Σχόλια Επισκεπτών

Για όσους δεν μπορούν ή δεν θέλουν να εγγραφούν
Casper

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casper » 29 Ιούλ 2022, 23:22

Σας χαιρετω! Ελπιζω να ειστε ολοι καλα. Ευχομαι και εγω περαστικα στους νοσουντες και θα ηθελα να αναφερω την εμπειρια μου 3+ μηνες μετα την νοσηση μου με covid. Ειχα εντονο βηχα εως και 2 βδομαδες μετα και εξαφανιστηκε εντελως μετα απο τις 3 βδομαδες. Ειχα ομως θεμα με την αναπνοη μου, χρειαζοταν να παιρνω ΣΥΧΝΑ ανασες και κουραζομουν σχετικα ευκολα. Ολα περασαν, αλλα εχει μεινει το προβλημα της αναπνοης. Το καταλαβαινω σαν περπαταω ανα φασεις αλλα ΚΥΡΙΩΣ οταν κανω public announcements στο αεροδρομιο. Μια ανακοινωση μαξ 40 δευτερολεπτεων, σημερα ισα που καταφερα να την βγαλω, ενιωθα οτι θα πνιγω. Πολλες φορες κατα την διαρκεια της ανακοινωσης διακοπτω για μερικα σεκοντς για να παρω ανασα και να μπορεσω να συνεχισω. Δεν ειχα ποτε προβλημα με την αναπνοη μου αλλα σημερα εφτασα στα ορια και σκεφτηκα «πρεπει να παω να με κοιταξει πνευμονολογος». Ελπιζω να περασει συντομα. :-?

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9005
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 29 Ιούλ 2022, 23:24

Casper έγραψε:
29 Ιούλ 2022, 23:22
Σας χαιρετω! Ελπιζω να ειστε ολοι καλα. Ευχομαι και εγω περαστικα στους νοσουντες και θα ηθελα να αναφερω την εμπειρια μου 3+ μηνες μετα την νοσηση μου με covid. Ειχα εντονο βηχα εως και 2 βδομαδες μετα και εξαφανιστηκε εντελως μετα απο τις 3 βδομαδες. Ειχα ομως θεμα με την αναπνοη μου, χρειαζοταν να παιρνω ΣΥΧΝΑ ανασες και κουραζομουν σχετικα ευκολα. Ολα περασαν, αλλα εχει μεινει το προβλημα της αναπνοης. Το καταλαβαινω σαν περπαταω ανα φασεις αλλα ΚΥΡΙΩΣ οταν κανω public announcements στο αεροδρομιο. Μια ανακοινωση μαξ 40 δευτερολεπτεων, σημερα ισα που καταφερα να την βγαλω, ενιωθα οτι θα πνιγω. Πολλες φορες κατα την διαρκεια της ανακοινωσης διακοπτω για μερικα σεκοντς για να παρω ανασα και να μπορεσω να συνεχισω. Δεν ειχα ποτε προβλημα με την αναπνοη μου αλλα σημερα εφτασα στα ορια και σκεφτηκα «πρεπει να παω να με κοιταξει πνευμονολογος». Ελπιζω να περασει συντομα. :-?
Περαστικα Κασπερακι!
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Casper

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casper » 29 Ιούλ 2022, 23:27

Bazoomba έγραψε:
29 Ιούλ 2022, 23:24
Casper έγραψε:
29 Ιούλ 2022, 23:22
Σας χαιρετω! Ελπιζω να ειστε ολοι καλα. Ευχομαι και εγω περαστικα στους νοσουντες και θα ηθελα να αναφερω την εμπειρια μου 3+ μηνες μετα την νοσηση μου με covid. Ειχα εντονο βηχα εως και 2 βδομαδες μετα και εξαφανιστηκε εντελως μετα απο τις 3 βδομαδες. Ειχα ομως θεμα με την αναπνοη μου, χρειαζοταν να παιρνω ΣΥΧΝΑ ανασες και κουραζομουν σχετικα ευκολα. Ολα περασαν, αλλα εχει μεινει το προβλημα της αναπνοης. Το καταλαβαινω σαν περπαταω ανα φασεις αλλα ΚΥΡΙΩΣ οταν κανω public announcements στο αεροδρομιο. Μια ανακοινωση μαξ 40 δευτερολεπτεων, σημερα ισα που καταφερα να την βγαλω, ενιωθα οτι θα πνιγω. Πολλες φορες κατα την διαρκεια της ανακοινωσης διακοπτω για μερικα σεκοντς για να παρω ανασα και να μπορεσω να συνεχισω. Δεν ειχα ποτε προβλημα με την αναπνοη μου αλλα σημερα εφτασα στα ορια και σκεφτηκα «πρεπει να παω να με κοιταξει πνευμονολογος». Ελπιζω να περασει συντομα. :-?
Περαστικα Κασπερακι!
Σ’ ευχαριστω, να’ σαι καλα!

Σουβ

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβ » 30 Ιούλ 2022, 22:27

panos291 @ Toυρκικές εκλογές 2023





Δερβίσης της καρδιάς μας! :hebit:
Εικόνα


Ελπίζω ότι ο ελληνικός λαός θα δώσει με δημοκρατικά μέσα το απαραίτητο μήνυμα και μάθημα στους κυβερνώντες του..

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4310
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: πάω για τσιγάρα

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 31 Ιούλ 2022, 10:49

Casper έγραψε:
29 Ιούλ 2022, 23:22
Σας χαιρετω! Ελπιζω να ειστε ολοι καλα. Ευχομαι και εγω περαστικα στους νοσουντες και θα ηθελα να αναφερω την εμπειρια μου 3+ μηνες μετα την νοσηση μου με covid. Ειχα εντονο βηχα εως και 2 βδομαδες μετα και εξαφανιστηκε εντελως μετα απο τις 3 βδομαδες. Ειχα ομως θεμα με την αναπνοη μου, χρειαζοταν να παιρνω ΣΥΧΝΑ ανασες και κουραζομουν σχετικα ευκολα. Ολα περασαν, αλλα εχει μεινει το προβλημα της αναπνοης. Το καταλαβαινω σαν περπαταω ανα φασεις αλλα ΚΥΡΙΩΣ οταν κανω public announcements στο αεροδρομιο. Μια ανακοινωση μαξ 40 δευτερολεπτεων, σημερα ισα που καταφερα να την βγαλω, ενιωθα οτι θα πνιγω. Πολλες φορες κατα την διαρκεια της ανακοινωσης διακοπτω για μερικα σεκοντς για να παρω ανασα και να μπορεσω να συνεχισω. Δεν ειχα ποτε προβλημα με την αναπνοη μου αλλα σημερα εφτασα στα ορια και σκεφτηκα «πρεπει να παω να με κοιταξει πνευμονολογος». Ελπιζω να περασει συντομα. :-?
περαστικά κασπερίνι! :e045:

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 31 Ιούλ 2022, 10:52

Περαστικά, δυστυχώς είσαι και θυμα του κορωναϊού και του σκοταδισμού (φόβος εμβολίων). Περαστικά γρήγορα.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 31 Ιούλ 2022, 11:07

Fluffy έγραψε:
31 Ιούλ 2022, 10:52
Περαστικά, δυστυχώς είσαι και θυμα του κορωναϊού και του σκοταδισμού (φόβος εμβολίων). Περαστικά γρήγορα.
Έχει μπολιαστεί η Casper. :xena:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 31 Ιούλ 2022, 12:10

Casper έγραψε:
29 Ιούλ 2022, 23:22
Σας χαιρετω! Ελπιζω να ειστε ολοι καλα. Ευχομαι και εγω περαστικα στους νοσουντες και θα ηθελα να αναφερω την εμπειρια μου 3+ μηνες μετα την νοσηση μου με covid. Ειχα εντονο βηχα εως και 2 βδομαδες μετα και εξαφανιστηκε εντελως μετα απο τις 3 βδομαδες. Ειχα ομως θεμα με την αναπνοη μου, χρειαζοταν να παιρνω ΣΥΧΝΑ ανασες και κουραζομουν σχετικα ευκολα. Ολα περασαν, αλλα εχει μεινει το προβλημα της αναπνοης. Το καταλαβαινω σαν περπαταω ανα φασεις αλλα ΚΥΡΙΩΣ οταν κανω public announcements στο αεροδρομιο. Μια ανακοινωση μαξ 40 δευτερολεπτεων, σημερα ισα που καταφερα να την βγαλω, ενιωθα οτι θα πνιγω. Πολλες φορες κατα την διαρκεια της ανακοινωσης διακοπτω για μερικα σεκοντς για να παρω ανασα και να μπορεσω να συνεχισω. Δεν ειχα ποτε προβλημα με την αναπνοη μου αλλα σημερα εφτασα στα ορια και σκεφτηκα «πρεπει να παω να με κοιταξει πνευμονολογος». Ελπιζω να περασει συντομα. :-?
Είναι κλασική περίπτωση Long covid.
Αδυναμία/κατατονία γενική, δυσκολία στην αναπνοή, βήχας.
Είσαι όμως σε καλό σημείο.

Περαστικά.
Να το παρακολουθείς με γιατρό ώστε να μην εμφανίσεις κάποια υποτροπή κυρίως στους πνεύμονες.

Casper

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casper » 31 Ιούλ 2022, 21:55

Fluffy έγραψε:
31 Ιούλ 2022, 10:52
Περαστικά, δυστυχώς είσαι και θυμα του κορωναϊού και του σκοταδισμού (φόβος εμβολίων). Περαστικά γρήγορα.
Σ’ ευχαριστω αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Εχω κανει 2 εμβολια και ΛΙΓΕΣ (ουτε 10) μετα απο την ληξη της 2ης δοσης κολλησα κοβιντ φορωντας μασκα (και παντα με τα αντισηπτικα και προσοχη, αφου δεν ειχα ξανακολλησει παρολο που δουλευω αεροδρομιο και ερχομαι σε επαφη με τοσο κοσμο και κρουσματα) απο τριπλοεμβολιασμενη συναδελφο (που επισης φορουσε μασκα) που το περασε βαρυτερα απο εμενα. Οι περισσοτεροι στη δουλεια που κολλησαν τριπλοεμβολιασμενοι ηταν και το περασαν πιο χαλια απο μενα. Θες να πεις κατι αναφεροντας τα εμβολια; Οπως και να’ χει, δεν εχω διαθεση για τετοιες συζητησεις :)

Ευχαριστω και τους υπολοιπους για τα περαστικα. Οπως ειπα, μια χαρα ειμαι. Το μονο μου θεμα ειναι αυτο με την αναπνοη και ελπιζω να περασει συντομα. Θα δωσω αλλο ενα 3μηνο και αν δεν περασει θα παω οντως σε πνευμονολογο να δω τι παιζει.

:wave:

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 31 Ιούλ 2022, 22:23

Casper έγραψε:
31 Ιούλ 2022, 21:55
Fluffy έγραψε:
31 Ιούλ 2022, 10:52
Περαστικά, δυστυχώς είσαι και θυμα του κορωναϊού και του σκοταδισμού (φόβος εμβολίων). Περαστικά γρήγορα.
Σ’ ευχαριστω αλλα δεν καταλαβαινω τι εννοεις. Εχω κανει 2 εμβολια και ΛΙΓΕΣ (ουτε 10) μετα απο την ληξη της 2ης δοσης κολλησα κοβιντ φορωντας μασκα (και παντα με τα αντισηπτικα και προσοχη, αφου δεν ειχα ξανακολλησει παρολο που δουλευω αεροδρομιο και ερχομαι σε επαφη με τοσο κοσμο και κρουσματα) απο τριπλοεμβολιασμενη συναδελφο (που επισης φορουσε μασκα) που το περασε βαρυτερα απο εμενα. Οι περισσοτεροι στη δουλεια που κολλησαν τριπλοεμβολιασμενοι ηταν και το περασαν πιο χαλια απο μενα. Θες να πεις κατι αναφεροντας τα εμβολια; Οπως και να’ χει, δεν εχω διαθεση για τετοιες συζητησεις :)

Ευχαριστω και τους υπολοιπους για τα περαστικα. Οπως ειπα, μια χαρα ειμαι. Το μονο μου θεμα ειναι αυτο με την αναπνοη και ελπιζω να περασει συντομα. Θα δωσω αλλο ενα 3μηνο και αν δεν περασει θα παω οντως σε πνευμονολογο να δω τι παιζει.

:wave:
Θυμόμουν συζήτηση πως ήσουν επιφυλακτική, μπορεί να κάνω λάθος. Το λονγκ κοβιντ θεριζει (υποβαθμίζει την ποιοτητα ζωής) περισσότερο κόσμο. Να το παρακολουθείς.

Styx

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Styx » 03 Αύγ 2022, 14:23

Ζήτησα διαγραφή λογαριασμού και αντ' αυτού εισέπραξα μηνιαίο μπάνιο. :smt005:

Γι' αυτό που με ρώτησε ο talaipwros εδώ Στύγιο ομολόγα ,όχι και δεν ελπίζαμε σε κάτι τέτοιο. Υπάρχουν 25.000+ αδιόριστοι φιλόλογοι, πολλοί απ' αυτούς με δέκα και βάλε χρόνια προϋπηρεσία ως αναπληρωτές. Η δικιά μου με 2 χρόνια δεν...
Καλό υπόλοιπο καλοκαιριού :wave:

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 03 Αύγ 2022, 17:08

Εδώ απλά ήσουν περίγελος. Αλίμονο στους γέροντες που έστειλες στον τάφο ,μέσω των αθώων μαθητών και συναδέλφων που σε ανέχονται.

Ανίκητος

Re: Γέφυρα... PeerReviewδες βοηθάτε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανίκητος » 05 Αύγ 2022, 10:32

Καλά σου λένε taxala, η παράσταση συνειρμών στα γραπτά σου εξυπηρετεί δικές σου ματαιοδοξίες εν τέλει. Για την απορία σου, μελέτησε τεχνικά έργα που έχουν πραγματοποιηθεί και "γεφυρώνουν" την Αυστραλία με την δυτική ακτή των ΗΠΑ και συγκεκριμένα τα υποθαλάσσια τηλεπικοινωνιακά καλώδια.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 08 Αύγ 2022, 21:18

Παρακαλούνται οι εκτός να μην σχολιάζουν τους εντός.
Δεν είναι ευγενικό.

Γράψτε τις απόψεις σας επάνω σε αυτά που συζητιούνται.

Portia

Re: Σχόλια Επισκεπτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 19 Αύγ 2022, 22:58

Στο νήμα για τον βουλευτή των Τόρρηδων πολύ ευχάριστες εκπλήξεις οι τοποθετήσεις των Ethereal και Yochanan - ειδικά του Γάτου δεν του το'χα.

Τώρα για τους αποτυχημένους ΟΝΝΕΔίτες που ξεμείνανε εδώ στο ΗΒ τη στιγμή που οι σκαμπρόζοι σύντροφοί τους γυρίσανε πίσω σε θεσάρες*, είναι τουλάχιστον αλητεία να τα βάζετε με τις μαμάδες που δουλεύουν 20 ώρες τη βδομάδα - cause guess what, οι παιδικοί σταθμοί ΔΕΝ είναι δωρεάν- και με τους χαμηλόμισθους εργάτες του Rotherham και του Loughborough, ενώ δεν έχετε βγάλει κιχ για τη φοροδιαφυγή της κυρίας Σουνάκ. Και οι Life on the dolers (οι οποίοι υπάρχουν σε κάθε δυτική κοινωνία) δεν ξεπλένουν αυτή την αλητεία.

*Τα καλά να λέγονται, ο Κυριάκος μας απάλλαξε μια και καλή από τους "Και Α και Ου" γκασμάδες, οι οποίοι είχαν κατακλύσει το Νησί. Του χρωστάμε αιώνια ευγνωμοσύνη

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ενότητα Επισκεπτών”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών