60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 14:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:20
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:18
sharp έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:11
Ναι Βασιλάκη Καίλα.

Πουθενά στον κόσμο δεν υπάρχουν τέτοιες κρατικές συντάξεις. Γι' αυτό όσοι μπορούν κάνουν ιδιωτικές, μετοχές κλπ.

Η Ελλάδα είχε προ κρίσεως απίστευτα υψηλές συντάξεις και μάλιστα σε κουφές ηλικίες (μέχρι από 50 αν έχεις ανήλικο παιδί και τέτοια κόλπα). Από μόνο του δεν έπεσε έξω το συνταξ/κό.
Να σου λείπει το χιούμορ,αυτά τα λεφτά της σύνταξης τα πληρώσαμε και με το παραπάνω ,με τα τόσα χρόνια εργασίας , είναι δικά μας λεφτά. Μπήκε ο κάθε λιγδιάρης να φάει απο την κουτάλα και τις κόψανε. Ο πατέρας μου πριν το θάνατό του έπαιρνε 1900 ευρώ σύνταξη που όμως την πλήρωνε με 45 χρόνια εργασίας.
Εσύ δηλαδή τί πλήρωσες και χρησιμοποιείς πληθυντικό;
Α όχι κυρία μου δε καταλάβατε.Δεν απολογούμαι εγώ.Αυτος που πρέπει να απολογηθεί είναι κλέφτες που καταστρέψαν την Ελλάδα .Θυμηθήτε την κρίση (που συνεχίζεται)
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39802
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Ιούλ 2022, 14:22

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:48
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:02
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:44


Αφού "δεν με ξερεις" πως ξέρεις τους ομοίους μου;
Δεν είμαι Δεξιος, δεν ψηφίζω ΝΔ, είμαι αντιαριστερος αν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά.
Επίσης, δεν έχω ευαισθησίες για όλους όσους πεινάνε. Στα 33 χρόνια που δουλεύω μεροκάματο, είχα πάνω από 20 εργοδότες. Αν ήταν στο χέρι μου να σπάσω κάποια κεφάλια να αλλάξω κάποια πράγματα, αυτό θα ήταν σίγουρα οι υπαλληλοι/συνάδελφοι μου.

Ναι, μιλώ γι'αυτους που λουφαρουν ρίχνοντας το βάρος της δικιάς τους δουλειάς σε άλλους (και μένα), σε αυτούς που με το παραμικρό παίρνουν αναρρωτική διότι πονάει το στόμαχακί τους, ο κωλος τους, το ποδαράκι τους, σε αυτούς που δεν έρχονται για δουλειά επειδή έχουν δεκατα τους έτυχε μια δουλειά, μια αναποδιά και γαμανε τα ρεπό των άλλων, σε αυτούς που πήραν τη γαμημενη άδεια τους και στο καπάκι κολλάνε και μια γαμημενη αναρρωτική ένα μήνα έξτρα γαμωντας αυτούς που ήδη φαγαν πουτσα εξαρχής για να πάρουν τα λαμογια άδεια in the first place.
Μουωφταιει ο κουλης/Τσιπρας; Μιλώ γι' αυτούς που τα γράφουν στ' αρχιδια τους και τρέχουν σε συναυλίες χωρίς μάσκα και έρχονται στη δουλειά με Κοβιντ και γαμανε κι άλλους συναδέλφους με αποτέλεσμα τα ρεπό να έχουν την ίδια σπανιότητα με τη φιλοσοφική λίθο. Μου φταίει ο Κούλης/Τσιπρας;
Θα μπορούσα να γράφω για ώρες και ξέρεις γιατί τα λέω αυτά;
Επειδή όταν ακούω κάποιον να είναι στον άσσο, μέσα μου ελπίζω κι εύχομαι να είναι κάποιος καργιολης σαν κι αυτά τα κωλόπαιδα που σου ανέφερα, αυτά που γκρινιάζουν για τα "εργασιακά" όταν είναι τα μεγαλύτερα λαμογια και τεμπέληδες και βαριούνται να κάνουν ακόμα και την καθιστική δουλειά που τους έχουν αναθέσει.
Το ποσοστό αυτών είναι τουλάχιστον 50% σε μια δουλειά.

Στα αρχιδια μου λοιπόν αυτοί που πεινάνε .

Ας κοιτάξουμε πρώτα τι πάει στραβά με εμάς κι ας αφήσουμε τις "κακές κυβερνήσεις".
ν αγιας το στομας.
Ρε μλκ 33 χρόνια έχω σκάσει. Μα ειδικά τον τελευταίο μήνα έχει γαμηθει το σύμπαν.
Άτομα ανίκανα να δουλέψουν μια από τις πιο εύκολες δουλειές του σύμπαντος. Σεκιουριτι ρε πστ μου. 30 χρόνων άντρες.
Και δούλευα κατεργα οικοδομές σε φαραωνικό έργα μέσα στις λάσπες μόνο με αλβανούς και δεν έλειπε ποτέ κανένας.
Ε αι στο διαολο. Ας πεινάσουν γτχ τους κιόλας.
μπραβο στα παιδια :smt038
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4606
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 15 Ιούλ 2022, 14:25

John Dear έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 12:26
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 00:03
talaipwros έγραψε:
14 Ιούλ 2022, 23:55



Ελάχιστη σχέση ο τίτλος με το άρθρο
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι έχει περάσει κάμποσος καιρός για να δούμε κάποιο δακρυβρεχτο άρθρο με καποιον/α που έκλεψε γιατί πειναγε και που το Ελ κράτος τον έφερε σ'αυτη τη θεση και που δεν υπάρχει πρόνοια και που φυσικά με αριστερά δεν θα ήταν έτσι τα πράγματα και τι σκληρή που είναι η Ελ κοινωνία και τι ψηφίσατε ρε μαλακες.
:+1:
Να τον, έσκασε μύτη ο πρώτος.
Ε ναι, γιατί ως γνωστόν γι'αυτα που αναφέρω φταίει η δεξιά.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Ιούλ 2022, 14:26

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:18
sharp έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:11
Ναι Βασιλάκη Καίλα.

Πουθενά στον κόσμο δεν υπάρχουν τέτοιες κρατικές συντάξεις. Γι' αυτό όσοι μπορούν κάνουν ιδιωτικές, μετοχές κλπ.

Η Ελλάδα είχε προ κρίσεως απίστευτα υψηλές συντάξεις και μάλιστα σε κουφές ηλικίες (μέχρι από 50 αν έχεις ανήλικο παιδί και τέτοια κόλπα). Από μόνο του δεν έπεσε έξω το συνταξ/κό.
Να σου λείπει το χιούμορ,αυτά τα λεφτά της σύνταξης τα πληρώσαμε και με το παραπάνω ,με τα τόσα χρόνια εργασίας ,είναι δικά μας λεφτά.Μπήκε ο κάθε λιγδιάρης να φάει απο την κουτάλα και τις κόψανε.Ο πατέρας μου πριν το θάνατό του έπαιρνε 1900 ευρώ σύνταξη που όμως την πλήρωνε με 45 χρόνια εργασίας.
Καθόλου χιούμορ. Η Ελλάδα έχει παγκοσμίως τρομακτικά υψηλές συντάξεις και μισθούς αν συνυπολογίσεις την οικονομική δύναμη της χώρας. Και στην Αφρική δουλεύουν μια ζωή αλλά δεν παίρνουν 1900, ούτε καν 19 ευρώ το χρόνο.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4606
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 15 Ιούλ 2022, 14:27

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:48
Ασέβαστος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:02


ν αγιας το στομας.
Ρε μλκ 33 χρόνια έχω σκάσει. Μα ειδικά τον τελευταίο μήνα έχει γαμηθει το σύμπαν.
Άτομα ανίκανα να δουλέψουν μια από τις πιο εύκολες δουλειές του σύμπαντος. Σεκιουριτι ρε πστ μου. 30 χρόνων άντρες.
Και δούλευα κατεργα οικοδομές σε φαραωνικό έργα μέσα στις λάσπες μόνο με αλβανούς και δεν έλειπε ποτέ κανένας.
Ε αι στο διαολο. Ας πεινάσουν γτχ τους κιόλας.
μπραβο στα παιδια :smt038
Και μόλις πεινάσουν θα φταίει ο γυναικοκεντρικος καπιταλιζμος.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 14:28

sharp έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:26
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:18
sharp έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:11
Ναι Βασιλάκη Καίλα.

Πουθενά στον κόσμο δεν υπάρχουν τέτοιες κρατικές συντάξεις. Γι' αυτό όσοι μπορούν κάνουν ιδιωτικές, μετοχές κλπ.

Η Ελλάδα είχε προ κρίσεως απίστευτα υψηλές συντάξεις και μάλιστα σε κουφές ηλικίες (μέχρι από 50 αν έχεις ανήλικο παιδί και τέτοια κόλπα). Από μόνο του δεν έπεσε έξω το συνταξ/κό.
Να σου λείπει το χιούμορ,αυτά τα λεφτά της σύνταξης τα πληρώσαμε και με το παραπάνω ,με τα τόσα χρόνια εργασίας ,είναι δικά μας λεφτά.Μπήκε ο κάθε λιγδιάρης να φάει απο την κουτάλα και τις κόψανε.Ο πατέρας μου πριν το θάνατό του έπαιρνε 1900 ευρώ σύνταξη που όμως την πλήρωνε με 45 χρόνια εργασίας.
Καθόλου χιούμορ. Η Ελλάδα έχει παγκοσμίως τρομακτικά υψηλές συντάξεις και μισθούς αν συνυπολογίσεις την οικονομική δύναμη της χώρας. Και στην Αφρική δουλεύουν μια ζωή αλλά δεν παίρνουν 1900, ούτε καν 19 ευρώ το χρόνο.
Δεν συννενοούμαστε ,εδώ είναι Ευρώπη
ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ????
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39802
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: 60 χρονος έκλεψε μπουγάτσες και θα φυλακιστεί για 4 μήνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Ιούλ 2022, 14:28

Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:27
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22
Πτολεμαίος έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 08:48


Ρε μλκ 33 χρόνια έχω σκάσει. Μα ειδικά τον τελευταίο μήνα έχει γαμηθει το σύμπαν.
Άτομα ανίκανα να δουλέψουν μια από τις πιο εύκολες δουλειές του σύμπαντος. Σεκιουριτι ρε πστ μου. 30 χρόνων άντρες.
Και δούλευα κατεργα οικοδομές σε φαραωνικό έργα μέσα στις λάσπες μόνο με αλβανούς και δεν έλειπε ποτέ κανένας.
Ε αι στο διαολο. Ας πεινάσουν γτχ τους κιόλας.
μπραβο στα παιδια :smt038
Και μόλις πεινάσουν θα φταίει ο γυναικοκεντρικος καπιταλιζμος.
σε 2-3 χρονια θα καταρρευσει

βλεπουν μπροστα,πρεπει να τους συγχαρεις :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Ιούλ 2022, 14:28

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:20
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:18


Να σου λείπει το χιούμορ,αυτά τα λεφτά της σύνταξης τα πληρώσαμε και με το παραπάνω ,με τα τόσα χρόνια εργασίας , είναι δικά μας λεφτά. Μπήκε ο κάθε λιγδιάρης να φάει απο την κουτάλα και τις κόψανε. Ο πατέρας μου πριν το θάνατό του έπαιρνε 1900 ευρώ σύνταξη που όμως την πλήρωνε με 45 χρόνια εργασίας.
Εσύ δηλαδή τί πλήρωσες και χρησιμοποιείς πληθυντικό;
Α όχι κυρία μου δε καταλάβατε.Δεν απολογούμαι εγώ.Αυτος που πρέπει να απολογηθεί είναι κλέφτες που καταστρέψαν την Ελλάδα .Θυμηθήτε την κρίση (που συνεχίζεται)
Χώρα που σε κόστος κοντεύει να ξεπεράσει την Ελβετία μόνο κρίση δεν έχει.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Ιούλ 2022, 14:29

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:28

Δεν συννενοούμαστε ,εδώ είναι Ευρώπη
:smt005:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιούλ 2022, 14:29

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:20
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:18


Να σου λείπει το χιούμορ,αυτά τα λεφτά της σύνταξης τα πληρώσαμε και με το παραπάνω ,με τα τόσα χρόνια εργασίας , είναι δικά μας λεφτά. Μπήκε ο κάθε λιγδιάρης να φάει απο την κουτάλα και τις κόψανε. Ο πατέρας μου πριν το θάνατό του έπαιρνε 1900 ευρώ σύνταξη που όμως την πλήρωνε με 45 χρόνια εργασίας.
Εσύ δηλαδή τί πλήρωσες και χρησιμοποιείς πληθυντικό;
Α όχι κυρία μου δε καταλάβατε.Δεν απολογούμαι εγώ.Αυτος που πρέπει να απολογηθεί είναι κλέφτες που καταστρέψαν την Ελλάδα .Θυμηθήτε την κρίση (που συνεχίζεται)
Μα δεν ζήτησα απολογία. Ούτως ή άλλως είσαι παντελώς άσχετος με τον όρο "ανταποδοτικότητα" και αυτό είναι σίγουρο. Όπως και με τις συντάξεις που δίνονται στο εξωτερικό και τις αντίστοιχες συγκρίσεις με Ελλάδα.

Και ο όρος "λιγδιάρης" που χρησιμοποίησες είναι απολύτως χαρακτηριστικός γιατί σου διαφεύγει ότι η πγιότητα ζωής αυτών που προσδιορίζεις ως "λιγδιάρηδες" ανέβηκε επειδή ακριβώς χώθηκαν σε σχετικώς υγιή ταμεία.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 14:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:29
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:20


Εσύ δηλαδή τί πλήρωσες και χρησιμοποιείς πληθυντικό;
Α όχι κυρία μου δε καταλάβατε.Δεν απολογούμαι εγώ.Αυτος που πρέπει να απολογηθεί είναι κλέφτες που καταστρέψαν την Ελλάδα .Θυμηθήτε την κρίση (που συνεχίζεται)
Μα δεν ζήτησα απολογία. Ούτως ή άλλως είσαι παντελώς άσχετος με τον όρο "ανταποδοτικότητα" και αυτό είναι σίγουρο. Όπως και με τις συντάξεις που δίνονται στο εξωτερικό και τις αντίστοιχες συγκρίσεις με Ελλάδα.

Και ο όρος "λιγδιάρης" που χρησιμοποίησες είναι απολύτως χαρακτηριστικός γιατί σου διαφεύγει ότι η πγιότητα ζωής αυτών που προσδιορίζεις ως "λιγδιάρηδες" ανέβηκε επειδή ακριβώς χώθηκαν σε σχετικώς υγιή ταμεία.
Μάλλον δεν έχετε καταλάβει γιατί συζητάμε.Αλλο καταλάβατε και άλλο είπα ως ''λιγδιάρη'' :fp:
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71949
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Ιούλ 2022, 14:33

Στα αναφορικά με το θέμα της ποινής φυλάκισης και αναστολής, είναι καθιερωμένο να πέφτει ποινή με αναστολή 3-4 μηνών σε όλες τις μικροπαραβάσεις για ευνόητους (ελπίζω) λόγους. Και δεν δημιουργεί προβλήματα γιατί αν περάσει ο χρόνος αναστολής χωρίς άλλη παράβαση, δεν μπαίνει καν στο ποινικό μητρώο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 14:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:29
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:20


Εσύ δηλαδή τί πλήρωσες και χρησιμοποιείς πληθυντικό;
Α όχι κυρία μου δε καταλάβατε.Δεν απολογούμαι εγώ.Αυτος που πρέπει να απολογηθεί είναι κλέφτες που καταστρέψαν την Ελλάδα .Θυμηθήτε την κρίση (που συνεχίζεται)
Μα δεν ζήτησα απολογία. Ούτως ή άλλως είσαι παντελώς άσχετος με τον όρο "ανταποδοτικότητα" και αυτό είναι σίγουρο. Όπως και με τις συντάξεις που δίνονται στο εξωτερικό και τις αντίστοιχες συγκρίσεις με Ελλάδα.

Και ο όρος "λιγδιάρης" που χρησιμοποίησες είναι απολύτως χαρακτηριστικός γιατί σου διαφεύγει ότι η πγιότητα ζωής αυτών που προσδιορίζεις ως "λιγδιάρηδες" ανέβηκε επειδή ακριβώς χώθηκαν σε σχετικώς υγιή ταμεία.
Καλά ,κι εσείς δε γνωρίζετε τι σημαίνει ΑΝΤΙΣΤΙΞΗ Η ΦΟΥΓΚΑ αλλά δε σας έκανα βούκινο αν και θά πρεπε
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Ιούλ 2022, 14:37

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:20
ας δηλωνε λαθρο να εχει τσαμπα φαι και να πεταει οτι δεν του αρεσει οπως κανουν στα κυτ :102::102:
:smt023
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21901
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: 60 χρονος εφαγε 4 μήνες φυλάκιση με αναστολή γιατί έκλεψε μπουγάτσες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 15 Ιούλ 2022, 14:37

vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:29
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 14:22

Α όχι κυρία μου δε καταλάβατε.Δεν απολογούμαι εγώ.Αυτος που πρέπει να απολογηθεί είναι κλέφτες που καταστρέψαν την Ελλάδα .Θυμηθήτε την κρίση (που συνεχίζεται)
Μα δεν ζήτησα απολογία. Ούτως ή άλλως είσαι παντελώς άσχετος με τον όρο "ανταποδοτικότητα" και αυτό είναι σίγουρο. Όπως και με τις συντάξεις που δίνονται στο εξωτερικό και τις αντίστοιχες συγκρίσεις με Ελλάδα.

Και ο όρος "λιγδιάρης" που χρησιμοποίησες είναι απολύτως χαρακτηριστικός γιατί σου διαφεύγει ότι η πγιότητα ζωής αυτών που προσδιορίζεις ως "λιγδιάρηδες" ανέβηκε επειδή ακριβώς χώθηκαν σε σχετικώς υγιή ταμεία.
Καλά ,κι εσείς δε γνωρίζετε τι σημαίνει ΑΝΤΙΣΤΙΞΗ Η ΦΟΥΓΚΑ αλλά δε σας έκανα βούκινο αν και θά πρεπε
Ακόμη και σε αυτό ...μέσα έπεσες :smt005:
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών