To "ελληνικό hypercar"

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10678
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 02 Μάιος 2021, 20:26

dna replication έγραψε:
02 Μάιος 2021, 12:01
Καβαλάρης έγραψε:
02 Μάιος 2021, 11:52
Πρόκειται για project κατασκευής αυτοκινήτου του Σπύρου Πανόπουλου και την παρουσίασή του θα κάνει πιθανότατα ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
:003::003:
Για να εχει δικαιολογια που δε θα παιρνει μπροστα?

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 02 Μάιος 2021, 20:35

Καβαλάρης έγραψε:
02 Μάιος 2021, 11:52
O Γιώργος, ένα 11χρονο αγόρι από την Κρήτη, έδωσε από το χαρτζιλίκι του 65 ευρώ για βοηθήσει στην ολοκλήρωση του ελληνικού hypercar, CHAOS. Πρόκειται για project κατασκευής αυτοκινήτου του Σπύρου Πανόπουλου και την παρουσίασή του θα κάνει πιθανότατα ο Κυριάκος Μητσοτάκης.

Τα τελευταία τρία χρόνια ο Σπύρος Πανόπουλος ηγείται μιας αξιέπαινης προσπάθειας για τη δημιουργία του πρώτου hypercar με την ονομασία CHAOS. Η κατασκευή του αυτοκινήτου έχει βρει μεγάλη ανταπόκριση από αρκετούς ανθρώπους που θα ήθελαν να δουν το πρώτο ελληνικό σούπερ αυτοκίνητο. Μεταξύ αυτών και ένα 11χρονο αγόρι από την Κρήτη, ο Γιώργος.

Ο νεαρός, με επιστολή του προς τον κ. Πανόπουλο, έστειλε 65 ευρώ από τα χρήματα που είχε συγκεντρώσει το καλοκαίρι από την εργασία του για να βοηθήσει σε αυτό το εγχείρημα.

Ο δημιουργός, Σπύρος Πανόπουλος, και ο νεαρός, Γιώργος, εμφανίστηκαν στην εκπομπή της ΕΡΤ «Συνδέσεις» και μίλησαν για το ελληνικό CHAOS.

https://www.ieidiseis.gr/ellada/item/91 ... o-hypercar
Δεν αφήνει τις μαλακίες το τυπάκι, να βοηθήσει εμένα που θέλω δίσκο πλατό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 14 Οκτ 2021, 02:22

https://www.drive.gr/news/nea-montela/c ... -ton-eu124

Αρχές Νοέμβρη λέει παρουσίαση και απόπειρα κατάρριψης τριών ρεκόρ σε πίστα.

Για να δούμε, θα ρεζιλευτεί τελικά;

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 14 Οκτ 2021, 04:02

Δε ξέρω. Ο Αρτέμης Σώρρας έγινε ρεζίλι; Στους οπαδούς του που σκάνε χρήματα για αυτόν που έχει 15 τρις, όχι. Για όλους τους υπόλοιπους ήταν τσαρλατάνος εξαρχής. Αυτός μπορεί μετά να βγαίνει και να λέει για τα συμφέροντα που δεν τον άφησαν να βγάλει την αμαξάρα του, αφού φάει χρήματα από παραγγελίες. Και, πέρα από το πιτσιρίκι που του έδωσε 60 ευρώ, δεν ξέρουμε πόσα έχει ήδη πάρει από άτομα που έχουν καταπιεί τις παπάτζες του.

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Νοέμ 2021, 22:39

gassim έγραψε:
14 Οκτ 2021, 02:22
https://www.drive.gr/news/nea-montela/c ... -ton-eu124

Αρχές Νοέμβρη λέει παρουσίαση και απόπειρα κατάρριψης τριών ρεκόρ σε πίστα.

Για να δούμε, θα ρεζιλευτεί τελικά;
Όπως έγραψα, στα μάτια των οπαδών του ούτε ο Αρτέμης Σώρρας έχει ξεφτιλιστεί. Έγινε η περιβότητα παρουσίαση λοιπόν και φυσικά είναι... illustrator images και κάτι περιγραφές με περίεργα αγγλικά. Αλλά από κάτω στα σχόλια στο ίνστα πανηγυρίζουν. Τώρα έχει πέσει το σάιτ του από την πολλή κίνηση κι εγώ δεν ήμουν σπίτι και δεν έχω μπορέσει να δω, αλλά βλέπω σχολιασμούς στο insomnia.

Εικόνα

Eδώ το ποστ στο ίνστα του:

https://www.instagram.com/spyros_panopoulos/?hl=el

Το θέμα όμως είναι ανησυχητικό αφού υπάρχουν εκατοντάδες χιλιάδες που τρώνε τη παπάντζα του και το ερώτημα είναι από πόσους τρώει λεφτά...

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Νοέμ 2021, 22:44

https://www.spyrospanopoulos.com/

Eδώ το σάιτ του για όταν ανοίξει και πάλι. Προς το παρόν είναι πεσμένο.

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Νοέμ 2021, 23:01

Και για να το κάνουμε χειρότερο, πολύ εύκολα βρίσκεις από πού έχει πάρει το υλικό για τις εικόνες του. Ορίστε η μπροστινή αεροτομή του:

https://grabcad.com/library/front-wing- ... mLoPnhJIpk



Και ορίστε και η αποθήκη που δείχνει:


https://www.locationhq.co.uk/766878-mod ... Hq7NmGfRyg

Κι εδώ η εικόνα του Παπατζόπουλου:

Εικόνα

Κρέντιτ στους σχολιαστές του ινσόμνια που τα βρήκαν.

Navis Μιας και το είπες στο άλλο νήμα, εδώ είναι κι οι εικαστικές πηγές του παπάντζα.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10678
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 01 Νοέμ 2021, 23:12

Μην εισαι μιζερος ρε συ. Επειδη δηλαδη ο τυπος ειναι Ελληνας αμεσως να βγαλεις το κομπλεξ σου.

Μη δειτε Ελληνα να προκοβει, αμεσως να τον φατε. Ετσι κανατε και με τον Σωρρα και χασαμε τα χρηματα.

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Νοέμ 2021, 23:14

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
01 Νοέμ 2021, 23:12
Μην εισαι μιζερος ρε συ. Επειδη δηλαδη ο τυπος ειναι Ελληνας αμεσως να βγαλεις το κομπλεξ σου.

Μη δειτε Ελληνα να προκοβει, αμεσως να τον φατε. Ετσι κανατε και με τον Σωρρα και χασαμε τα χρηματα.
Ρε, πέρα από το κωμικό, δεν είναι συνάμα και τραγικό; Υπάρχουν χιλιάδες συμπολίτες μας, ενήλικες, επαγγελματίες άνθρωποι, ψηφοφόροι, που ανατρέφουν παιδιά και δεν έχουν σπιθαμή κριτική σκέψης, μία υποψία έστω. Όλες τις παπάντζες τις καταπίνουν αμάσητες, κατευθείαν κάτω.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Νοέμ 2021, 23:18

Bipsco έγραψε:
21 Οκτ 2020, 20:21
dna replication έγραψε:
19 Οκτ 2020, 00:26
Bipsco έγραψε:
19 Οκτ 2020, 00:17

Πάρε μια Σουηδέζα.
οι ξανθές δε μπορούν να χορέψουν τσιφτετελοειδή, μάλλον κατασκευαστικό είναι, οι ιδιότητες των υλικών
Οι κοκκινομάλλες;
Το 'χουν.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 20838
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 01 Νοέμ 2021, 23:28

Uppercut έγραψε:
01 Νοέμ 2021, 23:14
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
01 Νοέμ 2021, 23:12
Μην εισαι μιζερος ρε συ. Επειδη δηλαδη ο τυπος ειναι Ελληνας αμεσως να βγαλεις το κομπλεξ σου.

Μη δειτε Ελληνα να προκοβει, αμεσως να τον φατε. Ετσι κανατε και με τον Σωρρα και χασαμε τα χρηματα.
Ρε, πέρα από το κωμικό, δεν είναι συνάμα και τραγικό; Υπάρχουν χιλιάδες συμπολίτες μας, ενήλικες, επαγγελματίες άνθρωποι, ψηφοφόροι, που ανατρέφουν παιδιά και δεν έχουν σπιθαμή κριτική σκέψης, μία υποψία έστω. Όλες τις παπάντζες τις καταπίνουν αμάσητες, κατευθείαν κάτω.
Όλοι αυτοί με τέτοιες ειδήσεις, όπως το πρώτο ελληνικό Supercar, η ερευνήτρια της NASA και το MRAP ελληνικής κατασκευής ζουν το success story. Ο κόσμος χαίρεται και βλέπει με αισιοδοξία τις επιτυχίες και όλοι είμαστε αγαπημένοι και ικανοποιημένοι...

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Νοέμ 2021, 23:47



Ο φραπεδιάρης αμαξόκαυλος Σαρημαπλίδης ανέβασε και βίντεο. Εντάξει, εδώ πλέον τον κράζουν ομαδικώς στα σχόλια. Τώρα πλέον, αφού και το βίντεο είναι οι ίδιες φωτοσοπιές και υπάρχουν αρκετοί που τον εξποζάρουν, λογικά δε μπορεί να σταθεί άλλο η απάτη του ακόμα και για όσους τον πίστευαν. Ελπίζω, γιατί Ελλάδα παραμένουμε....

Το ερώτημα παραμένει, ακόμα κι αν λήξει η απάτη του εδώ, από πόσους τα πήρε ήδη κι αν άρπαξε και κρατικά χρήματα από κανένα πακέτο.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 01 Νοέμ 2021, 23:58

Εγώ δεν παρακολούθησα ποτέ πολύ καλά. Εσείς με επηρεάσατε και δέχτηκα κι εγώ ότι είναι μούφα. Εδώ όμως πάλι σαν το έπαιρνα σοβαρά. ο Στάθης μου είπε και για την ημερομηνία και περίμενα ότι θα γίνει κάτι σπουδαίο
Χαοτικός @ Εδώ είναι το CHAOS

Έγινε η παρουσίαση σε πίστα; Το έτρεξε να δει ο κόσμος;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Uppercut

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 01 Νοέμ 2021, 23:59

Διάβασε πιο πάνω και θα δεις αν έγινε.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: To "ελληνικό hypercar"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 02 Νοέμ 2021, 00:03

Χαοτικός έγραψε:
01 Νοέμ 2021, 23:58
Εγώ δεν παρακολούθησα ποτέ πολύ καλά. Εσείς με επηρεάσατε και δέχτηκα κι εγώ ότι είναι μούφα. Εδώ όμως πάλι σαν το έπαιρνα σοβαρά. ο Στάθης μου είπε και για την ημερομηνία και περίμενα ότι θα γίνει κάτι σπουδαίο
Χαοτικός @ Εδώ είναι το CHAOS

Έγινε η παρουσίαση σε πίστα; Το έτρεξε να δει ο κόσμος;
ρέντερ έδειξε μόνο. Ούτε καν φωτογραφίες. Τρέχα γύρευε. Προβλέπω να τρώει πολύ κράξιμο πλέον.

ΥΓ. Το θέμα είναι τι κερδίζει κάποιος από όλο αυτό; Να μάζευε λεφτά και να 'φευγε για άλλη χώρα μακρινή θα το καταλάβαινα. Τώρα όμως;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών