The Lord of the Rings Amazon series

Κινηματογράφος (κριτικές και προτάσεις), θέατρο, ερμηνεία, χορός, τραγούδι, τηλεόραση, ραδιόφωνο κ.ά.
talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25894
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 24 Ιούλ 2022, 13:20


Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12217
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 24 Ιούλ 2022, 13:26

Δεν υπαρχει βιβλίο που έχει μεταφερθεί στον κινηματογραφο που να μην έχει υποστει τροποποιησεις.

Συμφωνω με τον Ναμ ότι περνανε πολιτική ατζεντα με το ετσι θελω. Σιγουρα καθε εποχή ερμηνευει τα εργα τεχνης αλλων εποχων με τη δικη της οπτική, εδω ομως το παρακανουν.

Δε με πειραζει η υπαρξη μαύρων στο καστ. Θα ειναι ιδανικοι Μαυροι Νουμενοριαν :lol: Ομως, το οτι σε καθε σειρά, ταινια η βιβλίο φαντασιας που διαβαζω μια γυναικα ειναι ενας θηλυκος Κοναν που ολα τα σφσζει και τα μαχαιρωνει με ξενερωνει. Βεβαια, ο ιδιος ο Τολκιν επινοησε την Εογούιν που ειναι πολεμιστρια. Αλλά ποια η αναγκη να γινει αθτο με την Γκαλαντριελ; Θα μπορουσαν να κανουν αυτο με τον Ελροντ. Η απαντηση ειναι η πολιτικη ορθοτητα και συναφείς αηδιες.

Ενδιαφερον οτι εχουμε ζευγαρωμα ξωτικού ανδρα - γυναικας ανθρωπου αντιθετα απο το μοτιβο του Τόλκιν.
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30666
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 24 Ιούλ 2022, 13:32

Αν δεν έχει τραβελια νάνους και παχυσαρκους στρατιώτες, δεν κάνουμε δουλειά.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3356
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 24 Ιούλ 2022, 13:35

Προσωπικά με χαλάει ότι ενώ η Γκαλάντριελ υποτίθεται ότι ήταν η πιο ωραία γκόμενα της οικογένειας του Φίνγουε, ε δεν τη λες και ιδαίτερα memorable στη σειρά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9878
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 24 Ιούλ 2022, 13:41

klg έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:17
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:06
klg έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 12:49
Εν τω μεταξύ, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μπαίνετε σε virgin nerd mode για τα adaptations του Τολκιν και να simp-άρετε παρόλα αυτά για τον Jackson. Ο υιός Τολκιν θεωρούσε μεγάλες πίπες τις ταινίες του LotR σε σχέση με τα βιβλία, αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει κανείς εδώ μέσα που θα υποστήριζε ποτέ αυτή τη θέση. Σε τελική ανάλυση έχουμε δει ένα πολύ ενδιαφέρον τρεηλερ και τίποτα άλλο. Εδώ ο ίδιος ο Τολκιν δεν είχε υιοθετήσει authoritative στάση για τον κόσμο του Τολκιν, αλλά εμείς θα πάθουμε αμοκ επειδή έχει μαύρους η σειρά;
Και τι ξέρει ο υιός Τόλκιν από ταινίες. Παπάρια. Δεν έχεις καταλάβει τι γίνεται πέρα από το με το στανιό ταισμένο μήνυμα. Οι ταινίες, σειρές πλέον τέτοιου βεληνεκούς στερούνται τέχνης. Μπορεί να είναι εντυπωσιακές αλλά τους ξεφεύγει κάθε ουσία αφού αυτοί που τις κάνουν δε ξέρουν από σινεμά. Δεν ξέρουν από χαρακτήρες, δεν ξέρουν από πλοκή. Οι ταινίες του Τζάκσον στέκονται μια χαρά χωρίς γνώση των βιβλίων, δε χρειάζεται να είσαι νερντ για να απολαύσεις σινεμά στις ταινίες του. Εδώ πρόκειται για ένα άδειο προιόν. Δεν είναι ότι δεν υπάρχει ο ανάλογος Τζάκσον για να το κάνει. Είναι ότι τον Τζάκσον και τον κάθε Τζάκσον τον έχουν πια αποκλείσει από τη γραμμή παραγωγής. Δεν βλέπουμε πλέον μια ταινία από έναν. Βλέπουμε μια ταινία από ένα μουλτικούλτουραλ τιμ. Θα μου πεις, κι είναι κακό αυτό ρε Εξαρχίδη; Μα φυσικά είναι κακό. Εμείς ζητάμε ένα όραμα τη φορά. Όπως ο συγγραφέας παρουσιάζει μια οπτική ή ο συνθέτης μια άλλη, έτσι κι ο σκηνοθέτης καλείται να δείξει τον κόσμο του Τόλκιν, να είναι πιστός ή να μην είναι στο αρχικό υλικό, μα να μας δείξει μια κοσμοθεωρία. Όχι μια παράνοια των καιρών που άλλοτε γίνεται άρχοντας των δακτυλιδιών κι άλλοτε πόλεμος των άστρων.

Έχετε αναρωτηθεί που πήγαν οι μεγάλοι σκηνοθέτες. Σαν τους μάγκες τους πάτησε το τραίνο. Στη σειρά της άμαζον δεν υπάρχει σκηνοθέτης, δεν υπάρχει σεναριογράφος, υπάρχει μόνο ένα hive mind. Και αυτό δεν θα πείραζε αν αυτό το hive mind δεν μας έλεγε συνεχώς μαλακίες.
Δεν έχει σημασία "αν ξέρει από ταινίες", ο μέσος viewer δεν ξέρει τίποτα για τίποτα έτσι και αλλιώς. Ο Christopher επί λέξη είχε πεί ότι ο Jackson έκανε eviscerate το βιβλιο για να κάνει action movies για παιδάκια, που pretty much αυτό ακριβώς έκανε. Οπότε εγώ θα δώσω όσο charity διαθέτω σε μια σειρά που το trailer της σε ψήνει 100% να τη δεις.

Δεν καταλαβαίνω το υπόλοιπο της κριτικής σου. Κυριολεκτικά δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα, απλά έχετε πάθει αμοκ επειδή δείξανε ένα μαύρο χομπιτ. Οκ, δε λέω, μπορεί όντως να δούμε τι σειρά και το έχουνε γαμήσει, αλλά ας δούμε πρώτα κάτι.
Γιατί πρέπει να δεις κάτι; Δεν έχεις δει αρκετά μέχρι τώρα; Δεν έχεις δει πως καταστράφηκε το γουεστγουορλντ ή το raised by wolves όπου δεν υπάρχει πια καμία θεώρηση του κόσμου και της κοινωνίας. Δεν έχεις δει πως διαλύθηκε το σύμπαν της Μάρβελ; Γιατί έγινε αυτό; Γιατί όλοι οι χαρακτήρες πια δεν εξελίσσονται παρά χαζεύουν. Μα γιατί τώρα είναι που απευθύνονται σε 12χρονα. Κι ακόμα και τα 12χρονα (βλέπε τελευταίο Θωρ) δεν πείθονται. Και ξαναλέω. Δεν υπάρχει τίποτα κακό στην προώθηση της ομοφυλοφιλίας σε πεδίο αληθινά κπινωνικό. Αν δεις πχ το everything everywhere all at once θα δεις μια ταινία που κάνει ακριβώς αυτό. Το κάνει όμως σωστά κι οι προθέσεις της είναι ξεκάθαρες. Έγινε από ανθρώπους που γνωρίζουν τη δουλειά τους. Καταλαβαίνεις; Δεν έγινε στο ξεκάρφωτο επειδή η εποχή το επιτάσσει.
Για τους μαύρους νομίζω το είπαμε πιο πίσω. Θα σου άρεσε να δεις τον Μαντέλα να τον παίζει ο αλ πατσίνο; Όχι. Γιατί να σου αρέσει να βλέπεις έναν μαύρο να υποδύεται τον Αχιλλέα; Δεν καταντά γελοίο; Μα βέβαια φίλε μου. Μην είσαι έτοιμος να κατηγορήσεις αυθαίρετα κάποιον για ρατσισμό. Υπάρχει μόνο αισθητική. Ο σκηνοθέτης καλείται να ερμηνεύσει τις προθέσεις του συγγραφέα. Ο Τζάκσον το έκανε λαμπρά. Φυσικά και δεν απευθύνεται μόνο σε εστέτ. Απευθύνεται όμως και σ αυτούς. Σε αυτούς που αναγνωρίζουν μια ωραία ερμηνεία. Μια καλή μουσική, ένα ενδιαφέρον πλάνο. Όταν ένα παραμύθι γδυθεί ετούτες τις αρετές καταντά άψυχο και νεκρό. Όπως γίνεται ξανά και ξανά τελευταία. Τι να δούμε; Αφού είναι μαλακία.

Άβαταρ μέλους
Null
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3986
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:02

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Null » 24 Ιούλ 2022, 13:47

Bazoomba έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 11:30
Tι παίζει με τις συνδρομές για εμάς τα φτωχά λα'ι'κά παιδιά;
Μπορούμε να τα τορεντάρουμε;
movies2watch.tv
Georg Von Balkanen έγραψε:
06 Δεκ 2020, 19:38
Σβαστικες για όλους. Είμαστε όλοι αντιναζι.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3356
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 24 Ιούλ 2022, 13:51

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:41
Γιατί πρέπει να δεις κάτι; Δεν έχεις δει αρκετά μέχρι τώρα; Δεν έχεις δει πως καταστράφηκε το γουεστγουορλντ ή το raised by wolves όπου δεν υπάρχει πια καμία θεώρηση του κόσμου και της κοινωνίας. Δεν έχεις δει πως διαλύθηκε το σύμπαν της Μάρβελ; Γιατί έγινε αυτό; Γιατί όλοι οι χαρακτήρες πια δεν εξελίσσονται παρά χαζεύουν. Μα γιατί τώρα είναι που απευθύνονται σε 12χρονα. Κι ακόμα και τα 12χρονα (βλέπε τελευταίο Θωρ) δεν πείθονται. Και ξαναλέω. Δεν υπάρχει τίποτα κακό στην προώθηση της ομοφυλοφιλίας σε πεδίο αληθινά κπινωνικό. Αν δεις πχ το everything everywhere all at once θα δεις μια ταινία που κάνει ακριβώς αυτό. Το κάνει όμως σωστά κι οι προθέσεις της είναι ξεκάθαρες. Έγινε από ανθρώπους που γνωρίζουν τη δουλειά τους. Καταλαβαίνεις; Δεν έγινε στο ξεκάρφωτο επειδή η εποχή το επιτάσσει.
Για τους μαύρους νομίζω το είπαμε πιο πίσω. Θα σου άρεσε να δεις τον Μαντέλα να τον παίζει ο αλ πατσίνο; Όχι. Γιατί να σου αρέσει να βλέπεις έναν μαύρο να υποδύεται τον Αχιλλέα; Δεν καταντά γελοίο; Μα βέβαια φίλε μου. Μην είσαι έτοιμος να κατηγορήσεις αυθαίρετα κάποιον για ρατσισμό. Υπάρχει μόνο αισθητική. Ο σκηνοθέτης καλείται να ερμηνεύσει τις προθέσεις του συγγραφέα. Ο Τζάκσον το έκανε λαμπρά. Φυσικά και δεν απευθύνεται μόνο σε εστέτ. Απευθύνεται όμως και σ αυτούς. Σε αυτούς που αναγνωρίζουν μια ωραία ερμηνεία. Μια καλή μουσική, ένα ενδιαφέρον πλάνο. Όταν ένα παραμύθι γδυθεί ετούτες τις αρετές καταντά άψυχο και νεκρό. Όπως γίνεται ξανά και ξανά τελευταία. Τι να δούμε; Αφού είναι μαλακία.
Γιατί προτιμώ να δω τη σειρά από το να διαβάζω τα rumblings σου I guess; Δε θα προοικονομίσω άποψη από τα trailers. Οι ταινίες του Jackson σε σχέση με τα βιβλία είναί αστείες , παρ'όλα αυτά μου αρέσουν κάργα και έχω χαλάει πολλές ώρες να τις ξαναβλέπω. Οπότε ναι, θα δώσω μια χαρά charity στο Amazon. Δεν με απασχολεί να αποδώσει κάποιος στο 100% "το πνεύμα του Τόλκιν" που έχει αναφερθεί εδώ μέσα, γιατί δεν το έχει κάνει κάνενας, δεν πρόκειται να το κάνει κανένας και δεν χρειάζεται κιόλας να το κάνει κανένας.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9668
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 24 Ιούλ 2022, 13:54

klg έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:35
Προσωπικά με χαλάει ότι ενώ η Γκαλάντριελ υποτίθεται ότι ήταν η πιο ωραία γκόμενα της οικογένειας του Φίνγουε, ε δεν τη λες και ιδαίτερα memorable στη σειρά.
Ομορφη ειναι. :oops:
Πρεπει η σκηνοθετικη ομαδα να επηρεαστηκε απο τον Διαβολο του Gibson, για την απεικονιση του Αναταρ.


Εικόνα[/url





[url]Εικόνα


:lol:
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11926
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 24 Ιούλ 2022, 14:01

klg έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:17
Ο Christopher επί λέξη είχε πεί ότι ο Jackson έκανε eviscerate το βιβλιο για να κάνει action movies για παιδάκια, που pretty much αυτό ακριβώς έκανε.
Έλα, ανοησίες. Αυτό θα μπορούσε να το πει κανείς μόνο για το ''Χόμπιτ'', και πάλι μόνο η 2η ταινία της τριλογίας αξίζει απόλυτα αυτή την κριτική. Η τριλογία του LOTR ήταν άρτια κινηματογραφικά και σεβάστηκε απόλυτα το πνεύμα των βιβλίων, και το γράφω ως φανατικός τολκινικός και ''βιβλιάκιας''.
Ο Κρίστοφερ ήταν ένα μείγμα μπάρμπα του καφενείου που κράζει τη ''νεολέρα'' για την ''ασέβειά'' της σε σχέση με το πως ήταν στα δικά του χρόνια με νέρντουλα gatekeeper. Του αξίζει σεβασμός για τη δουλειά που έκανε για την οργάνωση του έργου του πατέρα του, αλλά μέχρι εκεί.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3356
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 24 Ιούλ 2022, 14:03

Bazoomba έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:54
klg έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:35
Προσωπικά με χαλάει ότι ενώ η Γκαλάντριελ υποτίθεται ότι ήταν η πιο ωραία γκόμενα της οικογένειας του Φίνγουε, ε δεν τη λες και ιδαίτερα memorable στη σειρά.
Ομορφη ειναι. :oops:
Πρεπει η σκηνοθετικη ομαδα να επηρεαστηκε απο τον Διαβολο του Gibson, για την απεικονιση του Αναταρ.


[img]https://i.postimg.cc/kg4Q3b5V/4.jp ... .jpg[/img]

:lol:
Εμένα δεν μου αρέσει η ηθοποιός εμφανισιακά και ο Τολκιν κυριολεκτικά όταν έκανε introduce τη Γκαλάντριελ, περιέγραφε τα μαλλιά της σαν να είχαν το radiance της Laurelin, οπότε ναι οκ, κάντε κάτι καλύτερο ρε παιδιά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3356
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 24 Ιούλ 2022, 14:07

Scouser έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 14:01
klg έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:17
Ο Christopher επί λέξη είχε πεί ότι ο Jackson έκανε eviscerate το βιβλιο για να κάνει action movies για παιδάκια, που pretty much αυτό ακριβώς έκανε.
Έλα, ανοησίες. Αυτό θα μπορούσε να το πει κανείς μόνο για το ''Χόμπιτ'', και πάλι μόνο η 2η ταινία της τριλογίας αξίζει απόλυτα αυτή την κριτική. Η τριλογία του LOTR ήταν άρτια κινηματογραφικά και σεβάστηκε απόλυτα το πνεύμα των βιβλίων, και το γράφω ως φανατικός τολκινικός και ''βιβλιάκιας''.
Ο Κρίστοφερ ήταν ένα μείγμα μπάρμπα του καφενείου που κράζει τη ''νεολέρα'' για την ''ασέβειά'' της σε σχέση με το πως ήταν στα δικά του χρόνια με νέρντουλα gatekeeper. Του αξίζει σεβασμός για τη δουλειά που έκανε για την οργάνωση του έργου του πατέρα του, αλλά μέχρι εκεί.
Παρότι ο Christopher ήταν ξεκάθαρα salty με το θέμα των ταινιών και για άλλους λόγους (money + ego I guess) και παρά την υπερβολική του γλώσσα, σίγουρα δεν έχουν σεβαστεί το πνεύμα των βιβλίων οι ταινίες του Jackson. Που προσωπικά δεν με απασχολεί καθόλου γιατί μου αρέσουν παρά πολύ οι ταινίες του Jackson, αλλά μη συζητάμε τώρα μαλακίες, το πνεύμα των βιβλίων δεν μπορεί να μεταφερθεί σε ταινία και να έχει το ίδιο success με το ανάλογο action movie adaptation που έκανε ο Jackson.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος klg την 24 Ιούλ 2022, 14:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 24 Ιούλ 2022, 14:18

talaipwros έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 13:20
το εβλεπα αυτο σημερα
θλιβεροι
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 44002
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 24 Ιούλ 2022, 14:34

Άμα είναι μάπα είναι μάπα. Άμα είναι γαμάτο είναι γαμάτο.
Πραγματικά δεν ξέρω πως δεν έχετε καταλάβει ότι η σειρά που δεν είναι μεταφορά κανενός βιβλίου αλλά "εμπνευσμένη από το έργο" θα είναι ακριβώς αυτό, μια ιστορία από την κωλαρα των δημιουργών και τη στάμπα LOTR. Αυτονόητο δεν είναι;

Άμα ήθελαν να μεταφέρουν Τόλκιν θα γύριζαν από Σιλμαριλλιον. Δεν θέλουν, γκετ οβερ ιτ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 1020
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 24 Ιούλ 2022, 14:59

Εικόνα

Αυτός ο φλωρος είναι ο Sauron.Λευκος φυσικά.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: The Lord of the Rings Amazon series

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 24 Ιούλ 2022, 15:12

Mel έγραψε:
24 Ιούλ 2022, 14:59
[img]https://i.postimg.cc/sxrhBjLt/FB-I ... .jpg[/img]

Αυτός ο φλωρος είναι ο Sauron.Λευκος φυσικά.
στραβομένος φαίνεται

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “7η τέχνη και Ηλ. ΜΜΕ”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών