Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 20:53

Gherschaagk έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:00
Gherschaagk έγραψε:
23 Ιαν 2022, 19:51


Άσχετα με το τι κάνουν, πως ζούνε και πως βιοπορίζονται, το να τους ρίχνουν κατάρες επειδή έκαναν ένα άκυρο βίντεο, ο συγκεκριμένος τουλάχιστον, σχετικά με το περιστατικό του βιασμού, είναι εντελώς λάθος.

Δεν είναι τα χλωρά που καίγονται με τα ξηρά. Είναι απλή παράνοια.
Αυτό ακριβώς είναι.

Σιγά μην ψάχνονται για λεπτομέρειες οι ζηλωτές μιτουτζήδες και λοιποί περιφερειακοί.

Εδώ κάψανε το τεκμήριο αθωότητας από την πρώτη στιγμή.

Στα χλωρά φύλλα του δέντρου που όμορφα καίγεται θα κολλήσουν; :lol:
Εσύ λες πως έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, δεν περιμένεις κάτι καλύτερο κι εγώ λέω πως άσχετα πως έγιναν τα πράγματα δεν θα έπρεπε να είχε ξεφύγει τόσο το πράγμα.

Άντε να δούμε τι θα γίνει στην πορεία.
Μα δεν είναι η πρώτη φορά που έχει ξεφύγει το πράγμα.

Και ναι, σαφώς δεν περιμένω κάτι καλύτερο. Περιμένω ακριβώς τα ίδια και χειρότερα για όλες και για όλους που κυκλοφορούν ή κολυμπούν σε άγνωστα νερά. Γιατί ούτε οι άντρες ούτε οι γυναίκες πρόκειται να βάλουν μυαλό.

Και βλέπω πλέον το συγκεκριμένο θέμα ως ένα κακοπαιγμένο θεατρικό, από όλες τις πλευρές.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Ιαν 2022, 20:55

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 19:32
Αγις έγραψε:
23 Ιαν 2022, 19:30
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 18:01


Σοβαρά τώρα; Προκύπτει από τα μηνύματα με τον ταξιθέτη ότι γνώριζε πως πηγαίνει σε πάρτι με ναρκωτικά;

Και μάλιστα εστιάζουμε στο αν έφταιγε αυτή που πήγε σε πάρτι με ναρκωτικά, αλλά όχι αυτοί που τα βάλανε εκεί μέσα;

Ενώ εκκρεμεί μια ευρύτερη έρευνα για πάρτιζ με κόκες και βίζιτες;
:102:

εσυ που τα παρακολουθεις - η ιδια τι εχει καταθεσει για τα παρτυ στα οποια πηγαινε ;
παντελη αγνοια για κοκες κ βιζιτουδες ;
Ναι.
:smt017

Ερώτηση: Ποια είναι η σχέση που έχεις με τον Μάνο;
Απόκριση: Τον γνωρίζω απλά. Ο ίδιος με έχει φλερτάρει σε πάρτυ και με μηνύματα.
Ερώτηση: Μπορεί ο Μάνος να προσκαλεί κορίτσια για να παρέχουν συντροφιά σε άντρες που παρευρίσκονται σε πάρτυ αυτού του είδους;
Απόκριση: Ναι, το κάνει.
Όπως σας είπα, εμένα με έχει προσκαλέσει άλλες τέσσερις φορές σε τέτοια πάρτι. Σε κάποια που δεν έχω πάει επέμενε να πάω.
Ερώτηση: Σε πληρώνει για να παρευρεθείς στα πάρτι αυτά;
Απόκριση: Όχι, ποτέ. Ωστόσο, με έχει ρωτήσει σε παλαιότερο πάρτι του 2021 αν θέλω να κάνω χρήση ουσιών και συγκεκριμένα κοκαΐνης, για να μου προσφέρει, και εγώ του απάντησα αρνητικά.<p>Πηγή: <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr">iefimerida.gr</a> - <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr/ellada/katath ... >Καταθέτει ξανά η Γεωργία Μπίκα, εν αναμονή των τοξικολογικών -Το νέο μήνυμά της, «δεν έχω να κρύψω κάτι» </a></p>
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αγις την 23 Ιαν 2022, 21:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 20:56

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:25
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:19


Το metoo με την κουλτούρα ακύρωσης.

Το metoo στη βάση του έχει εγκλήματα όπως ο βιασμός (άλλο αν στις ΗΠΑ χρησιμοποιείται κυρίως για να καταγγείλει... θωπεύματα)

Η κουλτούρα ακύρωσης είναι να χάνουν οι επώνυμοι τη δουλειά τους και να δέχονται απειλές επειδή χρησιμοποίησαν λάθος pronoun, ή γιατί είπαν λέξεις όπως "καθυστερημένος" πριν 10 χρόνια κλπ. Εχει να κάνει περισσότερο με την εκφορά λόγου.
Δίδυμα αδελφάκια είναι.

Και όταν το καταλάβεις θα είναι αργά.

Στην τελική, εσύ είσαι αυτός που θα πρέπει να εξηγήσεις ότι δεν βίασες και όχι εγώ.

Και εύχομαι καλή σου τύχη, γιατί το σκεπτικό θα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. :lol:

Το πρώτο ενικό, με τη γενική έννοια, έτσι;
Το έχω καταλάβει ότι είναι δίδυμα αδελφάκια και μάλιστα είχα προβλέψει από το 2014 ότι κάποια στιγμή θα διαμορφωθεί κουλτούρα ακύρωσης.

Ωστόσο με το να τα βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι, δίνουμε άλλοθι στην κάθε παλαβιάρα να λέει ότι είμαστε "εναντίον του metoo" μόνο και μόνο γιατί έχουμε πρόβλημα με την ανελευθερία του λόγου.
Ακόμη δεν κατάλαβες ότι δεν μ' ενδιαφέρει το τι θα πει η κάθε παλαβιάρα;

Δεν μ' επηρεάζει η γνώμη των χαζών.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 21:07

Η σελίδα που ζητήσατε δεν μπόρεσε να βρεθεί. <p>Πηγή: <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr">iefimerida.gr</a> - <a target="_blank" href="https://www.iefimerida.gr/ellada/katath ... 5%CE%B9">Η σελίδα δε βρέθηκε </a></p>
Αγις έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:55
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 19:32
Αγις έγραψε:
23 Ιαν 2022, 19:30
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 21:11

«Έχω ακούσει ότι ο Μ. λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο και με άλλες κοπέλες. Μπορεί να το κάνει εσκεμμένα και να τις καλεί σε διάφορα πάρτι που γίνονται σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα σπίτια. Δεν ξέρω αν ισχύει πάντως εμένα με έχει ξαναστείλει σε παρόμοιο πάρτι τέσσερις φορές περίπου» είπε αρχικά η 24χρονη.

«Σε άλλο πάρτι που έχω πάει και στο οποίο με κάλεσε ο Μ. έχω κοιμηθεί με κάποιο αγόρι το οποίο μου άρεσε, με τη θέλησή μου και χωρίς να συμβαίνει κάτι σεξουαλικό μεταξύ μας» συνέχισε.

«Σε κάποια πάρτι που δεν έχω πάει, επέμενε να πάω. Δεν με πλήρωσε ποτέ για να πάω. Ωστόσο, με έχει ρωτήσει σε παλαιότερο πάρτι του 2021 αν θέλω να κάνω χρήση ουσιών και συγκεκριμένα κοκαΐνης, για να μου προσφέρει κι εγώ του απάντησα αρνητικά» αποκαλύπτει η 24χρονη Γεωργία.

Όσον αφορά στο μοιραίο βράδυ, περιγράφει: «Μόλις βγήκα στο διάδρομο συνάντησα τα δύο άτομα που ανέφερα αρχικά. Αυτοί μου ζήτησαν αν ήθελα να κοιμηθώ μαζί τους. Εγώ τους είπα ότι έχω δικό μου δωμάτιο και τότε επέμεναν να κοιμηθώ σε αυτούς. Δεν μου ασκήθηκε βία από μέρους τους αλλά η συνουσία που ακολούθησε δεν θα λάμβανε χώρα αν ήμουν νηφάλια. Οι δύο άνδρες εκμεταλλεύτηκαν την αδυναμία μου λόγω της υπερβολικής κατανάλωσης αλκοόλ. Δεν γνωρίζω αν το ποτό μου περιείχε κάποια άλλη ουσία».
https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/ ... no-kokaini

Έχει ανέβει και στο πχόρουμ βρε Alien, εδώ και μέρες.
Gavalas for President! :grfl:


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 23 Ιαν 2022, 21:13

Εικόνα


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 21:15

Δεν έχει νόημα, πάλι θα τα διαβάσουν διαγώνια. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 21:16

Ευχαριστώ πολύ. Δεν έχω διαβάσει τις καταθέσεις, γιατί βαριέμαι

Ωστόσο κάνοντας ένα γκουγκλάρισμα ότι δύο ειδησεογραφικά sites βάλανε τη δήλωση αυτή για επικεφαλίδα.

Κρίμα.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 21:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 21:15
Δεν έχει νόημα, πάλι θα τα διαβάσουν διαγώνια. :lol:
Οπως διαγώνια διαβάζουν όσοι ενώ γίνεται έρευνα για πάρτι με κόκες και βίζιτες, δεν τους κάθεται καλά η συνεστίαση του εργοδότη της Γεωργίας.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Τζιτζιμιτζιχότζιρας
Δημοσιεύσεις: 11663
Εγγραφή: 10 Απρ 2020, 15:13
Phorum.gr user: 2.Χόρχε ντελ Σάλτο 1.Brainstorm
Τοποθεσία: Δημοκρατία του Καμπαρτίνο Μπαλκάρια

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Τζιτζιμιτζιχότζιρας » 23 Ιαν 2022, 21:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:56
AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιαν 2022, 20:25


Δίδυμα αδελφάκια είναι.

Και όταν το καταλάβεις θα είναι αργά.

Στην τελική, εσύ είσαι αυτός που θα πρέπει να εξηγήσεις ότι δεν βίασες και όχι εγώ.

Και εύχομαι καλή σου τύχη, γιατί το σκεπτικό θα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο. :lol:

Το πρώτο ενικό, με τη γενική έννοια, έτσι;
Το έχω καταλάβει ότι είναι δίδυμα αδελφάκια και μάλιστα είχα προβλέψει από το 2014 ότι κάποια στιγμή θα διαμορφωθεί κουλτούρα ακύρωσης.

Ωστόσο με το να τα βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι, δίνουμε άλλοθι στην κάθε παλαβιάρα να λέει ότι είμαστε "εναντίον του metoo" μόνο και μόνο γιατί έχουμε πρόβλημα με την ανελευθερία του λόγου.
Ακόμη δεν κατάλαβες ότι δεν μ' ενδιαφέρει το τι θα πει η κάθε παλαβιάρα;

Δεν μ' επηρεάζει η γνώμη των χαζών.
Η κάθε παλαβιαρα. :roll:
Για σας τα κάνω όλα- Θα μπορούσα να 'μουνα στο χωριό να διαλογιζόμουνα τώρα ρε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιαν 2022, 21:18

Ρε συ Otto, μέχρι τώρα εγώ ήμουν η πλύστρα της ΝΔ.

Κανόνισε να μου φας τη θέση και θα σε καταγγείλω για ανισότητα στις εργασιακές σχέσεις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιαν 2022, 21:22

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26342
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 23 Ιαν 2022, 21:22

AlienWay έγραψε:
23 Ιαν 2022, 21:16
Ευχαριστώ πολύ. Δεν έχω διαβάσει τις καταθέσεις, γιατί βαριέμαι

Ωστόσο κάνοντας ένα γκουγκλάρισμα ότι δύο ειδησεογραφικά sites βάλανε τη δήλωση αυτή για επικεφαλίδα.

Κρίμα.
παρακαλω

οπως καταλαβαινεις στερειται ο λογος σου κ της ελαχιστης σοβαροτητας κ αξιοπιστιας
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23991
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παραδέχθηκε στο Instagram τον βιασμό 24χρονης σε πάρτι που διοργάνωσε με φίλους του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιαν 2022, 21:22

Μη τσιμπάτε ρε με όσους προσπαθούν να το πολιτικοποιήσουν.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών