Είμαστε όλοι Θανασάκης

Θέματα υγείας και ευεξίας, ιατρικά νέα και εξελίξεις.
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Οι πληροφορίες, οι συμβουλές και γενικότερα το υλικό που δημοσιεύεται σε αυτή την ενότητα έχουν αποκλειστικά ενημερωτικό χαρακτήρα και εκφράζουν τις προσωπικές απόψεις των αρχικών συγγραφέων στα πλαίσια της δημόσιας συζήτησης. Σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν επιστημονική ιατρική πληροφόρηση. Το Phorum.com.gr δεν παρέχει ιατρικές συμβουλές, ούτε φέρει ευθύνη για το υλικό που δημοσιεύεται εδώ ή σε άλλη ενότητα της κοινότητας, ή μεταφέρεται ως πληροφορία με τη χρήση προσωπικών μηνυμάτων, e-mail και άλλων τρόπων. Δεν φέρουμε καμία απολύτως ευθύνη για οποιαδήποτε τυχόν σωματική / ψυχική βλάβη λόγω εσφαλμένης πληροφόρησης. Συστήνουμε πάντοτε να συμβουλεύεστε γιατρό για θέματα υγείας.

Η ανάγνωση ή/και η συμμετοχή σας στην παρούσα ενότητα συνεπάγεται ότι συμφωνείτε και αποδέχεστε ανεπιφύλακτα τους παραπάνω όρους.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Δεκ 2022, 10:32

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:55
stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:53
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:49
Καλα δε ντρεπεσαι να μιλας για 10 μονο παρενεργειες;
Δεν αναφέρθηκα σε παρενέργειες γενικά.
Το να σου μούδιασε το νύχι δεν αποτελεί πρόβλημα που πρέπει να συζητήσουμε σχετικά με την χρησιμότητα του εμβολιασμού.
Άλλωστε, όταν ο ίδιος παραπάνω αναφέρθηκες σε παρενέργειες αναφέρθηκες σε θανάτους, όχι γενικά σε παρενέργειες που δεν μας απασχολούν στη συζήτηση.


Συνεχιζεις;

5.074 αναφερόμενες ως σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες ποσοστό 0,03% επί των συνολικών εμβολιασμών (2,9 αναφορές/10.000 δόσεις),

https://www.naftemporiki.gr/health/1318 ... koronoiou/

Και ειπαμε αυτες ειναι οσες αναφερθηκαν, η πλειοψηφια ΔΕΝ Εχει αναφερθει.

.
μπερδευεις το "αναφερω οτι ανεβασα πυρετο μετα απο το εμβολιο" με το "πεθανα".

απατεωνα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Δεκ 2022, 10:33

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:58




Η υπομονη εχει και τα ορια της, μιλησες για 10 μονο παρενεργειες πανελλαδικα.

Η παραδεξου οτι εγραψες η τερμα η συζητηση και σημερα και για παντα.

.
μιλησε για 10 μονο θανατους.

απατεωνα.

πολλους ειπε. μαλλον μηδεν ειναι η αληθεια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41261
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Δεκ 2022, 14:01

Otto Weininger έγραψε:
03 Δεκ 2022, 08:56
hellegennes έγραψε:
03 Δεκ 2022, 08:16
Δεν είναι δυϊσμός, καλό μου παιδί. Ένα μέτρο προστασίας είναι αποτυχημένο όταν το 100% του συνόλου έχει πάθει αυτό που προσπαθεί να διασώσει το μέτρο. Αν στο 100% των ατυχημάτων με ζώνη πέθαινε ο οδηγός, θα θεωρούσαμε την ζώνη ανύπαρκτο μέτρο προστασίας.
Μην επιμένεις για τις μάσκες. Το ότι τις φορούσαν στο σαγόνι, με την μύτη έξω ή φορούσαν την ίδια μάσκα 2 μήνες (τους βλέπω στο φαρμακείο να έρχονται με μάσκα που είναι μέσα στην βρώμα) δεν λέει κάτι για τις μάσκες.
Αυτά είναι φθηνές δικαιολογίες. Ο λόγος που δεν λειτουργεί η μάσκα στο ευρύ κοινό είχε στοιχειοθετηθεί εδώ και έναν αιώνα, όταν δοκιμάστηκε στην πανδημία του 1918 και αυτός ήταν που επαναλάμβαναν οι οργανισμοί υγείας και οι ειδικοί πριν αποφασίσουν οι κυβερνήσεις ότι οι μάσκες είναι ταυτόχρονα ανέξοδο γι' αυτούς μέτρο, με μικρό πολιτικό κόστος και περιθώριο μπίζνας για τα φιλαράκια τους. Ωστόσο δοκιμάστηκε και απέτυχε ξανά και ο λόγος είναι ο ίδιος· δεν άλλαξε από το 1918. Το έχω αναλύσει πολλές φορές, αλλά επιγραμματικά, άλλη μια φορά:

Η μάσκα λειτουργεί για περιορισμένο χρόνο, ορισμένο χώρο (όπου υπάρχει αποστείρωση) και αποκλειστικά για ιατρική χρήση, όπου η ίδια η εργασία είναι πάνω στο αντικείμενο της υγείας. Δεν φοράνε οι γιατροί μάσκες για να κάνουν βόλτες ή να ανεβοκατεβαίνουν σκάλες ή να κουβαλάνε κιβώτια ή να μιλάνε ή να τρώνε ή να πίνουν ή να παίζουν ή οποιαδήποτε άλλη δραστηριότητα. Σε αυτούς τους χώρους η μάσκα λειτουργεί γιατί οι κινήσεις είναι περιορισμένες και η επαφή της μάσκας με οτιδήποτε άλλο μικρή, όπως και η πιθανότητα να γλιστράει.

Για όλους αυτούς τους λόγους, η μάσκα δεν μπορεί να λειτουργεί αποτρεπτικά στο σύνολο της κοινωνίας, ίσα-ίσα που δυναμίζει όλα τα άλλα μέσα προστασίας, δηλαδή την απόσταση και την υγιεινή (ιδίως των χεριών), γιατί προσφέρει ψευδή αίσθηση ασφάλειας.

Αυτός είναι ο θεωρητικός λόγος που δεν μπορεί να λειτουργεί η μάσκα ως μέσο στο κοινό. Αλλά το δοκιμάσαμε και στην πράξη (ξανά) και επαληθεύθηκε η θεωρία.

Εξάλλου και στην Ασία που τους έχει μείνει κουσούρι κάποιοι να φοράνε μάσκα τον χειμώνα χωρίς να είναι άρρωστοι, δεν υπήρξαν ποτέ ενδείξεις ότι οι ιώσεις περιορίζονται. Όσες, δε, μελέτες έγιναν σε πραγματικούς πληθυσμούς μέχρι το 2020, έδειχναν ότι δεν υπάρχουν ενδείξεις περιορισμού. Οκέι, το δοκιμάσαμε γιατί ήταν κάτι άγνωστο ο κορωνοϊός στην αρχή, γιατί έχει υψηλότερη θνησιμότητα σε ομάδες υψηλούς κινδύνου και γιατί είναι ένα σχετικά απλό μέσο προστασίας. Δεν λειτούργησε, εκ των πραγμάτων.

Ακόμη κι αν θεωρείς ότι είναι πρακτικά ρεαλιστικό να μπορούν να χρησιμοποιούν σωστά την μάσκα όλοι, που εξήγησα γιατί δεν είναι ρεαλιστικό, δεν πρόκειται να αλλάξεις ξαφνικά την ανθρωπότητα. Αν ένα μέτρο δεν δουλεύει γιατί δεν το αξιοποιεί ο κόσμος, δεν πρόκειται να αλλάξεις τον κόσμο, σημαίνει απλά ότι δεν δουλεύει. Είναι σαν να ονομάζεις επιτυχημένο ένα προϊόν τροφίμου επειδή είναι πιο υγιεινό από αντίστοιχες επιλογές, αλλά να μην το αγοράζει ο κόσμος. Αν δεν λειτουργεί στην αγορά, είναι αποτυχημένο.-
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:04

Ασέβαστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 10:33
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:58




Η υπομονη εχει και τα ορια της, μιλησες για 10 μονο παρενεργειες πανελλαδικα.

Η παραδεξου οτι εγραψες η τερμα η συζητηση και σημερα και για παντα.

.
μιλησε για 10 μονο θανατους.

απατεωνα.

πολλους ειπε. μαλλον μηδεν ειναι η αληθεια.


Απατεωνας εισαι εσυ που ενω διαβασες τι ειπε προσπαθεις να κοροιδεψεις στα μουτρα οσους τυχον δεν το διαβασαν.

stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:45


Αυτοί που πέθαναν, ναι. Δεν προστατεύτηκαν αρκετά. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αν ήταν τελείως απροστάτευτοι θα ζούσαν. Δεν έχει νόημα μία τέτοια διατύπωση.
Από παρενέργειες δε νομίζω να είχαμε πάνω από 10 σε ολόκληρη τη χώρα, επί δύο χρόνια τριπλών εμβολιασμών. Πιο πολλοί πεθαίνουν κάθε χρόνο από αντισυλληπτικά, ακόμα κι ασπιρίνες.

Το ποσοστό των εμβολιασμένων που κατέληξαν αυξάνεται γραμμικά τα τελευταία δύο χρόνια επειδή απλά αυξάνεται εξίσου και το πλήθος των εμβολιασμών. Για να μην μπερδευτείς σου το δίνω με άλλο παράδειγμα:
- πριν εφευρεθεί η ζώνη ασφαλείας στα οχήματα, το ποσοστό αυτών που σκοτώνονταν φορώντας ζώνη ήταν 0%
- μετά την εφεύρεση της ζώνης ασφαλείας, το ποσοστό αυτό αυξάνονταν ανάλογα με το ποσοστό χρήσης της ζώνης
- σήμερα, το ποσοστό αυτό είναι τεράστιο σε σχέση με το παρελθόν, επειδή είναι ακόμη πιο τεράστια η χρήση της ζώνης στα οχήματα

Συμπέρασμα αλά Αρίστος: "η ζώνη ασφαλείας δεν προστατεύει αφού ένα τεράστιο μέρος των θανάτων από αυτοκινητιστικά ατυχήματα συμβαίνει με χρήση της ζώνης".

Σου έγραψα παραπάνω ότι δεν βγάζει στοιχειώδες νόημα η πρόταση, κι εσύ νόμισες ότι υπήρχε κάποιο λάθος στη σύνταξή της...
.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:06

Ασέβαστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 10:32
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:55
stavmanr έγραψε:
03 Δεκ 2022, 09:53


Δεν αναφέρθηκα σε παρενέργειες γενικά.
Το να σου μούδιασε το νύχι δεν αποτελεί πρόβλημα που πρέπει να συζητήσουμε σχετικά με την χρησιμότητα του εμβολιασμού.
Άλλωστε, όταν ο ίδιος παραπάνω αναφέρθηκες σε παρενέργειες αναφέρθηκες σε θανάτους, όχι γενικά σε παρενέργειες που δεν μας απασχολούν στη συζήτηση.


Συνεχιζεις;

5.074 αναφερόμενες ως σοβαρές ανεπιθύμητες ενέργειες ποσοστό 0,03% επί των συνολικών εμβολιασμών (2,9 αναφορές/10.000 δόσεις),

https://www.naftemporiki.gr/health/1318 ... koronoiou/

Και ειπαμε αυτες ειναι οσες αναφερθηκαν, η πλειοψηφια ΔΕΝ Εχει αναφερθει.

.
μπερδευεις το "αναφερω οτι ανεβασα πυρετο μετα απο το εμβολιο" με το "πεθανα".

απατεωνα.


Απατεωνας εισαι εσυ, μονο μεχρι τελος του 2021 αναφερθηκαν 130 θανατοι στον ΕΟΦ και στις πανω απο 5000 σοβαρες παρενεργειες προφανως δεν περιλαμβανεται ο πυρετος γιατι πολυ απλα αυτον τον εκαναν οι μισοι Ελληνες απο τα εκατομμυρια που εμβολιαστηκαν.

Σοβαρη παρενεργεια ειναι αυτη πιχι.



.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:21

Ασέβαστος έγραψε:
02 Δεκ 2022, 14:12
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 12:23

Ένας άνθρωπος που, παρά την επιστημονική κοινότητα, υποστηρίζει τα άκρως αντίθετα, είναι για εσένα ψεκασμένος, όπως έλεγες παραπάνω, ή όχι;
αναλογα τα επιχειρηματα που χρησιμοποιει.αν βασιζονται στον ορθολογισμο, οχι, δεν ειναι.

αν ανακετευονται θεοι, νεραιδες, τσιπακια και νεφελιμ, ναι, ειναι.


Πολυ θα ηθελα να μου πεις αν ο Τζοκοβιτς και ο Τσιτσιπας ειναι ψεκ.

Οταν μαλιστα υπαρχουν περιστατικα σαν κι αυτο.


Σάρντι: Τέλος η σεζόν λόγω παρενεργειών του εμβολίου της Pfizer!

«Από τότε που έκανα το εμβόλιο έχω πρόβλημα, υποφέρω», είπε ο σπουδαίος τενίστας, Νο.73 στον κόσμο, στο AFP. «Ξαφνικά, δεν μπορώ να προπονηθώ, ούτε να παίξω. Πήγα να δω τους γιατρούς, έκανα μερικές εξετάσεις, τώρα ξέρω πως το πιο σημαντικό πράγμα θα είναι να προσέξω τον εαυτό μου. Προτιμώ να μείνω εκτός για λίγο καιρό, προκειμένου να δώσω χρόνο στον εαυτό μου να αναρρώσει και να είμαι σίγουρος πως δεν θα έχω πρόβλημα στο μέλλον, παρά να βιαστώ να επιστρέψω στο court και να αντιμετωπίσω περισσότερα προβλήματα υγείας. Είναι δύσκολο, γιατί δεν ξέρω πόσο καιρό θα πάρει. Για την ώρα, η σεζόν μου έχει ολοκληρωθεί και δεν ξέρω πότε θα επιστρέψω».

Στη συνέχεια ανέφερε: «Είναι απογοητευτικό επειδή ξεκίνησα αυτή τη χρονιά πολύ καλά, έπαιζα πολύ καλά. Μετά πήγα στους Ολυμπιακούς Αγώνες, όπου επίσης ένιωθα πολύ καλά. Τώρα η σεζόν μου είναι σε αναστολή και δεν ξέρω πότε θα επιστρέψω. Το κάνει ακόμα πιο απογοητευτικό το γεγονός πως δεν έχω μπροστά μου δέκα χρόνια για να παίζω. Ξαφνικά τώρα μετανιώνω που έκανα το εμβόλιο, αλλά δεν θα μπορούσα να ξέρω».

https://www.novasports.gr/sport/tenis/e ... is-Pfizer/

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2022, 15:33

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:06

Σοβαρη παρενεργεια ειναι αυτη πιχι.


.
Αυτό είναι σοβαρό ψυχοσωματικό.

Ο Νάκος έκανε αξονικές εγκεφάλου, αυχένα, καρδιογραφήματα κλπ όταν παρουσιάστηκαν τα συμπτώματα και ήταν απολύτως οκ όλα.

Ο Μάκης φυσικά, φρόντισε να παρακάμψει αυτές τις διευκρινήσεις και να τον επαναφέρει στο μαρτύριο του.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:36

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:33
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:06

Σοβαρη παρενεργεια ειναι αυτη πιχι.


.
Αυτό είναι σοβαρό ψυχοσωματικό.

Ο Νάκος έκανε αξονικές εγκεφάλου, αυχένα, καρδιογραφήματα κλπ όταν παρουσιάστηκαν τα συμπτώματα και ήταν απολύτως οκ όλα.

Ο Μάκης φυσικά, φρόντισε να παρακάμψει αυτές τις διευκρινήσεις και να τον επαναφέρει στο μαρτύριο του.


«Έκανα την πρώτη δόση στις 3 Ιουλίου. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η πρώτη εβδομάδα πέρασε ανώδυνα, χωρίς προβλήματα ή κάποιο σύμπτωμα παρενέργειας. Τα σοβαρά προβλήματα άρχισαν την έβδομη ημέρα μετά το εμβόλιο. Πρήστηκε ο αριστερός λεμφαδένας στο χέρι που είχα κάνει το εμβόλιο» περιγράφει.

Ο «εφιάλτης» άρχισε τη δέκατη ημέρα, όταν πήγε στο γυμναστήριο για προπόνηση. «Από την αρχή της μέρας δεν αισθανόμουν καλά. Είχα ατονία παραπάνω από το κανονικό, αλλά δεν έδωσα σημασία. Ξεκίνησα το ζέσταμα και ξαφνικά όταν κάναμε κάτι ασκήσεις έχασα τα πόδια μου, είχα βραδυκαρδία και τάση λιποθυμίας». Αμέσως, επικοινώνησε με τον καρδιολόγο του, ο οποίος τον ρώτησε αν είχε κάνει το εμβόλιο. «Εγώ δεν μπορούσα να κάνω τη σύνδεση με το εμβόλιο. Ο γιατρός ήταν κάθετος ότι ήταν από το εμβόλιο».

Ακολούθησε σειρά εξετάσεων που δεν έδειξαν κάτι συγκεκριμένο. «Ο γιατρός μού είπε να κάνω υπομονή και θα περνούσαν όσα είχα, γιατί ήταν παρενέργειες του εμβολίου». Όμως, αντί να βελτιωθεί η κατάστασή του, χειροτέρεψε.

«Οι επόμενες δύο εβδομάδες ήταν εφιαλτικές, αφού δυσκολευόμουν να σηκωθώ από το κρεβάτι και ο οργανισμός μου ήταν σε λήθαργο. Δεν μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου, είχα μεγάλη αδυναμία. Ένιωθα πως δεν υπάρχει γυρισμός από αυτή την κατάσταση».

Έπειτα από 80 μέρες, εξακολουθεί να υποφέρει από ένα τρέμουλο στο αριστερό του πόδι που δεν είναι καθημερινό, αλλά κάποια περίοδο το είχε επί 27 συνεχείς ημέρες!

«Τώρα μπορώ να περπατήσω και να αθληθώ, αλλά όχι στον βαθμό που μπορούσα πριν. Προσπαθώ να μην τα βάζω με τον εαυτό για την απόφαση που πήρα. Δεν είμαι αρνητής του εμβολίου. Όμως, κανείς δεν σε ενημερώνει για τις μακροχρόνιες παρενέργειες» επισημαίνει.

https://www.espressonews.gr/reportaz/29 ... e-kariera/

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2022, 15:41

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:36
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:33
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:06

Σοβαρη παρενεργεια ειναι αυτη πιχι.


.
Αυτό είναι σοβαρό ψυχοσωματικό.

Ο Νάκος έκανε αξονικές εγκεφάλου, αυχένα, καρδιογραφήματα κλπ όταν παρουσιάστηκαν τα συμπτώματα και ήταν απολύτως οκ όλα.

Ο Μάκης φυσικά, φρόντισε να παρακάμψει αυτές τις διευκρινήσεις και να τον επαναφέρει στο μαρτύριο του.


«Έκανα την πρώτη δόση στις 3 Ιουλίου. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η πρώτη εβδομάδα πέρασε ανώδυνα, χωρίς προβλήματα ή κάποιο σύμπτωμα παρενέργειας. Τα σοβαρά προβλήματα άρχισαν την έβδομη ημέρα μετά το εμβόλιο. Πρήστηκε ο αριστερός λεμφαδένας στο χέρι που είχα κάνει το εμβόλιο» περιγράφει.

Ο «εφιάλτης» άρχισε τη δέκατη ημέρα, όταν πήγε στο γυμναστήριο για προπόνηση. «Από την αρχή της μέρας δεν αισθανόμουν καλά. Είχα ατονία παραπάνω από το κανονικό, αλλά δεν έδωσα σημασία. Ξεκίνησα το ζέσταμα και ξαφνικά όταν κάναμε κάτι ασκήσεις έχασα τα πόδια μου, είχα βραδυκαρδία και τάση λιποθυμίας». Αμέσως, επικοινώνησε με τον καρδιολόγο του, ο οποίος τον ρώτησε αν είχε κάνει το εμβόλιο. «Εγώ δεν μπορούσα να κάνω τη σύνδεση με το εμβόλιο. Ο γιατρός ήταν κάθετος ότι ήταν από το εμβόλιο».

Ακολούθησε σειρά εξετάσεων που δεν έδειξαν κάτι συγκεκριμένο. «Ο γιατρός μού είπε να κάνω υπομονή και θα περνούσαν όσα είχα, γιατί ήταν παρενέργειες του εμβολίου». Όμως, αντί να βελτιωθεί η κατάστασή του, χειροτέρεψε.

«Οι επόμενες δύο εβδομάδες ήταν εφιαλτικές, αφού δυσκολευόμουν να σηκωθώ από το κρεβάτι και ο οργανισμός μου ήταν σε λήθαργο. Δεν μπορούσα να σταθώ στα πόδια μου, είχα μεγάλη αδυναμία. Ένιωθα πως δεν υπάρχει γυρισμός από αυτή την κατάσταση».

Έπειτα από 80 μέρες, εξακολουθεί να υποφέρει από ένα τρέμουλο στο αριστερό του πόδι που δεν είναι καθημερινό, αλλά κάποια περίοδο το είχε επί 27 συνεχείς ημέρες!

«Τώρα μπορώ να περπατήσω και να αθληθώ, αλλά όχι στον βαθμό που μπορούσα πριν. Προσπαθώ να μην τα βάζω με τον εαυτό για την απόφαση που πήρα. Δεν είμαι αρνητής του εμβολίου. Όμως, κανείς δεν σε ενημερώνει για τις μακροχρόνιες παρενέργειες» επισημαίνει.

https://www.espressonews.gr/reportaz/29 ... e-kariera/

.
Το ίδιο ακριβώς λέω.

Ψυχοσωματικά σημαίνει ακριβώς αυτό. Να είσαι οργανικά υγιής αλλά ψυχικά ράκος.

Ούτως ή άλλως, μόνον και μόνον που παραδέχτηκε ότι έκανε όλο το σοϊ του αλλά ΚΑΙ η κοπέλα του εμβόλιο, χωρίς να παρουσιάσουν παρενέργειες και αυτός το έκανε τελευταίος, σημαίνει ότι ήταν ψιλοφοβικός.


Αναφορικά δε με την μπλε υποσημείωση, οι εξετάσεις έγιναν μετά τη σύσταση του γιατρού του.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 03 Δεκ 2022, 15:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:42

Αυτο που σου χρωματισα λεει πως η ολη φαση ξεκινησε χωρις αυτος να την εχει συνδεσει με το εμβολιο και ηταν ο γιατρος του που επεμενε οτι ηταν απο το εμβολιο. Συνεπως δεν μπορει να ηταν ψυχοσωματικο.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2022, 15:46

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:42
Αυτο που σου χρωματισα λεει πως η ολη φαση ξεκινησε χωρις αυτος να την εχει συνδεσει με το εμβολιο και ηταν ο γιατρος του που επεμενε οτι ηταν απο το εμβολιο. Συνεπως δεν μπορει να ηταν ψυχοσωματικο.

.
Πρόσθεσα ήδη επεξήγηση. Το ότι όλοι οι γιατροί συνιστούσαν προληπτικά να γίνει έλεγχος επειδή κυκλοφορούσαν διάφορα για θρομβώσεις κλπ ήταν αναμενόμενο.

Και ακριβώς γι' αυτό έβαζαν στα νοσοκομεία για παρακολούθηση, όποιον παρουσίαζε συμπτώματα μετά το εμβόλιο.

Είχες κι εσυ ανεβάσει μια μακιγιαρισμένη που τραβούσε το δικό της μαρτύριο στη "μεθ". :lol:

Με την υπογραφή του ζούγκλα πάντα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2022, 15:50

Τελικώς τί θα γίνει ρε Αρίστο;

Πάλι στον αντιεμβολιαστικό αγώνα το έριξες, όταν κατάλαβες (αν κατάλαβες) ότι ο Μασκ παίζει ΚΑΙ στην κατηγορία Γκέιτς και όχι μόνον στο φιλοτραμπικό γηπεδάκι;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:46
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:42
Αυτο που σου χρωματισα λεει πως η ολη φαση ξεκινησε χωρις αυτος να την εχει συνδεσει με το εμβολιο και ηταν ο γιατρος του που επεμενε οτι ηταν απο το εμβολιο. Συνεπως δεν μπορει να ηταν ψυχοσωματικο.

.
Πρόσθεσα ήδη επεξήγηση. Το ότι όλοι οι γιατροί συνιστούσαν προληπτικά να γίνει έλεγχος επειδή κυκλοφορούσαν διάφορα για θρομβώσεις κλπ ήταν αναμενόμενο.

Και ακριβώς γι' αυτό έβαζαν στα νοσοκομεία για παρακολούθηση, όποιον παρουσίαζε συμπτώματα μετά το εμβόλιο.

Είχες κι εσυ ανεβάσει μια μακιγιαρισμένη που τραβούσε το δικό της μαρτύριο στη "μεθ". :lol:

Με την υπογραφή του ζούγκλα πάντα.


Μπραβο Γαλη, εβγαλες γνωματευση σαν γιατρινα με ικανοτητες μεντιουμ αγνοωντας την εκτιμηση του προσωπικου γιατρου του αθλητη.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41817
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 03 Δεκ 2022, 15:55

ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:50
Τελικώς τί θα γίνει ρε Αρίστο;

Πάλι στον αντιεμβολιαστικό αγώνα το έριξες, όταν κατάλαβες (αν κατάλαβες) ότι ο Μασκ παίζει ΚΑΙ στην κατηγορία Γκέιτς και όχι μόνον στο φιλοτραμπικό γηπεδάκι;


Ασχετη και σε αυτο, ο Γκειτς ειναι με τους παγκοσμιοποιητες Ντεμς, ο Μασκ με τους αντιπαγκοσμιοποιητες Ρεπς.

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71665
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Είμαστε όλοι Θανασάκης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Δεκ 2022, 16:03

Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:46
Αρίστος έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:42
Αυτο που σου χρωματισα λεει πως η ολη φαση ξεκινησε χωρις αυτος να την εχει συνδεσει με το εμβολιο και ηταν ο γιατρος του που επεμενε οτι ηταν απο το εμβολιο. Συνεπως δεν μπορει να ηταν ψυχοσωματικο.

.
Πρόσθεσα ήδη επεξήγηση. Το ότι όλοι οι γιατροί συνιστούσαν προληπτικά να γίνει έλεγχος επειδή κυκλοφορούσαν διάφορα για θρομβώσεις κλπ ήταν αναμενόμενο.

Και ακριβώς γι' αυτό έβαζαν στα νοσοκομεία για παρακολούθηση, όποιον παρουσίαζε συμπτώματα μετά το εμβόλιο.

Είχες κι εσυ ανεβάσει μια μακιγιαρισμένη που τραβούσε το δικό της μαρτύριο στη "μεθ". :lol:

Με την υπογραφή του ζούγκλα πάντα.
Μπραβο Γαλη, εβγαλες γνωματευση σαν γιατρινα με ικανοτητες μεντιουμ αγνοωντας την εκτιμηση του προσωπικου γιατρου του αθλητη.
.
Κάνεις λάθος χαρά μου. Εσείς το παίζετε αλχημιστές, όχι εγώ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
03 Δεκ 2022, 15:33

Αναφορικά δε με την μπλε υποσημείωση, οι εξετάσεις έγιναν μετά τη σύσταση του γιατρού του.
Αλλά είπαμε, ψυχοσωματικά είναι αυτά και έχουν διάφορες παρενέργειες, ενίοτε προκαλούν τυφλότητα.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ιατρική και θέματα Υγείας”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών