Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29659
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 21 Ιούλ 2021, 08:43

EKPLIKTIKOS έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:37
Αν δε σας αρέσει ο γάμος μην κάνετε :102:

Ούτε εγώ έκανα, κανένας δεν ενδιαφέρεται :102:

Αν είστε τόσο μπουληδες κ χεστηδες για το τι θα πει η μάνα σας κ η πεθερά σας κ η κοινωνία grow a pair :102:
Or two.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Kolovrat
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: 21 Μάιος 2021, 20:16

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kolovrat » 21 Ιούλ 2021, 08:45

Aprilianos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 08:37
Η Βίβιαν προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει τη ψευτομακεδονικη μειονότητα και το ουράνιο τόξο και μάλιστα υπήρξε εκπρόσωπος τύπου και μέλος της διοικούσας επιτροπής και την έχετε στο κόμμα σας!!! Οι αδωνοβοριδηδες είναι διακοσμητικές γλάστρες, κουμάντο κάνουν η δράση, η φιλελεύθερη συμμαχία και οι σημιτικοι. Πραγματική δεξιά εξουσίας έπαψε να υπάρχει μετά την ΕΡΕ. Η ΝΔ εξακολουθεί να φοβάται την αριστερά και τις εφημερίδες της.
Ναι, κουμάντο κάνει μια μπλόγκερ, ο αντιπρόεδρος είναι απλά γλάστρα :lol:

Εγώ είπα πως ΔΕΝ είναι δεξιά η ΝΔ αλλά πιάνει από κεντροδεξιά μέχρι κεντροαριστερά, ο δε Μητσοτάκης είναι εντελώς κέντρο. Τι να κάνουμε όμως αφού αυτό έχουμε τώρα; Ας σταματήσει η ατόφια δεξιά να ασχολείται με αεροψεκασμούς και να υποστηρίζει τον κάθε τριτοτέταρτο πρώην KGBίτη δικτατορίσκο και το ξανασυζητάμε.
«...το λεγόμενο Ακραίο Κέντρο, που έχει πλέον υιοθετήσει την πιο σκληρή γλώσσα αλλά και συμπεριφορά. Το χαρακτηρίζει η αποδοχή όλου του δεξιού οπλοστασίου, και ένα βαθύτατο αντιΣΥΡΙΖΑ μένος, που διαπερνάει όλη την ύπαρξή τους.»

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 21 Ιούλ 2021, 08:54

Kolovrat έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 08:45
Aprilianos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 08:37
Η Βίβιαν προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει τη ψευτομακεδονικη μειονότητα και το ουράνιο τόξο και μάλιστα υπήρξε εκπρόσωπος τύπου και μέλος της διοικούσας επιτροπής και την έχετε στο κόμμα σας!!! Οι αδωνοβοριδηδες είναι διακοσμητικές γλάστρες, κουμάντο κάνουν η δράση, η φιλελεύθερη συμμαχία και οι σημιτικοι. Πραγματική δεξιά εξουσίας έπαψε να υπάρχει μετά την ΕΡΕ. Η ΝΔ εξακολουθεί να φοβάται την αριστερά και τις εφημερίδες της.
Ναι, κουμάντο κάνει μια μπλόγκερ, ο αντιπρόεδρος είναι απλά γλάστρα :lol:

Εγώ είπα πως ΔΕΝ είναι δεξιά η ΝΔ αλλά πιάνει από κεντροδεξιά μέχρι κεντροαριστερά, ο δε Μητσοτάκης είναι εντελώς κέντρο. Τι να κάνουμε όμως αφού αυτό έχουμε τώρα; Ας σταματήσει η ατόφια δεξιά να ασχολείται με αεροψεκασμούς και να υποστηρίζει τον κάθε τριτοτέταρτο πρώην KGBίτη δικτατορίσκο και το ξανασυζητάμε.
Η πολυσυλλεκτική ΝΔ συμπεριλαμβάνει και τους ανθρώπους με προϋπηρεσία σε κόμματα που στηρίζουν τους ψευτομακεδονες της βόρειας Ελλάδας και το ουράνιο τόξο; Ναι ή ου; το θεωρείς σωστό να βρίσκονται τέτοια άτομα στις τάξεις σας;Με αεροψεκασμούς ασχολήθηκαν οι ΑΝΕΛ που ήταν πριν κομμάτι της ΝΔ και όχι οι εθνικιστές. Όσο για τον Άδωνι έχει ρίξει ρεσιτάλ κωλοτουμπας, ας είναι καλά τα χρέη του.

Άβαταρ μέλους
Kolovrat
Δημοσιεύσεις: 1628
Εγγραφή: 21 Μάιος 2021, 20:16

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kolovrat » 21 Ιούλ 2021, 09:10

Aprilianos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 08:54
Kolovrat έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 08:45
Aprilianos έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 08:37
Η Βίβιαν προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει τη ψευτομακεδονικη μειονότητα και το ουράνιο τόξο και μάλιστα υπήρξε εκπρόσωπος τύπου και μέλος της διοικούσας επιτροπής και την έχετε στο κόμμα σας!!! Οι αδωνοβοριδηδες είναι διακοσμητικές γλάστρες, κουμάντο κάνουν η δράση, η φιλελεύθερη συμμαχία και οι σημιτικοι. Πραγματική δεξιά εξουσίας έπαψε να υπάρχει μετά την ΕΡΕ. Η ΝΔ εξακολουθεί να φοβάται την αριστερά και τις εφημερίδες της.
Ναι, κουμάντο κάνει μια μπλόγκερ, ο αντιπρόεδρος είναι απλά γλάστρα :lol:

Εγώ είπα πως ΔΕΝ είναι δεξιά η ΝΔ αλλά πιάνει από κεντροδεξιά μέχρι κεντροαριστερά, ο δε Μητσοτάκης είναι εντελώς κέντρο. Τι να κάνουμε όμως αφού αυτό έχουμε τώρα; Ας σταματήσει η ατόφια δεξιά να ασχολείται με αεροψεκασμούς και να υποστηρίζει τον κάθε τριτοτέταρτο πρώην KGBίτη δικτατορίσκο και το ξανασυζητάμε.
Η πολυσυλλεκτική ΝΔ συμπεριλαμβάνει και τους ανθρώπους με προϋπηρεσία σε κόμματα που στηρίζουν τους ψευτομακεδονες της βόρειας Ελλάδας και το ουράνιο τόξο; Ναι ή ου; το θεωρείς σωστό να βρίσκονται τέτοια άτομα στις τάξεις σας;Με αεροψεκασμούς ασχολήθηκαν οι ΑΝΕΛ που ήταν πριν κομμάτι της ΝΔ και όχι οι εθνικιστές. Όσο για τον Άδωνι έχει ρίξει ρεσιτάλ κωλοτουμπας, ας είναι καλά τα χρέη του.
Από την στιγμή που είσαι στο 40% θα έχεις και περίεργους στις γραμμές σου τι να κάνουμε; Όσο είναι μειονότητα και δεν αποφασίζουν αυτοί την πολιτική του κόμματος, δεν με ενοχλεί.
«...το λεγόμενο Ακραίο Κέντρο, που έχει πλέον υιοθετήσει την πιο σκληρή γλώσσα αλλά και συμπεριφορά. Το χαρακτηρίζει η αποδοχή όλου του δεξιού οπλοστασίου, και ένα βαθύτατο αντιΣΥΡΙΖΑ μένος, που διαπερνάει όλη την ύπαρξή τους.»

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 21 Ιούλ 2021, 09:12

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 16:44
Η νδ θα γίνει πιο σοβαρό κόμμα όταν παίξει στο χώρο της κεντροδεξιάς και βάλει κάποιες κόκκινες γραμμές μεταξύ των "κεντρώων". Με τα ροζάκια, τα πορτοκαλιά και τα μωβάκια, ως συμπλήρωμα του μπλε δεν βγαίνει άκρη. Αν δεν ποντάρει τα περισσότερα λεφτά στο καθαρό μπλε, περισσότερα θα χάσει, παρά θα κερδίσει.

Κοκκινες γραμμες υπαρχουν σε ολα τα θεματα.
Εν προκειμενω η απαιτηση να γινει μονος υποχρεωτικος γαμος ο πολιτικος ειναι αστεια και αδιανοητη για τη ΝΔ.
Ακομα και να ηθελε ο Χ αρχηγος να το κανει,δεν θα το ηθελε η βαση.
Θα πηγαινε ποτε σε συνεδριο μια τετοια ιδεα και θα γινοταν αποδεκτη ; Ουτε κατα διανοια.
Ιδεολογικες καθαροτητες σε κομμα εξουσιας δεν υφιστανται αφου παντα η διαχειριση των καταστασεων επιφερει και συμβιβασμους και φυσικα κατηγοριες απο τους πουρους που παντα απο εξω τα ξερουν ολα καλυτερα.Τα σοβαρα ομως κομματα εξουσιας ξερουν οτι υπαρχουν κοκκινες γραμμες.
Αυτο σημαινει οτι ενα σοβαρο κομμα εξουσιας θα δινει χωρο και σε αποψεις σαν αυτες τις Ευθυμιοπουλου,θα κανει συμβιβασμους στα πλαισια της διαχειρισης της εξουσιας αλλα προφανως ξερει οτι υπαρχουν οι κοκκινες γραμμες που δεν μπορει να παραβει γιατι η ιδια η βαση θα γυρισει την πλατη.
Θα μπορουσε ποτε η ΝΔ για παραδειγμα να υποστηριξει την συμφωνια των Πρεσπων ; Ουτε με σφαιρες γιατι την επομενη στιγμη δεν θα υπηρχε.
Αντιθετα,ο συριζα που ειναι ενα ματσο οπορτουνιστες καραγκιοζηδες,δεν ειχε καμια μα καμια δυσκολια να κανει την κωλοτουμπα με το μνημονιο που για την αριστερα ηταν ισως και πιο ιερο θεμα απο οτι το Μακεδονικο για τη Δεξια.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Ιούλ 2021, 09:44

Οκ, για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους, σαφώς και δεν τίθεται θέμα κατάργησης του θρησκευτικού γάμου γιατί αν γίνει θα πρεπει να καταργηθούν και τα άλλα μυστήρια. Απλώς κάνε το εικόνα. :lol:

Βρήκε την ευκαιρία ο Μπογδάνος να την πει στη Βιβίκα και την είπε, ξεχειλώνοντας το θέμα.

Προσωπικώς, δεν με χάλασε και εξήγησα γιατί.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29659
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 21 Ιούλ 2021, 09:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 15:43
Αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται η Βαλκυρία. :lol:
Εικόνα

What the hell?
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11651
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 21 Ιούλ 2021, 10:00

Kolovrat έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 16:07
Μια χαρά συντηρητικό, φιλελεύθερο και προοδευτικό κόμμα είναι η ΝΔ. Είναι μεγάλη παράταξη και συσπειρώνει μεγάλα και πολλές φορές ετερόκλητα κομμάτια της κοινωνίας. Ο καθένας είναι ελεύθερος να έχει τις απόψεις του αλλά τώρα είμαστε σε φάση που καίγεται ο κωλος μας, αν πέσει η ΝΔ μετά έρχεται ο Ζήκος, μετά είναι το παλτό, μετά ΚΚΕ, ο βέλο και ακολουθεί Βαρουφάκης. Από μια κλωστή κρέμεται το μέλλον του τόπου. Δεν θα παίξουμε με τις ζωές μας τώρα. Αφήστε τους γάμους και τα πανηγύρια.
''Καίγεται ο κώλος μας'' είναι το σταθερά >10% στις δημοσκοπήσεις, ελέω της παντελούς ανυπαρξίας αντιπολίτευσης; Εγώ δεν θυμάμαι ποτέ αντίστοιχη κατάσταση που το κόμμα που έχει την εξουσία να είναι τόσο άνετο.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69686
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Ιούλ 2021, 10:04

Gherschaagk έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 09:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 15:43
Αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται η Βαλκυρία. :lol:
Εικόνα

What the hell?
Έτσι την αποκαλεί η λατρεία. :lol:

Αν και η συγκεκριμένη χρειάζεται ιπτάμενο ελέφαντα για να σηκώσει το πολιτικό της βάρος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29659
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 21 Ιούλ 2021, 10:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 10:04
Gherschaagk έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 09:56
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 15:43
Αλλού πατάει κι αλλού βρίσκεται η Βαλκυρία. :lol:
Εικόνα

What the hell?
Έτσι την αποκαλεί η λατρεία. :lol:

Αν και η συγκεκριμένη χρειάζεται ιπτάμενο ελέφαντα για να σηκώσει το πολιτικό της βάρος.
Είναι τόσο άτοπο αυτό όσο το να μιλάω στην καφετιέρα μου ελπίζοντας πως θα με ακούσει.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 21 Ιούλ 2021, 11:02

η Πέμπτη Φαλάγγα βρίσκεται και εντός της ΝΔ, η παρουσία της Ευθυμιοπούλου. των λοιπών νεοφιλελεύθερων, των σημιτικών και νεοδημοκρατών οπως ο Καιρίδης, η Ντορα, ο πρωθυπουργός κλπ το αποδεικνύει περίτρανα.

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 21 Ιούλ 2021, 11:17

AlienWay έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:12
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταργηθεί το μυστήριο εντελώς (όχι από το κράτος, αλλά με βούληση της ίδιας της κοινωνίας).

Δεν είναι δυνατόν, ακόμη και στις εποχές του μνημονίου και της φτώχειας να διοργανώνει ο κόσμος αυτό το αισχρό γλέντι που ακολουθεί την τελετή. Με τα καλαματιανά και τα τσάμικα.

Είναι ΔΑΠΑΝΗΡΟ αυτό το πράγμα. Ξεζουμίζει οικονομικά τους νεόνυμφους και τις οικογένειές τους. Ντροπή να πετάγονται έτσι τα λεφτά σε μια τέτοια περίοδο.
Δεν έχει να κάνει με το θρησκευτικό / πολιτικό αλλά με τη φάση του καθένα.

Έχω πάει σε θρησκευτικό χωρίς τραπέζι,
Έχω πάει σε θρησκευτικό με τραπέζι 20 άτομα στη δίπλα ταβέρνα - σε 2 ώρες είχε σχολάσει.
Έχω πάει σε θρησκευτικό σε τραπέζι σε σπίτι με καμια 15ρια καλεσμένους.

Επιπλέον έχω πάει σε πολιτικό destination wedding υπερπαραγωγή σε νησί πάνω στην παραλία με πυροτεχνήματα,φαι σε πανάκριβο beach-bar-restaurant ,κιτσαριό φουλ

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5656
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 21 Ιούλ 2021, 11:30

dotcom έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:17
AlienWay έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:12
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταργηθεί το μυστήριο εντελώς (όχι από το κράτος, αλλά με βούληση της ίδιας της κοινωνίας).

Δεν είναι δυνατόν, ακόμη και στις εποχές του μνημονίου και της φτώχειας να διοργανώνει ο κόσμος αυτό το αισχρό γλέντι που ακολουθεί την τελετή. Με τα καλαματιανά και τα τσάμικα.

Είναι ΔΑΠΑΝΗΡΟ αυτό το πράγμα. Ξεζουμίζει οικονομικά τους νεόνυμφους και τις οικογένειές τους. Ντροπή να πετάγονται έτσι τα λεφτά σε μια τέτοια περίοδο.
Δεν έχει να κάνει με το θρησκευτικό / πολιτικό αλλά με τη φάση του καθένα.

Έχω πάει σε θρησκευτικό χωρίς τραπέζι,
Έχω πάει σε θρησκευτικό με τραπέζι 20 άτομα στη δίπλα ταβέρνα - σε 2 ώρες είχε σχολάσει.
Έχω πάει σε θρησκευτικό σε τραπέζι σε σπίτι με καμια 15ρια καλεσμένους.

Επιπλέον έχω πάει σε πολιτικό destination wedding υπερπαραγωγή σε νησί πάνω στην παραλία με πυροτεχνήματα,φαι σε πανάκριβο beach-bar-restaurant ,κιτσαριό φουλ
Επιπλέον δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια ιδιαίτερη εκκλησιαστική γραμμή για ταπεινομίζερους γάμους, έχω πάει και σε παλαιοημερολογήτικο γάμο που τα έσπασαν μετά.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29659
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 21 Ιούλ 2021, 11:31

dotcom έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:17
AlienWay έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:12
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταργηθεί το μυστήριο εντελώς (όχι από το κράτος, αλλά με βούληση της ίδιας της κοινωνίας).

Δεν είναι δυνατόν, ακόμη και στις εποχές του μνημονίου και της φτώχειας να διοργανώνει ο κόσμος αυτό το αισχρό γλέντι που ακολουθεί την τελετή. Με τα καλαματιανά και τα τσάμικα.

Είναι ΔΑΠΑΝΗΡΟ αυτό το πράγμα. Ξεζουμίζει οικονομικά τους νεόνυμφους και τις οικογένειές τους. Ντροπή να πετάγονται έτσι τα λεφτά σε μια τέτοια περίοδο.
Δεν έχει να κάνει με το θρησκευτικό / πολιτικό αλλά με τη φάση του καθένα.

Έχω πάει σε θρησκευτικό χωρίς τραπέζι,
Έχω πάει σε θρησκευτικό με τραπέζι 20 άτομα στη δίπλα ταβέρνα - σε 2 ώρες είχε σχολάσει.
Έχω πάει σε θρησκευτικό σε τραπέζι σε σπίτι με καμια 15ρια καλεσμένους.

Επιπλέον έχω πάει σε πολιτικό destination wedding υπερπαραγωγή σε νησί πάνω στην παραλία με πυροτεχνήματα,φαι σε πανάκριβο beach-bar-restaurant ,κιτσαριό φουλ
Οκ το καταλάβαμε. Ήσουν καλεσμένος σε πολλούς γάμους.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 21 Ιούλ 2021, 11:42

Gherschaagk έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:31
dotcom έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:17
AlienWay έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:12
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταργηθεί το μυστήριο εντελώς (όχι από το κράτος, αλλά με βούληση της ίδιας της κοινωνίας).

Δεν είναι δυνατόν, ακόμη και στις εποχές του μνημονίου και της φτώχειας να διοργανώνει ο κόσμος αυτό το αισχρό γλέντι που ακολουθεί την τελετή. Με τα καλαματιανά και τα τσάμικα.

Είναι ΔΑΠΑΝΗΡΟ αυτό το πράγμα. Ξεζουμίζει οικονομικά τους νεόνυμφους και τις οικογένειές τους. Ντροπή να πετάγονται έτσι τα λεφτά σε μια τέτοια περίοδο.
Δεν έχει να κάνει με το θρησκευτικό / πολιτικό αλλά με τη φάση του καθένα.

Έχω πάει σε θρησκευτικό χωρίς τραπέζι,
Έχω πάει σε θρησκευτικό με τραπέζι 20 άτομα στη δίπλα ταβέρνα - σε 2 ώρες είχε σχολάσει.
Έχω πάει σε θρησκευτικό σε τραπέζι σε σπίτι με καμια 15ρια καλεσμένους.

Επιπλέον έχω πάει σε πολιτικό destination wedding υπερπαραγωγή σε νησί πάνω στην παραλία με πυροτεχνήματα,φαι σε πανάκριβο beach-bar-restaurant ,κιτσαριό φουλ
Οκ το καταλάβαμε. Ήσουν καλεσμένος σε πολλούς γάμους.
πλάκα πλάκα προσωπική πρόσκληση δεν έχω πάρει ποτέ,όλο μέσω σογιών πηγαίναμε ως οικογένεια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών