Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23154
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 23 Ιουν 2022, 13:25

Juno έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:23
AlienWay έγραψε:
22 Ιουν 2022, 22:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Ιουν 2022, 21:33


Το σαλταρισμένο βατικανό των ελτζιμπτιντάδων θεωρεί ως ύψιστη προτεραιότητα τις τρανσοφοβικές εκφράσεις του Μασκ, αδιαφορώντας για τις απόψεις του για τα εργασιακά δεδομένα, που έχουν ως πρότυπο το κινέζικο μοντέλο.
Ο λόγος που το βάζω είναι για να δούμε τι εστί "τρανσφοβικό" στις ΗΠΑ. Στη χώρα μας, θα ανέμενε κανείς ότι έκανε τουί που μιλούσε για "βρομόπουστες" προκειμένου να φτάσει το παιδί του να μη τον μιλάει.
Δεν είναι τόσο ωραία, όσο νομίζεις.
Εδώ και χρόνια, τα τραβεστί εκεί κακαρίζουν πως είναι τρανσφοβία και ρατσισμός να απορρίπτονται ερωτικά επειδή έχουν κάνει αλλαγή φύλου!
Στην αρχή, όλοι γελούσαν, τώρα αν πεις πως θα απορρίψεις μία γυναίκα επειδή γεννήθηκε άντρας ή το αντίστροφο, κάποιοι θα σε βρίσουν και κάποιοι άλλοι θα κουνήσουν το κεφάλι τους, αλλά δεν θα σε υπερασπιστούν και στα social μπορεί να χάσεις την λογαριασμό σου για hate speech (κόντεψα να το πάθω στο reddit, επειδή είπα πως θα ζητήσω να δω παιδικές φωτογραφίες).
Να περιμένουμε και τη σχετική νομοθεσία άραγε;
Ναι, έχω δει βίντεο από τρανς που λένε ότι ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να πηγαίνουμε με τρανς εμείς οι στρέητ.

Αλλο τίποτα; Μήπως να πηγαίνουμε να τους καθαρίζουμε και το σπίτι;
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Γιος Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 23 Ιουν 2022, 13:27

AlienWay έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:25
Ναι, έχω δει βίντεο από τρανς που λένε ότι ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να πηγαίνουμε με τρανς εμείς οι στρέητ.

Αλλο τίποτα; Μήπως να πηγαίνουμε να τους καθαρίζουμε και το σπίτι;
ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙΣ ΙΔΕΕΣ!

Συμπλήρωσα την ιστορία με το reddit, αν θέλεις να δεις τι χαρακτηρίζουν πλέον ως επιθετική ενέργεια εναντίον ευπαθών ομάδων. :str8jack:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
break
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: 04 Οκτ 2018, 22:49
Phorum.gr user: break

Re: Γιος Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από break » 24 Ιουν 2022, 12:24

Juno έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:27
Συμπλήρωσα την ιστορία με το reddit, αν θέλεις να δεις τι χαρακτηρίζουν πλέον ως επιθετική ενέργεια εναντίον ευπαθών ομάδων. :str8jack:
Σε αυτό που λες άκουγα προχτές ένα podcast για τις επιπτώσεις του long covid και ήταν μία γιατρός ερευνητής που ήθελε να πει ότι υπάρχει προσωρινή μειωμένη γονιμότητα στους άντρες και κάθε φορά που το έλεγε προσπαθούσε να συντάξει την πρόταση έτσι ώστε να μην έχει την λέξη άντρες μέσα. Έλεγε δηλαδή people with sperm, ή those who have testicles. :D

Έχεις δηλαδή μία καταξιωμένη ερευνήτρια και γιατρό να φοβάται και να φυλάγεται όταν εκφράζεται δημόσια από την οργή των trans.

Γύρισε ο κόσμος ανάποδα που λέμε.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14685
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 24 Ιουν 2022, 14:00

AlienWay έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:25
Juno έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:23
AlienWay έγραψε:
22 Ιουν 2022, 22:31


Ο λόγος που το βάζω είναι για να δούμε τι εστί "τρανσφοβικό" στις ΗΠΑ. Στη χώρα μας, θα ανέμενε κανείς ότι έκανε τουί που μιλούσε για "βρομόπουστες" προκειμένου να φτάσει το παιδί του να μη τον μιλάει.
Δεν είναι τόσο ωραία, όσο νομίζεις.
Εδώ και χρόνια, τα τραβεστί εκεί κακαρίζουν πως είναι τρανσφοβία και ρατσισμός να απορρίπτονται ερωτικά επειδή έχουν κάνει αλλαγή φύλου!
Στην αρχή, όλοι γελούσαν, τώρα αν πεις πως θα απορρίψεις μία γυναίκα επειδή γεννήθηκε άντρας ή το αντίστροφο, κάποιοι θα σε βρίσουν και κάποιοι άλλοι θα κουνήσουν το κεφάλι τους, αλλά δεν θα σε υπερασπιστούν και στα social μπορεί να χάσεις την λογαριασμό σου για hate speech (κόντεψα να το πάθω στο reddit, επειδή είπα πως θα ζητήσω να δω παιδικές φωτογραφίες).
Να περιμένουμε και τη σχετική νομοθεσία άραγε;
Ναι, έχω δει βίντεο από τρανς που λένε ότι ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να πηγαίνουμε με τρανς εμείς οι στρέητ.

Αλλο τίποτα; Μήπως να πηγαίνουμε να τους καθαρίζουμε και το σπίτι;
Αν σου δίνουν μόρια για διορισμό στο δημόσιο, να το σκεφτούμε ρε τύπε.

Επίπεδο γνώσεων αγγλικής γλώσσας: Υψηλό (Proficiency)

Επίπεδο κοινωνικών ευσήμων: Πολύ υψηλό (κωλόμπα)
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23154
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 24 Ιουν 2022, 15:03

Feindflug έγραψε:
24 Ιουν 2022, 14:00
AlienWay έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:25
Juno έγραψε:
23 Ιουν 2022, 13:23


Δεν είναι τόσο ωραία, όσο νομίζεις.
Εδώ και χρόνια, τα τραβεστί εκεί κακαρίζουν πως είναι τρανσφοβία και ρατσισμός να απορρίπτονται ερωτικά επειδή έχουν κάνει αλλαγή φύλου!
Στην αρχή, όλοι γελούσαν, τώρα αν πεις πως θα απορρίψεις μία γυναίκα επειδή γεννήθηκε άντρας ή το αντίστροφο, κάποιοι θα σε βρίσουν και κάποιοι άλλοι θα κουνήσουν το κεφάλι τους, αλλά δεν θα σε υπερασπιστούν και στα social μπορεί να χάσεις την λογαριασμό σου για hate speech (κόντεψα να το πάθω στο reddit, επειδή είπα πως θα ζητήσω να δω παιδικές φωτογραφίες).
Να περιμένουμε και τη σχετική νομοθεσία άραγε;
Ναι, έχω δει βίντεο από τρανς που λένε ότι ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να πηγαίνουμε με τρανς εμείς οι στρέητ.

Αλλο τίποτα; Μήπως να πηγαίνουμε να τους καθαρίζουμε και το σπίτι;
Αν σου δίνουν μόρια για διορισμό στο δημόσιο, να το σκεφτούμε ρε τύπε.

Επίπεδο γνώσεων αγγλικής γλώσσας: Υψηλό (Proficiency)

Επίπεδο κοινωνικών ευσήμων: Πολύ υψηλό (κωλόμπα)
Κωλόμπα! :p3::smt023
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Ιουν 2022, 08:46

Είναι αυτή εμφάνιση τρανς;
Εντάξει!
Ξεκάθαρα θέλει να τραβήξει την προσοχή. Ξεκάθαρη και η επίδραση της μανούλας.

Elon Musk’s child Vivian Jenna Wilson granted name and gender change

Εικόνα

Elon Musk’s child Vivian Jenna Wilson granted name and gender change

Elon Musk’s 18-year-old child has been granted a name and gender change, officially making her Vivian Jenna Wilson.

According to court documents obtained by TMZ on Thursday, a Los Angeles County Superior Court judge approved the petition and asked for a new birth certificate to be issued by the state to reflect the changes.

Vivian chose to remove Musk as her last name, opting for Wilson, which is her mother Justine’s maiden name.

On Tuesday, it was revealed that Vivian – who was given the moniker Xavier Alexander Musk at birth – filed the petition back in April, shortly after her 18th birthday.

TMZ reported that the teen listed her name change reason as “gender identity and the fact that I no longer live with or wish to be related to my biological father [Elon] in any way, shape or form.”

Musk, 50, previously claimed he supported transgender issues. However, he came under fire in 2020 for criticizing the use of preferred pronouns.

“I absolutely support trans, but all these pronouns are an aesthetic nightmare,” he tweeted at the time, adding, “Pronouns suck.”

.....

On the other hand, mom Justine expressed how proud she was that Vivian was living authentically, quoting her on Twitter.

“’I had a weird childhood,’ my 18-year-old said to me,” Wilson, 49, wrote after news of Vivian’s gender and name change petition began circulating online.

She then continued the conversation, quoting the child as saying, “I can’t believe I’m as normal-seeming as I am.”

Wilson then told the teen, “I’m very proud of you,” to which Vivian replied, “I’m proud of myself!”
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 29 Ιουν 2022, 08:56

Δημοκράτης έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:44
πάντα είχα απορία πως πολλά πλουσιόπαιδα καταλήγουν εντελώς ζαβά.
Λες το φόρουμ να είναι το Μπέβερλι Χιλς του ελληνικού διαδικτύου;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69982
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 29 Ιουν 2022, 09:09

stavmanr έγραψε:
29 Ιουν 2022, 08:56
Δημοκράτης έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:44
πάντα είχα απορία πως πολλά πλουσιόπαιδα καταλήγουν εντελώς ζαβά.
Λες το φόρουμ να είναι το Μπέβερλι Χιλς του ελληνικού διαδικτύου;
Δεν καταλήγουν ζαβά μόνον τα πλουσιόπαιδα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Ιουν 2022, 09:27

stavmanr έγραψε:
29 Ιουν 2022, 08:56
Δημοκράτης έγραψε:
22 Ιουν 2022, 17:44
πάντα είχα απορία πως πολλά πλουσιόπαιδα καταλήγουν εντελώς ζαβά.
Λες το φόρουμ να είναι το Μπέβερλι Χιλς του ελληνικού διαδικτύου;
Αν κρίνουμε από εσένα, μάλλον έχεις δίκιο. :e040::c040:
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Ιούλ 2022, 11:22

Ο πατήρ εμίλησε!
Πήρε τους άλλους τέσσερις γιους και πήγε ταξιδάκι.
Πάντως θα μπορούσε να το προσπαθήσει λίγο με τον άσωτο. 101% αποζητά την προσοχή που δεν είχε ποτέ.

Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 4792
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 08 Ιούλ 2022, 11:26

έχει κι άλλον που αποζητά την προσοχή για με φαίνεται;
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17010
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Κορη Ελον Μασκ:"Ειμαι τρανς και δεν θελω να εχω καμια σχεση με τον πατερα μου"

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 08 Ιούλ 2022, 16:26

Bill Hicks έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 11:26
έχει κι άλλον που αποζητά την προσοχή για με φαίνεται;
Τον πρόσεξα και εγώ. Ποιος ξέρει, ίσως έχει αυτισμό.
Ο Ήλον έχει Άσπεργκερ.

Πάντως τώρα που τους ξαναβλέπω μαζεμένους, θυμήθηκα τους ψεκασμένους που λένε πως έκανε πειράματα γενετικής (οι γονείς δεν είχαν λόγο να πάνε για εξωσωματικές, ήταν νέοι).
Βλέπω πως όλα τα αγόρια φαίνονται σαν κλώνοι του και ψιλοφρικάρω.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών