Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30035
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 15 Οκτ 2022, 23:43

Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:31
(...) Τώρα που τα ξεκαθαρισαμε, να ρωτήσω: πρώτη φορά έχετε ακούσει για παιδεραστές;
Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23829
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 15 Οκτ 2022, 23:43

The Rebel έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:39
George_V έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:18
vantono έγραψε:
15 Οκτ 2022, 22:17

Ο Χίος από πού προέκυψε στην κουβέντα?
Για τον Χίο μιλούσε ο ταλιμπαν στο παραπανω ποστ του? Γιατί εγώ κατάλαβα για το Μίχο.
Kαι εγω αυτο καταλαβα.

Αν μιλαμε για τον Χιο αυτος ειναι ικανος να βγάλει και μας συνεργάτες του βιαστη αν ειναι να πουλησει η κωλοφυλαδα του.
Κατάλαβα. Ό,τι λέει ο Σφακιανακης ισχύει το ακριβώς αντιθετο. Οπότε, μάλλον φιάσκο η υπόθεση.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23750
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 15 Οκτ 2022, 23:44

ST48410 έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:08
Αυτό που εννοούσα παραπάνω είναι ότι κάποιες φορές το φιλότιμο και η προσπάθεια κάποιων λίγων, σώζει μια γενικώς μέτρια κατάσταση.
θα πω και μια ιστορία για τα μονοκυκλα που δεν σας εχω πει τιποτα τελευταια και θα εχετε στέρηση σιγουρα :lol:

εχει και ρωσίδες μεσα
SpoilerShow
την ημερα που αρχισε η πρωτη καραντίνα, εγω πήγα ασπρόπυργο με δυο φίλους και γκλομπ μεσα στο αμαξι, και καλα θα παιζαμε ξυλο με τους γυφτους, μου ειχαν κλεψει την ρόδα πριν λιγες μερες στην κυψελη, την ειδε καποιος στο μαρκετπλασε και με ειδοποιησε.

Ειχα παρει το τμημα ψυχικού πριν να προπαθησω να το παω νομοτυπα, πετυχα τον αξιωματικό υπηρεσίας το τηλ, θα φανει μετα γιατι ειναι σημαντικό, μου ειπε μεγαλε δεν μπορεις εδω να το αναφερεις, πρεπει να πας κυψελη που στην πηραν. Ενα χαρτι του λεω θελω μονο, εχουμε καραντινα, δεν ειναι δυνατον να τρέχω γυρω γυρω, απλα να το αναφερω να μην εμαι στον αερα θελω. Δεν παιζει μου ειπε, τα λεμε. Απο την κυψελη μου ειπαν ελα αλλη μερα, τωρα εχουμε προσαγωγες κλπ, πήγα και αμπελοκηπους, τα ιδια. Παιρνω και ασπρόπυργο, βγανει ενας περίεργος τυπος στο τηλ, του λεω το στορι και μου λεει ελα εδω, θα το λυσουμε παρέα. Αλλα οχι, ηθελα να γινει σωστα και καλα, να εχω ενα κολόχαρτο που να λεει να το μαρκετπλασε, να η ρόδα, να ο μαλακας που την πουλαει, τον θελω. Τεσπα, με τα πολλα παω ψυχικό, πολυ καλο παιδί αυτος που βρηκα εκει, του ειπα οτι την εχασα αλλου να ξεμπερδευω με τις σαχλαμαρες, εβγαλε σημα, ολα οκ, αν και μου ειπε να προσεχω, να μην παω, αστο τωρα σιγα ποσο εχει κλπ, φοβόταν τοσο για εμενα να παω εκει κατω στους κακους που με αγχωσε αλλα με εκνεύρισε κιολας λιγο.

τεσπα, στον ασπρόπυργο με περιμενε ενας απιστευτος τυπος, πιτσιρικάς, με τα ποδια πανω στο τραπεζε, αν μου ελεγε γεια σου ειμαι ο χαρυ, θα τον πιστευα. Εκανε μονο τις απαραιτητες ερωτήσεις, εκλεισε ραντευου εκεινος, πηγε με ενα αγροτικό να την αγορασει και τους εφερε ολους πισω μαζι με την ροδα. Οσο τους εξεταζε ο καλαχαν και εγω εκανα βολτουλες εξω απο το τμημα με την ροδίτσα μου, πηρε ο αξωματικος απο το ψυχικό στον ασπροπυργο βγαζοντας φωτιες, ειχε γυρίσει και ειχε συνδεσει το τηλ μου με την αναφορα που ειδε, με φωναξε ο καλαχαν και μου λεει παρε το τμημα σου, κατι σε θελουν. Μου ειπες ψεμματα ελεγε, αυτο ειναι παρα πολυ σοβαρό, κορόιδεψες την αστυνομία. Τον αφησα να τελειώσει το ποιημα και του ειπα οκ, ψεματα σου ειπα αλλα ο τόνος σου δεν εχει πλακα, αν δεν μπορεις να διαχωρίσεις το σημαντικό απο το ασήμαντο απλα δεξου οτι σε βοηθησα να κανεις την δουλεια σου ή να ερθω να δουμε τελικα αν εχεις δικιο, ο καλαχαν κοιταγε απο το παράθυρο σαν να ελεγε αστον θα του περάσει. Οποτε ναι, υπαρχουν απίστευτα γαματοι τυποι σιγουρα στο σωμα, αντε να τους βρεις ομως.

δεν ειχε ρωσίδες τελικα, λαθος εκανα, σορυ.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13680
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 15 Οκτ 2022, 23:51

Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:43
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:31
(...) Τώρα που τα ξεκαθαρισαμε, να ρωτήσω: πρώτη φορά έχετε ακούσει για παιδεραστές;
Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.
Ανώμαλοι και παιδοβιαστές υπήρχαν ανέκαθεν και δυστυχώς θα υπάρχουν πάντοτε, αλλά είναι το κύκλωμα, το εύρος και η οργάνωση, που σοκάρει ιδιαίτερα στην συγκεκριμένη περίπτωση. Και δεν μιλώ για τους 200+ χρήστες της πλατφόρμας που έκαναν χρήση της εφαρμογής του chat, αλλά για όσους από αυτούς τους 200+ προχώρησαν στο τρίτο στάδιο, δηλαδή αφού, μετά την επαφή στο chat, επικοινώνησαν με το παιδί στο messenger κανόνισαν μαζί του συνάντηση και, αφού το είδαν (γιατί ούτε τυφλός δεν μπορεί να μπερδέψει μια 12χρονη με μια 17χρονη), ασέλγησαν πάνω του. Αν τα δημοσιεύματα αποδειχθούν αληθινά, μιλάμε για 30 άτομα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70794
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Οκτ 2022, 00:02

Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:43
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:31
(...) Τώρα που τα ξεκαθαρισαμε, να ρωτήσω: πρώτη φορά έχετε ακούσει για παιδεραστές;
Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.
Με την ιστορία της μικρής Μαρκέλλας, θυμάστε κάτι συγκεκριμένο; Εγώ θυμάμαι ότι είχαν βγει διάφοροι και έλεγαν για κυκλώματα, ακόμη και από το χαμόγελο του παιδιού αλλά μετά μάλλον έπαθα αμνησία και δεν θυμάμαι κάτι.

Ελπίζω τώρα να παίξει κάτι πιο δυναμικό από το είμαστε διακόσιοι δεκατρείς και μείναμε 100, εεε 50 εεε 10 και ο κούκος. Στην τελική, είναι ήδη εμφανές ότι αν δεν υπάρχει αρχιμανδρίτης ή υπουργός στη λίστα, δεν είναι κύκλωμα, είναι βραχυκύκλωμα.

Ή κάπως έτσι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23829
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Οκτ 2022, 00:07

Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:43
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:31
(...) Τώρα που τα ξεκαθαρισαμε, να ρωτήσω: πρώτη φορά έχετε ακούσει για παιδεραστές;
Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.
Και θες να καταλήξεις πού ακριβώς, με αυτό το συλλογισμό? Ότι επειδή ο τύπος είχε μια κάποια σχέση με ΝΔ (η γυναίκα του ειχε επίσημα και ουσιαστικά δηλαδή, αυτός απλά φωτογραφιζονταν με όποιον έβρισκε, σαν γλείφτης), όλοι οι ζαίοι και μη ζαίοι του πχορουμ βρήκαν αφορμή για να κατακεραυνώσουν/συκοφαντήσουν πάλι τη ΝΔ?

Δεν πάει έτσι. Απλά ειναι ίσως το ειδεχθέστερο έγκλημα τέτοιου τύπου που εχει υπάρξει ποτέ, για τα ελληνικά δεδομένα (ή τα ιντερνετικά ελληνικά δεδομένα της νεας εποχής τελος παντων. Με Δουρή και τέτοια δεν ξέρω τι παίχτηκε στην κοινή γνώμη και δεν υπήρχαν ιντερνετ και φορουμς τότε).
Είναι απλώς μια δικαιολογημενη οργή του -πχορουμικού και εξωπχορουμικου- κόσμου με την έκταση που εχει πάρει το θεμα. Δεν μπορεί να το χωρέσει κανένας ανθρώπινος νους.
Αρίστοι, μαδουραίοι κτλ υπάρχουν, αλλά δεν ειναι πλειοψηφία εδω μεσα.

Στο νήμα Λιγνάδη, ο οποίος ήταν μακράν πιο χωμένος μέσα σε εσάς απ'οτι ήταν ο Μίχος και η γυναίκα του, εγώ δεν θυμάμαι τέτοια πχορουμική οργή, σαν αυτη που βλέπω εδώ. Εγώ συγκεκριμένα στο λιγναδονήμα, δεν παίζει να έκανα πάνω απο κυριολεκτικά 1-2 ποστς.

Καταλαβαίνω τη δικαιολογημένη οργή σου για το #ΝΔ_παιδεραστές, που κατά τη γνώμη μου όποιος το δημιούργησε θα πρέπει να του ασκηθεί δίωξη, οπως και σε όσους το χρησιμοποιούν, αλλά υπάρχουμε και κάποιοι που δεν κοιμόμαστε και ξυπνάμε με την έγνοια του "χμμ τί να βρούμε να πούμε και σήμερα για τη ΝΔ να τη σπιλώσουμε".

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7492
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 16 Οκτ 2022, 00:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2022, 00:02


Με την ιστορία της μικρής Μαρκέλλας, θυμάστε κάτι συγκεκριμένο; Εγώ θυμάμαι ότι είχαν βγει διάφοροι και έλεγαν για κυκλώματα, ακόμη και από το χαμόγελο του παιδιού αλλά μετά μάλλον έπαθα αμνησία και δεν θυμάμαι κάτι.
Για αυτό έγραψα και σε προηγούμενο ποστ οτι αστυνομία,εισαγγελείς,δικααστές λειτουργούν με βάση την κοινή γνώμη και τα ΜΜΕ. Σταμάτησε να παίζει το θέμα της Μαρκέλας , σταμάτησαν και οι έρευνες.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14787
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Οκτ 2022, 00:59

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Οκτ 2022, 00:02
Με την ιστορία της μικρής Μαρκέλλας, θυμάστε κάτι συγκεκριμένο; Εγώ θυμάμαι ότι είχαν βγει διάφοροι και έλεγαν για κυκλώματα, ακόμη και από το χαμόγελο του παιδιού αλλά μετά μάλλον έπαθα αμνησία και δεν θυμάμαι κάτι.
δεν θυμάσαι γιατί την εποχή που έπαιζε η ιστορία της μαρκελας έκανες αυτό που κάνεις τώρα,προσπαθούσες να θυμηθείς κάτι άλλο.χοροπηδάς μόνιμα σε διαφορετικούς χρόνους για να κουνήσεις το δάχτυλο στο ασυνεπές σύμπαν

Άβαταρ μέλους
Ανέστης_35
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: 13 Οκτ 2022, 21:41
Phorum.gr user: Ανέστης_35

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ανέστης_35 » 16 Οκτ 2022, 01:08

enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:44


πύτε, οι βρομά σε άφησαν ήσυχο μετά; δεν το συνηθίζουν :xena:
☆★ (πού θα βρω το άλλο μου μισό;)

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23750
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 16 Οκτ 2022, 01:42

δεν τα ηξερα αυτα και δεν με απασχολούσαν, μακάριος :lol:
SpoilerShow
την εμαθα εκεινη την ημερα την φήμη, ο ενας απο τους τρείς που ήμασταν μαζι, αυτος που ειχε φερει τα γλομπ, ο πολυ μαχιμος και ετσι, οταν ηρθε ο καλαχαν με το αγροτικό εξαφανίστηκε. Του λεω μετα, ρε μαλακα που ησουνα, να μην δουνε φατσες κλπ μου λεει, δεν είναι καλη ιδεα. Καλα του λεω, θα τους δέρναμε κοιτώντας απο την άλλη ε; :003:

οχι παντως, δεν με ενόχλησε κανεις.

Εικόνα

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25559
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 16 Οκτ 2022, 01:54

Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:43
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:31
(...) Τώρα που τα ξεκαθαρισαμε, να ρωτήσω: πρώτη φορά έχετε ακούσει για παιδεραστές;
Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.
Ειναι μεγαλο σκανδαλο γιατι εχει πολλους εμπλεκομενους, ο δραστης χρησιμοποιουσε το κοινωνικο και πολιτικο προφιλ του για να εχει ασυλια, του δοθηκε χρονος να εξαφανισει στοιχεια, τα συστημικα μμε τον υπερασπιστηκαν, και το κλιμα απο την αρχη ειναι nothing to see here

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 16 Οκτ 2022, 06:46

Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:43
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:31
(...) Τώρα που τα ξεκαθαρισαμε, να ρωτήσω: πρώτη φορά έχετε ακούσει για παιδεραστές;
Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.
ε δε θα προβάλουμε τον βιασμό και ως κανονικότητα. Όσες φορες και να ακούς για βιασμούς πρεπει να αηδιαζεις και να οργίζεσαι.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30035
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 16 Οκτ 2022, 09:46

Υδράργυρος έγραψε:
16 Οκτ 2022, 01:54
Otto Weininger έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:43
Ναύτης έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:37

Όχι, αλλά είναι η πρώτη φορά που έρχεται στο φως της δημοσιότητας ένα τόσο ευρύ και οργανωμένο κύκλωμα παιδοβιαστών και εκπόρνευσης ενός 12χρονου παιδιού.
Είχαμε διαβάσει παλιότερα για ανάλογο κύκλωμα στο Βέλγιο, αλλά γνωρίζεις εσύ αντίστοιχη περίπτωση να έχει γίνει γνωστή στην Ελλάδα;
Το κύκλωμα (βασικά λέμε κύκλωμα αλλά δεν είμαστε σίγουροι, γιατί άλλο κύκλωμα άλλο υποψήφιοι βιαστές/πελάτες που μένει να δούμε πόσο εν τέλει είναι) δε με απασχολεί τόσο, όσο οι πράξεις πάνω στο παιδί.

Δε μου κάνει διάφορα αν το παιδί έχει βιαστει μια φορά από 20 άτομα ή 50 φορές από ένα άτομο. (Κρεμάλα σε όλους)

Άλλα περιπτώσεις σαν την δεύτερη, είχαμε άπειρες, όμως το ενδιαφέρον φορουμικα, μηδενικό.
Ειναι μεγαλο σκανδαλο γιατι εχει πολλους εμπλεκομενους, ο δραστης χρησιμοποιουσε το κοινωνικο και πολιτικο προφιλ του για να εχει ασυλια, του δοθηκε χρονος να εξαφανισει στοιχεια, τα συστημικα μμε τον υπερασπιστηκαν, και το κλιμα απο την αρχη ειναι nothing to see here
Έχεις τσακωθεί με την αλήθεια


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 16 Οκτ 2022, 10:06

https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/ ... -12chronis

«Με αφορμή την υπόθεση της σεξουαλικής κακοποίησης και εκμετάλλευσης ανηλίκου, επισημαίνεται ότι σε αυτές τις περιπτώσεις η προστασία της αξιοπρέπειας, της προσωπικότητας, της ψυχικής υγείας και της ιδιωτικής σφαίρας του ανήλικου θύματος έχει προτεραιότητα απέναντι στο δικαίωμα ενημέρωσης του κοινού. Για τον λόγο αυτό απαγορεύεται απολύτως η διάδοση πληροφοριών και ειδήσεων που μπορούν άμεσα ή έμμεσα να οδηγήσουν στην αποκάλυψη της ταυτότητας του ανήλικου θύματος, συμπεριλαμβανομένων και των πληροφοριών, με τις οποίες ταυτοποιούνται οι γονείς, οι συγγενείς και ο φιλικός του κύκλος. Εναπόκειται στην ευθύνη των δημοσιογράφων και των μέσων ενημέρωσης, τηρουμένης της απαράβατης απαγόρευσης της ταυτοποίησης, η προσέγγιση της παρουσίασης του θέματος με τέτοιον τρόπο ώστε να διασφαλίζεται το αντικειμενικό συμφέρον του ανήλικου θύματος και να ευαισθητοποιείται το κοινωνικό σύνολο απέναντι σε τέτοια απεχθή εγκλήματα.

Σε κάθε περίπτωση επισημαίνεται ότι η παραβίαση των κανόνων προστασίας των προσωπικών δεδομένων συνεπάγεται την επιβολή των κυρώσεων που προβλέπονται από τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων και την ελληνική νομοθεσία».
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Σεπόλια: 200 άτομα κάλεσαν τον 53χρονο για να βιάσουν την 12χρονη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 16 Οκτ 2022, 10:14

enaon έγραψε:
15 Οκτ 2022, 23:44

εχει και ρωσίδες μεσα
SpoilerShow
κοροιδεψες το σώμα, κοροϊδεύεις κ το φορουμ τώρα. Τυπε εχεις σκεφτει να κανεις καριερα στο μοναστηρακι σαν παπατζης;
Τεσπα, πώς κατάλαβες ότι είναι το δικό σου;

Ναι τι ρωτάω τώρα θα μου πεις

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών