Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16280
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 22 Ιούλ 2021, 00:31

Jolly Roger έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:45
dotcom έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:43
Απορία που είχα πάντα: Οι Ρομά τι είδους γάμους κάνουν;
Εικόνα
Πάνω κατω σα των μπαλαμων με τη διαφορα οτι οι γυφτοι ξυρίζουν τη νύφη στο τέλος
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24494
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιούλ 2021, 00:41

Gherschaagk έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:55
foscilis έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:47
dotcom έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:17


Δεν έχει να κάνει με το θρησκευτικό / πολιτικό αλλά με τη φάση του καθένα.

Έχω πάει σε θρησκευτικό χωρίς τραπέζι,
Έχω πάει σε θρησκευτικό με τραπέζι 20 άτομα στη δίπλα ταβέρνα - σε 2 ώρες είχε σχολάσει.
Έχω πάει σε θρησκευτικό σε τραπέζι σε σπίτι με καμια 15ρια καλεσμένους.

Επιπλέον έχω πάει σε πολιτικό destination wedding υπερπαραγωγή σε νησί πάνω στην παραλία με πυροτεχνήματα,φαι σε πανάκριβο beach-bar-restaurant ,κιτσαριό φουλ
Ναι αλλά υποψιάζομαι ότι αν τα βάλεις στη σειρά θα δεις ότι αντιστοιχούν δεκαπλάσιοι θρησκευτικοί γάμοι με κιτσαριό και τεράστια έξοδα. Ότι μόνο το νυφικό ξεκινάει από 400 ευρώ και φτάνει άνετα τα 10.000. Ότι ακόμα και το παράβολο είναι 18 ευρώ για τον θρησκευτικό έναντι 15 για τον πολιτικό.

Είναι όντως αναλόγως τη φάση του καθενός και η φάση όσων κάνουν θρησκευτικό γάμο είναι ότι πρόκειται για μαλακισμένες.
Θυμήσου τι πλήρωσες για την εκκλησία. Μέχρι και οι πολυέλαιοι πήγαιναν με το κομμάτι. Κι αν παντρεύτηκες σε άλλη εκκλησία απ' αυτή της ενορίας σου, πλήρωσες διπλά.
Δεν παντρεύτηκα σε εκκλησία. Δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση, ήταν τόσο πιθανό όσο να παντρευτώ σε τζαμί ή παγόδα και για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

Αλλά ξέρω από φίλους μου. Παρεμπιπτόντως από τους πιο ακριβους και προσεκτικά σκηνοθετημένους στην κάθε λεπτομέρεια χρόνια πριν γάμους ήταν μιας λατερνατιβ σε ξωκλήσι σε νησί με εικοσι καλεσμενους, ξέρεις τώρα φάση που το αχτενιστο μαλλί είναι στην πραγματικότητα έξι ώρες δουλειά. Μετά η μάνα της που τα πλήρωνε όλα την ανάγκασε να κάνει και το γυφταριο με τα 200 άτομα σε δεύτερο event, ναυλωσανε και πούλμαν να φέρει τους χωριανους να θαυμάσουν.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιούλ 2021, 00:59

foscilis έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:41
Gherschaagk έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:55
foscilis έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:47


Ναι αλλά υποψιάζομαι ότι αν τα βάλεις στη σειρά θα δεις ότι αντιστοιχούν δεκαπλάσιοι θρησκευτικοί γάμοι με κιτσαριό και τεράστια έξοδα. Ότι μόνο το νυφικό ξεκινάει από 400 ευρώ και φτάνει άνετα τα 10.000. Ότι ακόμα και το παράβολο είναι 18 ευρώ για τον θρησκευτικό έναντι 15 για τον πολιτικό.

Είναι όντως αναλόγως τη φάση του καθενός και η φάση όσων κάνουν θρησκευτικό γάμο είναι ότι πρόκειται για μαλακισμένες.
Θυμήσου τι πλήρωσες για την εκκλησία. Μέχρι και οι πολυέλαιοι πήγαιναν με το κομμάτι. Κι αν παντρεύτηκες σε άλλη εκκλησία απ' αυτή της ενορίας σου, πλήρωσες διπλά.
Δεν παντρεύτηκα σε εκκλησία. Δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση, ήταν τόσο πιθανό όσο να παντρευτώ σε τζαμί ή παγόδα και για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

Αλλά ξέρω από φίλους μου. Παρεμπιπτόντως από τους πιο ακριβους και προσεκτικά σκηνοθετημένους στην κάθε λεπτομέρεια χρόνια πριν γάμους ήταν μιας λατερνατιβ σε ξωκλήσι σε νησί με εικοσι καλεσμενους, ξέρεις τώρα φάση που το αχτενιστο μαλλί είναι στην πραγματικότητα έξι ώρες δουλειά. Μετά η μάνα της που τα πλήρωνε όλα την ανάγκασε να κάνει και το γυφταριο με τα 200 άτομα σε δεύτερο event, ναυλωσανε και πούλμαν να φέρει τους χωριανους να θαυμάσουν.
Είναι αυτό που λένε, οι γάμοι που κάναμε εμείς δεν τους έκανε κανένας. Έχω δει πεθερά να καμώνεται για τον γάμο που πλήρωσε μέχρι που πήγε στον γάμο της πρωτανιψιάς και ρούφηξε. Χρυσά στέφανα και Vera Wang νυφικό και στην δεξίωση βιολιστές.

Δεν έχει τελειωμό η μλκια του κόσμου.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4489
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 22 Ιούλ 2021, 01:03

Awesomatic έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:23
AlienWay έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:12
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταργηθεί το μυστήριο εντελώς (όχι από το κράτος, αλλά με βούληση της ίδιας της κοινωνίας).

Δεν είναι δυνατόν, ακόμη και στις εποχές του μνημονίου και της φτώχειας να διοργανώνει ο κόσμος αυτό το αισχρό γλέντι που ακολουθεί την τελετή. Με τα καλαματιανά και τα τσάμικα.

Είναι ΔΑΠΑΝΗΡΟ αυτό το πράγμα. Ξεζουμίζει οικονομικά τους νεόνυμφους και τις οικογένειές τους. Ντροπή να πετάγονται έτσι τα λεφτά σε μια τέτοια περίοδο.
Αν αφήσουμε στην άκρη το θρησκευτικό κομμάτι του μυστηρίου, όλο το υπόλοιπο είναι μια βιομηχανία προβολής, νεοπλουτισμού και ματαιοδοξίας ντυμένη με ένα κοινωνικό "καθώς πρέπει" πέπλο. Διακοσμήσεις, νυφικά, γλέντι, καλεσμένοι κλπ. Βάλε και μια έμφυτη ματαιοδοξία που έχουν οι περισσότερες γυναίκες αν είναι μικρές και στον πρώτο γάμο να κάνουν αυτή τη μέρα το αποκορύφωμα της ζωής τους και έδεσε το γλυκό. Προσωπικά δεν ξέρω ούτε έναν άνδρα που να του αρέσει η διαδικασία και να μην προτιμάει κάτι σύντομο, απλό και χωρίς κόσμο, απλά σέρνονται να το κάνουν όπως τους πιέζουν οι άλλοι.
Σωστοί και οι 2. Κατσιβελισμος στο έπακρο. Όλοι νομίζουν ότι ο δικός τους γάμος, το δικό τους γλέντι θα μείνει στην ιστορία. ΠΑΠΑΡΙΑ . Έχω πάει σε τόσους γάμους είτε σαν καλεσμένος είτε για δουλεια και το μόνο που θυμάμαι είναι τα διμετρα πόδια μιας μελαχρινης μουναροθεας πριν 15 χρόνια. Τίποτα άλλο.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69580
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιούλ 2021, 01:04

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:59
foscilis έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:41
Gherschaagk έγραψε:
21 Ιούλ 2021, 11:55


Θυμήσου τι πλήρωσες για την εκκλησία. Μέχρι και οι πολυέλαιοι πήγαιναν με το κομμάτι. Κι αν παντρεύτηκες σε άλλη εκκλησία απ' αυτή της ενορίας σου, πλήρωσες διπλά.
Δεν παντρεύτηκα σε εκκλησία. Δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση, ήταν τόσο πιθανό όσο να παντρευτώ σε τζαμί ή παγόδα και για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

Αλλά ξέρω από φίλους μου. Παρεμπιπτόντως από τους πιο ακριβους και προσεκτικά σκηνοθετημένους στην κάθε λεπτομέρεια χρόνια πριν γάμους ήταν μιας λατερνατιβ σε ξωκλήσι σε νησί με εικοσι καλεσμενους, ξέρεις τώρα φάση που το αχτενιστο μαλλί είναι στην πραγματικότητα έξι ώρες δουλειά. Μετά η μάνα της που τα πλήρωνε όλα την ανάγκασε να κάνει και το γυφταριο με τα 200 άτομα σε δεύτερο event, ναυλωσανε και πούλμαν να φέρει τους χωριανους να θαυμάσουν.
Είναι αυτό που λένε, οι γάμοι που κάναμε εμείς δεν τους έκανε κανένας. Έχω δει πεθερά να καμώνεται για τον γάμο που πλήρωσε μέχρι που πήγε στον γάμο της πρωτανιψιάς και ρούφηξε. Χρυσά στέφανα και Vera Wang νυφικό και στην δεξίωση βιολιστές.

Δεν έχει τελειωμό η μλκια του κόσμου.
Ξέρω κι εγώ τέτοιες περιπτώσεις. Οι περισσότεροι πεθεροί είναι συνήθως αδιάφοροι και οι παραδοσιακοί μόνον αν παίζει τραπέζι με σούβλες γουστάρουν στ' αλήθεια αλλά οι πεθερές νοιώθουν συνήθως σαν να βιώνουν αυτές την "ωραιότερη μέρα της ζωής τους". Μιλάμε για χοντρό κόλλημα και δεν κάνω πλάκα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιούλ 2021, 01:09

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:04
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:59
foscilis έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:41


Δεν παντρεύτηκα σε εκκλησία. Δεν υπήρχε η παραμικρή περίπτωση, ήταν τόσο πιθανό όσο να παντρευτώ σε τζαμί ή παγόδα και για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

Αλλά ξέρω από φίλους μου. Παρεμπιπτόντως από τους πιο ακριβους και προσεκτικά σκηνοθετημένους στην κάθε λεπτομέρεια χρόνια πριν γάμους ήταν μιας λατερνατιβ σε ξωκλήσι σε νησί με εικοσι καλεσμενους, ξέρεις τώρα φάση που το αχτενιστο μαλλί είναι στην πραγματικότητα έξι ώρες δουλειά. Μετά η μάνα της που τα πλήρωνε όλα την ανάγκασε να κάνει και το γυφταριο με τα 200 άτομα σε δεύτερο event, ναυλωσανε και πούλμαν να φέρει τους χωριανους να θαυμάσουν.
Είναι αυτό που λένε, οι γάμοι που κάναμε εμείς δεν τους έκανε κανένας. Έχω δει πεθερά να καμώνεται για τον γάμο που πλήρωσε μέχρι που πήγε στον γάμο της πρωτανιψιάς και ρούφηξε. Χρυσά στέφανα και Vera Wang νυφικό και στην δεξίωση βιολιστές.

Δεν έχει τελειωμό η μλκια του κόσμου.
Ξέρω κι εγώ τέτοιες περιπτώσεις. Οι περισσότεροι πεθεροί είναι συνήθως αδιάφοροι και οι παραδοσιακοί μόνον αν παίζει τραπέζι με σούβλες γουστάρουν στ' αλήθεια αλλά οι πεθερές νοιώθουν συνήθως σαν να βιώνουν αυτές την "ωραιότερη μέρα της ζωής τους". Μιλάμε για χοντρό κόλλημα και δεν κάνω πλάκα.
Ξέρω για φάση όπου, η πεθερά με την νύφη τα σπάσανε λίγο πριν τον γάμο γιατί η νύφη τόλμησε να πει στην πεθερά πως θα πάει με τη μάνα της να βρουν νυφικό. Και κάνει η πεθερά το εξής απίστευτο, ντύνει τον γαμπρό, τον αδερφό του και τον πεθερό στα λευκά κι αυτή ντύνεται στα καφέ. Μάντεψε ποια φαινόταν στις φωτογραφίες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24494
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιούλ 2021, 01:19

Πτολεμαίος έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:03
Awesomatic έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:23
AlienWay έγραψε:
20 Ιούλ 2021, 14:12
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να καταργηθεί το μυστήριο εντελώς (όχι από το κράτος, αλλά με βούληση της ίδιας της κοινωνίας).

Δεν είναι δυνατόν, ακόμη και στις εποχές του μνημονίου και της φτώχειας να διοργανώνει ο κόσμος αυτό το αισχρό γλέντι που ακολουθεί την τελετή. Με τα καλαματιανά και τα τσάμικα.

Είναι ΔΑΠΑΝΗΡΟ αυτό το πράγμα. Ξεζουμίζει οικονομικά τους νεόνυμφους και τις οικογένειές τους. Ντροπή να πετάγονται έτσι τα λεφτά σε μια τέτοια περίοδο.
Αν αφήσουμε στην άκρη το θρησκευτικό κομμάτι του μυστηρίου, όλο το υπόλοιπο είναι μια βιομηχανία προβολής, νεοπλουτισμού και ματαιοδοξίας ντυμένη με ένα κοινωνικό "καθώς πρέπει" πέπλο. Διακοσμήσεις, νυφικά, γλέντι, καλεσμένοι κλπ. Βάλε και μια έμφυτη ματαιοδοξία που έχουν οι περισσότερες γυναίκες αν είναι μικρές και στον πρώτο γάμο να κάνουν αυτή τη μέρα το αποκορύφωμα της ζωής τους και έδεσε το γλυκό. Προσωπικά δεν ξέρω ούτε έναν άνδρα που να του αρέσει η διαδικασία και να μην προτιμάει κάτι σύντομο, απλό και χωρίς κόσμο, απλά σέρνονται να το κάνουν όπως τους πιέζουν οι άλλοι.
Σωστοί και οι 2. Κατσιβελισμος στο έπακρο. Όλοι νομίζουν ότι ο δικός τους γάμος, το δικό τους γλέντι θα μείνει στην ιστορία. ΠΑΠΑΡΙΑ . Έχω πάει σε τόσους γάμους είτε σαν καλεσμένος είτε για δουλεια και το μόνο που θυμάμαι είναι τα διμετρα πόδια μιας μελαχρινης μουναροθεας πριν 15 χρόνια. Τίποτα άλλο.
Δηλαδή έχεις ξεχάσει να πρέπει να περιμένεις σε ουρά για να ευχηθεις σε τουλαχιστον τρεις και εν τεταρτο τελείως αγνώστους και μετά να έχεις κάτι μαλάκες στο τραπεζι για ώρες και να μη μπορείς τουλάχιστον να μεθύσεις γιατί στο τελος της βραδιάς πρέπει να γυρίσεις από κάποιο χωράφι στη μέση του βουνού οδηγώντας και ευγνωμονώντας το Λαλιώτη που γέμισε την Αττική πινακίδες προς Ελ Βενιζέλος κι εσύ τυχαίνει να μένεις κοντά στο Ελ Βενιζέλος.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιούλ 2021, 01:20

Ώπα, θυμήθηκα πεθερό ο οποίος είχε πρόβλημα που ο γιος του με την νύφη του συζούσαν μετά τον πολιτικό και δεν ηρέμησε μέχρι που έγινε ο θρησκευτικός. Σ' εκείνη τη φάση γύρισε και είπε, τώρα μπορώ να την λέω κόρη μου και πετάχτηκε ο συμπέθερος και του είπε, δεν είναι ανάγκη.

Σουρεάλ σκηνικά.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24494
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιούλ 2021, 01:24

Πρέπει να σας πω ότι θα χαίρομουν με τον εχθρικό χωρισμό κάθε ζευγαριου που υπέβαλε αθώους ανθρώπους σε αυτό το μαρτύριο, αν πίστευα ότι υπάρχουν αθώοι εκτός από εμένα.

Ως έχουν τα πράγματα χαίρομαι μόνο με τον εχθρικό χωρισμο κάθε ζευγαριού που με κάλεσε στο γάμο του και αναγκάστηκα να τραβηχτω λόγω κοινωνικής υποχρέωσης.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24494
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Ιούλ 2021, 01:26

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:20
Ώπα, θυμήθηκα πεθερό ο οποίος είχε πρόβλημα που ο γιος του με την νύφη του συζούσαν μετά τον πολιτικό και δεν ηρέμησε μέχρι που έγινε ο θρησκευτικός. Σ' εκείνη τη φάση γύρισε και είπε, τώρα μπορώ να την λέω κόρη μου και πετάχτηκε ο συμπέθερος και του είπε, δεν είναι ανάγκη.

Σουρεάλ σκηνικά.
Καλά του έκανε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιούλ 2021, 01:32

foscilis έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:26
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:20
Ώπα, θυμήθηκα πεθερό ο οποίος είχε πρόβλημα που ο γιος του με την νύφη του συζούσαν μετά τον πολιτικό και δεν ηρέμησε μέχρι που έγινε ο θρησκευτικός. Σ' εκείνη τη φάση γύρισε και είπε, τώρα μπορώ να την λέω κόρη μου και πετάχτηκε ο συμπέθερος και του είπε, δεν είναι ανάγκη.

Σουρεάλ σκηνικά.
Καλά του έκανε.
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μλκια απ' το, εμείς που σε βλέπουμε σαν παιδί μας.

Έτσι είναι, την όρεξή σου έχει ο άλλος.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 22 Ιούλ 2021, 01:38

Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:04
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:59


Είναι αυτό που λένε, οι γάμοι που κάναμε εμείς δεν τους έκανε κανένας. Έχω δει πεθερά να καμώνεται για τον γάμο που πλήρωσε μέχρι που πήγε στον γάμο της πρωτανιψιάς και ρούφηξε. Χρυσά στέφανα και Vera Wang νυφικό και στην δεξίωση βιολιστές.

Δεν έχει τελειωμό η μλκια του κόσμου.
Ξέρω κι εγώ τέτοιες περιπτώσεις. Οι περισσότεροι πεθεροί είναι συνήθως αδιάφοροι και οι παραδοσιακοί μόνον αν παίζει τραπέζι με σούβλες γουστάρουν στ' αλήθεια αλλά οι πεθερές νοιώθουν συνήθως σαν να βιώνουν αυτές την "ωραιότερη μέρα της ζωής τους". Μιλάμε για χοντρό κόλλημα και δεν κάνω πλάκα.
Ξέρω για φάση όπου, η πεθερά με την νύφη τα σπάσανε λίγο πριν τον γάμο γιατί η νύφη τόλμησε να πει στην πεθερά πως θα πάει με τη μάνα της να βρουν νυφικό. Και κάνει η πεθερά το εξής απίστευτο, ντύνει τον γαμπρό, τον αδερφό του και τον πεθερό στα λευκά κι αυτή ντύνεται στα καφέ. Μάντεψε ποια φαινόταν στις φωτογραφίες.

γυναικοκεντρικός κουζουλοκαπιταλισμός
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 22 Ιούλ 2021, 01:40

Πτολεμαίος έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:03


Σωστοί και οι 2. Κατσιβελισμος στο έπακρο. Όλοι νομίζουν ότι ο δικός τους γάμος, το δικό τους γλέντι θα μείνει στην ιστορία. ΠΑΠΑΡΙΑ . Έχω πάει σε τόσους γάμους είτε σαν καλεσμένος είτε για δουλεια και το μόνο που θυμάμαι είναι τα διμετρα πόδια μιας μελαχρινης μουναροθεας πριν 15 χρόνια. Τίποτα άλλο.

την παντρεύτηκες τύπε;
the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
I know just what you re sayin
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: 20 Ιουν 2021, 03:25

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από I know just what you re sayin » 22 Ιούλ 2021, 01:41

the comet the course the tail έγραψε:
22 Μάιος 2021, 00:59
μαλακίες έλεγε ο Κώστας. ήταν καλά μέχρι το 2000-2001 τουλάχιστον.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μπογδάνος εναντίον Βίβιαν Ευθυμιοπούλου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 22 Ιούλ 2021, 01:51

I know just what you re sayin έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 01:41
Gherschaagk έγραψε:
22 Ιούλ 2021, 00:59
Vera Wang
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης approves


https://www.ethnos.gr/lifestyle/164856_ ... 2-kai-oloi
Μη μασάτε. Μια ζαρωμένη γριούλα είναι που ξέρει να χρησιμοποιεί φίλτρα.

Καμία σχέση με την πραγματικότητα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών