Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2550
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 13 Νοέμ 2022, 14:58

Εχει απασχολήσει ποτέ τους ΚΚΕδες γιατί το κόμμα τους παραμένει για 50 χρόνια στο 5-6 % ; Όλοι αυτοί οι κνίτες κλπ πού στο διάολο εξαφανίζονται μετά; Μήπως ο λαός σας γράφει στα @@ του και απλά παραμένει εκεί ένα ποσοστό φανατικών και μισθοδοτούμενων;

Manolis
Δημοσιεύσεις: 2109
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 14:06

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis » 13 Νοέμ 2022, 15:00

Bandit59 έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:58
Εχει απασχολήσει ποτέ τους ΚΚΕδες γιατί το κόμμα τους παραμένει για 50 χρόνια στο 5-6 % ; Όλοι αυτοί οι κνίτες κλπ πού στο διάολο εξαφανίζονται μετά; Μήπως ο λαός σας γράφει στα @@ του και απλά παραμένει εκεί ένα ποσοστό φανατικών και μισθοδοτούμενων;
παρασύρονται από το συριζα και πασοκ όπως εγω
Μπορείτε να με βρείτε και εδώ: https://www.forums.gr/member/63826-manolis-7

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 13 Νοέμ 2022, 15:01

Καβαλάρης έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 11:55
Εικόνα
Μετα απ' αυτο προβλεπονται ποσοστα Τσαουσεσκου για τον Βλημερο ζητω ο νεος πρωθυπουργος. :smt038:smt038

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 13 Νοέμ 2022, 15:08

Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:53
Scouser έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:34
Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:20
τζημερουλη τσιράκι του κουλη και τους συστήματος όσες δημιουργικές γραφές και να κάνεις δε θα πάρεις ούτε 1%
Μεγαλύτερο τσιράκι του συστήματος από τους απατεώνες του Περισσού δύσκολα να υπάρξει. Αλήθεια, εσύ έχεις δουλέψει έστω μια μέρα στη ζωή σου σε κανονική δουλειά, ή είσαι επαγγελματίας επαναστάτης, ταγμένος στο Κόμμα, όπως οι ΓΓ και όλα τα υψηλόβαθμα στελέχη σας; :smt005:
Το ΚΚΕ είναι το μόνο καθαρό αντικαπιταλιστικό αντισυσυστημικο κόμμα σε αντίθεση με τους ρεφορμιστές που δέχονται τις ημικαταστασεις κι γι'αυτό το τιμω το στηρίζω και το ψηφίζω μετά το 2015.
Πιο πριν τί έκανες; Θήλαζες; :003:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Manolis
Δημοσιεύσεις: 2109
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 14:06

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis » 13 Νοέμ 2022, 15:09

Nandros έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:08
Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:53
Scouser έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:34

Μεγαλύτερο τσιράκι του συστήματος από τους απατεώνες του Περισσού δύσκολα να υπάρξει. Αλήθεια, εσύ έχεις δουλέψει έστω μια μέρα στη ζωή σου σε κανονική δουλειά, ή είσαι επαγγελματίας επαναστάτης, ταγμένος στο Κόμμα, όπως οι ΓΓ και όλα τα υψηλόβαθμα στελέχη σας; :smt005:
Το ΚΚΕ είναι το μόνο καθαρό αντικαπιταλιστικό αντισυσυστημικο κόμμα σε αντίθεση με τους ρεφορμιστές που δέχονται τις ημικαταστασεις κι γι'αυτό το τιμω το στηρίζω και το ψηφίζω μετά το 2015.
Πιο πριν τί έκανες; Θήλαζες; :003:
ήμουν συριζα
Μπορείτε να με βρείτε και εδώ: https://www.forums.gr/member/63826-manolis-7

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27414
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 13 Νοέμ 2022, 15:10

Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:09
Nandros έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:08
Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:53


Το ΚΚΕ είναι το μόνο καθαρό αντικαπιταλιστικό αντισυσυστημικο κόμμα σε αντίθεση με τους ρεφορμιστές που δέχονται τις ημικαταστασεις κι γι'αυτό το τιμω το στηρίζω και το ψηφίζω μετά το 2015.
Πιο πριν τί έκανες; Θήλαζες; :003:
ήμουν συριζα
Υποτροπίασε η ασθένεια.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14214
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 13 Νοέμ 2022, 15:22

Beria έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 11:48
Τα χρόνια του '50 τα παραθρησκευτικα και τα αντικομμουνιστικά έντυπα που κυκλοφορούσαν ήταν γεμάτα τέτοιες ιστορίες ανθρώπων που μετεστραφησαν και γύρισαν από τα εγκληματικά μονοπάτια του κομμουνισμού

Ο Τζημερος είναι εντελώς παλιομοδιτης και τα αντιγράφει κατά λέξη.

Επίσης με τέτοιες ιστορίες είναι γεμάτα τα Ιεχωβαδικα έντυπα, από τα οποία προδήλως είναι επηρεασμένος
Επί χούντας υπήρχε και εκπομπή στο ραδιόφωνο, νομίζω κάθε Πέμπτη απόγευμα με τον τίτλο "Στον Ιστό τής Αράχνης" όπου διαβάζονταν τέτοιες ιστορίες. Σαν μουσικό κομμάτι των τίτλων χρησιμοποιείτο κομμάτι από την 1η συμφωνία του Mahler (Stürmisch bewegt)
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Νοέμ 2022, 15:27

Bandit59 έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:58
Εχει απασχολήσει ποτέ τους ΚΚΕδες γιατί το κόμμα τους παραμένει για 50 χρόνια στο 5-6 % ; Όλοι αυτοί οι κνίτες κλπ πού στο διάολο εξαφανίζονται μετά; Μήπως ο λαός σας γράφει στα @@ του και απλά παραμένει εκεί ένα ποσοστό φανατικών και μισθοδοτούμενων;
Μπορεί να έχουμε ένα τίμιο "σταλινικό" 5% , αλλά ο βλαξ ο Τζήμερος πάλι 0,5% θα πάρει ,συνελόντι ειπείν : αρχίδια καπαμά. :smt005:

κορωνιός
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 01 Απρ 2020, 00:52

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κορωνιός » 13 Νοέμ 2022, 15:33

Αυτό με το φακέλωμα είναι σίγουρα αλήθεια, βέβαια το κάνουν και άλλοι κομματικοί μηχανισμοί. Ο τρόπος που λειτουργεί το ΚΚΕ είναι πιο γιεχωβάδικος από άλλα κόμματα και τους περισσότερους αριστεριστές λογικά [αλλά οι πρακτικές μοιάζουν στην τελική, οι ιδεολογικές αναφορές είναι κοινές (λενινισμός).] Και τα άλλα κόμματα γεμάτα πρώην ΚΚΕδες είναι.

Κι εμένα η επαφή με φιλελέδες (διαδικτυακά) με άλλαξε. Και κάποιες συζητήσεις με αναρχικούς. Ακόμα και κάποιοι παραβατικοί είναι καλύτεροι άνθρωποι από τους κουκουέδες. Δόξα τω θεώ τζημερόφρων δεν έγινα αλλά ο κουκουεδισμός είναι ό,τι χειρότερο.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 13 Νοέμ 2022, 15:33

Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:53
Scouser έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:34
Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:20
τζημερουλη τσιράκι του κουλη και τους συστήματος όσες δημιουργικές γραφές και να κάνεις δε θα πάρεις ούτε 1%
Μεγαλύτερο τσιράκι του συστήματος από τους απατεώνες του Περισσού δύσκολα να υπάρξει. Αλήθεια, εσύ έχεις δουλέψει έστω μια μέρα στη ζωή σου σε κανονική δουλειά, ή είσαι επαγγελματίας επαναστάτης, ταγμένος στο Κόμμα, όπως οι ΓΓ και όλα τα υψηλόβαθμα στελέχη σας; :smt005:
Το ΚΚΕ είναι το μόνο καθαρό αντικαπιταλιστικό αντισυσυστημικο κόμμα σε αντίθεση με τους ρεφορμιστές που δέχονται τις ημικαταστασεις κι γι'αυτό το τιμω το στηρίζω και το ψηφίζω μετά το 2015.
Στην σοβιετική ένωση και στο κράτος φιάσκο που ακολούθησε, το καθεστώς πουτιν (που το καπακαπα στηρίζει και στηρίζεται),
εδραιάζεται η χυδαιότερη και απεχθέστερη εκδοχή του καπιταλιστικού συστήματος.
Εκεί,από την απόλυτη ισότητα και καλά την δεκαετία του '80, μέσα σε 30 χρόνια γεμίσαμε ζάμπλουτους και ολιγάρχες.
Η Ρουσιγια διαθέτει ένα αεπ σαν της ισπανίας αλλά πιο πολλούς ολιγάρχες από όσους έχει μαζί γερμανία γαλλία ολλανδία αγγλία.

Η ηγεσία του καπακαπα αποτελείται από εκ πεποιθήσεως τεμπέληδες που αν δεν εκλεγούν, δεν θα έχουμ με τι να βιοποριστούν και επομένων
η επανεκλογή, είτε σε κομματικούς ρόλους είτε σε βουλευτικά αξιώματα, είναι αγώνας ζωής και θανάτου, εύκολα αντιλαμβάνεται
κάποιος ποως τα συνθήματα περί "λαικού κινήματος" και τα λοιπά που ένε, έχουν την έντονη οσμή του μπακαλιάρου.

Εσύ λοιπόν πιστεύεις πως είναι τόσο εύκολο να είσαι "αντισηστιμικός" αρκεί να ψηφίζεις καπακαπα. Αυτό το λες και "φαντασίωση".
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12373
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 13 Νοέμ 2022, 15:44

Στύγιος έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:27
Bandit59 έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:58
Εχει απασχολήσει ποτέ τους ΚΚΕδες γιατί το κόμμα τους παραμένει για 50 χρόνια στο 5-6 % ; Όλοι αυτοί οι κνίτες κλπ πού στο διάολο εξαφανίζονται μετά; Μήπως ο λαός σας γράφει στα @@ του και απλά παραμένει εκεί ένα ποσοστό φανατικών και μισθοδοτούμενων;
Μπορεί να έχουμε ένα τίμιο "σταλινικό" 5% , αλλά ο βλαξ ο Τζήμερος πάλι 0,5% θα πάρει ,συνελόντι ειπείν : αρχίδια καπαμά. :smt005:
Το ξερει ρε η γυναικα σου οτι,ψηφιζεις κκε;
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Manolis
Δημοσιεύσεις: 2109
Εγγραφή: 07 Σεπ 2018, 14:06

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manolis » 13 Νοέμ 2022, 15:51

Esperos έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:33
Manolis έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:53
Scouser έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:34

Μεγαλύτερο τσιράκι του συστήματος από τους απατεώνες του Περισσού δύσκολα να υπάρξει. Αλήθεια, εσύ έχεις δουλέψει έστω μια μέρα στη ζωή σου σε κανονική δουλειά, ή είσαι επαγγελματίας επαναστάτης, ταγμένος στο Κόμμα, όπως οι ΓΓ και όλα τα υψηλόβαθμα στελέχη σας; :smt005:
Το ΚΚΕ είναι το μόνο καθαρό αντικαπιταλιστικό αντισυσυστημικο κόμμα σε αντίθεση με τους ρεφορμιστές που δέχονται τις ημικαταστασεις κι γι'αυτό το τιμω το στηρίζω και το ψηφίζω μετά το 2015.
Στην σοβιετική ένωση και στο κράτος φιάσκο που ακολούθησε, το καθεστώς πουτιν (που το καπακαπα στηρίζει και στηρίζεται),
εδραιάζεται η χυδαιότερη και απεχθέστερη εκδοχή του καπιταλιστικού συστήματος.
Εκεί,από την απόλυτη ισότητα και καλά την δεκαετία του '80, μέσα σε 30 χρόνια γεμίσαμε ζάμπλουτους και ολιγάρχες.
Η Ρουσιγια διαθέτει ένα αεπ σαν της ισπανίας αλλά πιο πολλούς ολιγάρχες από όσους έχει μαζί γερμανία γαλλία ολλανδία αγγλία.

Η ηγεσία του καπακαπα αποτελείται από εκ πεποιθήσεως τεμπέληδες που αν δεν εκλεγούν, δεν θα έχουμ με τι να βιοποριστούν και επομένων
η επανεκλογή, είτε σε κομματικούς ρόλους είτε σε βουλευτικά αξιώματα, είναι αγώνας ζωής και θανάτου, εύκολα αντιλαμβάνεται
κάποιος ποως τα συνθήματα περί "λαικού κινήματος" και τα λοιπά που ένε, έχουν την έντονη οσμή του μπακαλιάρου.

Εσύ λοιπόν πιστεύεις πως είναι τόσο εύκολο να είσαι "αντισηστιμικός" αρκεί να ψηφίζεις καπακαπα. Αυτό το λες και "φαντασίωση".
γι'αυτό ευθύνεται ο προδοταρος που την διέλυσε και άφησε κάθε είδους καιροσκόπους να ανθίσουν σε στενή συνεργασία με την πατρίδα του καπιταλισμού τις ΗΠΑ και πριμοδοτη των τζιχαντιστών του Αφγανιστάν και κάθε μαφιόζου.
οι βουλευτές του ΚΚΕ είναι οι μόνοι που κρατούν μόνο τα 800 ευρώ από τον μισθό τους και παλεύουν για τα δικαιώματα των εργατών και των φτωχων ενώ οι αεργοι τυπου Κούλη και της οικογένειάς του έχουν συσσωρεύσει πλούτο εκατομμυρίων χωρίς να έχουν δουλέψει ποτέ με βιλαρες στο εξωτερικό και ενώ κάνουν θεωρία στους εργάτες και τους φτωχούς. Όπως και ο βλημερος που παλιά το έπαιζε μουσικός και τώρα διαφημιστής μιας ανύπαρκτης διαφημιστικης εταιρείας του αέρα κοπανιστου του καπιταλισμού έχοντας στο τσεπακι την κληρονομια του
Μπορείτε να με βρείτε και εδώ: https://www.forums.gr/member/63826-manolis-7

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 13 Νοέμ 2022, 16:04

Thor έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:44
Στύγιος έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:27
Bandit59 έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:58
Εχει απασχολήσει ποτέ τους ΚΚΕδες γιατί το κόμμα τους παραμένει για 50 χρόνια στο 5-6 % ; Όλοι αυτοί οι κνίτες κλπ πού στο διάολο εξαφανίζονται μετά; Μήπως ο λαός σας γράφει στα @@ του και απλά παραμένει εκεί ένα ποσοστό φανατικών και μισθοδοτούμενων;
Μπορεί να έχουμε ένα τίμιο "σταλινικό" 5% , αλλά ο βλαξ ο Τζήμερος πάλι 0,5% θα πάρει ,συνελόντι ειπείν : αρχίδια καπαμά. :smt005:
Το ξερει ρε η γυναικα σου οτι,ψηφιζεις κκε;
Το ξέρει, την έκανα κι αυτή από δεξιά > κομμούνι. :lol:

Βέβαια στην πορεία εδέχθην και μερικές παντόφλες αέρος -αέρος, αλλά το αποτέλεσμα ήταν επιτυχές.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12277
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 13 Νοέμ 2022, 16:20

Bandit59 έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 14:58
Εχει απασχολήσει ποτέ τους ΚΚΕδες γιατί το κόμμα τους παραμένει για 50 χρόνια στο 5-6 % ; Όλοι αυτοί οι κνίτες κλπ πού στο διάολο εξαφανίζονται μετά; Μήπως ο λαός σας γράφει στα @@ του και απλά παραμένει εκεί ένα ποσοστό φανατικών και μισθοδοτούμενων;
Γιατί να μπουν στον κόπο να κυβερνήσουν όταν έχουν την δυνατότητα να αράξουν και να διατηρήσουν τα ποσοστά τους σταθερά;
Ούτε ευθύνες ούτε τίποτα.

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5481
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Ήμουν παιδί του ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Νοέμ 2022, 16:29

Leporello έγραψε:
13 Νοέμ 2022, 15:22
Επί χούντας υπήρχε και εκπομπή στο ραδιόφωνο, νομίζω κάθε Πέμπτη απόγευμα με τον τίτλο "Στον Ιστό τής Αράχνης" όπου διαβάζονταν τέτοιες ιστορίες. Σαν μουσικό κομμάτι των τίτλων χρησιμοποιείτο κομμάτι από την 1η συμφωνία του Mahler (Stürmisch bewegt)
Μου έχει πει ο πατέρας μου για αυτή την εκπομπή! "Άμοιρος όποιος πιαστεί εις τα αόρατα δίκτυα της αράχνης"! :smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών