Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2455
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Οκτ 2021, 16:35

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:19

Πρώτον, δεν τους εξυπηρέτησε το ίδιο. Παραπονέθηκαν ότι δεν είχε θέρμανση, όπως έχουν βασικά όλοι όσοι θέλουν να έχουν τραπέζια κι έξω. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να καθίσω σε μαγαζί σε εξωτερικό χώρο και να μην έχει ανοιχτή θέρμανση όταν κάνει κρύο.

Δεύτερον, το τι πιστεύεις είναι αδιάφορο από την στιγμή που δεν το εκφράζεις. Από την στιγμή που το εκφράζεις και μάλιστα δημόσια, είσαι άξιος της μοίρας σου και καλώς σε μαυρίζουν.

Ο κάθε πανηλίθιος νομίζει ότι τα σόσιαλ μήντια είναι η παρέα του και μπορεί να λέει δημόσια ότι θα έλεγε σε προσωπικές συζητήσεις στα φιλαράκια του. Ε, αυτό έχει συνέπειες. Ο καθένας ας τις λουστεί.
Δεν ξερουμε ποιες ηταν οι συνθηκες. Μπορει να ειχε θερμανση και να μην ηταν αρκετη η μπορει οι εξω να ηταν κρυουλιαριδες

Δεν διαφωνω σε αυτο. Το μαυρισμα ομως στο γκουγκλ για ασχετο λογο απ τις υπηρεσιες του μαγαζιου γινεται για ιδιους λογους με αυτους που κρεμαγανε τους μαυρους στις γεφυρες, η που καιγαν τις μαγισσες παλιοτερα. Αν θες να εκδηλωσεις δυσαρεσκεια, που μεχρι εκει δικαιολογω γιατι δεν ειναι δα οτι ειχε και εικονισμα του Μεγκελε στο μαγαζι, απλα δεν πας. Η τουλαχιστον πηγαινε πρωτα και κανε μετα κριτικη.

Για να το πω ευθεως, οποιος εξεφρασε την δυσαρεσκεια του με αυτο τον τροπο, προσπαθωντας να καταστρεψει επαγγελματικα εναν -εστω ηλιθιο- ανθρωπο ειναι κομπλέξικος παπαρας :102:

Οτι γινεται το τελευταιο ειναι προφανες. Ειπα και προηγουμενως δεν θελω να ειμαι μελος κανενος οχλου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Οκτ 2021, 16:37

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:15
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:06
Δεν είναι πελάτες του από τη στιγμή που φεύγουν από το κατάστημα.
Αν δυσκολεύεσαι τόσο με αυτήν την λέξη, άνοιξε ένα λεξικό.
- ο εξυπηρετούμενος, ο αγοραστής που επισκέπτεται ένα κατάστημα ή έναν ελεύθερο επαγγελματία για να αγοράσει αγαθά ή υπηρεσίες
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:06
Μα δεν είχαν πρόβλημα κατά την εξυπηρέτηση.
Φυσικά και είχαν. Παραπονέθηκαν ότι δεν έχει προβλέψει θέρμανση, παρότι έχει προβλέψει να έχει έξω τραπέζια, μη τυχόν και χάσει κάνα ευρώ, και η απόκρισή του ήταν «παραπονιούνται για το κρύο, τα ψέκια».
Αμ, οι άλλοι που χλαπάκιασαν στο κρύο; Μυαλό δεν είχαν να παν αλλού αφού δεν είχε εξωτερική θέρμανση το κατάστημα;
Αυτούς προσβάλλεις, όχι τον επιχειρηματία.

Ο επιχειρηματίας σου λέει "αυτό είναι το κατάστημα, αυτά παρέχει. Θέλεις;". Απαντάς όχι και φεύγεις ή απαντάς ναι και παραγγέλνεις.
Αυτό δεν είναι απλώς πρόβλημα εξυπηρέτησης, είναι προσβλητική, αντιεπαγγελματική και μαλακισμένη συμπεριφορά.
Σιγά μη σου φέρει και ναργιλέ την επόμενη φορά, αποκλειστικά για εσένα.
Δεν σου αρκούν οι παροχές του καταστήματος; Φεύγεις. Γέμισε ο τόπος γυράδικα και ταβέρνες...
Αν έρθεις στο μαγαζί μου και παραπονεθείς ότι οι τιμές είναι υψηλές και σου απαντήσω «τράβα να ψωνίσεις αλλού, καρμίρη» ή μάλλον ακόμα χειρότερα, γράψω στο τουίτερ «έρχονται φτηνιάρηδες και παραπονιούνται για τις τιμές μου», βάρα μου ό,τι αξιολόγηση θέλεις.
Αν έχεις υψηλές τιμές, στο κατάστημα θα έρθω μόνο για να σε καλημερίσω.
Δεν θα κάνω διάλογο σχετικά με το αν το πλαστικό της συσκευασίας μαρουλιών έχει τάδε στη χοντρική.
Ο ίδιος μάλιστα προχθές έγραφες ότι έχεις "διαολοστείλει" κόσμο από το κατάστημα για διάφορες αιτίες.
Κάνω λάθος;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 15 Οκτ 2021, 16:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2455
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Οκτ 2021, 16:37

AlienWay έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:23
Blackdog έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:20
AlienWay έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:13


Το twitter είναι δημόσιο μέσο. Αν έβγαινε ο εν λόγω επιχειρηματίας στην τηλεόραση και δήλωνε ότι "αυτή τη στιγμή έχω έξω κάτι πελάτες ψέκες" εσύ τι θα έλεγες;
Να πω εγω;

Οτι ο τυπος ειναι μαλακας, ελπιζω τουλαχιστον να μαγειρευει καλα.


Δεν θα ξεκιναγα αντιποινα για κατι που δεν με αφορα, δηλαδη το τι πιστευει . Αν θελω θα παω εκει να φαω, οχι να πιασω κολλητιλικια. Αν ημουν ανεμβολιαστος απλα θα πηγαινα αλλου :102:
Και εγώ αυτό θα έκανα, αλλά κατανοώ και όσους δεν το βλέπουν έτσι. Για να το πω διαφορετικά: Θεωρώ ότι ο ιδιοκτήτης έκανε ένα λάθος, αλλά όχι ότι έκανε κάποιο σοβαρό έγκλημα.

Το πρόβλημα είναι ότι το τουίτερ ως μέσο έχει κάψει κόσμο και κοσμάκη. Αυτοί που το χρησιμοποιούν, θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί.
Εγω τους βρισκω υπερβολικους

Κατα τ αλλα :smt023

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Οκτ 2021, 16:40

AlienWay έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:32
Ίσως στοχεύει στο κοινό των εμβολιασμένων και το κάνει γιατί κρίνει ότι έχει συμφέρον από την εξειδίκευση της πελατείας του.
Δικαίωμά του να στοχεύει όποιο κοινό θέλει.
Αρκεί να μην κάνει διακρίσεις κατά τη διάρκεια της εξυπηρέτησης.

Πας σε ένα γυράδικο που λέει "Θα τον σκίσουμε τον Ηρακλή την Κυριακή". Παίρνεις ένα γύρο-πίτα ή αλλιώς σουβλάκι.
Αν η εξυπηρέτηση ήταν σωστή δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν δηλώσεις Ηρακλέας κι έχεις διαφορετική αντιμετώπιση στην εξυπηρέτηση υπάρχει πρόβλημα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 15 Οκτ 2021, 16:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2021, 16:41

stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:28
Τους εξυπηρέτησε ΤΟ ΙΔΙΟ
Δεν τους εξυπηρέτησε το ίδιο.-
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3354
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Οκτ 2021, 16:42

stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:28
...
Εσείς που υποτίθεται έχετε και κώδικα δεοντολογίας, άμα κράζατε τους ΟΧΙ πελάτες σας (αφού δεν τους παντρεύεστε) δημόσια στο twitter, το πειθαρχικό του συλλόγου σας θα σας έκλανε τα αρχίδια επειδή απευθύνεστε σε άλλο demographic; Καλά εντάξει ξέρω, σίγουρα θα σας έκλανε τα αρχίδια γιατί είναι μάτσο γελοίοι αλλά σε μια σοβαρή χώρα εύκολα θα έπεφτε suspension του license για κάτι τέτοιο.

Εννοώ ότι δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απολογητικός για έναν τύπο που ξεκάθαρα είναι μαλάκας. Του δίνουμε pass επειδή είναι ταβερνιάρης;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Οκτ 2021, 16:43

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:41
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:28
Τους εξυπηρέτησε ΤΟ ΙΔΙΟ
Δεν τους εξυπηρέτησε το ίδιο.-
Το ίδιο.
Το κατάστημα διαθέτει εσωτερικό θερμαινόμενο κι εξωτερικό μη θερμαινόμενο χώρο.
Μπες μέσα για θέρμανση. Κάτσε έξω για δροσιά.
Ισχύει για όλους.
Αν ψάχνεις για φιλιππινέζες να σου κάνουν αέρα μέσα ή κονγκολέζους να σε ζεσταίνουν με τα χνώτα τους έξω, βρίσκεσαι σε λάθος κατάστημα.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23978
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Οκτ 2021, 16:45

stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:40
AlienWay έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:32
Ίσως στοχεύει στο κοινό των εμβολιασμένων και το κάνει γιατί κρίνει ότι έχει συμφέρον από την εξειδίκευση της πελατείας του.
Δικαίωμά του να στοχεύει όποιο κοινό θέλει.
Αρκεί να μην κάνει διακρίσεις κατά τη διάρκεια της εξυπηρέτησης.

Πας σε ένα γυράδικο που λέει "Θα τον σκίσουμε τον Ηρακλή την Κυριακή". Παίρνεις ένα γύρο-πίτα ή αλλιώς σουβλάκι.
Αν η εξυπηρέτηση ήταν σωστή δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν δηλώσεις Ηρακλέας κι έχεις διαφορετική αντιμετώπιση στην εξυπηρέτηση υπάρχει πρόβλημα.
Πώς γίνεται κάποιος να δηλώσει ότι θα σκίσει τον Ηρακλή μαζί με τον πελάτη, χωρίς να γνωρίζει τι ομάδα είναι ο πελάτης; :D Αλλά και σε αυτή ακόμη την περίπτωση, το λέει μπροστά στον πελάτη. Οχι σε δημόσιο μέσο, αλλά να μην τον ακούει ο πελάτης.
Ζούμε σε μία οικονομία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Οκτ 2021, 16:46

klg έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:42
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:28
...
Εσείς που υποτίθεται έχετε και κώδικα δεοντολογίας, άμα κράζατε τους ΟΧΙ πελάτες σας (αφού δεν τους παντρεύεστε) δημόσια στο twitter, το πειθαρχικό του συλλόγου σας θα σας έκλανε τα αρχίδια επειδή απευθύνεστε σε άλλο demographic; Καλά εντάξει ξέρω, σίγουρα θα σας έκλανε τα αρχίδια γιατί είναι μάτσο γελοίοι αλλά σε μια σοβαρή χώρα εύκολα θα έπεφτε suspension του license για κάτι τέτοιο.

Εννοώ ότι δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απολογητικός για έναν τύπο που ξεκάθαρα είναι μαλάκας. Του δίνουμε pass επειδή είναι ταβερνιάρης;
Εμείς οι ρακοσυλλέκτες δεν έχουμε τέτοια προβλήματα.
Πεταμένα μαζεύουμε. Και δικαιωματικά κράζουμε τους πάντες που τα πετούν.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2455
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Οκτ 2021, 16:48

klg έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:42


Εννοώ ότι δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απολογητικός για έναν τύπο που ξεκάθαρα είναι μαλάκας. Του δίνουμε pass επειδή είναι ταβερνιάρης;
Ακριβως για αυτο παιρνει pass. Γιατι ειναι μαλακας... Αν ηταν να εξαφανιζαμε τους μαλακες απ την γη, παιζει και να μην εμενε κανενας εδωπανω.


Αν εκανε κατι σοβαρο, θα τον στελναμε στην πυρα, καμμια αντιρρηση.

SpoilerShow
Θα σου πω και ενα μυστικο. Ο κωδικας δεοντολογιας και ο οποιος "συλλογος" δεν προστατευει τον πελατη, αλλα τον επαγγελματια

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2021, 16:48

stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:37
Αμ, οι άλλοι που χλαπάκιασαν στο κρύο; Μυαλό δεν είχαν να παν αλλού αφού δεν είχε εξωτερική θέρμανση το κατάστημα;
Αυτούς προσβάλλεις, όχι τον επιχειρηματία.
Ήσουν εκεί και ξέρεις ότι κάθισαν να φάνε παρά το κρύο;
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:37
Δεν σου αρκούν οι παροχές του καταστήματος; Φεύγεις. Γέμισε ο τόπος γυράδικα και ταβέρνες...
Ευχαριστούμε που μας δίνεις την επιλογή. Δεν το γνωρίζαμε. Επίσης έχουμε κάθε δικαίωμα να αξιολογήσουμε αρνητικά την επιχείρηση για την έλλειψη θέρμανσης στον εξωτερικό χώρο και πολύ περισσότερο για την αντιμετώπιση της νύξης ότι δεν έχει θέρμανση.

Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να περιμένουμε από σένα να μας πεις πότε δικαιούμαστε να κάνουμε κριτική.

stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:37
Ο ίδιος μάλιστα προχθές έγραφες ότι έχεις "διαολοστείλει" κόσμο από το κατάστημα για διάφορες αιτίες.
Κάνω λάθος;
Ναι, όχι μόνο κάνεις λάθος, αλλά αυτό ακριβώς που λες, χωρίς να θυμάσαι καν τι είπα, είναι όντως δυσφήμιση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Οκτ 2021, 16:50

AlienWay έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:45
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:40
AlienWay έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:32
Ίσως στοχεύει στο κοινό των εμβολιασμένων και το κάνει γιατί κρίνει ότι έχει συμφέρον από την εξειδίκευση της πελατείας του.
Δικαίωμά του να στοχεύει όποιο κοινό θέλει.
Αρκεί να μην κάνει διακρίσεις κατά τη διάρκεια της εξυπηρέτησης.

Πας σε ένα γυράδικο που λέει "Θα τον σκίσουμε τον Ηρακλή την Κυριακή". Παίρνεις ένα γύρο-πίτα ή αλλιώς σουβλάκι.
Αν η εξυπηρέτηση ήταν σωστή δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν δηλώσεις Ηρακλέας κι έχεις διαφορετική αντιμετώπιση στην εξυπηρέτηση υπάρχει πρόβλημα.
(...) το λέει μπροστά στον πελάτη. Οχι σε δημόσιο μέσο, αλλά να μην τον ακούει ο πελάτης.
Πάμε πάλι:
πελάτης είναι κάποιος μόνο κατά τη διάρκεια της εξυπηρέτησης.
Δεν τον παντρεύεσαι, δεν σε παντρεύεται. Τουλάχιστον, δεν σχετίζεται ο γάμος με την εξυπηρέτηση, αν κι όταν τύχει να συμβεί.
Αυτός που έχει φύγει από το κατάστημα δεν είναι πια πελάτης. Τουλάχιστον όχι πελάτης του καταστήματος. Μπορεί να είναι εκείνη την ώρα πελάτης του ψιλικατζίδικου απέναντι επειδή μπήκε για να αγοράσει αναπτήρα. Σίγουρα δεν είναι πια δικός σου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Οκτ 2021, 16:54

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:48
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:37
Αμ, οι άλλοι που χλαπάκιασαν στο κρύο; Μυαλό δεν είχαν να παν αλλού αφού δεν είχε εξωτερική θέρμανση το κατάστημα;
Αυτούς προσβάλλεις, όχι τον επιχειρηματία.
Ήσουν εκεί και ξέρεις ότι κάθισαν να φάνε παρά το κρύο;
Αν δεν κάθισαν καν να φάνε για ποιους πελάτες γράφεις τόση ώρα;
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:37
Δεν σου αρκούν οι παροχές του καταστήματος; Φεύγεις. Γέμισε ο τόπος γυράδικα και ταβέρνες...
Ευχαριστούμε που μας δίνεις την επιλογή. Δεν το γνωρίζαμε. Επίσης έχουμε κάθε δικαίωμα να αξιολογήσουμε αρνητικά την επιχείρηση για την έλλειψη θέρμανσης στον εξωτερικό χώρο και πολύ περισσότερο για την αντιμετώπιση της νύξης ότι δεν έχει θέρμανση.
Αξιολογείς αρνητικά ένα κατάστημα του οποιου δεν αιτήθηκες καν τις υπηρεσίες;
Δεν απορώ που σβήνονται αυτές οι αξιολογήσεις με τη μία...
Τέτοια κακεντρέχεια δεν υφίσταται.
stavmanr έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:37
Ο ίδιος μάλιστα προχθές έγραφες ότι έχεις "διαολοστείλει" κόσμο από το κατάστημα για διάφορες αιτίες.
Κάνω λάθος;
Ναι, όχι μόνο κάνεις λάθος, αλλά αυτό ακριβώς που λες, χωρίς να θυμάσαι καν τι είπα, είναι όντως δυσφήμιση.
Δυσφήμιση η ερώτηση;
Χάζεψες;
Μπορεί να έκανα και λάθος. Θα το ψάξω.

Blackdog
Δημοσιεύσεις: 2455
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 14:47

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Blackdog » 15 Οκτ 2021, 16:57

hellegennes έγραψε:
15 Οκτ 2021, 16:48


Ευχαριστούμε που μας δίνεις την επιλογή. Δεν το γνωρίζαμε. Επίσης έχουμε κάθε δικαίωμα να αξιολογήσουμε αρνητικά την επιχείρηση για την έλλειψη θέρμανσης στον εξωτερικό χώρο και πολύ περισσότερο για την αντιμετώπιση της νύξης ότι δεν έχει θέρμανση.

Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να περιμένουμε από σένα να μας πεις πότε δικαιούμαστε να κάνουμε κριτική.
Για να κανεις κριτικη σε εστιατοριο πρεπει να πας εκει να φας πρωτα. Κομον σενς. Ειναι τοσο δυσκολο πια;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41259
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καλό λουκέτο "Ταβερνιάρη"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Οκτ 2021, 16:59

Λοιπόν, έχεις κουράσει με τις μαλακίες που γράφεις, stavmanr. Πελάτης είναι οποιοσδήποτε εξυπηρετείται από το κατάστημα, ακόμα κι αν δεν αγοράσει κάτι τελικά. Είναι μια οριστική ιδιότητα, πάντα παραμένει άτομο που έχει εξυπηρετηθεί από το κατάστημα.

Ο τύπος ειρωνεύτηκε πελάτες του, δημόσια και πληρώνει τώρα το τίμημα.

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να συζητήσουμε.

Αν θες να τον στηρίξεις, τράβα φάε στο μαγαζί του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών