17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 17:12

nemo έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:07
stavmanr έγραψε:
22 Ιουν 2022, 15:23
Beria έγραψε:
22 Ιουν 2022, 15:18


Γονιός είναι αυτός που σε μεγαλώνει, όχι αυτός που σε γέννησε
Και οι δύο γονείς είναι.
αυτο μπορω να το δεχτω με την εννοια οτι παιρνεις και κατι απο αυτο που εχεις ηδη κληρονομησει απο τους γονεις σου
οσο για τον βερια να του πω οτι μεγαλωνουμε γατια και κουταβια αυτο δεν μας κανει και γονεις τους
αλλα αφου το θελετε ας το πουμε και ετσι :102:
Εσύ που δεν μεγαλώνεις γατιά και κουτάβια, πόσα παιδιά έχεις μεγαλώσει;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3030
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 18:15

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:08
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:07
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 15:56


Και πάλι δεν διαφωνώ αλλά το θέμα με τις λέξεις που έβαλες κεφαλαία μπορεί να γίνουν σήμερα αντιληπτές ως αναχρονιστικά στοιχεία. Άλλο πράγμα εννούσαν ο Επίκουρος και ο Σωκράτης και άλλο όσοι τις εντοπίζουν στον παρθενικό υμένα.

Θα γράψω κι εγώ μία πιο σύγχρονη ρήση του Κάλβου, που έχω διαβάσει ή ακούσει αρκετές φορές από επικούς :) τύπους.

Θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία.

Και κάνε ένα γκάλοπ να δούμε πως ακριβώς εκλαμβάνει τις έννοιες Αρετή, Τόλμη και Ελευθερία, ο κάθε ένας. :lol:
Εχεις δίκιο ομως δεν θα ήθελα να κρίνω μια ήδη άρρωστη κατάσταση,λίγο πολύ τα ξέρω,(δεν είμαι πολύ μεγάλος σε ηλικία)
Το θέμα είναι το αν γίνεται αυτή η κατάσταση απορριπτέα ή αναστρέψιμη.Αν θέλεις τη γνώμη μου προτιμώ το δεύτερο.
Θέλει ζήλο και αγώνα και πάλι(αν θέλεις τη γνώμη μου )με την βοήθεια του Θεού όλα γίνονται.
Κι εγώ θα προτιμούσα το δεύτερο αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο αυτό είναι ανέφικτο, για πολλούς λόγους.

Η κατάσταση θα ανατραπεί απλώς επειδή θα ακολουθήσει τους φυσικούς κανόνες της εξέλιξης. Και τότε θα είναι σχετικώς αργά για να υπάρξει θετική ισορροπία. Γιατί όταν εξαντλείς τους φυσικούς πόρους του γκρίζου, εκ των πραγμάτων επανέρχεσαι σε μαυρόασπρες καταστάσεις. Και όσοι δεν βλέπουν τα σημάδια, αλλού πατάνε και αλλού βρίσκονται. :wink
Αν εννοείς τον πόλεμο ως φυσική αιτία ,θα συμφωνήσω.Το καλό θα ήταν να τον αποφύγουμε.
Γιατί είναι ανέφικτο?Πάντα πρέπει να προσπαθούμε.........
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8841
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 22 Ιουν 2022, 18:20

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:25
Σέλευκας έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:21
Έχει το δικαίωμα να είναι πουτάνα και να ξεφτιλίζει την οικογένειά της.
Ενώ ο κάθε μπάρμπας που έκτιζε τα "ηλία ρίχτο" τιμούσε την οικογένεια του. :lol:


Το ότι την πλήρωνε ο μικρός, ειλικρινά δεν το' ξερα. Ενδιαφέρουσα πληροφορία.
:lol:
Γιατί συγκρίνεις αυτήν με τον Ηλια Ριχτο :lol: και δεν την συγκρίνεις με το διαιτητή που έδωσε λάθος πέναλτι;
Εχουμε κάποια μάχη μεταξύ φύλων σαυτή την περίπτωση; :smt017
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 22 Ιουν 2022, 18:23

Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 08:11
Naida έγραψε:
22 Ιουν 2022, 06:26
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 01:05
αν δεν σας αρεσει ο νομος καντε αγωνα να τον αλλαξετε
μεχρι τοτε θα μπορω ελευθερα κ με την απολυτη καλυψη του να εχω σεξουαλικες σχεσεις με 15 χρονα + 1 δευτερολεπτο ειτε ειναι ανιψια καποιας η γιος καποιας αλλης οπως μπορει κ μια γυναικα να επιλεγει χωρις να παρει την εγκριση μας
αυτη ειναι η πραγματικοτητα κ αφηστε τα δικαννα στην οπλοθηκη
Υποθέτω αυτό πάει για την ανηψια μου. Πω πω φιλαράκι έπεσες πολύ χαμηλά. Ήσουνα δηλαδή αλλά τώρα ισιωσες με το πάτωμα.
αυτο παει σε ολους τους προχω δικαιωματιστες που τα κανουν σκατα με τους νομους που καταφερνουν να ψηφιζονται κ μετα τριγυρνανε σαν κοτοπουλα με κομενο λαιμο
Ότι και να πεις να το γυρίσεις, δεν σηκώνεσαι από το πάτωμα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3030
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 18:31

Εικόνα
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 18:32

Σέλευκας έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:25
Σέλευκας έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:21
Έχει το δικαίωμα να είναι πουτάνα και να ξεφτιλίζει την οικογένειά της.
Ενώ ο κάθε μπάρμπας που έκτιζε τα "ηλία ρίχτο" τιμούσε την οικογένεια του. :lol:


Το ότι την πλήρωνε ο μικρός, ειλικρινά δεν το' ξερα. Ενδιαφέρουσα πληροφορία.
:lol:
Γιατί συγκρίνεις αυτήν με τον Ηλια Ριχτο :lol: και δεν την συγκρίνεις με το διαιτητή που έδωσε λάθος πέναλτι;
Εχουμε κάποια μάχη μεταξύ φύλων σαυτή την περίπτωση; :smt017
Κάθε άλλο.

Απλώς επισημαίνω πόσο σημαντικό είναι το οικονομικό πλαίσιο ανεξαρτήτως φύλου.

Γιατί εσύ την χαρακτήρισες πουτάνα, έτσι δεν είναι;

Αν θες λοιπόν, ρίξε μια ανάλυση για το ποιες γυναίκες είναι πουτάνες. Προσωπικώς, με τους ξεκάθαρους οικονομικούς λογαριασμούς "πόσο-τόσο", τυπικούς ή άτυπους δεν έχω θέμα. Απλώς θεωρώ παπαριές τις ηθικολογίες αυτών που αποδέχονται τα διπλά πλην ηθικά βιβλία.

Εκεί που έχω θέμα είναι με το "κυρία στο σαλόνι, πουτάνα στο κρεβάτι", που είναι το ιδεώδες για τους εύθικτους οικογενειάρχαι. :lol:

Με καλύπτει περισσότερο η φάση "και του λιμανιού και του σαλονιού" γιατί μ' αρέσουν και τα βουνά και οι θάλασσες. Αλλά τους Αίγαγρους των κάμπων και τους Σεβάχ με φλούο μπρατσάκια δεν μπορώ να τους πάρω στα σοβαρά με τίποτα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 22 Ιουν 2022, 18:37

vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:31
Εικόνα
Και ότι εκκαθαρίσεις είχε κάνει ο Σταλιν στην Σοβιετική Ένωση , σύμφωνα με τον νόμο (της Σοβιετικής εξουσίας) ήταν ..

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 22 Ιουν 2022, 18:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:32
Σέλευκας έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:25


Ενώ ο κάθε μπάρμπας που έκτιζε τα "ηλία ρίχτο" τιμούσε την οικογένεια του. :lol:


Το ότι την πλήρωνε ο μικρός, ειλικρινά δεν το' ξερα. Ενδιαφέρουσα πληροφορία.
:lol:
Γιατί συγκρίνεις αυτήν με τον Ηλια Ριχτο :lol: και δεν την συγκρίνεις με το διαιτητή που έδωσε λάθος πέναλτι;
Εχουμε κάποια μάχη μεταξύ φύλων σαυτή την περίπτωση; :smt017
Κάθε άλλο.

Απλώς επισημαίνω πόσο σημαντικό είναι το οικονομικό πλαίσιο ανεξαρτήτως φύλου.

Γιατί εσύ την χαρακτήρισες πουτάνα, έτσι δεν είναι;

Αν θες λοιπόν, ρίξε μια ανάλυση για το ποιες γυναίκες είναι πουτάνες. Προσωπικώς, με τους ξεκάθαρους οικονομικούς λογαριασμούς "πόσο-τόσο", τυπικούς ή άτυπους δεν έχω θέμα. Απλώς θεωρώ παπαριές τις ηθικολογίες αυτών που αποδέχονται τα διπλά πλην ηθικά βιβλία.

Εκεί που έχω θέμα είναι με το "κυρία στο σαλόνι, πουτάνα στο κρεβάτι", που είναι το ιδεώδες για τους εύθικτους οικογενειάρχαι. :lol:

Με καλύπτει περισσότερο η φάση "και του λιμανιού και του σαλονιού" γιατί μ' αρέσουν και τα βουνά και οι θάλασσες. Αλλά τους Αίγαγρους των κάμπων και τους Σεβάχ με φλούο μπρατσάκια δεν μπορώ να τους πάρω στα σοβαρά με τίποτα.
Ή λέξη πουτανα έχει σχέση με την γυναίκα που κάνει αγοραίο έρωτα
Στις υπόλοιπες περιπτώσεις χρησιμοποιείται καταχρηστικά

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3030
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 18:39

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:37
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:31
Εικόνα
Και ότι εκκαθαρίσεις είχε κάνει ο Σταλιν στην Σοβιετική Ένωση , σύμφωνα με τον νόμο (της Σοβιετικής εξουσίας) ήταν ..
Eσύ το πάς αλλού το θέμα,δεν είναι του θέματος η απάντησή σου,και εννοώ τον κοινωνικοπολιτικό κομματισμό.Αν θές κοίτα το νόημα του ποστ
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 18:52

vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:08
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:07


Εχεις δίκιο ομως δεν θα ήθελα να κρίνω μια ήδη άρρωστη κατάσταση,λίγο πολύ τα ξέρω,(δεν είμαι πολύ μεγάλος σε ηλικία)
Το θέμα είναι το αν γίνεται αυτή η κατάσταση απορριπτέα ή αναστρέψιμη.Αν θέλεις τη γνώμη μου προτιμώ το δεύτερο.
Θέλει ζήλο και αγώνα και πάλι(αν θέλεις τη γνώμη μου )με την βοήθεια του Θεού όλα γίνονται.
Κι εγώ θα προτιμούσα το δεύτερο αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο αυτό είναι ανέφικτο, για πολλούς λόγους.

Η κατάσταση θα ανατραπεί απλώς επειδή θα ακολουθήσει τους φυσικούς κανόνες της εξέλιξης. Και τότε θα είναι σχετικώς αργά για να υπάρξει θετική ισορροπία. Γιατί όταν εξαντλείς τους φυσικούς πόρους του γκρίζου, εκ των πραγμάτων επανέρχεσαι σε μαυρόασπρες καταστάσεις. Και όσοι δεν βλέπουν τα σημάδια, αλλού πατάνε και αλλού βρίσκονται. :wink
Αν εννοείς τον πόλεμο ως φυσική αιτία ,θα συμφωνήσω.Το καλό θα ήταν να τον αποφύγουμε.
Γιατί είναι ανέφικτο?Πάντα πρέπει να προσπαθούμε.........
Όχι, δεν εννοώ τον πόλεμο. Εννοώ, απλά, καθημερινά, ειρηνικά πράγματα όπως οι μυστηριώδεις αλλαγές στα εκλογικά ποσοστά των πολιτικών κομμάτων στις φερόμενες ως προοδευτικές χώρες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8841
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 22 Ιουν 2022, 18:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:32
Σέλευκας έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:25


Ενώ ο κάθε μπάρμπας που έκτιζε τα "ηλία ρίχτο" τιμούσε την οικογένεια του. :lol:


Το ότι την πλήρωνε ο μικρός, ειλικρινά δεν το' ξερα. Ενδιαφέρουσα πληροφορία.
:lol:
Γιατί συγκρίνεις αυτήν με τον Ηλια Ριχτο :lol: και δεν την συγκρίνεις με το διαιτητή που έδωσε λάθος πέναλτι;
Εχουμε κάποια μάχη μεταξύ φύλων σαυτή την περίπτωση; :smt017
Κάθε άλλο.

Απλώς επισημαίνω πόσο σημαντικό είναι το οικονομικό πλαίσιο ανεξαρτήτως φύλου.

Γιατί εσύ την χαρακτήρισες πουτάνα, έτσι δεν είναι;

Αν θες λοιπόν, ρίξε μια ανάλυση για το ποιες γυναίκες είναι πουτάνες. Προσωπικώς, με τους ξεκάθαρους οικονομικούς λογαριασμούς "πόσο-τόσο", τυπικούς ή άτυπους δεν έχω θέμα. Απλώς θεωρώ παπαριές τις ηθικολογίες αυτών που αποδέχονται τα διπλά πλην ηθικά βιβλία.

Εκεί που έχω θέμα είναι με το "κυρία στο σαλόνι, πουτάνα στο κρεβάτι", που είναι το ιδεώδες για τους εύθικτους οικογενειάρχαι. :lol:

Με καλύπτει περισσότερο η φάση "και του λιμανιού και του σαλονιού" γιατί μ' αρέσουν και τα βουνά και οι θάλασσες. Αλλά τους Αίγαγρους των κάμπων και τους Σεβάχ με φλούο μπρατσάκια δεν μπορώ να τους πάρω στα σοβαρά με τίποτα.
Πουτάνα εννοώ ότι έχει χαλαρές ηθικές αναστολές. Δικαιωμά της να είναι πουτάνα
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Greece, Woke free

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 19:01

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:38
Ή λέξη πουτανα έχει σχέση με την γυναίκα που κάνει αγοραίο έρωτα
Στις υπόλοιπες περιπτώσεις χρησιμοποιείται καταχρηστικά
Άσε τις διευκρινήσεις Αινειάν γιατί όπως και να το δεις, αν προχωρήσουμε σε διεξοδική ανάλυση, είναι ρουά ματ.

Και θα χάσεις. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Ιουν 2022, 19:03

Σέλευκας έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:57

Πουτάνα εννοώ ότι έχει χαλαρές ηθικές αναστολές. Δικαιωμά της να είναι πουτάνα
Και δικαίωμα του κάθε άντρα που έχει χαλαρές ηθικές αναστολές να είναι μαλάκας.

Παρακάτω;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3030
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 22 Ιουν 2022, 19:04

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:52
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:15
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:08


Κι εγώ θα προτιμούσα το δεύτερο αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι στη συγκεκριμένη χρονική περίοδο αυτό είναι ανέφικτο, για πολλούς λόγους.

Η κατάσταση θα ανατραπεί απλώς επειδή θα ακολουθήσει τους φυσικούς κανόνες της εξέλιξης. Και τότε θα είναι σχετικώς αργά για να υπάρξει θετική ισορροπία. Γιατί όταν εξαντλείς τους φυσικούς πόρους του γκρίζου, εκ των πραγμάτων επανέρχεσαι σε μαυρόασπρες καταστάσεις. Και όσοι δεν βλέπουν τα σημάδια, αλλού πατάνε και αλλού βρίσκονται. :wink
Αν εννοείς τον πόλεμο ως φυσική αιτία ,θα συμφωνήσω.Το καλό θα ήταν να τον αποφύγουμε.
Γιατί είναι ανέφικτο?Πάντα πρέπει να προσπαθούμε.........
Όχι, δεν εννοώ τον πόλεμο. Εννοώ, απλά, καθημερινά, ειρηνικά πράγματα όπως οι μυστηριώδεις αλλαγές στα εκλογικά ποσοστά των πολιτικών κομμάτων στις φερόμενες ως προοδευτικές χώρες.
Συγνώμη που θα σε απογοητεύσω.Είμαι ενάντια στην κομματική λαίλαπα που έχει καταποντίσει ολόκληρο τον Πλανήτη και τον έχει διαμοιράσει σε εκλογικές περιφέρειες με χρώματα το κόκκινο το μπλέ και το πράσινο.
Μόνο κακό μας έχει κάνει ,δες πόσοι σε κοιτάνε με κόκκινα μπλέ ή πράσινα γυαλιά καθημερινά.
Εμένα με χαρακτηρίζει πρώτα και κύρια ως άνθρωπο το πόση ανθρωπιά και καλοσύνη έχεις μέσα σου .Τα άλλα όλα είναι δευτερεύουσας σημασίας
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 22 Ιουν 2022, 19:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 19:01
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:38
Ή λέξη πουτανα έχει σχέση με την γυναίκα που κάνει αγοραίο έρωτα
Στις υπόλοιπες περιπτώσεις χρησιμοποιείται καταχρηστικά
Άσε τις διευκρινήσεις Αινειάν γιατί όπως και να το δεις, αν προχωρήσουμε σε διεξοδική ανάλυση, είναι ρουά ματ.

Και θα χάσεις. :)
..βαριεμαιιιιι :smt005::003:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών