Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9299
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 08 Ιούλ 2022, 18:04

nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:46
Πάντως οι ελληνιάρηδες που σταματάνε και κλείνουν το δρόμο για να πάρουν καφέ ή τα παιδιά τους από το φροντιστήριο, ή περνάν το κόκκινο φανάρι γιατί εχουν δουλειά και βιάζονται, κανονικά σάπια οπελ και παλιοσέατ οδηγάνε. Δεν είναι ότι έχουν τίποτα μεγάλης ισχύος μοτέρια και εξατμίσεις ή ότι τρέχουν.
αυτο οτι για ένα δυστύχημα φταίει η ταχύτητα είναι μούφα Σε λίγα σχετικά χάνει τον έλεγχο. Στα περισσότερα αποφασίζει με όλη του την άνεση.

https://www.thetoc.gr/koinwnia/article/ ... a-59xrono/
εδώ πάει αργά με όλη του την άνεση και πέφτει πάνω στον άλλο και τον σκοτώνει
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 08 Ιούλ 2022, 18:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38292
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Ιούλ 2022, 18:04

nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:00
sys3x έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:55
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:46
Πάντως οι ελληνιάρηδες που σταματάνε και κλείνουν το δρόμο για να πάρουν καφέ ή τα παιδιά τους από το φροντιστήριο, ή περνάν το κόκκινο φανάρι γιατί εχουν δουλειά και βιάζονται, κανονικά σάπια οπελ και παλιοσέατ οδηγάνε. Δεν είναι ότι έχουν τίποτα μεγάλης ισχύος μοτέρια και εξατμίσεις ή ότι τρέχουν.
Σε έχει καλύψει και για αυτές τις περιπτώσεις ήδη ο φως μα νίγκα.
Α εγώ έμεινα εκεί που μου έλεγε ότι τον έχω μικρό.
:lol:
Το μέγεθος μετράει.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 08 Ιούλ 2022, 18:05

nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:03
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02

Δεν έχω τέτοια κόμπλεξ ας ήμουν και 1.50.
:lol:
1.50
Έκλεισε Feindflug!
Σου διαπραγματεύτηκα μικρότερη λαμπάδα. :wink
:lol:
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:59


1.75 και πολύ είναι, δηλαδή. :P
Δεν έχω τέτοια κόμπλεξ ας ήμουν και 1.50.
:lol:
1.50
Έκλεισε Feindflug!
Σου διαπραγματεύτηκα μικρότερη λαμπάδα. :wink
https://www.keraki.gr/
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιούλ 2022, 18:09

nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:31
foscilis έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:24
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:24
Αυτό πάντως που κάνετε σύνδεση τον μεγάλο κυβισμό με το μέγεθος πέους
ΕΛΑ ΤΩΡΑ
Με συγχωρείς αλλά δεν ισχύει. Εγώ που είμαι φαν του μεγάλου κυβισμού και ισχύος έχω κανονικό μέγεθος.
Δεν το λένε/με για τους φαν του μεγάλου κυβισμού συγκεκριμένα, αλλά για τους ναρκισσιστές μαλάκες, αυτούς που προσπαθούν πάση θυσία να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους φωνάζοντας "κοιτάχτε με". Η μπουκωμένη εξάτμιση θες να ειναι, το ηχοσύστημα με τα μπάσα που κλάνει θες να είναι, το γκάζι με 200 στη στροφη και με ρωτανε μαμα θες να ειναι, ε κάτι απ'ολα αυτά είναι.
Ο μεγάλος κυβισμός δεν λέει κατι απο μονος του. Κι εγώ ειμαι φαν του μεγαλου κυβισμού τόσο στις μηχανες οσο και στα αυτοκινητα. Αν δεν εμενα σε αυτην εδω την κωλόπολη, αμάξι μεγάλου κυβισμού θα ήθελα να ειχα.

Αλλά το να προσπαθείς μετά μανίας να επιδεικνύεις είτε το μεγάλο κυβισμό σου, είτε το γκάζι σου είτε το ηχοσυστημα σου ειτε την εξάτμιση-μπρίκι σου, ναι, αυτά δηλωνουν οτι είσαι λειψός κάπου αλλού.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13471
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 08 Ιούλ 2022, 18:12

Feindflug έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:05
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:03
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02


1.50
Έκλεισε Feindflug!
Σου διαπραγματεύτηκα μικρότερη λαμπάδα. :wink
:lol:
stavmanr έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:02

Δεν έχω τέτοια κόμπλεξ ας ήμουν και 1.50.
:lol:
1.50
Έκλεισε Feindflug!
Σου διαπραγματεύτηκα μικρότερη λαμπάδα. :wink
https://www.keraki.gr/
πολύ μπροστά

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13471
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 08 Ιούλ 2022, 18:14

vantono έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:09
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:31
foscilis έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:24


ΕΛΑ ΤΩΡΑ
Με συγχωρείς αλλά δεν ισχύει. Εγώ που είμαι φαν του μεγάλου κυβισμού και ισχύος έχω κανονικό μέγεθος.
Δεν το λένε/με για τους φαν του μεγάλου κυβισμού συγκεκριμένα, αλλά για τους ναρκισσιστές μαλάκες, αυτούς που προσπαθούν πάση θυσία να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους φωνάζοντας "κοιτάχτε με". Η μπουκωμένη εξάτμιση θες να ειναι, το ηχοσύστημα με τα μπάσα που κλάνει θες να είναι, το γκάζι με 200 στη στροφη και με ρωτανε μαμα θες να ειναι, ε κάτι απ'ολα αυτά είναι.
Ο μεγάλος κυβισμός δεν λέει κατι απο μονος του. Κι εγώ ειμαι φαν του μεγαλου κυβισμού τόσο στις μηχανες οσο και στα αυτοκινητα. Αν δεν εμενα σε αυτην εδω την κωλόπολη, αμάξι μεγάλου κυβισμού θα ήθελα να ειχα.

Αλλά το να προσπαθείς μετά μανίας να επιδεικνύεις είτε το μεγάλο κυβισμό σου, είτε το γκάζι σου είτε το ηχοσυστημα σου ειτε την εξάτμιση-μπρίκι σου, ναι, αυτά δηλωνουν οτι είσαι λειψός κάπου αλλού.
Άρα μιλάμε για καγγουρόγυφτους, ατενσιοχορίστες, όχι ότι όποιος πχ δεν ασχολείται με δίκυκλο κάτω των 180 αλόγων, όπως εγώ πχ, είναι σε αυτή την κατηγορία. Και πάλι όμως το μέγεθος τσούτσας ας το κρατήσουμε ως μεταφορά, το μέγεθος εγκεφάλου θα ήταν πιο σωστό.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30660
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Ιούλ 2022, 18:16

vantono έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:09
.

Αλλά το να προσπαθείς μετά μανίας να επιδεικνύεις είτε το μεγάλο κυβισμό σου, είτε το γκάζι σου είτε το ηχοσυστημα σου ειτε την εξάτμιση-μπρίκι σου, ναι, αυτά δηλωνουν οτι είσαι λειψός κάπου αλλού.
Στον εγκέφαλο.

Τώρα τα υπόλοιπα, του όποιος παίρνει SUV ή μεγαλου κυβισμού αυτοκίνητο έχει μικρό πουλί δε ξέρω ποιος τα έβγαλε. Μάλλον κάποιος που δεν μπορούσε να πάρει.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 08 Ιούλ 2022, 18:16

vantono έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:09
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:31
foscilis έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:24


ΕΛΑ ΤΩΡΑ
Με συγχωρείς αλλά δεν ισχύει. Εγώ που είμαι φαν του μεγάλου κυβισμού και ισχύος έχω κανονικό μέγεθος.
Δεν το λένε/με για τους φαν του μεγάλου κυβισμού συγκεκριμένα, αλλά για τους ναρκισσιστές μαλάκες, αυτούς που προσπαθούν πάση θυσία να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους φωνάζοντας "κοιτάχτε με". Η μπουκωμένη εξάτμιση θες να ειναι, το ηχοσύστημα με τα μπάσα που κλάνει θες να είναι, το γκάζι με 200 στη στροφη και με ρωτανε μαμα θες να ειναι, ε κάτι απ'ολα αυτά είναι.
Ο μεγάλος κυβισμός δεν λέει κατι απο μονος του. Κι εγώ ειμαι φαν του μεγαλου κυβισμού τόσο στις μηχανες οσο και στα αυτοκινητα. Αν δεν εμενα σε αυτην εδω την κωλόπολη, αμάξι μεγάλου κυβισμού θα ήθελα να ειχα.

Αλλά το να προσπαθείς μετά μανίας να επιδεικνύεις είτε το μεγάλο κυβισμό σου, είτε το γκάζι σου είτε το ηχοσυστημα σου ειτε την εξάτμιση-μπρίκι σου, ναι, αυτά δηλωνουν οτι είσαι λειψός κάπου αλλού.
Σε όλα αυτά να προσθέσω και το να ανεβάζεις σε δημόσιο φόρουμ συζητήσεις σου με γκομενάκια, τύπε και το να φοράς παρδαλά καλοκαιρινά πουκάμισα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24343
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Ιούλ 2022, 18:20

Feindflug έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:16
vantono έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:09
nyxtovios έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:31


Με συγχωρείς αλλά δεν ισχύει. Εγώ που είμαι φαν του μεγάλου κυβισμού και ισχύος έχω κανονικό μέγεθος.
Δεν το λένε/με για τους φαν του μεγάλου κυβισμού συγκεκριμένα, αλλά για τους ναρκισσιστές μαλάκες, αυτούς που προσπαθούν πάση θυσία να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους φωνάζοντας "κοιτάχτε με". Η μπουκωμένη εξάτμιση θες να ειναι, το ηχοσύστημα με τα μπάσα που κλάνει θες να είναι, το γκάζι με 200 στη στροφη και με ρωτανε μαμα θες να ειναι, ε κάτι απ'ολα αυτά είναι.
Ο μεγάλος κυβισμός δεν λέει κατι απο μονος του. Κι εγώ ειμαι φαν του μεγαλου κυβισμού τόσο στις μηχανες οσο και στα αυτοκινητα. Αν δεν εμενα σε αυτην εδω την κωλόπολη, αμάξι μεγάλου κυβισμού θα ήθελα να ειχα.

Αλλά το να προσπαθείς μετά μανίας να επιδεικνύεις είτε το μεγάλο κυβισμό σου, είτε το γκάζι σου είτε το ηχοσυστημα σου ειτε την εξάτμιση-μπρίκι σου, ναι, αυτά δηλωνουν οτι είσαι λειψός κάπου αλλού.
Σε όλα αυτά να προσθέσω και το να ανεβάζεις σε δημόσιο φόρουμ συζητήσεις σου με γκομενάκια, τύπε και το να φοράς παρδαλά καλοκαιρινά πουκάμισα.
Ναι, με τη μόνη διαφορά ότι αυτά έχουν πολύ λιγότερες έως μηδενικές πιθανότητες να οδηγήσουν στο θάνατο, είτε τον δικό σου, είτε των γύρω σου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14856
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 08 Ιούλ 2022, 18:23

vantono έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:20
Feindflug έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:16
vantono έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 18:09

Δεν το λένε/με για τους φαν του μεγάλου κυβισμού συγκεκριμένα, αλλά για τους ναρκισσιστές μαλάκες, αυτούς που προσπαθούν πάση θυσία να τραβήξουν βλέμματα πάνω τους φωνάζοντας "κοιτάχτε με". Η μπουκωμένη εξάτμιση θες να ειναι, το ηχοσύστημα με τα μπάσα που κλάνει θες να είναι, το γκάζι με 200 στη στροφη και με ρωτανε μαμα θες να ειναι, ε κάτι απ'ολα αυτά είναι.
Ο μεγάλος κυβισμός δεν λέει κατι απο μονος του. Κι εγώ ειμαι φαν του μεγαλου κυβισμού τόσο στις μηχανες οσο και στα αυτοκινητα. Αν δεν εμενα σε αυτην εδω την κωλόπολη, αμάξι μεγάλου κυβισμού θα ήθελα να ειχα.

Αλλά το να προσπαθείς μετά μανίας να επιδεικνύεις είτε το μεγάλο κυβισμό σου, είτε το γκάζι σου είτε το ηχοσυστημα σου ειτε την εξάτμιση-μπρίκι σου, ναι, αυτά δηλωνουν οτι είσαι λειψός κάπου αλλού.
Σε όλα αυτά να προσθέσω και το να ανεβάζεις σε δημόσιο φόρουμ συζητήσεις σου με γκομενάκια, τύπε και το να φοράς παρδαλά καλοκαιρινά πουκάμισα.
Ναι, με τη μόνη διαφορά ότι αυτά έχουν πολύ λιγότερες έως μηδενικές πιθανότητες να οδηγήσουν στο θάνατο, είτε τον δικό σου, είτε των γύρω σου.
Σκοτώνεις την αισθητική μας, τύπε και αυτό είναι χειρότερο για ανθρώπους του στυλ, σαν και του λόγου μου.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9299
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 08 Ιούλ 2022, 18:28

Οτι ένας οδηγός οδηγάει με τρόπο που δεν μπορεί να ελέγξει το δρόμο είναι μια πολύ βολική διατύπωση. Δηλαδή ήπιε ή έτρεχε ή δεν είχε δίπλωμα ή το αυτοκινητο ήταν χάλια . Πάντα υπάρχει δηλαδή μια εύκολη δικαιολογία η οποία έχει στο τέλος και δίδαγμα ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
Ομως η αλήθεια είναι οτι τις περισσότερες φορές ο ένας οδηγός αποφασίζει με όλο το χρόνο οπως αυτος που σκοτωσε τον Ιάσωνα αλλά εκεί δεν μπορείς να δώσεις δίδαγμα.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20420
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 08 Ιούλ 2022, 18:30

Εν τω μεταξύ εμένα η απορία μου είναι άλλη, πραγματικά δεν τα λυπάστε τα αμάξια και της μηχανές κυβισμού να τα κυκλοφορείτε σε αυτούς τους δρόμους; Εγώ από το πολύ το πάνω κάτω στις λακούβες θα πετάξω τον άντρα, δε χρειάζεται το σεξ.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Ιούλ 2022, 18:41

waldorf έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:37
EKPLIKTIKOS έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 10:22
...
Για να το πάω ένα βήμα παραπέρα, σε τι ακριβώς εξυπηρετεί να κυκλοφορούν στους δρόμους μηχανές με ΔΙΑΚΟΣΑ άλογα και εξατμίσεις τύπου motoGP; Όπως τα καθαρόαιμα για χώμα δε βγαίνουν στο δρόμο (νομιμα) δε βλέπω σε τι εξυπηρετεί να βγαίνει ο καθένας με εργαλεία με τελική 300 χλμ/ώρα και 0-100 σε 2.7 δευτερόλεπτα ειδικά στον αστικό ιστο
Από μηχανές δεν ξέρω,δεν οδηγάω καν.
Αλλά αυτή την είδα σε βιτρίνα και ειλικρινά δεν ξέρω γιατί πωλείται στην Ελλάδα:
Εικόνα
Μιλάμε για 2500 κυβικά :o:o:o:o:o
Που να την πας αυτήν;Αν κοιτάξεις μόνο το γκάζι έχει πιάσει 220!
επειδη καποιος θελει να την αγορασει. :102:

αν ηταν να απαγορευουμε καθε τι επικινδυνο, καθε τι που σκοτωνει, οσως να μην εμπαινε ουτε στα πρωτα 50 μια τετοια μοτο.

θαπρεπε να ξεκινησουμε απο το τσιγαρο, το αλκοολ, τη ζαχαρη, το φαστφουντ, το αρνι το πασχα, ...
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17307
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 08 Ιούλ 2022, 18:55

mao mao έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 17:09
stergiosbik έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 15:05
Ξανά μανά οι ίδιες μαλακίες.
Για τα τροχαία ευθυνεστε ΟΛΟΙ εσείς που νομίζετε ότι η ταχύτητα σκοτώνει και όχι ο άνθρωπος.
Όσο κουβαλάτε τέτοια μυαλά οι θάνατοι θα παραμένουν στα ύψη.
Οι δρόμοι και τα στηθαία ασφαλείας έχουν σχεδιαστεί για συγκεκριμένα όρια ταχύτητας. Φυσικά και η ταχύτητα σκοτώνει αν ξεπεράσεις τα όρια .
Η ταχύτητα δηλαδή έρχεται μόνη της.
Δεν φταίει ο μλκς που πατάει το γκάζι δίχως αύριο.
Οκ.
Παραμυθιαστε τον εαυτουλη σας και μετα κλάψτε πάνω από κανένα μνήμα ή ακόμη χειρότερα γίνετε μόνιμοι κάτοικοι κάποιου νεκροταφειου.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Τροχαία δυστυχήματα στην Ελλάδα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 08 Ιούλ 2022, 18:56

stergiosbik έγραψε:
08 Ιούλ 2022, 15:05
Ξανά μανά οι ίδιες μαλακίες.
Για τα τροχαία ευθυνεστε ΟΛΟΙ εσείς που νομίζετε ότι η ταχύτητα σκοτώνει και όχι ο άνθρωπος.
Όσο κουβαλάτε τέτοια μυαλά οι θάνατοι θα παραμένουν στα ύψη.
Και η ταχύτητα σκοτώνει σε ακατάλληλους δρόμους και φυσικά ο άνθρωπος. 3-4 φορές με προσπεράσανε φέτος μες τα Τέμπη!! με 120 και βάλε....

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών