Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Νοέμ 2021, 19:18

nik_killthemall έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:02
nik_killthemall έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 18:57
Το ξέρω είμαι θρασύς. Και οντως χρησιμοποιω καταχρηστικά το ρημα καταλαβαινω γιατι ισως να μην μπορω να μπω στη θεση του μλκα που τον εκαναν έναν ακομα οπαδο σε ποδοσφαιρικη ομαδα εμβολιασμενων / ανεμβολιαστων, ωστοσο από το καλοκαιρι ελεγα πως και αυτος ο οπαδικος διαχωρισμος δεν εχει κανενα νοημα και πως πρεπει τα ίδια μετρα - ελεγχοι να τηρουνται απο ολους και πως δεν εχει κανενα νοημα να εμβολιαστει ο νεος αν πρωτα δεν εχει εμβολιαστει καθε γερος, πως εχει σημασια δηλ. το ποιος εμβολιαζεται, οπως λεει επιτελους κι ο ΠΟΥ.
Ρε συ, το θέμα είναι ότι κάποιοι εμβολιάζονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί τους εκβίαζαν με απόλυση ή στέρηση εξόδων.

Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτό αυτό;
Προφανως και δεν αναφερομαι σε αυτους ουτε και αρνουμαι την υπαρξη τους.
Ναι, αλλά από τη στιγμή που οι μεν κι οι δεν έχουμε καταλήξει στο ότι το βασικό πρόβλημα είναι οι ανεμβολίαστοι ηλικιωμένοι, όλοι ισχυρίζονται ότι έπρεπε να επιβληθεί η υποχρεωτικότητα στις χ ηλικίες αλλά ΟΥΔΕΙΣ δεν μπορεί να ξεκαθαρίσει το ΠΩΣ μπορεί να εφαρμοστεί η συγκεκριμένη υποχρεωτικότητα, το μόνον που προκύπτει είναι μια προσομοίωση του συμβουλίου των ποντικών.

Ποιος και πως θα κάνει το μπόλι στο γάτο, μπορεί να το διευκρινήσει έστω και ένας;


Ε, όσο δεν μπορεί να το διευκρινήσει, αυτοί που έχουν καταλάβει πως θα πάει το πράγμα, κοιτάζουν να διασφαλίσουν ό,τι μπορούν με τις παρούσες συνθήκες, να κάνουν τη δική τους ζωή πιο χαλαρή και από κει και πέρα, μόνον ο θεός θα αποφασίσει ποιος θα πάρει. Και οι αντι το ίδιο ακριβώς κάνουν.

Τελικώς, μπορείς να το δεις ως απόδειξη για την ύπαρξη του θεού.


:P:P:P
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 18 Νοέμ 2021, 19:22

Κάθε φορά που εμβολιάζεται ένας νέος, ένας γέρος αλλάζει γνώμη και δεν εμβολιάζεται!111!ένα

Το λένε όλοι, να ένας εδώ κάτι είπε για άνω των 60 άρα έχω δίκιο!
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6605
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 18 Νοέμ 2021, 19:23

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:18
nik_killthemall έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:02


Ρε συ, το θέμα είναι ότι κάποιοι εμβολιάζονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί τους εκβίαζαν με απόλυση ή στέρηση εξόδων.

Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτό αυτό;
Προφανως και δεν αναφερομαι σε αυτους ουτε και αρνουμαι την υπαρξη τους.
Ναι, αλλά από τη στιγμή που οι μεν κι οι δεν έχουμε καταλήξει στο ότι το βασικό πρόβλημα είναι οι ανεμβολίαστοι ηλικιωμένοι, όλοι ισχυρίζονται ότι έπρεπε να επιβληθεί η υποχρεωτικότητα στις χ ηλικίες αλλά ΟΥΔΕΙΣ δεν μπορεί να ξεκαθαρίσει το ΠΩΣ μπορεί να εφαρμοστεί η συγκεκριμένη υποχρεωτικότητα, το μόνον που προκύπτει είναι μια προσομοίωση του συμβουλίου των ποντικών.

Ποιος και πως θα κάνει το μπόλι στο γάτο, μπορεί να το διευκρινήσει έστω και ένας;


Ε, όσο δεν μπορεί να το διευκρινήσει, αυτοί που έχουν καταλάβει πως θα πάει το πράγμα, κοιτάζουν να διασφαλίσουν ό,τι μπορούν με τις παρούσες συνθήκες, να κάνουν τη δική τους ζωή πιο χαλαρή και από κει και πέρα, μόνον ο θεός θα αποφασίσει ποιος θα πάρει.

Τελικώς, μπορείς να το δεις ως απόδειξη για την ύπαρξη του θεού.


:P:P:P
χαχαχαχα πλακα πλακα το ισχυροτερο επιχειρημα που εχω ακουσει ως σημερα.

Για το μπολι στον γατο τα παμε, απο τη στιγμη που πανω απολα μπαινει το ιερο πολιτικο κοστος της ακομα πιο ιερης κυβερνησης, το συμπερασμα ειναι πως κανεις αλλος δεν μπορει να μπολιασει το γατο, οποτε οντως τον λογο εχει μονον ο θεος, ευλογησον :vp20:
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Νοέμ 2021, 19:23

vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:06
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 18:55
vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:26
Εμένα πάντως όχι απλά δεν με ενοχλεί, αλλά καυλώνω κιόλας, με αυτό που γινεται. Τρελαίνομαι να δειχνω το πιστοποιητικό και να μου το σκανάρουν, ηδονίζομαι. Αισθάνομαι ανώτερος ως Σύγχρονος Άνθρωπος. Η μόνη μαλακία ειναι που αναγκάζομαι να πατησω 1,5 πλήκτρο στο κινητο για να το δειξω. Αν το είχα σε τσιπάκι καπου στο σβέρκο ή στον καρπό και μου το σκανάρανε μπαμ-μπαμ με μισή κίνηση, θα ήταν ο,τι καλύτερο.
Εικόνα

https://www.newsbeast.gr/weird/arthro/7 ... e-blouzaki
Ξερω, εχω ακουσει και για ενα κατάστημα που τα εκτυπώνει σε μπρελοκ. Πρακτικό, αλλά και παλι, μου λείπει το τεχνολογικό στοιχείο. Θέλω Χάραγμα666 πάση θυσία. :g094:
Να κάνεις τατού βρε. Στο μπράτσο ή στο μέρος της καρδιάς, ξες εσύ.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24351
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Νοέμ 2021, 19:25

Εμένα κανείς δε με έκανε τίποτα, πάντα θεωρούσα τους αντιβολιαστες σκουπίδια και η πανδημία απλά έπεισε αρκετά εκατομμύρια άλλους Έλληνες πόσο δίκιο είχα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Νοέμ 2021, 19:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:02
nik_killthemall έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 18:57
Το ξέρω είμαι θρασύς. Και οντως χρησιμοποιω καταχρηστικά το ρημα καταλαβαινω γιατι ισως να μην μπορω να μπω στη θεση του μλκα που τον εκαναν έναν ακομα οπαδο σε ποδοσφαιρικη ομαδα εμβολιασμενων / ανεμβολιαστων, ωστοσο από το καλοκαιρι ελεγα πως και αυτος ο οπαδικος διαχωρισμος δεν εχει κανενα νοημα και πως πρεπει τα ίδια μετρα - ελεγχοι να τηρουνται απο ολους και πως δεν εχει κανενα νοημα να εμβολιαστει ο νεος αν πρωτα δεν εχει εμβολιαστει καθε γερος, πως εχει σημασια δηλ. το ποιος εμβολιαζεται, οπως λεει επιτελους κι ο ΠΟΥ.
Ρε συ, το θέμα είναι ότι κάποιοι εμβολιάζονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί τους εκβίαζαν με απόλυση ή στέρηση εξόδων.

Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτό αυτό;
To θέμα είναι οτι κάποιοι εμβολιάζονται για να γίνουν "προνομιούχοι". Και δέχονται, πράγματα αυτονόητα, να τα έχουν πλέον ως "προνόμια", και που για να τα διατηρήσουν θα πρέπει να σηκώνουν το μανίκι κάθε λίγο, για να τους βάζουν πειραματικά φάρμακα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Νοέμ 2021, 19:43

Kauldron έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:02
nik_killthemall έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 18:57
Το ξέρω είμαι θρασύς. Και οντως χρησιμοποιω καταχρηστικά το ρημα καταλαβαινω γιατι ισως να μην μπορω να μπω στη θεση του μλκα που τον εκαναν έναν ακομα οπαδο σε ποδοσφαιρικη ομαδα εμβολιασμενων / ανεμβολιαστων, ωστοσο από το καλοκαιρι ελεγα πως και αυτος ο οπαδικος διαχωρισμος δεν εχει κανενα νοημα και πως πρεπει τα ίδια μετρα - ελεγχοι να τηρουνται απο ολους και πως δεν εχει κανενα νοημα να εμβολιαστει ο νεος αν πρωτα δεν εχει εμβολιαστει καθε γερος, πως εχει σημασια δηλ. το ποιος εμβολιαζεται, οπως λεει επιτελους κι ο ΠΟΥ.
Ρε συ, το θέμα είναι ότι κάποιοι εμβολιάζονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί τους εκβίαζαν με απόλυση ή στέρηση εξόδων.

Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτό αυτό;
To θέμα είναι οτι κάποιοι εμβολιάζονται για να γίνουν "προνομιούχοι". Και δέχονται, πράγματα αυτονόητα, να τα έχουν πλέον ως "προνόμια", και που για να τα διατηρήσουν θα πρέπει να σηκώνουν το μανίκι κάθε λίγο, για να τους βάζουν πειραματικά φάρμακα.
Αυτό είναι η άποψη σου. Προσωπικώς τουλάχιστον, δεν έπαθα κάποιο ψυχολογικό με το λοκντάουν, δεν επηρεάστηκε η δουλειά μου γιατί δούλευα και πριν με τηλεργασία και δεν είχα πρόβλημα με το κοντρολάρισμα μικρών παιδιών. Και ο γιος μου που είναι σε "ακίνδυνη" ηλικία, αθλείται συστηματικά και ασχολείται επίσης με τηλεργασία, το έκανε επίσης χαλαρά. Και ούτε εγώ ούτε αυτός είμαστε εξαίρεση του κανόνα. Οι περισσότεροι γνωστοί και φίλοι (δικοί μου και δικοί του) ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία. Θα το έκαναν, χωρίς να τίθεται καν θέμα "εκβιασμού". Και ακριβώς γι' αυτό μου φαίνονται εκτός τόπου και χρόνου όσα διαβάζω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 18 Νοέμ 2021, 19:47

Kauldron έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:02
nik_killthemall έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 18:57
Το ξέρω είμαι θρασύς. Και οντως χρησιμοποιω καταχρηστικά το ρημα καταλαβαινω γιατι ισως να μην μπορω να μπω στη θεση του μλκα που τον εκαναν έναν ακομα οπαδο σε ποδοσφαιρικη ομαδα εμβολιασμενων / ανεμβολιαστων, ωστοσο από το καλοκαιρι ελεγα πως και αυτος ο οπαδικος διαχωρισμος δεν εχει κανενα νοημα και πως πρεπει τα ίδια μετρα - ελεγχοι να τηρουνται απο ολους και πως δεν εχει κανενα νοημα να εμβολιαστει ο νεος αν πρωτα δεν εχει εμβολιαστει καθε γερος, πως εχει σημασια δηλ. το ποιος εμβολιαζεται, οπως λεει επιτελους κι ο ΠΟΥ.
Ρε συ, το θέμα είναι ότι κάποιοι εμβολιάζονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί τους εκβίαζαν με απόλυση ή στέρηση εξόδων.

Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτό αυτό;
To θέμα είναι οτι κάποιοι εμβολιάζονται για να γίνουν "προνομιούχοι". Και δέχονται, πράγματα αυτονόητα, να τα έχουν πλέον ως "προνόμια", και που για να τα διατηρήσουν θα πρέπει να σηκώνουν το μανίκι κάθε λίγο, για να τους βάζουν πειραματικά φάρμακα.
Το θέμα είναι ότι 150 από τους ανόητους που δεν εμβολιάστηκαν επειδή πίστεψαν σκουπίδια που τους είπαν ότι τα mRNA εμβόλια είναι πειραματικά φάρμακα ,βρέθηκαν χτες και σήμερα σε συρτάρια νεκροτομείου αντικαθιστώντας τους 150 που βρίσκονταν εκεί 15-16 Νοεμβρίου και πλέον τους έχει σκεπάσει το χώμα.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Νοέμ 2021, 19:53

Λεγεών έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:32
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:31
vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:26
Εμένα πάντως όχι απλά δεν με ενοχλεί, αλλά καυλώνω κιόλας, με αυτό που γινεται. Τρελαίνομαι να δειχνω το πιστοποιητικό και να μου το σκανάρουν, ηδονίζομαι. Αισθάνομαι ανώτερος ως Σύγχρονος Άνθρωπος. Η μόνη μαλακία ειναι που αναγκάζομαι να πατησω 1,5 πλήκτρο στο κινητο για να το δειξω. Αν το είχα σε τσιπάκι καπου στο σβέρκο ή στον καρπό και μου το σκανάρανε μπαμ-μπαμ με μισή κίνηση, θα ήταν ο,τι καλύτερο.
Όντως.
Τόση ηδονή έιχα να νιώσω από τότε που έβαλα πομποδεκτη στο αυτοκίνητο κι άρχισα να περναω τα διόδια όσο οι άλλοι περίμεναν ρέστα.
Καλά, αυτό είναι καλύτερο και από σεξ, ειδικά αν τύχει και περάσεις παραμονές γιορτών και βλέπεις κάτι ουρές 2 χιλιομέτρων παραδίπλα.
ισχυουν ολα τα παραπανω.

αλλη καβλα ειναι να απορει η γυναικα αν θα εχει ζεστο νερο απο τον ηλιακο οταν θα φτασουμε στο σπιτι , και να ανοιγεις το απ στο κινητο, να βλεπεις θερμοκρασια, και αναλογως να αναβεις η οχι. ακομη πιο καβλα ειναι να το κανεις με φωνητικη εντολη, αλλα αμα εισαι σε κοσμο ειναι καραμπαμπισμος.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32127
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 18 Νοέμ 2021, 19:54

Αρίστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:38
vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:26
Εμένα πάντως όχι απλά δεν με ενοχλεί, αλλά καυλώνω κιόλας, με αυτό που γινεται. Τρελαίνομαι να δειχνω το πιστοποιητικό και να μου το σκανάρουν, ηδονίζομαι. Αισθάνομαι ανώτερος ως Σύγχρονος Άνθρωπος. Η μόνη μαλακία ειναι που αναγκάζομαι να πατησω 1,5 πλήκτρο στο κινητο για να το δειξω. Αν το είχα σε τσιπάκι καπου στο σβέρκο ή στον καρπό και μου το σκανάρανε μπαμ-μπαμ με μισή κίνηση, θα ήταν ο,τι καλύτερο.


Κι εγω ηδονιζομαι που εχω βρει φαρμακειο να μου κανει το rapid με 4 ευρω. Με λιγοτερα απο 30 ευρω το μηνα σας εχω γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι.

,
εμεις σε εχουμε γραμμενο τσαμπα. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8147
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 18 Νοέμ 2021, 19:57

vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:40
Αρίστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:38
vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:26
Εμένα πάντως όχι απλά δεν με ενοχλεί, αλλά καυλώνω κιόλας, με αυτό που γινεται. Τρελαίνομαι να δειχνω το πιστοποιητικό και να μου το σκανάρουν, ηδονίζομαι. Αισθάνομαι ανώτερος ως Σύγχρονος Άνθρωπος. Η μόνη μαλακία ειναι που αναγκάζομαι να πατησω 1,5 πλήκτρο στο κινητο για να το δειξω. Αν το είχα σε τσιπάκι καπου στο σβέρκο ή στον καρπό και μου το σκανάρανε μπαμ-μπαμ με μισή κίνηση, θα ήταν ο,τι καλύτερο.


Κι εγω ηδονιζομαι που εχω βρει φαρμακειο να μου κανει το rapid με 4 ευρω. Με λιγοτερα απο 30 ευρω το μηνα σας εχω γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι.

,
Να σε δω από αυριο-μεθαριο που θα χρειάζεσαι ράπιντ και για να πας να παρεις μια οδοντοβουρτσα απο το σουπερ μαρκετ, να δουμε ποσα απίδια βάνει ο σάκος.


.


Μικρά πράγματα για μεγάλους ανθρώπους αυτά ρε.....πάς μ ένα φίλο/η σου στό σούμού καί σού ψωνίζει αυτός..... :102:


Εγώ δεν το έχω κάνει ακόμα.....είχα περάσει μια Υπέρπνευμονία κάποτε που μου άφησε Ακροαστικά και φοβάμαι επιπλοκή..... :p2:

Καί είδα καί τόν φίλο μου τόν Καλοψυχάκη μετά απο τη 2η δόση

να περπατάει σκυφτός και νάχει γεράσει 20 χρόνια σε μια μέρα..... :a040:


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 18 Νοέμ 2021, 20:00

Ασέβαστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:54
Αρίστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:38
vantono έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:26
Εμένα πάντως όχι απλά δεν με ενοχλεί, αλλά καυλώνω κιόλας, με αυτό που γινεται. Τρελαίνομαι να δειχνω το πιστοποιητικό και να μου το σκανάρουν, ηδονίζομαι. Αισθάνομαι ανώτερος ως Σύγχρονος Άνθρωπος. Η μόνη μαλακία ειναι που αναγκάζομαι να πατησω 1,5 πλήκτρο στο κινητο για να το δειξω. Αν το είχα σε τσιπάκι καπου στο σβέρκο ή στον καρπό και μου το σκανάρανε μπαμ-μπαμ με μισή κίνηση, θα ήταν ο,τι καλύτερο.


Κι εγω ηδονιζομαι που εχω βρει φαρμακειο να μου κανει το rapid με 4 ευρω. Με λιγοτερα απο 30 ευρω το μηνα σας εχω γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι.

,
εμεις σε εχουμε γραμμενο τσαμπα. :102:
Αυτός ο συμπλεγματικός αντιεμβολιαστής είναι είτε πιο ψεύτης απ τον Αντωνιάδη ή ο ίδιος ο Αντωνιάδης. Φυσικά δεν υπάρχει rapid με 4 ευρώ στην Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48030
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 18 Νοέμ 2021, 20:05

BOOMER έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:47
Kauldron έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:02


Ρε συ, το θέμα είναι ότι κάποιοι εμβολιάζονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί τους εκβίαζαν με απόλυση ή στέρηση εξόδων.

Πόσο δύσκολο είναι να γίνει αντιληπτό αυτό;
To θέμα είναι οτι κάποιοι εμβολιάζονται για να γίνουν "προνομιούχοι". Και δέχονται, πράγματα αυτονόητα, να τα έχουν πλέον ως "προνόμια", και που για να τα διατηρήσουν θα πρέπει να σηκώνουν το μανίκι κάθε λίγο, για να τους βάζουν πειραματικά φάρμακα.
Το θέμα είναι ότι 150 από τους ανόητους που δεν εμβολιάστηκαν επειδή πίστεψαν σκουπίδια που τους είπαν ότι τα mRNA εμβόλια είναι πειραματικά φάρμακα ,βρέθηκαν χτες και σήμερα σε συρτάρια νεκροτομείου αντικαθιστώντας τους 150 που βρίσκονταν εκεί 15-16 Νοεμβρίου και πλέον τους έχει σκεπάσει το χώμα.
150 που δεν εμβολιάστηκαν, ή 150 που έκαναν την πρώτη δόση?
Γιατί σύμφωνα με το κράτος το ίδιο είναι. Γιατί άραγε δεν υπολογίζονται όσοι έκαναν την πρώτη δόση ως μερικώς προστατευμένοι και άρα εμβολιασμένοι (υπολογίζονται ως εμβολιασμένοι όταν πρόκειται να μετρήσουν εμβολιασμούς), και υπολογίζονται ως ανεμβολίαστοι?
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Νοέμ 2021, 20:18

BOOMER έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 20:00
Ασέβαστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:54
Αρίστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 17:38




Κι εγω ηδονιζομαι που εχω βρει φαρμακειο να μου κανει το rapid με 4 ευρω. Με λιγοτερα απο 30 ευρω το μηνα σας εχω γραμμενους εκει που δεν πιανει μελανι.

,
εμεις σε εχουμε γραμμενο τσαμπα. :102:
Αυτός ο συμπλεγματικός αντιεμβολιαστής είναι είτε πιο ψεύτης απ τον Αντωνιάδη ή ο ίδιος ο Αντωνιάδης. Φυσικά δεν υπάρχει rapid με 4 ευρώ στην Ελλάδα.
Tόσο κάνουν τα σελφτεστ στα φαρμακεία. 4-5 ευρώ. Πήρα κι εγώ δύο με 4 ευρώ, χωρίς να ψάξω φαρμακείο. Απλώς είναι προσωπικής και όχι δημόσιας χρήση γιατί δεν πιστοποιούνται από κάποιο δημόσιο φορέα, όπως το μήνυμα που σου έρχεται από τα κινητά συνεργεία. Εκτός αν γίνεται από φαρμακοποιούς σε ειδικές περιπτώσεις, πράγμα που δεν ξέρω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ψεκεμβολιαστές, κλάψτε, αυτομαστιγωθείτε:" ΠΟΥ: ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 19 Νοέμ 2021, 16:40

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 20:18
BOOMER έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 20:00
Ασέβαστος έγραψε:
18 Νοέμ 2021, 19:54


εμεις σε εχουμε γραμμενο τσαμπα. :102:
Αυτός ο συμπλεγματικός αντιεμβολιαστής είναι είτε πιο ψεύτης απ τον Αντωνιάδη ή ο ίδιος ο Αντωνιάδης. Φυσικά δεν υπάρχει rapid με 4 ευρώ στην Ελλάδα.
Tόσο κάνουν τα σελφτεστ στα φαρμακεία. 4-5 ευρώ. Πήρα κι εγώ δύο με 4 ευρώ, χωρίς να ψάξω φαρμακείο. Απλώς είναι προσωπικής και όχι δημόσιας χρήση γιατί δεν πιστοποιούνται από κάποιο δημόσιο φορέα, όπως το μήνυμα που σου έρχεται από τα κινητά συνεργεία. Εκτός αν γίνεται από φαρμακοποιούς σε ειδικές περιπτώσεις, πράγμα που δεν ξέρω.
Αλλο σε τιμή ,το self test που δίνουμε δωρεάν και στους μαθητές και άλλο το ράπιντ που δηλώνεται στον ΕΟΠΥ και παρουσιάζουν στην εργασία τους 2-3 φορές την εβδομάδα οι ανεμβολίαστοι. Κάτω από 7 ευρώ δεν υπάρχει πουθενά ράπιντ. Η πλέον συνηθησμένη τιμή είναι 8 ευρώ σε φαρμακείο και 10 σε βιοιατρική-βιότυπο κλπ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών