Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Ιαν 2022, 16:06

sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:56
Gherschaagk έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:50
sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:44
Πολύ ωραία λοιπόν, το ερώτημα είναι ποιοι
ανακριτές και λοιποί δικαστικοί λειτουργοί πήραν την απόφασή να αφήσουν ελεύθερο ελαφριά τη καρδία και τόσο γρήγορα έναν εν δυνάμει βιαστή και που βασίστηκε το σκεπτικό μίας τέτοιας απόφασης.
πατησιωτης @ Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

πατησιωτης έγραψε:
16 Ιαν 2022, 20:32
Εν τω μεταξύ όπως είπαν στις ειδήσεις ο ανακριθείς διώχθηκε όχι για βιασμό αλλά για συνεύρεση χωρίς συναίνεση που είναι άλλο αδίκημα και δεν προβλέπει προφυλάκιση και για τον λόγο αυτό αφέθηκε ελεύθερος.

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofor ... 19-viasmos

Παράγραφος 4.

Αυτό σε καλύπτει;
Μάλιστα.
Το θέμα είναι τι με καλύπτει εμένα;
Εσένα σε καλύπτει;
Εάν ήσουν εσύ στην θέση της κοπέλας θα μου έβαζες το ποστ του πατ και θα με ρωτούσες αν με καλύπτει;
Εάν η απάντησή σου σε όλα αυτά είναι θετική τότες μάλλον και η δική μου παρόμοια θα ήτανε.

Παιβιά, εάν θέλετε τέτοιους ανακριτές και εισαγγελείς, τέτοια αστική τάξη στην Ελλάδα τότες όλα καλά, τους έχετε, δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για τίποτα. Εάν πάλι δεν θέλετε τότες έχετε να λύσετε πολύ πολύ χοντρά θέματά με τον εαυτό σας πρώτα και στην συνέχεια με όλους και όλα τα άλλα, γιατί δεν γίνεται να μην θέλετε και να θέλετε ταυτόχρονα (ΓΑΜΩ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΣΑΣ ΓΑΜΩ ΜΕΣΑ).
Με ρωτάς εμένα αν οι νομοθέτες έκαναν έναν νόμο που να καλύπτει ειδικά αυτή την κατηγορία εγκληματιών ή αν οι εγκληματίες χρησιμοποιούν τον συγκεκριμένο νόμο για να μην επωμιστούν τις ευθύνες για τις πράξεις τους;

Εάν ήμουν η κοπέλα δεν θα πήγαινα στο γαμωπάρτι γιατί ξέρω τι μλκες κυκλοφορούν σε τέτοια γαμωπάρτι και για ποιο λόγο τα κάνουν.

Είπαμε, και ξύδια και ντρόγκια και ξενύχτια και χαζομάρες αλλά πρέπει να καταλάβουμε πως κάποιοι σ' αυτόν τον κόσμο είναι καρχαρίες και κάποιοι το γεύμα τους.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24341
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 17 Ιαν 2022, 16:07

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:02
Πάω στοίχημα πως ο Χίος θα βγάλει αύριο πρωτοσέλιδο τον μαλακά που κρατάει την εφημερίδα. Τώρα αν είναι τόσο μαλακας που μετά θα κρατήσει πάλι την εφημερίδα που τον δείχνει να κρατάει την εφημερίδα, και πάει έτσι η ιστορία, δεν ξέρω.
:smt005::smt005:
Μετά θα βγει ο Χίος να κρατάει την εφημερίδα του που θα δείχνει αυτόν να κρατάει την εφημερίδα.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17661
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 17 Ιαν 2022, 16:08

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:02
Πάω στοίχημα πως ο Χίος θα βγάλει αύριο πρωτοσέλιδο τον μαλακά που κρατάει την εφημερίδα. Τώρα αν είναι τόσο μαλακας που μετά θα κρατήσει πάλι την εφημερίδα που τον δείχνει να κρατάει την εφημερίδα, και πάει έτσι η ιστορία, δεν ξέρω.
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %a3%ce%9c/

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23339
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 17 Ιαν 2022, 16:10

vantono έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:07
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:02
Πάω στοίχημα πως ο Χίος θα βγάλει αύριο πρωτοσέλιδο τον μαλακά που κρατάει την εφημερίδα. Τώρα αν είναι τόσο μαλακας που μετά θα κρατήσει πάλι την εφημερίδα που τον δείχνει να κρατάει την εφημερίδα, και πάει έτσι η ιστορία, δεν ξέρω.
:smt005::smt005:
Μετά θα βγει ο Χίος να κρατάει την εφημερίδα του που θα δείχνει αυτόν να κρατάει την εφημερίδα.
Θα είναι ένα ατελείωτο καθολικό σπιράλ βοθριλας, το χειρότερο μπαντ Τρίπ που μπορεί να σου τύχει.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 11125
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 17 Ιαν 2022, 16:11

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:18
Εντωμεταξύ αντί ο γιος των κοκακολεων αντί να βγει και να μιλήσει μετά το πρωτοσέλιδο, να δικαιολογηθεί, να πει είναι ψέμματα, κλπ, βγήκε φωτογραφία μετά από μια μέρα με το εξώφυλλο του μακελειό. Μαγκιά;
Εικόνα
https://www.zougla.gr/greece/article/sas-exo-gramenous
Θα τον στειλει στο ψυχιατρειο τον Χιο με αυτα που κανει.

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 17 Ιαν 2022, 16:17

sys3x έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:23

Γκερ, βάλε ένα ξυπνητήρι, μία ειδοποίηση, κάτι, και τσέκαρε επιτέλους είναι καλά αυτό το παιδί, ζει;
georgebi, ποιος από τους 340 φόλοερ που έχει ο πρωθυπουργός μας, ο κύριος Κυριάκος Μητσοτάκης λες να έχει βιάσει τις περισσότερες;
Εδώ να σε δω.
Καλά ξυπνητούρια.
:wave:
Δυστυχώς.....

Εικόνα
Εικόνα

και οι λύσεις πρέπει να ειναι δραστικές....

Εικόνα
Εικόνα

αν θέλουμε να υπάρξει ΕΛΠΙΔΑ !!

Εικόνα

Εργάρα :g030: συνιστώ ανεπιφύλακτα :wave:

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5320
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 17 Ιαν 2022, 16:27

Ασχετο, αυτη η Μικαελα ποια είναι; Έχουμε φωτο;

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5837
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 17 Ιαν 2022, 16:28

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:13
Δε καταλαβα τιποτα αλλα δεν εχει σημασια γιατι το διαβασα πολυ βιαστηκα. Ποιος τα εγραψε αυτα? Εσυ?
by queenmikaela, ινσταγκραμ
Δεν την ξέρω. Ούτε αυτούς που αναφέρει. (τώρα τους έμαθα με κόπο...)
Τέλοσπαντων.
Μεγάλη Ιστορία.
μην ασχολείσαι καλύτερα, κι εγώ κακώς το έκανα.
το θύμα να δικαιωθεί
οι άλλοι στα σόσιαλ θα συνεχίσουν να λένε, κάνουν, νομίζουν τα δικά τους (business as usual)
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14306
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 17 Ιαν 2022, 16:29

Gherschaagk έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:56
panos291 έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:38
Gherschaagk έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:15


Ευχαριστούμε dotore.

Η συμβολή σου στο νήμα είναι ανεκτίμητη.
Η Μακρονησος είναι πολυ λιγη. Μονο σε υβριδιο Μπουχενβαλντ και Κολυμα ταιριαζουν ολοι αυτοι.
Δεν το λεω απο ηθικης αποψης γιατι παιζει να ειμαι και ο τελευταίος που μπορει να παριστανει τον κριτη, αλλα τετοια βρωμιά, δηθενια και ψευτια συμπυκνωμενη δεν εχω ξαναδεί.
Γιατί πέφτετε από τα σύννεφα;

Τέτοιες φάσεις γινόταν πάντα σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης. Δεν υπάρχει ανοιχτοχέρης λεφτάς που να μην θέλει κάτι σε αντάλλαγμα.

Ξέρω παρόμοια ιστορία με γυναίκα που τότε ήταν 19 και τώρα είναι 50.
Μα δεν είναι τα ανταλλαγματα, αλλωστε αυτα ειναι μεταξυ ενηλικων.
Αυτο που δεν αντεχω ειναι τις ποζεριες, την επιλεκτικη ευθιξια, την βρωμια τους που πανε να την πασαρουν σαν ηθικη, την ολη δηθενια και τα αλληλοκαρφωματα.
Εισαι γουρουνι κυριε? Παραδεξου το με χαμόγελο, κανε την πλακα σου, μην πας να δουλεψεις κανεναν και θα εκτιμηθει :P

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 17 Ιαν 2022, 16:37

nyxtovios έγραψε:
15 Ιαν 2022, 20:18
Θέλω οι εμβολιακηδες να προσκυνήσετε Στέφανο Χίο
ΜΑΣ ΤΑ ΕΛΕΓΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ! Η ΔΙΑΣΗΜΗ ΣΕΙΡΑ X-FILES ΜΑΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΡΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝΟΣΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΕΜΒΟΛΙΩΝ – ΤΑ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΕΦΕΡΝΑΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!(ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ ΒΙΝΤΕΟ)
https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %9c%ce%97/
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Ιαν 2022, 16:37

nick έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:27
Ασχετο, αυτη η Μικαελα ποια είναι; Έχουμε φωτο;
Μια μ0υνάρα!
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 17 Ιαν 2022, 16:38

panos291 έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:29
Gherschaagk έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:56
panos291 έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:38

Η Μακρονησος είναι πολυ λιγη. Μονο σε υβριδιο Μπουχενβαλντ και Κολυμα ταιριαζουν ολοι αυτοι.
Δεν το λεω απο ηθικης αποψης γιατι παιζει να ειμαι και ο τελευταίος που μπορει να παριστανει τον κριτη, αλλα τετοια βρωμιά, δηθενια και ψευτια συμπυκνωμενη δεν εχω ξαναδεί.
Γιατί πέφτετε από τα σύννεφα;

Τέτοιες φάσεις γινόταν πάντα σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης. Δεν υπάρχει ανοιχτοχέρης λεφτάς που να μην θέλει κάτι σε αντάλλαγμα.

Ξέρω παρόμοια ιστορία με γυναίκα που τότε ήταν 19 και τώρα είναι 50.
Μα δεν είναι τα ανταλλαγματα, αλλωστε αυτα ειναι μεταξυ ενηλικων.
Αυτο που δεν αντεχω ειναι τις ποζεριες, την επιλεκτικη ευθιξια, την βρωμια τους που πανε να την πασαρουν σαν ηθικη, την ολη δηθενια και τα αλληλοκαρφωματα.
Εισαι γουρουνι κυριε? Παραδεξου το με χαμόγελο, κανε την πλακα σου, μην πας να δουλεψεις κανεναν και θα εκτιμηθει :P
Με τα προσυμφωνημένα και προσυνεννημένα ανταλλάγματα δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Με τους βιασμούς ναρκωμένων γυναικών είναι που μας έρχεται μια αναγούλα.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 17 Ιαν 2022, 16:40

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Menios_mikroulis
Δημοσιεύσεις: 1320
Εγγραφή: 16 Ιαν 2022, 23:45

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Menios_mikroulis » 17 Ιαν 2022, 16:41

nick έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:27
Ασχετο, αυτη η Μικαελα ποια είναι; Έχουμε φωτο;

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23977
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 17 Ιαν 2022, 16:44

panos291 έγραψε:
17 Ιαν 2022, 16:29
Gherschaagk έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:56
panos291 έγραψε:
17 Ιαν 2022, 15:38

Η Μακρονησος είναι πολυ λιγη. Μονο σε υβριδιο Μπουχενβαλντ και Κολυμα ταιριαζουν ολοι αυτοι.
Δεν το λεω απο ηθικης αποψης γιατι παιζει να ειμαι και ο τελευταίος που μπορει να παριστανει τον κριτη, αλλα τετοια βρωμιά, δηθενια και ψευτια συμπυκνωμενη δεν εχω ξαναδεί.
Γιατί πέφτετε από τα σύννεφα;

Τέτοιες φάσεις γινόταν πάντα σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης. Δεν υπάρχει ανοιχτοχέρης λεφτάς που να μην θέλει κάτι σε αντάλλαγμα.

Ξέρω παρόμοια ιστορία με γυναίκα που τότε ήταν 19 και τώρα είναι 50.
Μα δεν είναι τα ανταλλαγματα, αλλωστε αυτα ειναι μεταξυ ενηλικων.
Αυτο που δεν αντεχω ειναι τις ποζεριες, την επιλεκτικη ευθιξια, την βρωμια τους που πανε να την πασαρουν σαν ηθικη, την ολη δηθενια και τα αλληλοκαρφωματα.
Εισαι γουρουνι κυριε? Παραδεξου το με χαμόγελο, κανε την πλακα σου, μην πας να δουλεψεις κανεναν και θα εκτιμηθει :P
Ολα ξεκινούν από τη σαπίλα της ελληνικής παιδείας.

Οχι όσον αφορά τους δράστες, γιατί αυτών η ψυχή δεν θα είχε σωτηρία ακόμη και υπό κανονικές συνθήκες.

Αλλά όσον αφορά τους δικαστές, ανακριτές, δικηγόρους, βουλευτές, ινφλουένσερς, δημοσιογράφους, επώνυμους, οι οποίοι δομούν το σύστημα που τους βγάζει λάδι.

Η πολυνομία, τα παραθυράκια που εκμεταλλεύονται οι "εκλεκτοί", ο πόλεμος στην ελευθερία του λόγου, η επίδειξη εξουσίας μέσω μαγκιάς, οι φασίζουσες συντηρητικές πεποιθήσεις των κομματικών στρατών, οι σάπιες ινφλουένσερς, το δίκιο του ισχυρού, είναι βαθιά ριζωμένα στο συλλογικό ασυνείδητο του Έλληνα.

Γι' αυτό και ζορίζεται να λειτουργήσει όντας νομοταγής σε ένα πλαίσιο... φιλελεύθερο.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών