Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Ταξίδια, εκδρομές, περιγραφές, αναμνήσεις, πληροφορίες και νέες οργανώσεις!
Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιουν 2022, 10:17

Μακάρι να υποτιμουσαν τη Χαλκιδική και να πήγαινε το 1/10 από τι πάει. Το υπόλοιπο να πήγαινε στο θαυμαστό πελοπονησι κτλπ

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 18 Ιουν 2022, 10:18

Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:17
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:00
Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:47
Γκρινιάρα είσαι ρε δικιά μου.

Μπορεί να μην κουβαλάς ταπεράκια με κεφτεδάκια κλπ, αλλά σε φαντάζομαι όταν είναι για μπάνιο, το ένα να σου βρωμάει και το άλλο να σου ξινίζει.

Πήγαινε εκεί στην κατουρλίλα του Sahara, λες και είσαι 25 χρονών.
Ο μόνος λόγος να ανεχτεί κάποιος το ζεστό κατουρο στο Σαχάρα είναι η υψηλή πυκνότητα στρινγκ/τμ.
Αν είσαι άνω των 25 είναι πολύ δύσκολο να τα καταφερεις.
:+1:

Αν και ομολογώ, δικέ μου, ότι ορισμένες φορές καταπιέζομαι κι ενδίδω...
:smt005:

Δεν πάω για τα στρινγκ.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20266
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 18 Ιουν 2022, 10:19

Ασέβαστος έγραψε:
18 Ιουν 2022, 08:03
Cecily Anne έγραψε:
17 Ιουν 2022, 22:12


Ρε καμία σχέση η μισή Ελλάδα έχει τέτοιες. Και γενικά εδώ έχω πετύχει άνθρωπο να μου λέει πόσο υπέροχη είναι μια μαλακία λίμνη μετά το Λουτράκι. Δε θυμάμαι πώς τη λένε ρε γμτ τώρα, αλλά τεσπα. Γενικά τα γούστα στις παραλίες διαφέρουν. Εγώ δε γουστάρω βότσαλα πχ, άλλοι τα προτιμούν, γιατί "τους ενοχλεί οι άμμος".
λιμνη βουλιαγμενης. στο ηραιο. μαλλον θα παω το επομενο σκ, για φαι, στο δρομο για αλκυονιδες.

δε λεει τιποτα απο θαλασσα. να καθεσαι απεξω να χαζευεις πινοντας ουζα με μαριδακι, ειναι μια χαρα.
Aaaa θενξ!!! Όχι κι εγώ καλά περασα , άραξα κάτω από ένα δέντρο και είχαμε και ησυχία !
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14697
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Ιουν 2022, 10:21

Gherschaagk έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:18
Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:17
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:00


Ο μόνος λόγος να ανεχτεί κάποιος το ζεστό κατουρο στο Σαχάρα είναι η υψηλή πυκνότητα στρινγκ/τμ.
Αν είσαι άνω των 25 είναι πολύ δύσκολο να τα καταφερεις.
:+1:

Αν και ομολογώ, δικέ μου, ότι ορισμένες φορές καταπιέζομαι κι ενδίδω...
:smt005:

Δεν πάω για τα στρινγκ.
Πηγαίνουμε εμείς όμως, τύπισσα.

Τι χρώμα φοράς, μήπως και σε πετύχουμε καμμιά φορά;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 18 Ιουν 2022, 10:23

Ερμής έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:07
Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:44
Ερμής έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:34
Βρε στα παπαρια μου
Χάλια είναι, Μην έρχεστε!
Αλλά να ποσταρουμε νορμάλ φωτο, οχι φωτοσοπιασμενες είτε έτσι είτε αλλιώς.

Τι βατηρα ρε μάστορα; γκόμενά είμαι για να ενοχλούν τα πόδια μου τα βοτσαλα;
Αν και εγώ προτιμώ άμμο αλλά για άλλους λόγους
Μπορείς να ξαπλώσεις και στα βότσαλα μετά, τύπε, να σου τα βάλουν στην πλάτη φάση σπα, να κουβαλήσεις μερικά στο σπίτι για τον κήπο ή για να σηκώσεις καμμία αχυρώνα... Γενικά να ξεκουράσεις το κορμί σου.

Έχει κάτι γαμάτες παραλίες στον βράχο του Αλκατράζ, σε κάτι γκρέμια. Αν μπορέσεις και προσεγγίσεις, είναι και γαμώ. Μόνο μην πάρεις την γκόμενα μαζί και κάνε την διαθήκη σου πριν φύγεις. Αλλά μην μασάς. Δεν είμαστε φλώροι. Για μια βουτιά ζούμε.
Βρε λέγε ότι θέλεις, επειδή δεν ασχολουμαι επαγγελματικά με τον τουρισμό με χαλάει αυτό που γίνεται τώρα. Το καλό είναι βέβαια πως δεν έχουμε το τουριστικό πλεμπαριο των Βαλκανίων και δε πήζει το μάτι σου κατσιβελισμο αλλα και πάλι δεν είναι ωραία τόση και απότομη ανάπτυξη. Μακάρι να τα έβλεπα μόνο εγώ πανέμορφα για να τα απολάμβανα και μόνος μου. Δυστυχώς η ευτυχως το μάτι δεν δέχεται φωτοσοπ.
Δυστυχώς το κεφάλαιο λυμμενεται τα πάντα για κέρδος. Και τη φύση, και την ανάγκη του κόσμου για διακοπές. Στη Χαλκιδική π.χ. Που είναι το θέμα μας οι καλύτερες παραλίες αλλοτροιωθηκαν, βλέπουν μια παραλία και αντί να την χαρεί ο λαός σκέφτονται πως θα βγάλουν λεφτά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Ιουν 2022, 10:27

Ναι οκ σε όλο τον κόσμο παίζει αυτό.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου, σε κάποιους αρέσουν πιο πολύ τα μύδια από τις κωλοχτυπες. So what
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Ιουν 2022, 10:33

Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:50
τα τελευταία χρόνια έχουμε και τις ορδές των Βαλκανίων και των ανατολικοευρωπαιων, που ποιοτικά είναι χειρότερος τουρισμός από των βορειοευρωπαιων που κυριαρχούν στον νότο.
Μα δεν είναι τυχαίο που ο άλλος αν έρθει από την άλλη άκρη της Ευρώπης προτιμάει να κουβαλησει το τροχόσπιτο του μέχρι το νόμο Ηλείας από το να πάει σε κάποια παραλία της βόρειας Ελλάδας :102:

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιουν 2022, 10:36

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:33
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:50
τα τελευταία χρόνια έχουμε και τις ορδές των Βαλκανίων και των ανατολικοευρωπαιων, που ποιοτικά είναι χειρότερος τουρισμός από των βορειοευρωπαιων που κυριαρχούν στον νότο.
Μα δεν είναι τυχαίο που ο άλλος αν έρθει από την άλλη άκρη της Ευρώπης προτιμάει να κουβαλησει το τροχόσπιτο του μέχρι το νόμο Ηλείας από το να πάει σε κάποια παραλία της βόρειας Ελλάδας :102:
ποιος σου είπε ότι δεν έρχονται στην Χαλκιδική με τα τροχόσπιτά τους; Κάνεις λάθος.

Ωστόσο πέρσυ έπαθα πλάκα Μεσσηνία, καλογριά με πηγές γλυκού νερού να αναβλύζουν. Απίστευτη παραλία επίσης του φονέα λακωνική Μάνη νομίζω.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14697
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 18 Ιουν 2022, 10:38

Fluffy έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:23
Ερμής έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:07
Feindflug έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:44


Μπορείς να ξαπλώσεις και στα βότσαλα μετά, τύπε, να σου τα βάλουν στην πλάτη φάση σπα, να κουβαλήσεις μερικά στο σπίτι για τον κήπο ή για να σηκώσεις καμμία αχυρώνα... Γενικά να ξεκουράσεις το κορμί σου.

Έχει κάτι γαμάτες παραλίες στον βράχο του Αλκατράζ, σε κάτι γκρέμια. Αν μπορέσεις και προσεγγίσεις, είναι και γαμώ. Μόνο μην πάρεις την γκόμενα μαζί και κάνε την διαθήκη σου πριν φύγεις. Αλλά μην μασάς. Δεν είμαστε φλώροι. Για μια βουτιά ζούμε.
Βρε λέγε ότι θέλεις, επειδή δεν ασχολουμαι επαγγελματικά με τον τουρισμό με χαλάει αυτό που γίνεται τώρα. Το καλό είναι βέβαια πως δεν έχουμε το τουριστικό πλεμπαριο των Βαλκανίων και δε πήζει το μάτι σου κατσιβελισμο αλλα και πάλι δεν είναι ωραία τόση και απότομη ανάπτυξη. Μακάρι να τα έβλεπα μόνο εγώ πανέμορφα για να τα απολάμβανα και μόνος μου. Δυστυχώς η ευτυχως το μάτι δεν δέχεται φωτοσοπ.
Δυστυχώς το κεφάλαιο λυμμενεται τα πάντα για κέρδος. Και τη φύση, και την ανάγκη του κόσμου για διακοπές. Στη Χαλκιδική π.χ. Που είναι το θέμα μας οι καλύτερες παραλίες αλλοτροιωθηκαν, βλέπουν μια παραλία και αντί να την χαρεί ο λαός σκέφτονται πως θα βγάλουν λεφτά.
Κανόνισε εκεί που αράζουμε στην ξαπλώστρα, τύπε ή εκεί που κάνουμε κανένα μακροβούτι, να μας πεταχτείς με κανέναν Ριζοσπάστη και κουπόνια του Κόμματος.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Ιουν 2022, 10:38

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:36
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:33
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
18 Ιουν 2022, 09:50
τα τελευταία χρόνια έχουμε και τις ορδές των Βαλκανίων και των ανατολικοευρωπαιων, που ποιοτικά είναι χειρότερος τουρισμός από των βορειοευρωπαιων που κυριαρχούν στον νότο.
Μα δεν είναι τυχαίο που ο άλλος αν έρθει από την άλλη άκρη της Ευρώπης προτιμάει να κουβαλησει το τροχόσπιτο του μέχρι το νόμο Ηλείας από το να πάει σε κάποια παραλία της βόρειας Ελλάδας :102:
ποιος σου είπε ότι δεν έρχονται στην Χαλκιδική με τα τροχόσπιτά τους; Κάνεις λάθος.

Ωστόσο πέρσυ έπαθα πλάκα Μεσσηνία, καλογριά με πηγές γλυκού νερού να αναβλύζουν. Απίστευτη παραλία επίσης του φονέα λακωνική Μάνη νομίζω.
Μεσσηνιακη, είναι πιο πάνω και από Στουπα
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιουν 2022, 10:39

Θάσος, παραλία μάρμαρα. από τις ωραιότερες παραλίες δυστυχώς ξεκινά ο κόσμος από νωρίς. Άμμος λευκή από μάρμαρο. θάλασσα Τυρκουάζ θυμίζει Λευκάδα.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23338
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 18 Ιουν 2022, 10:40

Ωστόσο για Μεσσηνία η αλματώδης ανάπτυξη έχει αρχή και όνομα. Ονομάζεται Costa Navarino και κύριος υπεύθυνος για αυτό ήταν ο καπετάνιος ο Κωνσταντακοπουλος
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιουν 2022, 10:42

Ερμής έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:38
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:36
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:33


Μα δεν είναι τυχαίο που ο άλλος αν έρθει από την άλλη άκρη της Ευρώπης προτιμάει να κουβαλησει το τροχόσπιτο του μέχρι το νόμο Ηλείας από το να πάει σε κάποια παραλία της βόρειας Ελλάδας :102:
ποιος σου είπε ότι δεν έρχονται στην Χαλκιδική με τα τροχόσπιτά τους; Κάνεις λάθος.

Ωστόσο πέρσυ έπαθα πλάκα Μεσσηνία, καλογριά με πηγές γλυκού νερού να αναβλύζουν. Απίστευτη παραλία επίσης του φονέα λακωνική Μάνη νομίζω.
Μεσσηνιακη, είναι πιο πάνω και από Στουπα
Στούπα απλά καλή. Δε ξέρω άμα πήγες Λιμένι βράχια και τυρκουάζ νερά. Άγρια φύση, κολοχτύπα φανταστική. Παράδεισος. Τι να λέμε τώρα. Ελλάδα. Παράδεισος.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιουν 2022, 10:42

Ερμής έγραψε:
18 Ιουν 2022, 10:40
Ωστόσο για Μεσσηνία η αλματώδης ανάπτυξη έχει αρχή και όνομα. Ονομάζεται Costa Navarino και κύριος υπεύθυνος για αυτό ήταν ο καπετάνιος ο Κωνσταντακοπουλος
Είναι στα καλύτερα του κόσμου.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Είναι η Χαλκιδική ΓΤΠ? (απο άποψη θάλασσας)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 18 Ιουν 2022, 10:45

Επίσης. Πρέβεζα Καραβοστάσι. Τεράστια παραλία χωρίς κόσμο. Άγρια ομορφιά. Α ρε πούστη να είχα 30000 και ένα μήνα άδεια κι ένα ωραίο κορίτσι. Ή ένα από τα τρία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών