Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Αύγ 2021, 21:28

Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:18
Έχετε 100 δολοφονίες από άντρα σύντροφο προς γυναίκα σύντροφο
:smt005::smt005::smt005:

Μην είναι και 1.000.000; :smt005::smt005::smt005:

Ο μόνος που φοβάται μην χαλάσει η σούπα του είσαι εσύ. Δεν σε βολεύουν τα δεδομένα, δεν σε βολεύει η πραγματικότητα και φτιάχνεις μια δικιά σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Αύγ 2021, 21:36

hellegennes έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:28
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:18
Έχετε 100 δολοφονίες από άντρα σύντροφο προς γυναίκα σύντροφο
:smt005::smt005::smt005:

Μην είναι και 1.000.000; :smt005::smt005::smt005:

Ο μόνος που φοβάται μην χαλάσει η σούπα του είσαι εσύ. Δεν σε βολεύουν τα δεδομένα, δεν σε βολεύει η πραγματικότητα και φτιάχνεις μια δικιά σου.
Εντάξει εσύ, ο ΑΙΝΕΙΑΝ, ο Prepon, η ΓΑΛΗ,ο Ότο, ο Αγις, ο Λίνο, ο vagabondo,.η Πασιφάη,. Ο Ασέβαστος κτλ όλο και κάποιον θα ξεχνάω, κατέχετε την πραγματικότητα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Αύγ 2021, 21:40

Ξεχνάς το υπόλοιπο 99,99% του φόρουμ.

Ας χρησιμοποιήσω την πρότασή σου σε ένα παράδειγμα:

Προχθές, εκεί που οδηγούσα, πετάχτηκε από την αντίθετη κατεύθυνση ο ο ΑΙΝΕΙΑΝ, ο Prepon, η ΓΑΛΗ,ο Ότο, ο Αγις, ο Λίνο, ο vagabondo,.η Πασιφάη,. Ο Ασέβαστος και με έβρισαν ότι οδηγώ αντίθετα στην κυκλοφορία.

Πάνε καλά; Νομίζουν ότι κατέχουν την πραγματικότητα;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 19 Αύγ 2021, 21:41

Λίνο Βεντούρα έγραψε:
19 Αύγ 2021, 18:20
gassim έγραψε:
19 Αύγ 2021, 18:17


Μα οι άνδρες που σκοτώνουν άλλους άνδρες μπορεί να το κάνουν για ένα εκατομμύριο διαφορετικούς λόγους. Εδω συζητάμε για την βία που έχει σεξιστικά κίνητρα.
όχι, εδώ έχουμε βαφτίσει γυναικοκτονία όλες τις περιπτώσεις όπου έχουμε άνδρα θύτη και γυναίκα θύμα.
Δεν νομίζω οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν κάποιος σκοτώσει μια αστυνομικό την ώρα της ληστείας δεν έχουμε γυναικοκτονία. Στην περίπτωση που εκείνη η τύπισα έριξε βιτριόλι στα μούτρα μιας κοπέλας έχουμε, κατά την γνώμη μου, απόπειρα γυναικοκτονίας.
Δεν ξέρω αν γίνεται αντιληπτή η διαφορά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gassim την 19 Αύγ 2021, 21:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 19 Αύγ 2021, 21:43

gassim έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:41
Δεν νομίζω οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν κάποιος σκοτώσει μια αστυνομικό την ώρα της ληστείας δεν έχουμε γυναικοκτονία. Στην περίπτωση που εκείνη η τύπισα έριξε βιτριόλι στα μούτρα μιας κοπέλας, έχουμε, κατά την γνώμη μου, απόπειρα γυναικοκτονίας.
Δεν ξέρω αν γίνεται αντιληπτή η διαφορά.
Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Αύγ 2021, 21:48

hellegennes έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:40
Ξεχνάς το υπόλοιπο 99,99% του φόρουμ.

Ας χρησιμοποιήσω την πρότασή σου σε ένα παράδειγμα:

Προχθές, εκεί που οδηγούσα, πετάχτηκε από την αντίθετη κατεύθυνση ο ο ΑΙΝΕΙΑΝ, ο Prepon, η ΓΑΛΗ,ο Ότο, ο Αγις, ο Λίνο, ο vagabondo,.η Πασιφάη,. Ο Ασέβαστος και με έβρισαν ότι οδηγώ αντίθετα στην κυκλοφορία.

Πάνε καλά; Νομίζουν ότι κατέχουν την πραγματικότητα;
Το φόρουμ είναι φωλιτσα σεξιστακων. Το φόρουμ δεν είναι η κοινωνία. Εκπροσωπεί όμως ένα μεγάλο μερος της κοινωνίας. Αλλά στην πραγματική κοινωνία είναι πολλοί αυτοί που καταλήγουν στον όρο γυναικοκτονία. Περισσότεροι από την φωλιτσα εδώ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Αύγ 2021, 21:49

ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:43
gassim έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:41
Δεν νομίζω οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν κάποιος σκοτώσει μια αστυνομικό την ώρα της ληστείας δεν έχουμε γυναικοκτονία. Στην περίπτωση που εκείνη η τύπισα έριξε βιτριόλι στα μούτρα μιας κοπέλας, έχουμε, κατά την γνώμη μου, απόπειρα γυναικοκτονίας.
Δεν ξέρω αν γίνεται αντιληπτή η διαφορά.
Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.
Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Αύγ 2021, 21:52

Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:49
ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:43
gassim έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:41
Δεν νομίζω οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν κάποιος σκοτώσει μια αστυνομικό την ώρα της ληστείας δεν έχουμε γυναικοκτονία. Στην περίπτωση που εκείνη η τύπισα έριξε βιτριόλι στα μούτρα μιας κοπέλας, έχουμε, κατά την γνώμη μου, απόπειρα γυναικοκτονίας.
Δεν ξέρω αν γίνεται αντιληπτή η διαφορά.
Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.
Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;

Εγώ ναι.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 19 Αύγ 2021, 21:55

Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:49
ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:43
gassim έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:41
Δεν νομίζω οτι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αν κάποιος σκοτώσει μια αστυνομικό την ώρα της ληστείας δεν έχουμε γυναικοκτονία. Στην περίπτωση που εκείνη η τύπισα έριξε βιτριόλι στα μούτρα μιας κοπέλας, έχουμε, κατά την γνώμη μου, απόπειρα γυναικοκτονίας.
Δεν ξέρω αν γίνεται αντιληπτή η διαφορά.
Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.
Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;
Δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα και δεν ξέρω σε ποιες δολοφονίες αναφέρεσαι. Δόθηκαν κάποιοι ορισμοί στις πρώτες σελίδες και μπορεί να απαντηθεί ποια δολοφονία εμπίπτει εκεί και ποια όχι. Άλλο λέω εγώ. Ότι η κατηγοριοποίηση μιας δολοφονίας ως τέτοιας δεν γίνεται για λόγους καταγραφής. Γίνεται από συγκεκριμένες ομάδες με συγκεκριμένη ατζέντα. Και επειδή στις ομάδες αυτές υπάρχουν και αρκετές ακραίες και φανατικές φωνές ή και πολιτικές επιδιώξεις, που μπορούν για πλάκα να τσουβαλιάσουν ("ο βιαστής είσαι εσύ" κλπ παρατράγουδα), δεν μένω σε αυτή καθαυτή την κατηγοριοποίηση μιας σειράς εγκλημάτων αλλά βλέπω με αρκετή καχυποψία το τι θέλει να πετύχει όποιος προσπαθεί να καθιερώσει αυτό τον όρο.
Δεν βάζω εσένα μέσα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Αύγ 2021, 21:56

AlienWay έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:52
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:49
ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:43


Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.
Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;

Εγώ ναι.
Όπως οι περισσότεροι που βλέπουν με λογική.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Prepon
Δημοσιεύσεις: 4969
Εγγραφή: 28 Ιαν 2020, 01:50

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Prepon » 19 Αύγ 2021, 21:57

AlienWay έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:52
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:49
ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:43


Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.
Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;

Εγώ ναι.
Για την Μπεκατώρου τι πιστεύεις αν έχεις την καλοσύνη;

Πιστεύεις ότι βιάστηκε;
Aριστοτελης έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο απ την ίση μεταχείριση των ανίσων
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Μαρ 2020, 02:32
Όλα ναι κύκλος.Είναι τόσο γκαντεμης π αγγίζει τη κωλοφαρδία.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7832
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 19 Αύγ 2021, 21:59

hellegennes έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:40
Ξεχνάς το υπόλοιπο 99,99% του φόρουμ.

Ας χρησιμοποιήσω την πρότασή σου σε ένα παράδειγμα:

Προχθές, εκεί που οδηγούσα, πετάχτηκε από την αντίθετη κατεύθυνση ο ο ΑΙΝΕΙΑΝ, ο Prepon, η ΓΑΛΗ,ο Ότο, ο Αγις, ο Λίνο, ο vagabondo,.η Πασιφάη,. Ο Ασέβαστος και με έβρισαν ότι οδηγώ αντίθετα στην κυκλοφορία.

Πάνε καλά; Νομίζουν ότι κατέχουν την πραγματικότητα;
Αν αντί για τις γυναικοκτονίες μιλούσαμε για την αστρολογία θα έβρισκες ακόμη μεγαλύτερη ενίσχυση απο την κοινότητα.
Άρα η αστρολογία είναι μια σεβαστή επιστήμη που οφείλουμε να σεβόμαστε.

Επιπλέον για το θέμα που συζητάμε δεν έχουμε καν ενίσχυση απο την κοινότητα, τον όρο γυναικοκτονία χρησιμοποιούν πολιτικοί όλου του φάσματος, δημοσιογράφοι, η πρόεδρος της Δημοκρατίας και είναι γραμμένη σε λεξικά, εδω και κάπου 200 χρόνια.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 19 Αύγ 2021, 22:00

Prepon έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:57
AlienWay έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:52
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:49


Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;

Εγώ ναι.
Για την Μπεκατώρου τι πιστεύεις αν έχεις την καλοσύνη;

Πιστεύεις ότι βιάστηκε;
Ναι. Δεν θα το πίστευα, αν το έλεγε απλώς στο twitter και πριν καν πάρει το δρόμο της δικαιοσύνης, απέσυρε την κατηγορία. Το 90% του #metoo των ΗΠΑ έτσι είναι. Στην χώρα μας λειτούργησε πολύ καλά.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Αύγ 2021, 22:02

ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:55
Naida έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:49
ST48410 έγραψε:
19 Αύγ 2021, 21:43


Βεβαίως, η διαφορά είναι ξεκάθαρη. Και μπορεί να δοθεί ορισμός και να κριθεί κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Όμως άκρη δεν πρόκειται να βγει από την στιγμή που ο όρος γίνεται κυρίως εργαλείο στα χέρια ακραίων και φανατικών.
Εσύ; θεωρείς τις 8 δολοφονίες γυναικοκτονίες;
Δεν έχω διαβάσει όλο το νήμα και δεν ξέρω σε ποιες δολοφονίες αναφέρεσαι. Δόθηκαν κάποιοι ορισμοί στις πρώτες σελίδες και μπορεί να απαντηθεί ποια δολοφονία εμπίπτει εκεί και ποια όχι. Άλλο λέω εγώ. Ότι η κατηγοριοποίηση μιας δολοφονίας ως τέτοιας δεν γίνεται για λόγους καταγραφής. Γίνεται από συγκεκριμένες ομάδες με συγκεκριμένη ατζέντα. Και επειδή στις ομάδες αυτές υπάρχουν και αρκετές ακραίες και φανατικές φωνές ή και πολιτικές επιδιώξεις, που μπορούν για πλάκα να τσουβαλιάσουν ("ο βιαστής είσαι εσύ" κλπ παρατράγουδα), δεν μένω σε αυτή καθαυτή την κατηγοριοποίηση μιας σειράς εγκλημάτων αλλά βλέπω με αρκετή καχυποψία το τι θέλει να πετύχει όποιος προσπαθεί να καθιερώσει αυτό τον όρο.
Δεν βάζω εσένα μέσα.
Τι πιστεύεις θα μπορούσε να επιτευχθεί με το να αναγνωρίζεται μια δολοφονια που έχει τα χαρακτηριστικά της γυναικοκτονιας ως γυναικοκτονία;
Ή πως θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί όπως λες από ακραίες ομάδες φεμινιστριών;


Επίσης μια ας πούμε διευκρίνιση για τα χαρακτηριστικά γυναικοκτονιας για να μας πεις την άποψή σου αν αναγνωρίζεις καποια από τα παρακάτω στις 8 δολοφονίες γυναικών που έγιναν στη χώρα μας από αρχή του έτους.
https://eige.europa.eu/el/taxonomy/term/1128

Γενικός ορισμός

δολοφονίες γυναικών και κοριτσιών εξαιτίας του φύλου τους. Ο όρος περιλαμβάνει μεταξύ άλλων

τη δολοφονία γυναίκας ως αποτέλεσμα άσκησης βίας από ερωτικό σύντροφο,
τον βασανισμό και τη δολοφονία γυναίκας ως αποτέλεσμα μισογυνισμού,
τη δολοφονία γυναικών και κοριτσιών ως «εγκλήματα για λόγους τιμής»,
τη στοχευμένη δολοφονία γυναικών και κοριτσιών στο πλαίσιο ένοπλων συγκρούσεων,
τη δολοφονία γυναικών λόγω προίκας,
τη δολοφονία γυναικών και κοριτσιών εξ' αιτίας του σεξουαλικού προσανατολισμού τους και της ταυτότητας φύλου,
τη δολοφονία αυτόχθονων γυναικών και κοριτσιών εξαιτίας του φύλου τους,
βρεφοκτονία και εμβρυοκτονία βασισμένη στην επιλογή φύλου,
περιπτώσεις γυναικοκτονίας οι οποίες συνδέονται με τον ακρωτηριασμό των γυναικείων γεννητικών οργάνων,
κατηγορίες μαγείας
περιπτώσεις γυναικοκτονίας οι οποίες συνδέονται με συμμορίες, το οργανωμένο έγκλημα, εμπόρους ναρκωτικών και την εμπορία γυναικών και κοριτσιών.
Στατιστικός ορισμός

Η δολοφονία μιας γυναίκας από ερωτικό σύντροφο και ο θάνατος μιας γυναίκας ως αποτέλεσμα πρακτικής που είναι επιβλαβής στις γυναίκες. Ως ερωτικός σύντροφος νοείται πρώην ή νυν συζύγος ή συντρόφος, ανεξάρτητα από το αν ο/η δράστης/στρια έχει μοιραστεί ή μοιράζεται την ίδια κατοικία με το θύμα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19484
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Μία γυναικοκτονία που πέρασε στα ψιλά.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Αύγ 2021, 22:09

Μία απορία
Εάν σκοτώσω την γυναίκα μου γιατί ... έριξε πολύ αλάτι στο φαγητό, είναι γυναικοκτονια ή όχι ; :smt017

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών