Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 16 Μάιος 2022, 14:39

stella έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:36
Εγώ νομίζω ότι θέλησες να στηλιτεύσεις την αξιοπρέπεια του Καπουτζίδη και βρήκες τους λιγότερο αξιοπρεπείς ανθρώπους για να το κάνεις. ΟΚ.
Δεν θελησα να στηλιτευσω την αξιοπρεπεια του Καπουτζιδη.Θελησα αφενος να αμφισβητησω το αν ειναι τοσο επιτυχημενος οσο (αυτο)παρουσιαζεται και αφετερου να πω οτι ο ανθρωπος δεν κανει τιποτα αλλο απο το να μας λεει μερα παρα μερα οτι ειναι αδερφη.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 16 Μάιος 2022, 14:41

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:34
Cecily Anne έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:29
Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:27
Έχω εργαστεί σε περιβάλλον που όλοι οι άντρες ήτανε αδερφές κι εγώ ο μόνος μουνάκιας. Ήμουν, θα ήμουν 25 ετών. Έπρεπε να είσαι πολύ δυνατός για να αντέξεις το μπούλινγκ. Η τότε γυναίκα μου είχε πάθει κρίση, μου είπε, δεν αντέχω άλλο, με κάνουν κι αισθάνομαι πως έχω πανούκλα επειδή είμαι μαζί σου ως γυναίκα.
Σε θέλανε κολασμένα και τη ζηλεύανε. :lol:
Και αυτό, αλλά κι ένας τοξικός μισογυνισμός. Όχι από όλους, αλλά ο επιχειρηματίας ήταν ο αρχιμαλάκας, και οι άλλοι κάναν αβαβά για γλείψιμο.
απιστευτα πραγματα :giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7732
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Μάιος 2022, 14:45

under έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:23
gassim έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:18
Ναι μπράβο, αυτή είναι σημαντική συμβολή του καπουτζίδη.
Να μην ακούνε 12χρονα (και 16χρονα και 20χροναι κοκ) παιδιά ότι δεν είναι φυσιολογικά και πολύ περισσότερο να μην δέχονται ψυχολογική κακοποίηση για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις.
Στο δικο μου το μυαλο το να κανεις διαφημση της ομοφυλοφιλιας δεν σημαινει οτι καταπολεμας την σωματικη ή την ψυχολογικη βια.
Δεν ταυτιζονται αυτα τα δυο.Διοτι πολυ απλα και εγω που θεωρω οτι δεν ειναι φυσιολογικη κατασταση η ομοφυλοφιλια θεωρω ταυτοχρονα ανεπιτρεπτη τη βια εις βαρος αυτων των ανθρωπων.
Οταν εβγαινε η φτερου στην Αθηνα,την εβλεπαν καθημερινα χιλιαδες ανθρωποι.Οι συντριπτικα περισσοτεροι αδιαφορουσαν ή χαμογελουσαν ή εκαναν κανενα αθωο αστειο.Λεκτικη ή σωματικη βια ασκουσαν εκεινοι που θα εκαναν το ιδιο απεναντι και σε καποιον αλλον με καποιο ειδος αναπηριας.
Εντάξει κάτι υπάρχει στο δικό σου το μυαλό και κάτι άλλο υπάρχει στο δικό μου το μυαλό.
Δεν θα τα χαλάσουμε κι όλας.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 16 Μάιος 2022, 14:47

gassim έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:45
under έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:23
gassim έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:18
Ναι μπράβο, αυτή είναι σημαντική συμβολή του καπουτζίδη.
Να μην ακούνε 12χρονα (και 16χρονα και 20χροναι κοκ) παιδιά ότι δεν είναι φυσιολογικά και πολύ περισσότερο να μην δέχονται ψυχολογική κακοποίηση για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις.
Στο δικο μου το μυαλο το να κανεις διαφημση της ομοφυλοφιλιας δεν σημαινει οτι καταπολεμας την σωματικη ή την ψυχολογικη βια.
Δεν ταυτιζονται αυτα τα δυο.Διοτι πολυ απλα και εγω που θεωρω οτι δεν ειναι φυσιολογικη κατασταση η ομοφυλοφιλια θεωρω ταυτοχρονα ανεπιτρεπτη τη βια εις βαρος αυτων των ανθρωπων.
Οταν εβγαινε η φτερου στην Αθηνα,την εβλεπαν καθημερινα χιλιαδες ανθρωποι.Οι συντριπτικα περισσοτεροι αδιαφορουσαν ή χαμογελουσαν ή εκαναν κανενα αθωο αστειο.Λεκτικη ή σωματικη βια ασκουσαν εκεινοι που θα εκαναν το ιδιο απεναντι και σε καποιον αλλον με καποιο ειδος αναπηριας.
Εντάξει κάτι υπάρχει στο δικό σου το μυαλό και κάτι άλλο υπάρχει στο δικό μου το μυαλό.
Δεν θα τα χαλάσουμε κι όλας.
Εννοειται.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Βάσκος
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: 30 Απρ 2018, 23:10

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βάσκος » 16 Μάιος 2022, 14:54

under τώρα που θα ψηφίσει η ΝΔ τον γάμο ομοφυλόφιλων, τι θα κάνεις;

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 16 Μάιος 2022, 14:55

under έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:39
stella έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:36
Εγώ νομίζω ότι θέλησες να στηλιτεύσεις την αξιοπρέπεια του Καπουτζίδη και βρήκες τους λιγότερο αξιοπρεπείς ανθρώπους για να το κάνεις. ΟΚ.
Δεν θελησα να στηλιτευσω την αξιοπρεπεια του Καπουτζιδη.Θελησα αφενος να αμφισβητησω το αν ειναι τοσο επιτυχημενος οσο (αυτο)παρουσιαζεται και αφετερου να πω οτι ο ανθρωπος δεν κανει τιποτα αλλο απο το να μας λεει μερα παρα μερα οτι ειναι αδερφη.


Για πες μου, αυτό το εγκρίνεις; Αν δεν υπήρχε αυτό, δεν θα μίλαγε και ο Καπουτζίδης.
Ordem e Progresso.

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 16 Μάιος 2022, 14:55

under έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:23
gassim έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:18
Ναι μπράβο, αυτή είναι σημαντική συμβολή του καπουτζίδη.
Να μην ακούνε 12χρονα (και 16χρονα και 20χροναι κοκ) παιδιά ότι δεν είναι φυσιολογικά και πολύ περισσότερο να μην δέχονται ψυχολογική κακοποίηση για τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις.
Στο δικο μου το μυαλο το να κανεις διαφημση της ομοφυλοφιλιας δεν σημαινει οτι καταπολεμας την σωματικη ή την ψυχολογικη βια.
Δεν ταυτιζονται αυτα τα δυο.Διοτι πολυ απλα και εγω που θεωρω οτι δεν ειναι φυσιολογικη κατασταση η ομοφυλοφιλια θεωρω ταυτοχρονα ανεπιτρεπτη τη βια εις βαρος αυτων των ανθρωπων.
Οταν εβγαινε η φτερου στην Αθηνα,την εβλεπαν καθημερινα χιλιαδες ανθρωποι.Οι συντριπτικα περισσοτεροι αδιαφορουσαν ή χαμογελουσαν ή εκαναν κανενα αθωο αστειο.Λεκτικη ή σωματικη βια ασκουσαν εκεινοι που θα εκαναν το ιδιο απεναντι και σε καποιον αλλον με καποιο ειδος αναπηριας.

Εγώ πάλι νομίζω ότι για αυτό το κάνει. Το ότι εσύ έχεις την παιδεία (και μπράβο σου πέρα από την πλάκα και μπράβο στους ανθρώπους που σε μεγάλωσαν ) να θεωρείς την βία ανεπίτρεπτη , δεν σημαίνει ότι την έχουν όλοι. Και σίγουρα δεν την έχει αυτός που για να τον μειώσει, τον αποκάλεσε αδερφή.
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7732
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 16 Μάιος 2022, 14:59

Επίσης η φτερού είναι καραμπινάτο παράδειγμα ατόμου που έμεινε στο περιθώριο εξαιτίας της λανθασμένης νοοτροπίας για την ομοφυλοφιλία.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 16 Μάιος 2022, 14:59

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:55
under έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:39
stella έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:36
Εγώ νομίζω ότι θέλησες να στηλιτεύσεις την αξιοπρέπεια του Καπουτζίδη και βρήκες τους λιγότερο αξιοπρεπείς ανθρώπους για να το κάνεις. ΟΚ.
Δεν θελησα να στηλιτευσω την αξιοπρεπεια του Καπουτζιδη.Θελησα αφενος να αμφισβητησω το αν ειναι τοσο επιτυχημενος οσο (αυτο)παρουσιαζεται και αφετερου να πω οτι ο ανθρωπος δεν κανει τιποτα αλλο απο το να μας λεει μερα παρα μερα οτι ειναι αδερφη.


Για πες μου, αυτό το εγκρίνεις; Αν δεν υπήρχε αυτό, δεν θα μίλαγε και ο Καπουτζίδης.
Η αληθεια ειναι οτι γελασα.Αλλα δεν ειμαι φαν του Γεωργιου αν αυτο απανταει στην ερωτηση σου.
Ο Καπουτζιδης οντως μπορει να μην μιλουσε αν δεν ηταν αυτο.Αλλα αυτο εγινε πριν καμια δεκαρια-δεκαπενταρια χρονια.Ο Καπουτζιδης τοτε δεν βγηκε να μιλησει.Μιλαει τωρα και δεν μιλαει για τον Γεωργιου.Αναφερει μερα παρα μερα οτι ειναι αδελφη και εσχατως ποσο γαματη αδελφη ειναι.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 16 Μάιος 2022, 15:01

gassim έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:59
Επίσης η φτερού είναι καραμπινάτο παράδειγμα ατόμου που έμεινε στο περιθώριο εξαιτίας της λανθασμένης νοοτροπίας για την ομοφυλοφιλία.
Ποιο περιθωριο ; Εχει παιξει σε τοσες ταινιες.Η θηλυπρεπεια της της εδινε αξιοπρεπες μεροκαματο σε σχεση με πολλους αλλους που εφταναν στο πεζοδρομιο.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23422
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Μάιος 2022, 17:45

Cavaliere έγραψε:
16 Μάιος 2022, 12:46
:)
Κι εν πάση περιπτώση, όταν εγώ έβαζα καβλιά στο στόμα μου εσείς παίζατε τάβλι με φανελάκι στο μπαλκόνι, μη μου κάνετε μαθήματα ανεκτικότητας και προοδευτισμού.
Χρειαζομαστε επειγόντως νήμα Επικές δημοσιεύσεις που δεν πρέπει να χαθούν, και να ποσταριστεί το παραπάνω ως προλογος/ιντρο του νηματος!

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 16 Μάιος 2022, 22:07

Μπίστης έγραψε:
16 Μάιος 2022, 11:38
Naida έγραψε:
16 Μάιος 2022, 00:01
Μπίστης έγραψε:
15 Μάιος 2022, 23:54


Αυτό που επηρρεάζει είναι η εξάπλωση της τρέλλας, το ανώμαλο να θεωρείται φυσικό
Όταν λες εξαπλώνεται εννοείς οι άνθρωποι που είναι γκέι και το εκδηλώνουν γιατί αισθάνονται πιο άνετα να το εκδηλώσουν;
Θα προτιμούσες να το κρατάει μια ζωή κρυφό για να μην χαλάσει τι; τις ψευδαισθήσεις σας περί φυσιολογικού;
Εννοώ ότι αριστεροκορόιδα σαν εσένα αποδέχονται την ανωμαλία και η τρέλλα του ότι το μαύρο είναι άσπρο εξαπλώνεται.
Μετά τα κάνσελ και η αθεία είναι ευκολότερα
Πως εξαπλώνεται η ομοφυλοφιλία; με το άγγιγμα πχ; οπως λεγαμε παλιά το "παρ' τον παπά" και να κυριολεκτούμε;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Kotas
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: 01 Οκτ 2021, 23:50

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kotas » 16 Μάιος 2022, 22:46

το προβλημα με τον καπουτζιδη ειναι οτι απο ακτιβιστης θα καταντησει γραφικος

αυτο το σχολιο περι καλης αδερφης αφενος ηταν κριντζ, αφετερου δεν υπηρχε κανενας λογος να το κανει αφου ενας σωστος επαγγελματιας στη θεση του θα αγνοουσε ενα υβριστικο μηνυμα, αλιμονο αν λχ οι ραδιοφωνικοι παραγωγοι απαντουσαν επι προσωπικου στο καθε τρολ που τους γραφει, πού θα εβγαζε αυτο;

η μανια του Καπουτζιδη να προβαλλει διαρκως την γκει ατζεντα εμενα προσωπικα με εβαλε ακομα και σε σκεψεις για τον εαν οντως του εσταλη το μηνυμα που ανεφερε ή αν στην πραγματικοτητα το εστησε ως αφορμη να κανει το στέιτμεντ που ακολουθησε

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40730
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 16 Μάιος 2022, 22:58

under έγραψε:
16 Μάιος 2022, 14:02
Ναι ρε παιδι μου εχει λογικη.Αλλα δεν ειναι ακριβως η λογικη που εχει καποιος που παει σε μπαρ με φυσιολογικους ανθρωπους.
Τα gay bar είναι συνήθως μπαρ γνωριμιών, δεν είναι απλώς μπαράκια. Αλλά κι έτσι φυσικά δεν είναι δεδομένα ότι θα σου την πέσει κάποιος. Η πιθανότητα να σου την πέσουν είναι ανάλογη με το να την πέσει κάποιος σε μια γυναίκα σε ένα κανονικό μπαρ: εξαρτάται από την εμφάνιση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70210
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καπουτζίδης:Αδερφή είμαι, αλλά είμαι καλή και όμορφη και έξυπνη και επιτυχημένη.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Μάιος 2022, 23:13

Μια χαρά τα είπε ο Καπουτζίδης.

Είναι πολλά χρόνια στην πιάτσα και πάντα κράταγε χαμηλούς και διακριτικούς τόνους. Οπότε, πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται προβολή της γκέι ατζέντας το να απαντήσει με μια όντως σεναριακή του ατάκα, στον οποιονδήποτε αγενή βλαχοπαπάρα.

Κι αυτό που έχει πλάκα είναι ότι η δήλωση του μπορεί να χαρακτηρισθεί και ως ρατσιστική. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών