Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Ιαν 2022, 15:54

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:52
Οι αιτίες των βιασμών δεν είναι η αφέλεια των γυναικών. Όταν σαν κοινωνία το αποδεχθουμε αυτό θα πάμε ένα βήμα πιο μακριά από την κουλτούρα βιασμού.
εγώ δεν υποστήριξα πάντως κάτι τέτοιο.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23808
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 15 Ιαν 2022, 15:55

ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:54
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:52
Οι αιτίες των βιασμών δεν είναι η αφέλεια των γυναικών. Όταν σαν κοινωνία το αποδεχθουμε αυτό θα πάμε ένα βήμα πιο μακριά από την κουλτούρα βιασμού.
εγώ δεν υποστήριξα πάντως κάτι τέτοιο.
Ούτε εγώ.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12149
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 15 Ιαν 2022, 15:57

Kουλτούρα βιασμού:
Naida έγραψε:
21 Μάιος 2021, 19:05
Σταμάτησε να γελάει και μου δείχνει με τα χέρια του πως θα με πνίξει
-μια κίνηση είσαι να το ξέρεις.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19427
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 15 Ιαν 2022, 15:58

ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:54
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:52
Οι αιτίες των βιασμών δεν είναι η αφέλεια των γυναικών. Όταν σαν κοινωνία το αποδεχθουμε αυτό θα πάμε ένα βήμα πιο μακριά από την κουλτούρα βιασμού.
εγώ δεν υποστήριξα πάντως κάτι τέτοιο.
Το ότι μου κλέβουν το πορτοφόλι στην Ομόνοια μπορεί να οφείλεται σαν αιτία και στην δικη μου αφέλεια και ανοησία
Δεν σημαίνει ότι φταιω υπό την έννοια της ποινικής ευθύνης η ότι δικαιολογεί αυτό τον κλέφτη

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Ιαν 2022, 15:59

Ballachulish έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:39
«Την παραμονή της πρωτοχρονιάς διοργανώσαμε εγώ και οι συνεργάτες μου ένα πάρτι σε σουίτα γνωστού πεντάστερου ξενοδοχείου της πόλης μας. Στην προσπάθεια να γίνει μια όμορφη βραδιά, πίεσα βλακωδώς νεαρές κοπέλες να παραστούν ώστε να ομορφύνει η βραδιά για τους φίλους και πελάτες μας, που ήρθαν από την Αθήνα για το τριήμερο. Η κατάσταση παρεκτράπηκε κατά τη διάρκειά της νύχτας με αποτέλεσμα να εκτεθεί ανεπανόρθωτα ψυχικά και σωματικά μια κοπέλα που γνωρίζω και ήμουν σαφώς η πιεστική αιτία για να παραστεί στο πάρτι. Το λιγότερο που έχω να πω είναι ότι οφείλω ένα τεράστιο συγγνώμη»

Σε κανένα σημείο τις ανάρτησης δεν ομολογεί βιασμό-μαστροπεια.
Δεν υφίσταται ομολογία.
Η ανάρτηση όντως το δικαίωμα διερεύνησης της υπόθεσης αλλά μέχρι εκεί.
Αν δεν υπάρξει καταγγελία θύματος για βιασμό το θέμα θα κλείσει άμεσα.
Δεν υφίσταται ομολογία συμμετοχής σε βιασμό από τον ίδιο όπως το καταλαβαίνω κι εγώ. Ωστόσο θα πρέπει να εξηγήσει αναλυτικά τι σημαίνει το "κατά τη διάρκειά της νύχτας με αποτέλεσμα να εκτεθεί ανεπανόρθωτα ψυχικά και σωματικά μια κοπέλα".

Τι σημαίνει να εκτεθεί ανεπανόρθωτα σωματικά; Δε νομίζω ότι χρησιμοποιεί κάποιος τέτοια φράση επειδή κάποιος έβαλε το χέρι του στην πλάτη της κοπέλας με πρόθεση να την αγκαλιάσει αλλά ας τα εξηγήσει αυτός που τα έγραψε εκεί που πρέπει.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12149
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 15 Ιαν 2022, 16:01

ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:59
Ballachulish έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:39
«Την παραμονή της πρωτοχρονιάς διοργανώσαμε εγώ και οι συνεργάτες μου ένα πάρτι σε σουίτα γνωστού πεντάστερου ξενοδοχείου της πόλης μας. Στην προσπάθεια να γίνει μια όμορφη βραδιά, πίεσα βλακωδώς νεαρές κοπέλες να παραστούν ώστε να ομορφύνει η βραδιά για τους φίλους και πελάτες μας, που ήρθαν από την Αθήνα για το τριήμερο. Η κατάσταση παρεκτράπηκε κατά τη διάρκειά της νύχτας με αποτέλεσμα να εκτεθεί ανεπανόρθωτα ψυχικά και σωματικά μια κοπέλα που γνωρίζω και ήμουν σαφώς η πιεστική αιτία για να παραστεί στο πάρτι. Το λιγότερο που έχω να πω είναι ότι οφείλω ένα τεράστιο συγγνώμη»

Σε κανένα σημείο τις ανάρτησης δεν ομολογεί βιασμό-μαστροπεια.
Δεν υφίσταται ομολογία.
Η ανάρτηση όντως το δικαίωμα διερεύνησης της υπόθεσης αλλά μέχρι εκεί.
Αν δεν υπάρξει καταγγελία θύματος για βιασμό το θέμα θα κλείσει άμεσα.
Δεν υφίσταται ομολογία συμμετοχής σε βιασμό από τον ίδιο όπως το καταλαβαίνω κι εγώ. Ωστόσο θα πρέπει να εξηγήσει αναλυτικά τι σημαίνει το "κατά τη διάρκειά της νύχτας με αποτέλεσμα να εκτεθεί ανεπανόρθωτα ψυχικά και σωματικά μια κοπέλα".

Τι σημαίνει να εκτεθεί ανεπανόρθωτα σωματικά; Δε νομίζω ότι χρησιμοποιεί κάποιος τέτοια φράση επειδή κάποιος έβαλε το χέρι του στην πλάτη της κοπέλας με πρόθεση να την αγκαλιάσει αλλά ας τα εξηγήσει αυτός που τα έγραψε εκεί που πρέπει.
Στην αστυνομια, συμφωνα με τον δικηγόρο του θυματος, ομολογησε οτι ειχε επαφη μαζι της εκεινο το βραδυ

https://www.in.gr/2022/01/15/greece/via ... i-24xroni/
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2022, 16:07

ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:54
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:52
Οι αιτίες των βιασμών δεν είναι η αφέλεια των γυναικών. Όταν σαν κοινωνία το αποδεχθουμε αυτό θα πάμε ένα βήμα πιο μακριά από την κουλτούρα βιασμού.
εγώ δεν υποστήριξα πάντως κάτι τέτοιο.
ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 14:59


Όχι. Τις απόψεις μου τις ξέρεις για την ευθύνη σε τέτοια περιστατικά. Αν είχα μια μικρή αδελφή η κόρη και μου λεγε θα πάω σε ένα πριβέ πάρτι σε σουίτα ξενοδοχείου με ιδιοκτήτες νυχτερινών κέντρων δεν νομίζω ότι θα σεβόμουν ιδιαίτερα την ελευθερία της βούλησής της. :lol:

. Οι νέες σήμερα δεν είναι τίποτα άβγαλτες που πρωτοακούνε για τέτοια περισταστικά στα σαράντα τους.
Το να πάει μια γυναίκα σε ένα πάρτι πριβέ και να βιάζεται δεν είναι το πρόβλημα η αφέλεια της. Δεν ξέρω αν το κατανοείς το προβληματικό κομμάτι αυτής της σκέψης.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
στραβοξυπνημενο χιονοπανο
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 18 Δεκ 2021, 16:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από στραβοξυπνημενο χιονοπανο » 15 Ιαν 2022, 16:10

το σούργελο σε νέες περιπέτειες
Feindflug έγραψε:
06 Ιαν 2022, 17:49
Τύπε, λονγκ όμικρον = ο μέγα.

Άβαταρ μέλους
στραβοξυπνημενο χιονοπανο
Δημοσιεύσεις: 681
Εγγραφή: 18 Δεκ 2021, 16:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από στραβοξυπνημενο χιονοπανο » 15 Ιαν 2022, 16:11

Sid Vicious έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:57
Kουλτούρα βιασμού:
Naida έγραψε:
21 Μάιος 2021, 19:05
Σταμάτησε να γελάει και μου δείχνει με τα χέρια του πως θα με πνίξει
-μια κίνηση είσαι να το ξέρεις.
:goodpost:
Feindflug έγραψε:
06 Ιαν 2022, 17:49
Τύπε, λονγκ όμικρον = ο μέγα.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2022, 16:11

Ήρθε και το σποράκι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 15 Ιαν 2022, 16:16

Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 16:07
ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:54
Naida έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:52
Οι αιτίες των βιασμών δεν είναι η αφέλεια των γυναικών. Όταν σαν κοινωνία το αποδεχθουμε αυτό θα πάμε ένα βήμα πιο μακριά από την κουλτούρα βιασμού.
εγώ δεν υποστήριξα πάντως κάτι τέτοιο.
ST48410 έγραψε:
15 Ιαν 2022, 14:59


Όχι. Τις απόψεις μου τις ξέρεις για την ευθύνη σε τέτοια περιστατικά. Αν είχα μια μικρή αδελφή η κόρη και μου λεγε θα πάω σε ένα πριβέ πάρτι σε σουίτα ξενοδοχείου με ιδιοκτήτες νυχτερινών κέντρων δεν νομίζω ότι θα σεβόμουν ιδιαίτερα την ελευθερία της βούλησής της. :lol:

. Οι νέες σήμερα δεν είναι τίποτα άβγαλτες που πρωτοακούνε για τέτοια περισταστικά στα σαράντα τους.
Το να πάει μια γυναίκα σε ένα πάρτι πριβέ και να βιάζεται δεν είναι το πρόβλημα η αφέλεια της. Δεν ξέρω αν το κατανοείς το προβληματικό κομμάτι αυτής της σκέψης.
Σοβαρά τώρα, τι κάνει νιάου νιάου;

Πριβέ πάρτι σε σουίτα ξενοδοχείου παραμονή Πρωτοχρονιάς. Τι περιμένεις ότι θα γίνει; Θα πλέξετε πουλόβερ ή θα πείτε για αγαπημένες συνταγές;

Της τρελής θα γίνει από σεχ και ντραγκς.

Οι συγκεκριμένοι έτσι έχουν μάθει, απ' ότι φαίνεται, έτσι κάνουν.

Και θα συνεχίσουν γιατί δεν βλέπω να τιμωρούνται.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2022, 16:18

Gherschaagk έγραψε:
15 Ιαν 2022, 16:16


Σοβαρά τώρα, τι κάνει νιάου νιάου;

Πριβέ πάρτι σε σουίτα ξενοδοχείου παραμονή Πρωτοχρονιάς. Τι περιμένεις ότι θα γίνει; Θα πλέξετε πουλόβερ ή θα πείτε για αγαπημένες συνταγές;

Της τρελής θα γίνει από σεχ και ντραγκς.

Οι συγκεκριμένοι έτσι έχουν μάθει, απ' ότι φαίνεται, έτσι κάνουν.

Και θα συνεχίσουν απ'ότι φαίνεται.
Φυσικά και θα γίνει της τρελής από ναρκωτικά και σεξ. Για όσους θέλουν. Εκτός κι αν θεωρούμε φυσικό επακόλουθο το να βιαστεί όποια δεν θέλει, επειδή πήγε στο πάρτι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21343
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 15 Ιαν 2022, 16:19

Η κουλτούρα του βιασμού καλλιεργείται εκτενώς τα τελευταία χρόνια. Η μουσική που ακούνε οι νέοι, Τραπ και ποπ όλο για κάποιο βίαιο σεξ, βιασμό ή κακοποίηση γυναίκας μιλάνε.

Έρχεται καρναβάλι, βλέπεις τις στολές που κυκλοφορούν και όλες οι γυναικείες ξεκάθαρα είναι προκλητικές με τίτλο, σέξυ καλόγρια, σέξι νοσοκόμα, σέξι πυροσβεστίνα, κλπ. Κάτι χωρίς το "σέξυ" υπάρχει;

Και πάμε και στην τηλεόραση. Όλες πετούν τον κώλο τους έξω για να βρουν γκόμενο ή χορηγό.

Και φυσικά ο θεσμός της οικογένειας είναι διαλυμένος. Αν οι γονείς της κοπέλας της έλεγαν να μην πάει, της τραβούσαν και ένα χαστούκι έτσι και ήθελε να πάει να παρτάρει με τα παππούδια όλα αυτά δε θα είχαν συμβεί...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιαν 2022, 16:19

Ballachulish έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:50
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιαν 2022, 15:42

Σαφώς και υπήρξε καταγγελία του θύματος για βιασμό.

https://www.in.gr/2022/01/15/greece/via ... i-24xroni/

Δύσκολα μπορεί να σταθεί η συγκεκριμένη καταγγελία:
Α. Σχεδόν απίθανο να επιβεβαιώσει ο ιατροδικαστής βιασμό μετά από τέτοιο χρονικό διάστημα.
Β. Σχεδόν απίθανο να επιβεβαιώσει ο ιατροδικαστής εύρεση υπνωτικού μετά από τέτοιο χρονικό διάστημα.
Γ. Δεν διαβάζουμε για επιβεβαίωσή τους συμβάντος από την 2η κοπέλα που ήταν παρούσα σύμφωνα με την καταγγελία.
Δ. Έχει ήδη ομολογήσει ότι έφυγε από την σουίτα και ξαναγύρισε μόνη της.
Το "ξαναγύρισε μόνη της" δεν συνεπάγεται συναίνεση σε ερωτική πράξη.
Μιλώντας στο newsit.gr, ο κ. Ζιώγας αναφέρει: «η εντολέας μου πήγε το βράδυ εκείνο στη σουίτα γνωστού πεντάστερου ξενοδοχείου με μία φίλη της. Εκεί βρήκαν και άλλη γνωστή τους. Μετά από λίγη ώρα, επειδή είχαν πιει, αποφάσισαν να φύγουν.

Όμως, ακριβώς επειδή είχαν πιει δεν μπορούσε να πάρει το αυτοκίνητο και να γυρίσει σπίτι της. Πήρε τηλέφωνο τον άνθρωπο που την κάλεσε εκεί και του είπε ότι δεν μπορεί να οδηγήσει και αυτός της είπε να γυρίσει πίσω. Όταν γύρισε είδε τρία άτομα να την περιμένουν στη σουίτα. Μετά δεν θυμάται τίποτα η κοπέλα.
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θεωρώ απολύτως αληθή την κατάθεση της κοπέλας γιατί όντως υπάρχουν πολλά αδιευκρίνηστα σημεία. Παραδείγματος χάριν, όταν φεύγεις από κάπου επειδή είσαι μεθυσμένος και πιθανόν είναι και οι υπόλοιποι, δεν ζητάς από αυτούς να σε γυρίσουν στο σπίτι αλλά από κάποιον δικό σου άνθρωπο (συγγενή ή φίλο). Αλλά φυσικά δεν συνεπάγεται και το ότι αν γυρίσεις, συναινείς σε ερωτική συνεύρεση με έναν ή περισσότερους.

Σε κάθε περίπτωση, αν όλα είχαν γίνει συναινετικά, δεν θα έμπαινε καν ο διοργανωτής στη διαδικασία να γράφει απολογητικά τουίτς και να ζητάει συγγνώμη για παρεκτροπές. Βασικό.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, παίζει αυτό.
Όποιος, εκτός από την περίπτωση της παρ. 1, τελεί γενετήσια πράξη χωρίς τη συναίνεση του παθόντος, τιμωρείται με κάθειρξη έως δέκα (10) έτη.
Από εκεί και πέρα το τι σημαίνει "κάθειρξη έως 10 έτη" παραμένει αδιευκρίνηστο. Μπορεί να σημαίνει 10 ή κανένα :lol: και να παίξει απλώς κάποια αναστολή και χρηματικό πρόστιμο για παραβίαση του λοκντάουν.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 15 Ιαν 2022, 16:25

Εμπεδοκλής έγραψε:
15 Ιαν 2022, 16:19
Η κουλτούρα του βιασμού καλλιεργείται εκτενώς τα τελευταία χρόνια. Η μουσική που ακούνε οι νέοι, Τραπ και ποπ όλο για κάποιο βίαιο σεξ, βιασμό ή κακοποίηση γυναίκας μιλάνε.

Έρχεται καρναβάλι, βλέπεις τις στολές που κυκλοφορούν και όλες οι γυναικείες ξεκάθαρα είναι προκλητικές με τίτλο, σέξυ καλόγρια, σέξι νοσοκόμα, σέξι πυροσβεστίνα, κλπ. Κάτι χωρίς το "σέξυ" υπάρχει;

Και πάμε και στην τηλεόραση. Όλες πετούν τον κώλο τους έξω για να βρουν γκόμενο ή χορηγό.

Και φυσικά ο θεσμός της οικογένειας είναι διαλυμένος. Αν οι γονείς της κοπέλας της έλεγαν να μην πάει, της τραβούσαν και ένα χαστούκι έτσι και ήθελε να πάει να παρτάρει με τα παππούδια όλα αυτά δε θα είχαν συμβεί...
Σωστά γιατί το πρόβλημα είναι η προκλητικοτητα των γυναικών.

Μα ποια κουλτούρα βιασμού στην Ελλάδα :lol:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών