Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 22 Ιουν 2021, 01:26

nick έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:22
Αυτα παθαίνεις οταν τρεχεις στους γιατρους αντι να συμβουλευτεις το πχορουμ.
σωστα, πως δεν το σκεφτηκα πρωτα. ειμαι απαραδεκτος
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 22 Ιουν 2021, 01:31

talaipwros έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:25
John Brown Gun Club έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:24
talaipwros έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:10
πολυ συνηθισμενη πρακτικη, πολλοι μεγαλογιατροι εχουν φτιαξει εξαιρετικη φημη θεραπευοντας υγιεις

Θα εκανες το χειρουργειο, θα εσκαγες τα λεφτα, μετα θα ησουν καλα ουτως ή αλλως και θα επινες μετα νερο στο ονομα του
ελα ομως δεν με επεισε και τωρα απεργαζομαι τροπους εκδικησης γι αυτο το τρομερο κακο που δεν με βρηκε.
Σου έδωσε απόδειξη;
Ναι, οπως και συνταγες.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9509
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 22 Ιουν 2021, 01:45

Tοτε ισως φαινεται η διαγνωση μεσα στο ΑΜΚΑ σου
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 22 Ιουν 2021, 01:47

Nostalgia έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:45
Tοτε ισως φαινεται η διαγνωση μεσα στο ΑΜΚΑ σου
ενδιαφερον, θα το κοιταξω, ευχαριστω.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 22 Ιουν 2021, 01:50

John Brown Gun Club έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:24
talaipwros έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:10
πολυ συνηθισμενη πρακτικη, πολλοι μεγαλογιατροι εχουν φτιαξει εξαιρετικη φημη θεραπευοντας υγιεις

Θα εκανες το χειρουργειο, θα εσκαγες τα λεφτα, μετα θα ησουν καλα ουτως ή αλλως και θα επινες μετα νερο στο ονομα του
ελα ομως δεν με επεισε και τωρα απεργαζομαι τροπους εκδικησης γι αυτο το τρομερο κακο που δεν με βρηκε.

.

Θα έβγαζα 100 φωτοτυπίες με τη φάτσα του καί διάφορα σχόλια καί θά κολλούσα πέριξ του Ιατρείου 1-2 φορές την εβδομάδα.....


Επίσης τηλέφωνα απο φίλους να κλείνουν ραντεβου χωρίς να πηγαίνουν.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32523
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Ιουν 2021, 10:39

μπουρλοτο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12486
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 22 Ιουν 2021, 11:17

μια φορα πριν χρονια μια πρωην μου ξαφνικα μια μερα αποφασισε οτι εχει ουρολοιμωξη(δεν ειχε τιποτα) και ειπε να παει σε ουρολογο

βρηκε λοιπον εναν τυπο στο κολωνακι ο οποιος την επεισε οτι ειχε προβλημα και επρεπε να κανει μια τριμηνη θεραπεια για να λυσει το "προβλημα" που υποτιθεται οτι ειχε

ερχεται λοιπον και μου λεει να παμε μαζι στο ιατρειο του τυπου

παμε λοιπον, μπαινουμε μεσα μαζι και ο τυπος αρχισε να μου λεει οτι μπορει να εχω κι εγω και εγω προβλημα και πιθανοτατα χρειαζομαι κι εγω "θεραπεια"

επειδη λοιπον μπηκανε ψυλλοι στα αυτια μου εψαξα λιγο το θεμα και βρηκα οτι ο τυπος ισχυριζεται οτι εχει βρει ενα "πρωτοκολλο για θεραπεια χρονιων προβληματων" , το οποιο στοιχιζει κατα μεσο ορο 5 με 10 χιλιαρικα

το θεμα ειναι οτι ψαχνοντας περισσοτερο βρηκα ιστοριες πελατων του γιατρου οι οποιοι λεγανε οτι ξεκινησαν την "θεραπεια" και κατεληξαν σε χειροτερη κατασταση σε σχεση με πριν ξεκινησουν την θεραπεια

της εσειλα λοιπον τα λινκ που βρηκα για να διαβασει τα κατορθωματα του γιατρου και της απαγορευσα δια ροπαλου να ξαναπατησει εκει

μετα απο 10 μερες το ειχε ξεχασει το θεμα και ολα καλα

συνεπως σκιτζηδες υπαρχουν και ειναι και δυσκολο να φυλαχτεις απο αυτους
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 22 Ιουν 2021, 11:22

John Brown Gun Club έγραψε:
22 Ιουν 2021, 00:12

Ακολουθει συζητηση. ΓΓ= γκομεναρα γραμματεας JBGC=εγω. Τα ονοματα αλλαγμενα.

Αλλαγμένα ; Ο Γιαννόπουλος ήταν δηλαδή ;

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 22 Ιουν 2021, 11:23

GoBack έγραψε:
22 Ιουν 2021, 00:20
Δεν περιμενα ενας σκληρος καριολης σαν εσενα να τρεχει στους γιατρους για ενα πονακι στο μπουτι και μια μελανια στο καλαμι
Αυτό :smt038

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6653
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 22 Ιουν 2021, 11:30

John Brown Gun Club έγραψε:
22 Ιουν 2021, 00:12
SpoilerShow
Πριν λιγες βδομαδες εμφανιστηκε ενας ηπιος αλλα μονιμος πονος στον μηρο μου. Ταυτοχρονα εμφανιστηκε μια μικρη σκουρα φλεβα στην κνημη μου. Οι μερες περνουσαν και ο πονος δεν υποχωρουσε. Επικοινωνησα με τη γιατρο μου, αναρωτωμενος μηπως ηταν καποια επιπλοκη του Κοβιντ, πιθανον καποια θρομβωση. (αρρωστησα τον Απριλη, πολυ ομως ελαφρια, λιγες μερες με δεκατα μονο). Αυτη διαφωνησε και μου ειπε να με δει ορθοπαιδικος. Πηγα, με ειδε, και μου ειπε πως δεν εχω τιποτα, αλλα καλο θα ηταν να με δει αγγειολογος.

Εβαλα λοιπον στον γκουγκλ τον ορο αγγειολογος και την περιοχη μου, βρηκα ενα γιατρο κι εκλεισα ραντεβου. Πηγαινω, και στην αιθουσα αναμονης ηταν μονο γυναικες, ολες κατα δεκαετιες μεγαλυτερες απο μενα και ολες παχυσαρκες. Ηταν επισης και δυο γραμματεις. Πολυ εντυπωσιακες.

Ερχεται η ωρα να δω τον γιατρο. Με ειδε λιγοτερο απο 3 λεπτα. Εξιστορησα το προβλημα, αυτος εγραφε, και μολις τελειωσα σηκωθηκε κι εφυγε. Επρεπε τωρα να περιμενω να κανω υπερηχο.

Αυτο κρατησε μια ωρα. Ηλθε η σειρα μου, μπαινω σ ενα δωματιο οπου ηταν ενας στην ηλικια μου και εξ οψεως ξεθεωμενος. Clearly overworked. Αρχιζει να με εξεταζει, χωρις να λεει τιποτα. Λιγο μετα μπαινει ο γιατρος και ισα που ριχνει μια κλεφτη ματια στο μονιτορ της συσκευης, αρχιζει αμεσως "Ααα, εχουμε προβλημα εδω" χωρις ομως να δωσει καμια εξηγηση. Πρωτο red flag.

Βγαινω απο εκει, και περιμενω να με ξαναδει ο γιατρος. Αλλη μια ωρα αναμονης. Τελικα με φωναζουν σ ενα γραφειο. Μονο που δεν ειναι ο γιατρος, αλλα η γκομεναρα γραμματεας. Δευτερο red flag.

Ακολουθει συζητηση. ΓΓ= γκομεναρα γραμματεας JBGC=εγω. Τα ονοματα αλλαγμενα.

ΓΓ: Υπαρχει σοβαρο προβλημα
JBGC: Τι εννοειτε, απο τι πασχω;
ΓΓ: Πρεπει να εγχειριστειτε
JBGC:....
ΓΓ: Καταρχας θα πρεπει να παρετε αυτο το χαπι, 3 φορες τη μερα. Θα πρεπει επισης να φορατε καλτσες μεχρι το μεσο του μηρου.
JBGC: Για ποσο καιρο;
ΓΓ: Για ολο το καλοκαιρι, μεχρι την εγχειριση, και μετα εφ ορου ζωης.
JBGC: Ε;
ΓΓ: Ναι εχετε σοβαρο προβλημα, αλλα με την εγχειριση θα λυθει. Λοιπον εχουμε τρια πακετα να σας προτεινουμε. Ενα με 4.500 ευρω, ενα με 2.500 ευρω και ενα με 1.500 ευρω στα εξης ιδιωτικα θεραπευτηρια
JBGC: Συγγνωμη, απο τι πασχω;
ΓΓ: Οι αρτηριες σας ειναι κατεστραμμενες
JBGC: Ειστε γιατρος;
ΓΓ: (λιγα δευτερολεπτα παυση) Ειμαι συνεργατης του κυριου Κλεφτοπουλου.
JBGC: Πως ονομαζεστε;
ΓΓ: Σπυριδουλα.
JBGC: Επωνυμο δεν εχετε;
ΓΓ: (Εχει. Μου το γραφει σ ενα χαρτι μαζι μ ενα τηλεφωνο) Επικοινωνηστε μαζι μου για να κανονισουμε τις λεπτομερειες για την εγχειριση.
JBGC: Μπορω σας παρακαλω να εχω την διαγνωση του γιατρου και τον υπερηχο;
ΓΓ: Αυτο ειναι αδυνατον την παρουσα στιγμη. Μπορουμε ομως να σας στειλουμε ενα μειλ (σσ: δυο βδομαδες μετα δεν εχω ακομα λαβει απολυτως τιποτα)

Φευγω λοιπον απο εκει θορυβημενος. Μια σοβαρη παθηση και επιτακτικη αναγκη για εγχειριση αλλα και εφορου ζωης φαρμακευτικη αγωγη απο το πουθενα! Χωρια οι καλτσες μεχρι τον κλωμο μεσα στο κατακαλοκαιρο! Αλλα δεν το αφηνω ετσι, αποφασιζω να παρω και μια δευτερη γνωμη. Αρχιζω λοιπον τα τηλεφωνα, και βρισκω εναν αλλο αγγειολογο, με φιλικη και οικογενειακη εγγυηση ομως.

Παω, του εξηγω και εξιστορω, και με εξεταζει. Οποια εκπληξη, ειμαι απολυτως υγιης. Οι αρτηριες μου ειναι σε αριστη κατασταση, η σκουρα φλεβα δεν ειναι παρα μια μικρη ευρυαγγεια, και ο πονος, που στο μεταξυ υποχωρησε και σχεδον εξαφανιστηκε, ενας απλος νευροπονος. Ουτε κατεστραμενες αρτηριες, ουτε θρομβος, ουτε τιποτα. Ρωταω τον γιατρο τι σκεφτεται για την διαγνωση του συναδελφου του και μου λεει "ντρεπομαι για λογαριασμο του"

Καταλαβαινετε λοιπον για τι απατεωνες μιλαμε: ηταν ετοιμοι να μου καταστρεψουν μια υγιεστατη αρτηρια, με οτι αυτο συνεπαγεται για την γενικοτερη υγεια μου με σκοπο να μου παρουν 4μιση χιλιαρικα.

Τους στελνεις δηλαδη κανα Ρουβικωνα η πας και τους το κανεις λαμπογυαλο μοναχος σου;

TL/DR: ενας ανυποληπτος γιατρος παραποιησε τα δεδομενα μιας εξετασης για να μου πουλησει μια εγχειρηση σε υγιες μελος.
Εδώ και 10ετιες η ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη έχει μετατραπεί σε εμπόριο υγείας. Δυστυχώς τέτοιες ιστορίες πάρα πολλές ...
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11511
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 22 Ιουν 2021, 11:34

ST48410 έγραψε:
22 Ιουν 2021, 00:18
Στη θέση σου θα έκανα ό,τι είναι απαραίτητο να πάρω τη γνωμάτευση από τους πρώτους. Κάτι θα πρέπει να αναφέρει ως πρόβλημα αφού συστήνουν επέμβαση. Με αυτή στα χέρια και μια δεύτερη ίδια εξέταση από άλλο διαγνωστικό κέντρο θα πήγαινα να συμβουλευτώ δικηγόρο.
έχουμε ξεφύγει εντελώς.

Να συμβουλευτεί δικηγόρο για τη διάγνωση την οποία δεν δέχθηκε ;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12734
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Ιουν 2021, 12:03

Βασικά θέλει κλώτσο και να του πάρουν την άδεια αν μπορείς να το αποδείξεις.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14576
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 22 Ιουν 2021, 12:07

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
22 Ιουν 2021, 11:34
ST48410 έγραψε:
22 Ιουν 2021, 00:18
Στη θέση σου θα έκανα ό,τι είναι απαραίτητο να πάρω τη γνωμάτευση από τους πρώτους. Κάτι θα πρέπει να αναφέρει ως πρόβλημα αφού συστήνουν επέμβαση. Με αυτή στα χέρια και μια δεύτερη ίδια εξέταση από άλλο διαγνωστικό κέντρο θα πήγαινα να συμβουλευτώ δικηγόρο.
έχουμε ξεφύγει εντελώς.

Να συμβουλευτεί δικηγόρο για τη διάγνωση την οποία δεν δέχθηκε ;
σωστά.έπρεπε να κάτσει να του κόψουν τα πόδια πρώτα και μετά να συρθει νομικά

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12734
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 22 Ιουν 2021, 12:09

John Brown Gun Club έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:47
Nostalgia έγραψε:
22 Ιουν 2021, 01:45
Tοτε ισως φαινεται η διαγνωση μεσα στο ΑΜΚΑ σου
ενδιαφερον, θα το κοιταξω, ευχαριστω.
Βασικά άκου και αυτό.
Πάρε τηλ. την τέτοια και πες της ότι πας για εγχείρηση και θες και το premium.
Ενημέρωσε το δικηγόρο σου για να σου τι θα κάνεις μετά.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10163
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Τους φερμαρεις η δεν τους φερμαρεις;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 22 Ιουν 2021, 12:12

GoBack έγραψε:
22 Ιουν 2021, 00:36
Ο daje εκει στη φαση με τη μουναρα θα εχανε μερικες αρτηριες και 4-5 χιλιαρικα αλλα σιγουρα θα πηδαγε.
:smt005:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών