Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Οκτ 2022, 22:15

George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:58
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:54
George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:50


Και που ξερεις οτι δε θα δωσει τιποτα ακυρους επωνυμους αμαυρωνοντας ετσι υποληψεις για παντα?

Γιατι η ρετσινια μενει. Και τετοια ρετσινια ακομα και αθωος να αποδειχτεις η λασπη δε φευγει.

Πρεπει να ειμαστε λιγο φειδωλοι. Να τιμωρηθουν οι αποδεδειγμενα ενοχοι αλλα να μην αμαυρωσουμε και αθωους γιατι ετσι θελουμε ή ετσι μας βολευει.
Γιατί να το κάνει αυτό? Τί λόγο θα είχε να δώσει άκυρους επώνυμους? Πολιτικούς του αντιπάλους ξέρω 'γω?
Δεν μου ακουγεται λογικό.
Για ό,τι ονόματα δώσει, εννοείται ότι οφείλει να διαταχθεί έρευνα πρώτα απ'ολα, για να αποδειχθουν όσα λέει.
Ας τα δώσει στην αστυνομία και τον εισαγγελέα πρώτα, δεν λέω να τα παραδώσει στον όχλο.
Το ξερεις πως ο πνιγμένος απο τα μαλλια του πιανεται.

Για αυτο οτι και να δωσει πρεπει πρωτα να ελεγχθει τριπλα απο τις ανακριτικες αρχες και μετα να βγει το ονομα.

Και οχι στο ονομα των δηθεν "δημοσιογραφικων πηγων" να διαρρεονται ονοματα ατομων που μπορει να μην εχουν καν σχεση με την υποθεση μονο και μονο γιατι μπορει να αναφέρθηκαν με οποιονδηποτε τροπο απο τον κατηγορουμενο ή αν το μονο αποδεικτικο στοιχειο ειναι μια σελφι.
ποιος και γιατί να δώσει ονόματα; Αν αυτά προκύψουν, θα προκύψουν από ταυτοποίηση τηλεφωνικών αριθμών ή ηλεκτρονικών ιχνών. Σιγά μην περιμένουν οι αστυνομικοί να τους τα δώσει ο ίδιος από μόνος του.

Έχω την εντύπωση ότι αφού τον παρακολουθούσαν ενάμισι μήνα, θα έχουν συλλέξει ικανοποιητικό υλικό από 100 μεριές.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24403
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 15 Οκτ 2022, 22:17

enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:12
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:54
Γιατί να το κάνει αυτό? Τί λόγο θα είχε να δώσει άκυρους επώνυμους? Πολιτικούς του αντιπάλους ξέρω 'γω?
ο χιος βρε θα το πε, σαν να λεει δεχομαι και καρτες, του αλλου ο πατερας ειναι άρχοντας, δεν υπαρχει θεμα να ορκιστεί κανεις στην μνήμη του.
Ο Χίος από πού προέκυψε στην κουβέντα?
Για τον Χίο μιλούσε ο ταλιμπαν στο παραπανω ποστ του? Γιατί εγώ κατάλαβα για το Μίχο.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Οκτ 2022, 22:18

enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:12
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:54
Γιατί να το κάνει αυτό? Τί λόγο θα είχε να δώσει άκυρους επώνυμους? Πολιτικούς του αντιπάλους ξέρω 'γω?
ο χιος βρε θα το πε, σαν να λεει δεχομαι και καρτες,
Αν το 'πε αυτός, έτσι μου ακούγεται κι εμένα.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27944
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2022, 22:18

vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:17
enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:12
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:54
Γιατί να το κάνει αυτό? Τί λόγο θα είχε να δώσει άκυρους επώνυμους? Πολιτικούς του αντιπάλους ξέρω 'γω?
ο χιος βρε θα το πε, σαν να λεει δεχομαι και καρτες, του αλλου ο πατερας ειναι άρχοντας, δεν υπαρχει θεμα να ορκιστεί κανεις στην μνήμη του.
Ο Χίος από πού προέκυψε στην κουβέντα?
Για τον Χίο μιλούσε ο ταλιμπαν στο παραπανω ποστ του? Γιατί εγώ κατάλαβα για το Μίχο.
Kαι εγω αυτο καταλαβα.

Αν μιλαμε για τον Χιο αυτος ειναι ικανος να βγάλει και μας συνεργάτες του βιαστη αν ειναι να πουλησει η κωλοφυλαδα του.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Οκτ 2022, 22:19

ST48410 έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:15
Έχω την εντύπωση ότι αφού τον παρακολουθούσαν ενάμισι μήνα, θα έχουν συλλέξει ικανοποιητικό υλικό από 100 μεριές.
την θαυμαζω την καλη σου πίστη, όπως λέει και ενας φίλος, "ειναι προτιμότερο να ελέγχω το αφήγημα και ας το πληρώνω αναλόγως και όχι οι εμπειρίες να ελέγχουν το αφήγημα μου", αλλά πιο πιθανό ειναι να διαβαζουν φορουμακι να δουνε τι παιζει.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Οκτ 2022, 22:20

vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:17
Ο Χίος από πού προέκυψε στην κουβέντα?
αυτο με την μνήμη του πατερα μου κλπ, κατι μου εκανε :)

Άβαταρ μέλους
Passager
Δημοσιεύσεις: 1204
Εγγραφή: 25 Σεπ 2022, 21:44
Phorum.gr user: Passager

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Passager » 15 Οκτ 2022, 22:32

George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 21:50

Και που ξερεις οτι δε θα δωσει τιποτα ακυρους επωνυμους αμαυρωνοντας ετσι υποληψεις για παντα?

Γιατι η ρετσινια μενει. Και τετοια ρετσινια ακομα και αθωος να αποδειχτεις η λασπη δε φευγει.

Πρεπει να ειμαστε λιγο φειδωλοι. Να τιμωρηθουν οι αποδεδειγμενα ενοχοι αλλα να μην αμαυρωσουμε και αθωους γιατι ετσι θελουμε ή ετσι μας βολευει.
:+1:
Ασε που μπορει να ειναι και παραπλανηση απο τον ιδιο ωστε να ψαχνει η αστυνομια οπου να ναι και να γλυτωσουν οι προστατες του οι πραγματικοι.
Απο ενα τετοιο ατομο δεν μπορεις τιποτα να πιστεψεις παρα μονο αυτο το οποιο θα αναγκαστει να πει και να το αποδειξει.

Θελει προσοχη αυτη η υποθεση, ερευνα, οχι υστεριες και για μενα δεν πρεπει να βγαινουν τα στοιχεια της ερευνας στη φορα πριν να κατασταλαξουν σε αποφασεις διωξης. Αλλιως γινεται αχταρμας και μπορει να παρεκτραπει η ιδια η διαδικασια ερευνας.

Κανεις δεν πρεπει να ξερει τι λεγεται και ποιοι ειναι στο στοχαστρο. Κυριως οι αμεσα ενδιαφερομενοι ωστε να πεσει ο νομος επανω τους ενω αισθανονται εκ του ασφαλους. Για να μην φυγουν η κοληεργησουν η προβλεψουν τεχνητα αλωθι και διαφορα τερτιπια με δικηγορους.

Βαση των κανονων που εχουν επιβληθει απο την ΕΕ και το Ευρωπαϊκο δικαστηριο θελει πολυ προσοχη για να μην συμβει procedural defect ... εχουν υποχρεωθει να αφησουν δολοφωνους ελευθερους εξ αιτιας αυτου.

Προσοχη οι δημοσιογραφοι... μπορει να ακυρωσουν την διαδικασια με τον...ζηλο τους.

Οπως ειπα για μενα ειναι η κορυφη ενος παγοβουνου... και δεν ειναι το μονο (παγοβουνο).

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 15 Οκτ 2022, 22:33

enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:19
ST48410 έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:15
Έχω την εντύπωση ότι αφού τον παρακολουθούσαν ενάμισι μήνα, θα έχουν συλλέξει ικανοποιητικό υλικό από 100 μεριές.
την θαυμαζω την καλη σου πίστη, όπως λέει και ενας φίλος, "ειναι προτιμότερο να ελέγχω το αφήγημα και ας το πληρώνω αναλόγως και όχι οι εμπειρίες να ελέγχουν το αφήγημα μου", αλλά πιο πιθανό ειναι να διαβαζουν φορουμακι να δουνε τι παιζει.
Δεν πρόκειται περί καλής πίστης εδώ. Αναφέρθηκε (δεν θυμάμαι που το διάβασα) ότι ο λόγος που δεν προχώρησαν κατευθείαν σε συλλήψεις είναι πως έγινε εκτενής παρακολούθηση. Νομίζω σε κάποιο δελτίο ειδήσεων είπαν και για το βαλιτσάκι που υποκλέπτει τηλεφωνικές επικοινωνίες.

Κατά την γνώμη μου καλώς έγινε κάτι τέτοιο (αν όντως έγινε). Δεν ενδιαφέρει να πιάσεις μόνο το μαστροπό αλλά και όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα που αναζητούν ανήλικα.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 30194
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Οκτ 2022, 22:39

George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:18
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:17
enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:12

ο χιος βρε θα το πε, σαν να λεει δεχομαι και καρτες, του αλλου ο πατερας ειναι άρχοντας, δεν υπαρχει θεμα να ορκιστεί κανεις στην μνήμη του.
Ο Χίος από πού προέκυψε στην κουβέντα?
Για τον Χίο μιλούσε ο ταλιμπαν στο παραπανω ποστ του? Γιατί εγώ κατάλαβα για το Μίχο.
Kαι εγω αυτο καταλαβα.

Αν μιλαμε για τον Χιο αυτος ειναι ικανος να βγάλει και μας συνεργάτες του βιαστη αν ειναι να πουλησει η κωλοφυλαδα του.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27944
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2022, 22:42

The Rebel έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:39
George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:18
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:17

Ο Χίος από πού προέκυψε στην κουβέντα?
Για τον Χίο μιλούσε ο ταλιμπαν στο παραπανω ποστ του? Γιατί εγώ κατάλαβα για το Μίχο.
Kαι εγω αυτο καταλαβα.

Αν μιλαμε για τον Χιο αυτος ειναι ικανος να βγάλει και μας συνεργάτες του βιαστη αν ειναι να πουλησει η κωλοφυλαδα του.
Eχεις χασει το δάσος.

Ειναι προφανες οτι ειναι κυκλωμα.

Αλλα δεν θα πεταμε λασπη στον οποιοδηποτε για να κανουμε κιτρινη δημοσιογραφια οπως ο Χιος και η κωλοφυλλαδα του.

Αν μπορουσε να αποδειξει τα μισα εστω απο οτι εχει γράψει στην κωλοφυλλαδα του τα τελευταια 5 χρονια θα ειχε παει ηδη στον εισαγγελεα με τις αποδειξεις.

Αλλα εφοσον δεν παει σημαινει οτι απλα πεταει πυροτεχνηματα για να πουλαει αυτο το πράμα και να τα κονομαει εις υγειαν των κοροιδων.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Οκτ 2022, 22:42

ST48410 έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:33
Δεν πρόκειται περί καλής πίστης εδώ. Αναφέρθηκε (δεν θυμάμαι που το διάβασα) ότι ο λόγος που δεν προχώρησαν κατευθείαν σε συλλήψεις είναι πως έγινε εκτενής παρακολούθηση. Νομίζω σε κάποιο δελτίο ειδήσεων είπαν και για το βαλιτσάκι που υποκλέπτει τηλεφωνικές επικοινωνίες.

Κατά την γνώμη μου καλώς έγινε κάτι τέτοιο (αν όντως έγινε). Δεν ενδιαφέρει να πιάσεις μόνο το μαστροπό αλλά και όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα που αναζητούν ανήλικα.
ναι τα ακουσα και εγω, τα ειπε ο υποστράτηγος κ. Μανώλης νομίζω, ο λόγος που η χώρα μας ειναι θωρακισμένη απο τέτοια φαινόμενα.

την θαυμάζω :003:

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Οκτ 2022, 22:43

Παίδες, ο βόθρος το είπε, αυτό που κουβεντιάζετε. Σκατούλες δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27944
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2022, 22:44

Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:43
Παίδες, ο βόθρος το είπε, αυτό που κουβεντιάζετε. Σκατούλες δηλαδή.
Ξερει τι κανει ο κιτρινιαρης.

Πεταει βαρυγδουπες μαλακιες και αυριο τα βοδια θα αγοράζουν την κωλοφυλλαδα του και θα κανουν κλικ στο κωλοσαιτ του για να εχει να πληρωνει ο Χιος τις 35 αγωγες που τρωει καθε βδομαδα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 15 Οκτ 2022, 22:45

George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:44
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:43
Παίδες, ο βόθρος το είπε, αυτό που κουβεντιάζετε. Σκατούλες δηλαδή.
Ξερει τι κανει ο κιτρινιαρης.

Πεταει βαρυγδουπες μαλακιες και αυριο τα βοδια θα αγοράζουν την κωλοφυλλαδα του και θα κανουν κλικ στο κωλοσαιτ του για να εχει να πληρωνει ο Χιος τις 35 αγωγες που τρωει καθε βδομαδα.
Δεν μπορεί. Κάποιοι του κάνουν πλάτες.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27944
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 15 Οκτ 2022, 22:47

Gherschaagk έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:45
George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:44
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:43
Παίδες, ο βόθρος το είπε, αυτό που κουβεντιάζετε. Σκατούλες δηλαδή.
Ξερει τι κανει ο κιτρινιαρης.

Πεταει βαρυγδουπες μαλακιες και αυριο τα βοδια θα αγοράζουν την κωλοφυλλαδα του και θα κανουν κλικ στο κωλοσαιτ του για να εχει να πληρωνει ο Χιος τις 35 αγωγες που τρωει καθε βδομαδα.
Δεν μπορεί. Κάποιοι του κάνουν πλάτες.
Απλα τραβαει την προσοχη του κοινου εκει που θελει αυτος. Πεταει μαλακιες που δεν μπορει να αποδειξει, τα βοδια απο κατω τον χειροκροτανε γιατι νομιζουν οτι κανει και καλα σοβαρη δημοσιογραφια και στο φιναλε βλεπουμε το δάχτυλο του Χιου και εχουμε χάσει ολη την υπολοιπη εικονα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών