Παχυσαρκία

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 11:11

AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 10:03
Gherschaagk έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:51
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Δεν υπάρχει άνθρωπος που να είναι κανονικός στα κιλά του και να τρώει ό,τι θέλει από άποψη ποσότητας. Εκτός κι αν έχει Graves οπότε αλλάζει το πράγμα. Θέλει μέτρο. Για να φτάσεις να τρως από ΌΛΑ χωρίς περιορισμούς πρέπει να τρως από λίγο κάθε φορά. Εκτός κι αν είναι κάτι καλό σε κρέας ή ψάρι που να αξίζει τις έξτρα μπουκιές.
Αυτό που δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι -ή δεν συνειδητοποιούν- είναι ότι τα κιλά μπαίνουν αργά. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι με τη δίαιτα χάνονται αργά και όταν σταματήσει η δίαιτα μπαίνουν γρήγορα.

Στην πραγματικότητα όμως ισχύει το αντίστροφο στους περισσότερους ανθρώπους: Χάνονται γρήγορα απλώς η δυσκολία της δίαιτας τους κάνει να αισθάνονται ότι χάνονται αργά. Και μπαίνουν αργά, γεγονός που είναι ύπουλο, γιατί δημιουργούν την ψευδαίσθηση ότι δεν μπαίνουν καθόλου.

Αυτό που συνιστώ είναι να μη δειλιάζει κάποιος να ζυγίζεται συχνά (εγώ εκεί ήταν που την πάτησα την τελευταία φορά). Η ζυγαριά μπορεί να λέει μεν δυσάρεστες αλήθειες, αλλά δείχνει επίσης το πώς πρέπει να κινηθεί αυτός που ζυγίζεται.
Τύπε, στο έχω πει στο παρελθόν, θα στο πω και τώρα.

Εσύ δεν έχεις πάρει την απόφαση να αλλάξεις, θες απλά να χάσεις μερικά κιλά, σήμερα επειδή σε απέρριψε μια γυναίκα, αύριο επειδή στο είπε ο γιατρός, μετά για να μπεις σε ένα ρούχο που σου αρέσει και τέτοιες δικαιολογίες.

Ακόμα και τέτοια ερεθίσματα μπορούν να οδηγήσουν σε μια μόνιμη αλλαγή, αλλά όχι τόσο συχνά. Το θέμα είναι να κλειδώσει στο μυαλό σου αυτή η αλλαγή και όχι να το βλέπεις σαν αναγκαίο κακό. Επίσης σου είχα ξαναπεί, ότι όταν τρως σωστά και γυμνάζεσαι, αλλάζει η χημική σύσταση στο σώμα σου μέσω ορμονών που παράγεις, δίνοντας έτσι σήμα στον εγκέφαλό σου να παίρνεις ευχαρίστηση από αυτήν την διαδικασία.

Όσο νιώθεις ότι η δίαιτα και ότι κάνεις για να αδυνατίσεις, είναι κάτι καταναγκαστικό, με την κακή έννοια*, τόσο θα παραμένεις χοντρός στο μυαλό, όπως λες.


*Υπάρχει και η καλή έννοια του καταναγκαστικού, αυτή της πειθαρχίας και της θυσίας κάτι προσωρινού κι επί του παρόντος, για κάτι μόνιμο και στο μέλλον.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 11:25

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
14 Μάιος 2022, 10:28
Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:56
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:54
ή σε γαλακτομπούρεκο
Τύπε, σε είχα αφήσει σε κάτι βραστά κολοκυθάκια και κάτι detoxing.

Τι είναι αυτά που λες;
Αναγκαίος τακτικός ελιγμός.

Όσο και να το ριξε στα βραστά κολοκυθάκια και τη ΝΔ , ξυπνά το παλιό ΠΑΣΟΚ μέσα του.
:goodpost:

Τρομερή μεταφορά στο επίπεδο ψηφοφόρου, τύπε!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Μάιος 2022, 11:34

Συμφωνώ με τον τύπο από πάνω και να προσθέσω ότι οι περισσότεροι χοντροί (κρίνοντας από φίλους κ φίλες τουλάχιστον) βλέπουν το χάσιμο βάρους ως ΠΡΟΟΡΙΣΜΌ. Δλδ θα φτασω [βαλε επιθυμητό αριθμο κιλων εδω] κ μετα θα κανω ζωαρα (= θα επιστρεψω στον ανθυγιεινο μου τροπο ζωης). Μακάρι να ήταν έτσι αλλά δυστυχώς δεν είναι. Η αλήθεια είναι ότι οι αλλαγές πρέπει να είναι μόνιμες, όπως όταν κόβεις το τσιγάρο.

Εγώ θα πρότεινα να κόψετε το φαστ φουντ. Είναι εντελώς άχρηστο φαγητό θρεπτικά, κ δεν καταλαβαίνεις καν ότι προσλαμβανεις άπειρες θερμίδες όταν το τρως.

Επίσης, να κόψετε τα αναψυκτικά. Δυστυχώς πολύ χάλια είναι κ τα παγωτά.

Να μαγειρεύετε, γιατί τα εστιατόρια κ αυτά συνήθως καταφεύγουν σε τακτικές φαστ φουντ, άσε που οι μερίδες είναι τεράστιες συνήθως.

Μην κάνετε εξαντλητικές δίαιτες ή προγράμματα γυμναστικης επειδη σας την καρφωσε να αδυνατισετε σε μια βδομάδα. Να κάνετε πράγματα που μπορείτε να διατηρήσετε, οχι να τρώτε μια φρυγανιά τη μέρα κάνοντας 18 χλμ τρέξιμο ώστε να χάσετε σε ένα μήνα 290 κιλά.

Να είστε σίγουροι ότι το σώμα υπακούει στους νόμους της φυσικής. Αν μετράτε τις θερμίδες που καταναλώνετε κ αυτές που προσλαμβάνετε κ οι δεύτερες είναι λιγότερες από τις πρώτες, τότε θα αδυνατισετε.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 14 Μάιος 2022, 11:50

AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 10:03
Gherschaagk έγραψε:
14 Μάιος 2022, 09:51
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Δεν υπάρχει άνθρωπος που να είναι κανονικός στα κιλά του και να τρώει ό,τι θέλει από άποψη ποσότητας. Εκτός κι αν έχει Graves οπότε αλλάζει το πράγμα. Θέλει μέτρο. Για να φτάσεις να τρως από ΌΛΑ χωρίς περιορισμούς πρέπει να τρως από λίγο κάθε φορά. Εκτός κι αν είναι κάτι καλό σε κρέας ή ψάρι που να αξίζει τις έξτρα μπουκιές.
Αυτό που δεν γνωρίζουν οι περισσότεροι -ή δεν συνειδητοποιούν- είναι ότι τα κιλά μπαίνουν αργά. Οι περισσότεροι νομίζουν ότι με τη δίαιτα χάνονται αργά και όταν σταματήσει η δίαιτα μπαίνουν γρήγορα.

Στην πραγματικότητα όμως ισχύει το αντίστροφο στους περισσότερους ανθρώπους: Χάνονται γρήγορα απλώς η δυσκολία της δίαιτας τους κάνει να αισθάνονται ότι χάνονται αργά. Και μπαίνουν αργά, γεγονός που είναι ύπουλο, γιατί δημιουργούν την ψευδαίσθηση ότι δεν μπαίνουν καθόλου.

Αυτό που συνιστώ είναι να μη δειλιάζει κάποιος να ζυγίζεται συχνά (εγώ εκεί ήταν που την πάτησα την τελευταία φορά). Η ζυγαριά μπορεί να λέει μεν δυσάρεστες αλήθειες, αλλά δείχνει επίσης το πώς πρέπει να κινηθεί αυτός που ζυγίζεται.
Σταμάτα να σκέφτεσαι δίαιτες. Είσαι λάθος. Αν δεν το κάνεις τρόπο ζωής και αγαπημένη καθημερινότητα και ρουτίνα θα τα ξαναπάρεις.

Επίσης όσο πιο γρήγορα τα χάσεις, τόσο πιο εύκολα θα τα πάρεις.

Δεν κάνεις δίαιτα για λίγο. Για αυτό είναι λάθος να μην γυμνάζεσαι σοβαρά. Αυτά τα δύο πάνε μαζί. Όταν κάνεις το ένα από τα 2, κάνεις τα μισά. Αν ξεκινήσεις και άσκηση θα έχεις και καλύτερα αποτελέσματα και θα πας σε βάθος χρόνου χωρίς τον φόβο να τα ξαναπάρεις.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2681
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 14 Μάιος 2022, 13:04

AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Koιτα αν σε καθορίζει τόσο έντονα το συγκεκριμένο θέμα φάρμακα ουσιαστικά έχουν ανακαλυφθεί για το πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν υλιστικότατα χωρίς New age μπλαμπλα αναλύσεις επι αναλύσεων. Τα αναβολικά στεροειδή. Δεν έχω πάρει ούτε ξέρω επιστημονικά περι του θέματος. Τωρα γιατί έχουν δαιμονοποιηθεί και απαγορευθεί και σε αυτό απάντηση δεν έχω. Και δεν μιλάμε για υπερτερατώδεις καταστάσεις bodybuilding αλλά και για τον τυπικό τυπά που κάνει Μοντελινγκ .https://nattyornot.com/fitness-models-u ... -steroids/
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 13:18

Dorian έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:04
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Koιτα αν σε καθορίζει τόσο έντονα το συγκεκριμένο θέμα φάρμακα ουσιαστικά έχουν ανακαλυφθεί για το πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν υλιστικότατα χωρίς New age μπλαμπλα αναλύσεις επι αναλύσεων. Τα αναβολικά στεροειδή. Δεν έχω πάρει ούτε ξέρω επιστημονικά περι του θέματος. Τωρα γιατί έχουν δαιμονοποιηθεί και απαγορευθεί και σε αυτό απάντηση δεν έχω. Και δεν μιλάμε για υπερτερατώδεις καταστάσεις bodybuilding αλλά και για τον τυπικό τυπά που κάνει Μοντελινγκ .https://nattyornot.com/fitness-models-u ... -steroids/
Τύπε, καλό είναι να μην πετάς ατάκες για προώθηση αναβολικών, έτσι χύμα σε φόρουμ.

Η Testosterone Replacement Therapy, TRT, είναι η νέα μόδα στο fitness, αλλά δεν παύει να είναι η χρήση αναβολικών ουσιών, με έναν πιο επιστημονικό μανδύα.

Οι κίνδυνοι υγείας από την χρήση τέτοιων ουσιών, για έναν φυσιολογικό, μέσο άνθρωπο που θέλει απλά να αδυνατίσει δεν αντισταθμίζουν σε καμμία περίπτωση το όποιο αισθητικό αποτέλεσμα. Ιδίως η βλάβη που γίνεται στην ψυχική υγεία από άτομα με την ψυχοσύνθεση του χοντρού, που με μαγικό κι εύκολο τρόπο αποκτάει σώμα αρχαίου Έλληνα θεού, είναι τρομερή και εξαιρετικά δύσκολα αναστρέψιμη, με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 14 Μάιος 2022, 16:05

Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:18
Dorian έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:04
AlienWay έγραψε:
13 Μάιος 2022, 20:37
Η παχυσαρκία είναι αρρώστια. Ο άνθρωπος που φέρει το παχύσαρκο γονίδιο, το διατηρεί ακόμη και όντας λεπτός.

Τουλάχιστον 4 φορές μέχρι σήμερα έχω κάνει δίαιτα και έχω γίνει λιγνός φαινοτυπικά. Διανοητικά είμαι πάντα χοντρός.

Λένε ότι οι χοντροί παίρνουν ξανά τα κιλά που χάσανε, λόγω DNA και λόγω του λίπους το οποίο διατηρεί τους εισδοχείς του όταν αδυνατίζουν.

Η θεραπεία, η δίαιτα δηλαδή, πρέπει να είναι ισόβια.
Koιτα αν σε καθορίζει τόσο έντονα το συγκεκριμένο θέμα φάρμακα ουσιαστικά έχουν ανακαλυφθεί για το πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν υλιστικότατα χωρίς New age μπλαμπλα αναλύσεις επι αναλύσεων. Τα αναβολικά στεροειδή. Δεν έχω πάρει ούτε ξέρω επιστημονικά περι του θέματος. Τωρα γιατί έχουν δαιμονοποιηθεί και απαγορευθεί και σε αυτό απάντηση δεν έχω. Και δεν μιλάμε για υπερτερατώδεις καταστάσεις bodybuilding αλλά και για τον τυπικό τυπά που κάνει Μοντελινγκ .https://nattyornot.com/fitness-models-u ... -steroids/
Τύπε, καλό είναι να μην πετάς ατάκες για προώθηση αναβολικών, έτσι χύμα σε φόρουμ.

Η Testosterone Replacement Therapy, TRT, είναι η νέα μόδα στο fitness, αλλά δεν παύει να είναι η χρήση αναβολικών ουσιών, με έναν πιο επιστημονικό μανδύα.

Οι κίνδυνοι υγείας από την χρήση τέτοιων ουσιών, για έναν φυσιολογικό, μέσο άνθρωπο που θέλει απλά να αδυνατίσει δεν αντισταθμίζουν σε καμμία περίπτωση το όποιο αισθητικό αποτέλεσμα. Ιδίως η βλάβη που γίνεται στην ψυχική υγεία από άτομα με την ψυχοσύνθεση του χοντρού, που με μαγικό κι εύκολο τρόπο αποκτάει σώμα αρχαίου Έλληνα θεού, είναι τρομερή και εξαιρετικά δύσκολα αναστρέψιμη, με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό.
Τώρα που έχασα τα πρώτα κιλά, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.

Δοκίμασα κάμψεις, κοιλιακούς. Παλιά άντεχα μέχρι 30 κάμψεις, αλλά τώρα μπορώ μέχρι 5. Κοιλιακούς μπορώ μέχρι 10, μετά πιάνομαι.

Μετά έκανα λίγο σουηδική γυμναστική και επίσης σήμερα περπάτησα 13 χιλιόμετρα.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27806
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Μάιος 2022, 16:09

AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:05

, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.
Ετσι μην τον λυπασαι
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 16:21

AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:05
Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:18
Dorian έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:04

Koιτα αν σε καθορίζει τόσο έντονα το συγκεκριμένο θέμα φάρμακα ουσιαστικά έχουν ανακαλυφθεί για το πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν υλιστικότατα χωρίς New age μπλαμπλα αναλύσεις επι αναλύσεων. Τα αναβολικά στεροειδή. Δεν έχω πάρει ούτε ξέρω επιστημονικά περι του θέματος. Τωρα γιατί έχουν δαιμονοποιηθεί και απαγορευθεί και σε αυτό απάντηση δεν έχω. Και δεν μιλάμε για υπερτερατώδεις καταστάσεις bodybuilding αλλά και για τον τυπικό τυπά που κάνει Μοντελινγκ .https://nattyornot.com/fitness-models-u ... -steroids/
Τύπε, καλό είναι να μην πετάς ατάκες για προώθηση αναβολικών, έτσι χύμα σε φόρουμ.

Η Testosterone Replacement Therapy, TRT, είναι η νέα μόδα στο fitness, αλλά δεν παύει να είναι η χρήση αναβολικών ουσιών, με έναν πιο επιστημονικό μανδύα.

Οι κίνδυνοι υγείας από την χρήση τέτοιων ουσιών, για έναν φυσιολογικό, μέσο άνθρωπο που θέλει απλά να αδυνατίσει δεν αντισταθμίζουν σε καμμία περίπτωση το όποιο αισθητικό αποτέλεσμα. Ιδίως η βλάβη που γίνεται στην ψυχική υγεία από άτομα με την ψυχοσύνθεση του χοντρού, που με μαγικό κι εύκολο τρόπο αποκτάει σώμα αρχαίου Έλληνα θεού, είναι τρομερή και εξαιρετικά δύσκολα αναστρέψιμη, με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό.
Τώρα που έχασα τα πρώτα κιλά, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.

Δοκίμασα κάμψεις, κοιλιακούς. Παλιά άντεχα μέχρι 30 κάμψεις, αλλά τώρα μπορώ μέχρι 5. Κοιλιακούς μπορώ μέχρι 10, μετά πιάνομαι.

Μετά έκανα λίγο σουηδική γυμναστική και επίσης σήμερα περπάτησα 13 χιλιόμετρα.
Μπράβο ρε δικέ μου!

Μην τα γράφεις όμως απολογητικά όλα αυτά. Δεν θα σε κρίνω πόσες κάμψεις κάνεις, ούτε το πρόγραμμά σου, εκτός αν το θέλεις.

Αν θες να ξεφύγεις από την νοοτροπία του χοντρού, πρέπει να αλλάξεις συνήθειες. Για να αλλάξεις συνήθειες, πρέπει να δημιουργήσεις και να τηρείς ένα απαραβίαστο πρόγραμμα με σκοπό την βελτίωσή σου. Θα δεις ότι τελικά αυτή η βελτίωση δεν θα είναι μόνο σωματική.

Καλή τύχη σού εύχομαι σε αυτό σου το ταξίδι.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 16:23

GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:09
AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:05

, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.
Ετσι μην τον λυπασαι
Εσύ ρε Σβαρτσότυπε ξεκίνησες με 20κιλα;

Ή μήπως ξέρεις σε ποια άσκηση τα χρησιμοποιεί και σου φαίνονται λίγα;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22687
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 14 Μάιος 2022, 16:25

Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:21
AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:05
Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:18

Τύπε, καλό είναι να μην πετάς ατάκες για προώθηση αναβολικών, έτσι χύμα σε φόρουμ.

Η Testosterone Replacement Therapy, TRT, είναι η νέα μόδα στο fitness, αλλά δεν παύει να είναι η χρήση αναβολικών ουσιών, με έναν πιο επιστημονικό μανδύα.

Οι κίνδυνοι υγείας από την χρήση τέτοιων ουσιών, για έναν φυσιολογικό, μέσο άνθρωπο που θέλει απλά να αδυνατίσει δεν αντισταθμίζουν σε καμμία περίπτωση το όποιο αισθητικό αποτέλεσμα. Ιδίως η βλάβη που γίνεται στην ψυχική υγεία από άτομα με την ψυχοσύνθεση του χοντρού, που με μαγικό κι εύκολο τρόπο αποκτάει σώμα αρχαίου Έλληνα θεού, είναι τρομερή και εξαιρετικά δύσκολα αναστρέψιμη, με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό.
Τώρα που έχασα τα πρώτα κιλά, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.

Δοκίμασα κάμψεις, κοιλιακούς. Παλιά άντεχα μέχρι 30 κάμψεις, αλλά τώρα μπορώ μέχρι 5. Κοιλιακούς μπορώ μέχρι 10, μετά πιάνομαι.

Μετά έκανα λίγο σουηδική γυμναστική και επίσης σήμερα περπάτησα 13 χιλιόμετρα.
Μπράβο ρε δικέ μου!

Μην τα γράφεις όμως απολογητικά όλα αυτά. Δεν θα σε κρίνω πόσες κάμψεις κάνεις, ούτε το πρόγραμμά σου, εκτός αν το θέλεις.

Αν θες να ξεφύγεις από την νοοτροπία του χοντρού, πρέπει να αλλάξεις συνήθειες. Για να αλλάξεις συνήθειες, πρέπει να δημιουργήσεις και να τηρείς ένα απαραβίαστο πρόγραμμα με σκοπό την βελτίωσή σου. Θα δεις ότι τελικά αυτή η βελτίωση δεν θα είναι μόνο σωματική.

Καλή τύχη σού εύχομαι σε αυτό σου το ταξίδι.
Οσες φορές υπήρξα λεπτός είχα και κατακτήσεις εκτός των άλλων (όλες τις σχέσεις που έκανα, τις έκανα όντας λεπτός πλην της τελευταίας).

Αλλά εδώ είναι το πρόβλημα: Ενώ ένας μέσος άνθρωπος όταν παίρνει κιλά λέει "πρέπει να αδυνατίσω για να αρέσω στο άλλο φύλο", ο διανοητικά χοντρός αποκομίζει από το φαγητό μια ηδονή, αντίστοιχη του σεξ. Υποσυνείδητα λέει "δεν χρειάζεται να μου κάτσει καμία, αρκεί που τρώω".
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 14 Μάιος 2022, 16:27

Jimmy81 έγραψε:
14 Μάιος 2022, 04:15
Καλό είναι να παχαίνουν οι ελληνόπαιδες. Όταν πάρουμε την Πόλη, την έλλειψη προσωπικού κατοχής θα την καλύψουμε με όγκο.
:lol:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 14 Μάιος 2022, 16:28

AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:25
Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:21
AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:05


Τώρα που έχασα τα πρώτα κιλά, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.

Δοκίμασα κάμψεις, κοιλιακούς. Παλιά άντεχα μέχρι 30 κάμψεις, αλλά τώρα μπορώ μέχρι 5. Κοιλιακούς μπορώ μέχρι 10, μετά πιάνομαι.

Μετά έκανα λίγο σουηδική γυμναστική και επίσης σήμερα περπάτησα 13 χιλιόμετρα.
Μπράβο ρε δικέ μου!

Μην τα γράφεις όμως απολογητικά όλα αυτά. Δεν θα σε κρίνω πόσες κάμψεις κάνεις, ούτε το πρόγραμμά σου, εκτός αν το θέλεις.

Αν θες να ξεφύγεις από την νοοτροπία του χοντρού, πρέπει να αλλάξεις συνήθειες. Για να αλλάξεις συνήθειες, πρέπει να δημιουργήσεις και να τηρείς ένα απαραβίαστο πρόγραμμα με σκοπό την βελτίωσή σου. Θα δεις ότι τελικά αυτή η βελτίωση δεν θα είναι μόνο σωματική.

Καλή τύχη σού εύχομαι σε αυτό σου το ταξίδι.
Οσες φορές υπήρξα λεπτός είχα και κατακτήσεις εκτός των άλλων (όλες τις σχέσεις που έκανα, τις έκανα όντας λεπτός πλην της τελευταίας).

Αλλά εδώ είναι το πρόβλημα: Ενώ ένας μέσος άνθρωπος όταν παίρνει κιλά λέει "πρέπει να αδυνατίσω για να αρέσω στο άλλο φύλο", ο διανοητικά χοντρός αποκομίζει από το φαγητό μια ηδονή, αντίστοιχη του σεξ. Υποσυνείδητα λέει "δεν χρειάζεται να μου κάτσει καμία, αρκεί που τρώω".
Εδώ είσαι, δικέ μου

https://www.mednutrition.gr/portal/life ... tamatisete
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 14 Μάιος 2022, 16:31

Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 13:18
Ιδίως η βλάβη που γίνεται στην ψυχική υγεία από άτομα με την ψυχοσύνθεση του χοντρού, που με μαγικό κι εύκολο τρόπο αποκτάει σώμα αρχαίου Έλληνα θεού, είναι τρομερή και εξαιρετικά δύσκολα αναστρέψιμη, με ότι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό.
Δεν κατάλαβα τι εννοείς :102:

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 27806
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Παχυσαρκία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 14 Μάιος 2022, 16:34

Feindflug έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:23
GoBack έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:09
AlienWay έγραψε:
14 Μάιος 2022, 16:05

, ξεκίνησα και βαράκια, τύπε. Τρισημισάκιλα.
Ετσι μην τον λυπασαι
Εσύ ρε Σβαρτσότυπε ξεκίνησες με 20κιλα;

Ή μήπως ξέρεις σε ποια άσκηση τα χρησιμοποιεί και σου φαίνονται λίγα;
Τυπε είναι 120 κιλά και βγάζει 5 πουσαπς,όπου και να τα χρησιμοποιεί είναι αερας
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών