γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Δεκ 2021, 18:39

Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:12
vantono έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:06
Κος Mike έγραψε:
13 Δεκ 2021, 17:46
πως την βγάζετε οι ανεμβολίαστοι ?
εγω δε κανω τπτ κι εγω παρει κιλα
Παροτι εισαι ανεβολίαστη κατσαρίδα και δεν θα έπρεπε να σου δίνω συμβουλές για να συνεχίσεις την κοινωνιοπάθεια σου, θα ειμαι μεγαλόψυχος για σήμερα:
Ψάξου εδω https://www.gympark.gr/
Δες ποιο βρισκεται κοντά στην περιοχη σου, τήρησε τα ατομικά σου μετρα προστασίας (ή και όχι, ό,τι θες) και τράβα κοπανήσου για οσο γουστάρεις. Τσεκαρε και αντέγραφε με σύνεση, ο,τι βλεπεις απο τους προχωρημένους τριγύρω σου, ή ζητα απο κανεναν περσοναλ τρέινερ φιλο αν εχεις, να σου βγαλει ενα καλο προγραμματάκι πάνω σε αυτά.
Εγω εχω καποια οργανα και σπίτι, και γυμναζομαι και με αυτα, αλλά από τότε με τον ιό και το λοκντάουν που αρχισα να δοκιμάζω τη φαση με τα τζιμπαρκς, σιχαινομαι να επιστρέψω στη μπίχλα των κλειστών χώρων των γυμναστηρίων, ακομα και ως εμβολιασμένος.
Άραγε τέτοια όργανα μπορούμε να αγοράσουμε από κάπου για το σπίτι;
:smt005::smt005:
τέτοια έχει στο πάρκο που πήγαινα
μιλάμε για γελοιότητες, αυτά κάνουν μόνο για κάναν παππού-γιαγιά ή για καμιά αγύμναστη γκόμενα
το μόνο σοβαρό που μπορείς να κάνεις σε πάρκο είναι διάφορες παραλλαγές ασκήσεων σε μονόζυγο και δίζυγο και pistol squats για τα πόδια
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42959
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Δεκ 2021, 18:43

Fluffy έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:13
σιγά εγώ είχα όργανα απο πριν. Βεβαια είναι πανάκριβα.
Είναι σημαντικό ο swoletariat να έχει τα δικά του μέσα παραγωγής gains.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Δεκ 2021, 19:01

Fluffy έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:14
εσεις πως εφτιαξατε γυμναστηριο στο σπίτι μέσα σε 1 χρόνο ρε πουστηδες;
Η αλήθεια είναι ότι εγώ είχα πάρει πάγκο μπάρα μονοζυγο κτλ καμία 5ετια πριν τον κορώνα
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:39

:smt005::smt005:
τέτοια έχει στο πάρκο που πήγαινα
μιλάμε για γελοιότητες, αυτά κάνουν μόνο για κάναν παππού-γιαγιά ή για καμιά αγύμναστη γκόμενα
το μόνο σοβαρό που μπορείς να κάνεις σε πάρκο είναι διάφορες παραλλαγές ασκήσεων σε μονόζυγο και δίζυγο και pistol squats για τα πόδια
Δεν είναι κακό να κάνεις τα όργανα του πάρκου, ούτε είναι μονο για γιαγιάδες και γκόμενες, έλεος δλδ. Κακό είναι να μην μην κάνεις ασκηση καθόλου. Τέτοιες ατάκες όπως και του άλλου για την έλλειψη πειθαρχίας δε βοηθάνε κανέναν. Ο περισσότερος κόσμος δεν μπορεί να κάνει καν pull ups. Ξεκολλάτε. Ας ξεκινήσει ο κόσμος να κάνει γυμναστική στα όργανα των πάρκων και όταν πιάσει το δικό σας επίπεδο έχει νόημα η συζήτηση αυτή. Ίσως. Γιατί δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EKPLIKTIKOS την 13 Δεκ 2021, 19:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Δεκ 2021, 19:02

vantono έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:24
Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:12
vantono έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:06

Παροτι εισαι ανεβολίαστη κατσαρίδα και δεν θα έπρεπε να σου δίνω συμβουλές για να συνεχίσεις την κοινωνιοπάθεια σου, θα ειμαι μεγαλόψυχος για σήμερα:
Ψάξου εδω https://www.gympark.gr/
Δες ποιο βρισκεται κοντά στην περιοχη σου, τήρησε τα ατομικά σου μετρα προστασίας (ή και όχι, ό,τι θες) και τράβα κοπανήσου για οσο γουστάρεις. Τσεκαρε και αντέγραφε με σύνεση, ο,τι βλεπεις απο τους προχωρημένους τριγύρω σου, ή ζητα απο κανεναν περσοναλ τρέινερ φιλο αν εχεις, να σου βγαλει ενα καλο προγραμματάκι πάνω σε αυτά.
Εγω εχω καποια οργανα και σπίτι, και γυμναζομαι και με αυτα, αλλά από τότε με τον ιό και το λοκντάουν που αρχισα να δοκιμάζω τη φαση με τα τζιμπαρκς, σιχαινομαι να επιστρέψω στη μπίχλα των κλειστών χώρων των γυμναστηρίων, ακομα και ως εμβολιασμένος.
Άραγε τέτοια όργανα μπορούμε να αγοράσουμε από κάπου για το σπίτι;
Εγώ πριν κάμποσα χρόνια ειχα βρει απο δω καποια, αρκετά ποιοτικά.
https://www.bbclub.gr/el/%CE%BF%CF%81%C ... gJVqfD_BwE

Μονόζυγα, αλτηράκια, βάρη, παγκος κτλ.
Όχι ρε, εννοώ σαν αυτά του πάρκου. Που σηκώνεις το βάρος σου


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Δεκ 2021, 19:05

Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:02

Όχι ρε, εννοώ σαν αυτά του πάρκου. Που σηκώνεις το βάρος σου
Γιατί να αγοράσεις τέτοια; σίγουρα θα έχει κάπου κοντά σου. Θα παιρνεις κ καθαρό αέρα. Τις σωστές ώρες μόνος σου θα είσαι σχεδόν, αν όχι εντελώς. Αν έχει κ μονόζυγο ακόμα καλύτερα.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2759
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 13 Δεκ 2021, 19:06

Κος Mike έγραψε:
13 Δεκ 2021, 17:46
πως την βγάζετε οι ανεμβολίαστοι ?
εγω δε κανω τπτ κι εγω παρει κιλα
Δύσκολα χωρίς τζυμ διαδρόμους και όργανα, ανάλογα το επίπεδο. ΜΕ τα χίλια ζόρια και πολύ εσωτερική πίεση για απλή συντήρηση που τελικά έπεσα κανε΄να 10-20%. μόνο ελέυθερα βάρη είναι εγγύηση για τραυματισμό. Πρώτη φορά επικονδυλίτιδα στον αγκώνα πέρσι στην δεύτερη καραντίνα, σταμάτησα εντελώς 2 μήνες. Σε γενικότερο fitness με έσωσε το ότι είχα αγοράσει ποδήλατο εντελώς απρογραμμάτιστα το Σεπτεμβρη πριν την πρώτη καραντίνα. Και συμπληρωματικά τενις νομίζω επιτρέπεται και σε ανεμβολίαστους. Τώρα αν το κάνουν 9μηνο το πιστοποιητικό θα πεθαίνουμε από καρδιακά.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Δεκ 2021, 19:06

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:01
Fluffy έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:14
εσεις πως εφτιαξατε γυμναστηριο στο σπίτι μέσα σε 1 χρόνο ρε πουστηδες;
Η αλήθεια είναι ότι εγώ είχα πάρει πάγκο μπάρα μονοζυγο κτλ καμία 5ετια πριν τον κορώνα
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:39

:smt005::smt005:
τέτοια έχει στο πάρκο που πήγαινα
μιλάμε για γελοιότητες, αυτά κάνουν μόνο για κάναν παππού-γιαγιά ή για καμιά αγύμναστη γκόμενα
το μόνο σοβαρό που μπορείς να κάνεις σε πάρκο είναι διάφορες παραλλαγές ασκήσεων σε μονόζυγο και δίζυγο και pistol squats για τα πόδια
Δεν είναι κακό να κάνεις τα όργανα του πάρκου, ούτε είναι μονο για γιαγιάδες και γκόμενες, έλεος δλδ. Κακό είναι να μην μην κάνεις ασκηση καθόλου. Τέτοιες ατάκες όπως και του άλλου για την έλλειψη πειθαρχίας δε βοηθάνε κανέναν. Ο περισσότερος κόσμος δεν μπορεί να κάνει καν pull ups. Ξεκολλάτε. Ας ξεκινήσει ο κόσμος να κάνει γυμναστική στα όργανα των πάρκων και όταν πιάσει το δικό σας επίπεδο έχει νόημα η συζήτηση αυτή. Ίσως. Γιατί δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους
ρε συ, μιλάμε σοβαρά
το να κάνεις με αυτά τα μηχανήματα δεν κερδίζεις τίποτα, πραγματικά
χάσιμο χρόνου είναι
άλλο να πας γυμναστήριο και να κάνεις σοβαρές ασκήσεις με ελάχιστα κιλά και άλλο να κάνεις τραμπάλα (γιατί περί αυτού πρόκειται)
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 13 Δεκ 2021, 19:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:06

ρε συ, μιλάμε σοβαρά
το να κάνεις με αυτά τα μηχανήματα δεν κερδίζεις τίποτα, πραγματικά
χάσιμο χρόνου είναι
άλλο να πας γυμναστήριο και να κάνεις σοβαρές ασκήσεις με ελάχιστα κιλά και άλλο να κάνεις τραμπάλα (γιατί περί αυτού πρόκειται)
Ο μέσος Έλληνας κερδίζει ακόμα κ να πάει περπατώντας μέχρι εκεί απλά για να τα δει και να φυγει. Άμα κάνει και τραμπαλα με το παιδί του στην παιδική χαρά θα έχει newbie gains κάργα.

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21441
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Δεκ 2021, 19:14

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:06

ρε συ, μιλάμε σοβαρά
το να κάνεις με αυτά τα μηχανήματα δεν κερδίζεις τίποτα, πραγματικά
χάσιμο χρόνου είναι
άλλο να πας γυμναστήριο και να κάνεις σοβαρές ασκήσεις με ελάχιστα κιλά και άλλο να κάνεις τραμπάλα (γιατί περί αυτού πρόκειται)
Ο μέσος Έλληνας κερδίζει ακόμα κ να πάει περπατώντας μέχρι εκεί απλά για να τα δει και να φυγει. Άμα κάνει και τραμπαλα με το παιδί του στην παιδική χαρά θα έχει newbie gains κάργα.
παπάρια Noob gains Θα έχει, αλλά δεν είναι αυτό το ζήτημα
κάποιος που ψάχνει τρόπους πώς θα πάει γυμναστήριο αυτή την εποχή σημαίνει πως είναι γυμναστηριακός γενικά (αλλιώς δεν θα άνοιγε νήμα να ρωτήσει τι να κάνει - αν δεν ήταν γυμναστηριακός δεν θα θυμόταν τώρα και μάλιστα ως ανεμβολίαστος να ξεκινήσει το γυμναστήριο)
πράγμα που σημαίνει πως εφόσον είναι ήδη γυμνασμένος, αυτές οι μπούρδες δεν πρόκειται να του κάνουν απολύτως τίποτα (όχι ότι θα του έκαναν πριν, αλλά τέσπα, θα ξεσκούριαζε τις αρθρώσεις κάπως)
το bottom line κατ'εμέ είναι πως μπορεί να γυμναστεί πολύ καλύτερα στο σπίτι αν αγοράσει ένα μονόζυγο και το βάλει στη κάσα της πόρτας
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Δεκ 2021, 19:19

Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:02
vantono έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:24
Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:12


Άραγε τέτοια όργανα μπορούμε να αγοράσουμε από κάπου για το σπίτι;
Εγώ πριν κάμποσα χρόνια ειχα βρει απο δω καποια, αρκετά ποιοτικά.
https://www.bbclub.gr/el/%CE%BF%CF%81%C ... gJVqfD_BwE

Μονόζυγα, αλτηράκια, βάρη, παγκος κτλ.
Όχι ρε, εννοώ σαν αυτά του πάρκου. Που σηκώνεις το βάρος σου
Α, δεν το εχω ψάξει ποτέ, ούτε μου έχει περάσει απο το μυαλό. Αυτό παίζει να θέλει και ενα σκασμό μερεμέτια, πρέπει να τα πακτώσεις στο εδαφος/πάτωμα. Και για σπίτι, εσωτερικό/ημιυπαίθριο χώρο κτλ σίγουρα θα θέλει και γόμα από κάτω, τύπου
Εικόνα

Δεν ειναι και πολλά πάντως, 5-6 βασικά όργανα ειναι η ποικιλία τους στα περισσότερα (συν κάποια που ειναι πιο οργανωμένα και εχουν και μονόζυγα) αλλά τη δουλειά σου την κανεις και με το παραπάνω.
Μια φορά είχα πετύχει και τάιτσι γουίλ σε ενα απ'ολα αυτά που ειχα πάει, αλλά για καποιο λόγο το ειχαν πριβέ. :lol:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Δεκ 2021, 19:22

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:06
EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:01
Fluffy έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:14
εσεις πως εφτιαξατε γυμναστηριο στο σπίτι μέσα σε 1 χρόνο ρε πουστηδες;
Η αλήθεια είναι ότι εγώ είχα πάρει πάγκο μπάρα μονοζυγο κτλ καμία 5ετια πριν τον κορώνα
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:39

:smt005::smt005:
τέτοια έχει στο πάρκο που πήγαινα
μιλάμε για γελοιότητες, αυτά κάνουν μόνο για κάναν παππού-γιαγιά ή για καμιά αγύμναστη γκόμενα
το μόνο σοβαρό που μπορείς να κάνεις σε πάρκο είναι διάφορες παραλλαγές ασκήσεων σε μονόζυγο και δίζυγο και pistol squats για τα πόδια
Δεν είναι κακό να κάνεις τα όργανα του πάρκου, ούτε είναι μονο για γιαγιάδες και γκόμενες, έλεος δλδ. Κακό είναι να μην μην κάνεις ασκηση καθόλου. Τέτοιες ατάκες όπως και του άλλου για την έλλειψη πειθαρχίας δε βοηθάνε κανέναν. Ο περισσότερος κόσμος δεν μπορεί να κάνει καν pull ups. Ξεκολλάτε. Ας ξεκινήσει ο κόσμος να κάνει γυμναστική στα όργανα των πάρκων και όταν πιάσει το δικό σας επίπεδο έχει νόημα η συζήτηση αυτή. Ίσως. Γιατί δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους
ρε συ, μιλάμε σοβαρά
το να κάνεις με αυτά τα μηχανήματα δεν κερδίζεις τίποτα, πραγματικά
χάσιμο χρόνου είναι
άλλο να πας γυμναστήριο και να κάνεις σοβαρές ασκήσεις με ελάχιστα κιλά και άλλο να κάνεις τραμπάλα (γιατί περί αυτού πρόκειται)
Έχεις δίκιο, δικέ μου. Επειδή έχω δοκιμάσει κάποια, όντως, δεν προσφέρουν πολλά σε κάποιον που δεν είναι εντελώς αγύμναστος. Νομίζω είναι αρκετά καλά για μεγάλες ηλικίες και αποκαταστάσεις τραυματισμών.

Αλλά ειλικρινά, είναι άπειρες ή ασκήσεις που μπορείς να κάνεις είτε σπίτι, είτε σε εξωτερικό χώρο, με ελάχιστα επιπλέον βάρη, τα οποία μπορείς να δημιουργήσεις μόνος σου π.χ. εξάδες και μπουκάλια νερά, τσάντα με βιβλία, σακούλες με νερό ή άμμο. Επίσης λάστιχα, αργό τέμπο, εκτέλεση με ένα πόδι ή χέρι χρησιμεύουν πολύ σε προπονήσεις τύπου γυμναστηρίου.

Το σώμα δεν καταλαβαίνει δίσκους, μπάρες, όργανα ή το βάρος του σώματος, αλλά αντίσταση, χρόνο υπό πίεση και παραγόμενο έργο.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23374
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Δεκ 2021, 19:24

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:06
EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:01
Fluffy έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:14
εσεις πως εφτιαξατε γυμναστηριο στο σπίτι μέσα σε 1 χρόνο ρε πουστηδες;
Η αλήθεια είναι ότι εγώ είχα πάρει πάγκο μπάρα μονοζυγο κτλ καμία 5ετια πριν τον κορώνα
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
13 Δεκ 2021, 18:39

:smt005::smt005:
τέτοια έχει στο πάρκο που πήγαινα
μιλάμε για γελοιότητες, αυτά κάνουν μόνο για κάναν παππού-γιαγιά ή για καμιά αγύμναστη γκόμενα
το μόνο σοβαρό που μπορείς να κάνεις σε πάρκο είναι διάφορες παραλλαγές ασκήσεων σε μονόζυγο και δίζυγο και pistol squats για τα πόδια
Δεν είναι κακό να κάνεις τα όργανα του πάρκου, ούτε είναι μονο για γιαγιάδες και γκόμενες, έλεος δλδ. Κακό είναι να μην μην κάνεις ασκηση καθόλου. Τέτοιες ατάκες όπως και του άλλου για την έλλειψη πειθαρχίας δε βοηθάνε κανέναν. Ο περισσότερος κόσμος δεν μπορεί να κάνει καν pull ups. Ξεκολλάτε. Ας ξεκινήσει ο κόσμος να κάνει γυμναστική στα όργανα των πάρκων και όταν πιάσει το δικό σας επίπεδο έχει νόημα η συζήτηση αυτή. Ίσως. Γιατί δεν έχουν όλοι τους ίδιους στόχους
ρε συ, μιλάμε σοβαρά
το να κάνεις με αυτά τα μηχανήματα δεν κερδίζεις τίποτα, πραγματικά
χάσιμο χρόνου είναι
άλλο να πας γυμναστήριο και να κάνεις σοβαρές ασκήσεις με ελάχιστα κιλά και άλλο να κάνεις τραμπάλα (γιατί περί αυτού πρόκειται)
Αυτο ακριβώς πιστευα και εγώ, μεχρι που τα δοκιμασα και άλλαξα εντελως γνωμη. Αν εισαι κανενας εμπειρος και θες περισσοτερη δυσκολια, τα λειτουργείς όλα απομονωμένα (ας πουμε πιέσεις στήθους με το ενα χέρι, πρωτα με αριστερό μετά με δεξι πχ, ομοίως και με το μηχάνημα για τα ποδια -πρωτα το ενα ποδι μετα το αλλο- κανοντας αργές και γεμάτες επαναληψεις). Απο κει και πέρα, τα αλλα ειναι αυτά που προσφέρονται και για καλλισθενικη. Μονοζυγα, δίζυγα και ενας παγκος για κοιλιακους, που αυτά δεν διαφερουν σε κατι, ειναι παντού το ίδιο. Αυτο που λες ισχυει μονο για κατι ποδήλατα και στεπς κτλ, που αυτά ναι, ειναι όντως αερογαμίες.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Δεκ 2021, 19:28

EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:05
Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:02

Όχι ρε, εννοώ σαν αυτά του πάρκου. Που σηκώνεις το βάρος σου
Γιατί να αγοράσεις τέτοια; σίγουρα θα έχει κάπου κοντά σου. Θα παιρνεις κ καθαρό αέρα. Τις σωστές ώρες μόνος σου θα είσαι σχεδόν, αν όχι εντελώς. Αν έχει κ μονόζυγο ακόμα καλύτερα.
Η αλήθεια είναι ότι έχει, 3 στενά από το σπίτι μου. Έχει και μονόζυγο, και δίζυγο και απ'όλα εκεί.

Αν και μια που το αναφέραμε, πλέον έχω βάλει στο μάτι ένα μηχάνημα κωπηλασίας (με νερό η αντίσταση) και λέω να ασχοληθώ μόνο με αυτό εις ο,τι αφορά την γυμναστική.


Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14691
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Δεκ 2021, 20:20

Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:28
EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:05
Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:02

Όχι ρε, εννοώ σαν αυτά του πάρκου. Που σηκώνεις το βάρος σου
Γιατί να αγοράσεις τέτοια; σίγουρα θα έχει κάπου κοντά σου. Θα παιρνεις κ καθαρό αέρα. Τις σωστές ώρες μόνος σου θα είσαι σχεδόν, αν όχι εντελώς. Αν έχει κ μονόζυγο ακόμα καλύτερα.
Η αλήθεια είναι ότι έχει, 3 στενά από το σπίτι μου. Έχει και μονόζυγο, και δίζυγο και απ'όλα εκεί.

Αν και μια που το αναφέραμε, πλέον έχω βάλει στο μάτι ένα μηχάνημα κωπηλασίας (με νερό η αντίσταση) και λέω να ασχοληθώ μόνο με αυτό εις ο,τι αφορά την γυμναστική.


Εικόνα
Πόσο κάνει αυτό ρε δικέ μου;

Καλύτερα δώσε τα μισά και λιγότερα χρήματα στην διατροφή σου, σε μικρά αξεσουάρ γυμναστικής και σε προγράμματα\γνώσεις περί γυμναστικής παρά εκεί.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29832
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: γυμναστικη στα χρονια του κορονοιου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Δεκ 2021, 20:51

Feindflug έγραψε:
13 Δεκ 2021, 20:20
Otto Weininger έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:28
EKPLIKTIKOS έγραψε:
13 Δεκ 2021, 19:05


Γιατί να αγοράσεις τέτοια; σίγουρα θα έχει κάπου κοντά σου. Θα παιρνεις κ καθαρό αέρα. Τις σωστές ώρες μόνος σου θα είσαι σχεδόν, αν όχι εντελώς. Αν έχει κ μονόζυγο ακόμα καλύτερα.
Η αλήθεια είναι ότι έχει, 3 στενά από το σπίτι μου. Έχει και μονόζυγο, και δίζυγο και απ'όλα εκεί.

Αν και μια που το αναφέραμε, πλέον έχω βάλει στο μάτι ένα μηχάνημα κωπηλασίας (με νερό η αντίσταση) και λέω να ασχοληθώ μόνο με αυτό εις ο,τι αφορά την γυμναστική.


Εικόνα
Πόσο κάνει αυτό ρε δικέ μου;

Καλύτερα δώσε τα μισά και λιγότερα χρήματα στην διατροφή σου, σε μικρά αξεσουάρ γυμναστικής και σε προγράμματα\γνώσεις περί γυμναστικής παρά εκεί.
1.700 ευρώ έχει.
Κοίτα, η κωπηλασία και μάλιστα με τέτοιο εργαλείο είναι top γυμναστική για ολο το σώμα. Και μάλιστα λόγω αντίστασης νερού, σχεδόν μηδενίζει τυχόν ζημιές σε αρθρώσεις.

Από κει και πέρα, παρότι έχω ρίξει ρυθμούς πάρα πολύ τον τελευταίο χρόνο, το σώμα μου παραμένει δυνατό λόγω συγκεκριμένης ρουτίνας που κάνω, καθαρά εστιασμένη σε μάχη βέβαια.
Οπότε απλά βάρη και τέτοιο στυλ γυμναστικής το βαριέμαι αφόρητα.

Για την διατροφή που λες, ναι, είναι το Α και το Ω.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών