Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Σεπ 2021, 14:52

Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Κανείς δεν είπε ότι η ανοσία θα ίσχυε γιά πάντα. Εσύ δεν διαφωνούσες γι'αυτό. Ελεγες ότι η στατιστική τής Pfizer ήταν γιά τον πούτσο, όχι ότι κάποια στιγμή θα μειωνόταν η ανοσία. Τώρα, ο λόγος που φαίνεται μειωμένη η ανοσία οφείλεται στο ότι σε κάποιους υπάρχει ακόμη και σε κάποιους έχει εξαφανισθεί. Ακουσες εσύ ένα νούμερο που αποτελεί τον μέσον όρο αυτών και αμέσως, όπως ο Αρίστος, ανακύρηξες τον εαυτό σου δικαιωμένο. Αλλά ήταν αναμενώμενο ότι μόλις άκουγες 60% σε οποιοδήποτε μέγεθος, θα "θριάμβευες". Π.χ. διατέθηκε το 60% των εισητηρίων διαρκείας τής ΑΕΚ --> το έλεγα εγώ γιά το 60%.
Από την αρχή η διαφωνία μας ήταν για την ανοσία του εμβολίου. Η Pfizer έλεγε 98% για 8 μήνες τουλάχιστον κι εσύ συμφωνούσες. Διαπιστώθηκε ότι τελικά ήταν χαμηλότερο κι από αυτό που έλεγα εγώ.
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Κανείς δεν είπε ότι η ανοσία από εμβόλιο είναι ισχυρότερη από εκείνη τής νόσησης, γιατί δεν είχε μελετηθεί. Εγώ είχα πεί "δεν ξέρω".
Πλάκα μάς κάνεις; Τα ελληνικά μέσα ακόμη διαδίδουν fake news ότι η ανοσία του εμβολίου είναι ισχυρότερη. Διά στόματος Παγώνη, Γκάγκα, Βασιλακόπολου και λοιπών κομπογιαννιτών.

Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Εδώ από που κι'ως πού δικαιώθηκες; Εμφανίσθηκαν παρενέργειες μετά από ένα χρόνο; Εκτός αν εννοείς την απώλεια τής ανοσίας. Ομως αυτό εξ αρχής είχε λεχθεί ότι δεν μπορούσε να γίνει γνωστό παρά σε βάθος χρόνου
Όχι, φιλαράκι. Εξαρχής είχε λεχθεί ότι διαρκεί τουλάχιστον 8 μήνες. Αναλλοίωτη. Όσο για τις παρενέργειες, ακόμη καταγράφονται. Ο απολογισμός δεν έχει τελειώσει. Πήρε στους οργανισμούς φαρμάκων 6 μήνες για να υποχρεώσουν να αναγράφονται οι παρενέργειες για μυοκαρδίτιδες και τα ρέστα.
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Και φυσικά ήταν βλακώδες να περιμένεις να δείς αν και πότε θα μειωνόταν η ανοσία, γιατί αυτό θα πληρωνόταν με εκατομμύρια νεκρούς.
Σιγά μην είναι και δισεκατομμύρια. Πρώτα απ' όλα, εξαρχής είπα ότι καλώς κυκλοφόρησε το εμβόλιο για εσάς τους ηλικιωμένους και όσους έχετε σοβαρά προβλήματα υγείας. Αλλά δεν μείναμε εκεί. Πήγαμε σε covid free delusions και ανοησίες αγέλης και τα ρέστα, σε ηλικίες που ο ιός έχει θνητότητα συναχιού.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Σεπ 2021, 14:53

Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:46
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:33
Άκουσες καμμιά εταιρεία ή οργανισμό ή κράτος να λέει ότι κατά πάσα πιθανότητα αυτά τα υπεραισιόδοξα αποτελέσματα των σύντομων κλινικών δοκιμών θα δώσουν αρκετά χαμηλότερα πρακτικά αποτελέσματα και να κρατάμε μικρό καλάθι; Εγώ δεν θυμάμαι κανέναν. Θυμάμαι «κάντε το να πάρουμε τις ζωές μας πίσω» και «αν εμβολιαστείς είσαι free».
Ανοησίες. Ο ίδιος ο Μπουρλάς από πολύ νωρίς έλεγε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα χρειασθεί τρίτη δόση.
Για δείξε μου press releases της Pfizer που λένε ότι θα χρειαστεί τρίτη δόση και η ανοσία στον γενικό πληθυσμό και σε βάθος έτους είναι πιθανό να είναι σημαντικά μικρότερη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14219
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Σεπ 2021, 15:12

hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:52
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Κανείς δεν είπε ότι η ανοσία θα ίσχυε γιά πάντα. Εσύ δεν διαφωνούσες γι'αυτό. Ελεγες ότι η στατιστική τής Pfizer ήταν γιά τον πούτσο, όχι ότι κάποια στιγμή θα μειωνόταν η ανοσία. Τώρα, ο λόγος που φαίνεται μειωμένη η ανοσία οφείλεται στο ότι σε κάποιους υπάρχει ακόμη και σε κάποιους έχει εξαφανισθεί. Ακουσες εσύ ένα νούμερο που αποτελεί τον μέσον όρο αυτών και αμέσως, όπως ο Αρίστος, ανακύρηξες τον εαυτό σου δικαιωμένο. Αλλά ήταν αναμενώμενο ότι μόλις άκουγες 60% σε οποιοδήποτε μέγεθος, θα "θριάμβευες". Π.χ. διατέθηκε το 60% των εισητηρίων διαρκείας τής ΑΕΚ --> το έλεγα εγώ γιά το 60%.
Από την αρχή η διαφωνία μας ήταν για την ανοσία του εμβολίου. Η Pfizer έλεγε 98% για 8 μήνες τουλάχιστον κι εσύ συμφωνούσες. Διαπιστώθηκε ότι τελικά ήταν χαμηλότερο κι από αυτό που έλεγα εγώ.
Το μυαλό σου και μιά λύρα. Οταν η Pfizer έκανε την ανακοίνωση γιά το 94% (και όχι 98%) δεν ανέφερε τίποτα γιά διάρκεια τής ανοσίας:
https://www.pfizer.com/news/press-relea ... 19-vaccine
Η αντίρρησή σου δεν ήταν ως προς την διάρκεια τής ανοσίας, αλλά ότι η στατιστική μελέτη ήταν "τής πούτσας". Ακόμη και γιά την μελέτη τής Μακάμπη έλεγες ότι μπορεί και να ήταν με λάθος σχεδιασμό.
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:52
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Κανείς δεν είπε ότι η ανοσία από εμβόλιο είναι ισχυρότερη από εκείνη τής νόσησης, γιατί δεν είχε μελετηθεί. Εγώ είχα πεί "δεν ξέρω".
Πλάκα μάς κάνεις; Τα ελληνικά μέσα ακόμη διαδίδουν fake news ότι η ανοσία του εμβολίου είναι ισχυρότερη. Διά στόματος Παγώνη, Γκάγκα, Βασιλακόπολου και λοιπών κομπογιαννιτών.
Φέρε link. Είμαι βέβαιως ότι και πάλι διαστρεβλώνεις ή παίρνεις φράσεις out of context.
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:52
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Εδώ από που κι'ως πού δικαιώθηκες; Εμφανίσθηκαν παρενέργειες μετά από ένα χρόνο; Εκτός αν εννοείς την απώλεια τής ανοσίας. Ομως αυτό εξ αρχής είχε λεχθεί ότι δεν μπορούσε να γίνει γνωστό παρά σε βάθος χρόνου
Όχι, φιλαράκι. Εξαρχής είχε λεχθεί ότι διαρκεί τουλάχιστον 8 μήνες. Αναλλοίωτη. Όσο για τις παρενέργειες, ακόμη καταγράφονται. Ο απολογισμός δεν έχει τελειώσει. Πήρε στους οργανισμούς φαρμάκων 6 μήνες για να υποχρεώσουν να αναγράφονται οι παρενέργειες για μυοκαρδίτιδες και τα ρέστα.
1. Σου ανέβασα την αρχική ανακοίνωση τής Pfizer που αποδεικνύει ότι κάνεις λάθος ως προς την διάρκεια.
2. Πες μας μιά παρενέργεια που δεν είχε φανεί από το πρώτο τρίμηνο σε κάποιον και εμφανίσθηκε μετά.
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:52
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 08:27
Και φυσικά ήταν βλακώδες να περιμένεις να δείς αν και πότε θα μειωνόταν η ανοσία, γιατί αυτό θα πληρωνόταν με εκατομμύρια νεκρούς.
Σιγά μην είναι και δισεκατομμύρια. Πρώτα απ' όλα, εξαρχής είπα ότι καλώς κυκλοφόρησε το εμβόλιο για εσάς τους ηλικιωμένους και όσους έχετε σοβαρά προβλήματα υγείας. Αλλά δεν μείναμε εκεί. Πήγαμε σε covid free delusions και ανοησίες αγέλης και τα ρέστα, σε ηλικίες που ο ιός έχει θνητότητα συναχιού.
Ασφαλώς θα είχαμε εκατομμύρια περισσότερους νεκρούς αν τα εμβόλια καθυστερούσαν ακόμη έξι μήνες, και αφήνω στην άκρη τα ψεκασμένα σου 2-3 χρόνια που και καλά έπρεπε να περιμένουμε γιά δοκιμές. Οσο γιά τα delusions είναι δικοί σου αχυράνθρωποι. Εγώ ποτέ δεν είπα τι θα γίνει στο μέλλον. Δεν είμαι τσιγγάνα σαν εσένα να διαβάζω τον καφέ. Το μόνο που έκανα είναι να καταρίπτω τα επιχειρήματά σας εσάς των ψεκασμένων σχετικά με το μέλλον.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Leporello την 07 Σεπ 2021, 16:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14219
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Σεπ 2021, 15:19

hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:53
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:46
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:33
Άκουσες καμμιά εταιρεία ή οργανισμό ή κράτος να λέει ότι κατά πάσα πιθανότητα αυτά τα υπεραισιόδοξα αποτελέσματα των σύντομων κλινικών δοκιμών θα δώσουν αρκετά χαμηλότερα πρακτικά αποτελέσματα και να κρατάμε μικρό καλάθι; Εγώ δεν θυμάμαι κανέναν. Θυμάμαι «κάντε το να πάρουμε τις ζωές μας πίσω» και «αν εμβολιαστείς είσαι free».
Ανοησίες. Ο ίδιος ο Μπουρλάς από πολύ νωρίς έλεγε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα χρειασθεί τρίτη δόση.
Για δείξε μου press releases της Pfizer που λένε ότι θα χρειαστεί τρίτη δόση και η ανοσία στον γενικό πληθυσμό και σε βάθος έτους είναι πιθανό να είναι σημαντικά μικρότερη.
Press release δεν μπορούσε να γίνει νωρίς γιατί δεν ήταν όλα τα στοιχεία διαθέσιμα, υπήρχαν όμως δηλώσεις:
https://www.cnbc.com/2021/04/15/pfizer- ... onths.html
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Σεπ 2021, 15:20

Καλά, μπάρμπα. Δεν περιμένω να έχεις την αξιοπρέπεια να παραδεχτείς ό,τι έκανες λάθος στα πάντα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Σεπ 2021, 15:22

Ο Λαπορέλλος να κάνει λάθος? Αποκλείεται.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
SuperRogue
Δημοσιεύσεις: 1854
Εγγραφή: 13 Απρ 2018, 19:22
Phorum.gr user: SuperRogue

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SuperRogue » 07 Σεπ 2021, 15:22

hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:53
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:46
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:33
Άκουσες καμμιά εταιρεία ή οργανισμό ή κράτος να λέει ότι κατά πάσα πιθανότητα αυτά τα υπεραισιόδοξα αποτελέσματα των σύντομων κλινικών δοκιμών θα δώσουν αρκετά χαμηλότερα πρακτικά αποτελέσματα και να κρατάμε μικρό καλάθι; Εγώ δεν θυμάμαι κανέναν. Θυμάμαι «κάντε το να πάρουμε τις ζωές μας πίσω» και «αν εμβολιαστείς είσαι free».
Ανοησίες. Ο ίδιος ο Μπουρλάς από πολύ νωρίς έλεγε ότι κατά πάσα πιθανότητα θα χρειασθεί τρίτη δόση.
Για δείξε μου press releases της Pfizer που λένε ότι θα χρειαστεί τρίτη δόση και η ανοσία στον γενικό πληθυσμό και σε βάθος έτους είναι πιθανό να είναι σημαντικά μικρότερη.

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41265
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 07 Σεπ 2021, 15:26

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ο Leporello έχει για όλα όσα βγήκαν λάθος μια δικαιολογία. Στο μεταξύ όμως χτίστηκε μια ιστορία με ανοησίες αγέλης, εμβολιαστικά διαβατήρια, μαγαζιά covid free, ύβρεις από εκπροσώπους της κυβέρνησης και από κομπογιαννίτες μαϊντανούς που μόνο στην θεωρία είναι γιατροί και γενικότερο διχαστικό κλίμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14219
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 07 Σεπ 2021, 16:16

hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 15:20
Καλά, μπάρμπα. Δεν περιμένω να έχεις την αξιοπρέπεια να παραδεχτείς ό,τι έκανες λάθος στα πάντα.
Ναι, καλά, τραγούδα ψέκα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21510
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 12 Οκτ 2021, 17:06

:smt023


Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5842
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 12 Οκτ 2021, 17:09

Εικόνα
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Νοέμ 2021, 12:58

Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 16:16
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 15:20
Καλά, μπάρμπα. Δεν περιμένω να έχεις την αξιοπρέπεια να παραδεχτείς ό,τι έκανες λάθος στα πάντα.
Ναι, καλά, τραγούδα ψέκα.
Τί έγινε Λαπορέλο?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Νοέμ 2021, 12:59

Dwarven Blacksmith έγραψε:
07 Απρ 2021, 14:02
Μάλλον με μία βελόνα στο ΚΑΘΕ χέρι θα ήταν οι αναγνώστες του Pronews.
Αγαπητέ μου Κινέζε μπούμερ, τελικά φαίνεται οτι και οι 8 μήνες που έβαζαν, πολύ ήταν.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49579
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Νοέμ 2021, 13:00

Leporello έγραψε:
07 Απρ 2021, 15:37
Otto Weininger έγραψε:
07 Απρ 2021, 15:28
Gewponos90 έγραψε:
07 Απρ 2021, 13:37
Ρε μαλακα χελώνε σοβαρεψου και εσύ. Ξέρεις τι είναι φάρμακο μονοκλωνικων;
Ποτέ. Όσο και να τους τα πεις δεν πρόκειται να καταλάβουν.
Αν έρθουν τα μονοκλωνικα δε, θα σου λένε "γιατί φέρατε αυτής της εταιρίας και όχι της άλλης" κλπ.

Επίσης και τα μονοκλωνικα να έρθουν, πάλι θέλουν εμβόλιο για ανοσία.

Pronews και μακελειό έχουν δώσει ρεσιτάλ εδώ και μήνες.
Μήνες; Ανέκαθεν δίνουν ρεσιτάλ μαλακίας. Και πάλι καλά, γιατί ο Αρίστος υποστηρίζει ότι η ανοσία διαρκεί 3-6 μήνες και μάλιστα ότι το είπε και ο Μόσιαλος.

Δεν μου λες, η Siemens μπας και κάνει μονοκλωνικά;
Τελικά όντως τόσο διαρκεί, βοϊδοκέφαλε, που νομίζεις οτι είσαι διάνοια.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Με μια βελόνα στο χέρι: 6-8 μήνες η ανοσία του εμβολίου της Πήζερ(ε).

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 05 Νοέμ 2021, 13:01

Kauldron έγραψε:
05 Νοέμ 2021, 12:58
Leporello έγραψε:
07 Σεπ 2021, 16:16
hellegennes έγραψε:
07 Σεπ 2021, 15:20
Καλά, μπάρμπα. Δεν περιμένω να έχεις την αξιοπρέπεια να παραδεχτείς ό,τι έκανες λάθος στα πάντα.
Ναι, καλά, τραγούδα ψέκα.
Τί έγινε Λαπορέλο?
Λεπορδελο ειναι πιο καλο. :smt047

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών