17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 23 Ιουν 2022, 10:12

Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 09:21

Εθισμός είναι, τύπε, μόνο που έχει περάσει στην κοινωνία σαν κάτι φυσιολογικό. Εννοείται δεν είναι και πρέζα, αλλά δεν παύει να σου θολώνει την κρίση και να νομίζεις ότι σου στερούν δικαιώματα και τέτοια όταν σου δείχνουν την αλήθεια και στο περιορίζουν.
Είμαι υπέρ του περιορισμου σαφώς αφού το παθητικό κάπνισμα βλάπτει απλά δεν καταλαβαίνω τι θα πει σου θολώνει την κριση. Γιατί είναι διαφορετικό από τους χοντρους που είναι εθισμένοι στο junk food? Και να σε ρωτήσω κ κάτι ρε τυπε, πώς γίνεται τόσος κόσμος που κάπνιζε κ μάλιστα πολύ να το κόβει μαχαίρι μόλις περάσει την πόρτα του νοσοκομείου ενώ δεν ισχύει το ίδιο για τους αλκοολικούς και τους πρεζακηδες που πάνε νοσοκομείο με overdose κ δεν ξεκολλάνε με τίποτα από την πρεζα; Δε σου θολώνει την κρίση λοιπόν ουτε θα βγεις με κάνα μαχαίρι στο δρόμο αν δεν έχεις λεφτά. Σου θολώνει την κρίση οποτε σε συμφέρει :102:

Δηλαδή για μενα ή θα πεις ότι δεν είναι πραγματικός εθισμός τύπου πρεζας απλά οι καπνιστές είναι μαλακες όπως είναι οι χοντροί που δεν έχουν τ αρχιδια να βάλουν μετρο (άρα να αφήσουν οι καπνιστές τις δικαιολογίες, ας πουν ότι είναι αδερφες και αδύναμοι χαρακτήρες :c020:) ή αν το πάμε σε επίπεδο εντάξει όλα εθισμοι μπορεί να γίνουν στο κεφάλι σου τότε πάσο, εθιστική και η κόκα κόλα και ο καφές και το τσιγάρο και το γυμναστήριο και τα social media κτλ αλλά κάπου στερείς τη σημασία των πραγματικά εθιστικων πραγμάτων :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2022, 10:32

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 09:19
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:38
EKPLIKTIKOS έγραψε:
22 Ιουν 2022, 16:29

Χαίρομαι που τουλάχιστον καταλαβαίνεις αυτό το απλό, αν κ με εσάς τους ταλιμπαν της θρησκείας όλα να τα περιμένεις :102:
Εδώ που τα λέμε Εκπληκτικέ, αυτοί που κάνουν πλακίτσα με την παρθενία της Παναγίας αλλά θεωρούν ότι ήταν θυσία για τη μανούλα τους η διαδικασία της σύλληψης τους, δηλώνουν άθεοι.

Ακόμη και στο πχόρουμ έχει καταστεί ως αιτία για μπανάρισμα έστω και η υπόνοια για ανάρμοστες ερωτικές δραστηριότητες της μάνας τους.

Ας ξεπεράσουν τα βασικά και μετά να αρχίσουν τα επικά γιατί πραγματικά δεν αντέχονται. :lol:
μπορει να φταιει το γεγονος οτι η μανα του καθενος ειναι υπαρκτο προσωπο, ενω η παναγια φανταστικο.
Aυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Ας δουλέψουν λίγο το πως και γιατί τους ενοχλεί η ιδέα ότι η μάνα τους συνεχίζει να κάνει σεξ μετά τη γέννηση των παιδιών της και μετά να αρχίσουν να πουλάνε παπαριές για απελευθέρωση και άλλες ιστορίες. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14668
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 23 Ιουν 2022, 10:55

EKPLIKTIKOS έγραψε:
23 Ιουν 2022, 10:12
Feindflug έγραψε:
23 Ιουν 2022, 09:21

Εθισμός είναι, τύπε, μόνο που έχει περάσει στην κοινωνία σαν κάτι φυσιολογικό. Εννοείται δεν είναι και πρέζα, αλλά δεν παύει να σου θολώνει την κρίση και να νομίζεις ότι σου στερούν δικαιώματα και τέτοια όταν σου δείχνουν την αλήθεια και στο περιορίζουν.
Είμαι υπέρ του περιορισμου σαφώς αφού το παθητικό κάπνισμα βλάπτει απλά δεν καταλαβαίνω τι θα πει σου θολώνει την κριση. Γιατί είναι διαφορετικό από τους χοντρους που είναι εθισμένοι στο junk food? Και να σε ρωτήσω κ κάτι ρε τυπε, πώς γίνεται τόσος κόσμος που κάπνιζε κ μάλιστα πολύ να το κόβει μαχαίρι μόλις περάσει την πόρτα του νοσοκομείου ενώ δεν ισχύει το ίδιο για τους αλκοολικούς και τους πρεζακηδες που πάνε νοσοκομείο με overdose κ δεν ξεκολλάνε με τίποτα από την πρεζα; Δε σου θολώνει την κρίση λοιπόν ουτε θα βγεις με κάνα μαχαίρι στο δρόμο αν δεν έχεις λεφτά. Σου θολώνει την κρίση οποτε σε συμφέρει :102:

Δηλαδή για μενα ή θα πεις ότι δεν είναι πραγματικός εθισμός τύπου πρεζας απλά οι καπνιστές είναι μαλακες όπως είναι οι χοντροί που δεν έχουν τ αρχιδια να βάλουν μετρο (άρα να αφήσουν οι καπνιστές τις δικαιολογίες, ας πουν ότι είναι αδερφες και αδύναμοι χαρακτήρες :c020:) ή αν το πάμε σε επίπεδο εντάξει όλα εθισμοι μπορεί να γίνουν στο κεφάλι σου τότε πάσο, εθιστική και η κόκα κόλα και ο καφές και το τσιγάρο και το γυμναστήριο και τα social media κτλ αλλά κάπου στερείς τη σημασία των πραγματικά εθιστικων πραγμάτων :102:
Εντάξει ρε δικέ μου, εννοείται δεν θα εξομοιώσουμε τον καπνιστή με τον ναρκομανή, αλλά δεν παύει να είναι εθισμός σε άλλη βαθμίδα της κλίμακος.

Κι αυτό λόγω κοινωνικών χαρακτηριστικών και αποδοχής του καπνίσματος, που πηγάζουν από την πολύ ελαφριά ναρκωτική του δράση. Φαντάσου να γίνει παράνομη η κατοχή και η χρήση του καπνού, τι κοινωνικές επιπτώσεις θα υπάρξουν.

Αν σε ενοχλεί η λέξη εθισμός και γουστάρεις την λέξη μαλακία, είναι άλλο θέμα, προσωπικό σου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2022, 11:01

Εγώ φαντάζομαι τις κοινωνικές επιπτώσεις της απαγόρευσης του αλκοόλ σε δημόσιους χώρους.

Και γελάω.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιουν 2022, 11:52

Αγις έγραψε:
23 Ιουν 2022, 08:07
Naida έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:23
Αγις έγραψε:
22 Ιουν 2022, 08:11


αυτο παει σε ολους τους προχω δικαιωματιστες που τα κανουν σκατα με τους νομους που καταφερνουν να ψηφιζονται κ μετα τριγυρνανε σαν κοτοπουλα με κομενο λαιμο
Ότι και να πεις να το γυρίσεις, δεν σηκώνεσαι από το πάτωμα.
αφριζεις ;
Να αφρίζω που κάποιος μεσήλικας σε ένα φόρουμ μου λέει ότι θέλει να πηδηξει την ανήλικη ανηψια μου; δεν υπάρχει λόγος να αφρίσω επειδή το κάνεις προσωπικό.Απλά γίνεσαι ακόμα πιο θλιβερός εσύ σαν περσονα στην προσπάθεια σου να με πικαρεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2022, 12:00

Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 11:52
Αγις έγραψε:
23 Ιουν 2022, 08:07
Naida έγραψε:
22 Ιουν 2022, 18:23


Ότι και να πεις να το γυρίσεις, δεν σηκώνεσαι από το πάτωμα.
αφριζεις ;
Να αφρίζω που κάποιος μεσήλικας σε ένα φόρουμ μου λέει ότι θέλει να πηδηξει την ανήλικη ανηψια μου; δεν υπάρχει λόγος να αφρίσω επειδή το κάνεις προσωπικό.Απλά γίνεσαι ακόμα πιο θλιβερός εσύ σαν περσονα στην προσπάθεια σου να με πικαρεις.
Αν ήταν μικρότερος δεν θα είχες πρόβλημα;

Γιατί αυτό ακριβώς είναι το κόνσεπτ βρε Νάιδα. Όλοι και όλες το παίζουν χαλαροί και υποστηρίζουν ερωτική αυτοδιάθεση αλλά παθαίνουν κατιτίς το αφρώδες, αν αυτό ισχύει για τις δικές τους κόρες, ανηψιές και μανούλες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20232
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 23 Ιουν 2022, 12:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:00
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 11:52
Αγις έγραψε:
23 Ιουν 2022, 08:07


αφριζεις ;
Να αφρίζω που κάποιος μεσήλικας σε ένα φόρουμ μου λέει ότι θέλει να πηδηξει την ανήλικη ανηψια μου; δεν υπάρχει λόγος να αφρίσω επειδή το κάνεις προσωπικό.Απλά γίνεσαι ακόμα πιο θλιβερός εσύ σαν περσονα στην προσπάθεια σου να με πικαρεις.
Αν ήταν μικρότερος δεν θα είχες πρόβλημα;

Γιατί αυτό ακριβώς είναι το κόνσεπτ βρε Νάιδα. Όλοι και όλες το παίζουν χαλαροί και υποστηρίζουν ερωτική αυτοδιάθεση αλλά παθαίνουν κατιτίς το αφρώδες, αν αυτό ισχύει για τις δικές τους κόρες, ανηψιές και μανούλες.
Nταξ, βέβαια αυτό να το πεις όταν η άλλη τσαντίζεται αποκλειστικά για την ανιψιά και όχι όταν σκίζει το βρακί της για όλα τα ανήλικα εξίσου, ασχέτως αν είναι νόμιμο ή όχι τελικά.

Και τεσπα δεν είμαι υποχρεωμένη να χειροκροτάω το κάθε χούφταλο με συμπλέγματα παρατεταμένου παλιμπαιδισμού.
(ΥΓ. Δεν αναφέρομαι στον Άγι, το γράφω σαν γενική επισήμανση για τα της Κιουρίας μαμάς).
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19146
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιουν 2022, 12:20

Ενήλικοι συναινουντες κάνουν ότι θέλουν στην ερωτική και προσωπική τους ζωή εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους και δεν προσβάλουν την δημόσια αιδώ

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 23 Ιουν 2022, 12:27

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:20
Ενήλικοι συναινουντες κάνουν ότι θέλουν στην ερωτική και προσωπική τους ζωή εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους και δεν προσβάλουν την δημόσια αιδώ
Τι θα πει αυτό ρε δικέ μου? Ο καθένας μπορεί να προσβάλλεται με ό,τι θέλει. Άλλος προσβάλλεται επειδή δεν είμαι παντρεμένος κ ειναι αμαρτια πχ, θα το σεβαστώ?

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19146
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 23 Ιουν 2022, 12:33

EKPLIKTIKOS έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:27
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:20
Ενήλικοι συναινουντες κάνουν ότι θέλουν στην ερωτική και προσωπική τους ζωή εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους και δεν προσβάλουν την δημόσια αιδώ
Τι θα πει αυτό ρε δικέ μου? Ο καθένας μπορεί να προσβάλλεται με ό,τι θέλει. Άλλος προσβάλλεται επειδή δεν είμαι παντρεμένος κ ειναι αμαρτια πχ, θα το σεβαστώ?
Εμένα μπορεί να μου αρέσει ο γυμνισμός
Μπορώ να κάνω γυμνισμό σε ειδικά μέρη για γυμνιστες ή σε δικό μου περιφραγμένο χώρο
Δεν έχω το δικαίωμα να κυκλοφορώ γυμνός ατο δρόμο ή σε δημόσια μέρη όπου μπορεί να υπάρχει κόσμος που προσβάλλεται και δεν του αρέσουν αυτά τα θεάματα

Το ίδιο ισχύει και για άλλα θέματα

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 23 Ιουν 2022, 12:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:00
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 11:52
Αγις έγραψε:
23 Ιουν 2022, 08:07


αφριζεις ;
Να αφρίζω που κάποιος μεσήλικας σε ένα φόρουμ μου λέει ότι θέλει να πηδηξει την ανήλικη ανηψια μου; δεν υπάρχει λόγος να αφρίσω επειδή το κάνεις προσωπικό.Απλά γίνεσαι ακόμα πιο θλιβερός εσύ σαν περσονα στην προσπάθεια σου να με πικαρεις.
Αν ήταν μικρότερος δεν θα είχες πρόβλημα;

Γιατί αυτό ακριβώς είναι το κόνσεπτ βρε Νάιδα. Όλοι και όλες το παίζουν χαλαροί και υποστηρίζουν ερωτική αυτοδιάθεση αλλά παθαίνουν κατιτίς το αφρώδες, αν αυτό ισχύει για τις δικές τους κόρες, ανηψιές και μανούλες.
Δεν θα είχα πρόβλημα αν ήταν κοντά στην ηλικία της. Για οποιοδήποτε παιδί όχι μόνο το δικό μου. Το έχω πει άπειρες φορές βέβαια αλλά τι να κάμουμε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Ιουν 2022, 13:41

Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:00
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 11:52


Να αφρίζω που κάποιος μεσήλικας σε ένα φόρουμ μου λέει ότι θέλει να πηδηξει την ανήλικη ανηψια μου; δεν υπάρχει λόγος να αφρίσω επειδή το κάνεις προσωπικό.Απλά γίνεσαι ακόμα πιο θλιβερός εσύ σαν περσονα στην προσπάθεια σου να με πικαρεις.
Αν ήταν μικρότερος δεν θα είχες πρόβλημα;

Γιατί αυτό ακριβώς είναι το κόνσεπτ βρε Νάιδα. Όλοι και όλες το παίζουν χαλαροί και υποστηρίζουν ερωτική αυτοδιάθεση αλλά παθαίνουν κατιτίς το αφρώδες, αν αυτό ισχύει για τις δικές τους κόρες, ανηψιές και μανούλες.
Δεν θα είχα πρόβλημα αν ήταν κοντά στην ηλικία της. Για οποιοδήποτε παιδί όχι μόνο το δικό μου. Το έχω πει άπειρες φορές βέβαια αλλά τι να κάμουμε.
Το καταλαβαίνω ρε συ αλλά όπως και να το κάνουμε υπάρχει ένα ευρύτατο ηλικιακό φάσμα μεταξύ των χούφταλων και των μαθητών λυκείου, για όλα τα παιδιά του κόσμου. Αν το θέμα είναι αισθητικό, πάω πάσο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 23 Ιουν 2022, 13:53

Ασέβαστος έγραψε:
23 Ιουν 2022, 09:53
vag_el έγραψε:
22 Ιουν 2022, 23:51

Ας σεβαστώ μόνον το οτι είναι κακό για την υγεία,
την επιβολή Νόμου του Κράτους για τους καπνιστούς δεν συμπεριλαμβάνεται στην καταπίεση?Ελευθεροι άνθρωποι ενήλικες είμαστε ,θα ακολουθούμε τα παραδείγματα της Αμερικής ως Αυτόφωτης δύναμης?Εν πάσει περιπτώσει έχει μια αδυναμία η γυναίκα στο κάπνισμα πρέπει να πούμε ότι είναι άξια της μοίρας της κι αυτή και το παιδί της επειδή καπνίζει¨?
ναι ειναι αξια της μοιρας της, για το κομματι της μοιρας της που ειναι υπευθυνο το καπνισμα.

το παιδι δεν ειναι αξιο της μοιρας του. απλως ατυχο που του ετυχε τετοια μανα.

αυτο δεν ισχυει για καθε μανα που καπνιζει. μονο για οποια δεν εχει να ταισει το παιδι της, και καπνιζει.

πιο πανω λεει μετα το νοικι, μενουν 180. στα κουτουρου λεω οτι τα 100 θα πηγαινουν για ρευμα, νερο, κοινοχρηστα, θερμαση κλπ.

για να ΦΑΝΕ, εχουν 80 ευρω. τα μισα τα παιρνει τσιγαρα. οχι, κανενας σεβασμος δεν της αξιζει. αν ειχε δωσει το παιδι σε ορφανοτροφειο θα την σεβομουν περισσοτερο.

κανε εικονα ανθρωπο με τσιγαρο στο στομα, που τον κοιταζει το παιδι του πεινασμενο. ανθρωπο που προτιμα να παρει πακετο τσιγαρα αντι για παγωτο για το παιδι, το οποιο μπορει να μην εχει δοκιμασει ποτε παγωτο.

μηδεν σεβασμος. ΜΗΔΕΝ.
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Ιουν 2022, 14:02

stavmanr έγραψε:
22 Ιουν 2022, 14:23
Πασιφάη έγραψε:
22 Ιουν 2022, 14:16
stavmanr έγραψε:
22 Ιουν 2022, 13:47


Τον αξίζει διότι είναι μάνα σου.
Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει σε όλα δίκιο. Ούτε κι ότι έχει στα περισσότερα δίκιο.
Είναι ο λόγος που υπάρχεις.
Σαν σήμερα 22 ιουνίου πριν 10 χρόνια έχασα τη μάνα μου. Την κηδέψαμε δυο μέρες μετά. Έκανε πολλές μαλακίες είναι η αλήθεια, μαζί με τον πατέρα μου. Εγώ σαν Πασιφάη της στάθηκα όχι επειδή ''έπρεπε'' αλλά γιατί αισθανόμουν τον πόνο της και η ματιά της μέσα στην απελπισία με καθήλωνε. Κάποια πράγματα δεν συγχωρούνται ποτέ. Σε καμία περίπτωση. Αλλά ο ετοιμοθάνατος αναζητά την γαμημένη συγχώρεση. Αυτηνής, της την έδωσα. Δεν ξέρω, μη με ρωτήσετε γι τους υπόλοιπους. Αυτοί μάλλον θα πάνε Άδη. Πάμε παρακάτω.

Η ουσία είναι πως μάνα θεωρείται αυτή που ανασταίνει ένα παιδί, όχι αυτή που το βγάζει απ'τα σπλάχνα της και το ''σκορπάει'' για να ζήσει ζωάρα.
Όλοι οι άνθρωποι είμαστε full of shit που λένε αγγλιστί.
Κι όλοι οι άνθρωποι παλεύουν για μία καλύτερη ζωή, όπως μπορούν να την αντιληφθούν κι όπως έμαθαν να καταλαβαίνουν τον κόσμο.

Το πρόβλημα πολλών είναι ότι διατηρούν την εικόνα της μητέρας αγίας, ή του πατέρα άψογου στη ζωή τους.
Άνθρωποι είναι, όπως όλοι μας. Κι εμείς με τη σειρά μας, ανάλογες ανοησίες κάνουμε και θα κάνουμε. Για κάποιες διδαχτήκαμε, κάποιες τις μαθαίνουμε και κάποιες δεν θα μάθουμε ποτέ πόσο ανοησίες ήταν.

Τα λάθη σου δεν έχουν σχέση με το αν σε σέβομαι. Διότι τότε θα ήμουν εγώ ο ΑΣΕΒΑΣΤΟΣ και όχι ο άλλος συμφορουμίτης.
Η απογοήτευσή μας πηγάζει από τις δικές μας απαιτήσεις έναντι των άλλων.
Οι προσλαμβάνουσες που έχει ο καθένας στη ζωή του παίζουν καταλυτικό ρόλο για το πως εξελλίσσεται. Όταν οι γονείς είναι απόντες απ'την ζωή ενός παιδιού, θα πρέπει το ίδιο να βρει το δρόμο του, πόσω μάλλον όταν κι αυτοί που θα το αναλάβουν είναι το ίδιο καραγκιόζ μπερντέ.
Υπάρχουν λάθη που σε ακολουθούν εσαεί και δεν διορθώνονται στο θέμα της ψυχολογικής τελεσίδικης απόφασης, ( όταν πχ έχεις κατασταλάξει πλέον πως λειτουργείς μόνος σου με το όποιο τίμημα..),και την έκθεση στο ευρύτερο κοινωνικό σύνολο. Σαφώς υπάρχουν και λάθη που διορθώνονται όταν το εκάστοτε πρόβλημα έγκειται σε απλές διαφωνίες.
Ξεκάθαρα προτιμούσα μια ''μάνα'' που θα έσκυβε πάνω στα δικά μου θέματα όντας ατίθασο παιδί, παρά τη μάνα που με γέννησε και με έγραψε στο πράμα της. Υποκειμενική τοποθέτηση. Δεν ίθεται θέμα διαφωνίας εξάλλου στις εμπειρίες των ανθρώπων.
Διότι αν το πάω πολύ παραπέρα και σου αραδιάσω πολλά ''όμορφα'', θα βάλεις τελεία και παύλα, στο ανθρώπινο επίπεδο. Και πίστεψέ με ,είναι πολύ σκληρό.
Γι'αυτό γίνομαι σκύλα με το θέμα των γονιών. Καθόλου τυχαία.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13247
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: 17χρονος ξυλοκόπησε την μάνα του γιατί πηδιοταν με συμμαθητή του και πρόσβαλε τον ανάπηρο πατέρα του.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 23 Ιουν 2022, 14:10

Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:57
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Ιουν 2022, 12:00
Naida έγραψε:
23 Ιουν 2022, 11:52


Να αφρίζω που κάποιος μεσήλικας σε ένα φόρουμ μου λέει ότι θέλει να πηδηξει την ανήλικη ανηψια μου; δεν υπάρχει λόγος να αφρίσω επειδή το κάνεις προσωπικό.Απλά γίνεσαι ακόμα πιο θλιβερός εσύ σαν περσονα στην προσπάθεια σου να με πικαρεις.
Αν ήταν μικρότερος δεν θα είχες πρόβλημα;

Γιατί αυτό ακριβώς είναι το κόνσεπτ βρε Νάιδα. Όλοι και όλες το παίζουν χαλαροί και υποστηρίζουν ερωτική αυτοδιάθεση αλλά παθαίνουν κατιτίς το αφρώδες, αν αυτό ισχύει για τις δικές τους κόρες, ανηψιές και μανούλες.
Δεν θα είχα πρόβλημα αν ήταν κοντά στην ηλικία της. Για οποιοδήποτε παιδί όχι μόνο το δικό μου. Το έχω πει άπειρες φορές βέβαια αλλά τι να κάμουμε.
Η κυρία με την οποία συνομιλείς το πήγε στο ''αισθητικό ''επίπεδο.. Όπως προχθές υπερασπίστηκε τον έτερο κύριο. Τεσπα. Ας το ξαναπώ άλλη μια. Ότι είναι νόμιμο δεν είναι απαραίτητα και ηθικό

Ήρθε λοιπόν η ώρα να κάνω την ερώτηση που ήθελα από χθες.

Προς τους συμπχωρουμίτες.
Αν κάποιοι από σας που λέτε βίζιτες τα 15χρονα και τα 16χρονα, έχετε κόρες σ'αυτές τις ηλικίες. Και πως θα αντιδρούσατε σε ένα ενδεχόμενο να σκάσει μύτη ένας 55άρης να παρενοχλήσει το δικό σας παιδί. Κοινώς να το βάλει κάτω και να πράξει τις όποιες ορέξεις του. Έχω ήδη εκφράσει συγκεκριμένη άποψη, όταν απαντούσα στον Άγι. Μπορείτε να την βρείτε. ΔΕΝ θα την ξαναγράψω.
Λοιπόν περιμένω ντόμπρες απαντήσεις. Για να δω τι παίζει τελικά όταν φωνασκείτε περί δικαίου και νομίμου και σ'όλα τα υπόλοιπα οι απόψεις σας είναι ''πριονοκορδέλες'' .
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών