Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14566
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 16 Ιουν 2021, 17:17

Ο πλουσιότερος άνθρωπος της γης πιστεύει ότι οι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες
https://www.moneyreview.gr/business-and ... 3VzSyqT3PQ
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3292
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 16 Ιουν 2021, 17:21

Το έχει αναφέρει κάπου explicitly αυτό ο Μπέζος ή είναι ερμηνεία του αρθρογράφου; Δεν είναι ότι συμπαθώ ιδιαίτερα τον Μπέζος, αλλά το ότι οι άνθρωποι που κάνουν soul-sucking βαρετό labour μετά από καιρό αρχίζουν να έχουν μειωμένη αποδοτικότητα το λες και fact που δεν συνεπάγεται ότι είναι τεμπέληδες. Και εμείς σε ότι έχει να κάνει με warehouses προσανατολιζόμαστε στο να κάνουμε replace ό,τι μπορούμε με ρομποτικό automation.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8174
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 16 Ιουν 2021, 17:26

klg έγραψε:
16 Ιουν 2021, 17:21
Το έχει αναφέρει κάπου explicitly αυτό ο Μπέζος ή είναι ερμηνεία του αρθρογράφου; Δεν είναι ότι συμπαθώ ιδιαίτερα τον Μπέζος, αλλά το ότι οι άνθρωποι που κάνουν soul-sucking βαρετό labour μετά από καιρό αρχίζουν να έχουν μειωμένη αποδοτικότητα το λες και fact που δεν συνεπάγεται ότι είναι τεμπέληδες. Και εμείς σε ότι έχει να κάνει με warehouses προσανατολιζόμαστε στο να κάνουμε replace ό,τι μπορούμε με ρομποτικό automation.

.



Τα χει πεί ο Αριστότλες φτούνα φτού.....

Οτι τό Ζώον/Ανθρωπος αποστρέφεται τον πόνο και κυνηγά την ηδονή..... :102:



.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

- Casper -

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Ιουν 2021, 17:33

Σήμερα μας έκαναν ενημέρωση για την χειρωνακτική μεταφορά φορτίων, για να μας δείξουν τους σωστούς τρόπους για να αποφεύγουμε κινδύνους και ατυχήματα. Μας είπαν πως όποτε έκαναν την συγκεκριμένη ενημέρωση στους εργάτες των αεροδρομίων (για μεταφορά αποσκευών στα αεροσκάφη κτλ), οι εργάτες τους έλεγαν πως είναι όλα ωραία και κατανοητά στην θεωρία αλλά στην πράξη είναι αδύνατο να γίνουν όταν έχεις ελάχιστο χρόνο στη διάθεσή σου.

Οπότε εδώ πέρα,

«Αυτό που έλεγε ήταν ότι η φύση μας ως ανθρώπων είναι να δαπανούμε όσο το δυνατόν λιγότερη ενέργεια προκειμένου να πάρουμε αυτό που θέλουμε ή χρειαζόμαστε», εξήγησε.

εγώ θα πρόσθετα και την πίεση του χρόνου από συναδέλφους, εργοδότες και γενικά την εταιρεία. Η λιγότερη ενέργεια πάντως δεν συνεπάγεται λιγότερος πόνος ή κίνδυνος, απλά λιγότερος χρόνος για να επιτευχθεί ο "στόχος".

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42988
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιουν 2021, 17:43

Βέβαια. Άμα δεν είμασταν τεμπέληδες ακόμα πάνω στα δέντρα θα είμασταν. Κάποιος είχε τη φαεινή ιδέα ότι για να μην κυνηγάμε το φαγητό θα πετάμε 5 σπόρια και θα έρχεται αυτό σε μας. Στην πράξη μπλεχτηκε λίγο το πράγμα και τελικά δεν ήταν τόσο απλό , αλλά πολλές φαεινες ιδέες αργότερα, κάτι πάει να γίνει πάλι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7074
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 16 Ιουν 2021, 17:47

Τεμπέληδες απ' την φύση τους είναι αυτός και οι όμοιοι του επί της γης.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14624
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Ιουν 2021, 17:58

klg έγραψε:
16 Ιουν 2021, 17:21
Το έχει αναφέρει κάπου explicitly αυτό ο Μπέζος ή είναι ερμηνεία του αρθρογράφου; Δεν είναι ότι συμπαθώ ιδιαίτερα τον Μπέζος, αλλά το ότι οι άνθρωποι που κάνουν soul-sucking βαρετό labour μετά από καιρό αρχίζουν να έχουν μειωμένη αποδοτικότητα το λες και fact που δεν συνεπάγεται ότι είναι τεμπέληδες. Και εμείς σε ότι έχει να κάνει με warehouses προσανατολιζόμαστε στο να κάνουμε replace ό,τι μπορούμε με ρομποτικό automation.
:smt005::smt005::smt005:

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7725
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Ιουν 2021, 18:04

Είναι γεγονός οτι ο άνθρωπος χωρίς το σωστό κίνητρο αν μπορεί να λουφάρει θα λουφάρει.
Εξαίρεση αποτελούν οι Ιάπωνες με την εργασιακή τους υπερηφάνεια αλλα κι αυτό ένα είδος κινήτρου είναι.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3292
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 16 Ιουν 2021, 18:37

nowhere έγραψε:
16 Ιουν 2021, 17:58
klg έγραψε:
16 Ιουν 2021, 17:21
Το έχει αναφέρει κάπου explicitly αυτό ο Μπέζος ή είναι ερμηνεία του αρθρογράφου; Δεν είναι ότι συμπαθώ ιδιαίτερα τον Μπέζος, αλλά το ότι οι άνθρωποι που κάνουν soul-sucking βαρετό labour μετά από καιρό αρχίζουν να έχουν μειωμένη αποδοτικότητα το λες και fact που δεν συνεπάγεται ότι είναι τεμπέληδες. Και εμείς σε ότι έχει να κάνει με warehouses προσανατολιζόμαστε στο να κάνουμε replace ό,τι μπορούμε με ρομποτικό automation.
:smt005::smt005::smt005:
Τι σου φάνηκε αστείο μαν μου;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14624
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Ιουν 2021, 18:39

το παλαιοκουλ της φάσης :lol:

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 16 Ιουν 2021, 18:40

Όλοι οι τεμπέληδες του πχώρουμ σε ένα νήμα
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19194
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 16 Ιουν 2021, 18:59

Είμαι μεγάλος τεμπέλης παράσιτο και μου αρέσει !!! :smt005::003:

Ή εργασία είναι για τους σκλάβους τους βλακες και τα ρολόγια

the comet the course the tail

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 16 Ιουν 2021, 19:17

ο άνθρωπος είναι από την φύση του τεμπέλης, γι΄αυτό και είτε εφευρίσκει τρόπους, είτε απασχολεί άλλους ανθρώπους.
να προσθέσω, ότι και τα αφεντικά είναι από τη φύση τους για κρέμασμα. αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. :bored:

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3292
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 16 Ιουν 2021, 19:20

nowhere έγραψε:
16 Ιουν 2021, 18:39
το παλαιοκουλ της φάσης :lol:

Παλαιοκουλ; Δεν σε καταλαβαίνω.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

the comet the course the tail

Re: Oι εργαζόμενοι είναι από τη φύση τους τεμπέληδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 16 Ιουν 2021, 20:05

klg έγραψε:
16 Ιουν 2021, 19:20
nowhere έγραψε:
16 Ιουν 2021, 18:39
το παλαιοκουλ της φάσης :lol:

Παλαιοκουλ; Δεν σε καταλαβαίνω.
περίμενα να σου απαντήσει, αλλά δεν το βλέπω. πολλές φορές όταν βλέπει τα σκούρα δεν απαντάει. οπότε σου απαντώ εγώ:
του την σπάει που μισά τα γράφεις ελληνικά και τα άλλα μισά αγγλικά :102:
klg έγραψε:
16 Ιουν 2021, 19:20
Δεν σε καταλαβαίνω.
η αλήθεια είναι ότι ούτε εμείς καταλαβαίνουμε τι γράφεις μερικές φορές. όπως και άλλοι, γίνεσαι δυσνόητος και χρησιμοποιείς εξειδικευμένους τεχνικούς-κομπιουτερίστικους όρους. αυτό στον απαίδευτο αναγνώστη σε κάνει να φαίνεσαι κουλ (σαν την ksk), αλλά εντάξει τώρα, μεταξύ μας είμαστε :102:

nowhere

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών