Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Θρησκείες, Θεοί και παραδόσεις.

Συντονιστής: ΟΥΤΙΣ

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 15 Απρ 2022, 07:07

Ο θεός δεν είναι τζίνι να πραγματοποιεί τις ευχές του καθενός.
Ο παράδεισος κερδίζεται και δεν χαρίζεται, υπάρχει λόγος για αυτό.
Ο με το ζόρι σωσμένος δεν θα καταλάβει το νόημα και την αξία της σωτηρίας.
Θα ζει μια κατάσταση ευδαιμονίας σαν ναρκωμένος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32944
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Απρ 2022, 08:46

Νατάσα έγραψε:
14 Απρ 2022, 22:29

Εδω ειναι ενα μυστηριο που συμβαινει, ότι δηλ και εμεις να ημασταν στην θεση τους, το ίδιο θα καναμε, δηλ θα αμαρταναμε! Σιγουρα ομως δεν θα το καταλαβεις αυτο τωρα.
μα ναι. και γω αμαρτανω, καθημερινως. αλλα δε ριχνει κανεις φωτια να με καψει, γιατι ειπαμε, δεν υπαρχει.

δεν θα ειχα θεμα να τιμωρηθω για τις αμαρτιες μου.

αλλα οποιος θελει να με τιμωρησει για κατι δηθεν μαλακες προγονους μου πριν χιλιαδες χρονια που ετρωγαν μηλα, ειναι μεγαλο μουνοπανο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Απρ 2022, 08:48

Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:46
Νατάσα έγραψε:
14 Απρ 2022, 22:29

Εδω ειναι ενα μυστηριο που συμβαινει, ότι δηλ και εμεις να ημασταν στην θεση τους, το ίδιο θα καναμε, δηλ θα αμαρταναμε! Σιγουρα ομως δεν θα το καταλαβεις αυτο τωρα.
μα ναι. και γω αμαρτανω, καθημερινως. αλλα δε ριχνει κανεις φωτια να με καψει
Εσύ είσαι μεγάλη ψυχή και σου το αναγνωρίζει.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27493
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Απρ 2022, 08:59

Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:46
Νατάσα έγραψε:
14 Απρ 2022, 22:29

Εδω ειναι ενα μυστηριο που συμβαινει, ότι δηλ και εμεις να ημασταν στην θεση τους, το ίδιο θα καναμε, δηλ θα αμαρταναμε! Σιγουρα ομως δεν θα το καταλαβεις αυτο τωρα.
μα ναι. και γω αμαρτανω, καθημερινως. αλλα δε ριχνει κανεις φωτια να με καψει, γιατι ειπαμε, δεν υπαρχει.

δεν θα ειχα θεμα να τιμωρηθω για τις αμαρτιες μου.

αλλα οποιος θελει να με τιμωρησει για κατι δηθεν μαλακες προγονους μου πριν χιλιαδες χρονια που ετρωγαν μηλα, ειναι μεγαλο μουνοπανο.
Bασικα ο λογος που δε ριχνει φωτια να σε καψει ειναι γιατι περιμένει να μετανοησεις.

Εισαι ελευθερος να επιλεξεις οτι θελεις. Σου εδωσε το αυτεξουσιο για αυτο το λογο. Για να κανεις τις επιλογες σου. Αλλα με βαση τις επιλογες σου θα υποστεις τις συνέπειες στο τελος. Καλες η κακες.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Απρ 2022, 09:02

George_V έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:59
Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:46
Νατάσα έγραψε:
14 Απρ 2022, 22:29

Εδω ειναι ενα μυστηριο που συμβαινει, ότι δηλ και εμεις να ημασταν στην θεση τους, το ίδιο θα καναμε, δηλ θα αμαρταναμε! Σιγουρα ομως δεν θα το καταλαβεις αυτο τωρα.
μα ναι. και γω αμαρτανω, καθημερινως. αλλα δε ριχνει κανεις φωτια να με καψει, γιατι ειπαμε, δεν υπαρχει.

δεν θα ειχα θεμα να τιμωρηθω για τις αμαρτιες μου.

αλλα οποιος θελει να με τιμωρησει για κατι δηθεν μαλακες προγονους μου πριν χιλιαδες χρονια που ετρωγαν μηλα, ειναι μεγαλο μουνοπανο.
Bασικα ο λογος που δε ριχνει φωτια να σε καψει ειναι γιατι περιμένει να μετανοησεις.
Κι ο Πάνος Καμμένος αρχικά λέγονταν Πάνος Ασέβαστος, αλλά μετά έπεσε φωτιά...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32944
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 15 Απρ 2022, 09:09

George_V έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:59

Bασικα ο λογος που δε ριχνει φωτια να σε καψει ειναι γιατι περιμένει να μετανοησεις.

Εισαι ελευθερος να επιλεξεις οτι θελεις. Σου εδωσε το αυτεξουσιο για αυτο το λογο. Για να κανεις τις επιλογες σου. Αλλα με βαση τις επιλογες σου θα υποστεις τις συνέπειες στο τελος. Καλες η κακες.
καθρεφτη δεν εχει εκει απανου;

τις δικιες του επιλογες, τις δικιες του αμαρτιες, απειρως μεγαλυτερες απο ολων των θνητων μαζι, δεν τις βλεπει;

καθε που στραβωνει, για ασημαντη αφορμη, ξηγιεται και μια γενοκτονια. αρρωστιες, φονικα, καταστροφες, μεχρι και μια φορα που αποφασισε να γκαστρωσει γυναικα, σε παντρεμενη πηγε, χαθηκαν οι λεφτερες;

και θα μου μιλησει για τις αμαρτιες μου; με τι μουτρα;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27493
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Απρ 2022, 09:14

Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2022, 09:09
George_V έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:59

Bασικα ο λογος που δε ριχνει φωτια να σε καψει ειναι γιατι περιμένει να μετανοησεις.

Εισαι ελευθερος να επιλεξεις οτι θελεις. Σου εδωσε το αυτεξουσιο για αυτο το λογο. Για να κανεις τις επιλογες σου. Αλλα με βαση τις επιλογες σου θα υποστεις τις συνέπειες στο τελος. Καλες η κακες.
καθρεφτη δεν εχει εκει απανου;

τις δικιες του επιλογες, τις δικιες του αμαρτιες, απειρως μεγαλυτερες απο ολων των θνητων μαζι, δεν τις βλεπει;

καθε που στραβωνει, για ασημαντη αφορμη, ξηγιεται και μια γενοκτονια. αρρωστιες, φονικα, καταστροφες, μεχρι και μια φορα που αποφασισε να γκαστρωσει γυναικα, σε παντρεμενη πηγε, χαθηκαν οι λεφτερες;

και θα μου μιλησει για τις αμαρτιες μου; με τι μουτρα;
Ολα αυτα εξαιρουμενων των ασθενειων (ακομα και αυτο σημερα με τα βιολογικα οπλα κτλ. δικη μας επιλογη ειναι ως ενα βαθμο) ειναι δικες μας επιλογες. Εμεις επιλεξαμε να κανουμε φονο, εμεις επιλεξαμε να κανουμε γενοκτονια, εμεις επιλεξαμε το κακο. Δε μας υποχρεωσε κανεις να το κανουμε. Ουτε ειμαστε μαριονετες που μας παιζει κομπολοι ο Θεος. Μονοι μας το επιλεξαμε.

Ειναι πολυ ευκολο να του φορτώνουμε τις αμαρτιες μας και μεις να αναπαυομαστε ησυχοι οτι ειμαστε ενταξει και φταίει ο κακος θεος για οτι στραβο υπαρχει στον κοσμο. Απο το σκασμένο λαστιχο το πρωι μεχρι τον Παγκοσμιο Πολεμο.

Πριν κοιτάξει ο Θεος τον καθρεφτη καλο θα ηταν να τον κοιταξουμε εμεις πρωτα.

Και πολυ φοβάμαι οτι δε θα μας αρέσει αυτο που θα δουμε.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 15 Απρ 2022, 09:20

Πες του τα Ασέβαστε.

Του τα έχει πει βέβαια κι ο John Oliva

Hey there Lord it's me!
I wondered if you're free or not asleep
this just won't keep.
It seems I just don't see...

Why all the things we asked or prayed would come to pass?
Have gone unheard like silent words
that slip into the past...

For, Lord, they're not schemes.
Can't you tell, dreams,
why do you let them slip by
and never even tried?

It isn't you don't hear... There's far too many tears!
Or can't you feel? Are we unreal
to one who knows no peers?

You say we must pay dues but still I am confused
I need to walk and with you talk
instead of to statues...

For, Lord, they're not schemes.
Can't you tell, dreams,
why do you let them slip by
and never even tried?

You take all the fame but who'll accept the blame
for all the hurts down here on earth?
Unnecessary pain...

For surely you must care or are you only air
built in out minds when we're in binds
and never really there?

And can we be tired of you?
Is that something that we're allowed to do?
For even the blind change their view...
And it's time we tried something new.

And so I plead my case, I'll now pull my escape.
Didn't mean to doubt what it's about,
Seems I forgot my place...

But if you find the time please change the story line
or give a call explain it all
I'll even leave the dime.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 15 Απρ 2022, 09:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3331
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 15 Απρ 2022, 09:23

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί οι χριστιανοί ακόμα πιστεύουν ότι η θρησκεία τους παρέχει ελεύθερη βούληση. Εφόσον ο θεός είναι ο δημιουργός και ταυτόχρονα γνωρίζει την τελική κατάληξη του σύμπαντος, αυτός επέλεξε να δημιουργήσει το σύμπαν που όλοι αυτοί θα υποφέρουν με το συγκεκριμένο τρόπο που υποφέρουν. Το τι θα κάνετε έχει καθοριστεί πολύ πριν την ύπαρξή σας, non?
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 15 Απρ 2022, 09:25

Ασέβαστος έγραψε:
15 Απρ 2022, 09:09
George_V έγραψε:
15 Απρ 2022, 08:59

Bασικα ο λογος που δε ριχνει φωτια να σε καψει ειναι γιατι περιμένει να μετανοησεις.

Εισαι ελευθερος να επιλεξεις οτι θελεις. Σου εδωσε το αυτεξουσιο για αυτο το λογο. Για να κανεις τις επιλογες σου. Αλλα με βαση τις επιλογες σου θα υποστεις τις συνέπειες στο τελος. Καλες η κακες.
καθρεφτη δεν εχει εκει απανου;

τις δικιες του επιλογες, τις δικιες του αμαρτιες, απειρως μεγαλυτερες απο ολων των θνητων μαζι, δεν τις βλεπει;

καθε που στραβωνει, για ασημαντη αφορμη, ξηγιεται και μια γενοκτονια. αρρωστιες, φονικα, καταστροφες, μεχρι και μια φορα που αποφασισε να γκαστρωσει γυναικα, σε παντρεμενη πηγε, χαθηκαν οι λεφτερες;

και θα μου μιλησει για τις αμαρτιες μου; με τι μουτρα;
Δεν φταίει ποτέ ο (υπερφυσικος Κύριος ) θεϊκός Βασιλεύς, αλλά πάντοτε οι θνητοί άνθρωποι ως πιστοί δουλοι θνητοί υπήκοοι


Οι άνθρωποι πάντοτε έβλεπαν τους θεϊκούς Αφεντες τους (Κύριους) σαν κατ εικόνα και κάθ ομοίωση της κοσμικής τους εξουσίας

Και ο Θεός της Βίβλου και Χριστιανικής Θρησκείας μετέπειτα είναι κατ εικόνα και κάθ ομοίωση της Ασιατικής Δεσποτείας ...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 15 Απρ 2022, 09:29

klg έγραψε:
15 Απρ 2022, 09:23
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί οι χριστιανοί ακόμα πιστεύουν ότι η θρησκεία τους παρέχει ελεύθερη βούληση. Εφόσον ο θεός είναι ο δημιουργός και ταυτόχρονα γνωρίζει την τελική κατάληξη του σύμπαντος, αυτός επέλεξε να δημιουργήσει το σύμπαν που όλοι αυτοί θα υποφέρουν με το συγκεκριμένο τρόπο που υποφέρουν. Το τι θα κάνετε έχει καθοριστεί πολύ πριν την ύπαρξή σας, non?
Οι χριστιανοί ΔΕΝ πιστεύουν αυτά που λέει ή θρησκεία τους
Την ακολουθούν για εθνικούς οικογενειακούς κοινωνικούς κλπ λόγους
Και είναι άσχετοι με τα ιδεολογικα θεολογικά κλπ θέματα της θρησκείας τους τα οποία στην τελική ανάλυση τα ερμηνεύουν κατά το δοκούν (αλληγορικό συμβολικό εσωτερικές ερμηνείες και τα συναφή )

Οι θρησκευόμενοι πιστοί (και ιερατεία) ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΎΝ την θρησκεία τους ΔΕΝ πιστεύουν σε αυτή


Είναι άλλο πράγμα το να ειμαι Χριστιανός, άλλο πράγμα το να πιστεύω στον Χριστο και άλλο πράγμα το να πιστεύω στον Χριστο έτσι όπως θέλει το κυρίαρχο στην Ελλαδα ιερατείο

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 15 Απρ 2022, 09:34

Θεός μπορεί να μην υπάρχει, το θρησκευτικό όμως συναίσθημα στους ανθρώπους υπάρχει
Μπορεί να είναι προϊόν φόβου του θανάτου ή όπιο του λαού αλλά αυτό ΔΕΝ έχει καμία απολύτως σημασία
Και το θρησκευτικό συναίσθημα και Θεός είναι εμπορεύσιμο προϊόν
Και οι άνθρωποι αγοράζουν θρησκεία και θεό από τα πιο κοντινά και προσφορότερα σε αυτούς θρησκευτικά καταστήματα

Κσι δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό γιατί , αυτός που έχει ανάγκη να πιστέψει σε θεό και νιώθει έντονη την ανάγκη για θρησκεία, έχει προσωπικούς ψυχολογικούς λόγους να το κάνει
Και εαν αμφισβήτησω την πίστη του , είναι σαν να ρίχνω κλωτσιά στο δεκανικι που στηρίζεται κάποιος ανάπηρος γέροντας που είναι κουτσός

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 15 Απρ 2022, 09:35

Εκτωρ έγραψε:
14 Απρ 2022, 23:54
Νατάσα έγραψε:
14 Απρ 2022, 19:47
Εκτωρ έγραψε:
14 Απρ 2022, 16:10
Πείτε μου αν έχω καταλάβει κάτι λάθος:

Ο Θεός γκάστρωσε μία παρθένα, για να γεννήσει τον εαυτό του. Στη συνέχεια, θυσίασε τον εαυτό του, στο όνομα του εαυτού του, για να μας απαλλάξει από μία καταδίκη που ο ίδιος μας είχε επιβάλλει, λόγω του προπατορικού αμαρτήματος, το οποίο δεν διαπράξαμε εμείς οι ίδιοι.

Ακλόνητη λογική! :blm:
Λαθος το καταλαβες, ποιος σου ειπε ότι δεν διαπραξαμε τιποτε;
Σύμφωνα με τη χριστιανική διδασκαλία, ότι διαπράττουμε, το διαπράττουμε επειδή κληρονομήσαμε την αμαρτωλή φύση των πρωτοπλάστων.

Μπορούσε ο "Παντοδύναμος" να εμποδίσει, με κάποιο μαγικό τρόπο, την αμαρτωλή φύση των πρωτοπλάστων να περάσει σε εμάς; Ναι.

Το έκανε; Όχι.

Κατά τα άλλα, εμείς φταίμε και αξίζουμε την κόλαση.

Όπως είπα, ακλόνητη λογική!
Μερικές διορθώσεις.

Δεν κληρονομήσαμε καμιά αμαρτωλή φύση. Κληρονομήσαμε την συνέπεια του προπατορικού αμαρτήματος. Την θνητότητα.

Ο παντοδύναμος δεν επεμβαίνει με μαγικό τρόπο. Ούτε παραβιάζει την ελευθερία της βούλησης των δημιουργημάτων του.

Κανείς δεν αξίζει την Κόλαση.

Τέλος διορθώσεων.

Υ.Γ.: Καλό είναι να μελετήσεις λιγάκι βαθύτερα αυτό που θες να επικρίνεις. Οι γνώσεις σου για την Ορθοδοξία μοιάζουν να προέρχονται από αθεΐστικα προχειρομπλόγκ. :)
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 15 Απρ 2022, 09:36

klg έγραψε:
15 Απρ 2022, 09:23
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί οι χριστιανοί ακόμα πιστεύουν ότι η θρησκεία τους παρέχει ελεύθερη βούληση. Εφόσον ο θεός είναι ο δημιουργός και ταυτόχρονα γνωρίζει την τελική κατάληξη του σύμπαντος, αυτός επέλεξε να δημιουργήσει το σύμπαν που όλοι αυτοί θα υποφέρουν με το συγκεκριμένο τρόπο που υποφέρουν. Το τι θα κάνετε έχει καθοριστεί πολύ πριν την ύπαρξή σας, non?
Ο Θεός προγνωρίζει, δεν προορίζει.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ερώτηση για τους Χριστιανούς: Την έχω καταλάβει ορθώς τη λογική της θρησκείας σας;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 15 Απρ 2022, 09:37

Και μία απάντηση στο αρχικό ερώτημα του νηματοθετη
Τόσο οι πιστοί όλων των θρησκειών οδό και οι οπαδοί σχεδόν όλων των πολιτικών ιδεολογιών , δεν έχουν σχέση με την ιδεολογική ή θρησκευτική καθαρότητα ή γνωρίζουν σε μεγάλο βαθμό το τι αρχές ή θεωρίες και ιδέες έχει ή θρησκεία τους ή ή ιδεολογία τους .

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Θρησκειολογία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών