. "
Η αλήθεια είναι ότι από αυτόν τον Νίκο Ρωμανό προτιμώ κ γω τον άλλο :oops:

the comet the course the tail

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Ιουν 2021, 23:11

Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:03


Ναι, κάτι φταίει.

Εσύ πάντως, όχι. :)
Όχι Γαλή, μη με καρφώνεις έτσι... ξέρω πολύ καλά τι λες, επειδή βγήκα στην σύνταξη νωρίς. Αυτή όμως είναι η απολαβή μου που έπαιζα κάθε μέρα κορώνα γράμματα την ζωή μου σε αεροπλάνα κατσαρόλες του 1965 με κινητήρες από τα βομβαρδιστικά του β' παγκοσμίου πολέμου.

Είμαι περίεργος αν θα ρισκάριζαν πολλοί την ζωή τους για το τίποτα... γιατί οι συντάξεις μετά τις μειώσεις που έγιναν είναι ένα τίποτα.
συνταξιούχος είσαι μωρή κουφάλα; :D:blm::hammer:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11460
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 10 Ιουν 2021, 23:14

the comet the course the tail έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:11
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:03


Ναι, κάτι φταίει.

Εσύ πάντως, όχι. :)
Όχι Γαλή, μη με καρφώνεις έτσι... ξέρω πολύ καλά τι λες, επειδή βγήκα στην σύνταξη νωρίς. Αυτή όμως είναι η απολαβή μου που έπαιζα κάθε μέρα κορώνα γράμματα την ζωή μου σε αεροπλάνα κατσαρόλες του 1965 με κινητήρες από τα βομβαρδιστικά του β' παγκοσμίου πολέμου.

Είμαι περίεργος αν θα ρισκάριζαν πολλοί την ζωή τους για το τίποτα... γιατί οι συντάξεις μετά τις μειώσεις που έγιναν είναι ένα τίποτα.
συνταξιούχος είσαι μωρή κουφάλα; :D:blm::hammer:
Συνταξιούχος από τα 42 detected.
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 10 Ιουν 2021, 23:16

the comet the course the tail έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:11
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:03


Ναι, κάτι φταίει.

Εσύ πάντως, όχι. :)
Όχι Γαλή, μη με καρφώνεις έτσι... ξέρω πολύ καλά τι λες, επειδή βγήκα στην σύνταξη νωρίς. Αυτή όμως είναι η απολαβή μου που έπαιζα κάθε μέρα κορώνα γράμματα την ζωή μου σε αεροπλάνα κατσαρόλες του 1965 με κινητήρες από τα βομβαρδιστικά του β' παγκοσμίου πολέμου.

Είμαι περίεργος αν θα ρισκάριζαν πολλοί την ζωή τους για το τίποτα... γιατί οι συντάξεις μετά τις μειώσεις που έγιναν είναι ένα τίποτα.
συνταξιούχος είσαι μωρή κουφάλα; :D:blm::hammer:
Ναι ρε μλκ... τώρα το κατάλαβες; Έφυγα γιατί δεν υπήρχαν ανταλλακτικά για τα αεροπλάνα και πετούσαμε με ρίσκο... εκεί που ήθελε κολιέ πιάναμε την σωλήνα με σύρμα.
7-8 φορές πιάσαμε emergency σε διάφορα αεροδρόμια... ε, μετά από αυτό αποφάσισα να φύγω. Έχω μεταφέρει πολλούς νεκρούς συναδέλφους στον ώμο μου. Και τι κέρδισαν; Μια σημαία στο φέρετρο.... οι γυναίκες και τα παιδιά τους (συντάξεις χηρείας) τις εξαθλίωσαν..

Ε, να πάνε να γαμηθούν!
the end

the comet the course the tail

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 10 Ιουν 2021, 23:16

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:14
the comet the course the tail έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:11
Πάνας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:09


Όχι Γαλή, μη με καρφώνεις έτσι... ξέρω πολύ καλά τι λες, επειδή βγήκα στην σύνταξη νωρίς. Αυτή όμως είναι η απολαβή μου που έπαιζα κάθε μέρα κορώνα γράμματα την ζωή μου σε αεροπλάνα κατσαρόλες του 1965 με κινητήρες από τα βομβαρδιστικά του β' παγκοσμίου πολέμου.

Είμαι περίεργος αν θα ρισκάριζαν πολλοί την ζωή τους για το τίποτα... γιατί οι συντάξεις μετά τις μειώσεις που έγιναν είναι ένα τίποτα.
συνταξιούχος είσαι μωρή κουφάλα; :D:blm::hammer:
Συνταξιούχος από τα 42 detected.
θέλω κι εγώ σύνταξη :smt091

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Είμαι μαλάκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 10 Ιουν 2021, 23:17

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
10 Ιουν 2021, 23:14


Συνταξιούχος από τα 42 detected.
Είπε από το γραφείο του που το πιο επικίνδυνο πράγμα που κάνει είναι να ανέβει σκάλες... :bored:
the end

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών