Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 15:26

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:20

Καλά, τους άνω του 50 θα τους λέμε γαμώψεκους και τους κάτω των 50 σκέτο ψεκ.
Δεν πα να τους λετε οπως θετε, οι πρωτοι θα σας κλεισουν παλι μεσα οχι οι δευτεροι.
Για κάποιον λόγο ο Νάνος και οι συν αυτώ θεωρούν ότι ο στόχος μας πρέπει να είναι 0 κλίνες ΜΕΘ τον χειμώνα, δηλαδή ο σκοπός είναι να μην χρειαζόμαστε καθόλου κλίνες ΜΕΘ για νοσήματα του αναπνευστικού.

Οπότε είναι ύψιστης σημασίας το αν οι κάτω των 50 καταλαμβάνουν 50 κλίνες. Στόχος είναι οι 0 κλίνες, όπως τις προηγούμενες χρονιές πριν το 2020 που όλες οι κλίνες ήταν άδειες. Α, κάτσε. Αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 15:28

axilmar έγραψε:
02 Σεπ 2021, 12:04
Εγώ λέω ένα πράγμα, το εξής απλό: μονάχα κέρδος θα έχει η κοινωνία εάν εμβολιαστούν όλοι.
Τελείως τυπικά έχεις δίκιο, στον ίδιο βαθμό που τελείως τυπικά θα γίνεις πλουσιότερος αν σκύψεις να πάρεις εκείνο το δίλεπτο που βρήκες στον δρόμο. Θα είσαι 2 λεπτά πλουσιότερος από πριν.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 02 Σεπ 2021, 15:33

hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:26
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:20

Καλά, τους άνω του 50 θα τους λέμε γαμώψεκους και τους κάτω των 50 σκέτο ψεκ.
Δεν πα να τους λετε οπως θετε, οι πρωτοι θα σας κλεισουν παλι μεσα οχι οι δευτεροι.
Για κάποιον λόγο ο Νάνος και οι συν αυτώ θεωρούν ότι ο στόχος μας πρέπει να είναι 0 κλίνες ΜΕΘ τον χειμώνα, δηλαδή ο σκοπός είναι να μην χρειαζόμαστε καθόλου κλίνες ΜΕΘ για νοσήματα του αναπνευστικού.

Οπότε είναι ύψιστης σημασίας το αν οι κάτω των 50 καταλαμβάνουν 50 κλίνες. Στόχος είναι οι 0 κλίνες, όπως τις προηγούμενες χρονιές πριν το 2020 που όλες οι κλίνες ήταν άδειες. Α, κάτσε. Αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ.
Εγκλωβισμενοι σε σανο και εγωισμο ειναι. Δε πειραζει, κατσε να δωσουν πονο οι 1 εκ. ανεμβολιαστοι ανω των 50 ετων και πριν βγει ο σεπ να ξεπερασουν τους 500 οι διασωληνωμενοι, τοτε θα γινουν τα παιδακια οπως οι οχι-δες που γιναν ναι-δες σε 17 ωρες διαπραγματευσης ...

Απλα αλλη μια χρονια θα φυγει με καταστροφη. Δε γαμιεται ... μηπως αξιζουμε και τπτ καλυτερο ?
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 15:35

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:33
Δε γαμιεται ... μηπως αξιζουμε και τπτ καλυτερο ?
Πραγματικά, όχι. Είμαστε συλλογικά άξιοι της μοίρας μας.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Σεπ 2021, 15:37

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:33
hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:26
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:22


Δεν πα να τους λετε οπως θετε, οι πρωτοι θα σας κλεισουν παλι μεσα οχι οι δευτεροι.
Για κάποιον λόγο ο Νάνος και οι συν αυτώ θεωρούν ότι ο στόχος μας πρέπει να είναι 0 κλίνες ΜΕΘ τον χειμώνα, δηλαδή ο σκοπός είναι να μην χρειαζόμαστε καθόλου κλίνες ΜΕΘ για νοσήματα του αναπνευστικού.

Οπότε είναι ύψιστης σημασίας το αν οι κάτω των 50 καταλαμβάνουν 50 κλίνες. Στόχος είναι οι 0 κλίνες, όπως τις προηγούμενες χρονιές πριν το 2020 που όλες οι κλίνες ήταν άδειες. Α, κάτσε. Αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ.
Εγκλωβισμενοι σε σανο και εγωισμο ειναι. Δε πειραζει, κατσε να δωσουν πονο οι 1 εκ. ανεμβολιαστοι ανω των 50 ετων και πριν βγει ο σεπ να ξεπερασουν τους 500 οι διασωληνωμενοι, τοτε θα γινουν τα παιδακια οπως οι οχι-δες που γιναν ναι-δες σε 17 ωρες διαπραγματευσης ...

Απλα αλλη μια χρονια θα φυγει με καταστροφη. Δε γαμιεται ... μηπως αξιζουμε και τπτ καλυτερο ?
Αφού εμείς λέμε να το κάνουν όλοι, που σημαίνει να το κάνουν και οι άνω των 50.

Την παλεύεις καθόλου;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 02 Σεπ 2021, 15:39

hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:28
axilmar έγραψε:
02 Σεπ 2021, 12:04
Εγώ λέω ένα πράγμα, το εξής απλό: μονάχα κέρδος θα έχει η κοινωνία εάν εμβολιαστούν όλοι.
Τελείως τυπικά έχεις δίκιο, στον ίδιο βαθμό που τελείως τυπικά θα γίνεις πλουσιότερος αν σκύψεις να πάρεις εκείνο το δίλεπτο που βρήκες στον δρόμο. Θα είσαι 2 λεπτά πλουσιότερος από πριν.
Οχι δεν εχει ουτε τυπικα δικιο ! Ειναι σα να εχει πιασει φωτια η μονοκατοικια σου σε 20 σημεια, και εσυ να καταναλωνεις τους πορους σου για να σβησεις τις πιο μικρες απο αυτες τις εστιες και τις πιο μακρινες απο τον κεντρικο πινακα !

Η τεραστια καταναλωση πορων ως κοινωνια, ως πληροφορηση, ως πολιτεια, ως κυβερνηση, ως νομοι, ως οικονομια, στο να σβησουν οι απειροελαχιστης εντασης εστιες φωτιας στους κατω των 50 ετων, καταναλωνει - κλεβει ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ πορους απο το να σβησουν οι τεραστιες εστιες φωτιας στους ανω των 50 ετων, οποτε το μονο κερδος που λεει ο ανιωθος πανω γινεται ΝΑ με το συμπαθειο ΜΙΑ ΖΗΜΙΑ !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Σεπ 2021, 15:41

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:37
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:33
hellegennes έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:26


Για κάποιον λόγο ο Νάνος και οι συν αυτώ θεωρούν ότι ο στόχος μας πρέπει να είναι 0 κλίνες ΜΕΘ τον χειμώνα, δηλαδή ο σκοπός είναι να μην χρειαζόμαστε καθόλου κλίνες ΜΕΘ για νοσήματα του αναπνευστικού.

Οπότε είναι ύψιστης σημασίας το αν οι κάτω των 50 καταλαμβάνουν 50 κλίνες. Στόχος είναι οι 0 κλίνες, όπως τις προηγούμενες χρονιές πριν το 2020 που όλες οι κλίνες ήταν άδειες. Α, κάτσε. Αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ.
Εγκλωβισμενοι σε σανο και εγωισμο ειναι. Δε πειραζει, κατσε να δωσουν πονο οι 1 εκ. ανεμβολιαστοι ανω των 50 ετων και πριν βγει ο σεπ να ξεπερασουν τους 500 οι διασωληνωμενοι, τοτε θα γινουν τα παιδακια οπως οι οχι-δες που γιναν ναι-δες σε 17 ωρες διαπραγματευσης ...

Απλα αλλη μια χρονια θα φυγει με καταστροφη. Δε γαμιεται ... μηπως αξιζουμε και τπτ καλυτερο ?
Αφού εμείς λέμε να το κάνουν όλοι, που σημαίνει να το κάνουν και οι άνω των 50.

Την παλεύεις καθόλου;
Τσάμπα τσακώνεστε. Πρακτικά εφόσον έχουμε αποφασίσει υποχρεωτικούς εμβολιασμούς κάποιων ομάδων ή εργαζομένων και αν αυτό είναι σύμφωνο με το σύνταγμα, θα έπρεπε να ξεκινήσουμε από τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των ηλικιωμένων και να πηγαίνουμε προς τα κάτω όσο το απαιτεί το σύστημα (μοντέλα προβλέψεων). Νομίζω ότι κάτι τέτοιο εννοεί ο nik_killthemall

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 02 Σεπ 2021, 15:44

ST48410 έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:41

Τσάμπα τσακώνεστε. Πρακτικά εφόσον έχουμε αποφασίσει υποχρεωτικούς εμβολιασμούς κάποιων ομάδων ή εργαζομένων και αν αυτό είναι σύμφωνο με το σύνταγμα, θα έπρεπε να ξεκινήσουμε από τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των ηλικιωμένων και να πηγαίνουμε προς τα κάτω όσο το απαιτεί το σύστημα (μοντέλα προβλέψεων). Νομίζω ότι κάτι τέτοιο εννοεί ο nik_killthemall
Αυτο ακριβως ! Οσο υπαρχουν 1 εκ. ανεμβολίαστοι ανω των 50 ετων, είναιι ο ορισμός της βλακείας και της ζημιογονας καταναλωσης πορων ως χωρα με το να ασχολείσαι με το τι κάνει ο κάτω των 50 ετών !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Σεπ 2021, 15:45

ST48410 έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:41
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:37
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:33


Εγκλωβισμενοι σε σανο και εγωισμο ειναι. Δε πειραζει, κατσε να δωσουν πονο οι 1 εκ. ανεμβολιαστοι ανω των 50 ετων και πριν βγει ο σεπ να ξεπερασουν τους 500 οι διασωληνωμενοι, τοτε θα γινουν τα παιδακια οπως οι οχι-δες που γιναν ναι-δες σε 17 ωρες διαπραγματευσης ...

Απλα αλλη μια χρονια θα φυγει με καταστροφη. Δε γαμιεται ... μηπως αξιζουμε και τπτ καλυτερο ?
Αφού εμείς λέμε να το κάνουν όλοι, που σημαίνει να το κάνουν και οι άνω των 50.

Την παλεύεις καθόλου;
Τσάμπα τσακώνεστε. Πρακτικά εφόσον έχουμε αποφασίσει υποχρεωτικούς εμβολιασμούς κάποιων ομάδων ή εργαζομένων και αν αυτό είναι σύμφωνο με το σύνταγμα, θα έπρεπε να ξεκινήσουμε από τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των ηλικιωμένων και να πηγαίνουμε προς τα κάτω όσο το απαιτεί το σύστημα. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο εννοεί ο nik_killthemall
Απλά το έχει πάρει εγωϊστικά με αποτέλεσμα να έχει Χεληγεννίσει εντελώς.
Στην πράξη άνοιξε το σύστημα για τους ηλικιωμένους πρώτο. Είχαν την ευκαιρία να εμβολιαστούν πρώτοι. Την αγνόησαν κάποιοι. Και τώρα έχουν τη δυνατότητα να κανονίσουν την επόμενη μέρα να πάνε. Την αγνοούν.

Και μας λέει ο nik ότι φταίει που τους βρίζουμε όλους το ίδιο και μοιράζεται το βρισίδι και χάνει την ισχύ του. Εντάξει, δεν θα μουρλαθούμε.

Αν ίσχυε αυτό που λες με την υποχρεωτικότητα, και ήταν ηλικιακό το κριτήριο, είναι άλλο θέμα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Σεπ 2021, 15:51

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:45
Στην πράξη άνοιξε το σύστημα για τους ηλικιωμένους πρώτο. Είχαν την ευκαιρία να εμβολιαστούν πρώτοι. Την αγνόησαν κάποιοι. Και τώρα έχουν τη δυνατότητα να κανονίσουν την επόμενη μέρα να πάνε. Την αγνοούν.

Και μας λέει ο nik ότι φταίει που τους βρίζουμε όλους το ίδιο και μοιράζεται το βρισίδι και χάνει την ισχύ του. Εντάξει, δεν θα μουρλαθούμε.

Αν ίσχυε αυτό που λες με την υποχρεωτικότητα, και ήταν ηλικιακό το κριτήριο, είναι άλλο θέμα.
Ζητάει, και το θεωρώ λογικό, να ασκηθεί μεγαλύτερη πίεση στις ηλικίες που συνήθως γεμίζουν τις ΜΕΘ. Δεν ξέρω πόσο γίνεται πρακτικά κάτι τέτοιο γιατί οι τρόποι που μπορώ να σκεφτώ είναι κάπως περίεργοι.

Στον εργαζόμενο είναι πολύ πιο εύκολο. Τον βγάζεις σε αναστολή. Στον συνταξιούχο; Αφαίρεση μέρους της σύνταξης με χρήματα που θα πήγαιναν για υποχρεωτικά rapid tests; Νομίζω θα σκόνταφτε σε πολλά σημεία κάτι τέτοιο. Ωστόσο ούτε καν σε ρητορικό επίπεδο δεν φάνηκε να πιέζονται οι μεγαλύτερης ηλικίας ανεμβολίαστοι.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 02 Σεπ 2021, 15:56

ST48410 έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:45
Στην πράξη άνοιξε το σύστημα για τους ηλικιωμένους πρώτο. Είχαν την ευκαιρία να εμβολιαστούν πρώτοι. Την αγνόησαν κάποιοι. Και τώρα έχουν τη δυνατότητα να κανονίσουν την επόμενη μέρα να πάνε. Την αγνοούν.

Και μας λέει ο nik ότι φταίει που τους βρίζουμε όλους το ίδιο και μοιράζεται το βρισίδι και χάνει την ισχύ του. Εντάξει, δεν θα μουρλαθούμε.

Αν ίσχυε αυτό που λες με την υποχρεωτικότητα, και ήταν ηλικιακό το κριτήριο, είναι άλλο θέμα.
Ζητάει, και το θεωρώ λογικό, να ασκηθεί μεγαλύτερη πίεση στις ηλικίες που συνήθως γεμίζουν τις ΜΕΘ. Δεν ξέρω πόσο γίνεται πρακτικά κάτι τέτοιο γιατί οι τρόποι που μπορώ να σκεφτώ είναι κάπως περίεργοι.

Στον εργαζόμενο είναι πολύ πιο εύκολο. Τον βγάζεις σε αναστολή. Στον συνταξιούχο; Αφαίρεση μέρους της σύνταξης με χρήματα που θα πήγαιναν για υποχρεωτικά rapid tests; Νομίζω θα σκόνταφτε σε πολλά σημεία κάτι τέτοιο. Ωστόσο ούτε καν σε ρητορικό επίπεδο δεν φάνηκε να πιέζονται οι μεγαλύτερης ηλικίας ανεμβολίαστοι.
Ψέγει μεμονωμένους πχορουμικούς σχολιαστές που ασκούν ίση πίεση και σπαταλούν πχορουμικό κεφάλαιο.
Αν πας σε προηγούμενες σελίδες θα καταλάβεις.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 02 Σεπ 2021, 16:00

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:45
ST48410 έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:41
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:37

Αφού εμείς λέμε να το κάνουν όλοι, που σημαίνει να το κάνουν και οι άνω των 50.

Την παλεύεις καθόλου;
Τσάμπα τσακώνεστε. Πρακτικά εφόσον έχουμε αποφασίσει υποχρεωτικούς εμβολιασμούς κάποιων ομάδων ή εργαζομένων και αν αυτό είναι σύμφωνο με το σύνταγμα, θα έπρεπε να ξεκινήσουμε από τον υποχρεωτικό εμβολιασμό των ηλικιωμένων και να πηγαίνουμε προς τα κάτω όσο το απαιτεί το σύστημα. Νομίζω ότι κάτι τέτοιο εννοεί ο nik_killthemall
Απλά το έχει πάρει εγωϊστικά με αποτέλεσμα να έχει Χεληγεννίσει εντελώς.
Στην πράξη άνοιξε το σύστημα για τους ηλικιωμένους πρώτο. Είχαν την ευκαιρία να εμβολιαστούν πρώτοι. Την αγνόησαν κάποιοι. Και τώρα έχουν τη δυνατότητα να κανονίσουν την επόμενη μέρα να πάνε. Την αγνοούν.

Και μας λέει ο nik ότι φταίει που τους βρίζουμε όλους το ίδιο και μοιράζεται το βρισίδι και χάνει την ισχύ του. Εντάξει, δεν θα μουρλαθούμε.

Αν ίσχυε αυτό που λες με την υποχρεωτικότητα, και ήταν ηλικιακό το κριτήριο, είναι άλλο θέμα.
Τριχες κανενας εγωισμος, χεστηκα να πεισω αγνωστους ... τα βυζια μου τραβαω επειδη βλεπω το λοκνταουν να ερχεται με την ταχυτητα του φωτος απο τους 1 εκ. ανεμβολιαστους ανω των 50 ετων και ως χωρα ασχολουμαστε με το κακο παραδειγμα του ανεμβολιαστου τσιτσιπα, με τις πιπες του βασιλακοπουλου για 5 νεκρους που τελικα ηταν 4 σε 2 βδομαδες και οχι σε μια βδομαδα στις ηλικες 18-39, με τον διασωληνωμενο 12χρονο και με το αν ο πιτσιρικας για να μπει στον ανοιχτο χωρο αθλησης να αθληθει πρεπει να ειναι εμβολιασμενος αλλιως δεν θα του επιτραπει μπει !

Ως χωρα η πιεση - υποχρεωση - εκβιασμος που ασκειται στους 1 εκ. ανεμβολιαστους ανω των 50 ετων είναι 10 φορές μικρότερη από τον εκβιασμο και την πιεση που ασκειται στους ανεμβολιαστους κατω των 50 ετων !

Και αυτο τη στιγμη που το 1 εκ. των πρωτων ισοδυναμει για το νοσοκομειο με 23 εκ. των δευτερων !
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Σεπ 2021, 16:01

Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 15:56
Ψέγει μεμονωμένους πχορουμικούς σχολιαστές που ασκούν ίση πίεση και σπαταλούν πχορουμικό κεφάλαιο.
Αν πας σε προηγούμενες σελίδες θα καταλάβεις.
θα το δω κάποια στιγμή αλλά το θεωρώ δευτερεύον. Αυτή τη στιγμή θα είχε σημασία να είχαμε ένα νούμερο εμβολιασμένων ως στόχο, πχ 85%, και μετά να δούμε στρατηγικές επίτευξης. Ε, αν μας απομένει σήμερα ένα 15% ακόμα που πρέπει να εμβολιαστεί, θεωρώ κι εγώ ότι θα έπρεπε να γίνει μεγάλη προσπάθεια να μη χρειαστεί να κατεβούμε σε μικρές ηλικίες για να το πετύχουμε. Πρώτα όλοι οι άλλοι και τελευταία τα παιδιά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41256
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 02 Σεπ 2021, 16:33

Κι εμένα στα παπάρια μου. Συζήτηση κάνουμε, δεν παίρνουμε αποφάσεις. Και να παίρναμε δηλαδή, πάλι στα παπάρια μου αν αποφασίζατε τις ίδιες βλακείες που αποφασίζει η κυβέρνηση.

Άλλωστε εσείς θα κάθεστε μέσα όταν ξαναέρθει η καραντίνα. Εγώ μια χαρά νόμιμα θα βγαίνω και θα συνεχίζω να εργάζομαι κανονικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7830
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Η φυσική ανοσία 13 φορές ισχυρότερη από τον εμβολιασμό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 02 Σεπ 2021, 16:47

nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:27
Dwarven Blacksmith έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:23
nik_killthemall έγραψε:
02 Σεπ 2021, 11:22


Δεν πα να τους λετε οπως θετε, οι πρωτοι θα σας κλεισουν παλι μεσα οχι οι δευτεροι.
Αυτό δεν πρότεινες; Να τους κράζουμε περισσότερο; Φαντάζομαι θα είσαι ικανοποιημένος από την πρόταση μου.
Εκτός αν τελικά δεν θες να τους κράζουμε περισσότερο αλλά απλά να βγάλουμε τους δεύτερους λάδι, και ντρέπεσαι να το πεις.
Καλά χαζός είσαι ? Απο τη πρώτη στιγμη το λέω οτι οι δευτεροι ΕΙΝΑΙ ΛΑΔΙ, τι να ντρεπομαι, να ντρεπομαι που λεω την αληθεια ?

Οι δευτεροι ΔΕΝ επηρεάζουν το σύστημα υγείας ! Οι πρωτοι το επηρεάζουν κατά 90% ! Εδω δεν ντρεπεστε εσεις ρε που ειστε καρα-υποκριτες του κερατα, θα ντρέπομαι εγώ ?

Παρε 290 διασωληνωμενους ανεμβολιαστους ανω των 50 τωρα να στανιαρεις και σου ρχονται κι αλλοι ... 1 εκ. ανεμβολιαστοι ανω των 50 υπαρχουν ακομα. Εχει για ολους λοκνταουν.
Εχεις υπολογίσει τι ποσοστό αυτών των 290 διασωληνωμένων κόλλησε απο νεότερους που γύρισαν απο διακοπές ή γενικά απο νεότερους.

Δεδομένου οτι σχεδόν όλοι οι νεότεροι βρίσκονται στο πρώτο τρίμηνο του εμβολιασμού τους και έχουν την μέγιστη προστασία απο νόσηση αντιλαμβάνεσαι οτι περισσότεροι νεοι εμβολιασμένοι=λιγότεροι ηλικιωμένοι διασωληνωμένοι;

Ρητορικό είναι το ερώτημα, εννοείται οτι δεν το αντιλαμβάνεσαι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών