Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιουν 2022, 17:16

plouf έγραψε:
26 Ιουν 2022, 16:02
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 15:40
plouf έγραψε:
26 Ιουν 2022, 15:22


Εαν δεν απατωμαι οι fanboys του μακαριτη μας εγραψαν οτι απεχθανοταν τη δηθενια και το σταριλικι και απο την αλλη
μας αποκαλουν πλεμπαιους μπαστουνοβλαχους που πηζουμε γιδοτυρια ενω ο μακαριτης πηγαινε στο Studio54 που εχει το
αυστηροτατο face control γιατι ειναι για λιγους κι εκλεκτους ξερω γω να πουμε. :lol::lol:

Ο μακαριτης επαιξε και σε δυο τρεις ταινιες με γνωστοτερη τον Δρακουλα των Εξαρχειων αλλα φυσικα ουτε μια απ'
αυτες δεν βγηκε απο τα συνορα της Ψωροκωσταινας. :lol::lol:

Αντιθετως η τιτανοτεραστια Ειρηνη Παπα ειναι γνωστη διεθνως γνωστη μεχρι της μερες μας αγαπηθηκε απο εκατομμυρια
και ποτε δεν πουλησε δηθενια και υφακι.
Αντιθετως ηταν πολυ απλος ανθρωπος και εντιμη σε σχεση με τις προθεσεις της.

Κατα τ' αλλα τα εμαθες ο Κωστοπουλας επανεκδωσε το περιοδικο ΝΙΤΡΟ αγορασε το για να ξεβλαχεψεις
επιτελους.Δες και την σχετικη ειδηση αν θες. https://www.iefimerida.gr/zoi/nitro-kos ... y-exofyllo
Αν κάποιος που απεχθάνεται το σταριλίκι δεν πίνει το ποτό του στη Νέα Υόρκη, παρέα με τον Γουόρχολ, την Ρος και τον Μάικλ Τζάκσον που θα το πιεί? :D

Κατά τα άλλα, κάποιο NITRO γράφει πάντα(στο πλαίσιο των νερόβραστων άρθρων που δημοσιεύει) πόσο wow ήταν το εκάστοτε studio 54 και βλέπεις μετά ορδές αναγνωστών και αναγνωστριών να αναρωτιούνται με ψαγμένο ύφος "Ποσο διαφορετικό ήταν το παρελθόν και με στυλ σε αντίθεση με το παρόν ααχχ". Αν πας σε αυτό το κοινό και πεις ότι χέστηκες για το εκάστοτε studio 54 πολύ απλά α) διότι συμπτωματικά δεν ακούς τη μουσική που παίζουν τέτοια μαγαζιά β) δεν δίνεις δεκάρα τσακιστή για το αν διασκεδάζει ο τάδε επώνυμος ή ανώνυμος και που διασκεδάζει ακούς ή διαβάζεις τα σχολιάνά σου. Δεν έχεις στυλ, δεν ξέρεις για τι μιλάς κλπ, λες και χρειάζεται σεξ απίλ και διδακτορικό για να μιλήσεις σχετικά με το κάθε στέκι των τραγουδιάρηδων και των μόδιστρων.
Παρεμπιπτοντως μιας και μιλαμε για ξεβλαχεμα εγω ο ιδιος μενω σε μια μικρη αγροικια με ολα τα απαραιτητα κοντα στον Υμμητο και βοσκαω τα προβατα του πατερα μου. :lol::lol:

Για το Studio54 επιφυλασσομαι να απαντησω γιατι δεν γνωριζω αφου ειμαι και πλεμπαιος μπαστουνοβλαχος. :102:
Θυμαμαι οταν ημουν νεος στην εποχη του μιλενιουμ-τωρα πια ειμαι σαραντα χρονων παναθεμα με-που διαβαζα σε ενθετα περιοδικα
εφημεριδων για διαφορα τρεντι στεκια στην Αθηνα και θυμαμαι πολυ χαρακτηριστικα που ολοι ελεγαν ποσο σουπερ τρεντυ ειναι
το Da Cappo στο Κολωνακι.

Προσφατα βεβαια εμαθα οτι ο ιδιοκτητης του συνεληφθη για ρευματοκλοπη "Ακριβά" θα πληρώσει τη ρευματοκλοπή ο ιδιοκτήτης του Da Cappo - έκλεβε ρεύμα τουλάχιστον 5 χρόνια
Η ειδηση βεβαια δεν ειναι απο το Μακελειο του Στεφανου Χιου ουτε απο καποια συριζοφυλλαδα αλλα απο το νεοδημοκρατικο
capital. :lol::lol:

Στο Κολωνακι βεβαια η Νεα ΔημΟΡΚατια κερδιζει ποσοστα Τσαουσεσκου και καποιοι εδω μεσα μας την προβαλουν σαν
προτυπο αριστειας.

Αυτα τα ωραια απο την Ψωροκωσταινα. :102:
Σε ποια πλευρά του Υμηττου αν επιτρέπεται? Την πλευρά του βουνού ανάμεσα στην Αγία Παρασκευή και την Ηλιούπολη την έχω "οργώσει".
Και από Παιανία μεριά έχω κάνει πολλές πεζοπορίες επίσης.

Τα ένθετα περιοδικών και εσχάτως και τα sites παρουσιάζουν διάφορα μαγαζιά σαν in, ξέρεις ανεβάζοντας άρθρα του στυλ "5+1 επιλογές για να
πιείτε το ποτό σας στην Αθήνα" ή " Το νέο talk of the town στέκι της Αθήνας που πρέπει να επισκεφτείς". Από εκεί και πέρα στα lifestyle media παίζουν παραδοσιακά και τα αφιερώματα τύπου "Ντι Πούτσολα: H θρυλική ντισκοτέκ του Κολωνακίου" όπου λίγο πολύ διδασκόμαστε εμείς οι πλεμπαίοι πως κάποτε στην Πατριάρχου Ιωακείμ υπήρχε ένα μαγαζί στο οποίο σύχναζαν ο Μπονάτσος, ο Γαβαλάς και η Ασίκη και oh my god πέρασε από εκεί ένα βράδυ και η Μαντόνα που έκανε διακοπές στην Ελλάδα. Ε εμείς πρέπει να νιώσουμε μειονεκτικά που δεν προλάβαμε την Ντι Πούτσολα :D

Τώρα βέβαια, αν πας σε αυτά τα προτεινόμενα ή τα "θρυλικά" μαγαζιά θα διαπιστώσεις πως μπορεί να μην έχουν και κάτι το ιδιαίτερο. Το Ντα Κάπο ας πούμε αναφέρεις αν δεν κάνει κανένα βιολογικό καφέ Α ποιότητας ή δε φτιάχνει τίποτα χειροποίητα γλυκά να γλείφει κανείς τα δάχτυλα του
δε κατάλαβα ποτέ γιατί είναι τόσο in. Όπως και το Φίλιον επίσης. Στενάχωρα και πάνω στα πεζοδρόμια του Κολωνακίου, δίπλα στους δρόμους, ειλικρινά αν μου πει κανείς να κάτσω σε αυτά τα μαγαζιά σήμερα που είναι 26 Ιουνίου και σκάει ο τζίτζικας, θα πάθω κατάθλιψη.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιουν 2022, 17:17

Κατά τα άλλα, κάπου τα έχετε μπλέξει τα πράγματα, παίδες.

Δεν ήταν εστέτ όποιος πήγαινε στο στούντιο 54.

Άλλο διάσημος, άλλο πλούσιος και άλλο εστέτ.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιουν 2022, 17:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 17:09
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 17:03
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 15:49


Καλά όλα αυτά για τα ξενόφερτα πρότυπα και μπλαμπλαμπλα αλλά είσαι σίγουρος ότι οι γηγενείς ανεπηρέαστοι έχουν διαβάσει περισσότερη ελληνική ιστορία, λογοτεχνία, ποίηση, ξέρουν τις βασικές διαφορές στην τεχνική των Ελλήνων ζωγράφων, έχουν ασχοληθεί έστω και ελάχιστα με την ελληνική λαογραφία και παράδοση ή έχουν πάει να δουν από κοντά αυτό που όταν εμείς το χτίζαμε, οι δήθεν έτρωγαν βελανίδια;
Πάρα πολλοί όχι, για αυτό ηδονίζονται όταν μαθαίνουν πως ο κάθε Τζούμας, Δούμας ή Γκούμας πήγαινε στο Studio 54 και νομίζουν πως η συγκεκριμένη πράξη είναι κάποιο κατόρθωμα.
Έλα ρε συ, εκεί κόλλησες; Εδώ κάποιοι που θεωρούν χύμα τον Τζούμα επειδή πήγαινε στο στούντιο 54 νομίζουν ότι έκαναν κάτι σπουδαιότερο επειδή πήγαν στο άθενς πράιντ.

Η πλάκα είναι οι περισσότεροι φαν του άθενς πράιντ θα έστηναν σκηνάκια για να πάρουν φρη πας για το στούντιο 54, τότε.

Κατά τα άλλα, αγάπη.
Το athens pride όταν ξεκίνησε ήταν περισσότερο πολιτικοποιημένο από ότι είναι τώρα και σίγουρα το να βγαίνει κάποιος στην Ελλάδα των αρχών του 2000 και να λέει δημοσίως, πολύ περισσότερο να διαδηλώνει για αυτό, πως είναι γκέι ήταν πιο δύσκολο από ότι μπορεί να είναι σήμερα. Δεν είναι σκοπός μου να αλλάξω το θέμα της κουβέντας και να σχολιάσω τον γκέι ακτιβισμό που έτσι και αλλιώς έχει υπέρμαχους και επικριτές αλλά αυτό που θέλω να γράψω σε σχέση με το θέμα μας είναι πως αν αύριο μεθαύριο πεθάνει ο Γρηγόρης Βαλλιανάτος θα έχουν να λένε οι θαυμαστές του πως το ίνδαλμά τους αγωνίστηκε για κάτι συλλογικό. Ε ο συγκεκριμένος επικήδειος όπως και να το κάνει κάποιος, είναι πιο συναρπαστικός ακόμα και στα μάτια και τα αυτιά των αντιπάλων του Βαλλιανάτου, σε σχέση με ένα επικήδειο που θα έλεγε πως ο υποτιθέμενος θανών πέρασε τη ζωή του στο Fever ή στο Bolivar.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Ιουν 2022, 17:31

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 17:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 17:09
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 17:03


Πάρα πολλοί όχι, για αυτό ηδονίζονται όταν μαθαίνουν πως ο κάθε Τζούμας, Δούμας ή Γκούμας πήγαινε στο Studio 54 και νομίζουν πως η συγκεκριμένη πράξη είναι κάποιο κατόρθωμα.
Έλα ρε συ, εκεί κόλλησες; Εδώ κάποιοι που θεωρούν χύμα τον Τζούμα επειδή πήγαινε στο στούντιο 54 νομίζουν ότι έκαναν κάτι σπουδαιότερο επειδή πήγαν στο άθενς πράιντ.

Η πλάκα είναι οι περισσότεροι φαν του άθενς πράιντ θα έστηναν σκηνάκια για να πάρουν φρη πας για το στούντιο 54, τότε.

Κατά τα άλλα, αγάπη.
Το athens pride όταν ξεκίνησε ήταν περισσότερο πολιτικοποιημένο από ότι είναι τώρα και σίγουρα το να βγαίνει κάποιος στην Ελλάδα των αρχών του 2000 και να λέει δημοσίως, πολύ περισσότερο να διαδηλώνει για αυτό, πως είναι γκέι ήταν πιο δύσκολο από ότι μπορεί να είναι σήμερα. Δεν είναι σκοπός μου να αλλάξω το θέμα της κουβέντας και να σχολιάσω τον γκέι ακτιβισμό που έτσι και αλλιώς έχει υπέρμαχους και επικριτές αλλά αυτό που θέλω να γράψω σε σχέση με το θέμα μας είναι πως αν αύριο μεθαύριο πεθάνει ο Γρηγόρης Βαλλιανάτος θα έχουν να λένε οι θαυμαστές του πως το ίνδαλμά τους αγωνίστηκε για κάτι συλλογικό. Ε ο συγκεκριμένος επικήδειος όπως και να το κάνει κάποιος, είναι πιο συναρπαστικός ακόμα και στα μάτια και τα αυτιά των αντιπάλων του Βαλλιανάτου, σε σχέση με ένα επικήδειο που θα έλεγε πως ο υποτιθέμενος θανών πέρασε τη ζωή του στο Fever ή στο Bolivar.
Για να τελειώνουμε, όλα τα αθηναϊκά προχώ ακτιβιστικά δρώμενα μια ετεροχρονισμένη ξεπατικωτούρα είναι σε όλα τα επίπεδα. Και όταν λέω σε όλα εννοώ σε όλα. Πολιτικά, καλλιτεχνικά, τηλεοπτικά κλπ Και ακριβώς γι' αυτό, ως εστέτ μπορούν να χαρακτηρισθούν οι άνθρωποι που δεν μπαίνουν σε κάποιο από τα καλούπια ή ρόλους που έχουμε συνηθίσει, είναι με το ένα πόδι μέσα και με το άλλο έξω από τις φάσεις.

Αν θες μπορώ να σου φέρω κάποια παραδείγματα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7783
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 26 Ιουν 2022, 17:33

Όταν λέμε οτι ο Τζούμας πήγαινε στο studio54 δεν το λέμε επειδή είναι κάποιο κατόρθωμα να περάσεις την πόρτα ενός κλάμπ, να κάτσεις σε μια καρέκλα και να παραγγείλεις ένα ποτό.
Το λέμε ως ένδειξη οτι ο άνθρωπος είχε ταξιδέψει, είχε δει κάποια πράγματα που τότε δεν υπήρχαν στην Ελλάδα και συναναστράφηκε κάποιους συγκεκριμένους ανθρώπους.
Ούτε αυτό φυσικά είναι κάποιο κατόρθωμα, το κέφι του έκανε. Απλά αναφέρεται γιατί οι προσλαμβάνουσες κάθε ανθρώπου συντελούν στην διαμόρφωση του.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23753
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 26 Ιουν 2022, 18:35

Αυτό είναι το ζουμι
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 16:11
Ερμής έγραψε:
26 Ιουν 2022, 15:53
Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τους μπαστουνοβλαχους το έχουν οι ίδιοι με τον εαυτο τους. Πολύ βαθιά, πολύ ενδόμυχα και με απίστευτο μίσος.
Εγώ πάντως περισσότερο εστέτ θεωρώ κάποιον μπαστουνόβλαχο που τιμά τη γκλίτσα και το κοπάδι του παρά διάφορα πρόβατα που σαλαγάνε πέρα δώθε παριστάνοντας τους αίγαγρους.

Έτσι μπράβο. Δεν εχει να κάνει με μόρφωση και οικονομική κατάσταση αλλά με αυθεντικότητα.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 26 Ιουν 2022, 19:38

Beria έγραψε:
26 Ιουν 2022, 11:44
Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα με το ίντερνετ.
ΠΡΕΠΕΙ να γράψουν όλοι την άποψη τους.
ΠΡΕΠΕΙ να έχουν άποψη
Ώπα,εδώ δεν έχεις δίκιο.
Ελεύθερη είναι η πρόσβαση,ό,τι θέλει και ό,τι μπορεί θα γράψει ο καθένας.
Αν γράψει κάτι που θα παραβεί τους κανονισμούς του χώρου,τότε κόψτε του τον κώλο.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25427
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Ιουν 2022, 19:51

BigChiefWahoo έγραψε:
26 Ιουν 2022, 19:38
Beria έγραψε:
26 Ιουν 2022, 11:44
Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα με το ίντερνετ.
ΠΡΕΠΕΙ να γράψουν όλοι την άποψη τους.
ΠΡΕΠΕΙ να έχουν άποψη
Ώπα,εδώ δεν έχεις δίκιο.
Ελεύθερη είναι η πρόσβαση,ό,τι θέλει και ό,τι μπορεί θα γράψει ο καθένας.
Αν γράψει κάτι που θα παραβεί τους κανονισμούς του χώρου,τότε κόψτε του τον κώλο.
Δεν λέω ρε να εμποδίζεται η άποψη. Σε κανέναν.
Αυτό που λέω είναι, ποιο είναι το κίνητρο να γράψεις οπωσδήποτε κάτι για κάποιον που δεν ξέρεις, δεν έχεις ξανακουσει, αλλά νιώθεις την ανάγκη να πεις γνώμη
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 26 Ιουν 2022, 19:53

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 14:16

Κάποια από τα επιχειρήματα σε αυτή τη συζήτηση αφορούν το μεταξωτό φουλάρι
Έλεος με αυτό το μεταξωτό φουλάρι,που πιαστήκατε από 'κει.
Εγώ το έγραψα αυτό και ναι,το εννοούσα.Δεν βλέπω πλέον πολλούς άντρες να κυκλοφορούν με μεταξωτό φουλάρι.
Και δεν σου μιλάω για ένα τυχαίο αξεσουάρ της εμφάνισής μας.Όταν ήμουν πιτσιρικάς Mod κυκλοφορούσα με φουλάρι και τρίκουμπο σακάκι και πάντα σκούρα γυαλιά ηλίου.Τότε,θεωρούνταν τζαζ,οι original Mods ήταν Jazzers και μιμούνταν τους μαύρους μουσικούς τύπου Miles Davis,Charlie Parker etc,ως προς το λουκ.
Επίσης φυσικά και είναι στυλ το φουλάρι.Σήμερα βγαίνουν κάτι κοτζάμ μαντράχαλοι με βερμούδα και κάτι αθλητικά παπούτσια σαν μαούνες.Αυτό εγώ το λέω αντι-στυλ,γυφτιά και πες ό,τι θες.
Είναι ωραίο να φαινόμαστε όμορφοι ως προς το στυλ και γιατί όχι και ξεχωριστοί.Όχι ψωνισμένοι fashion victims,σε καμμία περίπτωση.Το στυλ είναι πολύ προσωπική υπόθεση και μπορείς κάλλιστα να το δημιουργήσεις και μόνος σου,μη υπακούοντας σε οποιοδήποτε τρεντ της εποχής και να εξακολουθείς να φαίνεσαι πολύ κουλ.
Ε,για τον Τζούμα αυτό έγραψα,ότι δεν τον έβλεπα με βερμούδα ή με κανένα ηλίθιο τζην με εκατό σήματα,αλλά με φουλάρι.Είχε δικό του στυλ δηλαδή.Αυτό.


*αν δεν ξέρεις τι είναι Mod :

Εικόνα

Εικόνα

https://en.wikipedia.org/wiki/Mod_(subculture)

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 26 Ιουν 2022, 19:59

Eye of Horus.
Ο Κάρπετ :fp:

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιουν 2022, 20:06

BigChiefWahoo έγραψε:
26 Ιουν 2022, 19:53
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 14:16

Κάποια από τα επιχειρήματα σε αυτή τη συζήτηση αφορούν το μεταξωτό φουλάρι
Έλεος με αυτό το μεταξωτό φουλάρι,που πιαστήκατε από 'κει.
Εγώ το έγραψα αυτό και ναι,το εννοούσα.Δεν βλέπω πλέον πολλούς άντρες να κυκλοφορούν με μεταξωτό φουλάρι.
Και δεν σου μιλάω για ένα τυχαίο αξεσουάρ της εμφάνισής μας.Όταν ήμουν πιτσιρικάς Mod κυκλοφορούσα με φουλάρι και τρίκουμπο σακάκι και πάντα σκούρα γυαλιά ηλίου.Τότε,θεωρούνταν τζαζ,οι original Mods ήταν Jazzers και μιμούνταν τους μαύρους μουσικούς τύπου Miles Davis,Charlie Parker etc,ως προς το λουκ.
Επίσης φυσικά και είναι στυλ το φουλάρι.Σήμερα βγαίνουν κάτι κοτζάμ μαντράχαλοι με βερμούδα και κάτι αθλητικά παπούτσια σαν μαούνες.Αυτό εγώ το λέω αντι-στυλ,γυφτιά και πες ό,τι θες.
Είναι ωραίο να φαινόμαστε όμορφοι ως προς το στυλ και γιατί όχι και ξεχωριστοί.Όχι ψωνισμένοι fashion victims,σε καμμία περίπτωση.Το στυλ είναι πολύ προσωπική υπόθεση και μπορείς κάλλιστα να το δημιουργήσεις και μόνος σου,μη υπακούοντας σε οποιοδήποτε τρεντ της εποχής και να εξακολουθείς να φαίνεσαι πολύ κουλ.
Ε,για τον Τζούμα αυτό έγραψα,ότι δεν τον έβλεπα με βερμούδα ή με κανένα ηλίθιο τζην με εκατό σήματα,αλλά με φουλάρι.Είχε δικό του στυλ δηλαδή.Αυτό.


*αν δεν ξέρεις τι είναι Mod :

Εικόνα

Εικόνα

https://en.wikipedia.org/wiki/Mod_(subculture)
Από που και να το πιάσουμε δε νομίζω να βγάλουμε άκρη :D:D Εγώ αν κρίνω από τις φωτογραφίες που ανέβασες, δε μπορώ να πω πως το στυλ
που περιγράφεις και αρέσει σε εσένα αρέσει ταυτόχρονα και σε μένα. Πρσοωπικά είμαι φανατικός της φόρμας, της βερμούδας και των sneakers και επειδή είμαι και αθλητής τυχαίνει να μου πηγαίνει αυτό το στυλ αλλά και σε άλλα άτομα που το βλέπω μου αρέσει. Ο καθένας και το στυλ του, όπως και να έχει.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 26 Ιουν 2022, 20:11

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:06

Από που και να το πιάσουμε δε νομίζω να βγάλουμε άκρη :D:D Εγώ αν κρίνω από τις φωτογραφίες που ανέβασες, δε μπορώ να πω πως το στυλ
που περιγράφεις και αρέσει σε εσένα αρέσει ταυτόχρονα και σε μένα. Πρσοωπικά είμαι φανατικός της φόρμας, της βερμούδας και των sneakers και επειδή είμαι και αθλητής τυχαίνει να μου πηγαίνει αυτό το στυλ αλλά και σε άλλα άτομα που το βλέπω μου αρέσει. Ο καθένας και το στυλ του, όπως και να έχει.
Δεν διαφωνώ.
Αντικειμενικά όμως,ένα καλοραμμένο (και όχι αγορασμένο) σακάκι/κοστούμι,ένα σωστό ζευγάρι παπούτσια και δυο τρία καλά αξεσουάρ,σημαίνουν περισσότερο στυλ από βερμούδα-αθλητικό.
Όχι υποκειμενικά,αλλά αντικειμενικά.
Το θέμα είναι πως θέλει κανείς να παρουσιάσει τον εαυτό του.
Και όσο για το αθλητικός τύπος,δεν μου λέει κάτι.Κι εγώ αν και υπέρβαρος πλέον,αθλητικός παραμένω.Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με βερμούδα για βραδυνή έξοδο :102:

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιουν 2022, 20:16

BigChiefWahoo έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:11
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:06

Από που και να το πιάσουμε δε νομίζω να βγάλουμε άκρη :D:D Εγώ αν κρίνω από τις φωτογραφίες που ανέβασες, δε μπορώ να πω πως το στυλ
που περιγράφεις και αρέσει σε εσένα αρέσει ταυτόχρονα και σε μένα. Πρσοωπικά είμαι φανατικός της φόρμας, της βερμούδας και των sneakers και επειδή είμαι και αθλητής τυχαίνει να μου πηγαίνει αυτό το στυλ αλλά και σε άλλα άτομα που το βλέπω μου αρέσει. Ο καθένας και το στυλ του, όπως και να έχει.
Δεν διαφωνώ.
Αντικειμενικά όμως,ένα καλοραμμένο (και όχι αγορασμένο) σακάκι/κοστούμι,ένα σωστό ζευγάρι παπούτσια και δυο τρία καλά αξεσουάρ,σημαίνουν περισσότερο στυλ από βερμούδα-αθλητικό.
Όχι υποκειμενικά,αλλά αντικειμενικά.
Το θέμα είναι πως θέλει κανείς να παρουσιάσει τον εαυτό του.
Και όσο για το αθλητικός τύπος,δεν μου λέει κάτι.Κι εγώ αν και υπέρβαρος πλέον,αθλητικός παραμένω.Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με βερμούδα για βραδυνή έξοδο :102:
Το τελευταίο εξαρτάται από την ηλικία σου, τα μουσικά σου ακούσματα και τα στέκια σου. Αν συχνάζεις σε μέρη όπου παίζει ραπ π.χ ειδικά σε υπαίθρεια live, τη φοράς τη βερμουδίτσα σου.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 26 Ιουν 2022, 20:17

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:16
BigChiefWahoo έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:11
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:06

Από που και να το πιάσουμε δε νομίζω να βγάλουμε άκρη :D:D Εγώ αν κρίνω από τις φωτογραφίες που ανέβασες, δε μπορώ να πω πως το στυλ
που περιγράφεις και αρέσει σε εσένα αρέσει ταυτόχρονα και σε μένα. Πρσοωπικά είμαι φανατικός της φόρμας, της βερμούδας και των sneakers και επειδή είμαι και αθλητής τυχαίνει να μου πηγαίνει αυτό το στυλ αλλά και σε άλλα άτομα που το βλέπω μου αρέσει. Ο καθένας και το στυλ του, όπως και να έχει.
Δεν διαφωνώ.
Αντικειμενικά όμως,ένα καλοραμμένο (και όχι αγορασμένο) σακάκι/κοστούμι,ένα σωστό ζευγάρι παπούτσια και δυο τρία καλά αξεσουάρ,σημαίνουν περισσότερο στυλ από βερμούδα-αθλητικό.
Όχι υποκειμενικά,αλλά αντικειμενικά.
Το θέμα είναι πως θέλει κανείς να παρουσιάσει τον εαυτό του.
Και όσο για το αθλητικός τύπος,δεν μου λέει κάτι.Κι εγώ αν και υπέρβαρος πλέον,αθλητικός παραμένω.Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με βερμούδα για βραδυνή έξοδο :102:
Το τελευταίο εξαρτάται από την ηλικία σου, τα μουσικά σου ακούσματα και τα στέκια σου. Οι βερμούδες παίζουν και σε κλάμπ και σε υπαίθρεια live.

Άβαταρ μέλους
BigChiefWahoo
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 15:03
Phorum.gr user: Wahoo

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BigChiefWahoo » 26 Ιουν 2022, 20:18

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
26 Ιουν 2022, 20:16


Το τελευταίο εξαρτάται από την ηλικία σου, τα μουσικά σου ακούσματα και τα στέκια σου. Αν συχνάζεις σε μέρη όπου παίζει ραπ π.χ ειδικά σε υπαίθρεια live, τη φοράς τη βερμουδίτσα σου.
Και πάλι δεν θα διαφωνήσω,αλλά,επίτρεψέ μου,το στυλ που υποστηρίζω εγώ είναι καλλίτερο :003:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών