Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Πεζογραφία, ποίηση, γλώσσα και γραπτός λόγος, βιβλία
the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 17 Σεπ 2018, 17:05

Μπίστης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:16
the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:12
Μπίστης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:07


:smt005:

:fp:
Άστο Μπίστη, τα δικά σου κριτήρια για το ποιος είναι αληταρας δεν νομίζω ότι τα συμμερίζεται κάνεις, για σένα είναι αληταρας ο Φύσσας και μπουμπούκια κάτι Λαγοι, Κασιδιαριδες κτλ
Αν και τα γελάκια πήγαιναν κυρίως στο καλύτερος ράπερ, να προσέχετε τι γράφετε γιατί έχουμε χυμούς και αναψυκτικά κοντά στο πληκτρολόγιο.

Ίσως αν έπρεπε να ακριβολογήσω τσογλαναράς ...
Από τους καλύτερους είπα και εννοώ φυσικά από τη νέα γενιά, εσύ πες ο,τι θέλεις, γούστα είναι αυτά αλλά αντικειμενικά η αποδοχή που είχε στο χιπ χοπ κοινό λέει αλλα ενώ επίσης έχει συνεργαστεί με πολλά μεγάλα ονόματα της σκηνής. Και για το τσογλαναρας που λες, στοιχεια κύριε, το να ρίχνεις λάσπη (και μάλιστα σε νεκρό) είναι το μόνο εύκολο...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 17 Σεπ 2018, 17:08

Ο Φυσσας εγραφε περιπου gangsta rap, η rap γενικοτερα εχει υπερβολες. Ειναι η κουλτουρα της τετοια. Βασικα μαλακια κουλτουρα για εμενα αλλα αν παση περιπτωσει αυτη ειναι. Η υστερικια ο Τζημερος βεβαιως δεν το λαμβανει υποψην του αυτο και παει να βγαλει συμπερασματα για τις προθεσεις του συγχωρεμενου ραπερ απο τους στιχους του. Αλλη μια περιπτωση που ο γνωστος βλακας και υστερικος προτρεχει να κατακρινει και να καταδικασει ενω κατ ουσιαν δεν ξερει τι του γινεται.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 17 Σεπ 2018, 17:10

Παλαιοελλαδίτης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:19
the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:15
Άστο δεν το χεις φίλε, το ότι τον έμαθες εσύ μετά θάνατον δεν είναι κριτήριο, ρωτα κανέναν χιπ χοπα να σου πει.
Και εγώ μετά θάνατον τον έμαθα, αλλά αυτιά έχω και ακούω. Έχω ακούσει τρία - τέσσερα κομμάτια του και με εξαίρεση τη διασκευή του Αγγελάκα τα υπόλοιπα ήταν επιπέδου (παλιού) Tus.
Τσπ το έχετε χεσει πάντως πλάκα πλάκα ο παλιός Tus είχε γέλιο(ήμουν και πιτσιρικάς βέβαια τότε) τα τελευταία του δεν μπορώ να ακούσω με τπτ...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 17 Σεπ 2018, 17:13

BILLO έγραψε:
17 Σεπ 2018, 17:08
Ο Φυσσας εγραφε περιπου gangsta rap, η rap γενικοτερα εχει υπερβολες. Ειναι η κουλτουρα της τετοια. Βασικα μαλακια κουλτουρα για εμενα αλλα αν παση περιπτωσει αυτη ειναι. Η υστερικια ο Τζημερος βεβαιως δεν το λαμβανει υποψην του αυτο και παει να βγαλει συμπερασματα για τις προθεσεις του συγχωρεμενου ραπερ απο τους στιχους του. Αλλη μια περιπτωση που ο γνωστος βλακας και υστερικος προτρεχει να κατακρινει και να καταδικασει ενω κατ ουσιαν δεν ξερει τι του γινεται.
Μην τους την χαλάς και εσύ ρε BILLO αστους να βγάλουν τον εμετό και τον βόθρο τους ελεύθερα, αφού δημόσιο αφοδευτηριο έχουμε καταντήσει εδώ μεσα :011:
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Σεπ 2018, 17:17

the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:54
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:37
the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:09


Τσπ δεν το ειχες εκφράσει σωστά στο προηγούμενο ποστ, πάντως για να σου απαντήσω, προσωπική μου καθαρά άποψη, σε μια τέτοια παρόμοια επιθεση με αυτήν στη Φύσσα, δλδ στημένη, απρόκλητη επίθεση και δολοφονία, εννοείται ότι οι θύτες θα ήταν ηλίθιοι και φασίστες, το να στηθεί άγαλμα...υπέρ του φασισμού δεν στέκει για κανέναν λογικό άνθρωπο, αν έχεις ίχνος λογικής θα πρέπει να το αντιλαμβάνεσαι αυτό, θα μπορούσε και πάλι όμως να στηθεί μνημείο για να θυμίζει τον φασισμό ο των αυτοαποκαλουμενων αντιφα.
Μια χαρά το εξέφρασα. Γιατί λες όμως ότι ένα άγαλμα του δολοφονημένου χρυσαυγίτη θα ήταν υπέρ του φασισμού; Δεν θα ήταν ένα άγαλμα κατά της βίας απ' όπου κι αν προέρχεται; Άρα το σημερινό άγαλμα είναι υπέρ του αντιφασισμού και έρχεται για να επικυρώσει τις δράσεις των διάφορων αλιτήριων στοιχείων. Δράσεις με τον μανδύα του αντιφασισμού. Καταστροφές επιθέσεις συμπλοκές. Αυτό δεν εκφράζουν; Αυτό δεν εξέφραζε κι ο κιλάπι μέσα από τους στίχους του;
Αυτό ακριβώς σου είπα και εγώ, επίσης ο αντιφασισμος δεν είναι το ίδιο με τον φασισμό τοκ τοκ :fp: Και το χεσατε με τους στίχους του Killa P δεν έχετε τίποτα χειροπιαστό να πείτε και το ρίχνετε εκεί, και οι τσαμπουκαδες που λέτε ότι συμμετείχε δεν έχετε κανένα στοιχείο ότι δεν ήταν για άμυνα, απλά ρίχνετε λάσπη...

Δεν μίλησα καθόλου για τσαμπουκάδες. Μίλησα για διατυπωμένη ακραία ιδεολογία που επιχειρείται να ηρωοποιηθεί.
Αλλά τι μου λες για τον φασισμό και τον αντιφασισμό; Δηλαδή όταν σε σκοτώνει φασίστας σου αξίζει δρόμος ενώ όταν σε σκοτώνει αντιφά όχι; Αυτό μου λες; Δεν είναι και οι δύο φόνοι προερχόμενοι από ιδεολογίες; Άρα δίνεις ελαφρυντικά στον έναν έναντι του άλλου. Αυτό λέω τόση ώρα. Το ίδιο κάνει και η κυβέρνηση.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 17 Σεπ 2018, 17:29

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 17:17
the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:54
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:37


Μια χαρά το εξέφρασα. Γιατί λες όμως ότι ένα άγαλμα του δολοφονημένου χρυσαυγίτη θα ήταν υπέρ του φασισμού; Δεν θα ήταν ένα άγαλμα κατά της βίας απ' όπου κι αν προέρχεται; Άρα το σημερινό άγαλμα είναι υπέρ του αντιφασισμού και έρχεται για να επικυρώσει τις δράσεις των διάφορων αλιτήριων στοιχείων. Δράσεις με τον μανδύα του αντιφασισμού. Καταστροφές επιθέσεις συμπλοκές. Αυτό δεν εκφράζουν; Αυτό δεν εξέφραζε κι ο κιλάπι μέσα από τους στίχους του;
Αυτό ακριβώς σου είπα και εγώ, επίσης ο αντιφασισμος δεν είναι το ίδιο με τον φασισμό τοκ τοκ :fp: Και το χεσατε με τους στίχους του Killa P δεν έχετε τίποτα χειροπιαστό να πείτε και το ρίχνετε εκεί, και οι τσαμπουκαδες που λέτε ότι συμμετείχε δεν έχετε κανένα στοιχείο ότι δεν ήταν για άμυνα, απλά ρίχνετε λάσπη...

Δεν μίλησα καθόλου για τσαμπουκάδες. Μίλησα για διατυπωμένη ακραία ιδεολογία που επιχειρείται να ηρωοποιηθεί.
Αλλά τι μου λες για τον φασισμό και τον αντιφασισμό; Δηλαδή όταν σε σκοτώνει φασίστας σου αξίζει δρόμος ενώ όταν σε σκοτώνει αντιφά όχι; Αυτό μου λες; Δεν είναι και οι δύο φόνοι προερχόμενοι από ιδεολογίες; Άρα δίνεις ελαφρυντικά στον έναν έναντι του άλλου. Αυτό λέω τόση ώρα. Το ίδιο κάνει και η κυβέρνηση.
Έλα ρε άνθρωπε δεν χρειάζεται να επαναλαβανομαστε, σου έχω γράψει την άποψη μου. Η δολοφονία ΕΙΝΑΙ ίδια, η ιδεολογία ΔΕΝ είναι ίδια τι δεν καταλαβαίνεις;;
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 17 Σεπ 2018, 17:38

Στο γράφω και στο ποστ που παραθετεις, αν δεν το κατάλαβες στο ξαναλέω, ναι σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να στηθεί άγαλμα, άγαλμα κατά της βίας φυσικά και όχι υπέρ του φασισμού, στην περίπτωση του Φύσσα όμως έχει νόημα και το υπέρ του αντιφασισμου (που είναι και το ίδιο πράγμα στην ουσία) γιατί σαν ιδεολογία ο αντιφασισμος δεν είναι το ίδιο πράγμα ρε φίλε με τον φασισμό, δεν μπορούμε να τα εξισώνουμε όλα, έλεος!!!! Που'σαι τώρα που στα έκανα νια-νια μη με ξαναρωτησεις το ίδιο πάλι, θα πηδηχτω απ'το παράθυρο :lol:
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Σεπ 2018, 17:40

the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 17:29
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
17 Σεπ 2018, 17:17
the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:54


Αυτό ακριβώς σου είπα και εγώ, επίσης ο αντιφασισμος δεν είναι το ίδιο με τον φασισμό τοκ τοκ :fp: Και το χεσατε με τους στίχους του Killa P δεν έχετε τίποτα χειροπιαστό να πείτε και το ρίχνετε εκεί, και οι τσαμπουκαδες που λέτε ότι συμμετείχε δεν έχετε κανένα στοιχείο ότι δεν ήταν για άμυνα, απλά ρίχνετε λάσπη...

Δεν μίλησα καθόλου για τσαμπουκάδες. Μίλησα για διατυπωμένη ακραία ιδεολογία που επιχειρείται να ηρωοποιηθεί.
Αλλά τι μου λες για τον φασισμό και τον αντιφασισμό; Δηλαδή όταν σε σκοτώνει φασίστας σου αξίζει δρόμος ενώ όταν σε σκοτώνει αντιφά όχι; Αυτό μου λες; Δεν είναι και οι δύο φόνοι προερχόμενοι από ιδεολογίες; Άρα δίνεις ελαφρυντικά στον έναν έναντι του άλλου. Αυτό λέω τόση ώρα. Το ίδιο κάνει και η κυβέρνηση.
Έλα ρε άνθρωπε δεν χρειάζεται να επαναλαβανομαστε, σου έχω γράψει την άποψη μου. Η δολοφονία ΕΙΝΑΙ ίδια, η ιδεολογία ΔΕΝ είναι ίδια τι δεν καταλαβαίνεις;;
Και εγώ τη δική μου. Δεν έχει σημασία η ιδεολογία θύματος ή θύτη σε έναν φόνο. Τα αγάλματα και οι δρόμοι είναι αποτέλεσμα ιδεοληψίας. Αν όμως είχε δεν θα μπορούσαμε να χρησιμοποιούμε δυο μετρα και δυο σταθμά.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Σεπ 2018, 17:51

the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 17:38
Στο γράφω και στο ποστ που παραθετεις, αν δεν το κατάλαβες στο ξαναλέω, ναι σε τέτοια περίπτωση θα έπρεπε να στηθεί άγαλμα, άγαλμα κατά της βίας φυσικά και όχι υπέρ του φασισμού, στην περίπτωση του Φύσσα όμως έχει νόημα και το υπέρ του αντιφασισμου (που είναι και το ίδιο πράγμα στην ουσία) γιατί σαν ιδεολογία ο αντιφασισμος δεν είναι το ίδιο πράγμα ρε φίλε με τον φασισμό, δεν μπορούμε να τα εξισώνουμε όλα, έλεος!!!! Που'σαι τώρα που στα έκανα νια-νια μη με ξαναρωτησεις το ίδιο πάλι, θα πηδηχτω απ'το παράθυρο :lol:
Για αυτό δεν βλέπω αγάλματα των θυμάτων της 17Ν. Σκότωνε στο όνομα του αντιφασισμού. Που όπως και να το κάνεις είναι διαφορετικός από τον φασισμό αφού σίγουρα τα θύματά του βρίσκονται σε άλλο μέρος από αυτό που βρίσκονται τα θύματα των φασιστών. Έτσι δεν είναι;

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5040
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 17 Σεπ 2018, 17:55

Otto Weininger έγραψε:
17 Σεπ 2018, 13:08
omg kai 3 lol έγραψε:
17 Σεπ 2018, 12:54
αποτι φαινεται ο Κυριακος κατ εντολη Αδωνι ανεθεσε στον Τζημερο το προμοσιον της χρησης αβγης, ιδεολογικο ξεπλυμα και πολιτικος καθαγιασμος γιατι τα κουκια για αυτοδυναμια δεν φτανουν και οι φασιστες ειναι οι μοναδικοι ιδεολογικοι συντροφοι με κοινοβουλευτικη εκπροσωπηση στη δεξια πολυκατοικια
Θα σταματήσετε ποτέ να βγάζετε πράγματα κατευθείαν από την σουφρα σας και να τα παρουσιάζετε ως αποδεδειγμένη αλήθεια;


η τακτικη ειναι γνωστη πλεον απο τις αμετρητες επαναληψεις του Αδωνιδος και του πρωιμου Τζημερου, αλλο ενα νημα οπου τα αβγα -νομιζοντας οτι σε αυτο το πεδιο παιζεται η πολιτικη αντιπαραθεση σημερα- προσπαθουν να αποδειξουν οτι ο κομμουνισμος απο οπου κατ αυτους πηγαζει ολο το φασμα της αριστερας ειναι φασιστικοτερος απο αυτους, ενω οι δεξιοι στεκονται στη γωνια και χασκογελανε περιμενοντας να λαβουν απτο Τζημερο και το καθε Τζιμερο τη σκυταλη του "ηθικου πλεονεκτηματος"

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5424
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 17 Σεπ 2018, 18:00

the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 16:36

Ρε σεις εννοείται ότι ισχύουν αυτά, και εγώ έχω γίνει κωλος στο indymedia για περιπτώσεις στοχοποίησης, άλλο να μιλάμε για περιπτώσεις αποδεδειγμένα ψυχοπαθών πχ Περίανδρος, Πορκυ που εκεί συμφωνώ και άλλο να στοχοποιείς κάποιον απλά επειδή δηλώνει χρυασυγουλο, για το ζήτημα δε να την πέφτουν μαλακισμένα σε άσχετο απλά επειδή είναι κοντοκουρεμενος μου έχει τύχει και προσωπικά με ξάδερφο κολλητού μου και μακάρι να τα έβρισκα τα μαλακισμένα να τα σαπιζα... Κανείς δεν είπε ότι δεν υπάρχουν βλαμμένοι σε όλους τους χώρους, πόσο μάλλον στον αντιεξουσιαστικό που όποιος θέλει δηλώνει αναρχικός, δεν είναι οργάνωση. Για το ΚΚΕ που λέτε πχ για τον Ρουπακιά είναι δεδομένο ότι όταν θα αντιλαμβάνονταν ότι του αρέσει να παίζει με κέρατα θα έπαιρνε πούλο σουμπιτος, λέτε τις μλκιες σας εσείς αλλά το σημερινό ΚΚΕ έχει αλλάξει σε πολλά από τις παλιές ένδοξες μέρες :PΕσείς βέβαια περιττό να πω ότι τέτοια μπουμπούκια τα αγκαλιάζετε αμέσως...
the_black_planet έγραψε:
17 Σεπ 2018, 17:10
Τσπ το έχετε χεσει πάντως πλάκα πλάκα ο παλιός Tus είχε γέλιο(ήμουν και πιτσιρικάς βέβαια τότε) τα τελευταία του δεν μπορώ να ακούσω με τπτ...

Και εγώ γέλαγα με τον παλιό Tus και γέλαγα ακόμη περισσότερο με τις αντιδράσεις χιπχοπάδων που τον θεωρούσαν ντροπή για το είδος όταν τους ρωτούσα επίτηδες να μου πουν τη γνώμη τους για αυτόν. :lol:


Υ.Γ. Εντελώς φιλικά, εσύ το έχεις χέσει. :003: Δεν είμαι χρυσαυγίτης. Βασικά, δεν θεωρώ τον εαυτό μου ούτε καν εθνικιστή. Απλά, δεν μου αρέσουν τα τραγούδια του Φύσσα και δεν πιστεύω αυτό να με κάνει αυτομάτως υποστηρικτή του Ρουπακιά και του Μιχαλολιάκου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Παλαιοελλαδίτης την 17 Σεπ 2018, 18:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Σεπ 2018, 18:03

Αυτό εδώ, είναι αφίσα, απ' αυτές που έχουν γεμίσει την πόλη (από πού άραγε βρίσκουν χρήματα και τις τυπώνουν?) εδώ και λίγες μέρες:

Εικόνα

Οχι, καμία προτροπή σε βία.
Και το ιντυμίντια έχει σέρβερ μέσα στην Πάντειο. Οχι, δε στηρίζεται από το επίσημο κράτος η τρομοκρατική οργάνωση.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
waldorf
Δημοσιεύσεις: 3579
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:47

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από waldorf » 17 Σεπ 2018, 18:12

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θεωρούν προτροπή σε βία εναντίον τους οι Χρυσαυγίτες τις απειλές κατά των φασιστών και των νεοναζιστών.
Αφού εσείς δεν είστε φασίστες και νεοναζιστές,τι σας νοιάζει;
wooded glade έγραψε:
29 Μάιος 2021, 14:40
...
Εσύ τώρα τι θες ; Μας γράφεις ακατάληπτα.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48663
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 17 Σεπ 2018, 18:15

waldorf έγραψε:
17 Σεπ 2018, 18:12
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θεωρούν προτροπή σε βία εναντίον τους οι Χρυσαυγίτες τις απειλές κατά των φασιστών και των νεοναζιστών.
Αφού εσείς δεν είστε φασίστες και νεοναζιστές,τι σας νοιάζει;
Φασίστες και νεοναζιστές, είναι στο άρρωστο από τα κωλοναρκωτικά και το βρωμομπάφο που κάνουν όλη μέρα, μυαλό των αναρχικών όλοι όσοι διαφωνούν μαζί τους.
Κι εσύ αν τολμήσεις να διαφωνήσεις μαζί τους σε ο,τιδήποτε, φασίστας θα χαρακτηριστείς, και θα στοχοποιηθείς αυτομάτως.
Ο όρος "φασίστας" είναι ό,τι ήταν το Μεσαίωνα ο όρος "μάγισσα" ή "μάγος".
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ο Θάνος Τζήμερος απαγγέλλει Παύλο Φύσσα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 17 Σεπ 2018, 18:15

Kauldron έγραψε:
17 Σεπ 2018, 18:03
Αυτό εδώ, είναι αφίσα, απ' αυτές που έχουν γεμίσει την πόλη (από πού άραγε βρίσκουν χρήματα και τις τυπώνουν?) εδώ και λίγες μέρες:

Εικόνα

Οχι, καμία προτροπή σε βία.
Και το ιντυμίντια έχει σέρβερ μέσα στην Πάντειο. Οχι, δε στηρίζεται από το επίσημο κράτος η τρομοκρατική οργάνωση.
Δεν προτρέπουν τα παιδιά σε βία. Πρόκειται για ποιητική αδεία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Λογοτεχνία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών