Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Ιούλ 2022, 14:13

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:07
σκέψου αύριο, μεθαύριο τα σ/μ, τα πολυκαταστήματα, κτλ να μειώσουν το προσωπικό τους στο 30% για να βάλουν μηχανές
μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες ανέργους
αλλά βέβαια, η Ελλάδα με την τρομερή ανάπτυξη, τις βιομηχανίες της κτλ, θα τους απορροφήσει όλους σε ποιοτικότερες θέσεις εργασίας
μάλλον κάποιοι ζείτε σε άλλο πλανήτη
Κι άμα δεν τους απορροφήσει δηλαδή τι θα γίνει; Θα πεθάνουν; Όχι, θα ζήσουν, θα διεκδικήσουν, θα πάρουν. Έτσι δουλεύει ο κόσμος και έτσι αλλάζει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21699
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 05 Ιούλ 2022, 14:14

vantono έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:13
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:04
klg έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:01


Που ακριβώς είναι η αφέλεια ρε μαν; Τις ίδιες μαλακίες συζητάμε εδώ και δεκαετίες για τον αυτοματισμό, πλέον είναι εμφανές ότι cheap labor > αυτοματισμός για πολύ μεγάλο εύρος επιχειρήσεων. Οι ψιλικαντζήδες θα βρουν να κάνουν κάτι άλλο.
μα δεν θα βρουν εκεί είναι το θέμα - όλες οι θέσεις που δεν απαιτούν ειδίκευση θα καλυφθούν σταδιακά από μηχανές
σε έναν πλανήτη με υπερπληθυσμό η ανθρωπότητα οδεύει ολοταχώς προς δραματική μείωση των διαθέσιμων θέσεων εργασίας
και ο βαντόνος πιστεύει αυτό θα οδηγήσει στην απελευθέρωση του ανθρώπου
εντάξει
Και πιστεύω, αλλά περισσότερο θέλω να ελπίζω κιόλας.
Δεν ξέρω ρε φίλε, ισως με εχει επηρεάσει και το οτι βλέπω πολύ συχνά κόσμο να Δουλοεύει σαν ζόμπι, από ντελιβεραδες μεχρι άτομα σε ραφια στο σουπερ μαρκετ μέχρι εργάτες σε βιομηχανίες, μεχρι και βοηθους μαστόρων να ειναι τέρμα κατσουφιασμένοι και γερασμένοι πριν την ώρα τους, και ολα αυτά για ενα ψωρομεροκάματο.
Ετσι μου ερχόταν να τους πω "παραιτηθείτε ρε παιδιά, και αν δεν σας φτάνει το επιδομα ΟΑΕΔ θα σας τσοντάρω και εγω για λιγο καιρο ώαπου να βρείτε κάτι καλυτερο να κανετε που θα αγαπάτε (ή εστω δεν θα σας ταλαιπωρεί τόσο)".

Θερίζουν τα άγχη, τα ψυχοφάρμακα, τα καυλόχαπα, ακόμα και τα εμφράγματα/ξαφνικοί θάνατοι σε νεαρές ηλικίες και έχεις και τους ψέκουλες να σου λένε οτι ειναι απο τα εμβόλια όλα αυτά, όχι από μια ρουτίνα που καποιοι εχουν βυθιστεί και βασανίζονται εδω και χρόνια.
Κατάντια του ανθρώπινου είδους!
όλα αυτά που γράφεις είναι σωστά, αλλά η λύση δεν είναι οι μηχανές
α ρε μαρξ, η θεωρία της αλλοτρίωσης είναι ότι πιο σωστό είχε διατυπώσει και επιβεβαιώνεται πανηγυρικά σήμερα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21699
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 05 Ιούλ 2022, 14:15

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:13
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:07
σκέψου αύριο, μεθαύριο τα σ/μ, τα πολυκαταστήματα, κτλ να μειώσουν το προσωπικό τους στο 30% για να βάλουν μηχανές
μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες ανέργους
αλλά βέβαια, η Ελλάδα με την τρομερή ανάπτυξη, τις βιομηχανίες της κτλ, θα τους απορροφήσει όλους σε ποιοτικότερες θέσεις εργασίας
μάλλον κάποιοι ζείτε σε άλλο πλανήτη
Κι άμα δεν τους απορροφήσει δηλαδή τι θα γίνει; Θα πεθάνουν; Όχι, θα ζήσουν, θα διεκδικήσουν, θα πάρουν. Έτσι δουλεύει ο κόσμος και έτσι αλλάζει.
ε ναι θα σπάσουν τις μηχανές όπως έκαναν οι λουδίτες
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7609
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 05 Ιούλ 2022, 14:17

Θα δωσει τη λυση ο Κουτσουμπας
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13772
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 05 Ιούλ 2022, 14:19

Aprilianos έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:42
Εγώ ήμουν στην ΟΑ πριν βγω στη σύνταξη μαζί με τη γυναίκα μου. Κατάφερα να περάσει μια μου κόρη στη σχολή αστυφύλακας. Τη μικρή θέλω να τη χώσω στο στρατό. Μόνο το δημόσιο δίνει εργασιακή ασφάλεια και ιδίως τα σώματα ασφαλείας
Και για πες μας λίγο ρε συ, γιαλαντζί Εθνκιστή που αντί για ''δόντι'', έχεις ''χαυλιόδοντα''. Γιατί σκούζεις για τις εκάστοτε κυβερνήσεις που διόρισαν τη μεγάλη κόρη σου και θες να ''χώσεις'' και τη μικρη, ''κάτω απ'το τραπέζι;''
Τί ακριβώς θες να αλλάξεις στον τόπο όταν εσύ ο ίδιος παραμένεις στη νοοτροπία που μας γάμησε;
Θεωρώ πως θα'πρεπε να ντρέπεσαι που ποστάρεις. Ενώ εσύ είσαι μέσα σ'αυτούς που συντηρούν τη βρωμιά και τη δυσωδία.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6512
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 05 Ιούλ 2022, 14:19

Καταλαβαίνετε τώρα γιατί λέμε πως η σταδιακή μείωση του πληθυσμού όχι μόνο δεν είναι πρόβλημα αλλά είναι και επιθυμητή; Γιατί πολύ σύντομα δεν θα χρειαζόμαστε πια μετανάστες στις σύγχρονες χώρες;

Ένα σωρό δουλειές θα εξαφανιστούν σιγά σιγά. Δε θα χρειάζονται τα ίδια χέρια με παλιά. Κράτη που έχουν τεράστιο αριθμό από ανειδίκευτο πληθυσμό θα πρέπει να αγωνίζονται τους ταΐσουν για να μην επικρατεί χάος στους δρόμους.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 05 Ιούλ 2022, 14:21

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:04
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:02
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:22


ναι ωραία, και πού ακριβώς θα απορροφηθούν τόσες χιλιάδες εργαζομένων;
η τεχνολογία έδωσε ό,τι ήταν να δώσει στον άνθρωπο, θεωρώ πως πλέον έχει αρχίσει να λειτουργεί εναντίον του
Αυτά τα αδιέξοδα θα τα επιλύσει ο σοσιαλισμός, αγαπητέ μου.
άλλος ονειροπόλος :lol:
Ή σοσιαλισμός ή τεχνοφεουδαρχία, αγαπητέ μου.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Ονειροπόλος δεν είμαι εγώ, αλλά όσοι πιστεύουν ότι ο ύστερος καπιταλισμός μπορεί να γίνει ανθρώπινος ή ότι μπορούμε να επιστρέψουμε στον καπιταλισμό των αρχών του αιώνα, ξέρω γω.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Ιούλ 2022, 14:24

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:15
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:13
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:07
σκέψου αύριο, μεθαύριο τα σ/μ, τα πολυκαταστήματα, κτλ να μειώσουν το προσωπικό τους στο 30% για να βάλουν μηχανές
μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες ανέργους
αλλά βέβαια, η Ελλάδα με την τρομερή ανάπτυξη, τις βιομηχανίες της κτλ, θα τους απορροφήσει όλους σε ποιοτικότερες θέσεις εργασίας
μάλλον κάποιοι ζείτε σε άλλο πλανήτη
Κι άμα δεν τους απορροφήσει δηλαδή τι θα γίνει; Θα πεθάνουν; Όχι, θα ζήσουν, θα διεκδικήσουν, θα πάρουν. Έτσι δουλεύει ο κόσμος και έτσι αλλάζει.
ε ναι θα σπάσουν τις μηχανές όπως έκαναν οι λουδίτες
Κάτι θα σπάσουν, αδιάφορο αν θα είναι οι μηχανές. Τα τζινια δεν ξαναμπαίνουν στα λυχνάρια.
Είναι τελείως χαζό να τα ρίχνουμε στην τεχνολογία. Σκέψου πόσο παράλογο είναι. Σα να έχεις 4 ψαράδες που πιάνουν ένα ψάρι ο καθένας τη μέρα, να έρχομαι εγώ με μια μηχανή που πιάνει 8 μέρα τη μέρα, και να φοβάσαι ότι οι ψαράδες θα μείνουν νηστικοί. Ε δεν θα μείνουν. Τα ψάρια ανά άτομο είναι περισσότερα από πριν, άρα πρόκειται για ένα τελείως τεχνητό πρόβλημα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 05 Ιούλ 2022, 14:25

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 13:21
Με το καλό και στη διαδικτυακή εκπαίδευση όλων των βαθμίδων από εικονικούς καθηγητές και την ψηφιοποίηση όλων των υπαιρεσιών στο δημόσιο.
Αχ η τηλεκπαίδευση ήταν η καλύτερη μου. :g094:
Στύγιος "έκανε παπάδες" στην e class και στο webex.
Mέχρι και expel δικτυακά είχα σβουρίξει σε χρόνο dt και μετά δεν κουνιόντουσαν ντιπ. :003:

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7609
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 05 Ιούλ 2022, 14:27

Greek Dimosio στο Multiverse θελω να δω.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7103
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 05 Ιούλ 2022, 14:27

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:21
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:04
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:02


Αυτά τα αδιέξοδα θα τα επιλύσει ο σοσιαλισμός, αγαπητέ μου.
άλλος ονειροπόλος :lol:
Ή σοσιαλισμός ή τεχνοφεουδαρχία, αγαπητέ μου.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Ονειροπόλος δεν είμαι εγώ, αλλά όσοι πιστεύουν ότι ο ύστερος καπιταλισμός μπορεί να γίνει ανθρώπινος ή ότι μπορούμε να επιστρέψουμε στον καπιταλισμό των αρχών του αιώνα, ξέρω γω.
Αναγκαστικά σοσιαλισμός ή τεχνοφεουδαρχία..; Δλδ, δεν μπορούμε να φτιάξουμε κάτι άλλο που δεν θα σκοτώνει τον κόσμο..;

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4560
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 05 Ιούλ 2022, 14:29

Θα αναπτύσσονται επαγγέλματα πιο χρήσιμα και δημιουργικά έτσι. Με τόσες ρομποτικες και αυτοματοποιημενες διευκολυνσεις στην κοινωνία μας, η ανάγκη για τεχνικούς μηχανικούς θα αυξάνεται και μοιραία ο άνθρωπος επαγγελματικά θα κατευθύνεται προς τα εκεί.

Στην διάρκεια της ανθρώπινης ιστορίας υπάρχουν άπειρα παραδείγματα.
Πχ όταν ήταν να άσφαλτοστρωσουν τις- τότε χωμάτινες-πλατείες της Αθήνας, οι χαμαληδες που περνούσαν τις κυρίες με τα φορέματα απέναντι "επαναστάτησαν".
Η κοντόφθαλμη λογική λέει πως εκείνοι οι άνθρωποι έχασαν το εισόδημα τους.
Όσοι νομίζουν πως με την επέλαση των ρομπότ, μακροπρόθεσμα θα δημιουργηθούν στρατιές εκατομμυριων ανέργων που δεν θα έχουν να φάνε και θα γκετοποιηθουν και θα θα θα, ας το ξανασκεφτουν διότι δεν δουλεύει ακριβώς έτσι μια κοινωνια/πολιτισμος/ιστορια
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21699
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 05 Ιούλ 2022, 14:31

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:24
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:15
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:13

Κι άμα δεν τους απορροφήσει δηλαδή τι θα γίνει; Θα πεθάνουν; Όχι, θα ζήσουν, θα διεκδικήσουν, θα πάρουν. Έτσι δουλεύει ο κόσμος και έτσι αλλάζει.
ε ναι θα σπάσουν τις μηχανές όπως έκαναν οι λουδίτες
Κάτι θα σπάσουν, αδιάφορο αν θα είναι οι μηχανές. Τα τζινια δεν ξαναμπαίνουν στα λυχνάρια.
Είναι τελείως χαζό να τα ρίχνουμε στην τεχνολογία. Σκέψου πόσο παράλογο είναι. Σα να έχεις 4 ψαράδες που πιάνουν ένα ψάρι ο καθένας τη μέρα, να έρχομαι εγώ με μια μηχανή που πιάνει 8 μέρα τη μέρα, και να φοβάσαι ότι οι ψαράδες θα μείνουν νηστικοί. Ε δεν θα μείνουν. Τα ψάρια ανά άτομο είναι περισσότερα από πριν, άρα πρόκειται για ένα τελείως τεχνητό πρόβλημα.
η εμπειρία έχει δείξει ότι μια χαρά μπορούν να μείνουν νηστικοί οι ψαράδες
σήμερα ο συνολικός πλούτος που έχει παραχθεί είναι δυσθεώρητος όμως δεν έχει λυθεί το πρόβλημα της φτώχειας
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43818
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Ιούλ 2022, 14:35

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:31
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:24
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2022, 14:15


ε ναι θα σπάσουν τις μηχανές όπως έκαναν οι λουδίτες
Κάτι θα σπάσουν, αδιάφορο αν θα είναι οι μηχανές. Τα τζινια δεν ξαναμπαίνουν στα λυχνάρια.
Είναι τελείως χαζό να τα ρίχνουμε στην τεχνολογία. Σκέψου πόσο παράλογο είναι. Σα να έχεις 4 ψαράδες που πιάνουν ένα ψάρι ο καθένας τη μέρα, να έρχομαι εγώ με μια μηχανή που πιάνει 8 μέρα τη μέρα, και να φοβάσαι ότι οι ψαράδες θα μείνουν νηστικοί. Ε δεν θα μείνουν. Τα ψάρια ανά άτομο είναι περισσότερα από πριν, άρα πρόκειται για ένα τελείως τεχνητό πρόβλημα.
η εμπειρία έχει δείξει ότι μια χαρά μπορούν να μείνουν νηστικοί οι ψαράδες
σήμερα ο συνολικός πλούτος που έχει παραχθεί είναι δυσθεώρητος όμως δεν έχει λυθεί το πρόβλημα της φτώχειας
Δεν μένουν, γι αυτό τσουλάει το πράγμα. Ούτε και τώρα θα μείνουν.
Φυσικά αν βαρεθούν τα ψίχουλα και θελήσουν κάτι παραπάνω εδώ θα είμαστε

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23843
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Το πρωτο μινι μαρκετ χωρις υπαλληλους στην Ελλαδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 05 Ιούλ 2022, 14:35

Ολα τα συστήματα οδηγούν μακροπρόθεσμα στη φθορά. Υποκύπτουν στην εντροπία.

Από εκεί και πέρα, είναι εύλογος ο προβληματισμός για τις θέσεις εργασίας που θα χαθούν, ωστόσο σε μια χώρα όπου η κάθε καινοτομία χλευάζεται (για να μη πω διώκεται) δεν ξέρω κατά πόσο είμαστε αρμόδιοι εμείς να τον εκφράσουμε.

Εδώ υπάρχει ακόμη και οργανωμένη μπίζνα καταπολέμησης οποιουδήποτε έργου υποδομής (με πρόφαση την οικολογία ή τον συντηρητισμό). Ο Έλληνας δεν είναι ανοιχτός σε νέες ιδέες και καινοτομίες.
Ζούμε σε μία οικονομία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών