Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23244
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 31 Αύγ 2021, 14:36

Jolly Roger έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:34
ΑΚΟΜΑ ΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΡΕ!!!

Εικόνα
:smt005:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5413
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 31 Αύγ 2021, 14:36

Maspoli έγραψε:
31 Αύγ 2021, 13:52
Λόγω παρέμβασης ποκοπίκου.

https://www.newsit.gr/politikh/anasxima ... i/3354532/
Ωραία πράγματα! :smt005:

Υ.Γ. Πάντως σοβαρά, γράφει για ''αποστασίες'' το κόμμα που ως κυβέρνηση πήρε ένα σωρό βουλευτές και στελέχη από δεξιά και αριστερά για να μπορέσει να διατηρηθεί στην εξουσία; :smt047

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24714
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 31 Αύγ 2021, 14:37

Juno έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:35
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:16
Έχω κλαίει στο γέλιο που ο κουλης είχε πιστεψειτον λόγο του Αλέξη....
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:20
Ο κουληα είχε μιλήσει. Ε Φώφη και Αλέξη για την υπουργοποιηση του ζαιοι και είχαν πει οκ. Τουλάχιστο αυτό διαβάζω...
Χικ :vp01:
Να σου πάλι η γεροντοκορη. Τι χαμπάρια πως πάει το ξεσκόνισμα στο ραφι;

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10378
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 31 Αύγ 2021, 14:39

Αντί να μας προβληματίζει ότι η πολιτική προστασία αναβαθμίζεται σε υπουργείο (τι άλλο θα δουν τα μάτια μας με το γκαντεμη τουρίστα), ασχολούμαστε με το ποιος θα είναι ο υπουργός;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει


Άβαταρ μέλους
Lugozzi
Δημοσιεύσεις: 15816
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:31
Τοποθεσία: Βόρεια Περιοχή του Πρώτου Μέρους

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lugozzi » 31 Αύγ 2021, 14:39

Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:33
Lugozzi έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:22
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:03
Καλή φάση, έτσι να θυμάται ο κουλης να μη κάνει συναλλαγές με ζαιους ο μαλακας
Ελπίζω το πάθημα να του γίνει μάθημα
Ρε φίλε τώρα σοβαρά, αυτό περίμενε ο κουλης ώστε να μη κάνει συμφωνίες με ζαιους; υποτίθεται ότι ήθελαν να τους βάλουν φυλακή με την νοβαρτις τρέχουν δικές για τον παπά με τα κανάλια και τον καλογρίτσας, εγινε το δημοψήφισμα και ο κουλης κάνει συμφωνίες με αυτά τα ατομα; δεν έχει πιο κάτω
Φίλε εγώ Τζημερο θα ψηφίσω, απλά θλιβομαι με την αφέλεια ορισμένων
“Don't let a win get to your head or a loss to your heart.”

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24714
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 31 Αύγ 2021, 14:40

George_V έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:33
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:30
George_V έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:22


Και προκυπτει το ευλογο ερωτημα απο αυτο.

Αν οντως εγινε ετσι τοτε γιατι δεν καταγγελεται δημοσια ο Τσιπρας οτι πατησε την συμφωνια? Η Φωφη μπορει να μαρτυρησει οτι συναινεσε και αυτη και ετσι να επιβεβαιωσει την υπαρξη συμφωνιας.

Αλλα γιατι δεν γινεται αυτο ωστε να καταδειχτει ο Τσιπρας ως ατιμος και καταπατητης?
Υποθέτω δεν έχει αρχίσει ακόμα το damage control , που λέμε στο χωριό μου, γιατί τρέχουν με τον ανασχηματισμο
Α δλδ σε εκανε ρεζιλι ο ΣΥΡΙΖΑ με τις παλινωδιες του Αποστολακη και δεν λες κουβεντα.

Ξερεις οτι σε αυτες τις περιπτωσεις αν αργησεις να κανεις την καταγγελια μετα δε σε πιστευει κανεις.

Ειναι σαν να λες τηρουμενων των αναλογιων "με εκλεψαν αλλα θα παω στην Αστυνομια σε 2 μερες γιατι τωρα εχω τρεχαματα"

Οταν πας σε δυο μερες σου λενε "Γιατι δεν ηρθες οταν σε εκλεψαν ανθρωπε μου? Τωρα ειναι αργα".



Αλλα οπως ειπε και ο Αλιεχιν για να χουμε καλο ρωτημα που το διαβασες εσυ οτι υπηρχε συμφωνια?
Σε κάποια εφημερίδα το πρωί η iwfimwrida , naftermporik δεν θυμάμαι. Όπως και να έχει θα βγει ανακοίνωση γιατί το άρθρο δεν το ξαναβλέπω. Παι,ει να διαγράφηκε μετά τις αλλαγές
Τι διαφορά έχει αν ο κουλης πίστεψε τον τσιπρα ή απλά τον αππστολακη; ζαιοι δεν είναι και οι δυο; σε κάθε περίπτωση ο κουλης έγινε ρεζίλι που πίστεψε ζαιο

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15022
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 31 Αύγ 2021, 14:41

Cecily Anne έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:27
Lord Brum έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:25
alekhine έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:22


μπορεις να μας φερεις ενα λινκ που να γραφει οτι συναινεσε ο τσιπρας στην υπουργοποιηση του αποστολακη?
έχει καμία υποχρέωση ο κουλης ή ο αποστολάκης να παίρνει τη γνώμη ή την άδεια του άχαστου για το ποιον θα βάλει στην κυβέρνησή του? 100% καραγκιοζλίκι του αποστολάκη που ζητάει άδεια ακόμα και για να πάει για κατούρημα από το ζαβο της περιστέρας
Το καραγκιοζιλίκι είναι του Κούλη που πρότεινε Αποστολάκη εξ'αρχής. Οι άλλοι καλά κάνουν και τον γλεντάνε.
δεν διαφωνώ, τα θελε ο κώλος του κούλη. πάλι καλά που δεν έβαλε και τον πολάκη υπουργό υγείας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27066
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 31 Αύγ 2021, 14:41

Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:40
George_V έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:33
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:30

Υποθέτω δεν έχει αρχίσει ακόμα το damage control , που λέμε στο χωριό μου, γιατί τρέχουν με τον ανασχηματισμο
Α δλδ σε εκανε ρεζιλι ο ΣΥΡΙΖΑ με τις παλινωδιες του Αποστολακη και δεν λες κουβεντα.

Ξερεις οτι σε αυτες τις περιπτωσεις αν αργησεις να κανεις την καταγγελια μετα δε σε πιστευει κανεις.

Ειναι σαν να λες τηρουμενων των αναλογιων "με εκλεψαν αλλα θα παω στην Αστυνομια σε 2 μερες γιατι τωρα εχω τρεχαματα"

Οταν πας σε δυο μερες σου λενε "Γιατι δεν ηρθες οταν σε εκλεψαν ανθρωπε μου? Τωρα ειναι αργα".



Αλλα οπως ειπε και ο Αλιεχιν για να χουμε καλο ρωτημα που το διαβασες εσυ οτι υπηρχε συμφωνια?
Σε κάποια εφημερίδα το πρωί η iwfimwrida , naftermporik δεν θυμάμαι. Όπως και να έχει θα βγει ανακοίνωση γιατί το άρθρο δεν το ξαναβλέπω. Παι,ει να διαγράφηκε μετά τις αλλαγές
Τι διαφορά έχει αν ο κουλης πίστεψε τον τσιπρα ή απλά τον αππστολακη; ζαιοι δεν είναι και οι δυο; σε κάθε περίπτωση ο κουλης έγινε ρεζίλι που πίστεψε ζαιο
Η διαγράφηκε ως αβασιμο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24714
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 31 Αύγ 2021, 14:42

Lugozzi έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:39
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:33
Lugozzi έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:22

Ελπίζω το πάθημα να του γίνει μάθημα
Ρε φίλε τώρα σοβαρά, αυτό περίμενε ο κουλης ώστε να μη κάνει συμφωνίες με ζαιους; υποτίθεται ότι ήθελαν να τους βάλουν φυλακή με την νοβαρτις τρέχουν δικές για τον παπά με τα κανάλια και τον καλογρίτσας, εγινε το δημοψήφισμα και ο κουλης κάνει συμφωνίες με αυτά τα ατομα; δεν έχει πιο κάτω
Φίλε εγώ Τζημερο θα ψηφίσω, απλά θλιβομαι με την αφέλεια ορισμένων
Εγώ ψήφισα κουλη και όσο παίζει 2ο κόμμα ο σύριζα θα τον ψηφιζω. Το λάθος του 15 δεν πρέπει α ξαναγίνει. Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα απλά είναι μικρότερο πρόβλημα από τον Αλέξη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Δημοκράτης την 31 Αύγ 2021, 14:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48492
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 31 Αύγ 2021, 14:42

Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:05
Cecily Anne έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:03
alekhine έγραψε:
31 Αύγ 2021, 13:59
μισο για να καταλαβω

αυτου του ειπαν να γινει υπουργος και ενω στην αρχη δεχτηκε μετα ειπε δεν θελω?
Κι εγώ αυτό καταλαβαίνω. Δεν μπορεί να τον ανακοινώνει, χωρίς συναίνεση. Προφανώς έφαγε κράξιμο από Τσίπρα.
Έλα ρε συ, προφανώς και το είχε σχεδιασμένο ο ζαιος για να φανεί μαλακας ο κουλης
Ναι, χρειάζεται να καταστρώσεις σχέδιο για να βγάλεις μαλάκα τον Κούλη...
:giggle:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15022
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 31 Αύγ 2021, 14:43

Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:40
George_V έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:33
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:30

Υποθέτω δεν έχει αρχίσει ακόμα το damage control , που λέμε στο χωριό μου, γιατί τρέχουν με τον ανασχηματισμο
Α δλδ σε εκανε ρεζιλι ο ΣΥΡΙΖΑ με τις παλινωδιες του Αποστολακη και δεν λες κουβεντα.

Ξερεις οτι σε αυτες τις περιπτωσεις αν αργησεις να κανεις την καταγγελια μετα δε σε πιστευει κανεις.

Ειναι σαν να λες τηρουμενων των αναλογιων "με εκλεψαν αλλα θα παω στην Αστυνομια σε 2 μερες γιατι τωρα εχω τρεχαματα"

Οταν πας σε δυο μερες σου λενε "Γιατι δεν ηρθες οταν σε εκλεψαν ανθρωπε μου? Τωρα ειναι αργα".



Αλλα οπως ειπε και ο Αλιεχιν για να χουμε καλο ρωτημα που το διαβασες εσυ οτι υπηρχε συμφωνια?
Σε κάποια εφημερίδα το πρωί η iwfimwrida , naftermporik δεν θυμάμαι. Όπως και να έχει θα βγει ανακοίνωση γιατί το άρθρο δεν το ξαναβλέπω. Παι,ει να διαγράφηκε μετά τις αλλαγές
Τι διαφορά έχει αν ο κουλης πίστεψε τον τσιπρα ή απλά τον αππστολακη; ζαιοι δεν είναι και οι δυο; σε κάθε περίπτωση ο κουλης έγινε ρεζίλι που πίστεψε ζαιο
υπάρχει διαφορά, ο Αποστολάκης υπήρξε αξιωματικός των ενόπλων δυνάμεων και αρχηγός ΓΕΕΘΑ, κάποιο ψήγμα τιμής περιμένεις να του έχει απομείνει παρά τη συριζοποίηση του. Ο μαλακαλεξης ήταν κωλόπαιδο και ανέντιμος από τότε που γεννήθηκε, λογικό για γόνο εργολάβου της χούντας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24714
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 31 Αύγ 2021, 14:43

George_V έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:41
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:40
George_V έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:33


Α δλδ σε εκανε ρεζιλι ο ΣΥΡΙΖΑ με τις παλινωδιες του Αποστολακη και δεν λες κουβεντα.

Ξερεις οτι σε αυτες τις περιπτωσεις αν αργησεις να κανεις την καταγγελια μετα δε σε πιστευει κανεις.

Ειναι σαν να λες τηρουμενων των αναλογιων "με εκλεψαν αλλα θα παω στην Αστυνομια σε 2 μερες γιατι τωρα εχω τρεχαματα"

Οταν πας σε δυο μερες σου λενε "Γιατι δεν ηρθες οταν σε εκλεψαν ανθρωπε μου? Τωρα ειναι αργα".



Αλλα οπως ειπε και ο Αλιεχιν για να χουμε καλο ρωτημα που το διαβασες εσυ οτι υπηρχε συμφωνια?
Σε κάποια εφημερίδα το πρωί η iwfimwrida , naftermporik δεν θυμάμαι. Όπως και να έχει θα βγει ανακοίνωση γιατί το άρθρο δεν το ξαναβλέπω. Παι,ει να διαγράφηκε μετά τις αλλαγές
Τι διαφορά έχει αν ο κουλης πίστεψε τον τσιπρα ή απλά τον αππστολακη; ζαιοι δεν είναι και οι δυο; σε κάθε περίπτωση ο κουλης έγινε ρεζίλι που πίστεψε ζαιο
Η διαγράφηκε ως αβασιμο.
Παίζει, τώρα στο iwfimwrida διαβάζω ότι ο αποστολακηα είχε μιλήσει πριν 10 και 2 μέρες με Αλέξη και είχε πει όχι αλλά ο αππστπλης ει ε πει θα το δεχτεί γιατί είναι πολλά τα λεφτά εεεεε είναι θέμα εθνικής ασφαλείας. Τελικά έκανε πίσω σήμερα

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8966
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 31 Αύγ 2021, 14:43

Juno έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:13
Με τι κρατά ο Σύριζα τον Αποστολάκη; :p2:
ειχε παππου στο ΕΑΜ
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16965
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Αδιανόητα καραγκιοζιλίκια με τον ζαβό πρωθυπουργό. Άκυρο από Αποστολάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 31 Αύγ 2021, 14:44

Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:37
Juno έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:35
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:16
Έχω κλαίει στο γέλιο που ο κουλης είχε πιστεψειτον λόγο του Αλέξη....
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:20
Ο κουληα είχε μιλήσει. Ε Φώφη και Αλέξη για την υπουργοποιηση του ζαιοι και είχαν πει οκ. Τουλάχιστο αυτό διαβάζω...
Χικ :vp01:
Να σου πάλι η γεροντοκορη. Τι χαμπάρια πως πάει το ξεσκόνισμα στο ραφι;
Ετοιμάζομαι για ραντεβού στο SPA. Μόνη μου, όχι με τον καλό μου.
Καταλαβαίνεις πως το καταφύγιο σου "γεροντοκόρη", όταν ξεμένεις από επιχειρήματα (δηλαδή πάντα), είναι γελοίο; Και να μην το καταλαβαίνεις, δεν πειράζει.
Εγώ θα συνεχίσω να κρίνω τις βλακείες που γράφεις και κάθε φορά η απάντηση θα είναι "γεροντοκόρη" μέχρι να γίνεις γραφικός. Να φέρω αποδείξεις ότι αυτό δεν ισχύει, αποκλείεται.
Αντιθετα η συμπεριφορά σου φωνάζει από μακριά πως είσαι ινσελάκος. :c020:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών