Highlights της ημερας μας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26250
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 24 Σεπ 2018, 15:35

Cecily Anne έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:31
Αγις έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:30

Το πιο σημαντικό σταδιο είναι αφου καθαριστουν απο τα εξωτερικά φλούδια να μείνουν στον ηλιο απλωμένα αραιά μεταξύ τους και να γυρίζονται . Αν τα αφήσουμε ετσι 2 εβδομάδες περιπου είναι έτοιμα με φυσικό τρόπο και μένει μόνο το προσεκτικό σπάσιμο.
Έκανα μια μαλακία με τα καρύδια που μου έστειλε ο πατέρας μου πέρσι και τα πέταξα όλα. :roll: Είπα να προλάβω φέτος την κατάσταση.
μην μου πείς οτι τα έψησες και έγιναν οπως αυτά που βάζουν στα χριστόψωμα ; :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20384
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Σεπ 2018, 15:35

Otto Weininger έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:32

Καρυδιαααααααααα :g094:
Κράτα καμιά σημείωση από Άγι, γιατί και φέτο με πρωτεΐνη θα τα φάμε στο τέλος.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20384
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 24 Σεπ 2018, 15:36

Αγις έγραψε:
24 Σεπ 2018, 15:35

μην μου πείς οτι τα έψησες και έγιναν οπως αυτά που βάζουν στα χριστόψωμα ; :003:
Όχι, θεώρησα ότι μου τα έστειλε έτοιμα και έπιασα και τα έβαλα σε γυάλες. :oops: Ε μετά δε σου περιγράφω. :a040:
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31223
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Σεπ 2018, 15:37

ξεχασα το μαγιο μου στο μπιτσόμπαρο χθές, το δεύτερο που ξεχνάω αυτό το καλοκαιρι...
πήρα τηλέφωνο και δεν απαντάει κανείς, θα πάω ξανά από κει, πιο πολύ δικαιολογία να ξαναβουτήξω και σήμερα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Σεπ 2018, 09:08

Πολλοι γιαπωνεζοι στο κεντρο χτες. Ψωνιζαν nike και σουβλακια.

Εκει στο Συνταγμα ανοιξε ενα καινουριο. Το μεσοκοπο ζευγαρι ιδιοκτητων με χοντρα κρεμασμενα μουτρα καθεται βαριεστημενο στο ταμειο ενω ο πακιστανος ψηστης παιδευεται αγχωμενος πισω απ τον παγκο.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 29 Σεπ 2018, 21:16

Ποσο εξωφρενικα ομορφες ειναι οι γιαπωνεζες! Σαν κουκλες. Ανεβοκατεβηκα την Ερμου τρεις φορες για να τις χαζευω.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 29 Σεπ 2018, 21:19

Τα κεφτεδακια που εφτιαξα. Ολδεμανι. Επικα. Παρεα με πατατες τηγανιτες και τζατζικι.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
YouOnlyLiveOnce
Δημοσιεύσεις: 1911
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:23

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από YouOnlyLiveOnce » 29 Σεπ 2018, 21:45

Ορέστης 35 έγραψε:
29 Σεπ 2018, 21:16
Ποσο εξωφρενικα ομορφες ειναι οι γιαπωνεζες! Σαν κουκλες.
:g030:
Custom_F έγραψε:
29 Σεπ 2018, 21:19
Τα κεφτεδακια που εφτιαξα. Ολδεμανι. Επικα. Παρεα με πατατες τηγανιτες και τζατζικι.
ω θεε μου :romance-hearteyes:
Καλοφαγωτα η καλοχωνευτα :P

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 29 Σεπ 2018, 21:50

YouOnlyLiveOnce έγραψε:
29 Σεπ 2018, 21:45
Custom_F έγραψε:
29 Σεπ 2018, 21:19
Τα κεφτεδακια που εφτιαξα. Ολδεμανι. Επικα. Παρεα με πατατες τηγανιτες και τζατζικι.
ω θεε μου :romance-hearteyes:
Καλοφαγωτα η καλοχωνευτα :P
Ε μεσημεριανο! Ναταν κ αλλα! :hebit::lol: Ευχαριστουμε!

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Οκτ 2018, 22:27

Μαπα η εκθεση χομπυ. Τα μισα περιπτερα δεν ειχαν εκθετη. Θα χαν παει για κατουρημα. Τα αλλα μισα ηθελαν 3 ευρω για να δοκιμασεις το χομπυ. Ειχε παλια ηλεκτρονικα στα οποια δεν ειχαν κανει τον κοπο να περασουν αζαξ την οθονη. Ειχε στρατεγκο. Ειχε τοξοβολια που εριχνες 3 βολες κι εφευγες. Αν ηταν πασατεμπο τα ευρω θα επαιζα. Υποθετω οτι περιμενουν να παρουν λεφτα απ τους γονεις αλλα η εκθεση δεν ειναι σχεδιασμενη ετσι ωστε να ειβαι ασφαλης και ελκυστικη για τα παιδια. Το χειροτερο απ ολα ηταν η δυνατη μουσικη, δεν την αντεξα.

Άβαταρ μέλους
Frozen
Δημοσιεύσεις: 1185
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 19:15

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frozen » 05 Οκτ 2018, 22:33

Ορέστης 35 έγραψε:
05 Οκτ 2018, 22:27
Μαπα η εκθεση χομπυ. Τα μισα περιπτερα δεν ειχαν εκθετη. Θα χαν παει για κατουρημα. Τα αλλα μισα ηθελαν 3 ευρω για να δοκιμασεις το χομπυ. Ειχε παλια ηλεκτρονικα στα οποια δεν ειχαν κανει τον κοπο να περασουν αζαξ την οθονη. Ειχε στρατεγκο. Ειχε τοξοβολια που εριχνες 3 βολες κι εφευγες. Αν ηταν πασατεμπο τα ευρω θα επαιζα. Υποθετω οτι περιμενουν να παρουν λεφτα απ τους γονεις αλλα η εκθεση δεν ειναι σχεδιασμενη ετσι ωστε να ειβαι ασφαλης και ελκυστικη για τα παιδια. Το χειροτερο απ ολα ηταν η δυνατη μουσικη, δεν την αντεξα.
Το highlight που είναι; :roll:
Pluviophile - (n) a lover of rain; someone who finds joy and peace of mind during rainy days. :hebit:

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 05 Οκτ 2018, 22:35

Ήταν ένα παράξενο απόγευμα Παρασκευής. Συνηθίζω να κάθομαι στο Φίλιον στο τρίτο τραπέζι πρός την μεριά της εκκλησίας, έχοντας πολλές φορές δίπλα μου τον ποιητή και πρώην υπουργό Τηλέμαχο Χυτήρη. Σήμερα δεν ήρθε. Καθώς χάζευα, κάθισε δίπλα μου μια απόγονος του αειμνήστου Ιωάννη Κούμαρη, μου άφησε λίγα αμύγδαλα στο τραπέζι και ένα σημείωμα που έγραφε:«Η φυλετική υγιεινή, δηλαδή η προάσπισις της κληρονομικής γραμμής, από γενεάς εις γενεάν, έχει πατρίδα την Ελλάδα, με τον Καιάδα και τους νόμους του Λυκούργου». Ήπιε λίγο από τον καφέ μου και αποχώρησε, αφήνοντας με να μετράω τα φασόλια που κουβαλάω πάντοτε στην δεξιά μου τσέπη.

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 05 Οκτ 2018, 22:40

Dasein έγραψε:
05 Οκτ 2018, 22:35
Ήταν ένα παράξενο απόγευμα Παρασκευής. Συνηθίζω να κάθομαι στο Φίλιον στο τρίτο τραπέζι πρός την μεριά της εκκλησίας, έχοντας πολλές φορές δίπλα μου τον ποιητή και πρώην υπουργό Τηλέμαχο Χυτήρη. Σήμερα δεν ήρθε. Καθώς χάζευα, κάθισε δίπλα μου μια απόγονος του αειμνήστου Ιωάννη Κούμαρη, μου άφησε λίγα αμύγδαλα στο τραπέζι και ένα σημείωμα που έγραφε:«Η φυλετική υγιεινή, δηλαδή η προάσπισις της κληρονομικής γραμμής, από γενεάς εις γενεάν, έχει πατρίδα την Ελλάδα, με τον Καιάδα και τους νόμους του Λυκούργου». Ήπιε λίγο από τον καφέ μου και αποχώρησε, αφήνοντας με να μετράω τα φασόλια που κουβαλάω πάντοτε στην δεξιά μου τσέπη.

Τα δέκα που λείπουν τα βούτηξα για πουρμπουάρ, τσιφούτηδες.
Ο σερβιτόρος

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Οκτ 2018, 22:54

Frozen έγραψε:
05 Οκτ 2018, 22:33
Ορέστης 35 έγραψε:
05 Οκτ 2018, 22:27
Μαπα η εκθεση χομπυ. Τα μισα περιπτερα δεν ειχαν εκθετη. Θα χαν παει για κατουρημα. Τα αλλα μισα ηθελαν 3 ευρω για να δοκιμασεις το χομπυ. Ειχε παλια ηλεκτρονικα στα οποια δεν ειχαν κανει τον κοπο να περασουν αζαξ την οθονη. Ειχε στρατεγκο. Ειχε τοξοβολια που εριχνες 3 βολες κι εφευγες. Αν ηταν πασατεμπο τα ευρω θα επαιζα. Υποθετω οτι περιμενουν να παρουν λεφτα απ τους γονεις αλλα η εκθεση δεν ειναι σχεδιασμενη ετσι ωστε να ειβαι ασφαλης και ελκυστικη για τα παιδια. Το χειροτερο απ ολα ηταν η δυνατη μουσικη, δεν την αντεξα.
Το highlight που είναι; :roll:
Αυτο ηταν το χαιλαιτ της μερας μου. Την υπολοιπη μερα γραφω στο πχορουμ ή τρωω.

Ορέστης 35

Re: Highlights της ημερας μας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 05 Οκτ 2018, 22:56

Dasein έγραψε:
05 Οκτ 2018, 22:35
Ήταν ένα παράξενο απόγευμα Παρασκευής. Συνηθίζω να κάθομαι στο Φίλιον στο τρίτο τραπέζι πρός την μεριά της εκκλησίας, έχοντας πολλές φορές δίπλα μου τον ποιητή και πρώην υπουργό Τηλέμαχο Χυτήρη. Σήμερα δεν ήρθε. Καθώς χάζευα, κάθισε δίπλα μου μια απόγονος του αειμνήστου Ιωάννη Κούμαρη, μου άφησε λίγα αμύγδαλα στο τραπέζι και ένα σημείωμα που έγραφε:«Η φυλετική υγιεινή, δηλαδή η προάσπισις της κληρονομικής γραμμής, από γενεάς εις γενεάν, έχει πατρίδα την Ελλάδα, με τον Καιάδα και τους νόμους του Λυκούργου». Ήπιε λίγο από τον καφέ μου και αποχώρησε, αφήνοντας με να μετράω τα φασόλια που κουβαλάω πάντοτε στην δεξιά μου τσέπη.
Που τα σκεφτεστε αυτα; :+1: Εφαγες τα αμυγδαλα;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ορέστης 35 την 05 Οκτ 2018, 22:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών