17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 00:43

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:41
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:41
......κατούρησα ,.......ααααααχχχχχ
Ξαλάφρωσες; :003:
ναιιιιιιιι......... :D:oops:
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιουν 2022, 00:43

Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:37
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:35
Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:25


Έλα να στο θέσω αλλιώς εγώ ρε μόρτη. Ένα 16χρονο μπορεί να νομίζει τα χίλια δυο. Οτι είναι έμπειρο, οτι μπορεί να διαχειριστεί σχέσεις, πηδήματα, όνειρα, τα πάντα όλα.
Έρχεσαι λοιπόν εσύ, ο 50 Μαϊων γεροντομπισμπίκης γαμήκουλας με την ατόφια εμπειρία της ψωλής σου,που φωνάζει ''σας έχω πάρει όλες κάργιες'' και εκμεταλλεύεσαι την καύλα του ανήλικου. Δεν θέλω να επεκταθώ σε μια υποτιθέμενη ερωτική σκηνή γιατί δεν είναι ένα φλερτ ή μια κατάσταση μεταξύ εφήβων.
Εσύ θα επιδώξεις να πάρεις άλλα πράγματα βάσει της δικής σου εμπειρίας. Το εκάστοτε 16χρονο,γιατί είναι δεδομένο οτι θα μπορεί να στα δώσει;

Και στην τελική. Δεν θα σου κάνω την κλασσική ερώτηση. Θα σου πω οτι αν είχα κόρη και της την έπεφτες με σκοπό να την πηδήξεις, θα σου είχα λιώσει πόδια χέρια με τα τρακτερωτά. Άντε μου στο γερο διάολο.
παραφερεστε Κυρια μου - ευτυχως εχω την καλυψη του νομου που με προστατευει απο βαρβαροτητες κ πρακτικες απολιτιστων
ενημερωτικα μ αρεσουν κ τ αγορακια :50aris: - παντα βεβαια αν ειναι απο 15 χρονων +1 δευτερολοπτο κ ανω
ευχομαι να μην παθετε καρδιακο η εγκεφαλικο επεισοδιο με την τελευταια παραγραφο κ σας χασουμε
Ρε Άγι, άσε τις μαγκιόρικες τακτικές σε τα μας. Σε περνάω άβρεχτο Ριο -Αντίρριο. Πρόσεχε τι ποστάρεις πάνω στην καυλάντα σου. Έλα το λοιπόν.
αγαπητη μου σενσει - εσεις με απειλησατε με αγριο ξυλοδαρμο αν εκανα κατι απολυτα νομιμο
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 00:44

Τελικά,
έχουν και οι ενήλικοι φαντασιώσεις
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 00:45

Νόμος =Ηθική?
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 22 Ιουν 2022, 00:45

Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:43
Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:37
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:35


παραφερεστε Κυρια μου - ευτυχως εχω την καλυψη του νομου που με προστατευει απο βαρβαροτητες κ πρακτικες απολιτιστων
ενημερωτικα μ αρεσουν κ τ αγορακια :50aris: - παντα βεβαια αν ειναι απο 15 χρονων +1 δευτερολοπτο κ ανω
ευχομαι να μην παθετε καρδιακο η εγκεφαλικο επεισοδιο με την τελευταια παραγραφο κ σας χασουμε
Ρε Άγι, άσε τις μαγκιόρικες τακτικές σε τα μας. Σε περνάω άβρεχτο Ριο -Αντίρριο. Πρόσεχε τι ποστάρεις πάνω στην καυλάντα σου. Έλα το λοιπόν.
αγαπητη μου σενσει - εσεις με απειλησατε με αγριο ξυλοδαρμο αν εκανα κατι απολυτα νομιμο
Έχεις δυο επιλογές. Κάνε μου μήνυση για ένα υποθετικό σενάριο ή κλάσε μου μια μάντρα. Ό,τι έχεις γράψει είναι ποινικά κολάσιμο.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιουν 2022, 00:46

Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:45
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:43
Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:37


Ρε Άγι, άσε τις μαγκιόρικες τακτικές σε τα μας. Σε περνάω άβρεχτο Ριο -Αντίρριο. Πρόσεχε τι ποστάρεις πάνω στην καυλάντα σου. Έλα το λοιπόν.
αγαπητη μου σενσει - εσεις με απειλησατε με αγριο ξυλοδαρμο αν εκανα κατι απολυτα νομιμο
Έχεις δυο επιλογές. Κάνε μου μήνυση για ένα υποθετικό σενάριο ή κλάσε μου μια μάντρα. Ό,τι έχεις γράψει είναι ποινικά κολάσιμο.
:smt017
θα μπορουσατε να μου το εξηγησετε ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 22 Ιουν 2022, 00:48

Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:46
Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:45
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:43


αγαπητη μου σενσει - εσεις με απειλησατε με αγριο ξυλοδαρμο αν εκανα κατι απολυτα νομιμο
Έχεις δυο επιλογές. Κάνε μου μήνυση για ένα υποθετικό σενάριο ή κλάσε μου μια μάντρα. Ό,τι έχεις γράψει είναι ποινικά κολάσιμο.
:smt017
θα μπορουσατε να μου το εξηγησετε ;
Όχι. Και ούτε γουστάρω να ανοίξω περαιτέρω κουβέντα μαζί σου. Όταν ηρεμήσεις, ίσως να τα ξαναπούμε. Έλα καλό βράδυ λέμε.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 00:50

ασπρα μούρα ,
μαύρα μούρα.....

δικό σας....
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 00:50

Πτολεμαίος έγραψε:
21 Ιουν 2022, 23:42
Αγις έγραψε:
21 Ιουν 2022, 23:20
Πτολεμαίος έγραψε:
21 Ιουν 2022, 23:16


Λάθος. Έχει δικαίωμα μεν να πηδιεται με όποιον θέλει, απλά όχι από το περιβάλλον του πιτσιρικά. Ας βρει έναν γαμια 25αρη-30αρη ή έστω έναν πιτσιρικά από αλλού ούτως ώστε να μην ντροπιαζει το παιδί της.
Μια μάνα πρωτίστως κοιτάζει τα παιδιά της και πρέπει να ενδιαφέρεται για την ψυχική τους υγεία μεταξύ άλλων.
Όταν δεν την νοιάζει που στο σχολείο θα υπάρχει μια μερίδα παιδιών να λένε "τη μάνα του τάδε την πηδηξε ο τάδε, χαχαχουχα" τότε είναι όχι απλά μεγάλη αλλά η μέγιστη καριολα. Όλα αυτά φυσικά αν ισχύει το περιστατικό, εάν δε ισχύει ότι είπε έτσι για τον πατέρα του τότε ορθώς έπραξε ο μικρός. Κανένας γονέας δεν έχει δικαίωμα να προσβάλλει τον άλλον γονέα στα παιδιά.

Όταν υπάρχει περιστατικό βιαιοπραγιας από κάποιον γιο σε κάποιον πατέρα επειδή ο πατέρας φερόταν άσχημα στη μάνα του παιδιού, ολοι/ες οι μητουδες αποθεωνετε το παιδί.
Εδώ γιατί σας χαλάει;

Οπότε, αν ισχύει η είδηση, ορθώς έπραξε ο μικρός και μπράβο του.
διαφωνουμε καθετα - δικαιωμα της να γαμιεται με οποιον θελει ( δεν θα γινουμε αυτοκλητοι μπατσοι των γαμησιων ) κ η αντιδραση του Γιου ειναι απαραδεκτη κ ποινικα κολασιμη
Εντάξει.
Αν συνέβαινε ένα τέτοιο περιστατικό σε σένα, λέγοντας σου μάλιστα ότι ο πατέρας σου αξίζει να πεθάνει, θα της έλεγες "μπράβο ρε μάνα και μαγκιά σου".
Ρε σεις, ειλικρινά τώρα. Κάνετε εικόνα ό,τι σας σερβίρουν και το καταπίνετε χωρίς να σκεφτείτε καν ότι αυτά που λένε δεν βγάζουν λογικό νόημα αν τα βάλετε σε μια σειρά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιουν 2022, 00:51

vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:45
Νόμος =Ηθική?
Υπαρχει πολύ αρρώστια γύρω μας για να ψάχνουμε και την ηθική.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιουν 2022, 00:54

Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:48
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:46
Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:45


Έχεις δυο επιλογές. Κάνε μου μήνυση για ένα υποθετικό σενάριο ή κλάσε μου μια μάντρα. Ό,τι έχεις γράψει είναι ποινικά κολάσιμο.
:smt017
θα μπορουσατε να μου το εξηγησετε ;
Όχι. Και ούτε γουστάρω να ανοίξω περαιτέρω κουβέντα μαζί σου. Όταν ηρεμήσεις, ίσως να τα ξαναπούμε. Έλα καλό βράδυ λέμε.
συνοψιζω
στο νημα παρουσιαστηκε η ιστορια μιας κυριας που γουσταρε να γαμηθει με 17 χρονο
ο γιος της την πλακωσε στις μαπες
απαραδεκτη αντιδραση την αποκαλεσα
ερωτημα γιατι η κυρια εχει δικαιωμα κ το στηριζουμε να γαμιεται με ''ανηλικα'' κατα Ναιδα - κ να ανεβαζει νευροπιεση η Σενσει Πασιφαη κ εμεις οχι ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αγις την 22 Ιουν 2022, 00:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 00:54

Naida έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:51
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:45
Νόμος =Ηθική?
Υπαρχει πολύ αρρώστια γύρω μας για να ψάχνουμε και την ηθική.
:roll::roll:

εμ κάποιου το μυαλό έβγαλε τους νόμους του Κράτους,σωστό ή λαθος?
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 00:55

Cecily Anne έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:39
Ρε ντουντ και μόνο η ατάκα "μ'αρέσουν τ'αγοράκια" είναι προβληματική από μόνη τής. Ήμαρτον.
Σας τρολάρει άγρια.

Εννοώ ότι είναι τόσο πολιτικά ορθά όσο και νόμιμα αυτά που λέει. :wink
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25896
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 22 Ιουν 2022, 00:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:55
Cecily Anne έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:39
Ρε ντουντ και μόνο η ατάκα "μ'αρέσουν τ'αγοράκια" είναι προβληματική από μόνη τής. Ήμαρτον.
Σας τρολάρει άγρια.

Εννοώ ότι είναι τόσο πολιτικά ορθά όσο και νόμιμα αυτά που λέει. :wink
ακριβως :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3163
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 00:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:55
Cecily Anne έγραψε:
22 Ιουν 2022, 00:39
Ρε ντουντ και μόνο η ατάκα "μ'αρέσουν τ'αγοράκια" είναι προβληματική από μόνη τής. Ήμαρτον.
Σας τρολάρει άγρια.

Εννοώ ότι είναι τόσο πολιτικά ορθά όσο και νόμιμα αυτά που λέει. :wink
Νόμιμο= Αρρωστο ????
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών