Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24355
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 03 Σεπ 2021, 23:07

akirav έγραψε:
03 Σεπ 2021, 22:59
talaipwros έγραψε:
03 Σεπ 2021, 21:37
Υδράργυρος έγραψε:
03 Σεπ 2021, 17:05


Απολυουν κοσμο και διαλυουν το εσυ με επιχειρημα οτι οι λιγοι ανεμβολιαστοι υγειονομικοι θετουν σε κινδυνο την υγεια των ασθενων. Αλλα απο τη στιγμη που και οι εμβολιασμενοι μπορει να μεταδωσουν τον ιο, αποκαλυπτεται οτι αυτο το επιχειρημα ειναι προφαση
οσους γιατρους του ΕΣΥ πρωτης γραμμης ρωτησα, ειναι ολοι ενθερμοι υποστηριχτες του μετρου.
Η μονη τους στεναχωρια ειναι οτι απλως τους ψεκ δεν τους πληρωνουν και δεν μπορουν να τους απολυσουν, να ξεβρωμισουν οι κλινικες
:smt005:
τα πιστευεις αυτα που γραφεις?

καλά σου λέει ρώτα και καμια διοικητικίνα που διορίστηκε στη βιβλιοθήκη κι από τότε που καταργήθηκε η βιβλιοθήκη δεν κάνει τίποτα γιατί όταν της είπανε να σηκώνει τηλέφωνα απάντησε "εμένα η θέση μου είναι βιβλιοθηκονόμος ΤΕ"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40341
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Σεπ 2021, 23:24

Cecily Anne έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:56
hellegennes έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:44
Cecily Anne έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:20


Θύμισέ μου; Ήμουν δεκάχρονο όταν βγήκε η ταινία.
Ολόκληρη την ταινία; Διακρίσεις με βάση το ιατρικό ιστορικό, διαθέσιμο ιατρικό ιστορικό σε τρίτους...
Το έψαξα, στο τέλος πεθαίνει. :smt005:
Ο συμπρωταγωνιστής. Αυτοκτονεί. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα της ταινίας. Δηλαδή δεν την έχεις δει ποτέ; Είναι από τις κορυφαίες ταινίες επιστημονικής φαντασίας όλων των εποχών. Χωρίς υπερβολές, χωρίς μάμπο-τζάμπο, χωρίς παπαριές. Εξαιρετικά γυρισμένη, εξαιρετικά ερμηνευμένη, με social commentary που είναι πιο σύγχρονο από ποτέ.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
akirav
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 05:47
Phorum.gr user: akirav

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από akirav » 03 Σεπ 2021, 23:25

foscilis έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:07
akirav έγραψε:
03 Σεπ 2021, 22:59
talaipwros έγραψε:
03 Σεπ 2021, 21:37


οσους γιατρους του ΕΣΥ πρωτης γραμμης ρωτησα, ειναι ολοι ενθερμοι υποστηριχτες του μετρου.
Η μονη τους στεναχωρια ειναι οτι απλως τους ψεκ δεν τους πληρωνουν και δεν μπορουν να τους απολυσουν, να ξεβρωμισουν οι κλινικες
:smt005:
τα πιστευεις αυτα που γραφεις?

καλά σου λέει ρώτα και καμια διοικητικίνα που διορίστηκε στη βιβλιοθήκη κι από τότε που καταργήθηκε η βιβλιοθήκη δεν κάνει τίποτα γιατί όταν της είπανε να σηκώνει τηλέφωνα απάντησε "εμένα η θέση μου είναι βιβλιοθηκονόμος ΤΕ"
Ρε, αμα σου κανουν εξορκισμο θα βγουν 3 προεδροι του Εδεσσαικου
Merlinus Sum, Qui Me Tangit Turbat Mundum

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27807
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 03 Σεπ 2021, 23:27

hellegennes έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:24
Cecily Anne έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:56
hellegennes έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:44


Ολόκληρη την ταινία; Διακρίσεις με βάση το ιατρικό ιστορικό, διαθέσιμο ιατρικό ιστορικό σε τρίτους...
Το έψαξα, στο τέλος πεθαίνει. :smt005:
Ο συμπρωταγωνιστής. Αυτοκτονεί. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα της ταινίας. Δηλαδή δεν την έχεις δει ποτέ; Είναι από τις κορυφαίες ταινίες επιστημονικής φαντασίας όλων των εποχών. Χωρίς υπερβολές, χωρίς μάμπο-τζάμπο, χωρίς παπαριές. Εξαιρετικά γυρισμένη, εξαιρετικά ερμηνευμένη, με social commentary που είναι πιο σύγχρονο από ποτέ.
Απορω πως δεν την εχει δει.Μονο το σταρ πρεπει να την εχει παιξει 15 φορες τα τελευταια 20 χρονια.
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 04 Σεπ 2021, 01:01

hellegennes έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:24
Cecily Anne έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:56
hellegennes έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:44


Ολόκληρη την ταινία; Διακρίσεις με βάση το ιατρικό ιστορικό, διαθέσιμο ιατρικό ιστορικό σε τρίτους...
Το έψαξα, στο τέλος πεθαίνει. :smt005:
Ο συμπρωταγωνιστής. Αυτοκτονεί. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα της ταινίας. Δηλαδή δεν την έχεις δει ποτέ; Είναι από τις κορυφαίες ταινίες επιστημονικής φαντασίας όλων των εποχών. Χωρίς υπερβολές, χωρίς μάμπο-τζάμπο, χωρίς παπαριές. Εξαιρετικά γυρισμένη, εξαιρετικά ερμηνευμένη, με social commentary που είναι πιο σύγχρονο από ποτέ.
Ρε διάβασα στην πλοκή ότι ο πρωταγωνιστής πάει στο διάστημα και πεθαίνει από καρδιά, γιατί δεν αντέχει το ταξίδι. Κάτι μου λέει, αλλά δεν τη θυμάμαι. Θα τη δώ και θα σου πω.

GoBack έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:27

Απορω πως δεν την εχει δει.Μονο το σταρ πρεπει να την εχει παιξει 15 φορες τα τελευταια 20 χρονια.
Καλά μη βαράτε, μπορεί να την είδα και να μην τη θυμάμαι. Έλεος με ταινία του 97! Παιδικά έβλεπα εκείνη την εποχή. :oops:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40341
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 04 Σεπ 2021, 01:10

Όχι. Η ταινία τελειώνει με την εκτόξευση. Δεν πεθαίνει ο πρωταγωνιστής και δεν θα ταίριαζε στην ταινία, γιατί θα άλλαζε όλο της το νόημα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22341
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 04 Σεπ 2021, 01:16

Cecily Anne έγραψε:
04 Σεπ 2021, 01:01
Ρε διάβασα στην πλοκή ότι ο πρωταγωνιστής πάει στο διάστημα και πεθαίνει από καρδιά
στο σκαι;

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23061
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 04 Σεπ 2021, 01:20

Cecily Anne έγραψε:
04 Σεπ 2021, 01:01
hellegennes έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:24
Cecily Anne έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:56

Το έψαξα, στο τέλος πεθαίνει. :smt005:
Ο συμπρωταγωνιστής. Αυτοκτονεί. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα της ταινίας. Δηλαδή δεν την έχεις δει ποτέ; Είναι από τις κορυφαίες ταινίες επιστημονικής φαντασίας όλων των εποχών. Χωρίς υπερβολές, χωρίς μάμπο-τζάμπο, χωρίς παπαριές. Εξαιρετικά γυρισμένη, εξαιρετικά ερμηνευμένη, με social commentary που είναι πιο σύγχρονο από ποτέ.
Ρε διάβασα στην πλοκή ότι ο πρωταγωνιστής πάει στο διάστημα και πεθαίνει από καρδιά, γιατί δεν αντέχει το ταξίδι. Κάτι μου λέει, αλλά δεν τη θυμάμαι. Θα τη δώ και θα σου πω.

GoBack έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:27

Απορω πως δεν την εχει δει.Μονο το σταρ πρεπει να την εχει παιξει 15 φορες τα τελευταια 20 χρονια.
Καλά μη βαράτε, μπορεί να την είδα και να μην τη θυμάμαι. Έλεος με ταινία του 97! Παιδικά έβλεπα εκείνη την εποχή. :oops:
δεν πεθαινει απο καρδια ... απλα ταξιδευει στο διαστημα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 04 Σεπ 2021, 04:36

nik_killthemall έγραψε:
03 Σεπ 2021, 22:04
Αρίστο εγώ αυτο που ξέρω είναι πως η αναλογια εμβολιασμενων - ανεμβολιαστων στις ΜΕΘ αυτη τη στιγμη ειναι 90-10 και πως οι 300 διασωληνωμενοι εκ των 360, ειναι ανεμβολιαστοι και ανω των 50 ετων, που αν ειχαν εμβολιαστει αντι για 300 θα ηταν 30, και το συστημα υγειας δεν θα ειχε καμια πίεση ωστε να πιεζει υποχρεωτικο εμβολιασμο υγειονομικων.

Αφου οι ανω των 50 ετων δεν εμβολιαζονται, και κανεις δεν κανει τπτ για να εμβολιαστουν, ε ολο και καποιοι ασχετοι, ή απλα ολοι μας, θα την πληρωσουμε, αλλος με τη ζωη του, αλλος με αναστολη του, αλλος με τη καταστροφη του απο το επερχομενο λοκνταουν κ.ο.κ.


Εγω δεν ασχολουμαι με αναλογιες εμβολιασμενων/ανεμβολιαστων σε ΜΕΘ, ποσο μαλλον οταν αυτοι προκυπτουν απο greek statistics σταλινικου καθεστωτος εθισμενου στην ψευτια (ενα συνηθισμενο μαγειρεμα που κανουν ειναι οτι βαζουν μαζι με τους ανεμβολιαστους και οσους εχουν κανει μια δοση), απλα βλεπω την αποτυχια του Ισραηλ που εμπιστευομαι περισσοτερο τις στατιστικες του. Αν ακολουθουσαμε την προτροπη σου και πετυχαιναμε τρελλα ποσοστα εμβολιασμου στους ηλικιωμενους τωρα θα γινομασταν απλα ενα δευτερο Ισραηλ.

Επιπλεον οι δυο βασικες μου αντιρρησεις για τους μαζικους εμβολιασμους (περα απο τις πολλες αμεσες παρενεργειες, τους θανατους και τις αγνωστες μακροπροθεσμες παρενεργειες) ειναι αφενος οτι οσο πιο μαζικος ο εμβολιασμος τοσο μεγαλυτερη η αντιδραση του ιου βλεπε Δελτα και αυριο Μου και απο την αλλη αυτο που το ειδα χτες να αναφερεται και το πιστευα απο καιρο:



.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 04 Σεπ 2021, 07:31

Αρίστος έγραψε:
04 Σεπ 2021, 04:36
nik_killthemall έγραψε:
03 Σεπ 2021, 22:04
Αρίστο εγώ αυτο που ξέρω είναι πως η αναλογια εμβολιασμενων - ανεμβολιαστων στις ΜΕΘ αυτη τη στιγμη ειναι 90-10 και πως οι 300 διασωληνωμενοι εκ των 360, ειναι ανεμβολιαστοι και ανω των 50 ετων, που αν ειχαν εμβολιαστει αντι για 300 θα ηταν 30, και το συστημα υγειας δεν θα ειχε καμια πίεση ωστε να πιεζει υποχρεωτικο εμβολιασμο υγειονομικων.

Αφου οι ανω των 50 ετων δεν εμβολιαζονται, και κανεις δεν κανει τπτ για να εμβολιαστουν, ε ολο και καποιοι ασχετοι, ή απλα ολοι μας, θα την πληρωσουμε, αλλος με τη ζωη του, αλλος με αναστολη του, αλλος με τη καταστροφη του απο το επερχομενο λοκνταουν κ.ο.κ.


Εγω δεν ασχολουμαι με αναλογιες εμβολιασμενων/ανεμβολιαστων σε ΜΕΘ, ποσο μαλλον οταν αυτοι προκυπτουν απο greek statistics σταλινικου καθεστωτος εθισμενου στην ψευτια (ενα συνηθισμενο μαγειρεμα που κανουν ειναι οτι βαζουν μαζι με τους ανεμβολιαστους και οσους εχουν κανει μια δοση), απλα βλεπω την αποτυχια του Ισραηλ που εμπιστευομαι περισσοτερο τις στατιστικες του. Αν ακολουθουσαμε την προτροπη σου και πετυχαιναμε τρελλα ποσοστα εμβολιασμου στους ηλικιωμενους τωρα θα γινομασταν απλα ενα δευτερο Ισραηλ.

Επιπλεον οι δυο βασικες μου αντιρρησεις για τους μαζικους εμβολιασμους (περα απο τις πολλες αμεσες παρενεργειες, τους θανατους και τις αγνωστες μακροπροθεσμες παρενεργειες) ειναι αφενος οτι οσο πιο μαζικος ο εμβολιασμος τοσο μεγαλυτερη η αντιδραση του ιου βλεπε Δελτα και αυριο Μου και απο την αλλη αυτο που το ειδα χτες να αναφερεται και το πιστευα απο καιρο:



.
Καλά δεν ασχολείσαι όχι επειδη είναι γκρικ στατιτιστικς αλλα γιατι δεν σκαμπάζεις από μαθηματικα γυμνασιου που θα κατέρριπταν όσα λες.

Αριστο και η Δελτα και η Μου δημιουργηθηκαν σε πληθυσμους με μηδαμινη εμβολιαστική κάλυψη, οπότε όλα αυτα είναι μπουρδες. Οταν εμφανιστεί η Ισραηλινη μετάλλαξη ή Γερμανικη μετάλλαξη (δηλ. μεταλλαξεις σε χωρες που έχουν εμβολιασει πάνω απο το μισο του πληθυσμού τους) τα ξαναλέμε.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 04 Σεπ 2021, 07:32

akirav έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:25
foscilis έγραψε:
03 Σεπ 2021, 23:07
akirav έγραψε:
03 Σεπ 2021, 22:59


:smt005:
τα πιστευεις αυτα που γραφεις?

καλά σου λέει ρώτα και καμια διοικητικίνα που διορίστηκε στη βιβλιοθήκη κι από τότε που καταργήθηκε η βιβλιοθήκη δεν κάνει τίποτα γιατί όταν της είπανε να σηκώνει τηλέφωνα απάντησε "εμένα η θέση μου είναι βιβλιοθηκονόμος ΤΕ"
Ρε, αμα σου κανουν εξορκισμο θα βγουν 3 προεδροι του Εδεσσαικου
:smt005:
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 38768
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 04 Σεπ 2021, 08:56

nik_killthemall έγραψε:
04 Σεπ 2021, 07:31
Αρίστος έγραψε:
04 Σεπ 2021, 04:36
nik_killthemall έγραψε:
03 Σεπ 2021, 22:04
Αρίστο εγώ αυτο που ξέρω είναι πως η αναλογια εμβολιασμενων - ανεμβολιαστων στις ΜΕΘ αυτη τη στιγμη ειναι 90-10 και πως οι 300 διασωληνωμενοι εκ των 360, ειναι ανεμβολιαστοι και ανω των 50 ετων, που αν ειχαν εμβολιαστει αντι για 300 θα ηταν 30, και το συστημα υγειας δεν θα ειχε καμια πίεση ωστε να πιεζει υποχρεωτικο εμβολιασμο υγειονομικων.

Αφου οι ανω των 50 ετων δεν εμβολιαζονται, και κανεις δεν κανει τπτ για να εμβολιαστουν, ε ολο και καποιοι ασχετοι, ή απλα ολοι μας, θα την πληρωσουμε, αλλος με τη ζωη του, αλλος με αναστολη του, αλλος με τη καταστροφη του απο το επερχομενο λοκνταουν κ.ο.κ.


Εγω δεν ασχολουμαι με αναλογιες εμβολιασμενων/ανεμβολιαστων σε ΜΕΘ, ποσο μαλλον οταν αυτοι προκυπτουν απο greek statistics σταλινικου καθεστωτος εθισμενου στην ψευτια (ενα συνηθισμενο μαγειρεμα που κανουν ειναι οτι βαζουν μαζι με τους ανεμβολιαστους και οσους εχουν κανει μια δοση), απλα βλεπω την αποτυχια του Ισραηλ που εμπιστευομαι περισσοτερο τις στατιστικες του. Αν ακολουθουσαμε την προτροπη σου και πετυχαιναμε τρελλα ποσοστα εμβολιασμου στους ηλικιωμενους τωρα θα γινομασταν απλα ενα δευτερο Ισραηλ.

Επιπλεον οι δυο βασικες μου αντιρρησεις για τους μαζικους εμβολιασμους (περα απο τις πολλες αμεσες παρενεργειες, τους θανατους και τις αγνωστες μακροπροθεσμες παρενεργειες) ειναι αφενος οτι οσο πιο μαζικος ο εμβολιασμος τοσο μεγαλυτερη η αντιδραση του ιου βλεπε Δελτα και αυριο Μου και απο την αλλη αυτο που το ειδα χτες να αναφερεται και το πιστευα απο καιρο:



.
Καλά δεν ασχολείσαι όχι επειδη είναι γκρικ στατιτιστικς αλλα γιατι δεν σκαμπάζεις από μαθηματικα γυμνασιου που θα κατέρριπταν όσα λες.

Αριστο και η Δελτα και η Μου δημιουργηθηκαν σε πληθυσμους με μηδαμινη εμβολιαστική κάλυψη, οπότε όλα αυτα είναι μπουρδες. Οταν εμφανιστεί η Ισραηλινη μετάλλαξη ή Γερμανικη μετάλλαξη (δηλ. μεταλλαξεις σε χωρες που έχουν εμβολιασει πάνω απο το μισο του πληθυσμού τους) τα ξαναλέμε.


α) Σου ειπα το λογο που δεν ασχολουμαι, οτι δεν εμπιστευομαι τις greek statistics του σταλινικου καθεστωτος και σου εδωσα και το παραδειγμα οτι μαζι με τους ανεμβολιαστους τσουβαλιαζουν και αυτους που εχουν κανει μια δοση. Αντιθετα διαβαζω προσεκτικα τα στοιχεια που ερχονται απο το Ισραηλ.

β) Μην κανεις το λαθος να ψαχνεις για το που πρωτοπροεκυψαν οι μεταλλαξεις, ειναι αδιαφορο καθως δεν ισχυει μονο η γεωγραφικη εξαπλωση, ΚΑΘΕ μεταλλαξη μπορει να παραγεται απο τον ιο σε διαφορετικες χωρες ακομη και αν δεν ειχαν καμια επαφη μεταξυ τους. Οι μεταλλαξεις ειναι ΤΡΟΠΟΙ αντιδρασης του ιου και δεν εχει σχεση ο τροπος αντιδρασης με τη γεωγραφια αλλα με τον παραγοντα που θα τον αναγκασει να αντιδρασει ετσι. Εχουμε ηδη συζητησει οτι οι δυο βασικοι παραγοντες που αμυνεται λυσσαλεα ο ιος ειναι ειτε ο μαζικος εμβολιασμος (και ιδιαιτερα αν τρεχει με γρηγορους ρυθμους) ειτε η εξαπλωση μιας φυσικης ανοσιας σε μια μικρη κοινοτητα.

.

Καdy
Δημοσιεύσεις: 1978
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 13:25

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καdy » 04 Σεπ 2021, 16:40

talaipwros έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:25
Davidian έγραψε:
03 Σεπ 2021, 16:22
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να επιβάλλεις υποχρεωτικούς εμβολιασμούς, απ'τη στιγμή που οι εμβολιασμένοι κολλάν κ μεταδίδουν εξισου τον ιό.
Αισχρο ψεμα
https://www.bmj.com/content/374/bmj.n2074
Covid-19: Fully vaccinated people can carry as much delta virus as unvaccinated people, data indicate
:lol:

ψευτογιατρε :lol:

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 04 Σεπ 2021, 23:16

Αρίστος έγραψε:
04 Σεπ 2021, 08:56

α) Σου ειπα το λογο που δεν ασχολουμαι, οτι δεν εμπιστευομαι τις greek statistics του σταλινικου καθεστωτος και σου εδωσα και το παραδειγμα οτι μαζι με τους ανεμβολιαστους τσουβαλιαζουν και αυτους που εχουν κανει μια δοση. Αντιθετα διαβαζω προσεκτικα τα στοιχεια που ερχονται απο το Ισραηλ.

β) Μην κανεις το λαθος να ψαχνεις για το που πρωτοπροεκυψαν οι μεταλλαξεις, ειναι αδιαφορο καθως δεν ισχυει μονο η γεωγραφικη εξαπλωση, ΚΑΘΕ μεταλλαξη μπορει να παραγεται απο τον ιο σε διαφορετικες χωρες ακομη και αν δεν ειχαν καμια επαφη μεταξυ τους. Οι μεταλλαξεις ειναι ΤΡΟΠΟΙ αντιδρασης του ιου και δεν εχει σχεση ο τροπος αντιδρασης με τη γεωγραφια αλλα με τον παραγοντα που θα τον αναγκασει να αντιδρασει ετσι. Εχουμε ηδη συζητησει οτι οι δυο βασικοι παραγοντες που αμυνεται λυσσαλεα ο ιος ειναι ειτε ο μαζικος εμβολιασμος (και ιδιαιτερα αν τρεχει με γρηγορους ρυθμους) ειτε η εξαπλωση μιας φυσικης ανοσιας σε μια μικρη κοινοτητα.

.
α) αριστομπουρδες. Απο ισραηλ δεν διαβαζεις τπτ γιατι δεν εισαι σε θεση να διαβασεις διαγραμμα. Στο ισραηλ ποσοστιαια οι εμβολιαμενοι μερικως ειναι ποσοστο < 2% ολων των serious ill αρα δεν επηρεαζει τπτ ο συμψηφισμος τους στους ανεμβολιαστους.

β) αριστομπουρδες ^2. Εως τωρα δεν εχει προκυψει ουτε μια μεταλλαξη στους οδηγους των πιο εμβολιασμενων χωρων αλλα το ακριβως αντιστροφο.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Με 10.000 νοσηλευτές ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ απο σήμερα το ΕΣΥ-η ΝΔ διαλύει Υγεία μετά από Παιδεία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 05 Σεπ 2021, 00:10

Ολα ειναι υπο ελεγχο :smt038:smt038

Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών