Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Ιουν 2021, 14:45

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 10:02
Πρόκειται για μία εκ των δυσμενεστέρων επιπτώσεων της επέλασης της ασιαστικής ορδής - της μεγαλύτερης συμφοράς του ανθρωπίνου πολιτισμού ως τωρα. Ομιλώ για την καλλιέργεια ταξικού μίσους ως μέσου αποσταθεροποίησης της φιλελεύθερης κοινωνίας των πολιτών με σκοπό την επικράτηση απολυταρχικών καθεστώτων της Ανατολής. Οι πλανημένοι φορουμίστι που μας ζαλίζουν τον πούτσον είναι ότι έχει απομείνει από τους χρήσιμους ηλιθίους των τελών του περασμένου αιώνος.
Get in loser, we are making the West great again.

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻


Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 14 Ιουν 2021, 15:15

sharp έγραψε:
14 Ιουν 2021, 14:28
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 13:58
Εις ό,τι αφορά τη τεχνολογία η αφομοίωσή της από την αγορά έχει να κάνει με την επιθυμία της για τεμπελιά. Οι Τζόμπς αυτού του κόσμου, μπορεί να έχουν ένα σωρό κίνητρα. Οι πελάτες τους όμως θέλουν να γίνεται κάτι πιό γρήγορα για να πάνε σπίτια τους και να κοιμηθούν σαν άνθρωποι.Αν σου αρέσει η σκληρή δουλειά στη τελική, βγες έξω να κουβαλήσεις κάμποσα σακιά με ελιές ή να θερίσεις με το δρεπάνι στα χέρια και έλα να ξανακουβεντιάσουμε.
Τελείως case study η αντίληψη που έχεις σε αυτά τα θέματα.

Επειδή προτιμώ να πάω 200 χλμ. με το αυτοκίνητο και όχι με τα πόδια, που συν τοις άλλοις θα μού πάρει 2 μήνες, είμαι τεμπέλης.

Από την άλλη είμαι εργατικός μόνον όταν κουβαλήσω τόνους βάρους, μεχρι να πέσω ξερός.

Λάθος έγραψα 16ο αι., εσύ ζεις στην προϊστορική εποχή.
Εσύ είσαι ο υπέρμαχος των πολλών ωρών εργασίας γιατί είναι μίζερο να ζητάει κάποιος να δουλεύει λιγότερο. Μη τα γράφεις σε εμένα τα παραπάνω.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Ιουν 2021, 15:40

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 15:15
sharp έγραψε:
14 Ιουν 2021, 14:28
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 13:58
Εις ό,τι αφορά τη τεχνολογία η αφομοίωσή της από την αγορά έχει να κάνει με την επιθυμία της για τεμπελιά. Οι Τζόμπς αυτού του κόσμου, μπορεί να έχουν ένα σωρό κίνητρα. Οι πελάτες τους όμως θέλουν να γίνεται κάτι πιό γρήγορα για να πάνε σπίτια τους και να κοιμηθούν σαν άνθρωποι.Αν σου αρέσει η σκληρή δουλειά στη τελική, βγες έξω να κουβαλήσεις κάμποσα σακιά με ελιές ή να θερίσεις με το δρεπάνι στα χέρια και έλα να ξανακουβεντιάσουμε.
Τελείως case study η αντίληψη που έχεις σε αυτά τα θέματα.

Επειδή προτιμώ να πάω 200 χλμ. με το αυτοκίνητο και όχι με τα πόδια, που συν τοις άλλοις θα μού πάρει 2 μήνες, είμαι τεμπέλης.

Από την άλλη είμαι εργατικός μόνον όταν κουβαλήσω τόνους βάρους, μεχρι να πέσω ξερός.

Λάθος έγραψα 16ο αι., εσύ ζεις στην προϊστορική εποχή.
Εσύ είσαι ο υπέρμαχος των πολλών ωρών εργασίας γιατί είναι μίζερο να ζητάει κάποιος να δουλεύει λιγότερο. Μη τα γράφεις σε εμένα τα παραπάνω.
Φαίνεται όμως ότι εσύ μετράς την εργασία κυριολεκτικά με το καντάρι. Ένας μαθηματικός που ασχολείται μέρα νύχτα με ένα πρόβλημα για χάρη της επιστήμης δουλεύει λιγώτερο από την πωλήτρια πίσω από τα τυριά (για να επανέλθουμε) όπου πιθανόν την τρώει η ορθοστασία.

Δεν ξέρω αν θυμάσαι, όταν είχες πρωτομπεί στο φόρουμ με αυτό το όνομα (δεν γνωρίζω ποιος ήσουν πριν) έγραφες κάτι φιλελεύθερα οικονομικά περί εταιριών και σού είχα πει ότι παρά τα όσα γράφεις, είμαι σίγουρος ότι είσαι πρώην αριστερός ή κάτι τέτοιο. Φαινόταν αυτό από τα γραπτά σου, ήταν κάπως διαφορετικά και θυμάμαι ότι το είχες παραδεχθεί. Τώρα που έπεσαν τελείως οι μάσκες, προτείνω να σβήσεις το πρώτο συνθετικό από το όνομα σου.

Επίσης, η κουβέντα μας σχετικά με το ακαδημαϊκό δεκάλεπτο των σκληρά εργαζομένων μού θύμισε το εξής περιστατικό: κάτι δεκαετίες πριν είχα πάει στο ΕΤ (Εθνικό Τυπογραφείο) να ζητήσω ένα ΦΕΚ που μού χρειαζόταν σε μια δουλειά. Δούλευαν και αυτοί σκληρά, μέχρι την 1:30 αν θυμάμαι καλά, οπότε στη 1:20 είχα το θράσος να απευθυνθώ σε έναν αχρείο τύπο με τραγιάσκα, σαν τον Μαστοράκη ήταν, για να με εξυπηρετήσει. Ήταν Παρασκευή και η απάντηση του "έλα από Δευτέρα να ζητήσεις αυτό το ΦΕΚ". Το θράσος μου ήταν πολύ μεγάλο, γιατί χωρίς να πέσω στα γόνατα τόλμησα να ρωτήσω γιατί δεν το κάνει τώρα (άλλωστε ήξερε την περίπτωση και ποιο ΦΕΚ είναι). Η απάντηση του "δεν μπορώ, τώρα κλείνω". Αναγκάστηκα να ξαναπαρακαλέσω και να του πω ότι την Δευτέρα πάω νωρίς Θεσ/νίκη για δουλειά, εξ ου και ο λόγος που χρειαζόμουν να έχω το ΦΕΚ μαζί μου. Η απάντηση του ήταν ομολογουμένως ειλικρινής και αποστομωτική "και τι με νοιάζει εμένα;"

Είναι ο μόνος άνθρωπος στον οποίο έχω ποτέ ευχηθεί να χάσει τη δουλειά του... αν και είμαι σίγουρος ότι σήμερα θα έχει πάρει μια καλή συνταξάρα (την δικαιούται άλλωστε, δούλεψε τόσο σκληρά και πρέπει να είναι άνω των 50 πλέον, που να κουράζεται τόσο πολύ γέρος άνθρωπος).

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 14 Ιουν 2021, 15:48

Όσοι ανέφεραν το ότι οι μεγάλες αλυσίδες σούπερ μάρκετ συμφωνούν με το μετρό σαν επιχείρημα για το ότι το μέτρο είναι σωστό, να τους πληροφορήσω ότι αν ταυτόχρονα τους ο νόμος υποχρέωνε να προσλάβουν επιπλέον προσωπικό θα ήταν στα κάγκελα ( αυτο για όσους πιστεύουν ότι θα ανοίξουν νέες θέσεις εργασίας και δεν θα ξεζουμιστουν οι ήδη υπάρχοντες )

Προς το παρόν γελάω με οικογενειακό φίλο ιδιοκτήτη σούπερ μάρκετ που το δουλεύει οικογενειακά, παραδοσιακό ψηφοφόρο της ΝΔ που νόμιζε ότι με την ΝΔ θα φτιάξουν τα πράγματα για τους μικρομεσαίους και τώρα κλαίει γοερα γιατί δεν αντέχει άλλο.

Υ.Γ Σε έναν μήνα περιμένω τον ΣΕ να μας πει για τότε που απαίτησε να του τρίψουν φέτα στις 22:28 και αρνηθηκαν
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 14 Ιουν 2021, 16:00

sharp έγραψε:
14 Ιουν 2021, 15:40
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 15:15
sharp έγραψε:
14 Ιουν 2021, 14:28


Τελείως case study η αντίληψη που έχεις σε αυτά τα θέματα.

Επειδή προτιμώ να πάω 200 χλμ. με το αυτοκίνητο και όχι με τα πόδια, που συν τοις άλλοις θα μού πάρει 2 μήνες, είμαι τεμπέλης.

Από την άλλη είμαι εργατικός μόνον όταν κουβαλήσω τόνους βάρους, μεχρι να πέσω ξερός.

Λάθος έγραψα 16ο αι., εσύ ζεις στην προϊστορική εποχή.
Εσύ είσαι ο υπέρμαχος των πολλών ωρών εργασίας γιατί είναι μίζερο να ζητάει κάποιος να δουλεύει λιγότερο. Μη τα γράφεις σε εμένα τα παραπάνω.
Φαίνεται όμως ότι εσύ μετράς την εργασία κυριολεκτικά με το καντάρι. Ένας μαθηματικός που ασχολείται μέρα νύχτα με ένα πρόβλημα για χάρη της επιστήμης δουλεύει λιγώτερο από την πωλήτρια πίσω από τα τυριά (για να επανέλθουμε) όπου πιθανόν την τρώει η ορθοστασία.

Δεν ξέρω αν θυμάσαι, όταν είχες πρωτομπεί στο φόρουμ με αυτό το όνομα (δεν γνωρίζω ποιος ήσουν πριν) έγραφες κάτι φιλελεύθερα οικονομικά περί εταιριών και σού είχα πει ότι παρά τα όσα γράφεις, είμαι σίγουρος ότι είσαι πρώην αριστερός ή κάτι τέτοιο. Φαινόταν αυτό από τα γραπτά σου, ήταν κάπως διαφορετικά και θυμάμαι ότι το είχες παραδεχθεί. Τώρα που έπεσαν τελείως οι μάσκες, προτείνω να σβήσεις το πρώτο συνθετικό από το όνομα σου.

Επίσης, η κουβέντα μας σχετικά με το ακαδημαϊκό δεκάλεπτο των σκληρά εργαζομένων μού θύμισε το εξής περιστατικό: κάτι δεκαετίες πριν είχα πάει στο ΕΤ (Εθνικό Τυπογραφείο) να ζητήσω ένα ΦΕΚ που μού χρειαζόταν σε μια δουλειά. Δούλευαν και αυτοί σκληρά, μέχρι την 1:30 αν θυμάμαι καλά, οπότε στη 1:20 είχα το θράσος να απευθυνθώ σε έναν αχρείο τύπο με τραγιάσκα, σαν τον Μαστοράκη ήταν, για να με εξυπηρετήσει. Ήταν Παρασκευή και η απάντηση του "έλα από Δευτέρα να ζητήσεις αυτό το ΦΕΚ". Το θράσος μου ήταν πολύ μεγάλο, γιατί χωρίς να πέσω στα γόνατα τόλμησα να ρωτήσω γιατί δεν το κάνει τώρα (άλλωστε ήξερε την περίπτωση και ποιο ΦΕΚ είναι). Η απάντηση του "δεν μπορώ, τώρα κλείνω". Αναγκάστηκα να ξαναπαρακαλέσω και να του πω ότι την Δευτέρα πάω νωρίς Θεσ/νίκη για δουλειά, εξ ου και ο λόγος που χρειαζόμουν να έχω το ΦΕΚ μαζί μου. Η απάντηση του ήταν ομολογουμένως ειλικρινής και αποστομωτική "και τι με νοιάζει εμένα;"

Είναι ο μόνος άνθρωπος στον οποίο έχω ποτέ ευχηθεί να χάσει τη δουλειά του... αν και είμαι σίγουρος ότι σήμερα θα έχει πάρει μια καλή συνταξάρα (την δικαιούται άλλωστε, δούλεψε τόσο σκληρά και πρέπει να είναι άνω των 50 πλέον, που να κουράζεται τόσο πολύ γέρος άνθρωπος).
Άντε πάλι με το ψευδώνυμο. Πόσες φορές πρέπει να γράψω πως επέλεξα κάτι που εμένα μου φαινόταν να κάνει ρίμα χωρίς να με νοιάζει το που παραπέμπει ιδεολογικά? Στα ουσιαστικά θέματα τώρα,τα γράψαμε και προηγουμένως;Άλλο η σημαντική ανάγκη που μπορεί να εξυπηρετηθεί και λίγο μετά το τέλος του ωραρίου και άλλο η κάλυψη μίας καταναλωτικής ανάγκης που δεν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου να καλυφθεί τώρα πρώτον και δεύτερον υπάρχουν τα υποκατάστατα προς αυτή τη κατεύθυνση. Από εκεί και πέρα κάθε δουλειά έχει τις απαιτήσεις και τις προδιαγραφές της, αυτό δε σημαίνει πως δε πρέπει να βρεθεί η φόρμουλα για να ξεκουράζεται ο μέσος εργαζόμενος.Αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με τα προβλήματα της επιστήμης μπορεί να το κάνει και μόνος του χωρίς να εργάζεται, στα τυριά όμως πήγαινε να δεις πως είναι να δουλεύει κάποιος και έλα μετά να κουβεντιάσουμε. Βασικά, ο ίδιος το παραδέχεσαι πως είναι δύσκολη δουλειά άρα τι συζητάμε τόσην ώρα ένας Θεός ξέρει.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 14 Ιουν 2021, 16:05

Gewponos90 έγραψε:
14 Ιουν 2021, 15:48
Όσοι ανέφεραν το ότι οι μεγάλες αλυσίδες σούπερ μάρκετ συμφωνούν με το μετρό σαν επιχείρημα για το ότι το μέτρο είναι σωστό, να τους πληροφορήσω ότι αν ταυτόχρονα τους ο νόμος υποχρέωνε να προσλάβουν επιπλέον προσωπικό θα ήταν στα κάγκελα ( αυτο για όσους πιστεύουν ότι θα ανοίξουν νέες θέσεις εργασίας και δεν θα ξεζουμιστουν οι ήδη υπάρχοντες )

Προς το παρόν γελάω με οικογενειακό φίλο ιδιοκτήτη σούπερ μάρκετ που το δουλεύει οικογενειακά, παραδοσιακό ψηφοφόρο της ΝΔ που νόμιζε ότι με την ΝΔ θα φτιάξουν τα πράγματα για τους μικρομεσαίους και τώρα κλαίει γοερα γιατί δεν αντέχει άλλο.

Υ.Γ Σε έναν μήνα περιμένω τον ΣΕ να μας πει για τότε που απαίτησε να του τρίψουν φέτα στις 22:28 και αρνηθηκαν
Το υστερόγραφό σου ήθελα να το γράψω και εγώ πιό πριν. Όπως και αν διαμορφωθεί το ωράριο θα υπάρχουν πάντοτε αυτοί που θα εμφανίζονται λίγο πριν κλείσει το μαγαζί για να ζητήσουν το Χ,Ψ,Ω πράγμα. Είτε επειδή θα έχουν πέσει θύματα και αυτοί της επιμήκυνσης του εργάσιμου χρόνου είτε επειδή θα έχουν την απαίτηση να τους εξυπηρετούν όποτε διακόπτουν τη παρακολούθηση κάποιας σειράς στο Νέτφλιξ.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 14 Ιουν 2021, 16:20

Ντροπη αμα παει το ωραριο στις 22:30. Θα τους ξεσκισουν τους εργαζομενους στα ΣΜ...

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4808
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 14 Ιουν 2021, 16:46

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 13:57

Η εξέλιξη της τεχνολογίας οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε τρεις εκδοχές:

1. Καταστροφή του ανθρώπινου γένους.

2. Επικράτηση νέας τεχνο-φεουδαρχίας με τα 2/3 της κοινωνίας να ζει ως παρίας και ίσως με κάποιο κατώτατο επίδομα
.
3. Επικράτηση Σοσιαλισμού.

Διαλέγεις και παίρνεις.
:smt005::smt005::smt005:
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4808
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 14 Ιουν 2021, 16:52

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 14:01
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 13:49

Πρόσεξε να δεις. Στην εποχή της αυτοματοποίησης υπάρχουν άνθρωποι, που υποστηρίζουν ότι οι ώρες εργασίας πρέπει να αυξάνονται και όχι να μειώνονται.
Για τους άλλους. Ο Χατζηδάκης π.χ έπερνε το γιό του και φωτογραφίζονταν καμαρωτός καμαρωτός σε κάποιο κατάστημα που δούλευε τη Κυριακή.Αν δούλευε ο ίδιος, δε θα είχε την ίδια γνώμη.

Στην ουσία, υπάρχουν αυτοί που ζητούν να δουλέψουν οι άλλοι αβέρτα χρησιμοποιώντας τη τεχνολογία για να φέρουν κέρδη.Οι ίδιοι όμως θέλουν τη τεχνολογία για να κοπιάζουν λιγότερο(παραγγέλνοντας π.χ ηλεκτρονικά).
έχετε μπλέξει τις ώρες λειτουργίας με τις ώρες εργασίας και λέτε ό,τι νά'ναι. :D
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 14 Ιουν 2021, 16:52

Maspoli έγραψε:
11 Ιουν 2021, 17:58
Γιατί όχι 24ωρο-7ήμερο άνοιγμα;
Π ρ ο α ι ρ ε τ ι κ ά πάντα, έτσι;
Μόνο αν το θέλει ο εργαζόμενος...
ε και;
αν τηρούνται οι υπερωρίες και τα ωράρια
σε εργοστάσια που έχω δουλέψει είχε 24ωρο σε βάρδιες
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Ιουν 2021, 17:03

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:00
Στα ουσιαστικά θέματα τώρα,τα γράψαμε και προηγουμένως;Άλλο η σημαντική ανάγκη που μπορεί να εξυπηρετηθεί και λίγο μετά το τέλος του ωραρίου και άλλο η κάλυψη μίας καταναλωτικής ανάγκης που δεν είναι ζήτημα ζωής και θανάτου να καλυφθεί τώρα πρώτον και δεύτερον υπάρχουν τα υποκατάστατα προς αυτή τη κατεύθυνση.
:smt005::smt005:

Κι αν είναι μια γυναίκα με οστεοπόρωση και έχει ανάγκη τη φέτα για το ασβέστιο; Πώς το ξέρει αυτό η τυρού στο ΣΜ και πλένει τον πάγκο προ της ώρας της;

Πέρα από την πλάκα είσαι εντελώς σταλίνας, κάπου πήρε το μάτι μου που έγραψες και τη λέξη δρεπάνι :smt005:

Τουλάχιστον άλλοι το παραδέχονται, μην ντρέπεσαι.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Ιουν 2021, 17:05

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:00
Αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με τα προβλήματα της επιστήμης μπορεί να το κάνει και μόνος του χωρίς να εργάζεται
Αυτό θα το βάλω υπογραφή. Όποιος ασχολείται με διανοητική εργασία δεν εργάζεται. :smt005:

Εσύ αλήθεια σκάβεις όλη μέρα; Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο :smt017

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42984
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Ιουν 2021, 17:08

sharp έγραψε:
14 Ιουν 2021, 17:05
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:00
Αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με τα προβλήματα της επιστήμης μπορεί να το κάνει και μόνος του χωρίς να εργάζεται
Αυτό θα το βάλω υπογραφή. Όποιος ασχολείται με διανοητική εργασία δεν εργάζεται. :smt005:

Εσύ αλήθεια σκάβεις όλη μέρα; Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο :smt017
Μισθωτή εργασία εννοεί ρε τσακάλι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

sharp
Δημοσιεύσεις: 21212
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Πρόγευση Κολάσεως: Σημερινή ΚΥΑ επεκτείνει το ωράριο λειτουργίας των σουπερ μάρκετ ως τις 22:30!!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 14 Ιουν 2021, 17:08

Σέλευκας έγραψε:
14 Ιουν 2021, 16:52
Maspoli έγραψε:
11 Ιουν 2021, 17:58
Γιατί όχι 24ωρο-7ήμερο άνοιγμα;
Π ρ ο α ι ρ ε τ ι κ ά πάντα, έτσι;
Μόνο αν το θέλει ο εργαζόμενος...
ε και;
αν τηρούνται οι υπερωρίες και τα ωράρια
σε εργοστάσια που έχω δουλέψει είχε 24ωρο σε βάρδιες
Έχω τύχει σε εταιρία με ωράριο αρχικά 8-20. Κάπου άλλαξε σε 6-24 και σύντομα έχωσαν και βραδυνές βάρδειες, 24ωρο ανοιχτοί. Εκεί να δεις πανικός. Κάποιοι έφυγαν, κάποιοι το δέχτηκαν βρίζοντας και κάποιους τους βόλεψε για δικούς τους λόγους. Αυτά φυσικά Γερμανία, στην Ελλάδα θα είχαν βγει στους δρόμους με πανώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 14 Ιουν 2021, 17:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών