Θάνος Τζήμερος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 01 Ιούλ 2021, 19:44

Ηλίθιοι ψεκασμένοι οπαδοί του ψεκασμένου απατεώνα Τζήμερου . Το όλο σκηνικό θυμίζει Σώρρα.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7074
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 01 Ιούλ 2021, 19:58

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Ιούλ 2021, 20:06

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 14:45
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 13:26

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι ο Τζήμερος είναι αποτυχημένος διαφημιστής. Αποτυχημένος φοιτητής έχω γράψει ότι είναι και ντεμέκ αντικρατιστής που μια χαρά κάνει δουλίτσες με το δημόσιο.
Όλοι κάνουν μια χαρά δουλίτσες με το δημόσιο απλώς κάποιοι αντιμετωπίζουν το δημόσιο ως πελάτη και κάποιοι ως μοναδικό εργοδότη.

Εκτός αν εννοείς ότι όταν γίνεται ένα διαφημιστικό σπεκ για φορέα του δημοσίου ή ένας διαγωνισμός για τεχνικά έργα ή οποιαδήποτε άλλη προμήθεια, πρέπει να απορρίπτεται το δημόσιο γιατί να μην κατηγορήσουν την εταιρία για κρατικοδιαιτισμό.

Σοβαρολογείτε τώρα; :lol:

Αναφορικά δε με το "αποτυχημένος φοιτητής" που έγινε σημαία, αν θυμάμαι καλά δήλωσε ότι τα παράτησε και αυτό δεν έγινε επειδή δεν μπορούσε να τελειώσει την φοβερά δύσκολη σχολή :lol: αλλά επειδή δεν είχε ως στόχο το δημόσιο ώστε να χάνει άσκοπα το χρόνο του. Στον ιδιωτικό χώρο και ειδικώς σε ό,τι έχει να κάνει με την επικοινωνία, μετράνε άλλα πράγματα.
α) Δε διέκοψε την ΑΣΟΕΕ για να ασχοληθεί με την Επικοινωνία, αλλά για να γίνει μουσικός.
β) Ο Τζήμερος δεν εξειδικεύεται στην Επικοινωνία αλλά είναι ιδιοκτήτης διαφημιστικής εταιρείας, επιχειρηματίας δηλαδή που η δραστηριότητά του σχετίζεται με τη Προώθηση που με τη σειρά της είναι ένα από τα 4 μέρη του Μάρκετινγκ.
γ)Είτε μιλάμε για το Μάρκετινγκ είτε για την Επικοινωνία, η πανεπιστημιακή εκπαίδευση είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη σήμερα γιατί οι
αποφάσεις των εν λόγω κλάδων είναι πλέον data driven. Oι εποχές που μία διαφήμιση στο χαρτί ή το καλό μπλα μπλα σε έκαναν επιτυχημένο στο Μάρκετινγκ ή την Επικοινωνία τέλειωσαν.
δ) Ο Τζήμερος δε ξέρω τι κάνει στη δουλειά του, πάντως στις πολιτικές του τοποθετήσεις συμπεριφέρεται σα διαφημιστής παλιάς κοπής, μπλα μπλα για να ρίξει άδεια και να πιάσει γεμάτα. Tον σώζει βέβαια πως στη πολιτική λίγο πολύ κυριαρχούν η αερολογία ή το φαντασιακό σε όλους τους χώρους, απλώς μη μας πρήζουν τα απαυτά οι θαυμαστές του για το πόσο «προχώ» είναι.
Η αλήθεια είναι ότι εσείς ξέρετε πολύ περισσότερα για τον Τζήμερο από εμένα.

Κατά τα άλλα, μίλα μου κι άλλο για διαφήμιση και data driven, τα λες παααάρα πολύ ωραία. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Obi Wan Iakobi
Δημοσιεύσεις: 15683
Εγγραφή: 19 Ιαν 2020, 22:20

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Obi Wan Iakobi » 01 Ιούλ 2021, 20:38

Σας πετσοκοβει με τον μπαλτα!

Η αλήθεια είναι μια μικροαστική εμμονή.

Βλαδίμηρος Ίλιτς Λένιν

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13537
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 01 Ιούλ 2021, 21:57

Esperos έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:16
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:04
Συμφωνώ ότι είναι εντελώς υποκριτικό και φαρισαϊκό απ' τη μια ο μεγαλύτερος πελάτης σου να είναι το δημόσιο, και ουσιαστικά να σιτίζεσαι απ' αυτό, κι απ' την άλλη να εμφανίζεσαι ως τέρμα αντικρατιστής.
Για να δούμε αν είναι ο "μεγαλύτερος πελάτης σου το δημόσιο" πρέπει να στείλουμε ορκωτούς λογιστές και οντιτορς να κάνουν έρευνα.
Το ότι έχει συνεργασία με τους οργανισμούς που ανέφερες, εκτός που δεν θα ήταν επιλήψιμο όπως είπαμε, ΑΝ ίσχυε κάτι τέτοιο, θα είχαν
λυσσάξει όλα τα τρολ του κόσμου όπως έχουν λυσσάξει με την υπόθεση πτυχίο.

Επειδή δεν έχω ξαναακούσει τέτοιες πληροφορίες, μπορείς να μας δείξεις από που προκύπτουν ;
Ασφαλώς δεν είναι κακό για μια διαφημιστική εταιρεία να έχει πελάτες δημόσιους οργανισμούς. Κακό είναι ο ιδιοκτήτης της εταιρείας αυτής να εμφανίζεται ως μαινόμενος αντικρατιστής. Μια που η εταιρεία του Τζήμερου είναι κάτι σαν...φάντασμα, κυριολεκτικά άφαντη (δεν λειτουργεί καν η ιστοσελίδα της στο διαδίκτυο, είναι λέει υπό κατασκευή...χμμμ...για διαφημιστική εταιρεία μιλάμε, έτσι; που λειτουργεί από το 2009, έτσι; ), υπάρχουν μόνον κάποιες σκόρπιες αναφορές σε διαδικτυακά portal γι' αυτήν. Ξαναλέω: μιλάμε για διαφημιστική εταιρεία.
Κουβέντες γίνονται πολλές "εκεί έξω", πάντως στο σινάφι της διαφήμισης ο Τζήμερος δεν είναι και πολύ γνωστός και κάποιοι λένε ότι απλώς έκανε τα ντιλς και πασάριζε τις δουλειές σε άλλες διαφημιστικές.
Όπως και να έχει, είναι αξιοσημείωτο, νομίζω, να υπάρχει αυτή η θολούρα για το τι ακριβώς επαγγέλλεται ο Τζήμερος, πέρα απ' όσα λέει ο ίδιος για τον εαυτό του.
Βέβαια, δεν είναι και τόσο παράξενο, αν σκεφτεί κάποιος ότι και κάποιοι προηγούμενοι ιεροφάντες του νεοφιλελεύθερισμού στην Ελλάδα, π.χ. Μάνος και Ανδριανόπουλος, το μεγαλύτερο μέρος της ζωής τους το πέρασαν σιτιζόμενοι από τον δημόσιο κορβανά.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 01 Ιούλ 2021, 23:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 20:06
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 14:45


Όλοι κάνουν μια χαρά δουλίτσες με το δημόσιο απλώς κάποιοι αντιμετωπίζουν το δημόσιο ως πελάτη και κάποιοι ως μοναδικό εργοδότη.

Εκτός αν εννοείς ότι όταν γίνεται ένα διαφημιστικό σπεκ για φορέα του δημοσίου ή ένας διαγωνισμός για τεχνικά έργα ή οποιαδήποτε άλλη προμήθεια, πρέπει να απορρίπτεται το δημόσιο γιατί να μην κατηγορήσουν την εταιρία για κρατικοδιαιτισμό.

Σοβαρολογείτε τώρα; :lol:

Αναφορικά δε με το "αποτυχημένος φοιτητής" που έγινε σημαία, αν θυμάμαι καλά δήλωσε ότι τα παράτησε και αυτό δεν έγινε επειδή δεν μπορούσε να τελειώσει την φοβερά δύσκολη σχολή :lol: αλλά επειδή δεν είχε ως στόχο το δημόσιο ώστε να χάνει άσκοπα το χρόνο του. Στον ιδιωτικό χώρο και ειδικώς σε ό,τι έχει να κάνει με την επικοινωνία, μετράνε άλλα πράγματα.
α) Δε διέκοψε την ΑΣΟΕΕ για να ασχοληθεί με την Επικοινωνία, αλλά για να γίνει μουσικός.
β) Ο Τζήμερος δεν εξειδικεύεται στην Επικοινωνία αλλά είναι ιδιοκτήτης διαφημιστικής εταιρείας, επιχειρηματίας δηλαδή που η δραστηριότητά του σχετίζεται με τη Προώθηση που με τη σειρά της είναι ένα από τα 4 μέρη του Μάρκετινγκ.
γ)Είτε μιλάμε για το Μάρκετινγκ είτε για την Επικοινωνία, η πανεπιστημιακή εκπαίδευση είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη σήμερα γιατί οι
αποφάσεις των εν λόγω κλάδων είναι πλέον data driven. Oι εποχές που μία διαφήμιση στο χαρτί ή το καλό μπλα μπλα σε έκαναν επιτυχημένο στο Μάρκετινγκ ή την Επικοινωνία τέλειωσαν.
δ) Ο Τζήμερος δε ξέρω τι κάνει στη δουλειά του, πάντως στις πολιτικές του τοποθετήσεις συμπεριφέρεται σα διαφημιστής παλιάς κοπής, μπλα μπλα για να ρίξει άδεια και να πιάσει γεμάτα. Tον σώζει βέβαια πως στη πολιτική λίγο πολύ κυριαρχούν η αερολογία ή το φαντασιακό σε όλους τους χώρους, απλώς μη μας πρήζουν τα απαυτά οι θαυμαστές του για το πόσο «προχώ» είναι.
Η αλήθεια είναι ότι εσείς ξέρετε πολύ περισσότερα για τον Τζήμερο από εμένα.

Κατά τα άλλα, μίλα μου κι άλλο για διαφήμιση και data driven, τα λες παααάρα πολύ ωραία. :lol:
Παρακολουθώ αρκετά χρόνια τον Τζήμερο. Έχει πει σε πολλές συνεντεύξεις του πως στη διάρκεια των σπουδών του δούλευε ως δάσκαλος μουσικής και ταυτόχρονα συμμετείχε σε μουσικά σχήματα που τραγουδούσαν σε μπουάτ της Πλάκας. Επιπλέον, έχει πει πως για κάποια χρόνια ζούσε στη Γερμανία όπου εξακολουθούσε να ασκεί το επάγγελμα του μουσικού-μέλους σχημάτων. Στο χώρο της διαφήμισης- σύμφωνα πάντα με όσα έχει πει ο ίδιος- μπήκε αρκετά χρόνια μετά τα χρόνια της ΑΣΟΕΕ και αφού διεπίστωσε πως οι συνθήκες του επέβαλλαν να αλλάξει επάγγελμα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Ιούλ 2021, 00:24

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 23:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 20:06
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:45


α) Δε διέκοψε την ΑΣΟΕΕ για να ασχοληθεί με την Επικοινωνία, αλλά για να γίνει μουσικός.
β) Ο Τζήμερος δεν εξειδικεύεται στην Επικοινωνία αλλά είναι ιδιοκτήτης διαφημιστικής εταιρείας, επιχειρηματίας δηλαδή που η δραστηριότητά του σχετίζεται με τη Προώθηση που με τη σειρά της είναι ένα από τα 4 μέρη του Μάρκετινγκ.
γ)Είτε μιλάμε για το Μάρκετινγκ είτε για την Επικοινωνία, η πανεπιστημιακή εκπαίδευση είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη σήμερα γιατί οι
αποφάσεις των εν λόγω κλάδων είναι πλέον data driven. Oι εποχές που μία διαφήμιση στο χαρτί ή το καλό μπλα μπλα σε έκαναν επιτυχημένο στο Μάρκετινγκ ή την Επικοινωνία τέλειωσαν.
δ) Ο Τζήμερος δε ξέρω τι κάνει στη δουλειά του, πάντως στις πολιτικές του τοποθετήσεις συμπεριφέρεται σα διαφημιστής παλιάς κοπής, μπλα μπλα για να ρίξει άδεια και να πιάσει γεμάτα. Tον σώζει βέβαια πως στη πολιτική λίγο πολύ κυριαρχούν η αερολογία ή το φαντασιακό σε όλους τους χώρους, απλώς μη μας πρήζουν τα απαυτά οι θαυμαστές του για το πόσο «προχώ» είναι.
Η αλήθεια είναι ότι εσείς ξέρετε πολύ περισσότερα για τον Τζήμερο από εμένα.

Κατά τα άλλα, μίλα μου κι άλλο για διαφήμιση και data driven, τα λες παααάρα πολύ ωραία. :lol:
Παρακολουθώ αρκετά χρόνια τον Τζήμερο. Έχει πει σε πολλές συνεντεύξεις του πως στη διάρκεια των σπουδών του δούλευε ως δάσκαλος μουσικής και ταυτόχρονα συμμετείχε σε μουσικά σχήματα που τραγουδούσαν σε μπουάτ της Πλάκας. Επιπλέον, έχει πει πως για κάποια χρόνια ζούσε στη Γερμανία όπου εξακολουθούσε να ασκεί το επάγγελμα του μουσικού-μέλους σχημάτων. Στο χώρο της διαφήμισης- σύμφωνα πάντα με όσα έχει πει ο ίδιος- μπήκε αρκετά χρόνια μετά τα χρόνια της ΑΣΟΕΕ και αφού διεπίστωσε πως οι συνθήκες του επέβαλλαν να αλλάξει επάγγελμα.
Εγώ δεν τον παρακολουθώ τόσο στενά αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Ότι ο χώρος της διαφήμισης είναι μία πανεύκολη λύση όταν οι συνθήκες επιβάλλουν αλλαγή επαγγέλματος; Εγώ νομίζω ότι είναι ένας από τους χώρους που έχει τα πιο άμεσα μετρήσιμα αποτελέσματα αναφορικά με τις ικανότητες κάποιου σ' αυτό το πεδίο.

Θα μπορούσε να πουλήσει καλύτερα τον εαυτό του ο Τζήμερος; Σαφώς ναι.

Αλλά στην πολιτική δεν μετράνε τα διαφημιστικά κλισέ. Περισσότερο κουράζουν ή εκνευρίζουν.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 02 Ιούλ 2021, 00:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 00:24
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 23:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 20:06


Η αλήθεια είναι ότι εσείς ξέρετε πολύ περισσότερα για τον Τζήμερο από εμένα.

Κατά τα άλλα, μίλα μου κι άλλο για διαφήμιση και data driven, τα λες παααάρα πολύ ωραία. :lol:
Παρακολουθώ αρκετά χρόνια τον Τζήμερο. Έχει πει σε πολλές συνεντεύξεις του πως στη διάρκεια των σπουδών του δούλευε ως δάσκαλος μουσικής και ταυτόχρονα συμμετείχε σε μουσικά σχήματα που τραγουδούσαν σε μπουάτ της Πλάκας. Επιπλέον, έχει πει πως για κάποια χρόνια ζούσε στη Γερμανία όπου εξακολουθούσε να ασκεί το επάγγελμα του μουσικού-μέλους σχημάτων. Στο χώρο της διαφήμισης- σύμφωνα πάντα με όσα έχει πει ο ίδιος- μπήκε αρκετά χρόνια μετά τα χρόνια της ΑΣΟΕΕ και αφού διεπίστωσε πως οι συνθήκες του επέβαλλαν να αλλάξει επάγγελμα.
Εγώ δεν τον παρακολουθώ τόσο στενά αλλά ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Ότι ο χώρος της διαφήμισης είναι μία πανεύκολη λύση όταν οι συνθήκες επιβάλλουν αλλαγή επαγγέλματος; Εγώ νομίζω ότι είναι ένας από τους χώρους που έχει τα πιο άμεσα μετρήσιμα αποτελέσματα αναφορικά με τις ικανότητες κάποιου σ' αυτό το πεδίο.

Θα μπορούσε να πουλήσει καλύτερα τον εαυτό του ο Τζήμερος; Σαφώς ναι.

Αλλά στην πολιτική δεν μετράνε τα διαφημιστικά κλισέ. Περισσότερο κουράζουν ή εκνευρίζουν.
Δεν εννοώ κάτι τέτοιο, ο Τζήμερος έχει αναφέρει σε αρκετές συνεντεύξεις του πως δε βρήκε δουλειά σα μουσικός με τρόπο τέτοιο που εξ΄ όσων θυμάμαι δεν έχει αφηγηθεί. Από εκεί και πέρα, δε νομίζω πως δε μετράνε τα διαφημιστικού τύπου κλισέ στη πολιτική, δε κάνουν βέβαια από μόνα τους δουλειά.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 02 Ιούλ 2021, 00:39

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 00:34
Δεν εννοώ κάτι τέτοιο, ο Τζήμερος έχει αναφέρει σε αρκετές συνεντεύξεις του πως δε βρήκε δουλειά σα μουσικός με τρόπο τέτοιο που εξ΄ όσων θυμάμαι δεν έχει αφηγηθεί. Από εκεί και πέρα, δε νομίζω πως δε μετράνε τα διαφημιστικού τύπου κλισέ στη πολιτική, δε κάνουν βέβαια από μόνα τους δουλειά.
Γελάω (και δεν το λέω ειρωνικά) γιατί βλέπω ότι τον παρακολουθείς στενά.

Όπως και να' χει κρατάω το μπολντ, στο οποίο συμφωνούμε. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 02 Ιούλ 2021, 00:45

"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 02 Ιούλ 2021, 01:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 00:39
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
02 Ιούλ 2021, 00:34
Δεν εννοώ κάτι τέτοιο, ο Τζήμερος έχει αναφέρει σε αρκετές συνεντεύξεις του πως δε βρήκε δουλειά σα μουσικός με τρόπο τέτοιο που εξ΄ όσων θυμάμαι δεν έχει αφηγηθεί. Από εκεί και πέρα, δε νομίζω πως δε μετράνε τα διαφημιστικού τύπου κλισέ στη πολιτική, δε κάνουν βέβαια από μόνα τους δουλειά.
Γελάω (και δεν το λέω ειρωνικά) γιατί βλέπω ότι τον παρακολουθείς στενά.

Όπως και να' χει κρατάω το μπολντ, στο οποίο συμφωνούμε. :)
Το έχω γράψει αρκετές φορές. Έχω γράψει και τους λόγους για αυτό επίσης:
α) Προέρχεται από έναν επαγγελματικό χώρο που σχετίζεται αρκετά με τον δικό μου.
β) Ο λόγος του-πλην των προβλημάτων που έχω αναφέρει ή βλέπει ο πολύς κόσμος- είναι συντακτικά σωστά δομημένος, αρκετά περιγραφικός και ως εκ τούτου ελκυστικός κάτω υπό ορισμένες προϋποθέσεις.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 02 Ιούλ 2021, 01:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 14:45
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 13:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 12:53


Αυτοί είναι λογαριασμοί που ανέλαβε η εταιρία του αποτυχημένου διαφημιστή; :smt005:
Εγώ δεν είπα ποτέ ότι ο Τζήμερος είναι αποτυχημένος διαφημιστής. Αποτυχημένος φοιτητής έχω γράψει ότι είναι και ντεμέκ αντικρατιστής που μια χαρά κάνει δουλίτσες με το δημόσιο.
Όλοι κάνουν μια χαρά δουλίτσες με το δημόσιο απλώς κάποιοι αντιμετωπίζουν το δημόσιο ως πελάτη και κάποιοι ως μοναδικό εργοδότη.

Εκτός αν εννοείς ότι όταν γίνεται ένα διαφημιστικό σπεκ για φορέα του δημοσίου ή ένας διαγωνισμός για τεχνικά έργα ή οποιαδήποτε άλλη προμήθεια, πρέπει να απορρίπτεται το δημόσιο γιατί να μην κατηγορήσουν την εταιρία για κρατικοδιαιτισμό.

Σοβαρολογείτε τώρα; :lol:

Αναφορικά δε με το "αποτυχημένος φοιτητής" που έγινε σημαία, αν θυμάμαι καλά δήλωσε ότι τα παράτησε και αυτό δεν έγινε επειδή δεν μπορούσε να τελειώσει την φοβερά δύσκολη σχολή :lol: αλλά επειδή δεν είχε ως στόχο το δημόσιο ώστε να χάνει άσκοπα το χρόνο του. Στον ιδιωτικό χώρο και ειδικώς σε ό,τι έχει να κάνει με την επικοινωνία, μετράνε άλλα πράγματα.

Έχει πει και αυτό ο μπαγασας; Εγώ είχα μείνει στην άλλη δήλωση του, ότι δεν την τελείωσε γιατί τον ενοχλούσαν οι παρατάξεις !!!!!!!!!!! :lol:
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 02 Ιούλ 2021, 03:09



Είπαμε. Έτσι και μπει στη βουλη, θα σφιξουνε πολλες κωλοτρυπίδες εκει στην ΟΛΜΕ
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 02 Ιούλ 2021, 18:04

“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2369
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Θάνος Τζήμερος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 03 Ιούλ 2021, 09:50

Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 21:57
Esperos έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:16
Ναύτης έγραψε:
01 Ιούλ 2021, 15:04
Συμφωνώ ότι είναι εντελώς υποκριτικό και φαρισαϊκό απ' τη μια ο μεγαλύτερος πελάτης σου να είναι το δημόσιο, και ουσιαστικά να σιτίζεσαι απ' αυτό, κι απ' την άλλη να εμφανίζεσαι ως τέρμα αντικρατιστής.
Για να δούμε αν είναι ο "μεγαλύτερος πελάτης σου το δημόσιο" πρέπει να στείλουμε ορκωτούς λογιστές και οντιτορς να κάνουν έρευνα.
Το ότι έχει συνεργασία με τους οργανισμούς που ανέφερες, εκτός που δεν θα ήταν επιλήψιμο όπως είπαμε, ΑΝ ίσχυε κάτι τέτοιο, θα είχαν
λυσσάξει όλα τα τρολ του κόσμου όπως έχουν λυσσάξει με την υπόθεση πτυχίο.

Επειδή δεν έχω ξαναακούσει τέτοιες πληροφορίες, μπορείς να μας δείξεις από που προκύπτουν ;
Ασφαλώς δεν είναι κακό για μια διαφημιστική εταιρεία να έχει πελάτες δημόσιους οργανισμούς. Κακό είναι ο ιδιοκτήτης της εταιρείας αυτής να εμφανίζεται ως μαινόμενος αντικρατιστής. Μια που η εταιρεία του Τζήμερου είναι κάτι σαν...φάντασμα, κυριολεκτικά άφαντη (δεν λειτουργεί καν η ιστοσελίδα της στο διαδίκτυο, είναι λέει υπό κατασκευή...χμμμ...για διαφημιστική εταιρεία μιλάμε, έτσι; που λειτουργεί από το 2009, έτσι; ), υπάρχουν μόνον κάποιες σκόρπιες αναφορές σε διαδικτυακά portal γι' αυτήν. Ξαναλέω: μιλάμε για διαφημιστική εταιρεία.
Κουβέντες γίνονται πολλές "εκεί έξω", πάντως στο σινάφι της διαφήμισης ο Τζήμερος δεν είναι και πολύ γνωστός και κάποιοι λένε ότι απλώς έκανε τα ντιλς και πασάριζε τις δουλειές σε άλλες διαφημιστικές.
Όπως και να έχει, είναι αξιοσημείωτο, νομίζω, να υπάρχει αυτή η θολούρα για το τι ακριβώς επαγγέλλεται ο Τζήμερος, πέρα απ' όσα λέει ο ίδιος για τον εαυτό του.
Βέβαια, δεν είναι και τόσο παράξενο, αν σκεφτεί κάποιος ότι και κάποιοι προηγούμενοι ιεροφάντες του νεοφιλελεύθερισμού στην Ελλάδα, π.χ. Μάνος και Ανδριανόπουλος, το μεγαλύτερο μέρος της ζωής τους το πέρασαν σιτιζόμενοι από τον δημόσιο κορβανά.
Φίλε Ναύτη, αν σε ενοχλούν όλα αυτά που περιγράφεις, π.χ. ο αντικρατιστής που σιτίζεται απ το δημόσιο, θα έπρεπε να σε ενοχλεί
πολύ περισσότερο το επάγγελμα "Μητσοτάκης", επάγγελμα "Καραμανλής", "Παπανδρέου", επάγγελμα Γεννηματά κλπ. Θα έπρεπε να σε ενοχλεί πολύ περισσότερο ο Καραμανλής ο Γ που παραγγέλνει λεοφωρεία χωρίς κλιματιστικό διότι ο ίδιος δεν θα έχει μπει και ποτέ του σε λεωφορείο, δεν έχει υπόψη του πως ζει ο κόζμος εκεί όξω, αυτός έχει αναθραφεί σαν διάδοχος πρηγκιπόπουλο.

Μπορείς να είσαι και αντικρατιστής και ταυτόχρονα υπάλληλος του δημοσίου.

Δεν με ενδιαφέρει να μπω στην προσωπική ζωή του ΘΤ, οι "πολλές κουβέντες εκεί έξω" που προσδίδουν μια αρνητική χροιά,
εγώ τις βλέπω σαν θετικό στοιχείο δεδομένου ότι τα μμε με τις διαφημιστικές και τις κομματικές κλίκες είναι ο πυρήνας του
σύγχρονου παρακράτους επομένως το να σχολιάζουν με φήμες "αρνητικά" κάποιον, είναι ένδειξη πως αυτός ο κάποιος δεν είναι της κλίκας τους.
Επίσης ο ΘΤ και η ΔΞ, είναι ο χώρος που προωθούν ελάχιστα τα μεγάλα μμε, δεν τον έχω δει ποτέ σε πάνελ σε μεγάλο κανάλι
τώρα τελευταία και οι κκ όπως και άλλοι "μαιντανοί" στα πάνελ, δηλώνουν ότι αν είναι εκεί και ο ΘΤ, δεν πάνε.
Συνεχίζω να ψάχνω κάτι ουσιαστικό και χειροπιαστό που να είναι "αμάρτημα" στις θέσεις και στις πράξεις του ΘΤ.
Και μόνο που πέφτω πάνω σε τέτοιες χαζούλικες θέσεις (π.χ. δεν πήρε πτυχίο και έκανε μπίζνες με ΔΤομέα και είναι γιαχωβας)
όλα αυτά με κάνουν να πείθομαι όλο και περισσότερο για την αναγκαιότητα της εισόδου της ΔΞ στην Βουλή.
Ανάγκη από ένα φλίτ με λίγο αγνό φιλελευθερισμό στα πανδημία οθωμανικής σοβιετίας που έχει εξαπλωθεί στην Ελλάδα.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών