Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22934
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 24 Νοέμ 2021, 23:45

BigChiefWahoo έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:33
Ζενίθεδρος έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:10
έχει αρχίσει να μου μιλάει ειρωνικά ότι είμαι πρόβατο και άλλα.
Και καλά σου λέει,βλήτο.
Αν του αρέσει να γαμαει πρόβατα, όντως ο τύπος έχει θέματα, πέρα από την ψέκα του. Την βάζει να κάνει και μπε;

περαστική

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστική » 24 Νοέμ 2021, 23:49

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:41
περαστική έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:17
Η καραμελα της κοινωνικης αλληλεγγυης. Jesus Christ. Θα ξερασω.
Δεν διάβασα το αρχικό ποστ, αλλα τι διάολο σημαίνει "καραμέλα της κοινωνικής Αλληλεγγύης " ?
Γιατί σε χαλαει η κοινωνική αλληλεγγύη ως επιχείρημα και ιδέα;

Ποια καραμέλα ή γλειφιτζούρι προτιμάς εσύ ;
Θα σου πω. Απο ενα ποστ και μονο δεν μπορεις να καταλαβεις το ποιον ενος ανθρωπου ποσο μαλλον να μιλησεις τοσο απολυτα για καποιον που δεν γνωριζεις, που ουτε καν του μιλησες, που ουτε καν τον ρωτησες τους φοβους και τις αμφιβολιες του γιατι απλα ΔΕΝ σε νοιαζει. Ξερω κοπελα στη δουλεια, ο καλυτερος ανθρωπος, συμμετεχει εθελοντικα παντου και βοηθαει κοσμο. Σημερα μου ελεγε πως πασχει απο κρισεις πανικου και αγχωδη διαταραχη, ειναι μικροφοβιακη και ενα σωρο αλλα. Το εμβολιο δεν το βαζει γιατι νιωθει πως αν το βαλει θα σκεφτεται καθημερινα στον υπνο της ποτε θα ειναι η μερα του θανατου της, τις μετα παρενεργειες. Και κινδυνευει να χασει και την δουλεια της γιατι εχουν ηδη βγαλει λιστα με τους ανεμβολιαστους. Ειναι ΦΟΒΙΑ, δεν εκλογικευεται και κανει ηδη θεραπεια. Οποτε αφηστε τους ανθρωπους που δεν γνωριζετε στην ησυχια τους και παψτε πια με τις ταμπελες και τον πολεμο, ελεος πια. Ο καθενας ας κοιταζει τον εαυτο μου. Εισαι χεσμενος ή εστω νιωθεις πως εχεις χρεος σε αλλους; Καντο. Καντο αλλα ασε και τον αλλον να αποφασισει για την παρτυ του. Βλεπεις πως ειτε το κανουν οι αλλοι ειτε οχι, τις 3ες και τες 4ες δοσεις δεν τις γλυτωνεις γιατι μετα απο το 6μηνο, γιοοκ. Οποτε το προβλημα σου δεν ειναι οι ανεμβολιαστοι. :wave:

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11577
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 24 Νοέμ 2021, 23:56

περαστική έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:49
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:41
περαστική έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:17
Η καραμελα της κοινωνικης αλληλεγγυης. Jesus Christ. Θα ξερασω.
Δεν διάβασα το αρχικό ποστ, αλλα τι διάολο σημαίνει "καραμέλα της κοινωνικής Αλληλεγγύης " ?
Γιατί σε χαλαει η κοινωνική αλληλεγγύη ως επιχείρημα και ιδέα;

Ποια καραμέλα ή γλειφιτζούρι προτιμάς εσύ ;
Θα σου πω. Απο ενα ποστ και μονο δεν μπορεις να καταλαβεις το ποιον ενος ανθρωπου ποσο μαλλον να μιλησεις τοσο απολυτα για καποιον που δεν γνωριζεις, που ουτε καν του μιλησες, που ουτε καν τον ρωτησες τους φοβους και τις αμφιβολιες του γιατι απλα ΔΕΝ σε νοιαζει. Ξερω κοπελα στη δουλεια, ο καλυτερος ανθρωπος, συμμετεχει εθελοντικα παντου και βοηθαει κοσμο. Σημερα μου ελεγε πως πασχει απο κρισεις πανικου και αγχωδη διαταραχη, ειναι μικροφοβιακη και ενα σωρο αλλα. Το εμβολιο δεν το βαζει γιατι νιωθει πως αν το βαλει θα σκεφτεται καθημερινα στον υπνο της ποτε θα ειναι η μερα του θανατου της, τις μετα παρενεργειες. Και κινδυνευει να χασει και την δουλεια της γιατι εχουν ηδη βγαλει λιστα με τους ανεμβολιαστους. Ειναι ΦΟΒΙΑ, δεν εκλογικευεται και κανει ηδη θεραπεια. Οποτε αφηστε τους ανθρωπους που δεν γνωριζετε στην ησυχια τους και παψτε πια με τις ταμπελες και τον πολεμο, ελεος πια. Ο καθενας ας κοιταζει τον εαυτο μου. Εισαι χεσμενος ή εστω νιωθεις πως εχεις χρεος σε αλλους; Καντο. Καντο αλλα ασε και τον αλλον να αποφασισει για την παρτυ του. Βλεπεις πως ειτε το κανουν οι αλλοι ειτε οχι, τις 3ες και τες 4ες δοσεις δεν τις γλυτωνεις γιατι μετα απο το 6μηνο, γιοοκ. Οποτε το προβλημα σου δεν ειναι οι ανεμβολιαστοι. :wave:
Μα το έχω γράψει πολλές φορές.
Είναι κατανοητός ο φόβος, ακόμη και ο παρτακισμός.
Ας κάνει ο καθένας ό,τι νομίζει , αλλά θα έχεις παρατηρήσει πως κι εδώ και έξω , πολλοί μασκαρευουν τον φόβο τους σε Επανάσταση, εξυπνάδα και μαγκιά.
Τα περισσότερα σχετικά νήματα τα ανοίγουν αντιεμβολιαστες αραδιαζοντας ενα κάρο μπούρδες και παριστάνοντας τα παλικάρια.
Εσύ από την άλλη τι θελεις; να μην ακούγεται πως μπορεί να κάνει κάποιος κάτι στη μάχη με την πανδημία από κοινωνική αλληλεγγύη;
Να μην το λέμε για να νιωθεις εσύ καλύτερα;
Πάτε καλά;
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 25 Νοέμ 2021, 00:06

περαστική έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:49

Ο καθενας ας κοιταζει τον εαυτο μου.
Πολύ εγωίστρια σε βρίσκω.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 25 Νοέμ 2021, 00:09

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:56

Τα περισσότερα σχετικά νήματα τα ανοίγουν αντιεμβολιαστες αραδιαζοντας ενα κάρο μπούρδες και παριστάνοντας τα παλικάρια.
Και τα περισσότερα από τα "άλλα" νήματα τα ανοίγουν κάτι ψευτόμαγκες του πληκτρολογίου,που ζητούν διώξεις,φυλακίσεις,"ξύλο" στους ανεμβολίαστους (ας γελάσω εδώ),αλλά που αν τους τραβήξεις μία σφαλιάρα θα σου ομολογήσουν μέχρι και τι χρώμα βρακί φοράνε.
Να τα λέμε κι αυτά.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11577
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Νοέμ 2021, 00:14

BigChiefWahoo έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:09
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:56

Τα περισσότερα σχετικά νήματα τα ανοίγουν αντιεμβολιαστες αραδιαζοντας ενα κάρο μπούρδες και παριστάνοντας τα παλικάρια.
Και τα περισσότερα από τα "άλλα" νήματα τα ανοίγουν κάτι ψευτόμαγκες του πληκτρολογίου,που ζητούν διώξεις,φυλακίσεις,"ξύλο" στους ανεμβολίαστους (ας γελάσω εδώ),αλλά που αν τους τραβήξεις μία σφαλιάρα θα σου ομολογήσουν μέχρι και τι χρώμα βρακί φοράνε.
Να τα λέμε κι αυτά.
Καλά, καλά μη δέρνεις τόσο, θα πιαστείς.

Ραντεβού για το μπόλι έκλεισες; :lol:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 25 Νοέμ 2021, 00:18

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:14
Καλά, καλά μη δέρνεις τόσο, θα πιαστείς.

Ραντεβού για το μπόλι έκλεισες; :lol:
Εγώ θα δείρω αν με απειλήσουν μόνο.
Για ρίξε μια ματιά σε όλα τα νήματα που έχουν σχέση με τον ιό,να δεις ποιοι είναι αυτοί που απειλούν.
Επίσης κάνε και καμμιά βόλτα σε άλλους ιστότοπους να δεις πόσο δημοκρατικά εκφράζονται οι φίλοι σου.

Όχι,δεν έχω κλείσει,ελπίζω να βάλει ο Θεός το χέρι του και να το αποφύγω.Τι είναι το εμβόλιο,σοκολατάκι,να φάμε και δεύτερο και τρίτο επειδή έχει ωραία γεύση ;

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11577
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 25 Νοέμ 2021, 00:22

BigChiefWahoo έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:18
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:14
Καλά, καλά μη δέρνεις τόσο, θα πιαστείς.

Ραντεβού για το μπόλι έκλεισες; :lol:
Εγώ θα δείρω αν με απειλήσουν μόνο.
Για ρίξε μια ματιά σε όλα τα νήματα που έχουν σχέση με τον ιό,να δεις ποιοι είναι αυτοί που απειλούν.
Επίσης κάνε και καμμιά βόλτα σε άλλους ιστότοπους να δεις πόσο δημοκρατικά εκφράζονται οι φίλοι σου.

Όχι,δεν έχω κλείσει,ελπίζω να βάλει ο Θεός το χέρι του και να το αποφύγω.Τι είναι το εμβόλιο,σοκολατάκι,να φάμε και δεύτερο και τρίτο επειδή έχει ωραία γεύση ;
Μπορεί αν φας το πρώτο να σ'αρέσει. ... :wink
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 25 Νοέμ 2021, 00:24

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:22
Μπορεί αν φας το πρώτο να σ'αρέσει. ... :wink
Μπα,δόξα τω Θεώ,έχουμε και κάποιο καλό γούστο.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4374
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 25 Νοέμ 2021, 00:30

Μα είναι δυνατόν μορφωμένος άνθρωπος, πτυχιούχος ΑΕΙ παρακαλώ, να πιστεύει τέτοια πράγματα. Απαπα....

Άκου κάτι πράγματα....
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 25 Νοέμ 2021, 00:33

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι οποία γκομενα είχα πάντοτε συμφωνούσε μαζί μου μετά από ένα σημείο. Το έχω δοκιμάσει με όλες. Καμία φορά τους λέω επίτηδες κάτι που δεν πιστεύω που είναι αντίθετο από αυτό με το οποίο τους έχω πει σε άλλη φάση με το οποίο είχαν συμφωνήσει, και συμφωνούν :102:

Πιστεύω μπεσα ότι αν ήμουν αντιεμβολιαστης θα ήταν και η γυναίκα μου (εκτός αν την έψηνε η μάνα της, παίζει κ αυτο) :102:

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43203
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 25 Νοέμ 2021, 00:41

EKPLIKTIKOS έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:33
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι οποία γκομενα είχα πάντοτε συμφωνούσε μαζί μου μετά από ένα σημείο. Το έχω δοκιμάσει με όλες. Καμία φορά τους λέω επίτηδες κάτι που δεν πιστεύω που είναι αντίθετο από αυτό με το οποίο τους έχω πει σε άλλη φάση με το οποίο είχαν συμφωνήσει, και συμφωνούν :102:

Πιστεύω μπεσα ότι αν ήμουν αντιεμβολιαστης θα ήταν και η γυναίκα μου (εκτός αν την έψηνε η μάνα της, παίζει κ αυτο) :102:
Δεν είναι καλό σημάδι, το κάνω με αυτούς που θεωρώ τρελαρες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4374
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 25 Νοέμ 2021, 00:42

EKPLIKTIKOS έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:33
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι οποία γκομενα είχα πάντοτε συμφωνούσε μαζί μου μετά από ένα σημείο. Το έχω δοκιμάσει με όλες. Καμία φορά τους λέω επίτηδες κάτι που δεν πιστεύω που είναι αντίθετο από αυτό με το οποίο τους έχω πει σε άλλη φάση με το οποίο είχαν συμφωνήσει, και συμφωνούν :102:

Πιστεύω μπεσα ότι αν ήμουν αντιεμβολιαστης θα ήταν και η γυναίκα μου (εκτός αν την έψηνε η μάνα της, παίζει κ αυτο) :102:
Έχω παρατηρήσει ότι οι γυναίκες είναι λίγο πιο επιρρεπείς στο groupthinking απ'ότι είναι οι άντρες. Για μια καθημερινή γυναίνα, που δε σκοτίζει και πολύ το μυαλουδάκι της*, δεν έχει τόσο σημασία αν ο εμβολιασμός είναι ακίνδυνος επιστημονικά όσο το αν το περιβάλλον της και η κοινωνία γενικότερα τον θεωρεί ακίνδυνο. Αυτό έχω διαπιστώσει συζητώντας με διάφορες γυναίκες σχετικά με διάφορα ζητήματα της επικαιρότητας.

Ίσως είμαι λίγο προκατειλημμένος, δεν ξέρω.

* Όχι ότι ο καθημερινός άντρας το σκοτίζει. Απλά λόγω ενστικτώδους εγωισμού έχει περισσότερες πιθανότητες να πιστέψει στις διαννοητικές του δυνάμεις και να προβεί σε έρευνα η σε "έρευνα". Για αυτό και είναι πιο πιθανό να δεις άντρα ψεκ σε περιβάλλον εμβολιασμένων, η άντρα επιστημονιστή σε περιβάλλον ψεκασμένων.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 25 Νοέμ 2021, 00:51

έργο_μακέτο έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:42

Έχω παρατηρήσει ότι οι γυναίκες είναι λίγο πιο επιρρεπείς στο groupthinking απ'ότι είναι οι άντρες. Για μια καθημερινή γυναίνα, που δε σκοτίζει και πολύ το μυαλουδάκι της*, δεν έχει τόσο σημασία αν ο εμβολιασμός είναι ακίνδυνος επιστημονικά όσο το αν το περιβάλλον της και η κοινωνία γενικότερα τον θεωρεί ακίνδυνο. Αυτό έχω διαπιστώσει συζητώντας με διάφορες γυναίκες σχετικά με διάφορα ζητήματα της επικαιρότητας.

Ίσως είμαι λίγο προκατειλημμένος, δεν ξέρω.

* Όχι ότι ο καθημερινός άντρας το σκοτίζει. Απλά λόγω ενστικτώδους εγωισμού έχει περισσότερες πιθανότητες να πιστέψει στις διαννοητικές του δυνάμεις και να προβεί σε έρευνα η σε "έρευνα". Για αυτό και είναι πιο πιθανό να δεις άντρα ψεκ σε περιβάλλον εμβολιασμένων, η άντρα επιστημονιστή σε περιβάλλον ψεκασμένων.
Ναι, οι γυναίκες συγκλίνουν στη νόρμα περισσότερο. Μάλλον είναι θέμα κοινωνικών απαιτήσεων. Γι αυτό ο έτσι στο OP την έχει πατήσει. Βασικά το να είσαι αντιεμβολιαστης σήμερα είναι κάτι σα να είσαι χρυσή αυγή τότε με τους δρώμενους

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14710
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Το αγόρι της είναι αντιεμβολιαστής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 25 Νοέμ 2021, 08:24

BigChiefWahoo έγραψε:
25 Νοέμ 2021, 00:06
περαστική έγραψε:
24 Νοέμ 2021, 23:49

Ο καθενας ας κοιταζει τον εαυτο μου.
Πολύ εγωίστρια σε βρίσκω.
Εικόνα
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών