Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 14 Ιαν 2022, 20:04

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:03
Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:01
έργο_μακέτο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:57
Για του λόγου το αληθές, δεν υπάρχει το "ένστικτο της αναπαραγωγής". Υπάρχει το "βάσικο ένστικτο" και το ικανοποιεί κάποιος κάνοντας σεξ. Ακόμα και με την παλάμη του.
Δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν υπάρχει. Έχω δει σε πολύ κόσμο γύρω μου να τους πιάνει μανία να κάνουν παιδί και καλά δε λέω για τα 30+ που λες και ΟΚ, είχα συμμαθήτρια που είχε φαγωθεί από τα 20.
Αυτό δεν είναι ένστικτο.
Κι εγώ είχα ένα φίλο που είχε κόλλημα με το ψάρεμα.
Να πούμε πως είχε ένστικτο για τις τσιπούρες;
Eγώ νομίζω πώς κάπως έτσι εκφράζεται η λεγόμενη καμπάνα που χτυπάει. :102:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4345
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 14 Ιαν 2022, 20:16

Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:04
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:03
Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:01


Δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν υπάρχει. Έχω δει σε πολύ κόσμο γύρω μου να τους πιάνει μανία να κάνουν παιδί και καλά δε λέω για τα 30+ που λες και ΟΚ, είχα συμμαθήτρια που είχε φαγωθεί από τα 20.
Αυτό δεν είναι ένστικτο.
Κι εγώ είχα ένα φίλο που είχε κόλλημα με το ψάρεμα.
Να πούμε πως είχε ένστικτο για τις τσιπούρες;
Eγώ νομίζω πώς κάπως έτσι εκφράζεται η λεγόμενη καμπάνα που χτυπάει. :102:
Νομίζω ότι η λεγόμενη καμπάνα είναι άλλο ένα προιόν κοινωνικής μάθησης που πλασάρεται σαν ενστικτώδες και φυσιολογικό

Στο μεγαλύτερο διάστημα ύπαρξης του είδους μας η σχέση μεταξύ σεξ και τεκνοποιίας ήταν άγνωστη. Οι άνθρωποι έκαναν σεξ από ένστικτο και αποδεχόντουσαν τα τέκνα σαν κάτι μεταξί ατυχήματος και τυχήματος. Πολυγαμία, σεξ και ηδονή καθόριζαν την ανθρώπινη συμπεριφορά για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Όχι έρωτας, δεσμός, θέληση για τεκνοποιία κλπ.

Βεβαίως ο καθένας μπορεί να κάνει ότι τον ευχαριστεί. Αν πραγματικά αγαπάει έναν άνθρωπο και είναι σε θέση να αναλάβει μαζί του το μεγάλωμα των παιδιών βεβαίως να κάνει παιδιά.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2022, 20:27

Naida έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:39
Πετυχημένος ως προς ποιον; θεωρητικά επιτυχημένος είσαι όταν κάνεις αυτό που θέλεις και είσαι καλά. Είτε αυτό είναι μια όμορφη οικογένεια που την χαίρεσαι είτε είσαι στον τομέα που θες εργασιακά και είσαι καλά, είτε απλά γυρίζεις τον κόσμο πχ. Γενικά το πετυχημένος είναι πολύ υποκειμενικό.
Είναι άλλο πράγμα ο ικανοποιημένος από τη ζωή του άνθρωπος και άλλο ο επιτυχημένος. Το πρώτο είναι προσωπική εκτίμηση, το δεύτερο προσδιορισμός που δίνεται από τους άλλους. Και συνήθως δίνεται σε αυτούς που ξεχωρίζουν στον χ ή ψ τομέα.
Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές/υποκειμενικές εκτιμήσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Ιαν 2022, 20:33

Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:04
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:03
Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:01


Δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν υπάρχει. Έχω δει σε πολύ κόσμο γύρω μου να τους πιάνει μανία να κάνουν παιδί και καλά δε λέω για τα 30+ που λες και ΟΚ, είχα συμμαθήτρια που είχε φαγωθεί από τα 20.
Αυτό δεν είναι ένστικτο.
Κι εγώ είχα ένα φίλο που είχε κόλλημα με το ψάρεμα.
Να πούμε πως είχε ένστικτο για τις τσιπούρες;
Eγώ νομίζω πώς κάπως έτσι εκφράζεται η λεγόμενη καμπάνα που χτυπάει. :102:
Χτυπάει δεν θα πεις τίποτα, τύπισσα.

Έχω αρκετά παραδείγματα από τον κοινωνικό μου περίγυρο, με τρελά σκηνικά που επιβεβαιώνουν αυτόν τον βιολογικό νόμο των γυναικών γύρω στα 30.

Και αυτός ο νόμος αποδεικνύει ότι οι γυναίκες είναι πιο πολύ κοντά στα ένστικτά τους από τους άντρες. Απλά αυτά τα ένστικτα που έχουν, είναι πιο τρυφερά, πιο προστατευτικά, για αυτό μοιάζουν με συναισθήματα και θεωρούμε ότι οι γυναίκες είναι ευαίσθητες και ακούνε την καρδιά τους και τέτοια.

Όχι, αυτά τα κάνουν οι μπουνταλάδες οι άντρες, που παραμερίζουν τα ένστικτά τους για να μην μπουν φυλακή, για να φανούν καλοί, ευγενικοί, για να προάγουν ηθικές και κοινωνικές αξίες και άλλα τέτοια δημιουργήματα. Οι γυναίκες πάντα ακολουθούν τους βιολογικούς νόμους και τα ένστικτά τους, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από τους άντρες.

Γι' αυτό οι τελευταίοι είναι οι αιώνια πληγωμένοι που γίνονται καλλιτέχνες, ενώ οι περισσότερες γυναίκες θα αφεθούν σε μια ανδρική αγκαλιά, που πάντα θα υπάρχει γι' αυτές.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2022, 20:35

Feindflug έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:33
Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:04
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:03


Αυτό δεν είναι ένστικτο.
Κι εγώ είχα ένα φίλο που είχε κόλλημα με το ψάρεμα.
Να πούμε πως είχε ένστικτο για τις τσιπούρες;
Eγώ νομίζω πώς κάπως έτσι εκφράζεται η λεγόμενη καμπάνα που χτυπάει. :102:
Χτυπάει δεν θα πεις τίποτα, τύπισσα.

Έχω αρκετά παραδείγματα από τον κοινωνικό μου περίγυρο, με τρελά σκηνικά που επιβεβαιώνουν αυτόν τον βιολογικό νόμο των γυναικών γύρω στα 30.

Και αυτός ο νόμος αποδεικνύει ότι οι γυναίκες είναι πιο πολύ κοντά στα ένστικτά τους από τους άντρες. Απλά αυτά τα ένστικτα που έχουν, είναι πιο τρυφερά, πιο προστατευτικά, για αυτό μοιάζουν με συναισθήματα και θεωρούμε ότι οι γυναίκες είναι ευαίσθητες και ακούνε την καρδιά τους και τέτοια.

Όχι, αυτά τα κάνουν οι μπουνταλάδες οι άντρες, που παραμερίζουν τα ένστικτά τους για να μην μπουν φυλακή, για να φανούν καλοί, ευγενικοί, για να προάγουν ηθικές και κοινωνικές αξίες και άλλα τέτοια δημιουργήματα. Οι γυναίκες πάντα ακολουθούν τους βιολογικούς νόμους και τα ένστικτά τους, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από τους άντρες.

Γι' αυτό οι τελευταίοι είναι οι αιώνια πληγωμένοι που γίνονται καλλιτέχνες, ενώ οι περισσότερες γυναίκες θα αφεθούν σε μια ανδρική αγκαλιά, που πάντα θα υπάρχει γι' αυτές.
:lol::smt023
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 14 Ιαν 2022, 20:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:27
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:39
Πετυχημένος ως προς ποιον; θεωρητικά επιτυχημένος είσαι όταν κάνεις αυτό που θέλεις και είσαι καλά. Είτε αυτό είναι μια όμορφη οικογένεια που την χαίρεσαι είτε είσαι στον τομέα που θες εργασιακά και είσαι καλά, είτε απλά γυρίζεις τον κόσμο πχ. Γενικά το πετυχημένος είναι πολύ υποκειμενικό.
Είναι άλλο πράγμα ο ικανοποιημένος από τη ζωή του άνθρωπος και άλλο ο επιτυχημένος. Το πρώτο είναι προσωπική εκτίμηση, το δεύτερο προσδιορισμός που δίνεται από τους άλλους. Και συνήθως δίνεται σε αυτούς που ξεχωρίζουν στον χ ή ψ τομέα.
Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές/υποκειμενικές εκτιμήσεις.
:g030:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2022, 20:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:27
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:39
Πετυχημένος ως προς ποιον; θεωρητικά επιτυχημένος είσαι όταν κάνεις αυτό που θέλεις και είσαι καλά. Είτε αυτό είναι μια όμορφη οικογένεια που την χαίρεσαι είτε είσαι στον τομέα που θες εργασιακά και είσαι καλά, είτε απλά γυρίζεις τον κόσμο πχ. Γενικά το πετυχημένος είναι πολύ υποκειμενικό.
Είναι άλλο πράγμα ο ικανοποιημένος από τη ζωή του άνθρωπος και άλλο ο επιτυχημένος. Το πρώτο είναι προσωπική εκτίμηση, το δεύτερο προσδιορισμός που δίνεται από τους άλλους. Και συνήθως δίνεται σε αυτούς που ξεχωρίζουν στον χ ή ψ τομέα.
Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές/υποκειμενικές εκτιμήσεις.
Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για επιτυχημένους σε κάτι άλλο πέρα από τον εργασιακό κλάδο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Ιαν 2022, 20:55

Naida έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:27
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:39
Πετυχημένος ως προς ποιον; θεωρητικά επιτυχημένος είσαι όταν κάνεις αυτό που θέλεις και είσαι καλά. Είτε αυτό είναι μια όμορφη οικογένεια που την χαίρεσαι είτε είσαι στον τομέα που θες εργασιακά και είσαι καλά, είτε απλά γυρίζεις τον κόσμο πχ. Γενικά το πετυχημένος είναι πολύ υποκειμενικό.
Είναι άλλο πράγμα ο ικανοποιημένος από τη ζωή του άνθρωπος και άλλο ο επιτυχημένος. Το πρώτο είναι προσωπική εκτίμηση, το δεύτερο προσδιορισμός που δίνεται από τους άλλους. Και συνήθως δίνεται σε αυτούς που ξεχωρίζουν στον χ ή ψ τομέα.
Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές/υποκειμενικές εκτιμήσεις.
Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για επιτυχημένους σε κάτι άλλο πέρα από τον εργασιακό κλάδο.
Στον εργασιακό κλάδο είναι περισσότερο εμφανές στο αμιγώς εργασιακό πλαίσιο (και κρίνεται συνήθως από την αναγνωρισιμότητα και τις αμοιβές) στην προσωπική ζωή, όχι. Αλλά ακόμη και στη δεύτερη περίπτωση μπορεί να χαρακτηριστεί μια οικογένεια ή ακόμη και μία σχέση επιτυχημένη, αλλά αυτό συνήθως γίνεται από το οικείο περιβάλλον που δεν κρίνει από την εικόνα.

Αλλά είναι χαζό είναι να θεωρούνται η επαγγελματική και οικογενειακή επιτυχία ως αντίπαλες καταστάσεις.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 14 Ιαν 2022, 21:11

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:55
Naida έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:38
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:27


Είναι άλλο πράγμα ο ικανοποιημένος από τη ζωή του άνθρωπος και άλλο ο επιτυχημένος. Το πρώτο είναι προσωπική εκτίμηση, το δεύτερο προσδιορισμός που δίνεται από τους άλλους. Και συνήθως δίνεται σε αυτούς που ξεχωρίζουν στον χ ή ψ τομέα.
Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές/υποκειμενικές εκτιμήσεις.
Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για επιτυχημένους σε κάτι άλλο πέρα από τον εργασιακό κλάδο.
Στον εργασιακό κλάδο είναι περισσότερο εμφανές στο αμιγώς εργασιακό πλαίσιο (και κρίνεται συνήθως από την αναγνωρισιμότητα και τις αμοιβές) στην προσωπική ζωή, όχι. Αλλά ακόμη και στη δεύτερη περίπτωση μπορεί να χαρακτηριστεί μια οικογένεια ή ακόμη και μία σχέση επιτυχημένη, αλλά αυτό συνήθως γίνεται από το οικείο περιβάλλον που δεν κρίνει από την εικόνα.

Αλλά είναι χαζό είναι να θεωρούνται η επαγγελματική και οικογενειακή επιτυχία ως αντίπαλες καταστάσεις.
Δεν νομιζω να τίθεται καν θέμα σύγκρισης. Όπως δεν πιστεύω να υπάρχει μέτρο σύγκρισης επιτυχίας στην προσωπική ζωή γιατί θεωρώ το κριτήριο είναι ξεκάθαρα υποκειμενικο.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Ιαν 2022, 21:31

έργο_μακέτο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:46
foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:45
έργο_μακέτο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:43

Το ότι κάποιος είναι άτεκνος δε σημαίνει ότι καταπιέζει το ένστικτο της αναπαραγωγής.
Αν είναι επιλογή σημαίνει αυτό ακριβώς.
Τι ορίζουμε ως ένστικτο της αναπαραγωγής;
Seriously?

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24530
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 14 Ιαν 2022, 21:33

Cecily Anne έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:01
έργο_μακέτο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:57
Για του λόγου το αληθές, δεν υπάρχει το "ένστικτο της αναπαραγωγής". Υπάρχει το "βάσικο ένστικτο" και το ικανοποιεί κάποιος κάνοντας σεξ. Ακόμα και με την παλάμη του.
Δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι δεν υπάρχει.
Παιδιά είστε σοβαροί;

Είναι το πιο ισχυρό ένστικτο, πιο ισχυρό από αυτό της επιβίωσης. Από επιστημονικής άποψης το δεύτερο υπάρχει για να υπηρετήσει το πρώτο.

Για πολύ παρόμοιο λόγο δε μπορείς να λες ότι είναι ανώμαλος ο παπάς που αποφασίζει αιώνια αγαμία επειδή η Αγία Τριάδα και νορμάλ ο χίπστερ που αποφασίζει να μην κάνει παιδιά επειδή η Υπερθέρμανση.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4345
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 14 Ιαν 2022, 21:36

foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2022, 21:31
έργο_μακέτο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:46
foscilis έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:45


Αν είναι επιλογή σημαίνει αυτό ακριβώς.
Τι ορίζουμε ως ένστικτο της αναπαραγωγής;
Seriously?
Of course. The term "ένστικτο της αναπαραγωγής" doesn't exist in any scientific field. It's a popular term used to describe the socially constructed behavors/tendencies of people who feel that they want to get married and have kids. These people have been brainwashed since their young years that marriage and family creation is the only way to succeed and be accepted.
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7288
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 14 Ιαν 2022, 21:49

Lord Brum έγραψε:
14 Ιαν 2022, 18:24
είτε παντρεύοτναι καινένα νυμφίδιο στα 60 και κάνουν παιδιά
σαν εναν απο τους μεγαλύτερους ανθρώπους όλων των εποχών; :c020:

δικός μας είναι

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Ιαν 2022, 22:04

taxalata xalasa έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:07

τα σκατα των μωρων εχουν πιο μεγαλη αξία απ αυτά που γράφεις.
Εγώ, δικέ μου, επειδή ακριβώς είμαι πατέρας και ξέρω τι γαμησι είναι, δε μιλάω λες και διαβάζει ο άλλος βιβλίο αυτοβελτιωσης, γιατί ξέρω ότι οι επιλογές του καθενός είναι ΜΟΝΟ δικές του και μονος του θα φάει τη χλαπάτσα όπως την τρώμε όλοι οι γονείς. Εσύ έχεις παιδιά αλήθεια;

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16594
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Οι εργένηδες είναι πιο πετυχημένοι από τους παντρεμένους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 14 Ιαν 2022, 22:31

EKPLIKTIKOS έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:04
taxalata xalasa έγραψε:
14 Ιαν 2022, 19:07

τα σκατα των μωρων εχουν πιο μεγαλη αξία απ αυτά που γράφεις.
Εγώ, δικέ μου, επειδή ακριβώς είμαι πατέρας και ξέρω τι γαμησι είναι, δε μιλάω λες και διαβάζει ο άλλος βιβλίο αυτοβελτιωσης, γιατί ξέρω ότι οι επιλογές του καθενός είναι ΜΟΝΟ δικές του και μονος του θα φάει τη χλαπάτσα όπως την τρώμε όλοι οι γονείς. Εσύ έχεις παιδιά αλήθεια;
δεν λέω τα προσωπικά μου στο quorum... τα γράπτα έχουν σημασία, όχι ποιός τα λέει... έχω, δεν έχω παιδιά...

κυριολεκτικά, γαμήσι λέγεται πριν γεννηθεί...... αν το βλέπεις έτσι είναι γιατί είσαι ανώριμος εγκεφαλικά να γίνεις γονέας, αλλά όχι βιολογικά που είσουν ώριμος...

αν θεωρείς τα παιδιά σου χλαπάτσα, κάτι έχεις κάνει λάθος..... δες το με εσένα.....όλοι οι άλλοι που είναι μέρος της ζωής σου, είναι πραγματικά αμέτοχοι και μένουν άπρακτοι όσον αφορά τις δικές σου εσωτερικές βουλές που οδηγούν σε δικά σου συναισθήματα και πράξεις.
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών