Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6148
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 09 Σεπ 2018, 13:47

ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:26

Πράγματι είναι και ΝΑΙ οι μιξεις μπορούν να δώσουν ωραίους ανθρώπους.

και μυαλα κυριως,

για παραδειγμα δεν μπορω να φανταστω σε 100 - 500 - 1000 χρονια απο σημερα μαυροφορεμενες γριες ή με μπουργκινι να σερνονται στα τεσσερα

δεν θα επικρατησει ουτε η μπουργκα ουτε οι μελανοχιτωνες, δεν ειναι μια μαχη του ενος εναντι του αλλου, και τα δυο εκπροσωπουν τη σαπιλα του παρελθοντος που με τεχνασματα ακομα συντηρουνται

γιαυτο και απο ενα σημειο και μετα ειναι ειναι θεμα μιας και μονο επιλογης: εκσυγχρονισμου ή οπισθοδρομισης/συντηρησης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 09 Σεπ 2018, 13:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

ritzeri

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 09 Σεπ 2018, 13:47

Τρελός_του_Χωριού έγραψε:
09 Σεπ 2018, 12:08
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

:smt017
Γιατί σου κάνει εντύπωση;
Πρώτη φορά αντιλαμβάνεσαι πως η νέα τάξη βάζει την ταμπέλα του ναζιστή σε αυτόν που απλά έχει την αντίθετη άποψη;

Εννοείται πως οι Σουηδοί Δημοκράτες δεν είναι νεοναζί.
Απλά θέλουν να βάλουν τάξη στο μπαχαλο και την ασυδοσία.

Ε πώς περιμενες ότι θα αντιδρούσαν αυτοί που θέλουν την αταξία αν όχι συκοφαντώντας τους;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Σεπ 2018, 13:48

ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:14
Κατά τα άλλα, παίξτε το παιχνιδάκι σας όσο θέλετε.
Όλοι ξέρουμε ότι κι εσείς δεν θα γουστάρατε αυτό που συμβαίνει στη Σουηδία αλλά είστε υποχρεωμένοι να το στηρίξετε.

Κι αυτό είναι το πιο ευχάριστο απ' όλα. :P
Επιβεβαιώνω.

Οι αντιρατσιστές κολαζονται από τα ωραία γκομενακια.
Αυτό κι αν είναι ρατσιστικό.
Σαν να σου λέει ότι αν η Σουηδία είχε γεμίζει μπάζα, στα αρχιδια μας οι πρόσφυγες.
Ή στα αρχιδια μας τα μπαζα γενικότερα.
Καμμία σχέση.

Απλώς μεταθέτουν το θέμα στα ωραία γκομενάκια που έχουν δυτικούς τρόπους για να αποφύγουν την απάντηση στο ερώτημα αν θα γούσταραν για γείτονες ισλαμιστές (άντρες και γυναίκες) που ακολουθούν πιστά τη δική τους ιδεολογία.
Gavalas for President! :grfl:

zteo
Δημοσιεύσεις: 10738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 09 Σεπ 2018, 13:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:48
ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:14
Κατά τα άλλα, παίξτε το παιχνιδάκι σας όσο θέλετε.
Όλοι ξέρουμε ότι κι εσείς δεν θα γουστάρατε αυτό που συμβαίνει στη Σουηδία αλλά είστε υποχρεωμένοι να το στηρίξετε.

Κι αυτό είναι το πιο ευχάριστο απ' όλα. :P
Επιβεβαιώνω.

Οι αντιρατσιστές κολαζονται από τα ωραία γκομενακια.
Αυτό κι αν είναι ρατσιστικό.
Σαν να σου λέει ότι αν η Σουηδία είχε γεμίζει μπάζα, στα αρχιδια μας οι πρόσφυγες.
Ή στα αρχιδια μας τα μπαζα γενικότερα.
Καμμία σχέση.

Απλώς μεταθέτουν το θέμα στα ωραία γκομενάκια που έχουν δυτικούς τρόπους για να αποφύγουν την απάντηση στο ερώτημα αν θα γούσταραν για γείτονες ισλαμιστές (άντρες και γυναίκες) που ακολουθούν πιστά τη δική τους ιδεολογία.
Μονο που το ερωτημα γυριζει μπουμερανγκ.Δηλαδη στην Σουηδια ζουν την τελεια ζωη και το μονο προβλημα τους ειναι εαν οι γειτονες τους ειναι ισλαμιστες?
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

ritzeri

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ritzeri » 09 Σεπ 2018, 13:55

omg kai 3 lol έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:47
ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:26

Πράγματι είναι και ΝΑΙ οι μιξεις μπορούν να δώσουν ωραίους ανθρώπους.

και μυαλα κυριως,

για παραδειγμα δεν μπορω να φανταστω σε 100 - 500 - 1000 χρονια απο σημερα μαυροφορεμενες γριες ή με μπουργκινι να σερνονται στα τεσσερα

δεν θα επικρατησει ουτε η μπουργκα ουτε οι μελανοχιτωνες, δεν ειναι μια μαχη του ενος εναντι του αλλου, και τα δυο εκπροσωπουν τη σαπιλα του παρελθοντος που με τεχνασματα ακομα συντηρουνται

γιαυτο και απο ενα σημειο και μετα ειναι ειναι θεμα μιας και μονο επιλογης: εκσυγχρονισμου ή οπισθοδρομισης/συντηρησης
Ναι, και μυαλά.
Οι μιξεις μπορούν να δώσουν και όμορφους ανθρώπους και έξυπνους ανθρώπους και καλούς ανθρώπους και ο,τι καλό θες εσύ.

Την ελευθερία μου όμως να βλέπω, κάνω παρέα, παντρεύομαι κλπ όποιον ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ δεν έχει κανείς δικαίωμα να μου την στερήσει.


Ακόμη δλδ κι αν όλες οι μιξεις, και όχι μία στο εκατομμυριο, παρήγαγαν όμορφους και έξυπνους ανθρώπους, εγώ διατηρώ το ανθρώπινο δικαίωμα μου να επιλέγω έναν λιγότερο έξυπνο ή λιγότερο ομορφο και όχι αυτόν που θα μου επιβάλει ο μπαμπάς μου κι ο Τσίπρας.

Και ευτυχώς φαίνεται πως αυτή η ανάγκη για ελευθερία αρχίζει πλέον να συνοδεύεται και με την απαραίτητη ανάγκη για υπευθυνότητα, όποτε ελπίζουμε πως κάποια στιγμή οι παγκοσμιοποίητες θα πάνε στον αγύριστο.

Μεγάλο κατόρθωμα γιατί θα είναι από τις ελάχιστες φορές που η ελευθερία δικαιώθηκε ειρηνικά και δημοκρατικά.
Γιατί οι ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε ειρηνιστές και δημοκράτες, δεν κανουμε ούτε επαναστάσεις ούτε αντάρτικα για να διώξουμε τους μισάνθρωπος.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6148
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 09 Σεπ 2018, 13:58

ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:41
Πραγματικός αντιρατσιστης είναι αυτός που δεν αναγνωρίζει διαφορές στην ποιοτητα μεταξύ των διαφόρων λαών και διαφορές στην ομορφιά μεταξύ των διαφόρων γυναικών.

Όποιος επιθυμεί να προσλάβει μόνο Έλληνες στη δουλειά του και όποιος επιθυμεί να έχει μόνο ομορφες γκόμενες στη ζωή του είναι ρατσιστής.

Συνολικά δλδ, έχω αποδειχθεί στη ζωή μου περισσότερο αντιρατσιστης από τα διάφορα τρολλακια εδώ μέσα


αγαπητε πολυ θαθελες να βγαινεις με τη μεζουρα και να παιρνεις τα μετρα να μετρας και να συγκρινεις τα χαρακτηριστικα και τις συμπεριφορες του καθενα και μετα να τα τακτοποιεις σε μια κλιμακα στο κουφιοκεφαλακι σου,

μαθε πως δεν υπαρχει ρατσιστομετρο ουτε συγκρισιμοτητα τετοιων μεγεθων, ο καθενας πραττει οπως του υποδεικνυει η ευφυια και η συνειδηση του ακομα και κανοντας λαθη πολλες φορες με στοχο ομως τη βελτιωση,

η τακτικη του να περιμενεις στη γωνια και να παρατηρεις το ενδεχομενο λαθος του αλλου ειναι πραξη υστεροβουλιας με δολο και απο εκει ξεκινουν ολες οι φρασεις του τυπου: δεν ειμαι φασιστας αλλα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 09 Σεπ 2018, 14:09, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Deja
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 22:06

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Deja » 09 Σεπ 2018, 13:58

Εδώ είναι το νήμα που θα πηζουν πάλι το βράδυ οι φασίστες;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Σεπ 2018, 14:00

zteo έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:52
Μονο που το ερωτημα γυριζει μπουμερανγκ.Δηλαδη στην Σουηδια ζουν την τελεια ζωη και το μονο προβλημα τους ειναι εαν οι γειτονες τους ειναι ισλαμιστες?
Απ' ό,τι ξέρω το σουηδικό επίπεδο ζωής ήταν σε πολύ ψηλά επίπεδα αναφορικά με τους τομείς ευζωίας που καθορίζονται από κοινωνικές παροχές, ασφάλεια, εκπαίδευση, εργασία κλπ

Το σίγουρο είναι ότι η βασική πτώση των αριστεριζόντων/κεντρώων κομμάτων και η άνοδος των ακροδεξιών οφείλεται κατά 90% στο προσφυγικό ενώ πριν 15 χρόνια, τα ποσοστά τους ήταν πολύ μικρά χωρίς εκπροσώπηση στη βουλή.

Αν ξέρεις κάτι άλλο, μπορείς να το αναφέρεις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Σεπ 2018, 14:01

Deja έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:58
Εδώ είναι το νήμα που θα πηζουν πάλι το βράδυ οι φασίστες;
Εδώ είναι το νήμα που λένε ψέμματα ή γενικολογίες οι προχώ.
Gavalas for President! :grfl:

Nero

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 09 Σεπ 2018, 14:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:00
Το σίγουρο είναι ότι η βασική πτώση των αριστεριζόντων/κεντρώων κομμάτων...

ενδιαφέρουσα κατηγοριοποίηση...

zteo
Δημοσιεύσεις: 10738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 09 Σεπ 2018, 14:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:00
zteo έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:52
Μονο που το ερωτημα γυριζει μπουμερανγκ.Δηλαδη στην Σουηδια ζουν την τελεια ζωη και το μονο προβλημα τους ειναι εαν οι γειτονες τους ειναι ισλαμιστες?
Απ' ό,τι ξέρω το σουηδικό επίπεδο ζωής ήταν σε πολύ ψηλά επίπεδα αναφορικά με τους τομείς ευζωίας που καθορίζονται από κοινωνικές παροχές, ασφάλεια, εκπαίδευση, εργασία κλπ

Το σίγουρο είναι ότι η βασική πτώση των αριστεριζόντων/κεντρώων κομμάτων και η άνοδος των ακροδεξιών οφείλεται κατά 90% στο προσφυγικό ενώ πριν 15 χρόνια, τα ποσοστά τους ήταν πολύ μικρά χωρίς εκπροσώπηση στη βουλή.

Αν ξέρεις κάτι άλλο, μπορείς να το αναφέρεις.
Εδω ειναι η διαφωνια μου.Εαν ολοι αυτοι οι πολιτες ηταν ευχαριστημενοι με τον τροπο ζωης δεν θα ξεσπουσαν στο προσφυγικο.Η Σουηδια απο το 50 περιπου δεχεται μεταναστες το 2018 σκεφτηκαν οτι τους ενοχλουν.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 6148
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 09 Σεπ 2018, 14:07

ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:55
omg kai 3 lol έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:47
ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:26

Πράγματι είναι και ΝΑΙ οι μιξεις μπορούν να δώσουν ωραίους ανθρώπους.

και μυαλα κυριως,

για παραδειγμα δεν μπορω να φανταστω σε 100 - 500 - 1000 χρονια απο σημερα μαυροφορεμενες γριες ή με μπουργκινι να σερνονται στα τεσσερα

δεν θα επικρατησει ουτε η μπουργκα ουτε οι μελανοχιτωνες, δεν ειναι μια μαχη του ενος εναντι του αλλου, και τα δυο εκπροσωπουν τη σαπιλα του παρελθοντος που με τεχνασματα ακομα συντηρουνται

γιαυτο και απο ενα σημειο και μετα ειναι ειναι θεμα μιας και μονο επιλογης: εκσυγχρονισμου ή οπισθοδρομισης/συντηρησης
Ναι, και μυαλά.
Οι μιξεις μπορούν να δώσουν και όμορφους ανθρώπους και έξυπνους ανθρώπους και καλούς ανθρώπους και ο,τι καλό θες εσύ.

Την ελευθερία μου όμως να βλέπω, κάνω παρέα, παντρεύομαι κλπ όποιον ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ δεν έχει κανείς δικαίωμα να μου την στερήσει.


Ακόμη δλδ κι αν όλες οι μιξεις, και όχι μία στο εκατομμυριο, παρήγαγαν όμορφους και έξυπνους ανθρώπους, εγώ διατηρώ το ανθρώπινο δικαίωμα μου να επιλέγω έναν λιγότερο έξυπνο ή λιγότερο ομορφο και όχι αυτόν που θα μου επιβάλει ο μπαμπάς μου κι ο Τσίπρας.

Και ευτυχώς φαίνεται πως αυτή η ανάγκη για ελευθερία αρχίζει πλέον να συνοδεύεται και με την απαραίτητη ανάγκη για υπευθυνότητα, όποτε ελπίζουμε πως κάποια στιγμή οι παγκοσμιοποίητες θα πάνε στον αγύριστο.

Μεγάλο κατόρθωμα γιατί θα είναι από τις ελάχιστες φορές που η ελευθερία δικαιώθηκε ειρηνικά και δημοκρατικά.
Γιατί οι ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε ειρηνιστές και δημοκράτες, δεν κανουμε ούτε επαναστάσεις ούτε αντάρτικα για να διώξουμε τους μισάνθρωπος.


αμα θες τοσο πολυ να παντρευτεις υπαρχουν και τα γραφεια συνοικεσιων, οι μεταναστες ειναι παρα πολυ φθηνη δικαιολογια..

Άβαταρ μέλους
Deja
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 22:06

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Deja » 09 Σεπ 2018, 14:08

omg kai 3 lol έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:07
ritzeri έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:55
omg kai 3 lol έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:47



και μυαλα κυριως,

για παραδειγμα δεν μπορω να φανταστω σε 100 - 500 - 1000 χρονια απο σημερα μαυροφορεμενες γριες ή με μπουργκινι να σερνονται στα τεσσερα

δεν θα επικρατησει ουτε η μπουργκα ουτε οι μελανοχιτωνες, δεν ειναι μια μαχη του ενος εναντι του αλλου, και τα δυο εκπροσωπουν τη σαπιλα του παρελθοντος που με τεχνασματα ακομα συντηρουνται

γιαυτο και απο ενα σημειο και μετα ειναι ειναι θεμα μιας και μονο επιλογης: εκσυγχρονισμου ή οπισθοδρομισης/συντηρησης
Ναι, και μυαλά.
Οι μιξεις μπορούν να δώσουν και όμορφους ανθρώπους και έξυπνους ανθρώπους και καλούς ανθρώπους και ο,τι καλό θες εσύ.

Την ελευθερία μου όμως να βλέπω, κάνω παρέα, παντρεύομαι κλπ όποιον ΓΟΥΣΤΑΡΩ εγώ δεν έχει κανείς δικαίωμα να μου την στερήσει.


Ακόμη δλδ κι αν όλες οι μιξεις, και όχι μία στο εκατομμυριο, παρήγαγαν όμορφους και έξυπνους ανθρώπους, εγώ διατηρώ το ανθρώπινο δικαίωμα μου να επιλέγω έναν λιγότερο έξυπνο ή λιγότερο ομορφο και όχι αυτόν που θα μου επιβάλει ο μπαμπάς μου κι ο Τσίπρας.

Και ευτυχώς φαίνεται πως αυτή η ανάγκη για ελευθερία αρχίζει πλέον να συνοδεύεται και με την απαραίτητη ανάγκη για υπευθυνότητα, όποτε ελπίζουμε πως κάποια στιγμή οι παγκοσμιοποίητες θα πάνε στον αγύριστο.

Μεγάλο κατόρθωμα γιατί θα είναι από τις ελάχιστες φορές που η ελευθερία δικαιώθηκε ειρηνικά και δημοκρατικά.
Γιατί οι ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε ειρηνιστές και δημοκράτες, δεν κανουμε ούτε επαναστάσεις ούτε αντάρτικα για να διώξουμε τους μισάνθρωπος.


αμα θες τοσο πολυ να παντρευτεις υπαρχουν και τα γραφεια συνοικεσιων, οι μεταναστες ειναι παρα πολυ φθηνη δικαιολογια..
Τα γραφεία συνοικεσίων δεν έχουν καυλιαρες μεταναστριες

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25625
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 09 Σεπ 2018, 14:11

zteo έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:04
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:00
zteo έγραψε:
09 Σεπ 2018, 13:52
Μονο που το ερωτημα γυριζει μπουμερανγκ.Δηλαδη στην Σουηδια ζουν την τελεια ζωη και το μονο προβλημα τους ειναι εαν οι γειτονες τους ειναι ισλαμιστες?
Απ' ό,τι ξέρω το σουηδικό επίπεδο ζωής ήταν σε πολύ ψηλά επίπεδα αναφορικά με τους τομείς ευζωίας που καθορίζονται από κοινωνικές παροχές, ασφάλεια, εκπαίδευση, εργασία κλπ

Το σίγουρο είναι ότι η βασική πτώση των αριστεριζόντων/κεντρώων κομμάτων και η άνοδος των ακροδεξιών οφείλεται κατά 90% στο προσφυγικό ενώ πριν 15 χρόνια, τα ποσοστά τους ήταν πολύ μικρά χωρίς εκπροσώπηση στη βουλή.

Αν ξέρεις κάτι άλλο, μπορείς να το αναφέρεις.
Εδω ειναι η διαφωνια μου.Εαν ολοι αυτοι οι πολιτες ηταν ευχαριστημενοι με τον τροπο ζωης δεν θα ξεσπουσαν στο προσφυγικο.Η Σουηδια απο το 50 περιπου δεχεται μεταναστες το 2018 σκεφτηκαν οτι τους ενοχλουν.
Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα!
Το κοινωνικό θαύμα των βόρειων και κεντρικών Ευρωπαϊκών χωρών (το κράτος των επιδομάτων, της ασφάλειας και των παροχών) στηρίχτηκε σε δυο πυλώνες:
Την πολύ ψηλή φορολογία και την υποδοχή μεταναστών ως εργατική δύναμη

Το ένα εξασφάλιζε το άλλο. Οι επιχειρήσεις εξασφάλιζαν εργασία χαμηλού κόστους για να είναι ανταγωνιστικοί και οι μετανάστες αποκτούσαν κοινωνικά προνόμια που έμοιαζαν αδιανόητα στις χώρες καταγωγής τους.

Τώρα που ο διεθνής καταμερισμός εργασίας και οι νέες τεχνολογικές εξελίξεις βγάζουν σταδιακά την Ευρώπη από την καπιταλιστική πρωτοπορία -και δυστυχώς χωρίς ελπίδα ανάκαμψης- οι μετανάστες περισσεύουν
Και την δουλειά της εκδίωξής τους θα την αναλάβουν και πάλι αυτοί που ξέρουν
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25923
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Εκλογές Σουηδία 9/9/18

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 09 Σεπ 2018, 14:12

Beria έγραψε:
09 Σεπ 2018, 14:11


Τώρα που ο διεθνής καταμερισμός εργασίας και οι νέες τεχνολογικές εξελίξεις βγάζουν σταδιακά την Ευρώπη από την καπιταλιστική πρωτοπορία -και δυστυχώς χωρίς ελπίδα ανάκαμψης- οι μετανάστες περισσεύουν
Και την δουλειά της εκδίωξής τους θα την αναλάβουν και πάλι αυτοί που ξέρουν
οι μεταναστες δεν περισσευουν καθολου, ισα ισα
Οι μεταναστες που θενε να κανουν την Ευρωπη χαλιφατο ισως δημιουργουν καποια προβληματα ομως

ειναι πολιτισμικο το ζητημα, οχι οι ανοησιες περι φυλης κλπ
και ξανθομπαμπουρας να ειναι ο φανατικος, προβλημα ειναι

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών