Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 14 Ιαν 2022, 22:41

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:37
Στη φώτο μοιάζει σαν τον μεγάλο άδερφο του αγάπη μονο. Πολύ αντιπαθής φαίνεται, πιστεύω ως αφεντικό θα ήταν ο χειρότερος. Κατά τα λοιπά, γιατί τόση ενασχόληση, δεν κατανοώ. Τροχαία γίνονται συνέχεια. Όσο πιο ακριβό αμάξι έχεις, τόσο μεγαλύτερο ενδιαφέρον η υπόθεση σου; δεν είναι και καμιά ιδιαίτερη προσωπικότητα, έλεος με τα κωλοκαναλα
:smt023
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Ιαν 2022, 22:42

sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:30
*για το αν έτρεχε πολύ ή για το αν έτρεχε πάρα πολύ;
Είμαι επιφυλακτικός για την αιτία που τον έβγαλε έξω από το δρόμο. Αν δεις το video που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα το ίδιο αμάξι βγαίνει εκτός ελέγχου χάνοντας την πρόσφυση από απότομο γκάζι χωρίς καν να έχει προλάβει να αναπτύξει ταχύτητα. Χάνει τελείως πρόσφυση. Δεν είναι η ταχύτητα που το βγάζει έξω από το δρόμο αλλά η ακαριαία επιτάχυνση.

Έχω δει κουβάδες με ρόδες να πιάνουν χαλαρά 120+ εκεί. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μια ferrari φεύγει έξω απλά και μόνο λόγω τέτοιας ταχύτητας. Βάζω και άλλα στο μυαλό μου αλλά όλα είναι υποθέσεις. Εκεί έχει γρασίδια και πιθανόν αυτόματο πότισμα. Βασικά λίγο πιο πάνω στο αντίθετο ρεύμα σκοτώθηκε ο ράπερ πριν μήνες.

ΥΓ. δεν είναι λάτρης της ταχύτητας. Ούτε ο κουβάς μου :) Απλά δεν θέλω να πω με ευκολία καλά να πάθει, ας πρόσεχε, επειδή δεν θα μπορούσα ποτέ να έχω τέτοιο αμάξι. Θέλω να καταλάβω όσο γίνεται καλύτερα τι πήγε στραβά.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 14 Ιαν 2022, 22:42

sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:30
ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:27
nyxtovios έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:22


Το πιο πιθανό είναι ότι χάλασε το αυτοκίνητο ή ότι έτρεχε;
Το λέω για εμάς που δεν ήμασταν όντως μπροστά.
Η πρώτη σκέψη είναι προφανώς ακριβό super car άρα θα έτρεχε. Βλέποντας όμως την παραμόρφωση του αμαξώματος (καμία σχέση με την εικόνα του αυτοκινήτου του ράπερ ή του γιου του Βακάκη) και το video από την κάμερα στην στροφή (υπολογίζουν γύρω στα 70 χλμ), πρέπει να αναρωτηθεί κάποιος μήπως συνέβη κάτι άλλο.

Δεδομένου ότι ήταν η πρώτη βόλτα με μεταχειρισμένο αυτοκίνητο καλό θα ήταν να ψάξουν καλά μήπως υπήρχε κάποιο πρόβλημα.

Εφόσον υπάρχουν μαρτυρίες άλλων οδηγών και επιπλέον υλικό από σύστημα ασφαλείας εταιρείας στην περιοχή, θα υπάρξει μια εκτίμηση του τι συνέβη. *Εγώ για την ώρα είμαι κάπως επιφυλακτικός για το θέμα της ταχύτητας.
*για το αν έτρεχε πολύ ή για το αν έτρεχε πάρα πολύ;
(η ταχύτητα είναι κάτι το σχετικό, όπως όλα τα πράγματα τα οποία σχετίζονται, άμεσα ή έμμεσα, με τον χωροχρόνο).
Σε αυτή την περίπτωση πάντως, ένα εύλογο μέτρο σύγκρισης της ταχύτητας είναι συναρτήσει της ταχύτητας του δέντρου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Ιαν 2022, 22:45

panos291 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:38
Μολις το ειχε παρει λεει το αμαξι.
Φεραρι δεν ειχα ποτε μου αλλα υποθετω οτι αν παρεις αμαξι με 700 ιππους (ή οσους ειχε τέλος πάντων) και μπεις καβλωμενος στο δρομο χωρις να το ξέρεις, τιποτα καλο δεν πρόκειται να βγει.
Δεν διαφωνώ. Ωστόσο λεφτά είχε. Δεν νομίζω ότι το προηγούμενο αμάξι του θα ήταν κάνε γαλλικό οικογενειακό ξερωγώ. Όποιος σκάει τέτοια ποσά για αμάξι με τόσους ίππους σίγουρα θα 'χε κάτι γρήγορο μέχρι χθες. Και πάλι βέβαια μάλλον να υπερεκτίμησε τις ικανότητές του υπερβολικά.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Ιαν 2022, 22:46

Dwarven Blacksmith έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:42
Σε αυτή την περίπτωση πάντως, ένα εύλογο μέτρο σύγκρισης της ταχύτητας είναι συναρτήσει της ταχύτητας του δέντρου.
Για πες λίγο πιο ξεκάθαρα γενικά τι θεωρείς για το θέμα γιατί κάπου σε έχασα και σε άλλη σελίδα.

Άβαταρ μέλους
Σέρπικο
Δημοσιεύσεις: 1601
Εγγραφή: 31 Ιαν 2019, 23:28
Phorum.gr user: Σέρπικο

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέρπικο » 14 Ιαν 2022, 22:49

ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:45
panos291 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:38
Μολις το ειχε παρει λεει το αμαξι.
Φεραρι δεν ειχα ποτε μου αλλα υποθετω οτι αν παρεις αμαξι με 700 ιππους (ή οσους ειχε τέλος πάντων) και μπεις καβλωμενος στο δρομο χωρις να το ξέρεις, τιποτα καλο δεν πρόκειται να βγει.
Δεν διαφωνώ. Ωστόσο λεφτά είχε. Δεν νομίζω ότι το προηγούμενο αμάξι του θα ήταν κάνε γαλλικό οικογενειακό ξερωγώ. Όποιος σκάει τέτοια ποσά για αμάξι με τόσους ίππους σίγουρα θα 'χε κάτι γρήγορο μέχρι χθες. Και πάλι βέβαια μάλλον να υπερεκτίμησε τις ικανότητές του υπερβολικά.
Διάβασα ότι το προηγούμενο αυτοκίνητο του ήταν Lamborghini aventador. Την πούλησε για να πάρει την φεραρι.
ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ - ΚΟΝΙΤΣΑ - ΓΡΑΜΜΟΣ - ΒΙΤΣΙ

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16949
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 14 Ιαν 2022, 22:53

Ερμής έγραψε:
14 Ιαν 2022, 20:19
OANNHSEA έγραψε:
14 Ιαν 2022, 17:29
Πάντως είναι εξαιρετικά γελοίο να προσπαθήτε κάποιοι να δικαιολογήσετε ένα ψυχοπροβληματικό σκουπίδι, που επειδή πήρε ένα κωλοάμαξο νομίζει ότι είναι ο θεός των δρόμων!!!
Το ψυχοπροβληματικό σκατό πήρε αυτό που του άξιζε!!!
Μακάρι και οι άλλοι παρόμοιοι ψυχοπροβληματικοί να έχουν το ίδιο τέλος!!!

.
Θα τα ακούσεις τα καντηλακια σου το βράδυ εσύ.
Κερασε τον ένα κοντοσούβλι και θα 'ρθει με το μέρος μας αυτός. :003:
Μη σε νοιαζει.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17544
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 14 Ιαν 2022, 22:55

Για άνθρωπο που έχει προκαλέσει θανατηφόρο τροχαίο οδηγώντας με υπερβολική ταχύτητα μηχανή παίρνοντας στο λαιμό του φίλο του και στη συνέχεια της ζωούλας του πάει κι αγοράζει Λαμποργκίνι και μετά Φεράρι και σκοτώνεται, δεν αξίζει να σπαταληθεί ούτε λέξη συμπάθειας.-

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Ιαν 2022, 22:57

Σέρπικο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:49
Διάβασα ότι το προηγούμενο αυτοκίνητο του ήταν Lamborghini aventador. Την πούλησε για να πάρει την φεραρι.
Αν ισχύει δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν άπειρος οδηγός.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 14 Ιαν 2022, 22:58

ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:42
sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:30
*για το αν έτρεχε πολύ ή για το αν έτρεχε πάρα πολύ;
Είμαι επιφυλακτικός για την αιτία που τον έβγαλε έξω από το δρόμο. Αν δεις το video που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα το ίδιο αμάξι βγαίνει εκτός ελέγχου χάνοντας την πρόσφυση από απότομο γκάζι χωρίς καν να έχει προλάβει να αναπτύξει ταχύτητα. Χάνει τελείως πρόσφυση. Δεν είναι η ταχύτητα που το βγάζει έξω από το δρόμο αλλά η ακαριαία επιτάχυνση.

Έχω δει κουβάδες με ρόδες να πιάνουν χαλαρά 120+ εκεί. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μια ferrari φεύγει έξω απλά και μόνο λόγω τέτοιας ταχύτητας. Βάζω και άλλα στο μυαλό μου αλλά όλα είναι υποθέσεις. Εκεί έχει γρασίδια και πιθανόν αυτόματο πότισμα. Βασικά λίγο πιο πάνω στο αντίθετο ρεύμα σκοτώθηκε ο ράπερ πριν μήνες.

ΥΓ. δεν είναι λάτρης της ταχύτητας. Ούτε ο κουβάς μου :) Απλά δεν θέλω να πω με ευκολία καλά να πάθει, ας πρόσεχε, επειδή δεν θα μπορούσα ποτέ να έχω τέτοιο αμάξι. Θέλω να καταλάβω όσο γίνεται καλύτερα τι πήγε στραβά.
Εμένα Στ για να σε πω και την αλήθεια μου πάλι καήκανε τα @@ μου αν έτρεχε ή αν έτρεχε πολύ, δεν πολύ-καταλαβαίνω γιατί εσένα σε ενδιαφέρει αλλά πάω μπάσο και το σέβομαι, αυτό που επίσης δεν καταλαβαίνω αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν το σέβομαι καθόλου είναι γιατί ασχολείται σύσσωμη η ελληνική δημοσιογραφία με αυτό το συμβάν, τι στο διάλο δηλαδή; Έχουμε πιάσει πάτο Στ, δεν στο λέω για αυτό το σκηνικό αλλά απλά με αυτό σαν αφορμή, είναι καλός δείκτης.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21033
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 14 Ιαν 2022, 23:02

ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:45
panos291 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:38
Μολις το ειχε παρει λεει το αμαξι.
Φεραρι δεν ειχα ποτε μου αλλα υποθετω οτι αν παρεις αμαξι με 700 ιππους (ή οσους ειχε τέλος πάντων) και μπεις καβλωμενος στο δρομο χωρις να το ξέρεις, τιποτα καλο δεν πρόκειται να βγει.
Δεν διαφωνώ. Ωστόσο λεφτά είχε. Δεν νομίζω ότι το προηγούμενο αμάξι του θα ήταν κάνε γαλλικό οικογενειακό ξερωγώ. Όποιος σκάει τέτοια ποσά για αμάξι με τόσους ίππους σίγουρα θα 'χε κάτι γρήγορο μέχρι χθες. Και πάλι βέβαια μάλλον να υπερεκτίμησε τις ικανότητές του υπερβολικά.
Μπα. Απλά σκοτώθηκε.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27059
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 14 Ιαν 2022, 23:04

sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:58
ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:42
sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:30
*για το αν έτρεχε πολύ ή για το αν έτρεχε πάρα πολύ;
Είμαι επιφυλακτικός για την αιτία που τον έβγαλε έξω από το δρόμο. Αν δεις το video που έβαλα στην προηγούμενη σελίδα το ίδιο αμάξι βγαίνει εκτός ελέγχου χάνοντας την πρόσφυση από απότομο γκάζι χωρίς καν να έχει προλάβει να αναπτύξει ταχύτητα. Χάνει τελείως πρόσφυση. Δεν είναι η ταχύτητα που το βγάζει έξω από το δρόμο αλλά η ακαριαία επιτάχυνση.

Έχω δει κουβάδες με ρόδες να πιάνουν χαλαρά 120+ εκεί. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μια ferrari φεύγει έξω απλά και μόνο λόγω τέτοιας ταχύτητας. Βάζω και άλλα στο μυαλό μου αλλά όλα είναι υποθέσεις. Εκεί έχει γρασίδια και πιθανόν αυτόματο πότισμα. Βασικά λίγο πιο πάνω στο αντίθετο ρεύμα σκοτώθηκε ο ράπερ πριν μήνες.

ΥΓ. δεν είναι λάτρης της ταχύτητας. Ούτε ο κουβάς μου :) Απλά δεν θέλω να πω με ευκολία καλά να πάθει, ας πρόσεχε, επειδή δεν θα μπορούσα ποτέ να έχω τέτοιο αμάξι. Θέλω να καταλάβω όσο γίνεται καλύτερα τι πήγε στραβά.
Εμένα Στ για να σε πω και την αλήθεια μου πάλι καήκανε τα @@ μου αν έτρεχε ή αν έτρεχε πολύ, δεν πολύ-καταλαβαίνω γιατί εσένα σε ενδιαφέρει αλλά πάω μπάσο και το σέβομαι, αυτό που επίσης δεν καταλαβαίνω αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν το σέβομαι καθόλου είναι γιατί ασχολείται σύσσωμη η ελληνική δημοσιογραφία με αυτό το συμβάν, τι στο διάλο δηλαδή; Έχουμε πιάσει πάτο Στ, δεν στο λέω για αυτό το σκηνικό αλλά απλά με αυτό σαν αφορμή, είναι καλός δείκτης.
Aσχολειται γιατι ηταν σελεμπριτυ οδηγουσε Φερραρι και ηταν αδελφος Βουλευτου.

Αν ειχε τρακαρει ο Βρασιδας Παρτσαλοπουλος με το Λαντα του θα επαιζε μονο 2 λεπτα πριν τα αθλητικα και αυτο ηταν.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16949
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 14 Ιαν 2022, 23:05

ST48410 έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:57
Σέρπικο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:49
Διάβασα ότι το προηγούμενο αυτοκίνητο του ήταν Lamborghini aventador. Την πούλησε για να πάρει την φεραρι.
Αν ισχύει δεν μπορούμε να πούμε ότι ήταν άπειρος οδηγός.
Αρχιδια εμπειρος οδηγός ήταν.
Αυτοί που έχουν τα κακαλα να κουλαντριζουν τέτοια αμάξια έχουν φάει άπειρες ώρες σε πίστες και αγώνες και ακριβώς για αυτό ξέρουν τι κινδύνους εγκυμονεί η γρήγορη οδήγηση τέτοιων αυτοκινήτων σε δημόσιους δρόμους και πάνε σαν "Παναγίτσες".
Για να το πω κι αλλιώς,έχουν ξεχαρμανιασει τόσο πολύ σε πίστες που δεν τους λέει τίποτα το να πατήσουν λίγο παραπάνω το γκάζι για να πουλήσουν μούρη.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 14 Ιαν 2022, 23:07

sys3x έγραψε:
14 Ιαν 2022, 22:58
Εμένα Στ για να σε πω και την αλήθεια μου πάλι καήκανε τα @@ μου αν έτρεχε ή αν έτρεχε πολύ, δεν πολύ-καταλαβαίνω γιατί εσένα σε ενδιαφέρει αλλά πάω μπάσο και το σέβομαι, αυτό που επίσης δεν καταλαβαίνω αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν το σέβομαι καθόλου είναι γιατί ασχολείται σύσσωμη η ελληνική δημοσιογραφία με αυτό το συμβάν, τι στο διάλο δηλαδή; Έχουμε πιάσει πάτο Στ, δεν στο λέω για αυτό το σκηνικό αλλά απλά με αυτό σαν αφορμή, είναι καλός δείκτης.
Προσωπικά μου αρέσει να καταλαβαίνω αιτίες πραγμάτων. Γιατί αυτό και γιατί εκείνο. Τον μακαρίτη ούτε τον ήξερα, ούτε έχω κανένα ενδιαφέρον για τις ζωές των celebrities με ή χωρίς εισαγωγικά.

Για τους δημοσιογράφους είναι πρώτης τάξεως κουτσομπολίστικο θέμα. Πλούσιος, αδελφός βουλευτού, συμμετοχές σε ριάλιτι, θορυβώδης θάνατος, σχετικά νέος, δικαστικές εκκρεμότητες με την πρώην για παιδί (μέχρι κι ο Κούγιας βγήκε και άφησε υπόνοιες ότι κάτι άλλο μπορεί να συμβαίνει!), το τραγικό στοιχείο του να σκοτωθείς στην πρώτη σου βόλτα και γενικά έχουν βαρεθεί και αυτοί τη ζωή τους ενάμισι χρόνο τώρα με τα θέματα του κορωνοϊού. Εκλογές δεν φαίνονται άμεσα οπότε ήταν μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να τραβήξουν το ενδιαφέρον του κοινού με κάτι άλλο.

Ωστόσο σέβομαι κι εγώ με τη σειρά μου ότι σας έχει κουράσει το θέμα και δεν δίνω συνέχεια παρότι φανταζόμουν μια ενδιαφέρουσα προέκταση αν ο Dwarven Blacksmith έκανε αναφορές σε κοινωνική ευθύνη και έφερνε Κίνα στην συζήτηση.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16949
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Φεράρι τυλίχθηκε στις φλόγες, νεκρός ο οδηγός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 14 Ιαν 2022, 23:14

στραβοξυπνημενο χιονοπανο έγραψε:
14 Ιαν 2022, 15:10
Juno έγραψε:
14 Ιαν 2022, 12:19
John Brown Gun Club έγραψε:
14 Ιαν 2022, 11:52


Δεν ειναι ζηλεια, ειναι ταξικο μισος. Σκοτωθηκε - απο μαλακια του κι ενω εκανε την γκαβλα πολυτελειας του- ενα αφεντικο, ενα παμπλουτο παρασιτο με παθητικο εισοδημα, ενας γονος αριστοκρατικης οικογενειας χωμενης στον πολιτικο µηχανισµο συντηρησης μιας εξουσιας που κανει ανθρωπους σαν αυτον πλουσιοτερους κι εμας τους υπολοιπους φτωχοτερους.
Εσύ, τι δουλειά κάνεις;



3:54
:smt005::smt005::smt005::smt005::smt005:


Αλιόσα έγραψε:
14 Ιαν 2022, 12:43
John Brown Gun Club έγραψε:
14 Ιαν 2022, 11:52
Δεν ειναι ζηλεια, ειναι ταξικο μισος.
μπορει να είναι και απέχθεια όμως, έτσι και αλλιώς οι περισσότεροι πλούσιοι ειναι αντιπαθής και παλιάνθρωποι, και δεν ειμαι κομμουνιστής (η μπορει και να μαι αλλά δεν το ξέρω :lol: )
Για να μην ψάχνω τόσες σελίδες, απάντησε ο Μπλάκυ ή το έκανε γαργάρα και μπαίνει στο αρχείο μαζί με το ροτβάιλερ και το ρουτ 66;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών