Κλείσιμο phorum.gr

Ερωτήσεις, προτάσεις, παρατηρήσεις σχετικά με τη σχεδίαση και λειτουργία του Phorum.com.gr

Συντονιστές: Spiros252, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Παλαιομνήμων
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 19:56
Τοποθεσία: Κάπου εδώ...

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιομνήμων » 06 Αύγ 2018, 01:42

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
01 Αύγ 2018, 15:10
Παλαιομνήμων έγραψε:
31 Ιούλ 2018, 03:00
Spiros252 και λοιποί συμφορουμίτες, αυτό εδώ το έχετε δει; Ξέρει κάποιος, ποιος είναι αυτός ο Lawrence και πώς μπορούμε να έρθουμε σε επικοινωνία μαζί του; Αν όπως λέει διαθέτει μεγάλο «αρχείο με πολλές χιλιάδες θέματα από το παλιό» πχόρουμ, ίσως μας βοηθήσει να βρούμε χαμένο υλικό! :)

https://www.forums.gr/forum/τεχνολογία/ ... rum/page76

SpoilerShow
Lawrence
Μέλος: 26-03-2018, 14:56, #1138 : <<Χαιρετω.Σκεφτομαι να δημουργησω μελλοντικα ενα φορουμ που θα εχει το ιδιο layout με το πχωρουμ και τις ιδιες δυνατοτητες,δεν ειναι κατι δυσκολο.Εχω κρατησει αρχειο με πολλες χιλιαδες θεματα απο το παλιο που εκλεισε.Μια καλη ιδεα θα ηταν να ονομαστει π.χ phorum.net για παραδειγμα.Θα δω πως θα εξελιχθουν τα πραγματα,εαν θα γινει καποια ανακαινιση εδω κ.λ.π.Οπου συντονιστες θα πρεπει να ειναι καποιοι χωρις κομματικες παρωπιδες.



Εδω υπαρχουν καποιες ιδεες,για ριξτε μια ματια εαν ενδιαφερεστε.

http://www.notey.com/@joeyfoxx/lists...-software.html


https://www.phorum.org/

Μετα το κλεισιμο του πχωρουμ ειναι μια καλη ευκαιρια να γινει μια ανακαινιση εδω.Ενα παρομοιο layout με του παλιο φορουμ που εκλεισε,περιορισμο των υποενοτητων.
Εαν δεν γινει καποια ανακαινιση δυσκολα θα ερθουν οι περισσοτεροι απο το πχωρουμ.Νομιζω οτι το 70% των μελων του πχωρουμ εχουν παει στο ελευθερο.

Λειπουν ομως καποιοι οπως ο Καποιος Νικος,Πατησιωτης,Age of Aguarius,Αlain Smith,Καμερον.Ο Πατησιωτης γνωριζει και το ελευθερο και εδω.Προφανως δεν εχει ερθει στο μεν ελευθερο λογω των συντονιστων και εδω λογω μεγεθους.Για αυτο ειναι ευκαιρια να δημουργηθει κατι καινουργιο εαν δεν γινει ανακαινιση εδω στο οποιο θα μαζευτουμε ολοι παλιο και νεοι.Δεν συμφωνω οτι το παλιο φορουμ και το ελευθερο ειναι βοθρουμ,ουτε συμφωνω με το κουτσομοπολιο τυπου δεν ειναι γιατρος ο ταδε κ.λ.π,εγιναν και γινονται καλες συζητησεις και υπαρχουν πολλα αξιολογα μελη.Δεν χρειαζεται να δραματοποιουμε την κατασταση.Κακως κατα την ταπεινη μου γνωμη δεν γραφετε ορισμενοι και στο ελευθερο.Μπορει να μην συμπαθειτε τους συντονιστες αλλα ενα φορουμ ειναι και τα μελη του.Οταν εισασταν μαθητες δεν αλλαζατε σχολειο εαν δεν συμπαθουσατε ορισμενους καθηγητες.Δειτε το καπως ετσι.Αυτη η διασπαση για λεπτομερειες ειναι υπερβολη.Ενα φορουμ δεν ειναι μονο η πολιτικη.Υπαρχουν και αλλες θεματικες ενοτητες στις οποιες υπαρχουν περισσοτερα κοινα απο οτι νομιζουμε.Στο αλλο φορουμ εφυγε ενα μελος επειδη του εγινε παρατηρηση γιατι αναφερθηκε στους γονεις καποιου μελους.Ειχε αδικο και παρολα αυτα θεωρει οτι αδικηθηκε.Δεν ειναι παντοτε αδικοι οι συντονιστες και το μελος ανηκει στην αριστερα.Στο παλιο φορουμ που εκλεισε υπηρχαν συντονιστες απο ολους τους πολιτικους χωρους.Γινανε λαθη και αδικιες,ναι συμφωνω.Αλλα δεν ειναι σοβαροι λογοι για αποχωρηση.Αυτο νομιζω.

Καλη σας μερα!
Ο Λόγος πού μπήκα πρίν τήν ώρα μου στό φόρουμ
ήταν αυτή ή ανάρτηση πού είδα στό forums.gr από τόν Lawrence .....

Γιά νά πάρω καί τήν ευθύνη εγώ μύνησα τού Παλαιομνήμονα
νά τό αναρτήσει λόγω τού ότι δέν μπορούσα γιά τεχνικούς λόγους
νά τό κάνω εγώ .....

Καί τόν ευχαριστώ δημόσια γιατί είναι από τούς λίγους πού τούς πονάει έμπρακτα
ή έλλειψη τού αρχείου ....

Ο τρόπος πού μιλάει ο Lawrence δείχνει σοβαρός .... καί οικείος μέ τό φόρουμ .....

Πίστευα ότι θά παρουσιαζόταν κάποια στιγμή αλλά ...... μέ απογοήτευσε ..........

Εχει καί θέλει νά μοιραστεί τό Αρχείο του ..... άσε πού νομίζεις ότι είναι ανάμεσά μας .....

Αν όχι ..... μπορούμε νά μάθουμε ποιός είναι νόμιμα ;

Νά πλησιασθεί ..... μέ μιά προσφορά .....καί τό Μετάλλιο τής Τιμής τού Φόρουμ .....

Στήν ανάγκη πάρτε του τσιμπούκια .....
Αν θέλει νά σάς πηδήξει αφήστε τον .....
Ξεβρακωθήτε καί πέστε στά τέσσερα .... μή τόν χάσουμε ....

Είναι δίκαιο καί πρέπει νά γίνει πράξη .....μέ οποιοδήποτε κόστος .....

Οποιος μπορεί νά καταλάβει ή νά ξέρει πώς μπορεί νά βρεθεί .... ας μιλήσει ....

Οποιος βοηθήσει στήν λύση τού αινίγματος θά έχει μιά βραδιά άνευ όρων
μέ τά κορίτσια τού φόρουμ καί Αιώνια αναφορα τού ονόματός του ....

Αν είναι νά συγκεντρωθούν οι Τζεντάι ειδοποιήστε ......

Πού άφησα τό φωτόσπαθο πάλι ......
Μακάρι να καταφέρουμε κάτι, Σκεπτικέ...

Να ξεκινήσουμε με το βασικό ερώτημα: Από τους παρευρισκομένους στο νέο πχόρουμ τουλάχιστον, τον ήξερε κανείς; Τον θυμάται κανείς; Μήπως είχε άλλο ψευδώνυμο στο παλαιό πχόρουμ; Σε αυτήν την περίπτωση ίσως είναι πιο δύσκολα τα πράγματα. Μήπως θα μπορούσε κάποιο μέλος, που είναι γραμμένο και σε κείνο το φόρουμ γραμμένο, να προσπαθήσει να έχει μια επαφή (ουχί ερωτική σε πρώτη φάση - μη παρασύρεστε από τις ενθέρμως απεγνωσμένες παροτρύνσεις τού Σκεπτικού - ας ήμεθα ολίγον συντηρητικοί στην αρχή· μη τα δώσουμε όλα με την μία! :003: ) μαζί του, για να δούμε τι θα αποκομίσει;

Αν όχι (που δεν μπορεί, όλο και κάποιος θα βρίσκεται που είναι μέλος ήδη και στα δύο), υπάρχει κάποιος εθελοντής διαθέσιμος να γραφτεί, προκειμένου να βγάλει εις πέρας αυτήν την δύσκολη -αλλά συνάμα καθοριστικής σημασίας δια την κοινότητά μας-αποστολή; Όποιος γενναίος ενδιαφέρεται, να κάνει ένα βήμα μπροστά. :roll:
Ανησύχησα! Μα κάποιοι έσπευσαν αμέσως να με "καθησυχάσουν"...
----------
9 Αυγ. 2016: https://web.archive.org/web/20160809180 ... d6eccbaaf4

Άβαταρ μέλους
Παλαιομνήμων
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 19:56
Τοποθεσία: Κάπου εδώ...

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιομνήμων » 06 Αύγ 2018, 01:47

talaipwros έγραψε:
03 Αύγ 2018, 15:30
Θα πάρει καιρό να ξαναγράψει σεντόνι ο κόσμος
Μικρή αλλά γεμάτη σοφία αυτή η κουβέντα...
Ύστερα από το στραπάτσο με το χάσιμο όλων εκείνων το δεδομένων μας στο παλαιό (καταθέσεις κόπου πολλών ετών για ορισμένους εξ ημών), ποιος να βρει εύκολα το κουράγιο να κάτσει να γράψει κάτι μεγάλο και με ουσία ξανά...
Ανησύχησα! Μα κάποιοι έσπευσαν αμέσως να με "καθησυχάσουν"...
----------
9 Αυγ. 2016: https://web.archive.org/web/20160809180 ... d6eccbaaf4

kaskader
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 14 Αύγ 2018, 23:54
Phorum.gr user: kaskader

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kaskader » 15 Αύγ 2018, 13:29

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν

(έκανα βλακεία κατά την εγγραφή και είπα ότι είμαι κάτω από 13 ετών…περιμένω την έγκριση του διαχειριστή και το γράφω στο notepad για να το ποστάρω μόλις επιτραπεί)

Μια-δυο φορές το χρόνο, τα τελευταία χρόνια, συνήθιζα να μπαίνω στο phorum.gr, αλλά τώρα δεν ηταν εκεί… βλέπω ότι μετοικήσατε! Δεν είναι έκπληξη… είχα δει πριν καιρό ότι το phorum.gr έκλεισε. Παρέα με μερικά ποτά, ήθελα να δω πως προχωράει. Διάβασα κάποια τοπικς, κυρίως στην κατηγορία «Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα» ειδικά με τα μηνύματα τίτλου «Re: Γαμηθήκατε pumpkin/Oden/kaskader», κάποιοι μας θυμούνται! Χάρηκα που είδα μερικά γνώριμα nicknames να συμμετέχουν ακόμη αλλά περισσότερο που κάποια από τα μέλη προσπαθούν να συνεχίσουν το phorum, όπως ήταν ή όπως έμοιαζε. Έχει ενδιαφέρον που βλέπετε ακόμη αξία σε αυτό και εύχομαι να κρατήσει στη νέα του δομή, τα καλά του χαρακτηριστικά και όχι όσα το κάναν αντιπαθητικό.

Αναπολώ τα πρώτα χρόνια του, που μια παρέα προσπαθούσαμε να το βάλουμε σε σειρά, να συζητάμε πως θα λειτουργήσει, ποιες αρχές και κανόνες πρέπει να έχει. Την ιστορία την ξέρετε αρκετοί παλαιότεροι, οπότε δεν θα αναλώσω τον χρόνο σας με αυτά. Δεν πίστευα ότι θα φτάσει τα 17 χρόνια, το ομολογώ.

Υπάρχει μια εύλογη απορία στους χρήστες, γιατί έκλεισε το phorum.gr, δεν δόθηκε καμία εξήγηση και δικαίως πολλοί από εσάς αγανάκτησαν και αναρωτιέστε γιατί, πέρα από τις ενδιαφέρουσες θεωρίες συνομωσίας, που λυπάμαι αν χαλάσω.

Αρκετοί αφιερώσατε περισσότερο χρόνο σε αυτό το εγχείρημα, απ’ ότι εγώ ή άλλοι διαχειριστές/συντονιστές και οφείλω μια συγγνώμη από πλευράς μου για τον τρόπο που έγινε, ήταν απότομο και απροειδοποίητο.

Η αλήθεια είναι ότι απείχα ουσιαστικά από την διαχείριση του phorum τα τελευταία 10-11 χρόνια (πως περνάνε?), ο κύριος λόγος ήταν η αλλαγή των προτεραιοτήτων μου, ωστόσο διατηρούσα καλές σχέσεις με τους διαχειριστές, που επίσης ο διαθέσιμος χρόνος τους έτεινε μειούμενος. Σε μεγάλο βαθμό η διατήρηση του χώρου τα τελευταία χρόνια γινόταν από τους συντονιστές και τους ευχαριστώ γι’ αυτό, αν και δεν γνώρισα τους περισσότερους, με όσους είχα επαφή είναι αξιόλογοι.

Πως φτάσαμε στο κλείσιμο του χώρου? Τρεις είναι οι κύριοι λόγοι.
α. δεν είχαμε τον απαιτούμενο χρόνο για να διαχειριστούμε όπως θέλαμε και έπρεπε.
β. πέρα από μερικά χρόνια που από google ads έβγαζε τα έξοδα του, χρειάστηκε αρκετό κεφάλαιο από εμάς να το συντηρούμε (όχι δε μας πλήρωνε κάποιο κόμμα που θα θέλανε μερικοί…), επίσης ήταν στις βασικές αρχές του ότι δεν θα λειτουργήσει κερδοσκοπικά –όχι πως αυτό είναι λάθος, αλλά αυτή την απόφαση είχαμε πάρει.
γ. και βασικότερο, όταν άρχισαν οι απειλές για μηνύσεις να πραγματοποιούνται και να τρέχουμε για χρόνια στα δικαστήρια.

To phorum ηταν χόμπι, ένας χώρος όπου οι χρήστες εκφράζονται ελεύθερα, σεβόμενοι κάποιους βασικούς κανόνες, που δυστυχώς λίγοι κατάφερναν. Μας άρεσε να παρέχουμε αυτή τη δυνατότητα και ενώ ακούγαμε συνεχώς «κριτικές» ότι στηρίζουμε αριστερά, δεξιά, αναρχικούς, φασίστες, χριστιανούς ή δωδεκαθειστές, συνεχίσαμε με την ουσιαστική βοήθεια πολλών ανθρώπων (βλ. συντονιστές) που συμμερίζονταν τις απόψεις μας (ως προς τον συντονισμό, για να μην παρεξηγηθώ). Όταν όμως οι τρεις παραπάνω λόγοι συνδυάστηκαν, έγινε σαφές ότι τα ρίσκα και τα κόστη μας ξεπερνούσαν και δεν υπήρχε κανένα λογικό επιχείρημα για να το συνεχίσουμε.

Πριν 4-5 χρόνια, όταν πραγματοποιήθηκε το γ. ζήτησα από την ομάδα να εγκαταλείψουμε το project. Το συζητούσαμε τα τελευταία 2-3 χρόνια ξανά στα σκαλιά των δικαστηρίων, όταν περιμέναμε κάποιον «καλοπροαίρετο» μηνυτή να εκδικαστεί η προφανώς άδικη καταγγελία του. (Για τους περίεργους, κάποιες μηνύσεις αποσύρθηκαν, κάποια εκδικάστηκε αθωώνοντας μας και κάποια είναι σε εξέλιξη).

Οι λόγοι που δεν έκλεισε αρκετά νωρίτερα:
-Ήταν κρίμα να χαθεί μια κοινότητα και μια προσπάθεια, από πολύ κόσμο, που έστω μέσα στα πολλά στραβά της έχει ένα θετικό αποτύπωμα.
-Υπήρχε η ελπίδα ότι θα βρισκόταν μια βιώσιμη εναλλακτική.

Κατανοώ ότι είναι άδικο να χάνονται ενδιαφέροντα άρθρα και τόσες συζητήσεις, που σε ένα μεγάλο ποσοστό είναι αξιόλογα και αρκετοί χρήστες επένδυσαν σοβαρό χρόνο να συντάξουν. Η συζήτηση για πώληση ή μεταφορά του περιεχομένου εμπεριέχει νομικά και ηθικά ζητήματα, που δεν είμαστε σε θέση –τουλάχιστον εγώ- να εμπλακούμε.

Είχα την εντύπωση ότι τα web-archives λειτουργούσαν και όποιος ήθελε να βρει κάτι –έστω και με λίγο κόπο- θα μπορούσε. Αλλά ίσως λόγω των προσβάσεων που είχαν αλλάξει ή και η ριμάδα τεχνολογία, φαίνεται ότι δεν παίζει σωστά.

Καθώς δεν είχα επικοινωνία με τα παιδιά (εδώ και αρκετό καιρό), δεν ξέρω σε τι τεχνική κατάσταση βρίσκεται ο server και η βάση δεδομένων, αν υπάρχει δυνατότητα να ανοίξει για λίγες ημέρες και να δοθεί προσωρινή πρόσβαση ώστε να αντιγραφούν από τους χρήστες οι αναρτήσεις. Θα κάνω μια επαφή, αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

Τέλος, να ευχηθώ στο νέο διαχειριστή, στους συντονιστές και στους χρήστες, να κρατήσουν το πνεύμα του phorum ζωντανό, αποφεύγοντας, το δυνατό, τα λάθη και παραλήψεις του παρελθόντος. Τα δικαιώματα στην ελεύθερη έκφραση και επικοινωνία είναι από τα κύρια χαρακτηριστικά της δημοκρατίας και δεν είναι απαραίτητα αυτονόητα.

Καλή συνέχεια

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Αύγ 2018, 13:34

Οι έχοντες χρηματίσει πρώτο τραπέζι πίστα στο ηθών και λεσχών κατανοούν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24449
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Αύγ 2018, 13:37

Δεκτά και κατανοητά τα παραπάνω. Μοιάζει το ρίσκο να ήταν πολύ μεγάλο και το αντίκρισμα πολύ μικρό. Γιατί όμως έπρεπε να γίνει ξαφνικά και απροειδοποίητα;

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27472
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Αύγ 2018, 13:39

Καλα το ειχα υποψιαστει οτι πρεπει να επεσε μηνυση και ο αντμιν να ανεφωνησε "i am too old for this shit".

Καποια στιγμη θα ηθελα να μαθω ποιος μηνυσε και γιατι... Αλλα μαλλον δεν θα το μαθω ποτε ετσι?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Αύγ 2018, 13:45

Καλά αν έπεσε μήνυση τι σημασία έχει ;
Εφ' όσον το δημοσίευμα έγινε κοπυπάστε στη μήνυση, η μήνυση εκδικάζεται.
Το offending post να αφαιρείτο μετά από συμφωνία ή εκκρεμούσης της δίκης, ναι, λογικό.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11617
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 15 Αύγ 2018, 15:57

δεν νομίζω ότι χρειάζονται απολογίες Κασκαντέρ!
αρκετές φορές είχε αναφερθεί ότι σας απειλούσαν στο παλιό.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Αύγ 2018, 16:06

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Αύγ 2018, 15:57
δεν νομίζω ότι χρειάζονται απολογίες Κασκαντέρ!
αρκετές φορές είχε αναφερθεί ότι σας απειλούσαν στο παλιό.
Ποιοί και γιατί ;
Εμένα μιά φορά έγραψε κάποιος "ο τάδε είναι απατεώνας".
Δεν έφταιγα εγώ. Συντονιστές καλά δεν είχα, κοιμόμουνα, αλλά και ένα μέλος που παρακολουθούσε δεν μπήκε κι αυτός για έξη-εφτά ώρες απ' ότι φάνηκε.
Παίρνω λοιπόν ένα email ότι θα σας κάνουμε θα σας αυτώσουμε και μετά μπαίνω στο πχόρουμ μου να δω περί τίνος επρόκειτο. Το σβήνω, γράφω σ' αυτόν που μου έστειλε το email ότι επρόκειτο δι' ανοησίας, τελείωσε το επεισόδιο.
Θα μπορούσε να μην είχε τελειώσει, να πουν αυτοί ότι "κύριοι, έξη ώρες είναι έξη ώρες, σας μηνύουμε".
Αλλά ούτως ή άλλως, το θέμα ήταν συγκεκριμένο, είχε ταυτότητα.
Να απειλούν γενικώς και αορίστως, γιατί ;
Γίνεται κι αυτό, στα πλαίσια του "industrial espionage", αλλά γιατί ;
Δεν μας διαφωτίζετε.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28478
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 15 Αύγ 2018, 16:07

Ειχαμε καμια μηνυση απο την παε οσφπ;Να νιωσω τυψεις;
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11617
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 15 Αύγ 2018, 16:10

wooded glade έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:06
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Αύγ 2018, 15:57
δεν νομίζω ότι χρειάζονται απολογίες Κασκαντέρ!
αρκετές φορές είχε αναφερθεί ότι σας απειλούσαν στο παλιό.
Ποιοί και γιατί ;
Εμένα μιά φορά έγραψε κάποιος "ο τάδε είναι απατεώνας".
Δεν έφταιγα εγώ. Συντονιστές καλά δεν είχα, κοιμόμουνα, αλλά και ένα μέλος που παρακολουθούσε δεν μπήκε κι αυτός για έξη-εφτά ώρες απ' ότι φάνηκε.
Παίρνω λοιπόν ένα email ότι θα σας κάνουμε θα σας αυτώσουμε και μετά μπαίνω στο πχόρουμ μου να δω περί τίνος επρόκειτο. Το σβήνω, γράφω σ' αυτόν που μου έστειλε το email ότι επρόκειτο δι' ανοησίας, τελείωσε το επεισόδιο.
Θα μπορούσε να μην είχε τελειώσει, να πουν αυτοί ότι "κύριοι, έξη ώρες είναι έξη ώρες, σας μηνύουμε".
Αλλά ούτως ή άλλως, το θέμα ήταν συγκεκριμένο, είχε ταυτότητα.
Να απειλούν γενικώς και αορίστως, γιατί ;
Γίνεται κι αυτό, στα πλαίσια του "industrial espionage", αλλά γιατί ;
Δεν μας διαφωτίζετε.
δεν ήμουν γραμμένη στο παλιό εκείνο το διάστημα ,αλλά από όταν γράφτηκα και μετά είχε ειπωθεί αρκετές φορές ότι έπεσαν μηνύσεις.
και για τον ΓΑΠ είχαν πει συγκεκριμένα.
παραπάνω δεν θυμάμαι.
για αυτό έκλεισε η πολιτική(δεν ήταν σε δημόσια θέα αν θυμάσαι)
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 15 Αύγ 2018, 16:14

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:10
wooded glade έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:06
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Αύγ 2018, 15:57
δεν νομίζω ότι χρειάζονται απολογίες Κασκαντέρ!
αρκετές φορές είχε αναφερθεί ότι σας απειλούσαν στο παλιό.
Ποιοί και γιατί ;
Εμένα μιά φορά έγραψε κάποιος "ο τάδε είναι απατεώνας".
Δεν έφταιγα εγώ. Συντονιστές καλά δεν είχα, κοιμόμουνα, αλλά και ένα μέλος που παρακολουθούσε δεν μπήκε κι αυτός για έξη-εφτά ώρες απ' ότι φάνηκε.
Παίρνω λοιπόν ένα email ότι θα σας κάνουμε θα σας αυτώσουμε και μετά μπαίνω στο πχόρουμ μου να δω περί τίνος επρόκειτο. Το σβήνω, γράφω σ' αυτόν που μου έστειλε το email ότι επρόκειτο δι' ανοησίας, τελείωσε το επεισόδιο.
Θα μπορούσε να μην είχε τελειώσει, να πουν αυτοί ότι "κύριοι, έξη ώρες είναι έξη ώρες, σας μηνύουμε".
Αλλά ούτως ή άλλως, το θέμα ήταν συγκεκριμένο, είχε ταυτότητα.
Να απειλούν γενικώς και αορίστως, γιατί ;
Γίνεται κι αυτό, στα πλαίσια του "industrial espionage", αλλά γιατί ;
Δεν μας διαφωτίζετε.
δεν ήμουν γραμμένη στο παλιό εκείνο το διάστημα ,αλλά από όταν γράφτηκα και μετά είχε ειπωθεί αρκετές φορές ότι έπεσαν μηνύσεις.
και για τον ΓΑΠ είχαν πει συγκεκριμένα.
παραπάνω δεν θυμάμαι.
για αυτό έκλεισε η πολιτική(δεν ήταν σε δημόσια θέα αν θυμάσαι)
Σιγά μην κάνει μήνυση ο ΓΑΠ.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11617
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 15 Αύγ 2018, 16:18

wooded glade έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:14
κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:10
wooded glade έγραψε:
15 Αύγ 2018, 16:06


Ποιοί και γιατί ;
Εμένα μιά φορά έγραψε κάποιος "ο τάδε είναι απατεώνας".
Δεν έφταιγα εγώ. Συντονιστές καλά δεν είχα, κοιμόμουνα, αλλά και ένα μέλος που παρακολουθούσε δεν μπήκε κι αυτός για έξη-εφτά ώρες απ' ότι φάνηκε.
Παίρνω λοιπόν ένα email ότι θα σας κάνουμε θα σας αυτώσουμε και μετά μπαίνω στο πχόρουμ μου να δω περί τίνος επρόκειτο. Το σβήνω, γράφω σ' αυτόν που μου έστειλε το email ότι επρόκειτο δι' ανοησίας, τελείωσε το επεισόδιο.
Θα μπορούσε να μην είχε τελειώσει, να πουν αυτοί ότι "κύριοι, έξη ώρες είναι έξη ώρες, σας μηνύουμε".
Αλλά ούτως ή άλλως, το θέμα ήταν συγκεκριμένο, είχε ταυτότητα.
Να απειλούν γενικώς και αορίστως, γιατί ;
Γίνεται κι αυτό, στα πλαίσια του "industrial espionage", αλλά γιατί ;
Δεν μας διαφωτίζετε.
δεν ήμουν γραμμένη στο παλιό εκείνο το διάστημα ,αλλά από όταν γράφτηκα και μετά είχε ειπωθεί αρκετές φορές ότι έπεσαν μηνύσεις.
και για τον ΓΑΠ είχαν πει συγκεκριμένα.
παραπάνω δεν θυμάμαι.
για αυτό έκλεισε η πολιτική(δεν ήταν σε δημόσια θέα αν θυμάσαι)
Σιγά μην κάνει μήνυση ο ΓΑΠ.
οκ εγώ σου λέω τι ειπώθηκε απλά.
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 15 Αύγ 2018, 16:49

Αφού κάποιος από τους παλαιους ιδιοκτήτες βρέθηκε να μας εξηγήσει δυο πράγματα, να απολογηθώ και εγω με τη σειρά μου για τα σκληρά λόγια που έγραψα κατά καιρούς στο νέο φόρουμ, εναντίον τους.

Γνωρίζω πως από το υστέρημα τους διατηρούσαν ανοιχτό έναν χώρο που δεν χρειαζόταν να κρατήσουν, και σήμερα μαθαίνω πως βρέθηκαν κατηγορούμενοι και στο εδώλιο (κυριολεκτικά) για μαλακιες άλλων, οπότε συγγνώμη για όσα άσχημα έγραψα, και απολογούμαι.

Ο οποίος θυμός και η οποία απογοήτευση μου για να γράψω ότι έγραψα ήταν το ξαφνικό του πράγματος και μόνο. Δεν θύμωσα που έκλεισε το φόρουμ, ήξερα πως κάποτε θα συνέβαινε. Θύμωσα που δεν υπήρξε μια απλή προειδοποίηση, ακόμα και 24 ωρών, ότι απλά δεν πήγαινε άλλο.

Θα εκτιμούσα, τόσο εγώ προσωπικά όσο και η υπόλοιπη κοινότητα φαντάζομαι, μια τελευταία ευκαιρία να διασώσουμε ότι μπορεί να διασωθεί. Ακόμα και 2 μέρες που λέει ο λόγος, είναι υπεραρκετές, αν μπορεί να ανεβεί το παλαιό φόρουμ σαν βιτρίνα όπου απλά θα μπορούμε να αντιγράψουμε ότι θελουμε.

Σε κάθε περίπτωση, καλή συνέχεια στις προσωπικές σας ζωές και σας ευχαριστούμε για όλες τις ωραίες στιγμές που μας χαρίσατε.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Κλείσιμο phorum.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Αύγ 2018, 16:59

Εγώ αν ήμουν ο kaskader και διάβαζα αυτά που έχουν γραφτεί από χρήστες που χρησιμοποιούσαν το προηγούμενο φόρουμ τόσα χρόνια και είχα πρόσβαση στη βάση δεδομένων θα πατούσα ένα delete κάτι, σε live μετάδοση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Phorum.com.gr - Διαδικτυακή κοινότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών