Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Υποθέσεις εγκλημάτων και περιστατικά ποινικής φύσης (σοβαρά), όπως δολοφονίες, απαγωγές, υπεξαιρέσεις, ληστείες κ.ά., στην ελληνική κοινωνία.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19450
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 03 Αύγ 2021, 18:58

Δηλαδή εαν την εξουσία (εντός ή εκτός εισαγωγικων ) που έχουν σήμερα οι άνδρες την αποκτήσουν οι γυναίκες σαν φύλο , θα ..λυθούν τα προβλήματα του κόσμου τούτου;

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 03 Αύγ 2021, 19:06

Prepon έγραψε:
03 Αύγ 2021, 18:58
Γενικότερα πάντως, είναι κάπως αστείο να κάνουν μαθήματα ανθρωπίνων σχέσεων όλα τα μπακουρια εδώ μέσα .

Θα πρότεινα να δοκιμάσουν να συνάψουν σχέσεις με το άλλο φύλο, να γίνουν γονείς και μετά υπόσχομαι να δώσω μια κάποια μικρή σημασία στη γνώμη τους.
Να'ταν τα νιάτα δυό φορές,άλλα τρία παιδιά θα έκανα :8)

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23846
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 03 Αύγ 2021, 19:08

Το αντρικό φύλο, προκαλεί με τις κτηνώδεις πράξεις του... τον ίδιο του τον αφανισμό.

Σαν έξυπνοι βλάκες, φέρουμε την ντροπή της τεστοστερόνης και από μία περιστρεφόμενη καρέκλα, σχολιάζουμε εκ του ασφαλούς.

Ομως όταν φτάσει στο μέλλον η στιγμή που θα μας θέλει ηττημένους, υπό εξαφάνιση, πιο γυμνασμένους, τότε οφείλουμε να γνωρίζουμε ότι εμείς το προκαλέσαμε.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71187
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2021, 19:09

vantono έγραψε:
03 Αύγ 2021, 18:43
Και ο μέσος βοσκός, χωρίς τα πρόβατά του, δεν θα ηταν ικανός να ζήσει.
Το πρόβλημα δημιουργήθηκε όταν οι βοσκοί διαπίστωσαν, ότι κάποια "πρόβατα" μπορούν να ζήσουν μια χαρά χωρίς αυτούς αλλά οι βοσκοί είναι σε φάση ψιλοαναπηρίας που δεν μπορούν να διαχειρισθούν χωρίς τη συνδρομή των προβάτων.

Βασικό.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2021, 19:16

Naida έγραψε:
03 Αύγ 2021, 13:30

Για πες μου πόσες δολοφονίες έγιναν από γυναικες στους συντρόφους τους μετά το λοκντάουν;
κανουμε καποια κοντρα αντρες-γυναικες και κερδιζει οποιος κανει λιγοτερα η περισσοτερα φονικα;
δηλαδη, εχει καποια σημασια το νουμερο που ζητας;

αντε, μηδεν, και; σημαινει οτι ολοι οι αντρες ειναι καθαρματα φονιαδες και ολες οι γυναικες αθωες περιστερες;

ειναι φανερο το τι σπρωχνει τους αντρες καθαρματα να κανουν το φονικο. το οτι μπορουν. και τι σταματαει τις γυναικες καθαρματα απο το να σκοτωσουν. το οτι δεν μπορουν. καθαρματα με προθεση να κανουν φονικο, υπαρχουν και στα 2 φυλα. αλλα δεν εχουν την ιδια ικανοτητα να το πραγματοποιησουν.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71187
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2021, 19:21

Ασέβαστος έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:16
Naida έγραψε:
03 Αύγ 2021, 13:30

Για πες μου πόσες δολοφονίες έγιναν από γυναικες στους συντρόφους τους μετά το λοκντάουν;
κανουμε καποια κοντρα αντρες-γυναικες και κερδιζει οποιος κανει λιγοτερα η περισσοτερα φονικα;
δηλαδη, εχει καποια σημασια το νουμερο που ζητας;

αντε, μηδεν, και; σημαινει οτι ολοι οι αντρες ειναι καθαρματα φονιαδες και ολες οι γυναικες αθωες περιστερες;

ειναι φανερο το τι σπρωχνει τους αντρες καθαρματα να κανουν το φονικο. το οτι μπορουν. και τι σταματαει τις γυναικες καθαρματα απο το να σκοτωσουν. το οτι δεν μπορουν. καθαρματα με προθεση να κανουν φονικο, υπαρχουν και στα 2 φυλα. αλλα δεν εχουν την ιδια ικανοτητα να το πραγματοποιησουν.
Συμφωνώ. Αν όσοι και όσες έχουν απωθημένα με το άλλο φύλο, μπορούσαν να σκοτώσουν στο χαλαρό, δεν θα υπήρχε πρόβλημα υπερπληθυσμού.

Η υπογεννητικότητα μπορεί να ελεγχθεί, ο υπερπληθυσμός όχι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7103
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 03 Αύγ 2021, 19:26

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 18:51
Η μητριαρχία της Σπάρτης έκανε άντρες και όχι μαμόθρεφτα/μαμάκηδες.

Βασικό.
:smt005::smt005:

Α, γι' αυτό πήγαιναν στον πόλεμο όποτε τους έλεγαν οι μαστουρωμένες των δελφών! Έτσι εξηγείται τότενες.. :102:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2021, 19:26

vantono έγραψε:
03 Αύγ 2021, 14:36
Εικόνα
καλη μαλακια κι αυτη. ειδεικα η τελευταια προταση. ¨γιατι ηταν γυναικες"

μα και ολες οι υπολοιπες ειναι γυναικες, πως και δεν τις σκοτωσε κανεις;

μηπως το να ειναι καποια γυναικα, δεν ειναι αρκετο για να γινει φονικο; μηπως καθε υποθεση ειναι διαφορετικη, και τα φονικα γινονται για αλλους λογους, περα απο το οτι ειναι γυναικες;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2021, 19:28

Philip Mortimer έγραψε:
03 Αύγ 2021, 14:36
Εάν υπάρχει κάποια σχέση με το λοκνταουν αυτή ίσως είναι ότι καταπιεστικοί σύζυγοι βλέπουν τις γυναίκες τους να ξαναβγαίνουν από το σπίτι και ζηλεύουν
επισης οσοι και οσες ξενοπηδανε, δεν μπορουσαν να το κανουν με το λοκνταουν και τωρα ξεσαλωνουν, οποτε ειναι ευκολοτερο να πιαστουν. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33172
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Αύγ 2021, 19:30

foscilis έγραψε:
03 Αύγ 2021, 14:41
Feindflug έγραψε:
03 Αύγ 2021, 14:10
foscilis έγραψε:
03 Αύγ 2021, 13:00


Καλά εμένα η ψυχολόγος μου είχε πει ότι ο Σόιμπλε λογικό να φέρεται έτσι σαν ανάπηρος και ότι δεν είναι σωστό να ασχολείσαι με τα πολιτικά του καθενός, αναφερόμενη στο ότι ξενέρωσα που μπροστά στο σούπερ μάρκετ περίμενε ο Κασιδιάρης.
Έχεις ψυχολόγο, τύπε;
Ναι αμέ, είχα για πέντε ενδιαφέροντες μήνες γιατί είχα πέσει σε λούμπα, δεν έχω πρόβλημα να το παραδεχτώ καθώς και ότι με βοήθησε αρκετά. Θεωρώ μάλιστα ότι αν είχαν πάει αλλα άτομα δεκαετίες νωρίτερα δε θα είχα μπλέξει ποτέ εγώ.

Τέλος πάντων, σταδιακα κατάλαβα τι προσπαθούσε να πετύχει και το πέτυχα μόνος μου λίγο αργοτερα, για να την απολυσω βέβαια μέτρησε και ότι δεν ήθελα να τα σκάω σε ένα άτομο σαν αυτό που μου αποκάλυπτε η ίδια ότι ηταν.

Ήταν καλή πάντως με τον τρόπο της, μου είχε κάνει γύρω στο μήνα 2 μια απλή ερώτηση που ξεκίνησε να κατρακύλαει στον εγκέφαλό μου μέχρι που εβδομάδες μετα έγινε κατολίσθηση με τεράστια βράχια και ξεγυμνώθηκε κάτι σαν αρχαίος εξωγήινος ναός με τσοντικα ιέρειες μέσα. Δεν ήταν αυτό η λύση στο πρόβλημα μου βέβαια αλλά holy fuck, μια ερώτηση τριών λέξεων να σου κάνει τέτοιο πράγμα, έκτοτε έπαψα να τους θεωρώ τελείως τσαρλατανους.

Της έστειλα και μήνυμα ότι δε θα ξαναπάω και ευχαριστώ πολύ, την καθιερωμένη μέρα και ωρα λοιπόν με παίρνει "πού είσαι πήγε τέσσερις και είκοσι" "μα σου έχω στειλει μήνυμα από την Τρίτη, έβγαλα άκρη thanks" "καλά και νομίζεις κοιτάω το κινητό μου" "αυτήν την εντύπωση είχα σχηματίσει τότε που μου είπες ο,τι χρειαστείς εμένα το κινητό μου πάντα ανοιχτό είναι" "δεν... ... ... καλά αν αλλάξεις γνωμ"-κλικ.
ε, πες μας ντε την ερωτηση. πρεπει να ηταν πολυ γαματη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71187
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2021, 19:35

Parrot έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:26
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 18:51
Η μητριαρχία της Σπάρτης έκανε άντρες και όχι μαμόθρεφτα/μαμάκηδες.

Βασικό.
:smt005::smt005:

Α, γι' αυτό πήγαιναν στον πόλεμο όποτε τους έλεγαν οι μαστουρωμένες των δελφών! Έτσι εξηγείται τότενες.. :102:
Στη μάχη όμως κάθε άλλο παρά μαστούρηδες ήταν. :lol:

Ποια είναι η αντιπρόταση σου, καλό μου;
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19450
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 03 Αύγ 2021, 19:38

Ασέβαστος έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:28
Philip Mortimer έγραψε:
03 Αύγ 2021, 14:36
Εάν υπάρχει κάποια σχέση με το λοκνταουν αυτή ίσως είναι ότι καταπιεστικοί σύζυγοι βλέπουν τις γυναίκες τους να ξαναβγαίνουν από το σπίτι και ζηλεύουν
επισης οσοι και οσες ξενοπηδανε, δεν μπορουσαν να το κανουν με το λοκνταουν και τωρα ξεσαλωνουν, οποτε ειναι ευκολοτερο να πιαστουν. :102:
Εγώ ο ΑΙΝΕΙΑΝ που όλο το λοκ ντάουν το πέρασα στα απάτητα βουνά της Ρουμελης.. ξενοπηδαγα κανονικά :003:

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2189
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 03 Αύγ 2021, 19:39

Για τον φίλο που είπε ότι παλαιότερα δεν χτυπούσαν τις γυναίκες (εκτός αν δεν το κατάλαβα καλά), πραγματικά απορώ :p2:

Για τα χρόνια από το 1965 περίπου έως το 1977, που τα βίωσα σε ευαίσθητη ηλικία (και όχι σε κανένα χωριό αλλά στην καρδιά του Πειραιά), οι κακοποιητικές πρακτικές έπεφταν σύννεφο: αν ήσουν γυναίκα τις "μάζευες" από τον πάτερ φαμίλια (ποσοστά δεν ξέρω αλλά και εκ του σύνεγγυς έζησα και άκουσα στον κύκλο μου). Αν ήσουν παιδί τις "μάζευες" παντού: στο σπίτι από τους γονείς, στο δρόμο από τους πιο τσαμπουκάδες, στο σχολείο από τους δασκάλους. Δεν θα ξεχάσω χαστούκι που έφαγα επειδή δεν ήξερα το μάθημα, στη δευτέρα Λυκείου παρακαλώ!
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71187
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Αύγ 2021, 19:41

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:38
Ασέβαστος έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:28
Philip Mortimer έγραψε:
03 Αύγ 2021, 14:36
Εάν υπάρχει κάποια σχέση με το λοκνταουν αυτή ίσως είναι ότι καταπιεστικοί σύζυγοι βλέπουν τις γυναίκες τους να ξαναβγαίνουν από το σπίτι και ζηλεύουν
επισης οσοι και οσες ξενοπηδανε, δεν μπορουσαν να το κανουν με το λοκνταουν και τωρα ξεσαλωνουν, οποτε ειναι ευκολοτερο να πιαστουν. :102:
Εγώ ο ΑΙΝΕΙΑΝ που όλο το λοκ ντάουν το πέρασα στα απάτητα βουνά της Ρουμελης.. ξενοπηδαγα κανονικά :003:
Ε, εδώ που τα λέμε, στα απάτητα βουνά της Ρούμελης, αυτά που ξενοπήδαγες δεν είχαν και τρομερές διαφορές από το ζωικό βασίλειο των βουνών της Ρούμελης.
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19450
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Λάρισα: Δολοφόνησε τη γυναίκα του μέσα στο μαγαζί της αδερφής της!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 03 Αύγ 2021, 19:45

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
03 Αύγ 2021, 19:39
Για τον φίλο που είπε ότι παλαιότερα δεν χτυπούσαν τις γυναίκες (εκτός αν δεν το κατάλαβα καλά), πραγματικά απορώ :p2:

Για τα χρόνια από το 1965 περίπου έως το 1977, που τα βίωσα σεευαίσθητη ηλικία (και όχι σε κανένα χωριό αλλά στην καρδιά του Πειραιά), οι κακοποιητικές πρακτικές έπεφταν σύννεφο: αν ήσουν γυναίκα τις "μάζευες" από τον πάτερ φαμίλια (ποσοστά δεν ξέρω αλλά και εκ του σύνεγγυς έζησα και άκουσα στον κύκλο μου). Αν ήσουν παιδί τις "μάζευες" παντού: στο σπίτι από τους γονείς, στο δρόμο από τους πιο τσαμπουκάδες, στο σχολείο από τους δασκάλους. Δεν θα ξεχάσω χαστούκι που έφαγα επειδή δεν ήξερα το μάθημα, στη δευτέρα Λυκείου παρακαλώ!
Αρα ή βία εντός ή εκτός της κοινωνίας δεν είναι θέμα γυναίκας ή φεμινισμού αλλά θέμα προόδου τηε κοινωνίας μας
Άνδρες και γυναίκες μαζί θα βελτιώσουν τις συνθήκες που ζουν και εργάζονται και αυτό δεν αφορά το φεμινιστικό κίνημα ξεχωριστά
Οι γυναικοκτονιες είναι το ίδιο έγκλημα οσο και οι ανδροκτονιες και το ζητούμενο είναι ή καταπολέμηση της εγκληματικότητας στην κοινωνία

Σε παλαιότερες εποχές οι άνθρωποι έπαιζαν ξύλο ή έπαιρναν και τα όπλα με πολύ μεγαλύτερη ευκολία από ότι το κάνουν σήμερα
Έχουμε προοδεύσει ως κοινωνία από τότε

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εγκληματικότητα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών